MY.UAНовини
Інформаційний вакуум і новинний треш: як працює російська пропаганда на окупованій Донеччині
Інформаційний вакуум і новинний треш: як працює російська пропаганда на окупованій Донеччині

Інформаційний вакуум і новинний треш: як працює російська пропаганда на окупованій Донеччині

Що пишуть пропагандистські ресурси окупованих територій Донеччини та як влаштована комунікація з «населенням».

Агітація та пропаганда на окупованих територіях Донецької області має свою історію, її вже треба розглядати ретроспективно. Бойову пропаганду тут очолюють професійні радянські специ, випускники Донецького військового політичного училища імені маршала Єпішева. Типовий представник — полковник Едуард Басурін.

Це вони розповідали про афроамериканців у ЗСУ, «тисячі поляків», які атакують окуповану Донеччину, та цілі українські бригади, що регулярно «здавалися в полон» під Волновахою. Басурін запам’ятався також новиною про мертвих українських вояків, які під дією таємничих речовин атакують і атакують, не звертаючи уваги на кулі.

До бойової пропаганди в Донецьку ставилися як до дотепної розваги: Басуріна випускали в тури шпиталями розважати поранених. Але після повномасштабного вторгнення Росії його зняли з посади та відправили у відставку. Місцевих повністю змінили куратори з Москви.

Що змінилося? Наприклад, на появу Іноземного легіону й іноземних добровольців у батальйонах ЗСУ пропаганда не відреагувала звичними «неграми» й «тисячами поляків». Тепер пропагандисти старанно ігнорують реалії війни, будуючи свою паралельну реальність, у якій інколи є західна техніка, що «палає», але зовсім мало іноземних добровольців.

Український контрнаступ тут висвітлюється винятково цитатами Путіна й Небензі з ООН про його невдачу. Новина про цю «невдачу» на місцевому телеканалі має 270 переглядів: це в середньому вдесятеро більше, ніж зазвичай. Місцеві не дивляться та не вивчають війну за ресурсами пропаганди. Бо тут якщо і є «уповноважені» на війну канали, то вони пишуть про допомогу фронту взагалі та про окремі локальні успіхи. А от наступ на Авдіївку, який міцно відлунює вибухами за вікном і сиренами «швидких» із пораненими, на ресурсах окупованої Донеччини повністю відсутній. Так, про це пишуть  «воєнкори» федерального рівня, але в жодному разі не місцеві. У Донецьку ж пишуть про виробництво бронежилетів «Ватнік», новий «інноваційний» візок для евакуації поранених, захист для бойових собак і плани нових наступів на Мар’їнку…

Перша ознака пропаганди на окупованих територіях — її «кремлівський» характер. Ця методика відрізняється від інших тим, що немає «неважливих» напрямків та інструментів впливу. До пропаганди треба залучати всі засоби: від гучномовців дротового радіо та районних газет до телеграму й каналів із сотнями переглядів на такому специфічному ресурсі як Rutube.

Це без урахування великого телебачення та федеральних ЗМІ. Фінансування знаходиться для всього!

Що саме змінилося зараз

До 2022 року в Донецьку була ціла когорта «блогерів» у фейсбуці, які отримували перспективні теми від колишньої пресслужби попереднього ватажка Захарченка, а потім затверджували свої опуси в Москві. Тепер усі заборонені Роскомнаглядом канали виключені з переліку «важливих»: немає фейсбука, немає системної роботи з ютубом, ведеться робота над блокуванням таких месенджерів як вотсап і вайбер. Останні тижні говорити голосом через вотсап з українцями у Донецьку та Макіївці часто буває неможливо. Ватажок терористичного угруповання окупованої Донеччини Пушилін окремим «указом» 24 вересня (відразу після псевдовиборів і свого «перепризначення») сповістив підлегле населення про цензуру, комендантську годину й інші «нові» заборони.

«Запровадити військову цензуру за поштовими відправленнями та повідомленнями, що передаються за допомогою телекомунікаційних систем, а також контроль за телефонними переговорами», — так пишуть куратори Пушиліна в цьому «указі», що встановлює комендантську годину з понеділка по п’ятницю, розширює заборони на пересування територією поблизу фронту та погрожує фільтраційними заходами для тих, хто їздив «на Україну». 

Комендантська година на окупованих територіях діяла без перерви на вихідні з 2014 року. За дописи в соцмережах «суди» давали терміни від 10 до 15 років, у місцевих колоніях навіть окремий клас в’язнів утворився — «твітеряни». Жителі нових окупованих територій, якщо вони не мають російського паспорта, не можуть пересуватися дорогами без довідки про фільтрацію з весни 2022 року. Вочевидь, цей «указ» — насамперед психологічний тиск на людей із метою ще більше залякати. По-друге, пропаганда стверджує, що збільшення тиску — це «приведення до російських правових стандартів». До того ж на прикладі окупованих територій відпрацьовується механізм реалізації часткового воєнного стану для прикордонних Брянської, Бєлгородської, Ростовської областей Росії.

Як працює інструментальна пропаганда 

Тут є кілька «фронтів». Коштом окупантів утримуються районні та міські газети «муніципальних утворень», телеграм-канали місцевих окупаційних адміністрацій та локальні телеканали. На цьому, першому, малому «фронті» війни не існує — тільки позитивні новини про будівництво, свята та привітання від Путіна, Пушиліна чи Газманова.

Наприклад, у розміщеному 5 жовтня на Рутубі випуску маріупольського міського телеканалу «Мариуполь24» новини такі: поздоровлення Путіна до дня вчителя; концерт і нагородження з цього приводу в Маріуполі; сюжет про чемпіонат із малярних робіт, поклейки шпалер та інші «творчі конкурси» серед професійних училищ окупованих частин Донеччини, Луганщини, Херсонської та Запорізької областей у місцевому будівельному коледжі; сюжет про депутатів російської партії «Єдина Росія», які підтримують літніх людей у розбитому місті; змагання з жіночого волейболу в школі №53; перекриття руху через ремонт мосту в Маріуполі…

Про війну один сюжет: про те, що ФСБ у селі Володимирівка Волноваського району знайшла в будинку 12 гранат, патрони та форму ЗСУ. Результат — «боєприпаси» передані армії Росії. Все! Володимирівка — це практично «сіра» зона, Вугледарський напрямок. У цьому селі нещодавно влучним ударом був розбитий загін «БАРС» з Алтаю, загинули 11 загарбників включно з командиром. Російські бойовики заважали місцевим пересуватися, влаштовували блокпости на в’їзді та виїзді й зрештою були атаковані. Але про це та війну жодного слова — будівництво, спорт, ФСБ веде боротьбу з «бандерівцями» як «після ще тієї війни»… І досить!

У випуску за 12 жовтня головної газети колишньої місцевої «партії влади» «Донецкая республика», яка видається накладом під 200 тисяч примірників, — звичні 8 аркушів. Головні теми:

«грандиозные перспективы развития Приазовья»;

«региональный диалог Донецка и Волгограда»;

«горячее сердце Крайнего Севера» (це про зустріч Пушиліна з губернатором Чукотки);

«защитим историческую правду» (це про пільги для дітей загиблих в «СВО»);

«российские стандарты меняют школы к лучшему»;

«президентский сад расцветет в Волновахе»;

«трудовой нет, но выход — есть»;

«я тоже буду донором»!

І жодного контрнаступу України, невдалих і кривавих локальних наступів Росії та іншої війни. Але ось у розбитій ущент Волновасі висадили сад на день народження Путіна, який «довгі роки буде нагадувати» про російського президента. Також на «довгі роки» у Волновасі ставлять нове каміння, як пам’ять про ще якихось загиблих — кажуть, військових водіїв. Це «республіканський» рівень.

На районному рівні за обов’язковим «кремлівським» шаблоном має бути «охоплення» — є газета, є телеграм-канал «Мангушский муниципальный округ» і канал «Борис Трима, глава Мангушского муниципального округа». По всіх каналах — анонси прямих ефірів «голови»: в телеграмі, в «одноклассниках» та у «вконтакте». Мангуш, Сартана, Маріуполь та інші населенні пункти з грецькими назвами та грецькими меншинами окупанти не чіпали, але спроби повернути радянські назви тут були.

Мангуш у радянські часи називався Першотравневим — ця назва з’являється в «титулі» Бориса Трими: час від часу колаборант зветься «головою Першотравневого».

На каналі здебільшого позитивні новини: якісь «волонтери» саджають 15 тисяч дубів як «геолиф “Мы вместе”» до дня «приєднання» нових територій. З цієї нагоди танцює якийсь ансамбль зі Смоленська. У степу висаджують ліс із саджанців дерев із Курська, а сюжет знімає донецький телеканал «Оплот». Висвітлює подію також канал «Все о ДНР». Обов’язкові перехресні посилання купи маловідомих ресурсів — за колаборантом Тримою спостерігають 300 людей, у «Мангушского муниципального» — 2300, але він дисципліновано публікує пости з каналу «Молодежь Приазовья», у якого 174 підписники та сюжет про «царський ліс» із каналу «Оплот ТВ», де через 8 днів після виходу — аж 54 перегляди.

Тому що дисципліна! Сказано саджати дуб восени? Посадимо в жовтні, якщо є наказ! Одна посадка дублюється тричі на одному каналі та телебаченні — в сюжетах «про геолиф», «новий ліс» та у виконанні федеральної програми «Екологія». Ніхто зайві питання не ставить. Що сказано — те зроблено!

Нікольське та Мангуш — тепер містечка, де люди не сплять: на околиці армія Росії будує оборону, під землю заривають металеві споруди та листи сталі з Маріуполя. Гуркіт від роботи з металом уночі стоїть, росіяни чекають українського наступу на Маріуполь, бояться. Але в місцевих каналах — тільки ліс серед степу, тільки дуби з Курська. Тричі на день — стільки, скільки скажуть. Жодної критики, редактури, перевірки на достовірність немає та й бути не може.

Усі ці місцеві та мікроскопічні за охопленням канали дисципліновано постять, наприклад, фейк про діаманти Олени Зеленської, який одночасно викинули «Российская газета», «Московский комсомолец», «Комсомольская правда», «Аргументы и факты», «Москва 24», «Рен-ТВ», НТВ, «Царьград», RT, Mash, Life, News.ru, «360», «Украина.ру», «Федерал пресс», «Блокнот», «Росбалт», «Свободная пресса», «Абзац», «Общенациональное телевидение», «Собственный корреспондент»…

Неважливих джерел у росіян просто не буває. У таких тотальних «залпових» викидах достовірність новин теж неважлива, головне — суцільно забити весь інформаційний простір.

Інший вимір — канали, де дозволено писати про війну, ЗСУ, «Азов» та інші російські неприємності. Це канали малого типу з назвами міст поруч із фронтом типу «Токмак», «Запорожье по жизни», «От Бахмута до Артемовска», «Мариуполь LIFE»… Тут є кілька постійних важливих «мирних» тем. Кожен день транслюються новини за обов’язковою програмою: по-перше, «Україна живе погано», по-друге, «українці в Європі — це суцільна біда», по-третє, «російські шефи допомагають вашому місту».

Ці новини для жителів вільних територій можуть здаватися смішними: наприклад, про будівництво в кожному торговельному центрі Києва до кінця року «симуляторів перемоги», де кожен киянин зможе «за 40 гривень» подивитися віртуальну екскурсію руїнами спаленої Москви. Або про вихід із друку та початок продажу невідомо де, але десь в Україні, книги «Йо**на русня». Але навіть такі «новини» висвітлюються відразу на кількох каналах.

Через день — новини про те, як «українці привезли до Парижа клопів», «українців більше не люблять у Польщі», вони «протестують в Іспанії проти допомоги Ізраїлю» — бо самим на зброю не вистачає!

Є «великі канали», які справді читають люди для розуміння перебігу війни, місць обстрілів, корисної для безпеки інформації. Наприклад, «Типичный Донецк» має понад пів мільйона підписників. Тут більшість матеріалів — про місця падіння снарядів, пожежі, адреси нових розбитих будинків. І одразу, між цих «будинків», неочікуване — Газа та її страждання.

Місцеві канали окупованої Донеччини не бачать терористів і завзято підтримують «соціально близьких» — ХАМАС. Російська пропаганда ніколи не бачила проблеми в тому, щоби вдавати із себе «антифашистську» й водночас бути відверто антисемітською.

Жителі окупованої Донеччини змушені споживати типову совкову пропаганду, яка будується на інстинктах і на тому постулаті, що іншої, альтернативної інформації у радянської людини просто не може бути. Ні тоді, ні тепер.

Фото:  Shutterstock

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Донька Мозгової заручилася з коханою
ГЛАВКОМ NET
2025-05-20T14:39:11Z
Полякова у день 46-річчя Єфросиніної показала їхні небачені фото з-за лаштунків і зробила зізнання
TSN
2025-05-25T09:51:41Z
"Євробачення-2025": полька в сексі-вбранні ошелешила танцями та небезпечно політала над сценою
ТСН
2025-05-17T21:18:58Z
Відома українська співачка родом з РФ розкритикувала російськомовних і пояснила чому: "Себе обікрали"
ТСН
2025-05-29T18:43:02Z
Бред Пітт вперше висловився про розлучення з Джолі: "Не думаю, що це було щось серйозне"
ТСН
2025-05-29T18:42:59Z
Юрій Нікітін показав архівне фото з Іриною Білик з їхньої молодості та зробив несподіване зізнання
ТСН
2025-05-29T18:42:21Z
Солістка гурту "Крихітка" зізналася, чим заробляє кошти під час війни
ТСН
2025-05-29T18:41:40Z
Ексдружина загиблого Максима Неліпи назвала причину їхнього розлучення: "Багато чого наклалося"
ТСН
2025-05-29T18:41:36Z
Олена Мозгова показалася з 10-річною донькою від Аксерольда, яка як дві краплі води схожа на батька
ТСН
2025-05-29T18:40:19Z
Три предмети побуту містять небезпечні речовини: чим загрожує їх використання
ТСН
2025-05-29T18:44:59Z
Секрети довголіття: як деякі люди доживають до 100 років і довше
TSN
2025-05-29T18:44:24Z
Мобілізація в Україні: чи повинна ВЛК враховувати висновки приватних лікарів
ТСН
2025-05-29T18:43:02Z
Що робити з помідорами у відкритому ґрунті одразу після дощів: профілактика та лікування фітофтори, хлорозу
ТСН
2025-05-29T18:42:39Z
Настій із цього бур’яну — найкраще підживлення для овочевих культур: як приготувати
ТСН
2025-05-29T18:41:38Z
Корисні вуглеводи: 7 продуктів, які допомагають схуднути
ТСН
2025-05-29T18:41:36Z
Як підвищити тестостерон у чоловіків
ТСН
2025-05-29T18:41:35Z
Як знизити рівень холестерину — допоможе лише один продукт
TSN
2025-05-29T18:41:14Z
Чим підживити малину в червні, щоб отримати багатий урожай великих і солодких ягід
ТСН
2025-05-29T18:40:57Z
Як легко дізнатися, що вас зраджують — приватний детектив розповів
TSN
2025-05-29T18:44:48Z
Тельці отримають внутрішню силу, а Ракам слід довіряти інтуїції: астрологічний прогноз на рунах на 29 травня 2025 року
TSN
2025-05-29T18:44:04Z
Дівам варто знайти друзів, а Скорпіонам слід зануритися у почуття: гороскоп за картами Таро на 29 травня 2025 року
TSN
2025-05-29T18:43:40Z
До цих знаків зодіаку справжнє кохання приходить лише у зрілому віці
TSN
2025-05-29T18:42:37Z
Врожай збільшиться у кілька разів: які рослини посадити поруч з огірками
TSN
2025-05-29T18:42:19Z
Висадіть ці чотири виткі рослини зараз — і вони миттєво рясно розквітнуть
ТСН
2025-05-29T18:38:53Z
Чому жінкам не можна святкувати свій 53-й день народження: про це варто знати
ТСН
2025-05-29T18:38:49Z
5 найефективніших способів боротьби з личинками хруща: як надовго позбутися шкідників
ТСН
2025-05-29T18:37:36Z
Завдяки "Буковелю" у місцевій громаді рекордно низький рівень безробіття — опитування
ТСН
2025-05-29T18:37:28Z
ЗМІ: Ізраїль підтримає план перемир’я з ХАМАС, запропонований США
Европейская правда
2025-05-29T19:15:45Z
Хто переможе у війні і на чиєму боці час: The Hill про сили РФ і України
ТСН
2025-05-29T19:06:59Z
Україна чекає на "меморандум" РФ: експерт про можливі маніпуляції Москви
ТСН
2025-05-29T19:06:45Z
Переговори у Стамбулі: Лавров прозвітував Рубіо про підготовку пропозицій
ТСН
2025-05-29T18:44:46Z
Ворог вночі атакував Одещину крилатими ракетами: у регіоні пролунали вибухи
ТСН
2025-05-29T18:44:45Z
Дипломат пояснив, чому Україні не вигідна зустріч у форматі Зеленський — Трамп — Путін
TSN
2025-05-29T18:44:44Z
Росія затягує час з передачею свого меморандуму — МЗС України
TSN
2025-05-29T18:44:41Z
Бельгія та Туреччина хочуть приєднатися до «коаліції дронів»
ТСН
2025-05-29T18:44:38Z
"Страшна" нова зброя, яка змінить війну: в ВВС вказали, що Україна відстає від РФ у її використанні
TSN
2025-05-29T18:44:36Z
Чи можуть оштрафувати за нетверезу їзду на електросамокаті: що каже суд
ТСН
2025-05-27T12:51:29Z
РОПА Україна представила на AGRO Challenge найтехнологічніші машини HORSCH
AgroPortal
2025-05-27T09:00:44Z
Tesla втрачає позиції: названо нового лідера на ринку електромобілів у Європі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T17:27:35Z
У Києві помітили новий Lamborghini Urus S
VGorode
2025-05-22T10:12:04Z
Маск анонсував появу перших роботаксі у Техасі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T05:09:15Z
Як зробити так, щоб пральна машина не "стрибала": цікавий спосіб, щоб змусити її стояти нерухомо
ТСН
2025-05-17T20:22:21Z
Зарядити електромобіль стало дорожче: як змінилися ціни
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T17:42:59Z
AWT Bavaria оголошує про відкриття нового інноваційного простору - AWT Studio UNIT.City
Корреспондент
2025-05-16T12:39:48Z
У Києві таксист вигнав пасажирів через манікюр у хлопця
ТСН
2025-05-29T18:44:50Z
Україну атакують ворожі БпЛА: куди рухаються ворожі цілі
ТСН
2025-05-29T18:44:38Z
Під загрозою три області України: куди Путін спрямує літній наступ окупантів
TSN
2025-05-29T18:44:06Z
У РФ є нові просування на кількох напрямках фронту: деталі від ISW
TSN
2025-05-29T18:43:48Z
Загарбники продавлюють оборону: РФ намагається захопити місто, звільнене 2022-го
ТСН
2025-05-29T18:43:44Z
Синоптики оновили прогноз погоди на сьогодні, 29 травня
ТСН
2025-05-29T18:43:41Z
Ворог хоче змусити ЗСУ відтягнути резерви з Донеччини — військовий оглядач
ТСН
2025-05-29T18:43:33Z
Скільки бійців з гарнізону «Азовсталі» вдалося повернути з полону: представник розвідки дав відповідь
ТСН
2025-05-29T18:43:14Z
РФ тримає велику кількість сил поблизу Сумщини: в ДПСУ повідомили про загрозу
ТСН
2025-05-29T18:42:55Z
У мережі розгорівся скандал після публікації таблиці з контактами виробників дронів
ГЛАВКОМ NET
2025-05-29T19:15:31Z
Церковний календар на червень 2025 року: коли святкуємо Трійцю, Різдво Івана Хрестителя та Петра і Павла
ГЛАВКОМ NET
2025-05-29T19:00:59Z
"Підручник із поведінки під час мобілізації": у ЗСУ повідомили, як зменшуватимуть негатив щодо ТЦК
ТСН
2025-05-29T18:44:51Z
Папа Римський відреагував на масовані обстріли України
ТСН
2025-05-29T18:44:36Z
Атака по Україні 29 травня: Повітряні сили вказали на особливість нічних ударів
TSN
2025-05-29T18:42:53Z
Кухар, інженер БпЛА та електрик: топ-10 вакансій у ТрО
TSN
2025-05-29T18:42:35Z
Китай розмістив найсучасніші бомбардувальники на спірному острові: що це означає
ТСН
2025-05-29T18:42:34Z
Чи передасть Німеччина ракети Taurus Україніи: що каже Мерц
TSN
2025-05-29T18:42:24Z
Скільки ЗРК IRIS-T та ракет можливо закупити на 2,2 млрд євро за укладеним для України контрактом
TSN
2025-05-29T18:41:53Z
Марсохід під час селфі сфотографував несподіваний об’єкт на Червоній планеті
TSN
2025-05-29T18:44:09Z
Україну 29 травня накрила дуже потужна магнітна буря
TSN
2025-05-29T18:43:19Z
Вчені знайшли загублений світ: що тисячоліттями приховувалося на дні океану
TSN
2025-05-29T18:41:32Z
Китай відправляє місію на астероїд: чим вона займеться
TSN
2025-05-29T18:40:31Z
Яким може бути кінець світу: вчені попередили про загрозу з далекого космосу
ТСН
2025-05-29T18:37:02Z
Вчені виявили дивні зміни: чому поверхня Південної Африки піднімається і чим це загрожує
ТСН
2025-05-29T18:36:06Z
Як змусити штучний інтелект працювати краще? Співзасновник Google дав дивну пораду
ГЛАВКОМ NET
2025-05-29T10:03:12Z
Таємничий об'єкт посилає на Землю дивні сигнали
ТСН
2025-05-28T17:48:37Z
«Чайлдфрі – травмовані»: Заява засновниці «Всеосвіти» розділила соцмережі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-28T16:57:59Z
Комуналка в Україні здорожчала: як змінилися ціни
ТСН
2025-05-29T18:42:50Z
Податок для продавців OLX, Rozetka і Prom: хто і скільки заплатить
ТСН
2025-05-29T18:41:08Z
Що сталося з ринком після блокування мит Трампа
ТСН
2025-05-29T18:41:04Z
Курс валют на 30 травня: скільки коштуватимуть долар, євро і злотий
ТСН
2025-05-29T18:39:49Z
Китай припинив продаж дронів Україні, але допомагає Росії
Vlasti
2025-05-29T18:39:08Z
Коли Україна перейде на євро: прогноз НБУ
ТСН
2025-05-29T18:37:29Z
Ціни за газ у червні: постачальники оприлюднили дані для споживачів
ТСН
2025-05-29T18:37:23Z
Чеські фермери виступили проти товарів з України
ГЛАВКОМ NET
2025-05-29T18:18:20Z
Гендиректор МАГАТЕ наступного тижня відвідає Україну та Росію
ГЛАВКОМ NET
2025-05-29T17:18:28Z
Збройна сутичка на кордоні: на Закарпатті роми напали на прикордонників
ГЛАВКОМ NET
2025-05-29T18:51:38Z
У Москві вночі пролунали вибухи: влада каже про атаку БпЛА
ТСН
2025-05-29T18:44:51Z
У Сумах вночі пролунали вибухи
ТСН
2025-05-29T18:44:13Z
Люди під завалами: росіяни вдарили КАБами по Запорізькій області
TSN
2025-05-29T18:43:46Z
У Південній Кореї розбився військовий літак: що відомо
TSN
2025-05-29T18:43:18Z
Обвал льодовика в Альпах знищив майже все село: Блаттен під товщею бруду
TSN
2025-05-29T18:43:08Z
У Санкт-Петербурзі гримлять вибухи: горить стратегічне підприємство РФ
TSN
2025-05-29T18:43:08Z
Диякон Свідків Єгови отримав повістку і відмовився від мобілізації: як це закінчилось
TSN
2025-05-29T18:42:33Z
В Одесі 11-річного хлопця вдарило струмом на даху вантажного вагона: з’явилися фото
TSN
2025-05-29T18:42:10Z
Матюха Андрій Валерійович долучився до збору коштів для будівництва футбольного поля
ТСН
2025-05-29T18:40:02Z
"Талібан" вимагає відрізати голови фігуркам у настільному футболі: у чому причина
ТСН
2025-05-29T18:38:30Z
Гравець «Динамо» потрапив у рейтинг найкращих молодих футболістів Європи
ГЛАВКОМ NET
2025-05-29T17:42:10Z
Перервалася 24-річна безпрограшна серія іспанських футбольних клубів у фіналах єврокубків
ГЛАВКОМ NET
2025-05-29T15:45:02Z
Школяр, який врятував людей у Сумах після ракетного удару, здобув срібло чемпіонату Європи
ГЛАВКОМ NET
2025-05-29T15:03:56Z
«Кривбас» відмовився від участі у дитячому турніру в Катарі через російські команди
ГЛАВКОМ NET
2025-05-29T14:21:52Z
Визначився склад збірної України з баскетболу на чемпіонат Європи
ГЛАВКОМ NET
2025-05-29T14:12:04Z
Поляка Баньку переобрано президентом Всесвітнього антидопінгового агентства
ГЛАВКОМ NET
2025-05-29T13:42:43Z
Українські метальники молота візьмуть участь у «золотих» етапах Континентального туру
ГЛАВКОМ NET
2025-05-29T12:33:21Z