Нардепи ухвалили закон про фінансовий моніторинг топпосадовців. Це стало останнім кроком, необхідним для початку переговорів про вступ України до ЄС.
Верховна Рада на засіданні 17 жовтня в цілому ухвалила законопроєкт №9296-д про посилення фінансового моніторингу PEP (Politically Exposed Person — політично значущих осіб).
Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.
За його словами, за відповідний законопроєкт проголосувало 276 нардепів, проти не було жодного голосу.
"Головна новація: замість трьох років після посади топпосадовці (PEP) фактично матимуть довічний статус PEP. Але водночас законопроєкт посилює відповідальність СПФ (суб'єктів первинного фінмоніторингу, наприклад, банків) за необґрунтовану відмову користувачам фінансових послуг", – пояснив нардеп.
Железняк зауважив, що така редакція документа, яку ухвалила Рада, відповідає міжнародним стандартам боротьби із відмиванням коштів і боротьби з тероризмом AML/CFT, що буде зараховано як виконання вимог МВФ.
"Також це останній крок для початку перемовин про членство України у ЄС", – додав Железняк.
Вступ України до ЄС
Очільник дипломатії ЄС Жозеп Боррель заявив, що Євросоюз занадто довго затягував зі своїм розширенням, але тепер завдяки Україні процес рухатиметься швидше.
Так, віцепрем'єрка з питань євроінтеграції Ольга Стефанішина заявила, що українська влада поставила перед собою мету - бути готовими до вступу до Європейського Союзу через два роки після початку переговорів.
Своєю чергою, у Зеленського заявили, що самі переговори про вступ можуть початися вже у першому півріччі наступного року.
- Коли Україна стане членом ЄС: Кулеба відповів
- Україна може вступити до Євросоюзу ще під час війни — посол Франції
- Історія успіху: Естонія закликала розширити Євросоюз на Україну