Речника Міністерства закордонних справ Польщі Лукаша Ясіну звільнили з посади після його заяви щодо готовності закордонних дільниць до парламентських виборів. Про це йдеться на сайті польського відомства.
За даними RMF24, причиною відставки речника стали його слова у розмові з журналістом про те, що на закордонних дільницях можуть бути комісії, яким не вдасться вчасно порахувати голоси громадян на парламентських виборах 15 жовтня.
Після цього МЗС спростувало його слова та оголосило про відставку речника.
«Хоча кількість охочих взяти участь у парламентських виборах і референдумах за кордоном цього року є безпрецедентною, ми знаємо з досвіду минулих років, що окружні виборчі комісії, маючи таке ж навантаження, як і на цьогорічних виборах, змогли порахувати всі голоси.
У Міністерстві закордонних справ переконані, що комітети засвоїли стиль роботи, який дозволить їм це зробити. Через неправдиву інформацію про ступінь підготовки Міністерства закордонних справ до проведення виборів за кордоном, озвучену речником МЗС, пана Лукаша Ясіну було негайно звільнено з посади», — повідомили у відомстві.
Невдовзі після офіційного оголошення МЗС Ясіна розповів про відставку на своїй сторінці на платформі X, пожартувавши, що «речник — немов сапер, а кожен сапер може підірватися на міні».
«Завершуючи роботу на посаді речника МЗС, хочу подякувати усім вам», — написав він.
«Будь-яка спроба нав'язати українському президенту або Україні те, що ми повинні робити щодо спільного минулого, є неприйнятною і прикрою», — відреагував український посол Василь Зварич на заяву Ясіни.
У липні президент України Володимир Зеленський і президент Польщі Анджей Дуда відвідали Луцьк для спільного вшанування жертв Волинської трагедії. Після того президенти опублікували однакові дописи в соцмережах: «Разом вшановуємо всіх невинних жертв Волині! Пам'ять нас єднає! Разом ми сильніші!».
Фото: Polske Radio
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.