Після атаки терористів ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня та різанини, яку влаштували бойовики, Тель-Авів продовжує антитерористичні дії, а світ намагається запобігти ще більшому загостренню на Близькому Сході.
Про це пише "Хвиля", посилаючись на повідомлення у ЗМІ за останню добу.
Так, внаслідок нападу ХАМАС в Ізраїлі загинуло понад 1300 людей, серед яких сотні іноземців, зокрема 12 громадян України. Понад 100 ізраїльтян перебувають у заручниках терористів, а 3400 отримали поранення.
У Секторі Газа кількість загиблих на 15 жовтня становила 2329 людей.
Для вирішення цієї ситуації президент США Джо Байден провів телефонні розмови з головою Палестинської національної автономії Махмудом Аббасом та прем'єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньяху.
Так, у розмові з прем'єром Ізраїлю Байден заявив про непохитність підтримки з боку США, але також звернув увагу на необхідність "забезпечити безневинним громадянам доступ до води, їжі та медичної допомоги".
Спілкуючись з Аббасом, президент США запропонував йому повну підтримку в "надзвичайно необхідної гуманітарної допомоги палестинському народу, особливо в секторі Газа".
Він також зазначив, що "ХАМАС не виступає за право палестинського народу на гідність та самовизначення", хоча сам Байден підтримує ці права палестинців.
У свою чергу, Ізраїль відкликав дозвіл на евакуацію іноземців із Сектору Газа за дві години до початку, проте до вечора 14 жовтня звідти вилетів один літак з українцями.
У різних містах світу люди виходять на протести на підтримку палестинців. у великому палестинському марші у Стамбулі взяв участь син президента Туреччини. А ось у Франції заборонили усі пропалестинські демонстрації. Порушників цієї заборони депортують.
Вранці 15 жовтня стало відомо, що літаки ізраїльських ВПС завдали ударів по міжнародному аеропорту Алеппо в Сирії, повністю припинивши його роботу.
А ось наземну операцію в Секторі Газа, яка була запланована на вихідні, Ізраїль переніс через погодні умови, які стали б перешкодою для роботи авіації та БПЛА.