MY.UAНовини
"Петиції - звичайний інструмент, немає завдання виконувати, що там написано": інтерв'ю із замом Кличка, ч.I
"Петиції - звичайний інструмент, немає завдання виконувати, що там написано": інтерв'ю із замом Кличка, ч.I

"Петиції - звичайний інструмент, немає завдання виконувати, що там написано": інтерв'ю із замом Кличка, ч.I

Головний чиновник КМДА з цифрових трансформацій Петро Оленич розповів "Телеграфу" про диджиталізацію Києва під час війни та певні непорозуміння

В Україні бум цифровізації продовжує набирати обертів. Разом з деякими рішеннями у військовому секторі трансформації поширюються і на інші сфери. Так, найближчим часом у застосунок "Дія" додадуть нову функцію — оформлення документів для отримання водійського посвідчення. Активно розвиваються і міські цифрові сервіси.

Яка динаміка діджиталізації столиці до і під час війни, нові опції в "Київ Цифровий", скандали через петиції і транспорт. Про це читайте у першій частині інтерв'ю "Телеграфу" із заступником голови КМДА Петром Оленичем, який курирує сферу цифрового розвитку, сферу земельних ресурсів та містобудування.

Про "Київ Цифровий", користувачів і популярні опції

У липні цього року в застосунку "Київ Цифровий" з'явилась опція сплати житлово-комунальних послуг. Чи є статистика, скільки містян скористалися нею, наскільки ця функція популярна та про які суми йдеться?

– Завдання влади міста запроваджувати такі сервіси, що спрощують життя і забезпечують комфорт містянам. Сплатити за компослуги в принципі, можна ж не тільки через "Київ Цифровий", є різні інструменти. Щодо популярності, то, хто як звик: хто сплачує через банки, хто – через електронні кабінети.

Цей функціонал ми додали у "Київ Цифровий" ("КЦ") як один з видів оплати, але більшість громадян все ж таки користуються банківськими інструментами. Там простіший механізм "прив'язки" тих, хто на постійній основі сплачує. Разом із тим у "Києві Цифровому" всі переглядають показники. Думаю, що це була найважливіша опція. Не скільки сплатити, а які показники по лічильниках подати, перевірити, нарахувати.

Скільки користувачів завантажили застосунок "КЦ" і активно ним користуються?

– Зараз це понад 2,5 млн користувачів. У нас є офіційно зареєстровані кияни. Є й ті, хто перебуває (не містяни. Авт.) в Києві. Так от, серед тих, хто перебуває і користуються київськими сервісами, становить майже 80% іногородніх.

Який приріст користувачів відбувся спочатку вторгнення росії?

– Ми запустили цей проєкт за рік до повномасштабного вторгнення, 2021-го. Це був, в першу чергу, транспортний додаток. Тому що ми аналізували попит, вивчали фокус-групи, питали людей, що б кияни хотіли в першу чергу бачити в цифровому вигляді, які сервіси від міста. В результатах опитування на першому місці якраз були транспортні послуги (паркування, повернення автомобілів під час евакуації і проїзд у пасажирському транспорті). Тому спершу ми на ньому і закцентувалися.

До активної фази війни (нагадаю, війна з рф йде з 2014 р.) йшов плановий приріст користувачів. Під час повномасштабної війни 2022 р. був певний сплеск, тому що у "КЦ" ми зробили першу систему повідомлень про повітряну небезпеку. Дійсно, тоді був сплеск завантажень. Разом із тим, ви мабуть звертали увагу, що навіть в ТГ-каналах, є такі тренди, як приріст і вибування користувачів. Якщо сервіс стає непотрібним, юзери перестають користуватися ним, і він втрачає сенс. Тому в нас не тільки йде аналіз по приросту, ми ще дивимося кількість активних користувачів, хто якими сервісами користується в першу чергу.

Це забезпечує коефіцієнт задоволення від сервісу. Ми на нього звертаємо увагу в першу чергу. Що ж стосується приросту, він позитивний, коли цим зручно користуватися, і коли це треба.

Які функції найпопулярніші у Києві?

– Найбільш популярні, звісно, транспортні послуги. У розрізі транспорту особливо сплеск пішов, коли ми додали цифрову транспортну картку (що набула попиту серед містян) і запартнерилися з VISA, Apple і Mastercard. На сьогодні дуже гарні показники проїзду по таких картках. Емітовано майже 60 тисяч цифрових карток. Люди відмовляються від пластику.

Як на мене, це й екологічно, в першу чергу. Тому що ми забезпечуємо зменшення викидів і необхідності вторинної переробки. Як-то кажуть, знаєте, маленький крок, але за рахунок таких маленьких кроків ми з вами стаємо більш екологічними.

І, по-друге, це зручно. Зараз ми завершуємо модернізацію всіх систем, щоб цифрові транспортні карти повноцінно працювали і в метрополітені.

Уточнююче запитання: у чому суть нещодавньоїзміни порядку оплати в громадському транспорті, коли кошти з карток пасажирів почали списувати не одразу за одну поїздку, а за дві, які люди здійснюють протягом дня?

– Жодної зміни оплати банківською карткою не відбулось. Всі правила проїзду і можливості оплати залишаються такими, як і були. Об'єднання платежів є технічним питанням, відмінність якого полягає виключно в часових рамках, коли користувач побачить зняття коштів з картки. Об'єднання платежів дозволить місту оптимізувати роботу системи.

Петро Оленич: "Проникнення серед дорослого населення становить 80%"

Про опитування в "КЦ" і скандали

Які системні глобальні інновації ви готуєте цього року, 2024-го? Щось ще цікаве впроваджувати плануєте?

– Наше завдання було все ж таки запровадити саме цифрову транспортну картку. Ми планували її запустити до повномасштабної агресії. Але плани посунули, тому що в пріоритеті була безпека і збереження життя в Києві.

Тому ми змістили всі плани з розвитку цивільних сервісів. І в першу чергу зробили систему повідомлення, карти, подачу інформації і отримання інформації від малого-середнього бізнесу: де що працює, де можна взяти медикаменти, як пройти до укриття, що є в бомбосховищі тощо.

Після цього, враховуючи, що воєнний стан в силу специфіки обмежує природу комунікації і можливість зібрати громадян, запитати думки, ми зробили також ставку на інструменти еволюційної демократії. Щоб ми могли залишатися в комунікації і розуміти, попри те, що ми не можемо всіх масово зібрати разом, щоб проводити онлайн-опитування.

Нам дуже важлива думка киян, особливо зараз, що їм важливо, що хвилює, що необхідно першу чергу робити. Тому, як бачите, дуже активно використовуємо цей інструмент. І щоб розуміти, по-перше, що містянам зручно, і щоб людям було зрозуміло, чим займається міська влада. А по-друге, щоб владі були зрозумілими настрої і побажання киян.

"Телеграф" запитував соціологів, і вони кажуть, що опитування через "Дію" не репрезентативні, бо там здебільшого молоді користувачі, а не враховано покоління віку 60+. Чи є моніторинг, наскільки об'єктивні подібні опитування? Бо ними можна маніпулювати, як вийшло зі спробою перейменувати Повітрофлотський проспект на "проспект ЄС".

– Якщо казати про соціологію, то це вибірки. У нас же проникнення серед дорослого населення становить 80%. Це дуже великі показники. Як муніципальний інструмент ми не ситуативно розвиваємо опитування, а постійно опрацьовуємо питання, цікаві киянам. Серед них, наприклад, облаштування притулків для тварин, як ми вчинимо (з тою чи іншою проблемою), як перейменовувати вулиці тощо?

Щодо результативності – ми дуже непогано тоді донесли думку, що такі опитування важливі. І, до речі, в нас за кожне перейменування голосували не менше 10 тисяч киян. Іншими словами, фізично опитати таку кількість людей було б складно і довго. Якщо ми подивимося, скільки на найближчих вулицях проживає містян, то цифра буде здебільшого менша. Особливо в центрі міста. Звісно, в спальних районах є висотки, може, там стільки й наберемо, але разом з тим є запитання: "Скільки в одному будинку проживає?". Тисяча людей максимум. Це у великому. От вам і результат ефективності опитування в онлайн-форматі.

Вважаю, що з репрезентацією на місцевому рівні вийшло дуже непогано. Соціологи більше, я так розумію, на це дивляться як на політичні події. А ми відійшли від політики. У нас муніципальні і господарські питання.

Коли нам вдалося налагодити цю комунікацію з киянами, у нас пішли зовсім інші результати. Бо ми питаємо виключно про міські питання (лавочки, парки, платежі). І це вже всіх стосується. Один з плюсів Києва у тому, що у столиці велике проникнення цифрових сервісів у принципі. У нас і вікова група потужна, всі пенсіонери мають картку. Вони отримують туди пенсію, а це передбачає наявність BankID. За BankID можна вже авторизуватися, тож можна голосувати або за BankID, або через "КЦ". Повірте, це та аудиторія, яка точно голосує. Бо їм цікаво, їм це важливо.

Молоду людину може не хвилювати, як буде звучати назва вулиці, а бабусю це буде цікавити, бо вона ще 20-40 років тому хотіла, щоб її перейменували. Це якраз питання висвітлення, комунікації і довіри до сервісу, а також розуміння, що там саме господарські, а не політичні питання. Це якраз і забезпечує великий відсоток проникнення та участі.

Про петиції і гучний кейс із зупинкою транспорту

Разом із тим є ще один інструмент у місті електронні петиції. То там, ймовірно, репрезентативність під запитанням?

— Поясню у чому різниця. У порівнянні з будь-яким цифровим сервісом, петиції — звичайний інструмент. У вас з одного боку є людина, і з іншого боку є людина. Одна людина створює цей сервіс і формує якийсь порядок денний. З іншого боку людина, яка отримує цей сервіс і дає фідбек.

Що виходить з опитуванням?

— Наша команда дуже копітко, маленькими крочками формулює питання. Ми намагаємося виявити, що треба спитати. І це ми формуємо порядок денний, щоб зрозуміти, чи буде від цього користь для Києва. Нам важливо, що думають кияни насправді.

Петиції ж — законодавчо трохи інші інструменти. Це хтось, навіть одна особа, хоче запитати/запропонувати, і крапка. Після цього вона подає, формулює свою думку і створює петицію. Щоб вона далі почала рухатися, необхідно набрати 6000 однодумців (підписів).

Це невелика кількість людей, якщо брати столичний рівень. І коли однодумці знаходяться, то для адресата такого звернення — міського голови — є обов'язком розглянути це питання, яким би воно не було. І надати потім аргументовану відповідь, що ми як міська влада робимо.

Нема ні законодавчого, ні ідеологічного, ні логічного завдання будь-що виконувати з того, що там написано. Є завдання розглянути і розібратися.

Наприклад, були неодноразові петиції не зупиняти транспорт під час повітряної тривоги. І петиції про скасування обмеження набирали навіть не 6000 голосів, а більше. Адже дійсно, якщо брати ситуацію для пасажирів, зупинка транспорту є дискомфортною. Однак є чітка позиція військових: рух буде небезпечним для людей. Тому й було прийнято рішення про зупинку громадського транспорту.

А завдання влади зрозуміти — є певне нерозуміння чи невдоволення, — відреагувати і провести комунікацію (розібрати, роз'яснити або щось зробити залежно від того, що в петиції написано).

Міські опитування — це зворотній канал, коли вже ми питаємо у містян. Наприклад, петиція поставити лавочки в такому-то парку. Ми дивимося, ну, логічно в принципі, лавочки із зарядками для телефонів. А в інших парках треба ставити? Якщо одним поставимо, то іншим треба теж? Адже бюджет один. Мабуть, треба. Давайте спитаємо всіх містян. Питаємо.

Якщо у першому разі люди з інших районів не реагували на попередню петицію, то у другому разі ми вже питаємо всіх. Всі кажуть: і нам треба, але давайте не такі зарядки, а отакі. Ми дивимося, багато людей проголосували. 70 на 30. 70 хочуть отак. Окей, на петицію відреагували, але спитали людей, як це зробити, щоб було задоволення від результату.

Чи нема політичних маніпуляцій у петиціях і як цього уникнути?

— Ми бачимо зріз ("кияни" чи "не-кияни") і він, як правило, не впливає на результати. Однак ці дані подають Київраді і вже вона приймає остаточне рішення. Ми розуміємо, що є певний відсоток людей, які проживають у міській зоні, але не зареєструвалися в Києві. Але разом з тим вони працюють у столиці, впливають на економіку міста, тому не бачити їхніх голосів, буде б невірним.

"Люди відмовляються від пластику"

Разом з тим, бачити, хто саме в Києві зареєстрований, а хто живе не в Києві, це теж нормальна історія. Тоді депутати вже чітко розуміють зріз і приймають рішення.

У голосуванні по транспорту (щодо зупинки під час тривоги), який був зріз? Це кияни підтримували дані петиції чи якісь умовні "гості столиці"?

— Перше, що нас цікавило, це були ті, хто користується пасажирським транспортом. У нас щодня транспортом користуються більш як мільйон пасажирів. І 20-26 тисяч голосів (на підтримку цих петицій. Авт.) не є питомою вагою від загальної кількості пасажирів.

Отже, в будні транспортом користуються більш як мільйон. У вихідні — пів мільйона. Коли бачиш реальні цифри, вже розумієш проникнення. Коли з мільйона користувачів 6000 (необхідний мінімум для розгляду петиції міською владою. Авт.), для прикладу, невдоволені якимись новаціями, треба розібратися в ситуації, розглянути, є чи нема якоїсь критичної проблеми. Проте з іншого боку це не той відсоток, який впливає на задоволення користувачів. Але цю групу треба враховувати, аналізувати, що призвело до невдоволення.

Може, у цих людей відсутня якась інформація або нерозуміння процесів. Треба пояснити. Як правило, в багатьох ситуаціях все завершується тим, що треба роз'яснити чому, як і для чого. І все.

"Якщо брати ситуацію для пасажирів, зупинка транспорту є дискомфортною"

*Про спроби росії зламати "КЦ", жетони в метро, боротьбу з маршрутками та вільну землю у Києві — читайте у другій частині інтерв'ю з Петром Оленичем читайте у середу вранці, 18 жовтня.

Теги за темою
КиївТехнологіїКМДА
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Місцями мокрий сніг та до 8 градусів морозу: прогноз погоди на 27 листопада
24tv
2024-11-26T14:03:14Z
У Сумах через ворожий удар зруйнована СТО, пошкоджені автомобілі
УкраинФорм
2024-11-26T13:58:29Z
Політвʼязень Сейдалієв у російській вʼязниці втратив половину ваги - рідні
УкраинФорм
2024-11-26T13:54:53Z
На Луганщині дрон уразив автівку, в якій їхали колаборант і троє окупантів
УкраинФорм
2024-11-26T13:52:15Z
Через атаку РФ жителі Тернопільщини будуть зі світлом лише 2-3 години на добу
УкраинФорм
2024-11-26T13:45:37Z
У Києві та інших областях змінено час відключень світла: нові графіки на 26 листопада
TSN
2024-11-26T13:36:40Z
"Це дуже важко": на окупованих територіях росіяни серйозно посилили репресії проти дітей
24tv
2024-11-26T13:27:24Z
Відключення світла по Україні посилюються: які графіки у Києві та ще 3 областях
GlavRed
2024-11-26T13:25:42Z
Синоптикиня попередила про сильний мороз: де і коли суттєво похолоднішає
TSN
2024-11-26T13:25:39Z
Мільйони опиняться без світла: є 3 шляхи, як Росія може вчинити провокацію проти Британії
24tv
2024-11-26T14:03:09Z
Дональд Трамп обіцяє підвищити мита для Мексики, Канади та Китаю у перший день свого президентства
360ua.news
2024-11-26T14:00:11Z
Скільки Storm Shadow/SCALP є в Британії, Франції й інших країн: в Defense Express проаналізували
24tv
2024-11-26T13:57:30Z
Злочини ХАМАС 7 жовтня 2023 року стали наслідком помилкової стратегії Нетаньягу — Цивільний комітет розслідувань
ZN UA
2024-11-26T13:48:17Z
Туреччина просить США послабити санкції проти Газпромбанку, аби платити Росії за газ
ГЛАВКОМ NET
2024-11-26T13:45:20Z
Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 24 листопада 2024 року
Детектор М
2024-11-26T13:43:07Z
Захід уникає реагування на диверсійно-терористичні акти Росії — ЗМІ
Хвиля
2024-11-26T13:42:50Z
Єврокомісія пропонує виділити €1 мільярд від заморожених активів Росії на українську «оборонку»
УкраинФорм
2024-11-26T13:40:57Z
Чому Європа боїться дати відсіч Росії
ГЛАВКОМ NET
2024-11-26T13:39:56Z
Елтон Джон частково втратив зір
УкраинФорм
2024-11-26T13:55:03Z
Софія Ротару переписала трикімнатну квартиру в Москві: відомо ім'я нового власника
TSN
2024-11-26T13:51:34Z
Штучний інтелект використав понад 140 000 фільмів та серіалів для навчання — всі епізоди «Пуститися берега» та «Клану Сопрано» в тому числі
ITC
2024-11-26T13:46:15Z
Прощення як шлях до зцілення: alyona alyona назвала книгу, яка змінила її
24tv
2024-11-26T13:33:34Z
Відомий актор зізнався, що має бронь від мобілізації та чи піде служити в разі отримання повістки
TSN
2024-11-26T13:27:28Z
49-річна Шарліз Терон зареєструвалася в додатку для знайомств
Фокус
2024-11-26T13:27:16Z
Вийшла перша колядка з альбому «Територія Різдва. Дух нескорених», записаного артистами і військовими
УкраинФорм
2024-11-26T13:12:32Z
Алла Кудлай вперше за тривалий час показала свого 47-річного сина: який вигляд він має
TSN
2024-11-26T13:09:08Z
Серіал "Прикордонники": про що сюжет, хто актори і де дивитись всі серії
Фокус
2024-11-26T13:00:31Z
Децентралізована наука та її 10 лідерів: від «живого» цифрового організму на блокчейні до баз ДНК
ITC
2024-11-26T13:46:50Z
Навіть безнікотинові електронні сигарети та вейп негативно впливають на здоров’я судин – дослідження
Украина Криминальная
2024-11-26T13:22:21Z
Як правильно зберігати імбир: три способи
TSN
2024-11-26T13:21:38Z
Кров довгожителів демонструє кардинальні відмінності
Portaltele
2024-11-26T12:58:40Z
В медзакладах Харківщини надають допомогу пораненим внаслідок удару по центру міста
Мій Харків
2024-11-26T12:42:43Z
Дієтологиня розповіла, яким напоєм слід розпочинати свій ранок для молодості і енергії: це не кава
TSN
2024-11-26T12:39:26Z
Не коштує нічого: дієвий спосіб покращити швидкість роботи мозку
24tv
2024-11-26T12:15:57Z
Вчені розгадали таємницю «егоїстичної» B-хромосоми
Portaltele
2024-11-26T11:57:10Z
Як найкраще готувати яйця, щоб вони були не лише смачними, а й корисними
TSN
2024-11-26T11:09:01Z
Кабмін перерозподілив 3,86 мільярда на програму «Зимова єПідтримка»
УкраинФорм
2024-11-26T14:04:47Z
Овочевий ринок України стабілізувався: які ціни на найпопулярніші позиції
24tv
2024-11-26T14:03:13Z
Українцям продавали фальсифікат бензину: "дурили" людей у трьох областях
Политека
2024-11-26T14:00:11Z
Норвегія виділить $4,5 млн в межах програми "Зерно з України"
Европейская правда
2024-11-26T14:00:02Z
У кого найбільше зросла зарплата за рік
24tv
2024-11-26T13:54:54Z
Уряд спростив процедуру видачі документів через програму «єМалятко»
УкраинФорм
2024-11-26T13:54:54Z
Норвегія планує збільшити допомогу Україні у 2025 році до $2,7 млрд
Европейская правда
2024-11-26T13:48:35Z
Уряд заборонив відключення для підприємств, що імпортують понад 60% електроенергії
УкраинФорм
2024-11-26T13:48:10Z
Російський рубль впав до найнижчого рівня з 2022 року
УкраинФорм
2024-11-26T13:48:04Z
Цимікас травмувався на тренуванні Ліверпуля
Football.ua
2024-11-26T13:52:10Z
Олімпійський чемпіон Храмцов провів турнір у РФ, на який незаконно привезли дітей з Донеччини
ГЛАВКОМ NET
2024-11-26T13:45:28Z
Знаю, що припускався помилок, – МакГрегор вперше висловився про звинувачення у зґвалтуванні
24tv
2024-11-26T13:42:28Z
Барселона веде переговори з Гаві та Педрі щодо нових контрактів
Football.ua
2024-11-26T13:26:04Z
Футболістки збірної України WU19 перемогли Вірменію на старті відбору Євро
УкраинФорм
2024-11-26T13:18:53Z
"Футболісти вже роз'їхалися": український клуб перебуває на межі зникнення – що відомо
24tv
2024-11-26T13:15:48Z
Гутцайт взяв участь у святкуванні 110-річчя Олімпійського комітету Румунії
УкраинФорм
2024-11-26T12:57:57Z
Ньюкасл — Вест Гем 0:2 Відео голів та огляд матчу АПЛ
Football.ua
2024-11-26T12:51:17Z
Україна здобула другу медаль на юніорському ЧС зі стрибків у воду в Ріо
УкраинФорм
2024-11-26T12:46:41Z
Передати чи не передати: Шольц зробив заяву про надання ЗСУ ракет Taurus
TSN
2024-11-26T14:03:54Z
В Україні оголошена повномасштабна тривога
TSN
2024-11-26T14:03:34Z
Уряд виділив додаткові 268 мільйонів на харчування школярів
УкраинФорм
2024-11-26T14:00:22Z
Уряд додатково виділив понад 258 мільйонів на фортифікації у Запорізькій області
УкраинФорм
2024-11-26T13:54:20Z
У Міносвіти назвали кількість студентів-чоловіків віком 30+, яких відрахували із вишів
Фокус
2024-11-26T13:52:40Z
Майже 80% українців працюють або шукають роботу в Польщі – дослідження
УкраинФорм
2024-11-26T13:51:48Z
У компанії принца Вільяма: стало відомо про наступний офіційний вихід Кейт Міддлтон
24tv
2024-11-26T13:48:22Z
Помер найстаріший чоловік планети: скільки було років рекордсмену, його біографія та фото
TSN
2024-11-26T13:48:10Z
«Шансів на успіх не було»: Маск розкритикував винищувачі F-35
ГЛАВКОМ NET
2024-11-26T13:46:09Z
Дружина "купила" дитину, щоб чоловік виїхав за кордон: ДПСУ затримала порушника
TSN
2024-11-26T14:03:13Z
У Жмеринці затримали двох зловмисників, які пограбували військовослужбовця
Украина Криминальная
2024-11-26T14:03:09Z
Біля Єгипту затонула яхта з туристами: понад 40 осіб зникли безвісти
TSN
2024-11-26T14:03:04Z
На Чернігівщині викрили організатора нелегальної переправи ухилянтів через кордон
TSN
2024-11-26T14:00:20Z
У Польщі вантажівка потрапила під потяг, є постраждалі
Европейская правда
2024-11-26T14:00:01Z
Троє чоловіків загинули, бо Google Карти спрямували їх по зруйнованому мосту
24tv
2024-11-26T13:58:39Z
В Україні масштабна тривога через загрозу балістики
УкраинФорм
2024-11-26T13:52:26Z
Чоловік зустрічався з 14-річною дівчиною та відправляв їй пікантні відео: все закінчилось погано
TSN
2024-11-26T13:51:58Z
На Житомирщині чоловік торгував бойовими гранатами
Украина Криминальная
2024-11-26T13:51:35Z
Темні овечки в астрологічному колі: які знаки зодіаку мають свої підводні камені
GlavRed
2024-11-26T13:57:48Z
Не викидайте кавову гущу: 5 дивовижних способів її використання
24tv
2024-11-26T13:57:17Z
І перший "не комом": як приготувати ідеальні ажурні млинці на воді
24tv
2024-11-26T13:54:43Z
Пухкі японські оладки-суфле – справжній кулінарний хіт, який готується легко та швидко
TSN
2024-11-26T13:39:32Z
Як очистити пральну машинку від запаху і бруду в домашніх умовах: коли це потрібно зробити
TSN
2024-11-26T13:39:26Z
Ідеї різдвяних прикрас, які зроблять ваш дім святковим навіть без ялинки
24tv
2024-11-26T13:27:44Z
Справжні ерудити: 5 найрозумніших знаків зодіаку
GlavRed
2024-11-26T13:25:04Z
Європарламент обрав Столицю Різдва 2025: яке місто отримало почесну відзнаку
24tv
2024-11-26T13:06:32Z
Як прочистити зливний отвір у холодильнику - патьоків більше не буде
GlavRed
2024-11-26T12:27:31Z
iPhone 17 Pro і 17 Pro Max отримають новий дизайн
InternetUA
2024-11-26T14:01:11Z
Xiaomi планує випустити власний чіп для смартфонів
Portaltele
2024-11-26T13:58:47Z
Додаток Google для iOS тепер вставляє пошукові посилання безпосередньо на веб-сторінки
Portaltele
2024-11-26T13:58:17Z
Відома українська акторка, яка знімалась в серіалі "Школа", з'явилася у STALKER 2
24tv
2024-11-26T13:57:50Z
Огляд «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля». Ми чекали не дарма!
ITC
2024-11-26T13:46:33Z
Містичний сигнал з космосу: вчені розгадали таємницю пульсара
TSN
2024-11-26T13:39:48Z
Зупиніть Землю! Що станеться, якщо рух тектонічних плит завмре
Фокус
2024-11-26T13:36:30Z
Як підключити інтернет, якщо вимкнули світло: проста інструкція
Политека
2024-11-26T13:31:45Z
Смартфон майбутнього — штучний інтелект створив фото
InternetUA
2024-11-26T13:31:37Z
У Швейцарії виявлено цвинтар раритетних автомобілів
ГЛАВКОМ NET
2024-11-26T14:06:14Z
"Формула-1" поповнилася новою командою – вперше за 10 років
Комсомольская правда
2024-11-26T14:04:32Z
Перший пішов: у ДТП розбили новітній BMW M5
AutoCentre
2024-11-26T13:42:52Z
JAC та Huawei презентували розкішного конкурента Rolls-Royce і Maybach
Фокус
2024-11-26T13:36:42Z
Представлений новий Hyundai Tucson L
Portaltele
2024-11-26T12:58:07Z
ТОП-7 помилок під час сезонної заміни шин: як їх виправити
AutoGeek
2024-11-26T12:45:05Z
Альтернатива кросоверам: названо кращі сімейні авто з пробігом
Фокус
2024-11-26T12:27:45Z
Квадроцикл CFORCE 450L EPS від CFMOTO – ідеальний вибір для екстремального катання
AutoCentre
2024-11-26T11:37:21Z
У Києві відбулись два етапи тестів “Авто року 2025”: які машини змагались
AutoGeek
2024-11-26T11:31:10Z