Приватне акціонерне товариство "Київводоканал" лише на 20% належить столичній громаді, а інша частка — приватна власність.
Про це під час засідання Київської міської ради заявив голова бюджетної комісії Андрій Вітренко та депутатка Зоя Ярош.
Суперечки у Київраді виникли під час обговорення відтермінування сплати боргу "Київводоканалу" за користування комунальним майном у 2021-2023 роках по закінченню 180 календарних днів після припинення дії воєнного стану.
"Київводоканал" не належить до комунальної власності. Місто Київ має частку там лише 20 відсотків. При цьому ми повністю звільняємо їх від сплати за комунальне майно. Я звертаю увагу, яким чином у нас визначалась плата за оренду комунального майна. Вони були зобов’язані платити 10 відсотків від чистого прибутку, але не менше 200 тисяч гривень", — заявила депутатка Київради Зоя Ярош.
Голова постійної комісії Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку Андрій Вітренко розповів про структуру власності "Київводоканалу".
"Структура власності "Київводоканалу" складається з трьох підприємств. Перше підприємство — це "Київенергохолдинг". Подивіться, хто його бенефіціари. Це Британські Віргінські острови, Беліз і Велика Британія. Три власника у цього підприємства. Сім відсотків — це працівники і 24 відсотки — це відділ комунального майна", — заявив Вітренко.
Голова бюджетної комісії закликав представника "Київводоканалу" не вводити в оману депутатів Київради та киян щодо структури власності підприємства.
Джерело: Коментарі
Як писала раніше Politeka, про цю частину наступу не повідомляли: окупанти пустили в хід новий "козир" у двох напрямках, деталі.
Також Politeka повідомляла, що може спровокувати проблеми: експерт розповів про ризики для українців після падіння путіна.