MY.UAНовини
Смертельний удар по лікарні у Газі: США – за Ізраїль, Європа – сумнівається
Смертельний удар по лікарні у Газі: США – за Ізраїль, Європа – сумнівається

Смертельний удар по лікарні у Газі: США – за Ізраїль, Європа – сумнівається

Надія, що намітилася, на регулювання конфліктів на Близькому сході було кардинально зруйновано. Буквально кілька днів тому палестинське угруповання ХАМАС під час переговорів висловило готовність звільнити з полону частину ізраїльських заручників. Але ввечері 17 жовтня по лікарні Аль-Ахлі у місті Газа було завдано ракетного удару, внаслідок якого загинуло близько 800 палестинців. Ізраїль та ХАМАС звинуватили один одного в цьому варварському ударі.

Ізраїль: «палестинці вбивають своїх»

Рух ХАМАС, який контролює сектор Газа, поклав вину за удар по лікарні на Армію оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ). Глава палестинської адміністрації на Західному березі Йордану Махмуд Аббас оголосив триденну жалобу через удар по лікарні Аль-Ахлі.

Армія оборони Ізраїлю поклала відповідальність за удар по лікарняному комплексу в секторі Газа на палестинське угруповання "Ісламський джихад". "За інформацією спецслужб, заснованої на кількох доступних джерелах, відповідальність за невдалий ракетний запуск, який спричинив удар по лікарні, несе "Ісламський джихад", заявили в ЦАХАЛ увечері у вівторок, 17 жовтня.

При цьому, як пізніше заявив представник ЦАХАЛ Даніель Хагарі, є сумніви в заявленій палестинською стороною кількості жертв під час удару по лікарні, оскільки прямого потрапляння в об'єкт не було, а відеозйомка з військових безпілотників показує "таке собі потрапляння автопарковкою". Агентство Reuters також цитує представника Міноборони Ізраїлю Джонатана Конкрікуса, який заявив про перехоплення ізраїльськими військовими переговорів бойовиків "Ісламського джихаду", з яких випливає, що удар став результатом невдалого ракетного запуску.

ЦАХАЛ заявив, що не завдав ударів по лікарні у секторі Газа. За даними ізраїльських військових, вибух стався через невдалий запуск ракети терористами угруповання «Ісламський джихад» у безпосередній близькості від лікарні Аль-Ахлі. Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаніягу заявив, що удару по лікарні завдали палестинські бойовики. «Весь світ має знати: на лікарню у секторі Газа напали варварські терористи, а не ЦАХАЛ. Ті, хто жорстоко вбивав наших дітей, убивають і своїх власних дітей», - написав він у соцмережі Х.

Мусульманський світ повстав проти Ізраїлю

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган прокоментував удар по лікарні Аль-Ахлі в Секторі Газа, звинувативши в цьому Ізраїль. «Удар по лікарні, в якій знаходяться жінки, діти і ні в чому не винні мирні жителі – останній приклад ізраїльських атак, які зневажають найпростіші людські цінності. Я закликаю все людство вжити заходів, щоб зупинити це безпрецедентне злодіяння у Газі», - сказав Ердоган.

У Йорданії, Лівані, Тунісі, Марокко, Іраку, у лівійському Тріполі, а також у турецькому Стамбулі ввечері 17 жовтня та в ніч на 18 жовтня пройшли демонстрації протесту у зв'язку з ударом по лікарні. У столиці Йорданії Аммані увечері 17 жовтня сотні демонстрантів спробували проникнути до посольства Ізраїлю.

У столиці Лівану Бейруті також відбулися масові акції протесту. У південних передмістях на вулиці вийшли прихильники ліванського ісламістського руху "Хезболлах", що підтримується Іраном, який закликає до "дня гніву". Інші демонстранти зібралися біля посольств США та Франції у Бейруті, передає dpa.

У столиці Тунісу на вулиці вийшли сотні демонстрантів, які зібралися біля посольства Франції, повідомляє державне агентство TAP. Демонстрації пройшли також у Рамаллі та інших містах Палестинської національної автономії, Марокко, Іраку, лівійському Тріполі.

У Стамбулі десятки демонстрантів зібралися біля консульства Ізраїлю, дехто розмахував палестинськими прапорами і скандував антиізраїльські гасла, передає агентство Anadolu. Антиізраїльські демонстрації відбулися також у столиці Ірану Тегерані.

Коригування візиту Байдена

Президент США Джо Байден також заявив, що удару по лікарні в Газі завдав не Ізраїль. Американський президент заявив, що "глибоко засмучений і обурений вчорашнім вибухом у лікарні у Газі". "Зважаючи на те, що я бачив, здається, що це зробила інша команда, а не ви. Але є багато людей, які не впевнені, тому нам доведеться подолати багато чого", - сказав Байден.

Через ці слова голова Палестинської національної адміністрації Махмуд Аббас після удару по лікарні в секторі Газа більше не має наміру брати участь у зустрічі з президентом США Джо Байденом у середу в Аммані, повідомляє Associated Press з посиланням на джерело.

"Високопоставлений представник палестинців сказав, що Махмуд Аббас скасував участь у зустрічі з президентом Джо Байденом та лідерами країн Близького Сходу, запланованою на середу", - інформує агентство. Джерело уточнило, що Аббас ухвалив таке рішення на знак протесту у зв'язку з інцидентом.

Через удар по лікарні Йорданія скасувала запланований на 18 жовтня чотиристоронній саміт щодо ситуації в секторі Газа. На зустрічі мали бути присутніми президент США Джо Байден, король Йорданії Абдалла II, президент Єгипту Абдель-Фаттах ас-Сісі та голова палестинської адміністрації Махмуд Аббас.

Європа засуджує, але ще не знає – кого

У Європі також неоднозначно поставилися до атаки на палестинську лікарню. Порушенням міжнародного права назвав удар по лікарні Аль-Ахлі у секторі Газа голова Європейської ради Шарль Мішель. "Атака на громадянську інфраструктуру не відповідає міжнародному праву", - заявив він після відеоконференції глав країн-членів Євросоюзу. Про це у вівторок, 17 жовтня, повідомляє AFP.

"Громадянські об'єкти, особливо якщо це повністю функціонуюча лікарня з наявністю пацієнтів та медичним персоналом, ні за яких обставин не повинні зазнавати нападів", - йдеться у повідомленні англомовного мікроблогу Х (колишній Twitter) міністерства закордонних справ ФРН. "Ми глибоко шоковані повідомленнями про сотні смертей у лікарні Аль-Ахлі у секторі Газа", - також сказано там.

Ніщо не може виправдати напад на лікарню та на мирних жителів, у свою чергу написав у Х президент Франції Емманюель Макрон, засудивши удар по лікарняному комплексу. Він закликав "без зволікання" відкрити гуманітарний коридор у сектор Газа та "пролити весь світ" на обставини цього удару.

Крім того, генсек ООН Антоніу Гутерріш "найрішучішим чином" засудив удар по лікарні. "Я вражений загибеллю сотень палестинських мирних жителів внаслідок сьогоднішнього нападу на лікарню в секторі Газа", - написав Гутерріш у мікроблозі Х, також зазначивши, що "лікарні та медичний персонал захищені міжнародним гуманітарним правом".

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) рішуче засудила атаку на лікарню Аль-Ахлі у секторі Газа. "Ми закликаємо до негайного захисту мирних жителів та об'єктів охорони здоров'я, а також до скасування наказів про евакуацію (жителів сектору, що розповсюджуються Ізраїлем. - Ред.)", - заявив генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус у вівторок, 17 жовтня. Попередні повідомлення про інцидент вказують на сотні загиблих і поранених, додав він, не уточнюючи, з якого боку завдано б удару.

Теги за темою
лікарня
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Близько 10 країн готові відправити військові сили до України у рамках мирної угоди, - Bloomberg
Хвиля
2025-08-20T01:33:45Z
Їх три, – Мусієнко чітко назвав, які елементи мають бути в ефективних гарантіях безпеки
24tv
2025-08-20T01:27:53Z
Суд Молдови поставив на паузу діяльність чотирьох проросійських партій
ГЛАВКОМ NET
2025-08-20T01:21:16Z
Трамп порівняв Крим з Техасом й сказав, що якби віддав його, то його б десятиліттями "переслідували" у ЗМІ
Фокус
2025-08-20T01:15:34Z
Який сценарій пише Кремль для майбутніх переговорів? Версія The Guardian
ГЛАВКОМ NET
2025-08-20T01:06:36Z
Рубіо розповів про ставлення США до кремлівської версії «першопричин війни»
ГЛАВКОМ NET
2025-08-20T00:33:26Z
Трамп видав урок з географії: Крим розміром із Техас, який омивається океаном
ГЛАВКОМ NET
2025-08-20T00:27:49Z
Путіну не вистачить людей для захоплення України: експерт розкрив нову стратегію Кремля
GlavRed
2025-08-20T00:27:12Z
Трамп скасував відпустку задля роботи над переговорами між Україною та РФ - Білий дім
УкраинФорм
2025-08-20T00:10:40Z
Хор «Гомін» передав ₴1 мільйон на новий проєкт ГУР
УкраинФорм
2025-08-19T23:36:25Z
Поліція проводить розслідування на тлі звинувачення актора Темляка
ГЛАВКОМ NET
2025-08-19T22:12:48Z
50-річна Наталія Могилевська анонсувала грандіозне повернення в шоубіз
24tv
2025-08-19T22:00:10Z
Знову мінус 25: Могилевська приголомшила причиною схуднення
GlavRed
2025-08-19T21:27:38Z
Моторошна причина смерті: російська актриса загинула за дивних обставин
GlavRed
2025-08-19T21:27:05Z
Ще більше магії й чарів: 6 фільмів і серіалів для тих, хто обожнює "Гаррі Поттера"
24tv
2025-08-19T20:51:53Z
Повезла себе в пологовий будинок: Осадча розчулила новими фото молодшого сина
GlavRed
2025-08-19T20:09:36Z
Костянтина Темляка звинуватили у домашньому насильстві: поліція розпочала розслідування
24tv
2025-08-19T19:21:57Z
До Дня Незалежності: 5 ідей патріотичного манікюру, які надихнуть кожну
24tv
2025-08-19T19:03:34Z
Пожежі в українських екосистемах: ДСНС повідомила тривожну статистику
ГЛАВКОМ NET
2025-08-20T01:42:21Z
"Усі були налякані": на борту літака помітили тріщину у вікні, що це було насправді
Фокус
2025-08-20T01:00:24Z
З України намагалися вивезти дорогоцінні метали під виглядом будматеріалів
УкраинФорм
2025-08-20T00:54:54Z
В екосистемах України цьогоріч сталося понад 40 тисяч пожеж - ДСНС
УкраинФорм
2025-08-20T00:03:23Z
Смертельна іграшка: російські бомби маскуються під м'ячики
Gazeta UA
2025-08-20T00:00:51Z
Піп сховав порушника під рясами і віз у бік кордону
Украина Криминальная
2025-08-19T22:45:45Z
У ДТП щороку гинуть понад 3 тисячі українців, кількість аварій зростає
УкраинФорм
2025-08-19T22:21:44Z
На Київщині викрито адвокатку, яка вимагала гроші за вплив на працівників ТЦК
Украина Криминальная
2025-08-19T21:57:35Z
Жінка втратила 16 тисяч гривень, купуючи дитячий одяг в інтернеті
InternetUA
2025-08-19T21:49:13Z
"Чорна смуга" закінчиться: на трьох знаків зодіаку чекають доленосні зміни
GlavRed
2025-08-20T01:51:51Z
Чоловік взяв кота із притулку: через тиждень він зрозумів, що щось пішло не так
Фокус
2025-08-20T00:45:38Z
Пропонують шалені суми: кого ворог намагається вербувати на контракт в російську армію
24tv
2025-08-20T00:33:10Z
В Україні вперше запрацювала державна послуга з використанням штучного інтелекту
InternetUA
2025-08-19T22:22:49Z
Штраф через безкоштовний проїзд: коли пенсіонери можуть "попасти на гроші"
Знай
2025-08-19T21:15:37Z
Яке релігійне свято відзначається 20 серпня: традиції та молитви
ГЛАВКОМ NET
2025-08-19T21:00:11Z
Поводиться як специфічна маленька дитина, – Володимир Жогло відверто розповів про діагноз сина
24tv
2025-08-19T20:33:25Z
Опитування: більшість жителів США бояться втрати робочих місць і політичного хаосу через ШІ
InternetUA
2025-08-19T20:03:41Z
Абсолютний рекордсмен: хто з відомих українців знав кілька десятків іноземних мов
24tv
2025-08-19T19:48:21Z
Вплив кави на мозок: вчені озвучили побічний ефект
ГЛАВКОМ NET
2025-08-20T00:33:28Z
Крокси під забороною? Лікарі попереджають: носити щодня - небезпечно для ваших ніг
Знай
2025-08-19T23:45:44Z
Серце, нерви та імунітет: чому лікарі радять їсти кавунове насіння
Знай
2025-08-19T22:45:17Z
Яка активність покращить здоров'я всього за 15 хвилин на день? Дослідження науковців
ГЛАВКОМ NET
2025-08-19T22:00:27Z
Їжте інжир щодня: лікарі розкрили секрет, який продовжує молодість мозку та очищає організм
Знай
2025-08-19T21:45:32Z
За програмою медгарантій заклади безпідставно отримали понад ₴240 мільйонів - Держаудит
УкраинФорм
2025-08-19T21:21:28Z
Всього 2 тижні без цукру: лікар розповів, як це вплине на шкіру
TSN
2025-08-19T20:06:44Z
Перший випадок за довгий час: у Львівській області від коронавірусу помер чоловік
Фокус
2025-08-19T19:21:31Z
Ця закуска стане вашою улюбленою: як особливо апетитно приготувати кабачки
Telegraf
2025-08-19T19:18:44Z
"Чорне золото" під ногами - де в Україні нафта б'є фонтанами, відповідь здивує
GlavRed
2025-08-20T01:18:52Z
Підсолодили знижками: Китай наростив закупівлі нафти РФ на тлі загроз Трампа Індії
Хвиля
2025-08-20T01:12:23Z
Штраф понад 3000 грн: скільки триватиме заборона на вилов раків
ZN UA
2025-08-19T22:22:32Z
Криптопозики руйнують ринок Південній Кореї, влада призупинила кредитні сервіси
ITC
2025-08-19T22:01:31Z
Угорщина подякувала Росії за відновлення постачання нафти трубопроводом «Дружба»
ГЛАВКОМ NET
2025-08-19T21:54:10Z
На зберіганні ДП «СЕТАМ» перебуває близько 4 тисяч одиниць майна
УкраинФорм
2025-08-19T21:33:54Z
Росія продає вкрадену в України пшеницю 70 країнам світу
ZN UA
2025-08-19T19:48:59Z
Нафтогаз посилить вимоги до споживачів: відключити газ можуть навіть за 50 гривень боргу
Хвиля
2025-08-19T19:45:53Z
У «Дії» з'явилася у продажу нова військова облігація
УкраинФорм
2025-08-19T19:24:40Z
Ford встановив рекорд із 104 відкликаннями автомобілів, і ця тенденція продовжує зростати
Топ Жир
2025-08-20T01:06:01Z
Звісно, нова електрична Audi E5 у Китаї неймовірно доступна за ціною
Топ Жир
2025-08-20T00:21:08Z
Автосалон звинувачують у шахрайстві з клієнтами, але отримав лише символічне покарання
Топ Жир
2025-08-19T23:51:14Z
Секрети ідеального блиску: чому фахівці радять мити авто ввечері, а не вдень
GlavRed
2025-08-19T23:27:49Z
Покрокова система заохочення водіїв у Кореї викликає суперечки: безпека проти приватності
Топ Жир
2025-08-19T22:36:15Z
Модель Y від Tesla тепер доступна з шестимісним салоном, що збільшило її розміри та вартість
Топ Жир
2025-08-19T21:51:38Z
Перший електромобіль McLaren може залишитися ексклюзивом для китайського ринку
Топ Жир
2025-08-19T21:06:21Z
Остання модель Acura стала ще кращою та дорожчою
Топ Жир
2025-08-19T20:06:23Z
Bugatti вже розпродані до початку наступного президентського терміну
Топ Жир
2025-08-19T19:21:20Z
Ваші петунії виглядають стомленими? Ось один прийом, який змусить їх цвісти заново
Знай
2025-08-20T01:15:07Z
Достаток увірветься у життя шести знаків зодіаку 20 серпня: хто серед везунчиків
GlavRed
2025-08-20T00:27:35Z
Коли народжуються істинні мільйонери: ТОП-6 дат, що ведуть до багатства
GlavRed
2025-08-19T23:27:15Z
Виноград не родить: експерт поділився причинами та простими способами вирішення
GlavRed
2025-08-19T22:27:20Z
Закрутка, яка стала легендою: ніжинський салат з огірків на зиму – класичний рецепт
24tv
2025-08-19T20:57:49Z
Курорт-привид: як Росія знищила перлину Азовського узбережжя
24tv
2025-08-19T20:36:44Z
Досвідчений мандрівник назвав найгірше місце у світі
TSN
2025-08-19T20:06:10Z
Жодних пакунків з пакунками: як зберігати пластикові пакети, аби не утворювався безлад
24tv
2025-08-19T19:00:14Z
Світове визнання: який ресторан української кухні уперше з'явився у путівнику Мішлен
24tv
2025-08-19T18:45:34Z
У політв'язня Акіма Бекірова погіршилося здоров'я у російській колонії
УкраинФорм
2025-08-20T01:36:36Z
"Рататуй також хоче їсти". Пацюк вечеряв біля Маку на вокзалі у Києві та насмішив українців
Telegraf
2025-08-20T01:36:28Z
Прикордонники знищили на Луганщині ворожий пункт управління безпілотниками
УкраинФорм
2025-08-20T00:30:41Z
Гороскоп за картами Таро 20 серпня 2025 року: гармонія для Терезів, новий поштовх для Стрільців
TSN
2025-08-20T00:06:11Z
Повідомлено про підозру генералу рашистів, який віддав наказ ударити «КАБами» по театру та пологовому відділенню в Маріуполі
Украина Криминальная
2025-08-19T23:36:31Z
Ворожі дрони атакували Охтирську громаду: є постраждалі, горять приватні будинки
УкраинФорм
2025-08-19T23:36:08Z
Окупанти вдарили по Охтирці: виникли пожежі, є постраждалі
ГЛАВКОМ NET
2025-08-19T23:30:01Z
Окупанти посилили масові фільтраційні заходи у Криму - Центр нацспротиву
УкраинФорм
2025-08-19T23:09:56Z
Росіяни протягом дня із артсистем обстрілювали південні регіони України: є загиблі і поранені
Gazeta UA
2025-08-19T22:21:31Z
Samsung представила нові бюджетні навушники з функціями штучного інтелекту
УкраинФорм
2025-08-20T01:12:13Z
Феноменальне відкриття: вчені навчили штучний інтелект читати думки
GlavRed
2025-08-20T00:33:42Z
Нова модель ШІ пришвидшує пошуки ядерного синтезу
InternetUA
2025-08-20T00:01:32Z
Люблять робити "кусь" бетону: у мережі вирусяться забавні відео з кішками
Telegraf
2025-08-19T22:33:30Z
Оновлення для обраних: які iPhone отримають iOS 26 та функції ШІ
InternetUA
2025-08-19T21:12:16Z
Microsoft тестує ШІ-функцію, яка допомагатиме заповнювати таблиці Excel
УкраинФорм
2025-08-19T20:24:23Z
Управління світлом. Американські вчені представили розумні вікна для економії енергії
InternetUA
2025-08-19T20:18:27Z
Лабрадор схопив зубами камеру спостереження і зняв "екскурсію" будинком
Фокус
2025-08-19T20:06:16Z
Тонкий складаний смартфон Honor витримав на собі холодильник вагою 104 кг
Фокус
2025-08-19T19:06:37Z
Не тільки величезний "брюлик": Роналду приготував для нареченої придане на чверть млн доларів
GlavRed
2025-08-19T23:27:38Z
Дендонкер — гравець Реала Ов'єдо
Football.ua
2025-08-19T21:28:05Z
Плейоф відбору до ЛЧ: Пафос здолав у гостях Црвену Звезду, впевнені перемоги Карабаха та Брюгге
Football.ua
2025-08-19T21:03:03Z
Відома українська спортсменка отримала тривалу дискваліфікацію за допінг
Telegraf
2025-08-19T20:45:50Z
Ноттінгем Форест та Ювентус фіналізують трансфер Дугласа Луїса — Романо
Football.ua
2025-08-19T20:24:47Z
Ветеран боксу сенсаційно зазіхнув на чемпіонський пояс, якого може позбутись Усик
24tv
2025-08-19T20:24:11Z
"Коли обіцянки порушуються, стосунки не можуть продовжуватися": Ісак зробив гучну заяву про конфлікт із Ньюкаслом
Football.ua
2025-08-19T20:06:12Z
Українська арбітриня покарала футболістку за спілкування російською: відео з матчу
24tv
2025-08-19T19:42:07Z
Визначено дати матчів 1/32 фіналу Кубка України сезону-2025/26
Football.ua
2025-08-19T19:24:59Z