MY.UAНовини
Інформаційний вакуум і новинний треш: як працює російська пропаганда на окупованій Донеччині
Інформаційний вакуум і новинний треш: як працює російська пропаганда на окупованій Донеччині

Інформаційний вакуум і новинний треш: як працює російська пропаганда на окупованій Донеччині

Що пишуть пропагандистські ресурси окупованих територій Донеччини та як влаштована комунікація з «населенням».

Агітація та пропаганда на окупованих територіях Донецької області має свою історію, її вже треба розглядати ретроспективно. Бойову пропаганду тут очолюють професійні радянські специ, випускники Донецького військового політичного училища імені маршала Єпішева. Типовий представник — полковник Едуард Басурін.

Це вони розповідали про афроамериканців у ЗСУ, «тисячі поляків», які атакують окуповану Донеччину, та цілі українські бригади, що регулярно «здавалися в полон» під Волновахою. Басурін запам’ятався також новиною про мертвих українських вояків, які під дією таємничих речовин атакують і атакують, не звертаючи уваги на кулі.

До бойової пропаганди в Донецьку ставилися як до дотепної розваги: Басуріна випускали в тури шпиталями розважати поранених. Але після повномасштабного вторгнення Росії його зняли з посади та відправили у відставку. Місцевих повністю змінили куратори з Москви.

Що змінилося? Наприклад, на появу Іноземного легіону й іноземних добровольців у батальйонах ЗСУ пропаганда не відреагувала звичними «неграми» й «тисячами поляків». Тепер пропагандисти старанно ігнорують реалії війни, будуючи свою паралельну реальність, у якій інколи є західна техніка, що «палає», але зовсім мало іноземних добровольців.

Український контрнаступ тут висвітлюється винятково цитатами Путіна й Небензі з ООН про його невдачу. Новина про цю «невдачу» на місцевому телеканалі має 270 переглядів: це в середньому вдесятеро більше, ніж зазвичай. Місцеві не дивляться та не вивчають війну за ресурсами пропаганди. Бо тут якщо і є «уповноважені» на війну канали, то вони пишуть про допомогу фронту взагалі та про окремі локальні успіхи. А от наступ на Авдіївку, який міцно відлунює вибухами за вікном і сиренами «швидких» із пораненими, на ресурсах окупованої Донеччини повністю відсутній. Так, про це пишуть  «воєнкори» федерального рівня, але в жодному разі не місцеві. У Донецьку ж пишуть про виробництво бронежилетів «Ватнік», новий «інноваційний» візок для евакуації поранених, захист для бойових собак і плани нових наступів на Мар’їнку…

Перша ознака пропаганди на окупованих територіях — її «кремлівський» характер. Ця методика відрізняється від інших тим, що немає «неважливих» напрямків та інструментів впливу. До пропаганди треба залучати всі засоби: від гучномовців дротового радіо та районних газет до телеграму й каналів із сотнями переглядів на такому специфічному ресурсі як Rutube.

Це без урахування великого телебачення та федеральних ЗМІ. Фінансування знаходиться для всього!

Що саме змінилося зараз

До 2022 року в Донецьку була ціла когорта «блогерів» у фейсбуці, які отримували перспективні теми від колишньої пресслужби попереднього ватажка Захарченка, а потім затверджували свої опуси в Москві. Тепер усі заборонені Роскомнаглядом канали виключені з переліку «важливих»: немає фейсбука, немає системної роботи з ютубом, ведеться робота над блокуванням таких месенджерів як вотсап і вайбер. Останні тижні говорити голосом через вотсап з українцями у Донецьку та Макіївці часто буває неможливо. Ватажок терористичного угруповання окупованої Донеччини Пушилін окремим «указом» 24 вересня (відразу після псевдовиборів і свого «перепризначення») сповістив підлегле населення про цензуру, комендантську годину й інші «нові» заборони.

«Запровадити військову цензуру за поштовими відправленнями та повідомленнями, що передаються за допомогою телекомунікаційних систем, а також контроль за телефонними переговорами», — так пишуть куратори Пушиліна в цьому «указі», що встановлює комендантську годину з понеділка по п’ятницю, розширює заборони на пересування територією поблизу фронту та погрожує фільтраційними заходами для тих, хто їздив «на Україну». 

Комендантська година на окупованих територіях діяла без перерви на вихідні з 2014 року. За дописи в соцмережах «суди» давали терміни від 10 до 15 років, у місцевих колоніях навіть окремий клас в’язнів утворився — «твітеряни». Жителі нових окупованих територій, якщо вони не мають російського паспорта, не можуть пересуватися дорогами без довідки про фільтрацію з весни 2022 року. Вочевидь, цей «указ» — насамперед психологічний тиск на людей із метою ще більше залякати. По-друге, пропаганда стверджує, що збільшення тиску — це «приведення до російських правових стандартів». До того ж на прикладі окупованих територій відпрацьовується механізм реалізації часткового воєнного стану для прикордонних Брянської, Бєлгородської, Ростовської областей Росії.

Як працює інструментальна пропаганда 

Тут є кілька «фронтів». Коштом окупантів утримуються районні та міські газети «муніципальних утворень», телеграм-канали місцевих окупаційних адміністрацій та локальні телеканали. На цьому, першому, малому «фронті» війни не існує — тільки позитивні новини про будівництво, свята та привітання від Путіна, Пушиліна чи Газманова.

Наприклад, у розміщеному 5 жовтня на Рутубі випуску маріупольського міського телеканалу «Мариуполь24» новини такі: поздоровлення Путіна до дня вчителя; концерт і нагородження з цього приводу в Маріуполі; сюжет про чемпіонат із малярних робіт, поклейки шпалер та інші «творчі конкурси» серед професійних училищ окупованих частин Донеччини, Луганщини, Херсонської та Запорізької областей у місцевому будівельному коледжі; сюжет про депутатів російської партії «Єдина Росія», які підтримують літніх людей у розбитому місті; змагання з жіночого волейболу в школі №53; перекриття руху через ремонт мосту в Маріуполі…

Про війну один сюжет: про те, що ФСБ у селі Володимирівка Волноваського району знайшла в будинку 12 гранат, патрони та форму ЗСУ. Результат — «боєприпаси» передані армії Росії. Все! Володимирівка — це практично «сіра» зона, Вугледарський напрямок. У цьому селі нещодавно влучним ударом був розбитий загін «БАРС» з Алтаю, загинули 11 загарбників включно з командиром. Російські бойовики заважали місцевим пересуватися, влаштовували блокпости на в’їзді та виїзді й зрештою були атаковані. Але про це та війну жодного слова — будівництво, спорт, ФСБ веде боротьбу з «бандерівцями» як «після ще тієї війни»… І досить!

У випуску за 12 жовтня головної газети колишньої місцевої «партії влади» «Донецкая республика», яка видається накладом під 200 тисяч примірників, — звичні 8 аркушів. Головні теми:

«грандиозные перспективы развития Приазовья»;

«региональный диалог Донецка и Волгограда»;

«горячее сердце Крайнего Севера» (це про зустріч Пушиліна з губернатором Чукотки);

«защитим историческую правду» (це про пільги для дітей загиблих в «СВО»);

«российские стандарты меняют школы к лучшему»;

«президентский сад расцветет в Волновахе»;

«трудовой нет, но выход — есть»;

«я тоже буду донором»!

І жодного контрнаступу України, невдалих і кривавих локальних наступів Росії та іншої війни. Але ось у розбитій ущент Волновасі висадили сад на день народження Путіна, який «довгі роки буде нагадувати» про російського президента. Також на «довгі роки» у Волновасі ставлять нове каміння, як пам’ять про ще якихось загиблих — кажуть, військових водіїв. Це «республіканський» рівень.

На районному рівні за обов’язковим «кремлівським» шаблоном має бути «охоплення» — є газета, є телеграм-канал «Мангушский муниципальный округ» і канал «Борис Трима, глава Мангушского муниципального округа». По всіх каналах — анонси прямих ефірів «голови»: в телеграмі, в «одноклассниках» та у «вконтакте». Мангуш, Сартана, Маріуполь та інші населенні пункти з грецькими назвами та грецькими меншинами окупанти не чіпали, але спроби повернути радянські назви тут були.

Мангуш у радянські часи називався Першотравневим — ця назва з’являється в «титулі» Бориса Трими: час від часу колаборант зветься «головою Першотравневого».

На каналі здебільшого позитивні новини: якісь «волонтери» саджають 15 тисяч дубів як «геолиф “Мы вместе”» до дня «приєднання» нових територій. З цієї нагоди танцює якийсь ансамбль зі Смоленська. У степу висаджують ліс із саджанців дерев із Курська, а сюжет знімає донецький телеканал «Оплот». Висвітлює подію також канал «Все о ДНР». Обов’язкові перехресні посилання купи маловідомих ресурсів — за колаборантом Тримою спостерігають 300 людей, у «Мангушского муниципального» — 2300, але він дисципліновано публікує пости з каналу «Молодежь Приазовья», у якого 174 підписники та сюжет про «царський ліс» із каналу «Оплот ТВ», де через 8 днів після виходу — аж 54 перегляди.

Тому що дисципліна! Сказано саджати дуб восени? Посадимо в жовтні, якщо є наказ! Одна посадка дублюється тричі на одному каналі та телебаченні — в сюжетах «про геолиф», «новий ліс» та у виконанні федеральної програми «Екологія». Ніхто зайві питання не ставить. Що сказано — те зроблено!

Нікольське та Мангуш — тепер містечка, де люди не сплять: на околиці армія Росії будує оборону, під землю заривають металеві споруди та листи сталі з Маріуполя. Гуркіт від роботи з металом уночі стоїть, росіяни чекають українського наступу на Маріуполь, бояться. Але в місцевих каналах — тільки ліс серед степу, тільки дуби з Курська. Тричі на день — стільки, скільки скажуть. Жодної критики, редактури, перевірки на достовірність немає та й бути не може.

Усі ці місцеві та мікроскопічні за охопленням канали дисципліновано постять, наприклад, фейк про діаманти Олени Зеленської, який одночасно викинули «Российская газета», «Московский комсомолец», «Комсомольская правда», «Аргументы и факты», «Москва 24», «Рен-ТВ», НТВ, «Царьград», RT, Mash, Life, News.ru, «360», «Украина.ру», «Федерал пресс», «Блокнот», «Росбалт», «Свободная пресса», «Абзац», «Общенациональное телевидение», «Собственный корреспондент»…

Неважливих джерел у росіян просто не буває. У таких тотальних «залпових» викидах достовірність новин теж неважлива, головне — суцільно забити весь інформаційний простір.

Інший вимір — канали, де дозволено писати про війну, ЗСУ, «Азов» та інші російські неприємності. Це канали малого типу з назвами міст поруч із фронтом типу «Токмак», «Запорожье по жизни», «От Бахмута до Артемовска», «Мариуполь LIFE»… Тут є кілька постійних важливих «мирних» тем. Кожен день транслюються новини за обов’язковою програмою: по-перше, «Україна живе погано», по-друге, «українці в Європі — це суцільна біда», по-третє, «російські шефи допомагають вашому місту».

Ці новини для жителів вільних територій можуть здаватися смішними: наприклад, про будівництво в кожному торговельному центрі Києва до кінця року «симуляторів перемоги», де кожен киянин зможе «за 40 гривень» подивитися віртуальну екскурсію руїнами спаленої Москви. Або про вихід із друку та початок продажу невідомо де, але десь в Україні, книги «Йо**на русня». Але навіть такі «новини» висвітлюються відразу на кількох каналах.

Через день — новини про те, як «українці привезли до Парижа клопів», «українців більше не люблять у Польщі», вони «протестують в Іспанії проти допомоги Ізраїлю» — бо самим на зброю не вистачає!

Є «великі канали», які справді читають люди для розуміння перебігу війни, місць обстрілів, корисної для безпеки інформації. Наприклад, «Типичный Донецк» має понад пів мільйона підписників. Тут більшість матеріалів — про місця падіння снарядів, пожежі, адреси нових розбитих будинків. І одразу, між цих «будинків», неочікуване — Газа та її страждання.

Місцеві канали окупованої Донеччини не бачать терористів і завзято підтримують «соціально близьких» — ХАМАС. Російська пропаганда ніколи не бачила проблеми в тому, щоби вдавати із себе «антифашистську» й водночас бути відверто антисемітською.

Жителі окупованої Донеччини змушені споживати типову совкову пропаганду, яка будується на інстинктах і на тому постулаті, що іншої, альтернативної інформації у радянської людини просто не може бути. Ні тоді, ні тепер.

Фото:  Shutterstock

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Атака на Тернопільщину: у регіоні досі можуть виникати проблеми зі зв'язком та інтернетом
24tv
2024-11-27T05:39:09Z
ЗСУ відновили втрачені позиції поблизу Кремінної, ворог просунувся на кількох напрямках – карти ISW
ГЛАВКОМ NET
2024-11-27T05:33:34Z
Загарбники за добу 369 разів били по 12 населених пунктах Запоріжжя
УкраинФорм
2024-11-27T05:24:52Z
Ворог просувається на фронті, росіяни атакували Україну дронами: хронологія 1008 дня війни
24tv
2024-11-27T05:09:30Z
Овнам час замислитися про партнерство, а Тельцям - знайти дружбу: гороскоп за картами Таро на 27 листопада 2024 року
TSN
2024-11-27T05:03:50Z
Значне похолодання та тумани: Діденко розповіла, яка погода чекає на українців найближчими днями
Хвиля
2024-11-27T04:45:47Z
ЗСУ в районі Часового Яру "розвалили" штурм росіян на новітній БМД з десантом
Фокус
2024-11-27T04:45:26Z
У боях у Курській області загинув молодий воїн із позивним "Смайлик"
24tv
2024-11-27T04:42:01Z
РФ "кошмарить" Україну тисячами дронів: тривожний сценарій нових обстрілів узимку
GlavRed
2024-11-27T04:27:37Z
Байден звернеться до Конгресу по додаткове фінансування для України
ZN UA
2024-11-27T05:34:50Z
ЗС РФ за місяць в Україні окупували територію, як пів Лондона, — Reuters
Фокус
2024-11-27T05:21:13Z
РФ оголосила у розшук аналітика, який знайшов 22 мільйони вкинутих за Путіна голосів на «виборах»
УкраинФорм
2024-11-27T05:18:59Z
Делегація на чолі з Умєровим прибула до Південної Кореї - Yonhap
УкраинФорм
2024-11-27T05:12:22Z
Вимагає капітуляції України: Росія не сприймає можливість "замороження" лінії фронту, – ISW
24tv
2024-11-27T05:09:19Z
Ракети Fath-360 та Ababil на озброєнні у РФ: у чому головна небезпека для України
Политека
2024-11-27T05:01:53Z
Політолог розповів, коли спецпредставник Трампа Україною почне готувати переговори
Политека
2024-11-27T04:42:15Z
У Чорному морі - один ворожий носій крилатих ракет «Калібр»
УкраинФорм
2024-11-27T04:30:51Z
Ядерна кнопка не страшна: чоловік підготувався до апокаліпсиса - що він придумав
GlavRed
2024-11-27T04:27:07Z
Україна візьме участь у виставці World Expo 2025 в Японії
УкраинФорм
2024-11-27T05:21:53Z
Який манікюр зробити взимку, щоб бути в тренді і виглядати дорого
GlavRed
2024-11-27T00:27:48Z
У Польщі показали перформанс про Миколаїв
УкраинФорм
2024-11-26T23:33:44Z
Оксана Білозір презентувала кліп «Два серця», створений штучним інтелектом
Storyboom
2024-11-26T21:23:19Z
5 захопливих містичних трилерів для тих, хто обожнює Агату Крісті
24tv
2024-11-26T21:18:44Z
Алан Бадоєв показав свого батька, який приїхав до нього в гості у Київ
TSN
2024-11-26T20:51:20Z
"Я втратив зір": Елтон Джон повідомив про серйозну проблему зі здоров'ям
GlavRed
2024-11-26T20:27:50Z
Відома українська ведуча зробила публічне зізнання Потапу - деталі
GlavRed
2024-11-26T20:27:19Z
Після зриву: зрадниця Лоліта скасувала концерти в РФ
GlavRed
2024-11-26T20:27:00Z
Лікарі розповідають, як уникнути пташиного грипу
Portaltele
2024-11-27T05:01:50Z
Скільки калорій потрібно спалювати, якщо ви хочете схуднути
24tv
2024-11-27T04:18:10Z
У Києві прооперували дівчинку з рідкісною патологією: її статеві органи виглядали як чоловічі
ГЛАВКОМ NET
2024-11-27T02:36:43Z
Безоплатні профілактичні обстеження на онкозахворювання можна пройти у 840 медзакладах - НСЗУ
УкраинФорм
2024-11-27T01:42:15Z
Чому сифіліс в Україні відмовляються лікувати одним уколом, як у США
Украина Криминальная
2024-11-26T23:45:24Z
Чому у людей бувають кошмари, чим вони відрізняються від просто поганих снів і як ними керувати
24tv
2024-11-26T21:42:17Z
Венерологиня пояснила, чому сифіліс в Україні відмовляються лікувати одним уколом, як у США
ГЛАВКОМ NET
2024-11-26T20:12:58Z
Аналіз на менопавзу: що це за дослідження та кому потрібно проходити
24tv
2024-11-26T20:03:38Z
Заспокійливий ефект: 5 продуктів, які потрібно їсти під час стресу
Фокус
2024-11-26T20:00:30Z
«Шахтар» сьогодні зіграє з ПСВ в Лізі чемпіонів УЄФА
УкраинФорм
2024-11-27T05:06:09Z
17-річний українець дебютував за «Баєр» у матчі Ліги чемпіонів, уламки дрона пошкодили будівлю в Києві, є постраждалі: головне за ніч
ГЛАВКОМ NET
2024-11-27T04:42:45Z
Фейл російського голкіпера ПСЖ допоміг Баварії здобути перемогу у 5-му турі Ліги чемпіонів
24tv
2024-11-26T23:12:41Z
Онлайн-трансляція матчу ПСВ – Шахтар в Лізі чемпіонів
24tv
2024-11-26T22:33:53Z
Фіаско Манчестер Сіті, перемоги Барселони та Арсеналу: результати Ліги чемпіонів за 26 листопада
24tv
2024-11-26T22:09:58Z
Забивав Дніпру та повторив легендарний гол Марадони: помер учасник ЧС-1986 Ян Фурток
24tv
2024-11-26T21:03:48Z
Син Ліонеля Мессі дебютував у дитячому футболі: фото неймовірної підтримки Тьяго
24tv
2024-11-26T20:33:13Z
Педрі близький до продовження контракту з Барселоною
Football.ua
2024-11-26T20:09:52Z
Провальний ексгравець львівського Руху мріє отримати російський паспорт
24tv
2024-11-26T19:57:14Z
Українцям назвали ціну за 100 доларів до 1 грудня: чи зміниться курс валют
Хвиля
2024-11-27T05:42:50Z
Відключення світла 27 листопада: у ДТЕК та "Укренерго" повідомили, коли не буде електрики
TSN
2024-11-27T05:39:38Z
Готуйте гаманці: тарифи на водопостачання та водовідведення зростуть у двічі
Знай
2024-11-27T05:36:39Z
Ринок кукурудзи під тиском: ціни впали до 7900–9000 грн/т СРТ
Agravery
2024-11-27T05:12:16Z
Українців попередили про "святкове" подорожчання продуктів: на що піднімуть ціни
Хвиля
2024-11-27T05:06:28Z
Як отримати максимальну пенсію: про що держава мовчить
Знай
2024-11-27T05:06:23Z
Озвучено оновлені ціни на українську кукурудзу
AgroNews
2024-11-27T05:03:00Z
Коли крига скресає: у агросекторі об’єднують зусилля для мінімізації браку кадрів
AgroPortal
2024-11-27T04:30:16Z
Казахстан підготував сюрприз усім на 2025 рік
GlavRed
2024-11-27T04:27:29Z
Безкоштовна комуналка: хто з українців має право не оплачувати тарифи під час війни
Знай
2024-11-27T05:21:36Z
27 листопада – яке церковне свято: чому сьогодні не можна починати нові справи
24tv
2024-11-27T05:03:34Z
Замість поліції та медіа – онлайн-казино: як в Україні скуповують домени для азартних ігор
24tv
2024-11-27T05:03:24Z
Написав найкращі хіти естради: як сьогодні живе легендарний поет Юрій Рибчинський
24tv
2024-11-27T05:03:03Z
Компенсація за знищене майно: хто з переселенців матиме пріоритет в отриманні
ZN UA
2024-11-27T05:01:08Z
Яке сьогодні свято 27 листопада 2024 року: що не можна робити жінкам у цей день
GlavRed
2024-11-27T04:27:57Z
Німеччина продовжує приймати українців: нові терміни тимчасового захисту
Знай
2024-11-27T04:21:43Z
У Нацгвардії збільшили термін загальної військової підготовки
ГЛАВКОМ NET
2024-11-27T02:12:21Z
Юрист пояснила, чи може виїхати студент денної форми за кордон
Хвиля
2024-11-27T02:06:56Z
Швеція просить зайти у її води китайське судно, яке проходило біля пошкоджених кабелів
InternetUA
2024-11-27T05:42:50Z
У Британії заарештували терориста, якого ФБР розшукувало понад 20 років
ГЛАВКОМ NET
2024-11-27T05:37:37Z
Внаслідок атаки безпілотників на столицю уламки впали на будинок, є постраждалі
УкраинФорм
2024-11-27T05:27:00Z
БЕБ викрило масштабну схему контрабанди техніки: з території якого сусіда її ввозили
24tv
2024-11-27T05:18:23Z
На Київщині чоловік підпалив відділення пошти за завданням спецслужб РФ
УкраинФорм
2024-11-27T05:06:53Z
На Чернігівщині затримали українця, який незаконно переправляв чоловіків у Білорусь
УкраинФорм
2024-11-27T05:01:44Z
Німецькі партнери передали Хмельницькому три автомобілі для лікарні та рятувальників
УкраинФорм
2024-11-27T04:12:24Z
Прикордонники у взаємодії з польськими колегами викрили мережу виготовлення підроблених документів
УкраинФорм
2024-11-27T04:09:25Z
"Купила" дитину у Молдові: українка вигадала спосіб вивезти чоловіка за межі України
Фокус
2024-11-27T03:06:58Z
Психолог про те, як подолати тривожний стан: Поверніться до рутинного життя і живіть «тут і зараз»
Комсомольская правда
2024-11-27T05:02:45Z
Ребус для тих, у кого відмінний зір: треба за 5 секунд знайти двох дівчат
GlavRed
2024-11-27T04:27:36Z
Забудьте про каструлю: як за 5 хвилин приготувати листя капусти для голубців
GlavRed
2024-11-27T04:27:15Z
Ваш новий фаворит для свят: рецепт торта "Карпатка"
24tv
2024-11-27T04:03:21Z
Як швидко відіпрати навіть застарілі плями шоколаду: меблі будуть як нові
Знай
2024-11-27T03:51:26Z
Для декого буде доволі складний день: гороскоп на 27 листопада
24tv
2024-11-27T03:03:54Z
Як смачно приготувати хека: геніальний рецепт риби від фіналістки "Мастер Шеф"
Политека
2024-11-26T23:30:43Z
Як смачно приготувати опеньки: страва, від якої рідних за вуха не відтягнеш
24tv
2024-11-26T22:54:50Z
Одяг буде пахнути дорогими парфумами: як зробити ароматизатор для шафи своїми руками
24tv
2024-11-26T21:12:47Z
Google анонсував зміни у пошуковику для європейських користувачів
УкраинФорм
2024-11-27T05:36:41Z
Вчені виявили «темні гени», які непомітно ховаються в ДНК людини
Portaltele
2024-11-27T05:01:44Z
Учені створили ШІ-пристрій, який працює на сонячній енергії: що відомо
InternetUA
2024-11-27T05:01:42Z
Чим відрізняються зображення чоловіка з собакою: треба знайти 3 відмінності за 17 секунд
GlavRed
2024-11-27T04:27:02Z
Британська поліція продовжує покидати Х через екстремістський контент
InternetUA
2024-11-27T04:03:09Z
Microsoft представила нову функцію Click to Do
InternetUA
2024-11-27T03:03:09Z
Ілон Маск підтвердив, що обмежує можливість користувачів Х ділитися зовнішніми новинами
InternetUA
2024-11-27T02:04:23Z
Дата виходу PlayStation 6 може бути перенесена на 2028 рік
InternetUA
2024-11-27T00:01:36Z
Huawei представила Mate 70 та 70 Pro — молодші флагмани серії з чотирьох смартфонів
ITC
2024-11-26T22:15:26Z
Нема керма – нема проблем? Дональд Трамп підтримав безпілотні авто
ЗаРулем
2024-11-27T05:09:21Z
Як зменшити витрати бензину на автоматі: досвідчені водії здивовані про це не знали
GlavRed
2024-11-26T22:27:17Z
Один із найвидатніших гоночних автомобілів продадуть на аукціоні
AutoCentre
2024-11-26T20:48:56Z
В GTA 6 буде процедурна генерація та значно покращений рушій, — LinkedIn розробника
ITC
2024-11-26T19:43:48Z
Вантажівки Foton в Україні освоюють нові кузовні надбудови
AutoCentre
2024-11-26T18:09:51Z
Huawei та JAC анонсували розкішного конкурента Maybach та Rolls-Royce
AutoCentre
2024-11-26T17:09:03Z
Українці люблять швидкість: на нові автівки витратили 11 млрд грн – в топі BMW та Mercedes
ITC
2024-11-26T17:01:10Z
Changan представив першу модель зі знімними батареями
AutoCentre
2024-11-26T16:58:41Z
На європейський ринок виходить недорогий конкурент Tesla Model Y і VW ID.5 від BYD
Фокус
2024-11-26T15:15:08Z