MY.UAНовини
На порозі ядерної війни. США готуються до одночасних конфліктів з Китаєм та Росією: документ
На порозі ядерної війни. США готуються до одночасних конфліктів з Китаєм та Росією: документ

На порозі ядерної війни. США готуються до одночасних конфліктів з Китаєм та Росією: документ


США переосмислюють ядерний потенціал та готуються стримувати конфлікти в Європі та Азії. Все – через Китай та Росію

Все "гірше, ніж у найтемніші дні холодної війни", а США це проґавили.

Китай та РФ нарощують військовий та ядерний потенціал, що в майбутньому може становити загрозу існуванню Сполучених Штатів. На відміну від Першої та Другої світових, великий конфлікт сил у ХХІ столітті може перерости у масштабну ядерну війну.

Так вважає двопартійна комісія Конгресу США, яка в жовтні цього року опублікувала звіт щодо стратегічної позиції США. Вона радить переоцінити розмір і склад ядерних сил США, а також попереджає про ймовірність двох одночасних військових конфліктів в Європі та Азії.

Коли ядерний потенціал Китаю наздожене США, та що Сполучені Штати мають конкретно робити для запобігання фактично Третій світовій війні: LIGA.net прочитала звіт на 160 сторінок і переказує найцікавіше.

ДОВІДКА. Комісія Конгресу зі стратегічної позиції США була створена відповідно до Закону про санкціонування національної оборони (NDAA) на 2022-й фінансовий рік. Звіт має рекомендаційний характер. До роботи над ним були залучені десятки державних інститутів (включно з військовим командуванням) та аналітичних центрів.

2027-2035. НОВІ ЗАГРОЗИ

США вперше зіткнуться з двома ядерними супротивниками. На відміну від попередніх конфліктів у XX столітті, майбутній потенційний конфлікт з Китаєм чи Росією, ймовірно, включатиме нові кінетичні та некінетичні атаки на території США, активи в космосі та кіберпросторі. Існуючі оборонні стратегії США не враховують належним чином цю швидко зростаючу загрозу.

Пояснюємо складні речі простими словами – підписуйся на наш YouTube

В 2018 році Міноборони відмовилось від давньої конструкції "дві війни" на користь "однієї великої війни". У разі широкомасштабного конфлікту з Китаєм чи Росією США можуть не мати достатніх ресурсів для стримування інших супротивників на одному (не кажучи вже про два та більше) напрямку.

Через нарощування ядерної зброї Китаєм Сполучені Штати більше не зможуть розглядати китайську ядерну загрозу як меншу в порівнянні з РФ. Тож Сполучені Штати повинні переоцінити розмір і склад ядерних сил США, які були б достатніми для стримування та досягнення цілей у разі невдачі стримування.

Оборонна стратегія США для протидії двоядерній загрозі потребує ядерних сил США, які були б більшими за розміром та іншими за складом.

Звичайні військові переваги США та союзників в Азії зменшуються. Крім того, звичайні сили США, необхідні для боротьби з конфліктом у Європі, відрізняються від тих, які потрібні для Азії.

Наразі заплановані сили не структуровані таким чином, щоб мати можливість повністю посилити обидва театри дій одночасно – особливо з огляду на зростаючий неядерний потенціал супротивника, який перешкоджає можливості США перекинути додаткові сили до Азії чи Європи.

Китай нарощує ядерну зброю в масштабах і темпах, небачених з часів гонки ядерних озброєнь між США і Радянським Союзом, яка завершилася наприкінці 1980-х років.

За поточними оцінками, оперативний запас ядерних боєголовок КНР перевищив 400 боєголовок у 2021 році, а Народно-визвольна армія Китаю розмістить понад 700 ядерних боєголовок до 2027 року, понад 1000 боєголовок до 2030 року. Якщо вона продовжить поточні темпи – буде мати принаймні 1500 розгорнутих боєголовок до 2035 року.

За нинішніх темпів Китай досягне приблизного кількісного паритету зі Сполученими Штатами щодо розгорнутих ядерних боєголовок до середини 2030-х років.

Схоже, що Китай вирішив змінити роль ядерної зброї у своїй стратегії національної безпеки в очікуванні конфлікту через Тайвань.

Нова китайська стратегія не була передбачена під час розробки поточної програми ядерної модернізації США.

Зараз у Китаї вперше є нова тріада стратегічних систем доставки ядерної зброї. Китай теж розвиває і випробовує нові гіперзвукові та багатоорбітальні системи бомбардування, які потенційно можуть загрожувати непопередженим превентивним нападом на Сполучені Штати.

Китай також вперше матиме мобільні ядерні сили, здатні наносити малопотужні високоточні удари по силах США та їх союзників та інфраструктурі в Східній Азії. Китай швидко розгортає нові неядерні можливості в космосі та кіберпросторі, а також засоби електронної боротьби (РЕБ). Він  швидко розширює та модернізує свої звичайні збройні сили, включаючи системи балістичних ракет, створюючи все більшу загрозу для збройних сил США та союзників в Азії.

До 2030-х років нарощування звичайних військ Китаєм може змінити військовий баланс в Азії проти США та їхніх союзників.

Цей потенційний дисбаланс, особливо в системах великої та середньої дальності, збільшує ризик невдачі стримування, якщо Китай задумає агресію, особливо якщо між Росією та НАТО вже буде конфлікт.

Комісія вважає: навіть до будь-якої зміни у військовому балансі Китай може відчути, що ціна бездіяльності проти Тайваню вища, ніж ціна конфлікту зі Сполученими Штатами через Тайвань – навіть під загрозою ядерної війни.

Сьогодні Росія має найбільшу ядерну силу з усіх держав, що буде актуальним до 2035 року. За прогнозами, Росія продовжуватиме розширювати та зміцнювати свої ядерні сили. Російські активні лінії виробництва ядерних боєголовок і ракет забезпечують можливість розширити стратегічні ядерні сили.

Російські звичайні сили, хоча й поступаються силам НАТО, продовжуватимуть мати перевагу в просторі/часі проти держав НАТО на кордонах Росії, що потенційно дозволить їм окупувати територію сусідніх держав, перш ніж сили НАТО зможуть повністю мобілізуватися на свій захист.

Застосування Росією широкомасштабної звичайної військової сили проти України демонструє схильність до ризику та терпіння значних втрат. Підсумок війни в Україні може вплинути на майбутні розрахунки щодо ризиків і переваг агресії.

Північна Корея продовжує розширювати та диверсифікувати свої ядерні сили, збільшуючи загрозу. КНДР має намір розгорнути достатню кількість міжконтинентальних ракет з ядерним озброєнням, які потенційно можуть кинути виклик системі ППО наземного базування США. Кіберзбройні сили Північної Кореї досягли зрілості та цілком здатні досягати цілого ряду стратегічних цілей.

Іран підтримуватиме ядерну програму як частину стратегічних цілей щодо посилення регіонального впливу. Це включає погоню за ядерною енергією та здатність створювати ядерну зброю, що доставляється ракетами. Іран має шанси розмістити передові ракетні системи більшої дальності в період 2027-2035 років.

Комісія рекомендує розвідці негайно посилити аналіз китайської ядерної стратегії та доктрини використання. Сполучені Штати мають краще зрозуміnи, чи змінюється уявлення Китаю про роль ядерної зброї та яких цілей хоче досягти керівництво КПК зі своїм нещодавно розширеним ядерним арсеналом.

Комісія рекомендує приділити особливу увагу досягненням Росії та Китаю в кінетичній і некінетичній наступальній зброї. Ця зброя становить загрозу для здатності США використовувати силу, зокрема, для підтримки своїх союзників і партнерів у Європі та Азії.

США повинні терміново розгорнути більш стійку космічну архітектуру та прийняти стратегію, яка включає як наступальні, так і оборонні елементи, щоб забезпечити доступ США до космосу та операції в ньому.

Розмір і склад ядерних сил США повинні враховувати можливість комбінованої агресії з боку Росії та Китаю.

СТРАТЕГІЧНА ПОЗИЦІЯ США

Ядерна тріада (міжконтинентальні балістичні ракети, підводні човни з балістичними ракетами та бомбардувальники) залишатиметься ключовою основою стратегічної позиції США в осяжному майбутньому.

Вимоги до стратегічних сил США були встановлені більше 10 років тому й передбачали значно більш сприятливе середовище загрози. Потрібна оновлена стратегічна позиція. У новому середовищі Сполучені Штати повинні підтримувати стійкі ядерні сили, здатні прийняти перший удар і ефективно відповісти, завдавши неприйнятної шкоди агресору.

Додатковий ядерний потенціал США буде необхідний як в Європі, так і в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Сполучені Штати мають ефективно адаптувати нові технології. Особливої уваги заслуговують гіперзвукові та автономні засоби доставки, квантові обчислення та генеративний ШІ.

Комісія рекомендує повністю та терміново виконати програму ядерної модернізації США, яка включає заміну всіх систем доставки ядерної зброї, модернізацію боєголовок та ядерного управління.

Зокрема, необхідно:

  • запланувати розгортання міжконтинентальних балістичних ракет Sentinel у конфігурації з багатьма ядерними боєголовками.
  • збільшити заплановану кількість бомбардувальників B-21;
  • збільшити заплановане виробництво атомних субмарин Columbia та їхніх балістичних ракетних комплексів Trident;
  • Забезпечити достатнє фінансування, щоб існуючі розгорнуті системи, такі як атомні субмарини класу Ohio, могли працювати після запланованих дат виведення з експлуатації.

ВИРОБНИЦТВО ЯДЕРНОЇ ЗБРОЇ

Критичним елементом стратегічної позиції США є здатність розробляти, виробляти та підтримувати системи ядерної зброї. Комісія вважає, що через попередні роки нехтування ядерна інфраструктура (об’єкти та робоча сила) потребує капітального ремонту.

На відміну від Росії, Китаю і навіть Північної Кореї, Сполучені Штати наразі не мають виробничих потужностей для доставки нових ядерних боєголовок.

Коли планувалась модернізація виробничої інфраструктури, її розмір був таким, щоб підтримувати запаси, які Сполучені Штати вважали необхідними у 2010 році.

Комісія рекомендує Конгресу профінансувати капітальний ремонт і розширення ядерних потужностей, а Міноборони – збільшити потужності суднобудування з особливим акцентом на атомних підводних човнах.

НЕЯДЕРНИЙ ПОТЕНЦІАЛ США

Китай, Росія, Північна Корея та Іран продовжують нарощувати свій регіональний і міжконтинентальний ракетний потенціал. Ракетні загрози по території США та союзників, а також силах США за кордоном зростають як кількісно, так і якісно.

Враховуючи технічні можливості та фінансові ресурси Росії та Китаю, Сполучені Штати не створили непроникного "щита" протиракетної оборони над усією територією США.

Північне командування США потребує покращених можливостей попередження та оборони, щоб захистити критично важливу інфраструктуру від звичайних або ядерних атак крилатих ракет повітряного та морського базування — систем, для боротьби з якими наземні перехоплювачі не призначені.

Терміново потрібні стратегічні інвестиції в розробку та вироблення засобів перехоплення, систем захисту від крилатих і гіперзвукових ракет, а також зональної чи точкової оборони.

Існуючі потужності США та союзників із застосуванням неядерних високоточних ударів є недостатніми. Поточні програми не вирішують загрозу. Поточні плани щодо модернізації флоту танкерів-заправників є недостатніми для одночасного ведення двох війн.

Комісія рекомендує Міністерству оборони якомога швидше розробити, придбати та розгорнути перехоплювачі наступного покоління. Сполучені Штати повинні розробити та застосувати на своїй території можливості інтегрованої системи бойового управління протиповітряної та протиракетної оборони (IAMD), які можуть стримувати та відбивати атаки з боку Росії та Китаю.

СОЮЗНИКИ І ПАРТНЕРИ

У національних інтересах США – підтримувати, зміцнювати та, за необхідності, розширювати мережу альянсів і партнерств. Потужний ядерний арсенал США є одним із найкращих інструментів нерозповсюдження.

Ядерна парасолька США має захищати союзників, тим самим позбавляючи їх необхідності розробляти власну ядерну зброю.

Комісія рекомендує Міністерству оборони продовжувати збільшувати сумісність між системами США та союзників, щоб максимізувати регіональний ефект стримування, врівноважуючи потребу в класифікації та експортному контролі.

ЗМЕНШЕННЯ РИЗИКУ

Угоди про контроль над озброєннями є потенційно важливими інструментами для підтримки цілей політики США, але враховуючи історію невиконання Росією договорів, а також незмінну непримиренність Китаю щодо діалогу з контролю над озброєннями, Сполучені Штати повинні бути готові до майбутнього без таких угод.

Певні технології озброєнь заслуговують на нагальну увагу як загрози, що виникають, і потенційні предмети майбутніх переговорів щодо контролю над озброєннями. Прикладом може служити китайська розробка міжконтинентальних балістичних ракет FOBS або MOBS.

Комісія рекомендує США використовувати всі наявні інструменти, включаючи потужні економічні, політичні та оборонні можливості, щоб відвернути Росію та Китай від нарощування ядерної зброї та перейти до переговорів щодо заходів контролю над озброєннями, які можна ефективно перевірити.

ВИСНОВКИ

Бачення світу без ядерної зброї більше не актуальне. Безпекова ситуація принципово відрізняється від того, що було навіть у найтемніші дні холодної війни.

США знаходяться на порозі того, що мають не одного, а двох ядерних супротивників, кожен з яких має амбіції змінити міжнародний статус-кво, – силою, якщо це необхідно. Ситуація, яку Сполучені Штати не передбачали.

Для протидії новим загрозам Сполучені Штати повинні терміново й рішуче змінити курс. Успіх залежатиме не лише від потужних засобів стримування, а й від здатності США зміцнити свою промислову базу та використовувати інновації.

Читайте також
Рік виборів. Україна хоче вийти сухою з політичного шторму США: яка стратегія на столі у Зеленського
Теги за темою
РосіяДжо Байден
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
У Міноборони розповіли, коли стартує базова загальновійськова підготовка для студентів
УкраинФорм
2025-01-17T14:00:15Z
Пора закривати хвости: головні проблеми української освіти, які тягнуться з минулого року
24tv
2025-01-17T14:00:07Z
Мати почервоніла, показавши людям, як її чоловік міняє дитині підгузок
Фокус
2025-01-17T13:57:15Z
Українська редакція польського національного мовника Telewizja Polska почне працювати з 1 березня
Детектор М
2025-01-17T13:40:47Z
Як в Дніпрі безкоштовно отримати психологічну допомогу: до кого звертатися
Политека
2025-01-17T13:31:54Z
Покращення потенціалу ВМС ЗСУ: капітан Заблоцький прокоментував морські пункти 100-річного договору з Британією
ZN UA
2025-01-17T13:28:31Z
Захід росіян з Курщини в Сумську область: в ЗСУ зробили важливу заяву
GlavRed
2025-01-17T13:27:02Z
"Напросився на ґулю сам": стали відомі подробиці побиття Wellboy
24tv
2025-01-17T13:24:23Z
Бронювання та робота: як держава хоче повертати біженців
Знай
2025-01-17T13:06:36Z
Рене Зеллвегер розповіла чому зникла з кіно на шість років
360ua.news
2025-01-17T14:00:10Z
Олег Скрипка здивував фото з Девідом Лінчем і як вони познайомилися
TSN
2025-01-17T13:48:29Z
Крем із фекалій птахів і пластика: модель витрачає $60 000 на місяць на екстремальні процедури
TSN
2025-01-17T13:36:57Z
Ольга Сумська розповіла про домагання колег-чоловіків
GlavRed
2025-01-17T13:27:39Z
У Києві покажуть виставу «Дружини» — реальні історії життя дружин військових
Вива
2025-01-17T13:27:37Z
Від ремейків до самовираження: OKS презентував авторський мініальбом «Відлуння»
Вива
2025-01-17T13:21:51Z
Будуть його очима і вухами: Дональд Трамп призначив трьох відомих акторів послами у Голлівуді
24tv
2025-01-17T13:19:06Z
Селін Діон зворушливо звернулася до покійного чоловіка
Фокус
2025-01-17T13:12:31Z
Американська ікона стилю: образи Іванки Трамп, які надихають жінок у всьому світі
24tv
2025-01-17T13:03:55Z
Рада змусить видаляти негативні коментарі щодо посадовців: прийнято законопроект
Политека
2025-01-17T14:01:39Z
Кандидат у президенти Румунії хоче вирити канал між Чорним та Каспійським морем
ГЛАВКОМ NET
2025-01-17T13:57:11Z
Байден залишає на розсуд Трампа рішення про заборону TikTok у США - AP
УкраинФорм
2025-01-17T13:57:07Z
Прем’єр Румунії прокоментував падіння чергового російського БПЛА на території країни
Европейская правда
2025-01-17T13:54:58Z
Україна та ЄС схвалили низку рішень у межах угоди про «транспортний безвіз»
УкраинФорм
2025-01-17T13:51:59Z
Шольц не вважає, що Трамп скоротить допомогу Україні — Reuters
ZN UA
2025-01-17T13:51:50Z
«ТікТок» стане головним спонсором інавгураційної вечірки Дональда Трампа
Детектор М
2025-01-17T13:49:46Z
Коштували мільярди: ексглава ГУР приїхав до США з валізою військових секретів Росії, — ABC News
Фокус
2025-01-17T13:45:28Z
Яка помилка Байдена завадила Україні виграти війну до 2025 року: відповідь відомого американського політолога
TSN
2025-01-17T13:45:08Z
Вимагання $2000 за підключення до трансформаторної підстанції філії АТ «Укрзалізниця» – підозрюють головного інженера філії
Украина Криминальная
2025-01-17T14:01:39Z
Cудитимуть правоохоронця, який організував переправлення ухилянтів через річку Прут на надувних човнах
Украина Криминальная
2025-01-17T14:00:18Z
У Вінниці повідомили підозру чоловіку, який скоїв наїзд на двох дівчат
УкраинФорм
2025-01-17T13:57:27Z
На Київщині поліцейські затримали подружжя, яке заробляло на ухилянти мільйони
ГЛАВКОМ NET
2025-01-17T13:51:08Z
Під виглядом інвестицій у діяльність ювелірної компанії злочинне угруповання заволоділо коштами вкладників на суму понад ₴9,5 млн
Украина Криминальная
2025-01-17T13:46:45Z
Сімейне подружжя за $25 тисяч сприяло в незаконному отриманні інвалідності
Украина Криминальная
2025-01-17T13:45:12Z
У Кривому Розі ліквідували пожежу в п'ятиповерхівці і розгорнули штаб на місці ракетного удару РФ
УкраинФорм
2025-01-17T13:31:04Z
Буквально розʼїдає шкіру: у Львові через небезпечний челендж із TikTok постраждали діти
Фокус
2025-01-17T13:30:38Z
У Німеччині сталася пожежа на нафтопереробному заводі, є постраждалі
Европейская правда
2025-01-17T13:28:43Z
Дно Чорного моря вкрите мазутом: волонтери показали ситуацію під водою
Фокус
2025-01-17T14:00:21Z
Зеленський присвоїв Героя України солдату Масловському, який загинув у рукопашному бою із загарбником
УкраинФорм
2025-01-17T13:57:56Z
"Літо в січні": прогноз погоди в Україні, де буде тепло до +20
Фокус
2025-01-17T13:48:18Z
Журналісти Ukrainian Witness потрапили під російський обстріл на Запорізькому напрямку
Детектор М
2025-01-17T13:48:00Z
На Львівщині госпіталізували трьох незнайомих між собою хлопців, які робили петарди за інструкцією із ТікТок
УкраинФорм
2025-01-17T13:45:27Z
Чоловік, який поховав дружину під час окупації Херсона, втратив другу через атаку на Кривий Ріг
ГЛАВКОМ NET
2025-01-17T13:33:02Z
Сили спецоперацій знищили і полонили росіян, які розстріляли двох бійців тероборони
УкраинФорм
2025-01-17T13:27:44Z
«Київтеплоенерго» пояснило, що впливає на вартість опалення
ГЛАВКОМ NET
2025-01-17T13:27:42Z
Зекономлені гроші чиновники витратять на ями та LED-світильники: на дороги виділили ще 130 млн
Знай
2025-01-17T13:21:36Z
«Радіо Свобода» та його проєкти стали доступні на окупованих територіях без VPN
Детектор М
2025-01-17T13:54:37Z
Sony скасувала дві неанонсовані гри, в тому числі й проєкт у всесвіті God of War
24tv
2025-01-17T13:54:10Z
Вперше у світі: в ОАЕ розробляють масштабну систему цілодобової відновлювальної енергії
InternetUA
2025-01-17T13:46:42Z
Команда з Києва перемогли на хакатоні NASA з інноваційним рішення для агросфери
Комсомольская правда
2025-01-17T13:45:47Z
Перший у світі проєкт гігамасштабу забезпечить чистою енергією 24/7: де його розгорнуть
Фокус
2025-01-17T13:36:01Z
Американці масово вчать китайську в Duolingo на тлі заборони TikTok і переходу в RedNote
24tv
2025-01-17T13:33:09Z
Gaia виявила цілий рій чорних дір, що рухаються Чумацьким Шляхом
Portaltele
2025-01-17T13:30:14Z
Що робити якщо гальмує телефон: хитрий фокус здивує миттєвим результатом
GlavRed
2025-01-17T13:27:19Z
"Поклич мене на танці": у мережі завірусив новий український хіт у стилі ретро
24tv
2025-01-17T13:24:25Z
Уряд майже удвічі знизив тариф на електроенергію для надвисоких обсягів
1News
2025-01-17T14:01:13Z
У Бразилії прогнозують рекордний урожай зерна
AgroPortal
2025-01-17T14:00:53Z
Як вигідно інвестувати в енергетику: приклад Inzhur
AIN
2025-01-17T14:00:19Z
Бізнесу та фізособам надали 10,5 мільярда на енергообладнання - Шмигаль
УкраинФорм
2025-01-17T13:57:41Z
Лише одна компанія: хто має право постачати газ у Придністров'я
24tv
2025-01-17T13:54:30Z
Під час війни Україна вийшла на рекордний рівень ВВП на душу населення
24tv
2025-01-17T13:51:49Z
Україна вироблятиме чипи: виробництво потребує $1 млрд
1News
2025-01-17T13:42:02Z
Нафта Urals суттєво впала в ціні, тоді як еталонні бренди стрімко дорожчають
24tv
2025-01-17T13:39:16Z
Електроенергія та газ для українців: нардеп розповів, чи є підстави для нового тарифного удару
Знай
2025-01-17T13:36:00Z
Неймар: Я б точно отримав Золотий м'яч за те, як я грав у ПСЖ
Football.ua
2025-01-17T13:58:45Z
Цікаве рішення Шовковського: Динамо визначилось із гравцями, які були на перегляді
24tv
2025-01-17T13:54:08Z
Тедеско звільнений зі збірної Бельгії
Football.ua
2025-01-17T13:51:27Z
Харатін перейшов у Верес
Football.ua
2025-01-17T13:46:31Z
Полісся привітало Усика із днем народження
24tv
2025-01-17T13:45:03Z
Бешикташ підтвердив переговори із Сульшером
Football.ua
2025-01-17T13:40:02Z
Ерлінг Голанд підписав історичний контракт із Манчестер Сіті
360ua.news
2025-01-17T13:30:18Z
"Ти ледве влучаєш": відомий журналіст висміяв зухвалу заяву Голанда, який залишається у МанСіті
24tv
2025-01-17T13:27:38Z
Серлот вибув на невизначений термін через травму
Football.ua
2025-01-17T13:19:06Z
Медицина програла новому мутанту: поширений шкідливий грибок небезпечно еволюціонував
Фокус
2025-01-17T13:45:04Z
Що буде, якщо їсти банани щодня: наскільки калорійний фрукт
GlavRed
2025-01-17T13:27:47Z
Новий перелік захворювань для 2 групи інвалідності: хто може отримати
TSN
2025-01-17T13:18:57Z
Кабмін ухвалив Стратегію розвитку системи охорони здоров’я до 2030 року
УкраинФорм
2025-01-17T13:13:21Z
Чоловік протягом 20 років щодня випивав 10 літрів пепсі: що сталося з його організмом
TSN
2025-01-17T12:45:23Z
Чи можуть БАДи допомогти побороти тривогу та стрес
24tv
2025-01-17T12:03:13Z
МОЗ вигадав, як підвищити народжуваність у країні: реакція мережі
ГЛАВКОМ NET
2025-01-17T11:21:27Z
Чому нам хочеться шкідливої їжі: вчені знайшли відповідь у мозку
24tv
2025-01-17T11:12:46Z
Як позбутися запаху у холодильнику за кілька хвилин
Знай
2025-01-17T09:51:53Z
Як часто можна фарбувати волосся, щоб мати чудовий вигляд і не завдати локонам шкоди
TSN
2025-01-17T13:36:37Z
Виявляється, все не так просто: експерти відповіли, яка температура повинна бути в лазні для користі
TSN
2025-01-17T13:36:09Z
Про це знають не всі: чи потрібна українцям віза в Мексику
24tv
2025-01-17T13:33:02Z
Бруду більше не буде: засіб для чищення плитки у ванній – коштує копійки
GlavRed
2025-01-17T13:27:08Z
Не тільки сіль чи пісок: альтернативні методи боротьби з ожеледицею взимку
24tv
2025-01-17T13:18:00Z
Як швидко почистити срібло в домашніх умовах
Комсомольская правда
2025-01-17T12:54:06Z
Чому не можна передавати речі через поріг: відповідь знають не всі
24tv
2025-01-17T12:36:52Z
Смертельне мовчання: вчені виявили серйозну загрозу для підлітків, які спілкуються онлайн
Фокус
2025-01-17T12:30:54Z
Ось в чому справа: 3 головних секрети приготування ідеальних сирників
24tv
2025-01-17T12:21:26Z
Раритетний Mercedes-Benz 300SL Gullwing виставили на продаж за 2 млн. доларів
AutoCentre
2025-01-17T14:01:27Z
Інноваційні новинки LIQUI MOLY для догляду за вашим авто!
AutoCentre
2025-01-17T13:45:15Z
120 км на електротязі: нова Skoda Superb отримала гібридну версію
AutoCentre
2025-01-17T13:21:21Z
BMW тестує прототип електричного седана M3
AutoCentre
2025-01-17T13:19:01Z
Гібридний суперкар Lexus RC йде на пенсію: анонсували фінальну версію
AutoGeek
2025-01-17T12:27:18Z
Всюдихід IVECO T-Way перетворили на автопаливозаправник
AutoCentre
2025-01-17T12:07:17Z
Стартують продажі старшого брата Renault Duster. Ціна дивує
ЗаРулем
2025-01-17T12:03:00Z
Чи є попит на дизельні авто серед українців і які популярні моделі
24tv
2025-01-17T11:57:15Z
Новий Cupra Leon перетворять на електромобіль
AutoGeek
2025-01-17T11:27:34Z