MY.UAНовини
У Польщі стартували найважливіші вибори з 1989 року: хто лідирує та чого чекати Україні
У Польщі стартували найважливіші вибори з 1989 року: хто лідирує та чого чекати Україні

У Польщі стартували найважливіші вибори з 1989 року: хто лідирує та чого чекати Україні

  • Кого Польща обирає 15 жовтня
  • Качинський проти Туска: ключові гравці на виборах у Польщі
  • Про що свідчать опитування
  • Чого чекати Україні

У неділю, 15 жовтня, в Польщі почалися парламентські вибори, які вже назвали “найважливішими з 1989 року”.

За їхніми підсумками керівна партія Право і справедливість (ПіС) може отримати безпрецедентну третю поспіль перемогу після восьми років перебування при владі.

Однак, як свідчать опитування, коаліція опозиційних сил не набагато відстає від ПіС. Тож є інтрига, хто зможе сформувати коаліцію в польському парламенті та новий уряд.

Зараз дивляться

Що відомо про вибори та як вони можуть вплинути на відносини Варшави і Києва – далі в матеріалі.

Кого поляки обирають 15 жовтня

Під час чергових парламентських виборів поляки обирають увесь склад Сейму і Сенату – нижньої та верхньої палат парламенту Польщі

На чотирирічний термін оберуть 460 депутатів Сейму і 100 сенаторів.

Вибори до Сейму відбуваються за пропорційною системою в 41 багатомандатному виборчому окрузі. Тобто голосування за кандидатів проходить за партійними списками. Передбачено 5% бар’єр для окремих партій і 8% – для партійних блоків.

Сенаторів обирають у 100 одномандатних округах. Тут діє мажоритарна система: від кожного округу – одна людина, яка набрала найбільшу кількість голосів виборців.

Фото: Getty Images

Визначальними для керівництва державою є вибори до Сейму. Адже партії, які отримають більшість у нижній палаті парламенту, зможуть сформувати уряд. Для цього партія чи коаліція партій має здобути щонайменше 231 мандат у Сеймі.

Варто зазначити, що в день парламентських виборів 15 жовтня в Польщі також відбудеться загальнонаціональний референдум. На нього винесуть чотири питання:

  • чи підтримують поляки продаж важливих державних активів іноземним юридичним особам;
  • про підтримку підвищення пенсійного віку;
  • чи варто демонтувати паркан на кордоні Польщі та Білорусі;
  • чи підтримують поляки “прийом тисяч нелегальних іммігрантів із Близького Сходу та Африки” в межах механізму розподілу між країнами ЄС.

Польська опозиція критикувала організацію референдуму і наполягала, що ПіС у такий спосіб намагається мобілізувати свій електорат у день виборів.

Качинський проти Туска: ключові гравці на виборах у Польщі

За перемогу на виборах борються дві ключові політсили, які протягом багатьох років почергово формували владні коаліції.

Йдеться про партії Право і справедливість (лідер – Ярослав Качинський) і Громадянська платформа (лідер – Дональд Туск).

• Право і справедливість

Консервативна політсила Право і справедливість (ПіС) перебуває при владі в Польщі вже вісім років поспіль (з 2015-го), здобувши більшість місць у Сеймі. Нинішній президент Польщі Анджей Дуда балотувався саме від ПіС.

За ці роки в країні запровадили суперечливу судову реформу, яка загострила відносини Варшави з Євросоюзом, та майже повну заборону на аборти. Досить жорсткою була позиція уряду щодо ЛГБТ і біженців із мусульманських країн. Водночас у Польщі зріс ВВП та скоротився рівень безробіття.

Експрем’єр та голова партії Ярослав Качинський уже запевнив, що в разі перемоги ПіС “ніхто не зупинить нас” від внесення змін до судової системи. Йдеться про подальше обмеження повноважень суддів та можливостей Верховного суду переглядати програму і дії уряду.

Фото: Getty Images

Як зазначає видання The Guardian, партія сподівається активізувати свій електорат у сільській місцевості та невеликих містах. Більшість – це переважно люди старшого віку, які мають консервативні погляди і є релігійними.

У соціальній сфері партія обіцяє виборцям збільшення щомісячної допомоги на дитину (з 500 до 800 злотих) та додаткові пенсійні виплати, .

В ПіС позиціонують парламентські вибори як вибір між опозицією, яка начебто віддана інтересам іноземних держав і займає м’яку позицію щодо міграції, та чинною владою, яка захищатиме суверенітет і кордони Польщі.

• Громадянська платформа

Громадянська платформа є ключовою опозиційною партією в Польщі. Її очолює Дональд Туск – колишній прем’єр країни та ексголова Європейської ради.

Партія братиме участь у виборах у складі коаліції під назвою Громадянська коаліція. Окрім політсили Туска, до цього альянсу входять Польська ініціатива, Партія зелених та інші сили.

Дональд Туск уже назвав ці парламентські вибори “найважливішими з 1989 року та падіння комунізму”.

Він , які обіцяє реалізувати у випадку перемоги та формування уряду. Як зазначає DW, список містить як економічні полегшення для громадян і бізнесу, “так і кроки з відновлення демократичних засад”.

Політсила Туска також обіцяє покращення медичного страхування та підвищення зарплати для вчителів, лібералізацію законодавства щодо абортів, “відокремлення церкви від держави”, розблокування €36 млрд, які Польща мала отримати від Євросоюзу для протидії Covid-19, однак гроші були заблоковані через суперечливу судову реформу.

Фото: Getty Images

Значна кількість виборців Громадянської платформи – жителі великих міст.

Опозиція стверджує, що голосування 15 жовтня може стати останнім шансом зупинити відхід Польщі від принципів ЄС. На одному з передвиборчих заходів , що Право і справедливість “планує систематично, холоднокровно вивести Польщу з Європейського Союзу”.

У ПіС заперечують наявність такого плану.

• Інші партії, які мають шанси потрапити до парламенту

Шанси пройти до парламенту має виборчий блок Третій шлях (Trzecia Droga). До його складу входять: центристська партія Польща 2050, створена журналістом і телеведучим Шимоном Головнею, та Польська коаліція, ядром якої є Польська селянська партія.

Потрапити до парламенту може також Лівиця – коаліція лівих соціал-демократичних партій.

Посилила свої позиції вкрай права євроскептична партія Конфедерація.

Про що свідчать опитування

Згідно з даними опитувань, місця в парламенті Польщі можуть отримати п’ять партій. Це ключові конкуренти – ПіС та Громадянська коаліція.

За даними агрегатора , Право і справедливість гіпотетично набере 37% голосів виборців, тоді як партія Туска – 30%. Такий некритичний відрив у 7% свідчить про певну поляризацію в польському суспільстві.

Шанси також мають блок Третій шлях (11%), Лівиця (10%) та євроскептики з Конфедерації (9%).

Як , хоч Право і справедливість лідирує в соцопитуваннях, керівна партія навряд чи отримає абсолютну більшість мандатів у Сеймі. Тож постане питання про формування коаліції.

Найбільш вірогідним кандидатом є Конфедерація – ультраправа лібертаріанська партія, яка хоче заборонити аборти (навіть у випадках зґвалтування), лібералізувати доступ до вогнепальної зброї, а також виступає проти допомоги Україні.

Разом ПіС та Конфедерація можуть гіпотетично набрати близько 46%, що дозволить їм сформувати уряд.

Однак у партії Конфедерація поки що виступають проти будь-яких коаліційних об’єднань. Один із лідерів цієї політсили Кшиштоф Босак, виключив таку можливість, зазначивши, що “Конфедерація не має наміру продовжувати владу PiS або сприяти поверненню Туска до влади”.

Інший варіант коаліції – об’єднання партії Туска, Третього шляху та Лівиці.

Опитування центру IBRiS  показало, що на майбутніх парламентських виборах переможе ПіС із результатом 34,9% голосів. Друге місце посідає Громадянська коаліція (28,1%).

Третій шлях набирає 10,3%, Лівиця – 10%, а Конфедерація – 8,3%. Крім того, 6,6% потенційних виборців ще не визначилися, за кого голосувати.

Участь у парламентських виборах планують взяти понад 66% респондентів.

За розрахунками Onet, заснованими на опитуванні, ПіС може отримати у Сеймі 197 місць, партія Туска – 154, Третій шлях – 41, Лівиця – 38, Конфедерація – 29. Такий баланс сил означає, що Право і справедливість втратить одноосібну більшість у Сеймі.

За умови коаліції з Конфедерацією в партій буде 226 місць, тоді як для формування уряду потрібно щонайменше 231.

За оцінкою Onet, у такій ситуації в опозиції буде трохи більше шансів сформувати уряд: разом партія Туска, Третій шлях і Лівиця можуть отримати 233 мандати в Сеймі.

Опитування компанії Kantar для телеканалу TVN24 свідчить, що ПіС , Громадянська коаліція – 26%, Третій шлях – 12%, Лівиця – 11%, Конфедерація – 8%.

За , Право і Справедливість може розраховувати на 173 місця в Сеймі, Громадянська коаліція – на 150 місць, Третій шлях – на 52, Лівиця – на 48 мандатів, Конфедерація – на 36.

Тож партія Туска, Третій шлях та Лівиця в разі формування коаліції можуть розраховувати на 250 місць і гіпотетично сформувати уряд.

Опитування міжнародної показало, що ПіС може набрати 36%, партія Дональда Туска – 28%, Конфедерація – 9%, Третій шлях і Лівиця – по 8%. У виборах планують взяти участь близько 70% поляків.

Не виключено, що “коаліціяда” після виборів може затягнутися, і жодна з партій-лідерів не зможе швидко сформувати коаліцію.

Як вибори в Польщі можуть вплинути на відносини з Україною

Від початку повномасштабної війни Польща прийняла сотні тисяч біженців з України, надавала військову та гуманітарну допомогу. Офіційна Варшава вважалася одним із ключових союзників Києва, зокрема під час відстоювання українських інтересів у Євросоюзі.

Однак останнім часом у відносинах між Україною та її найближчим стратегічним партнером виникла криза. Каменем спотикання став , який заблокувала Варшава.

Ця тема почала домінувати у виборчій кампанії, зокрема серед політиків із табору влади, у боротьбі за електорат серед польських фермерів.

Риторика виходила і за межі “зернової суперечки”: лунали заяви про “припинення постачань ” та про можливе скорочення у 2024 році.

Як після виборів можуть скластися відносини Варшави і Києва – Факти ICTV розпитали в політологів Володимира Фесенка та Ігоря Рейтеровича.

• Допомога Україні – в національних інтересах Польщі

За словами керівника політико-правових програм Українського центру суспільного розвитку Ігоря Рейтеровича, можливі два варіанти формування коаліції після виборів у Польщі:

  • національно-консервативна (ядром якої буде ПіС);
  • ліберальна (до влади повернеться Дональд Туск та його політсила).

В обох випадках, на думку політолога, підтримка України продовжиться, зокрема й військова.

– Єдина партія, яка проти України, це Конфедерація. Вона не має багато голосів, та навіть якщо потрапить у коаліцію з правими (ПіС, – Ред.), їм усе одно не дозволять якось обмежувати допомогу Україні. Тут простий момент: тісна й ефективна співпраця з Україною на сьогодні – в національних інтересах Польщі, – наголосив Рейтерович.

Згоден із тим, що в підтримці України принципово нічого не зміниться, і голова правління Центру прикладних політичних досліджень Пента Володимир Фесенко.

На його думку, в разі перемоги керівної партії ПіС, їй “доведеться відмовитися від агресивної передвиборчої риторики”.

– Тому ще це було для виборів і для мобілізації консервативно-популістськи налаштованого електорату. Після виборів будуть домінувати національні інтереси. А головний національний інтерес Польщі – продовження підтримки України, – зазначив політолог.

Він вважає, що протиріччя між Варшавою та Києвом “нікуди не подінуться”, зокрема з історичних питань. Вони існували ще до повномасштабної війни.

Однак польське керівництво “чудово розуміє, що якщо не підтримати Україну, війна прийде до Польщі“. А тому підтримка нашої держави триватиме і не зміниться. Однак відносини, особливо в економічній сфері, будуть “більш конкурентними”.

Фесенко додав, що якщо опозиційній Громадянській платформі вдасться створити більшість і свій коаліційний уряд, “тоді проблем для нас буде менше”. Оскільки партія Туска має більш проєвропейські позиції, у неї “немає таких конфліктних вимог до України, особливо з історичних та ідеологічних питань”.

– І в цьому сенсі ситуація буде більш стабільною, більш партнерською. Але для нас важливо не втручатися в ці передвиборчі конфлікти, не ставати на бік тієї чи іншої політсили під час виборів. Неважливо, хто кого підтримує, ми маємо дотримуватися нейтралітету, оскільки нам потрібно зберігати в країнах-партнерах міжпартійний консенсус щодо України, – заявив Володимир Фесенко.

• Євроінтеграція України

Обидва політологи вважають, що в разі формування уряду ПіС Польща може висувати Україні додаткові вимоги в питанні інтеграції до Євросоюзу.

За словами Володимира Фесенка, вони можуть стосуватися місця України на аграрному ринку ЄС.

– Польща буде підтримувати інтеграцію України і в ЄС, і в НАТО. Але в питаннях євроінтеграції, як і деякі інші східноєвропейські країни, вони виставлятимуть нам додаткові вимоги. Ми конкуренти з Польщею на аграрному ринку. І тому нас очікують дуже непрості переговори і пошуки непростих, складних компромісів, – розповів політолог.

Ігор Рейтерович вважає, що за умови приходу до влади коаліції Туска, наші євроінтеграційні прагнення “будуть трохи швидшими”. Оскільки Громадянська платформа більше схиляється до розширення співпраці в межах ЄС, ніж ПіС.

– Право і справедливість скептично по деяких питаннях налаштована. Тому вони можуть більш скептично бути налаштовані щодо початку переговорів про вступ України до ЄС. Тобто вони будуть вести з нами ці консультації, але займатимуть більш жорстку позицію у деяких питаннях, – пояснив Рейтерович.

• Градус напруги впаде

Політологи переконані, що після парламентських виборів знизиться градус напруги у відносинах між Польщею та Україною.

– Важливо, щоб вибори закінчилися, тоді ситуація поступово буде нормалізуватися у відносинах між нашими країнами, – наголосив Володимир Фесенко.

А Ігор Рейтерович зазначив, що “градус напруги суттєво зменшиться”, оскільки політика після виборів відійде на другий план. І навіть критичні питання, на думку політолога, будуть вирішені.

– Вибори підуть, і градус напруги значно впаде. Це з імовірністю 95%, – заявив Рейтерович.

Тож варто очікувати, що між Києвом і Варшавою збережуться тісні відносини.

, , , ,

Теги за темою
Польша
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
У Києві було гучно: спрацювали сили ППО
TSN
2024-11-20T05:24:03Z
Росіяни просунулися в Курській області, а ЗСУ – на Харківщині: огляд бойових дій і карти ISW
24tv
2024-11-20T05:12:40Z
Графіки відключення світла: точна інформація від енергетиків по всіх регіонах
ГЛАВКОМ NET
2024-11-20T04:36:05Z
Потепління та дощі: прогноз погоди на 20 листопада
ГЛАВКОМ NET
2024-11-20T04:00:46Z
Левам потрібно заощаджувати, а Дівам - працювати над власними емоціями: гороскоп за картами Таро на 20 листопада 2024 року
TSN
2024-11-20T03:21:02Z
Прохолодний фронт накриє Україну: де чекати снігопадів та низьких температур
Хвиля
2024-11-20T03:06:36Z
Росіяни увійшли в центр Часового Яру – BILD
ГЛАВКОМ NET
2024-11-20T03:06:23Z
Раки мають вирішити важливі справи у першій половині дня: гороскоп на 20 листопада
24tv
2024-11-20T03:03:44Z
Метеоролог розповіла, якою буде зима цього року: "Клімат змінився"
Политека
2024-11-20T03:00:33Z
Фестиваль «Кураж» повертається на ВДНГ
ГЛАВКОМ NET
2024-11-20T05:12:09Z
Феномен бойз-бенду: чому гурт One Direction на піку своєї слави пішов у довгострокову паузу
24tv
2024-11-20T05:06:29Z
Катя Осадча розповіла про четверту вагітність і третю від Горбунова: "Не сильно планували"
Знай
2024-11-20T04:51:40Z
"Країна, яка дала мені нове життя": Світлана Лобода зробила гучну заяву
GlavRed
2024-11-20T00:27:34Z
Любов чи провокація: Мадонна відреагувала на чутки про розрив зухвалим фото
GlavRed
2024-11-20T00:27:02Z
Російська дівчина Джонні Деппа спровокувала чутки про заручини з актором
GlavRed
2024-11-19T23:27:37Z
"Мрію повторити": Соломія Вітвіцька показала романтику з бойфрендом-військовим
GlavRed
2024-11-19T22:27:31Z
Надихнулись часами 90-х: українські виконавці підірвали мережу новою піснею
24tv
2024-11-19T22:06:00Z
Для вдалого відпочинку: 3 цікаві фільми на вечір
24tv
2024-11-19T21:30:37Z
Путін та ядерна кнопка: чому у Кремлі підняли ґвалт через ATACMS та чи наважиться диктатор на конфлікт з НАТО
TSN
2024-11-20T05:24:41Z
Протипіхотні міни, HIMARS та Javelin від США: головні новини ночі 20 листопада 2024 року
TSN
2024-11-20T05:24:19Z
Якщо США скоротять фінансування оборони, ми програємо, але боротьба продовжиться – Зеленський
24tv
2024-11-20T05:24:09Z
Цього тижня у Бундестазі можуть проголосувати за передачу Україні ракет Taurus
ZN UA
2024-11-20T05:16:47Z
Глобальні загрози від вступу КНДР у війну: можливості її армії та наслідки союзу з Росією
24tv
2024-11-20T05:06:59Z
Перший удар ATACMS по Росії, ЗСУ завдали руйнівного удару: деталі
Политека
2024-11-20T05:02:06Z
Канадський парламент схвалив постанову на підтримку України
УкраинФорм
2024-11-20T04:54:03Z
Кризовий сценарій: у Польщі прогнозують нову хвилю біженців з України
Хвиля
2024-11-20T04:45:35Z
Як українська операція зруйнувала російські плани
GlavRed
2024-11-20T04:27:58Z
В Україні злетіли ціни на молоко, сир і вершкове масло: що подорожчало найбільше
Хвиля
2024-11-20T05:21:22Z
Велика Одеса і Дунай: Kernel запускає сервіси перевалки для виробників та трейдерів олії
Agravery
2024-11-20T05:12:12Z
Хурма в Україні дорожча на третину через неврожай
AgroNews
2024-11-20T05:02:00Z
Зернові: постачання та відбір проб зерна під час завантаження
AgroPortal
2024-11-20T05:00:50Z
Пенсійні зміни у 2025 році: нові вимоги до стажу та масштабне зростання виплат
Знай
2024-11-20T04:36:04Z
Огірки, картопля, капуста та зелень: експерти пояснили, чому впали ціни на популярні овочі
Политека
2024-11-20T04:30:20Z
Від цибулі до апельсинів: які продукти здивували українців новими цінами
Хвиля
2024-11-20T04:24:37Z
Європейські виробники пластику закривають свої потужності – Financial Times
ГЛАВКОМ NET
2024-11-20T03:00:48Z
Глава російського Центробанку заявила про вичерпання майже всіх ресурсів російської економіки
УкраинФорм
2024-11-20T00:37:44Z
Кабмін змінює правила, за якими «швидка» везтиме пацієнтів до лікарень
ГЛАВКОМ NET
2024-11-19T23:45:56Z
Інститут травматології та ортопедії отримав сучасне реабілітаційне обладнання
УкраинФорм
2024-11-19T22:33:14Z
Метод 25-7-2: як виконувати це нове ультраефективне кардіотренування на тренажері
24tv
2024-11-19T20:39:36Z
Свіжість і безпека. Як зберегти продукти під час вимкнення світла
Фокус
2024-11-19T20:15:58Z
Що можна підчепити від одягу зі секонд-хенду
24tv
2024-11-19T20:03:08Z
Джефф Безос інвестував 7 мільйонів доларів у розроблення вакцини проти метеоризму в корів
TSN
2024-11-19T19:12:43Z
Про які захворювання можуть розповісти ваші нігті
24tv
2024-11-19T17:48:53Z
«Ситуація жахлива». Ветеран, який залишився без ніг, розповів, що треба змінити в лікарнях
ГЛАВКОМ NET
2024-11-19T17:33:12Z
Зелений чи чорний: який чай більш корисний
24tv
2024-11-19T17:27:42Z
Збірна України перемогла Албанію в останньому турі Ліги націй
Комсомольская правда
2024-11-20T05:28:06Z
Росіяни увійшли в центр Часового Яру, збірна України з футболу вийшла в плей-оф Ліги націй: головне за ніч
ГЛАВКОМ NET
2024-11-20T05:00:37Z
Албанія – Україна: де дивитись заключний матч команди Реброва у Лізі націй
ZN UA
2024-11-19T23:18:38Z
Ліга націй УЄФА. Підсумки групового турніру
УкраинФорм
2024-11-19T23:06:35Z
Гвардіола погодився продовжити контракт із Манчестер Сіті – Орнштейн
Football.ua
2024-11-19T23:05:14Z
Ліга націй: Угорщина вирвала нічию проти Німеччини, повернення Уельсу в еліту, покер Дьокереша вивів Швецію до дивізіону В
Football.ua
2024-11-19T22:13:38Z
Хто був найкращим гравцем збірної України у матчі з Албанією?
Football.ua
2024-11-19T22:06:07Z
"Переміг на всіх змаганнях": Хижняк розповів, чого хоче досягти після перемоги на Олімпіаді
Фокус
2024-11-19T21:51:31Z
Грузія на користь Україні поступилася Чехії та посіла третє місце в Лізі націй
Football.ua
2024-11-19T21:51:18Z
Пісне меню: рецепт тушкованої капусти із секретним інгредієнтом
Фокус
2024-11-20T05:12:53Z
Від нього не залишається навіть крихти: культовий торт зі згущеним молоком на сковороді
24tv
2024-11-20T05:00:55Z
Злети, падіння, підводні камені: гороскоп для чоловіків на 2025 рік у бізнесі, роботі та кар'єрі
24tv
2024-11-20T04:45:14Z
Більшість забуває: чому потрібно чистити фільтр пралки – важливий нюанс
GlavRed
2024-11-20T04:27:34Z
Як приготувати простий рулет з гарбузом за 30 хвилин: десерт з особливим смаком
Политека
2024-11-20T04:01:42Z
Масло буде свіжим цілий рік: експерт розкрила секрети зберігання продукту
GlavRed
2024-11-20T01:27:02Z
Як знищити бруд на вікнах: фахівці дали цінні поради
24tv
2024-11-19T23:36:19Z
Рецепт ідеального тіста для піци від судді "Мастер Шеф": завжди смачне та мʼяке
Политека
2024-11-19T23:30:19Z
Ніяк не можуть насолодись сновидіннями: які знаки зодіаку рідко висипаються
GlavRed
2024-11-19T23:27:08Z
Іспанія має намір легалізувати по 300 тисяч мігрантів щороку
ГЛАВКОМ NET
2024-11-20T05:27:28Z
Влучний постріл: жінок-військових, що збили крилату ракету, нагородили відзнаками Міноборони
Фокус
2024-11-20T05:24:17Z
Росія вивела у Чорне море шість ракетоносіїв, загальний залп - до 23 «Калібрів»
УкраинФорм
2024-11-20T05:18:46Z
У Росії бракує працівників: доведеться працювати понаднормово
24tv
2024-11-20T05:06:19Z
Яке церковне свято у середу, 20 листопада: чому сьогодні не можна ходити до лісу
24tv
2024-11-20T05:06:10Z
"Дуже руйнівний сезон": в України могло залишитись менше 50 ракет ATACMS, — Forbes
Фокус
2024-11-20T05:06:02Z
Всесвітній день дитини: найкращі привітання у прозі, віршах та яскравих листівках
ГЛАВКОМ NET
2024-11-20T05:00:13Z
The Times назвала кількість далекобійних ракет Аtaсms, які має Україна
ГЛАВКОМ NET
2024-11-20T04:48:58Z
Що означає "підсокирюватися": лише одиниці можуть правильно пояснити слово
GlavRed
2024-11-20T04:27:48Z
Потужні вибухи й евакуація населення: дрони атакувати арсенал в Новгородській області
24tv
2024-11-20T04:45:25Z
На Київщині затримали двох лікарів на хабарі за вплив на посадовців МСЕК
УкраинФорм
2024-11-20T02:21:14Z
За вбивство 10-річної дівчинки у Кривому Розі судитимуть її матір
Украина Криминальная
2024-11-20T01:19:59Z
Волинянина, підозрюваного у сексуальному насильстві щодо 11-річної доньки, взяли під варту
Украина Криминальная
2024-11-20T00:34:45Z
РФ запустила ударні безпілотники: у Києві прогриміли вибухи
GlavRed
2024-11-19T23:27:59Z
За вбивства та жорстоке поводження з цивільними в Бучі судитимуть чотирьох російських окупантів
Украина Криминальная
2024-11-19T23:07:57Z
Правоохоронці Швеції розслідують пошкодження кабелю у Балтійському морі як диверсію
ZN UA
2024-11-19T22:51:11Z
У Києві 11-річний хлопчик випав з вікна багатоповерхівки – деталі трагедії
TSN
2024-11-19T21:33:56Z
У Вінниці суд залишив під вартою підозрюваного у роботі на Росію студента
InternetUA
2024-11-19T20:59:24Z
Blaupunkt BH61 Moksha: представлені навушники ANC із 50-годинним терміном служби батареї
Portaltele
2024-11-20T05:16:51Z
Супутник зафіксував 650-футове цунамі в Гренландії, яке тривало 9 днів
Portaltele
2024-11-20T05:16:14Z
Google хоче обʼєднати Chrome OS з Android: деталі
InternetUA
2024-11-20T05:02:35Z
У частинах Великого Бар'єрного рифу через спеку та шторми загинула велика кількість коралів
УкраинФорм
2024-11-20T05:01:54Z
Трамп спостерігав за запуском надважкого космічного корабля компанії Маска
УкраинФорм
2024-11-20T03:16:21Z
Індія оштрафувала WhatsApp на понад $25 млн за порушення політики конфіденційності
InternetUA
2024-11-20T02:01:06Z
Батареї можуть стати гарячішими в рази: сантехнік поділився секретом
GlavRed
2024-11-20T01:27:49Z
США звинуватили BOE у порушенні патентів Samsung
InternetUA
2024-11-20T01:01:50Z
Vivo випустить два нові смартфони: стало відомо, коли з'являться пристрої серії X200
InternetUA
2024-11-20T00:01:21Z
Названо найпопулярніші в Україні вживані авто з США та їх вік
ЗаРулем
2024-11-20T05:18:37Z
Українці втрачають інтерес до нових автомобілів з бензиновими ДВЗ: які моделі найпопулярніші
ITC
2024-11-19T19:39:47Z
Не зіпсуються та не замерзнуть: де і як правильно зберігати літні шини взимку
GlavRed
2024-11-19T19:27:44Z
Як в Україні з’явився унікальний бронеавтомобіль для перевезення цінностей
AutoCentre
2024-11-19T19:09:05Z
Кількість аварій скорочено на 80%: що означає нова розмітка у вигляді білих кіл
GlavRed
2024-11-19T18:27:10Z
MG планує закріпитися на ринку пікапів
AutoCentre
2024-11-19T17:04:51Z
TWR представив екстравагантний 650-сильний рестомод Supercat
AutoCentre
2024-11-19T17:04:23Z
Старий Suzuki Vitara 90-х перетворили на мініатюрний позашляховий дім на колесах
Фокус
2024-11-19T15:36:13Z
Donkervoort анонсував екстремальний родстер F22 Final Five
AutoCentre
2024-11-19T14:33:55Z