MY.UAНовини
"Говорити в Україні російською – це перемога Росії". Військовий Олександр Ремез про українську мову, неадекватність Сергія Бабкіна і творчість на фронті
"Говорити в Україні російською – це перемога Росії". Військовий Олександр Ремез про українську мову, неадекватність Сергія Бабкіна і творчість на фронті

"Говорити в Україні російською – це перемога Росії". Військовий Олександр Ремез про українську мову, неадекватність Сергія Бабкіна і творчість на фронті

Український військовий, музикант, художній керівник харківського напрямку "Культурного десанту" Олександр Ремез ще півтора року тому розмовляв російською, але поранення на фронті влітку 2022-го докорінно змінило його життя. У шпиталі він пообіцяв собі, що більше ніколи не заговорить мовою агресора, адже це свого роду перемога РФ.

В інтерв'ю блогеру Богдану Беспалову у рамках співпраці з OBOZ.UA Ремез доступно пояснив, чому українізація – зараз якраз на часі, відверто розповів про вплив культури і творчості на військових, а також розкрив цікаві подробиці про Колю Сєргу.

Як ти взагалі потрапив до "Культурного десанту"?

– Я давно про них чув. Хотів потрапити ще минулого року, коли отримав поранення. На той момент у мене назбиралося трохи пісень, які написав під час служби. Намагався вийти на зв’язок із Колею Сєргою, але тоді він не побачив моє повідомлення… Я пройшов шлях штабного працівника у війську і виконав, по суті, свою функцію у батальйоні. Скучив за музикою і приєднався через Сашу Чемерова (українського співака і співзасновника проєкту "Культурний десант". Ред.). Вони всі наче в захваті від мене, принаймні з мого потенціалу (сміється).

– Як ти думаєш, наскільки важлива творчість, та ж музика, для підтримки бойового духу військових?

– Дуже важлива. Це не тільки відпочинок. Це шматок, година цивільного життя для військових, можливість відволіктися. У багатьох немає відпустки, а якщо і є, вони не витрачають свої 10 днів на те, щоб сходити на якийсь концерт. Коли ми проводимо такі заходи, то помічаємо: на початку і вкінці це різні обличчя. Люди приходять наче дикими, а після виступу сміються, плачуть, фотографуються. Вони світлі.

Ми також співпрацюємо з Мінкультом – передаємо книжки на фронт. Їх розбирають! Причому іноді буває дуже неочікувано. Ти дивишся на військових і думаєш: "Цим чувакам точно не потрібні книжки!". А вони приходять і по 2-3 штуки забирають! І кажуть: я візьму Скрябіна, візьму Вишебабу, візьму якогось Стуса і так далі. Це дуже зворушує.

Як каже Коля Сєрга і це дійсно так: творчість, пісня, заходить у щось глибинне напряму. Психологи дивуються: "Ми не могли їх розкрутити, розговорити. У них не було жодних емоцій. А ви прийшли, зіграли – і все. Вже з ними можна розмовляти!" Так само ми нагадуємо сенси, чому вони пішли воювати, чому кожен із нас пішов захищати Україну. Бо іноді за цим монотонним днем бабака, який трапляється в армії, можна взагалі забути, чому ти сюди потрапив, навіть пошкодувати про це. З військових сходить "сталевий наліт", вони починають більш чуттєво розмовляти зі своїми близькими людьми, хоча ще недавно не могли виражати емоції.

– Ти згадав про психологів. Думки серед моїх знайомих військових розділилися: одні вважають, що їм не потрібен психолог і все нормально, інші наголошують, що це вкрай необхідний момент для адаптації й реабілітації. Яка думка, на твій погляд, є більш доречною?

– Я точно знаю, що серед військових є люди, які вважають психологів "мозкоправами". Мовляв, залізуть тобі в голову і нікого туди не впустять. Думали так до війни і думають зараз. Є ж і ті, хто розглядає психолога тільки як можливість "списатися" через психологічний стан, але це не спрацьовує.

Зараз є дуже багато крутих психологів. Я і побратимам радив: добре, що є військовий психолог, але будь ласка, коли все закінчиться, і ти потрапиш у цивільне життя, піди до звичайного психолога. Який не зацікавлений в тому, щоб ти продовжував воювати, а щоб тобі було добре жити. Тому я вважаю, що так, це потрібно. Це як корекція, погляд збоку. Я, наприклад, довгий час просто читав книжки. В мене не було грошей на психолога. Сам собі щось виправляв. Але я ж повністю не бачу, а людина зовні, професіонал, бачить, що саме треба змінити.

А ти плануєш звернутися до психолога, розглядаєш такий варіант?

– Я займаюся з психологом онлайн, коли є вільний час. З третього разу знайшов фахівця, який мені подобається.

Звідки в тебе така чудова українська? Ти сам родом із Харкова. Процес цієї українізації відбувся з 24 лютого чи ти ще до повномасштабної війни усвідомлював важливість української мови?

– Я би не сказав, що вона в мене аж така гарна. Я маю слобожанські риси. Вони іноді навіть у піснях вилізають. З 2015 року я почав писати пісні державною мовою, а для цього довелося прочитати не менше п’яти книг українською. Але в мене була така позиція: зі мною розмовляють російською – я російською; українською – тоді і я українською. Так і існував. Але пісні російською я, напевно, не писав з 2015 року. Можливо, якусь нотатку робив. Пісні тільки англійською й українською.

Після початку повномасштабного вторгнення була така ж позиція. На "нулі" я розмовляв російською, бо мій побратим був родом із Москви. Українську так собі знав. Нас четверо з батальйону було прикріплено до 72-гої окремої механізованої бригади ім. Чорних запорожців. У 72-й всі розмовляють по рації українською, а в мене цей чувак і два одесити. Запитують: "Хто з вас говоритиме по рації?" Всі такі: "Ти українською розмовляєш! Давай ти!" Я був на рації.

З побратимами розмовляв російською, бо стресова ситуація. Ще й там думати… Але коли я вже потрапив до шпиталю після поранення, почав говорити українською. Я поставив собі за мету більше ніколи не переходити на російську! Всі українці українську зрозуміють, навіть якщо вони нею не розмовляють. Я переходити на російську не буду і все. Почав ще більше читати. Відкрив для себе багато цікавих українських поетів і здивувався, чому про них не знав. Чому всі кажуть про Бродського, Пушкіна, Лєрмонтова? Це ж повна п*раша! Українська поезія нереально крута.

У ній є все! Там не тільки Шевченко. Там є всі стилі, всі види поезії. Просто я про них чомусь не знав. У російській поезії я бачу тільки пафос і все. А от українська дуже крута.

Серед цивільного населення точаться активні дискусії стосовно української мови. Чи піднімається мовне питання серед військових?

– На передовій ні. Людина боронить країну. Яка різниця, якою мовою вона розмовляє? Якщо вона не розуміє української, ну добре, скажеш їй російською. Там на це не розмінюються. Так само з людьми літнього віку, радянського виховання. Що з них візьмеш? Мені гидко, коли якісь офіцери дуже гучно слухають російський контент з YouTube. Я нічого сказати їм не можу, тільки натякнути…На самому "нулі" ні. Мій побратим з "Культурного десанту" львів’янин. Усе життя розмовляє українською. Якось показував відео, як він на штурми ходив і розмовляв там російською. Запитую: а чому російською? Він каже: "на нулі" тільки російська. Я зараз буду чуваку з Харкова чи Краматорська роздупляти по-українськи? Навіщо? Мені треба виконати завдання. Я можу й російською сказати.

Наскільки загалом важлива українізація в сучасному суспільстві?

– Перейти на українську мову – це найменше, що можуть зробити цивільні. Я зараз у Харкові і бачу, як багато людей навіть про це не думають. Вони вважають, що не заморочуються… Звісно, на нас не через мову напали. Але я коли дізнався історичний факт, чому ми розмовляли російською, не захотів продовжувати. Я зрозумів, що в якомусь сенсі це перемога Росії, а я не хочу давати їм перемогу. Прикольно робити свій вибір, а не прикриватися "звичкою". А людина що, не може зробити собі вибір? Можна звикнути все життя колупатися в носі і робити це постійно, не витягати палець і казати: "Я так звик!"

Інтернет облетів ролик, де автор відео запитує у молодих киян, що вони знають про війну, про оборону Маріуполя. Один хлопець відповів, що, мовляв, не дивиться новини, бо це "негатив", а він "про позитив і добро". Як ви вважаєте, така ментальна свідомість на особистій відповідальності людини чи держава якось повинна цим займатися і популяризувати її?

– Я не знаю, як ще можна це популяризувати. В новинах про це говорять, свідомі люди в інтернеті про це говорять. Читав нещодавно книгу "Плем’я" Себастьяна Юнгера. Це про ПТСР і суспільство взагалі. У племені індіанців не було розриву: коли трапляється війна, все плем’я бере в цьому участь. Не обов’язково всі біжать зі списами стріляти, але залучені всі. Щось схоже було в перші півтора місяці війни. Всі українці були включені. Не було такого розриву між військовими і цивільними, бо кожен цивільний донатив, збирав, привозив, перевозив для своїх друзів, близьких, які служать… Звісно, в цьому режимі бути важко, але навіть інформаційно від цього відриватися і не знати, що таке "Азовсталь"… Це ж відбувалося тоді, коли важливо було стежити за цим всім.

– Давай трошки про шоу-бізнес і культуру. Почну з найгучнішого кейсу. Олександр Пономарьов, Дзідзьо, Оля Полякова і ще декілька медійних людей були на корпоративі – проводили весілля у Львівській області. З тортом у молодят за 3000 євро. Суспільство дуже обурилось, але весь хейт, що артисти продажні, на себе прийняла Полякова. Як ти до цього ставишся? Що робити артистам, якщо тебе запрошують на корпоратив, і ти їдеш працювати, аби забезпечити команду зарплатою?

– Тут багато нюансів. Куди вона витрачала ті гроші, я не знаю. Я за нею не слідкую і ніколи не слідкував. Може таке бути, що вона підтримує нашу армію. Тоді окей. Я розумію, що зараз грошей у артистів значно менше, ніж могло би бути до повномасштабної війни. Тому, звісно, якщо, з’являється така можливість, ти кажеш: "О, нарешті я зароблю!". А далі куди вони витратять, я не знаю, але мені здається, тут питання до організації.

– Я ж правильно розумію: від роботи не потрібно відмовлятися, але дуже важливо, як ти ці гроші оптимізуєш, наскільки ти допомагаєш армії, чи задіяний у волонтерських проектах?

– Багато грошей проходять брудним способом, але таку систему дуже важко змінити. Але що саме ти зробиш з цими грошима – вже питання, це особиста відповідальність кожного.

– Хто з артистів тебе приємно вразив або навпаки – розчарував після повномасштабного вторгнення Росії?

– Мене трохи розчаровує Сергій Бабкін. Наче все нормально, а потім якийсь неадекват трапляється. І я не розумію, як так. Впливова людина бере чужий вірш, мовчки переробляє і закидає якісь тези, що українська мова – це не обов’язково. Я вважав, що 5’nizza – це крутий гурт. Але куди поділася щирість?

А хто приємно здивував – це Андрій Хливнюк. Хотілось би, щоб він трохи музикою займався. Я в шоці, як ця людина робить те, що потрапляє в тренди. Просто робить, що йому подобається. Заспівав "Червону калину" – розійшлося по всьому світу. Крутий він, а також всі учасники "Культурного десанту". Коля Сєрга "впрягся" в усі питання культури на фронті та остаточно перейшов на українську. Я це можу підтвердити - і в повсякденному житті. Є люди, які лише на камеру спілкуються українською, Коля рідною мовою говорить скрізь. Це нереально потужна людина.

Читайте також на OBOZ.UA інтерв’ю із зіркою фільму "Довбуш" Олексієм Гнатковським – про те, чим росіяни відрізняються від українців і чому зараз найважливіше – вберегти своє.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
У Лондоні – десятки затримань під час протесту проти заборони пропалестинської організації
Европейская правда
2025-07-19T14:31:49Z
Коли закінчиться війна в Україні: МВФ зробив тривожний прогноз
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T14:21:33Z
Кобахідзе звинуватив експосолку США в Грузії у "поширенні чуток"
Европейская правда
2025-07-19T14:19:04Z
Поляки обурилися через промову українського посла: що їх розлютило?
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T13:57:39Z
Верховна Рада обговорює можливість виїзду за кордон чоловіків до 24 років
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T13:27:25Z
У Варшаві пройшла масова демонстранція проти міграції
Европейская правда
2025-07-19T13:13:56Z
Нардеп розповів, скільки людей Україна мобілізує щомісяця
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T13:06:28Z
Стефанчук зробив заяву про вибори в Україні
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T12:51:35Z
У Польщі стався серйозний збій системи управління повітряним рухом
Европейская правда
2025-07-19T12:19:46Z
Найбільший український енергохолдинг заявив про великі плани на Європу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T11:12:15Z
За півроку ДТЕК інвестував 4 млрд грн у ремонти ТЕС
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T10:48:46Z
Чехія легалізувала вирощування та зберігання канабісу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T09:45:19Z
Prometey виставив на продаж діючий елеватор на Дніпропетровщині
AgroPortal
2025-07-19T09:00:56Z
Світові ціни на фундук зростуть: причина — погода в Туреччині
AgroPortal
2025-07-19T08:30:36Z
В Україні прогнозують 29,26 млн т урожаю кукурудзи
AgroPortal
2025-07-19T07:30:25Z
Cargill та PepsiCo об'єднують зусилля для розвитку сталого землеробства
AgroPortal
2025-07-19T06:00:52Z
Чеддер дешевшає, а сухе молоко дорожчає — підсумки липневих торгів GDT
Agravery
2025-07-19T05:21:49Z
Світовий ринок пшениці: в яких умовах доведеться торгувати Україні
AgroPortal
2025-07-19T05:00:34Z
Сарана дісталася Запоріжжя – місто заполонили хмари комах
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T14:42:01Z
Зеленський відзначив орденом Свободи 16-річних юнаків, яких росіяни вбили в окупованому Бердянську
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T13:42:59Z
На Закарпатті побудують сухий порт із базою для біоетанолу
AgroPortal
2025-07-19T13:00:54Z
Президент присвоїв двом воїнам звання Герой України
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T12:39:08Z
На Сумщині телятник пропонують в оренду за 75 грн
AgroPortal
2025-07-19T10:30:02Z
Конфлікт у столичному метро: поліція розшукала дівчину, яка схвалювала РФ
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T09:54:30Z
У клубі Києва під час вечірки вмикали російську музику
VGorode
2025-07-19T08:18:04Z
Російський командир наказав пристрелити власного пораненого бійця – перехоплення ГУР
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T08:12:41Z
«Атеш» виявив польовий госпіталь у бригаді морпіхів РФ в Севастополі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T07:18:30Z
Ось якого розміру мають бути біцепси у вашому віці
24tv
2025-07-18T18:39:33Z
МОЗ отримало велику партію вакцини ПЕНТА-Hib для захисту дітей від п’яти хвороб
360ua.news
2025-07-18T18:21:51Z
Що таке медикаментозний сон: коли його застосовують та наскільки він безпечний
24tv
2025-07-18T18:09:32Z
Знижує стрес, відновлює гормональний фон та зміцнює волосся: дивовижні властивості звичайної липи
Знай
2025-07-18T17:51:40Z
Генетично відбірні діти: у США тестують ембріони на шизофренію, рак і IQ, серед клієнтів – Маск
24tv
2025-07-18T16:15:30Z
У Вінниці відкрився центр психологічного здоров’я «Відновлення»
УкраинФорм
2025-07-18T15:57:22Z
Дослідження на мільйонах дітей ще раз спростувало брехню, яку поширюються антивакцинатори
24tv
2025-07-18T14:39:20Z
Як захистити килим від вицвітання на сонці: поради для довговічності
24tv
2025-07-18T14:36:41Z
У Трампа діагностували хронічну венозну недостатність - що відомо про цю хворобу
Gazeta UA
2025-07-18T14:33:20Z
Більшість німців не підтримують заборону ультраправої "АдН"
Европейская правда
2025-07-19T11:01:10Z
Кажани дедалі частіше оселяються у багатоповерхівках: пояснення науковиці
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T11:00:00Z
Рік без Ірини Фаріон. Спогади найкращої подруги
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T09:03:45Z
У Фінляндії можна безкоштовно отримати житло: як працює програма
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T09:03:44Z
Вступна кампанія 2025: майже 400 тис абітурієнтів вже готові до вступу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T08:54:42Z
Україна повернула з окупації 11 дітей
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T08:45:41Z
Літературознавиця, що викладає в західних університетах: Міф про «велику російську культуру» досі живий
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T08:00:38Z
Рік після загибелі Ірини Фаріон: Львів вшановує пам'ять
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T07:06:07Z
Чи правильно казати «зеесушник», «есбеушник»? 10 запитань до мовознавиці
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T06:15:26Z
Донька Полякової після весілля показалася з чоловіком у лікарняній палаті
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T12:24:57Z
Собака-художник на ім'я Далі став зіркою соцмереж в Індії
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T02:00:29Z
YAKTAK – "Цілую малинові" – 6 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-07-18T22:57:11Z
Правила стилю Пріянки Чопри: як одягається відома модель
24tv
2025-07-18T19:51:48Z
Хороших новин немає: Симоньян розповіла про стан Кеосаяна
GlavRed
2025-07-18T19:27:38Z
Вилитий Кіркоров: син Стоцької пішов ще й на зріст
GlavRed
2025-07-18T19:27:29Z
Руйнування будівлі в Буенос-Айресі: Netflix використав штучний інтелект у серіалі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T18:54:18Z
Батіг Індіани Джонса, подарунок від Гаррісона Форда, продали за шалені гроші: сума вражає
Фокус
2025-07-18T18:27:32Z
Після скандалу зі зрадою на концерті Coldplay Федоров анонсував цікаву послугу в Дії
24tv
2025-07-18T18:03:05Z
В Іспанії на аукціоні продали найдорожчий сир у світі
AgroPortal
2025-07-19T06:30:18Z
Цей секрет змінює все: варена картопля буде смачної як ніколи – хитрість із сіллю
24tv
2025-07-18T19:24:53Z
Всі здивуються, що це з "Мівіни": простий і смачний салат з вермішелі
Telegraf
2025-07-18T19:24:51Z
Гороскоп на 19 липня: Овнам - зустрічі, Тельцям - пропозиція на співпрацю
FaceNews
2025-07-18T19:15:39Z
Несподіване місце, що приваблює комах у ванну кімнату: як цьому покласти край
24tv
2025-07-18T19:00:12Z
У мережі показали європейський острів, який з висоти нагадує відбиток пальця: у чому феномен
24tv
2025-07-18T18:39:34Z
Для чого насправді потрібна "Х" на спині піджака - стиліст розкрив таємницю
GlavRed
2025-07-18T18:27:46Z
Більше не треба гнути спину. Як зробити своїми руками крапельний полив
Telegraf
2025-07-18T18:06:20Z
Ці речі в секонд-хенді краще не купувати: тільки витратите гроші дарма
24tv
2025-07-18T17:57:47Z
У Фінляндії розбився невеликий літак
Европейская правда
2025-07-19T12:42:03Z
В Австрії загинув німецький альпініст, зірвавшись зі скелі
Европейская правда
2025-07-19T12:31:57Z
У Києві мати-ґвалтівниця та її спільник отримали вирок за сексуальне насильство над дитиною
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T12:00:26Z
На Київщині потяг збив чоловіка
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T11:30:26Z
Вдарила чоловіка шампурем: поліція на Черкащині розслідує вбивство під час відпочинку
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T10:39:23Z
У Німеччині через інцидент з феєрверками на ярмарку постраждали 19 осіб
Европейская правда
2025-07-19T08:37:27Z
Українські військові ліквідували міну, прибиту хвилями до узбережжя
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T07:27:05Z
Атака на Павлоград: пошкоджено пожежну частину, підприємства, п’ятиповерхівку
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T06:45:18Z
Південна Корея бореться з паводками: понад сім тис людей покинули свої домівки
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T05:48:58Z
Головний бій року. Все, що потрібно знати про протистояння між Усиком та Дюбуа
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T07:42:05Z
Продовження "дружби": Ноттінгем продав гравця за 23 млн євро до Ботафогу – той має 276 хвилин за сезон АПЛ
Football.ua
2025-07-18T20:00:47Z
Кохання, перевірене часом: найкращі романтичні фото Олександра Усика з дружиною Катериною
24tv
2025-07-18T19:51:56Z
Ювентус може підписати Васкеса – журналіст
Football.ua
2025-07-18T19:42:35Z
Легендарний Леннокс Льюїс розповів, коли Усик має завершити кар'єру
24tv
2025-07-18T19:36:42Z
Спортсмени закликають FIE переглянути спрощений допуск росіян до змагань
iPress
2025-07-18T19:30:51Z
Штутгарт не планує продавати Вольтемаде до Баварії навіть за 60 млн євро — Плеттенберг
Football.ua
2025-07-18T19:30:05Z
Усик показав рекордну вагу в кар'єрі перед реваншем проти Дюбуа
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T19:24:39Z
Слава Україні! Усик потужно завершив останню дуель поглядів із Дюбуа
Telegraf
2025-07-18T19:09:21Z
В Туреччині розпочали перевірки Visa та Mastercard
Европейская правда
2025-07-19T07:13:58Z
Прогноз магнітних бур на 19-21 липня: якою буде сонячна активність
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T04:03:11Z
ChatGPT забирає читачів у Google: що буде з новинами?
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T20:03:36Z
Чим відрізняються 2 дідусі: із загадкою впораються лише справжні інтелектуали
GlavRed
2025-07-18T19:27:38Z
Жодних вологих серветок. Як правильно чистити екран смартфона
InternetUA
2025-07-18T19:13:19Z
Новий інструмент ChatGPT може виконувати доручення та керувати комп’ютером
360ua.news
2025-07-18T19:12:45Z
Монітори пишуть, що могли злетіти Ту: в ЦПД закликали бути уважними до тривог
24tv
2025-07-18T19:09:35Z
Американські розробники представили новітній дрон Z1 класу Group II, що працює на водні
InternetUA
2025-07-18T18:28:22Z
У ChatGPT додалися функції агента-помічника
ZN UA
2025-07-18T18:24:40Z
Липневі тарифи: скільки коштує зарядити електрокар в Україні
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T10:00:44Z
Феєрійний мотоцикл з двигуном Ferrari V8 стає загрозою для суперкарів
Топ Жир
2025-07-18T19:18:46Z
Наступний електричний позашляховик від Porsche може викликати найбільше суперечок
Топ Жир
2025-07-18T18:48:28Z
Прощання з трасою: чемпіон «Формули-1» Дженсон Баттон завершить гоночну кар’єру після сезону 2025 року
ITC
2025-07-18T18:19:04Z
Плани Jaguar та Range Rover щодо випуску електромобілів несподівано відклали, повідомляють джерела
Топ Жир
2025-07-18T18:03:03Z
Цей легкий двигун видає потужність, яка перевершує більшість суперкарів
Топ Жир
2025-07-18T17:33:52Z
Бензин, гібрид або електро: General Motors показали семимісний кросовер за $10 000
Фокус
2025-07-18T16:57:42Z
Цей GR Corolla спочатку намагався наздогнати Porsche 911, а потім згорів у вогні
Топ Жир
2025-07-18T16:48:13Z
Subaru представила електрокросовер Uncharted — з розгоном до «сотні» за 5 секунд і запасом ходу 492 км
ITC
2025-07-18T16:28:32Z