![До 50% вартості доведеться доплатити: в НБУ змінили правила обміну валюти](https://thumbor.my.ua/dFqr0DvgeOTVJ0CAj2Iz6nvvLoY=/335x225/smart/filters:format(jpeg)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2F795520cf1bcda12d0a5fe41e6bcb5af2.jpg)
До 50% вартості доведеться доплатити: в НБУ змінили правила обміну валюти
Всі банки, які займаються обміном зношених доларів через систему обміну (інкасацію) тепер зобов’язують клієнтів вказувати строки обміну та вартість.
Тепер, щоб обміняти долари варто буде заплатити комісію банку. Про це повідомили в матеріалі "OBOZ.UA".
Комісія за дану послугу може бути різною та варіюватися від 7% до 50% від суми обміну. Буває таке, що крім банального обміну, варто переконатися в платоспроможності банкноти (це є частою вимогою для інкасації). За це також доведеться сплачувати додатково. До прикладу, якщо обрати "Райффайзен" банк для обміну, то комісія за 1000 доларів буде становити 70 доларів. Якщо ж перевірити банкноту, то потрібно буде сплатити по 10 гривень за кожну.
Національний банк загалом ввів такі нововведення:
-
Вказування банками конкретних строків та вартість обміну купюр;
-
Комісія за обмін може становити до 50% від суми;
-
Перевірка платоспроможності купюр також тепер буде платною.
З 65 українських банків варто обирати шість, за рекомендаціями Національного банку. Це ПУМБ, МТБ, Райффайзен банк, Кредобанк та інші.
За правилами приймаються всі долари починаючи від 1996 року випуску. У різних банках комісія відрізняється, іноді значно. Тому ці шість банків і виділяються, через низьку вартість комісії, серед інших. Деякі банки на своїх сайтах не вказують вартість інкасо, тому краще прийти особисто і дізнатися деталі у конкретному банку.
Раніше на порталі Знай повідомлялося, українцям хочуть по-новому видавати кредити: що важливо знати
Також, наш портал інформував, оформила картку в "Ощаді" - залишилася без соцвиплат: українка розповіла, як її обікрали