MY.UAНовини
В Україні пропонують дозволити виїжджати за кордон всім чоловікам, але за умови
В Україні пропонують дозволити виїжджати за кордон всім чоловікам, але за умови

В Україні пропонують дозволити виїжджати за кордон всім чоловікам, але за умови

Обмеження на виїзд за кордон чоловікам призовного віку (18-60 років) встановили з початком повномасштабної війни й досі його не скасували. Про його доречність та негативні наслідки сперечаються в суспільстві. А кількість ухилянтів, які все одно виїжджають незаконно, зростає.

Народні депутати пропонують дозволити перетинати кордон усім, але за однієї умови. Хочеш поїхати – плати. Такий законопроєкт зареєстрували у Верховній Раді. 

 Хочеш поїхати за кордон – плати

Автором законопроєкту №8029 є народний депутат від фракції “Слуга народу” Георгій Мазурашу. У документі пропонується внести зміни до правил перетину кордону під час воєнного стану. А саме надати право виїзду всім військовозобов’язаним чоловікам віком від 18 до 60 років, за наявності одного з наступних документів:

  • рішення органу державної влади про офіційне відрядження за кордон, у тому числі для перевезення гуманітарних вантажів;
  • документів, що засвідчують факт навчання чи вступу на навчання у зарубіжному навчальному закладі;
  • письмове погодження на виїзд за кордон від Територіального центру комплектування та соціальної підтримки;
  • документів, які підтверджують наявність відкритого рахунку в одному з державних банків України з гарантійним внеском у розмірі не менше п’яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб, кошти з якого громадянин не може використовувати за межами України. А також документу про передачу відповідному банку нотаріально засвідченої заяви про добровільний обов’язок поповнювати рахунок із гарантійним внеском, який дорівнює мінімум розміру податків з мінімальної заробітної плати за весь період перебування за кордоном під час дії воєнного стану та дозвіл відраховувати з такого рахунку грошових коштів на спеціальний рахунок Збройних сил України.

“Тобто при виїзді за кордон чоловіки мають відкрити рахунок у державному банку з мінімальним внеском 12 945 грн та поповнювати його кожного місяця під час перебування за кордоном на 1 306,5 грн, з наданням банку дозволу перераховувати ці внески на спецрахунок ЗСУ”, – пояснила в коментарі ТСН.ua адвокатка Марина Бекало.

Чоловіки, які виїхали після 24 лютого, теж мають заплатити

Законопроєктом також пропонується брати “добровільні внески” на ЗСУ з чоловіків, які виїхали з України після 24 лютого 2022 року, при поверненні додому. Якщо в пункті перетину вони не зможуть підтвердити наявність підстав для відстрочки від військової служби під час мобілізації, то мають перерахувати на спецрахунок 25 890 гривень за кожен місяць перебування за кордоном під час дії воєнного стану.

“Норма статті передбачає добровільну сплату такої суми, але водночас проєктом передбачається право на в’їзд в Україну при умовах, зазначених в цьому проєкті, тобто за умови сплати внесків. Це означає, що в’їзд в Україну чоловікам, які виїхали без дотримання цих вимог, можливий лише у разі сплати внеску”, – розповіла ТСН.ua адвокатка.

Однак Марина Бекало вважає, що цей законопроєкт, скоріше за все, не буде ухвалений. Адже, на її думку, він має багато недоліків. Крім того, його не підтримує Міністерство оборони та Державна прикордонна служба. 

Навіщо в Україні встановили обмеження виїзду за кордон

Про доцільність обмеження виїзду за кордон військовозобов’язаним в українському суспільстві сперечаються від його встановлення Кабінетом міністрів. Знову активно про це заговорили після загострення конфлікту в Ізраїлі. Там виїзд за кордон громадянам не обмежили. Утім черги з добровольців до військкоматів все одно вишикувалися. Такого обмеження, як в Україні, не було встановлено у жодній країні світу. 

Колишній радник Офісу президента Олексій Арестович у коментарі сайту ТСН.ua розповів, як це рішення ухвалювалося урядом на початку повномасштабної війни. За його словами, тоді постав шоковий виклик і була необхідна концентрація всіх ресурсів.

“Тобто загальне гасло було: всі залишаємося, всі воюємо. Тому що взагалі було невідомо, як поведе себе народ, армія. Жоден фахівець не міг сказати, чи будуть чинити спротив, які саме області. Чи не буде переходу на російську сторону, чи буде достатньо боєздатності, чи збереться тероборона, яка частина громадян захоче піти в біженці, чоловіків саме я маю на увазі. Ніхто не міг відповісти на ці питання. Тому що випробування було таке, яке український народ ще не проходив. Команда була: закриваємося і мобілізуємося, воюємо”, – розповів ексрадник ОП.

І це було добре перші 50 діб повномасштабної війни, вважає Олексій Арестович. Однак, за його словами, коли стало зрозуміло, що війна затягнеться надовго, підхід до мобілізації потрібно було змінювати.

“Після того, як шокова хвиля минула, і після провалу Стамбульських перемовин стало зрозуміло, що війна вже йде надовго, це десь початок-середина квітня, і противник пішов з-під Києва, з півночі, з Харкова, Сум, Чернігівщини. Тобто фронт став переважно південний і східний. І що це каток, який дуже надовго, потрібно було змінювати підходи до мобілізації, на мою думку. Вже врегульовувати широке коло питань, пов’язаних з мобілізацією. У 21-му столітті насильно примусити людей воювати неможливо”, – вважає Олексій Арестович.

Проблема не лише в закритих кордонах

На його думку, мобілізувати необхідно через систему заохочення або ж “негативного заохочення”. Утім позитивних стимулів має бути більше, ніж негативних. За словами Олексія Арестовича, в Україні достатньо чоловіків, які хочуть воювати, однак вони не впевнені в кількох речах. Через це кількість ухилянтів і втікачів за кордон зростає.

“Перша – чи будуть їх використовувати належним чином. Тобто належним чином навчати, екіпірувати і застосовувати. Величезна кількість скарг серед військових і мобілізованих відносно порядку проходження військової служби. Наприклад, не можна змінити бригаду, підрозділ. Тобто всі мої друзі і родичі в одній бригаді, я хочу до неї, переведення займає шість місяців, дев’ять, рік. Людина, яка хоче перевестися, одразу стає “поганою”, з неї починають знущатися. Це хвороба нашої армії. З нею потрібно щось робити. Це один із прикладів”, – розповів ексрадник ОП.

Ще одна проблема, за словами Олексія Арестовича, в тому, що мобілізованих не завжди використовують за фахом. Тобто, наприклад, класний програміст стає мінометником. Хоча в кібервійськах він міг би принести більше користі.

“Спочатку, зрозуміло, брали всіх, давали кулемет і вперед в бій, тому що треба було рятуватися. Але зараз, через півтора року війни, вже можна було впорядкувати. Ще одна загальна скарга про “м’ясні” штурми ці всі. У нас також вистачає командирів, які воюють “по-російськи”. Тобто вперед, мене не цікавить, що там буде, в атаку. Але все ж таки ми не можемо цього собі дозволити. По-перше, з гуманних ціннісних міркувань. По-друге, у нас мобілізаційний резерв набагато менший, ніж у росіян. Навіть, якщо цинічно рахувати просто по головам. Їх у чотири рази більше. Росіяни можуть дозволити собі з економіки вийняти ще мільйон чоловіків. Якщо ми зараз півмільйона виймемо, у нас стане економіка. Нема кому буде працювати на підприємствах тощо”, – розповів Олексій Арестович.

Також багато українських військових не мають впевненості, що держава піклуватиметься про їхніх родичів, якщо вони отримають поранення або загинуть, каже ексрадник ОП. За його словами, з одного боку, в Україні передбачені величезні виплати коштів сім’ям загиблих, які надають міжнародні партнери. З іншого – бюрократія, через яку деякі сім’ї понад рік не можуть їх отримати.

“І от мобілізовані солдати або людина, якій доведеться мобілізуватися, розуміє, що не впевнений, що його вправним чином використовують за фахом. Не впевнений, що його використають там, де він хоче служити. Не впевнений, що його належним чином навчать, екіпірують і застосують на полі бою. І він не впевнений, що після його загибелі або поранення допоможуть його родині. Яка після цього може бути мотивація?” – каже ексрадник ОП.
  
Тому в Україні зростає кількість чоловіків, які загинули під час спроби переплисти річку на кордоні з Румунією або перейти перевали на Закарпатті, вважає Олексій Арестович. За його словами, рахунок таких ухилянтів вже пішов на сотні.

“Що нас не прикрашає. І от виходить, що в Росії, яка деспотична, ми воюємо з цією деспотією, ми вільна країна, вільне суспільство. У Росії 20 тисяч чоловіків щомісяця приходять до військкоматів добровільно. А у нас, таких вільних, повно кадрів, коли співробітники військкоматів хапають людей і силою тягнуть до армії. Це тотально деморалізує країну. Справляє неналежне враження на іноземних партнерів. Сказати, що свобода воює з тиранією – не дуже схоже. Коли на свободі силою хапають людей і тягнуть в армію”, – розповів Олексій Арестович.

Ексрадник ОП вважає, що тотально змінювати систему мобілізації, заохочень до неї та соціальної підтримки потрібно було після перших 100 днів повномасштабної війни. Тоді, за словами Олексія Арестовича, якщо б в Україні були проблеми з мобілізацією, то набагато менші, ніж зараз.

Як можна випускати військовозобов'язаних з України

Олексій Арестович вважає, що військовозобов’язаних чоловіків призовного віку треба відпускати за кордон, але частково. На його думку, забезпечено це має бути наступним чином. Наприклад, строком до 21 дня чоловік може виїжджати з України без будь-яких спеціальних документів: маючи лише паспорт та відмітку про військовий облік. 

“Але він підписує у військкоматі зобов’язання, як тільки його належним чином повідомлять, що він має повернутися – повертається в країну в триденний термін або протягом тижня. Я думаю, цього достатньо, щоб приїхати з будь-якої точки світу. Якщо він цього не робить, ми його чесно попереджаємо, як держава, що він уражається в громадянських правах. Тобто вважається ухилянтом і стає на спеціальний “червоний” облік. Що з ним потім робити – після війни будемо вирішувати. Треба буде дивитися, скільки таких людей. Якщо їх буде два мільйони, це одна політика, якщо їх 20 тисяч, то зовсім інша”, – каже ексрадник ОП.

За словами Олексія Арестовича, людина має розуміти, що її поведінка матиме наслідки. Зокрема вона може понести кримінальну відповідальність. 

Якщо чоловіку необхідно виїхати за кордон на більший термін, ексрадник ОП пропонує поставити вимогу надавати відповідні документи. Наприклад, якщо чоловік їде на 45 днів, він має надати довідку про навчання, лікування, необхідність бути з родиною, спортивні змагання, бізнес потреби тощо. Пакет документів має бути простим, а список поважних причин вичерпним.

“Якщо мова йде про 60 днів і більше, то може додаватися ще один документ. Тобто все це можна розглянути, але загальний принцип має бути такий, що держава довіряє громадянину. Якщо людина порушила, наприклад, її випустили на 45 діб, вона пробула 60 але потім повернулася, то має надати пояснення. І наступного разу її вже не випускають за порушення. Або півроку не дають виїжджати. Тобто має бути позитивне заохочення. Її вражають в правах, але не переслідують, це дуже різні речі. Тобто дають зрозуміти, якщо ти порушив те, що надала тобі держава, півроку посидиш подумаєш або взагалі не зможеш виїхати. Ми розуміємо, що про це можна дискутувати”, – розповів Олексій Арестович.

Для громадян, які працюють за кордоном і мають довгострокові контракти, наприклад, моряків, треба розглянути окремі умови. За словами ексрадника ОП, таким чином в Україні можна частково забезпечити відкриті кордони і свободу для військовозобов'язаних чоловіків. Вони б мали змогу виїжджати до родин, лікуватися, працювати або відпочивати. 

Скільки чоловіків може втекти за кордон

Чоловіки, які виїдуть за кордон і не повернуться до України, звісно будуть, каже Олексій Арестович. Однак, за його словами, їхня кількість не буде критичною.

“Тоді ми вражаємо їх у правах, як громадян України, ступінь цього враження ми можемо розглянути. Я не думаю, що це буде масова втеча. Навіть, якщо 50 або 100 тисяч не повернеться. Значить ці люди обрали іншу долю. І тоді виникає питання, а навіщо вони нам потрібні такі в Україні взагалі? Чисто історично, навіщо нам люди, які не хочуть її захищати. Але все це спрацює лише комплексно”, –  розповів ексрадник ОП.

За його словами, перед тим, як частково відкривати кордони, необхідно виправити мобілізаційну кадрову політику в Збройних силах і Силах оборони. 

“І коли чоловік зрозуміє, що його на вулиці не спіймають, не запхнуть в бусік і не повезуть до військкомату, а на другий день він не буде десь воювати під Бахмутом. А що він буде попереджений своєчасно, зможе впорядкувати свої справи, обрати бригаду, підрозділ, його використають по спеціальності, вправним чином навчать, він буде мати певні гарантії під час служби, буде ротуватися своєчасно. І наприклад, через рік його будуть взагалі відпускати в цивільне життя з умовою, що його знову не мобілізують півроку”, – каже Олексій Арестович.

Тоді кількість чоловіків, які не бажають мобілізуватися, бояться і хочуть втекти, буде зменшена щонайменше вдвоє, вважає ексрадник ОП. Він підкреслив, що просто так відкрити кордони зараз не можна – необхідні комплексні заходи.

Щодо законопроєкту, який пропонують депутати

Олексій Арестович розповів, що відпускати військовозобов’язаних чоловіків в обмін на внески на ЗСУ, як пропонують депутати, можна. Схожі приклади є у світовій історії, однак є нюанс.

“Наприклад, Туреччина. Там обов’язкова військова повинність. Але якщо людина не хоче служити, вона може відкупитися. Тобто можна розглянути і так. Але чи не буде питань. Скажімо, 13 тисяч гривень за кордоном заробити не важко. Чи оцей захід не спричине масовий виїзд чоловіків прямо зараз – це величезне питання. Або треба ставити більшу планку, більш високу. 13 тисяч гривень, 300 євро, це взагалі ні про що. Це втечуть всі тоді. Треба ставити планку, яка буде обтяжливою для тих, хто працює. Але достатньою для того, щоб людина, яка дійсно працює за кордоном і утримує родину, змогла заплатити. Я допускаю це, але це може бути лише одним із заходів”, – вважає ексрадник ОП.

Що робити з тими, хто незаконно виїхав з країни

Тих, хто незаконно виїхав з України після 24 лютого 2022 року необхідно вражати в правах, каже Олексій Арестович. Однак, на його думку, це не має бути одразу кримінальна відповідальність.

“Як би ми не розверталися до людей обличчям, ми розуміємо, що війну неможливо виграти добровольцям, все одно доведеться мобілізувати. А що буде, якщо ми будемо заохочувати або прощати тих, хто ухиляється від мобілізації? Але ступінь цього ураження треба обмірковувати. Зараз багато було криків про те, що їх треба кримінально переслідувати. Я на даному етапі так не вважаю”, – розповів Олексій Арестович.

Він пропонує встановити термін “добровільного повернення”. Наприклад, ті, хто повернеться з-за кордону до 1 квітня 2024 року та стане на облік, отримає амністію.

“Півроку дамо, повертайтеся, ми вас не переслідуємо, ви будете на звичайному військовому обліку, як звичайні громадяни”, – каже ексрадник ОП.

Ті, хто не повернуться у встановлений термін, мають бути вражені в правах, вважає Олексій Арестович.

“Ми кажемо, що зараз кримінально вас не переслідуємо, але після війни, якщо повернетеся, будемо розбиратися з кожним окремо. А якщо війна закінчилася, наприклад, і ви не повернулися, то ми будемо думати, що з вами робити принципово, як з громадянами, які обрали інше життя”, – пропонує ексрадник ОП.

Олексій Арестович каже, що суспільству треба надати сигнал, що держава змінює політику в галузі забезпечення прав військовослужбовців, членів їх родин, мобілізованих і тих, хто зараз перебуває за кордоном. 

“Ми починаємо суспільну дискусію широку, в якості експертних груп з Верховної Ради, Кабміну, Міністерства оборони і громадських організацій і виробляємо пакет для тих, хто мобілізований, тих, кому доведеться мобілізуватися і для тих, хто за кордоном і не хоче повертатися. Цей пакет має бути побудований на принципах довіри людині. І навіть, якщо вона втекла і не хоче повертатися, поки немає бути жодних кримінальних загроз у стилі ми вас будемо репресувати. А переводити потенційну кримінальну відповідальність в фінансову. Добре, працюй за кордоном, але заплати за того хлопця, який воює за тебе”, – каже Олексій Арестович.

На його думку, це буде розумним рішенням, яке вирівняє соціальну справедливість і дасть змогу не втратити громадян з одного боку. З іншого – забезпечити достатню кількість людей у військо. 

“Такий підхід має бути. Тоді довіра до влади, армії зросте і обов’язково знайдуться люди, які скажуть: “Ну добре, на таких умовах я готовий захищати Батьківщину”. Випуск за кордон – це лише десять відсотків реальної проблеми”, – вважає ексрадник ОП.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Європейський Союз цього року зобов’язався виділити 23 мільярди євро на оборону України — Каллас
Antikor
2025-04-11T11:28:37Z
У парламенті Чехії закликають США зберегти фінансування "Радіо Свобода"
Европейская правда
2025-04-11T11:28:14Z
В НАТО попередили, що РФ може спровокувати всесвітнє відключення інтернету
GlavRed
2025-04-11T11:27:53Z
Уже місяць, як Росія відмовилася від 30-денного припинення вогню та посилює терор - Сибіга
УкраинФорм
2025-04-11T11:27:39Z
Мир в Україні видається недосяжним в найближчому майбутньому, – Пісторіус
24tv
2025-04-11T11:27:28Z
Щоб піклуватися "про своє прекрасне волосся": Трамп видав указ про тиск в душах
Фокус
2025-04-11T11:27:07Z
Керівницю військової бази США на Гренландії звільнили після візиту Венса
Европейская правда
2025-04-11T11:24:35Z
Росія, можливо, працює над підготовкою комплексної угоди зі США до 9 травня, - Ханно Певкур
Antikor
2025-04-11T11:22:24Z
Кротевич заявив, що втратив орден після критики Сирського
ГЛАВКОМ NET
2025-04-11T11:21:01Z
Що потрібно зробити в Лазареву суботу 12 квітня: прикмети і день ангела
GlavRed
2025-04-11T11:27:29Z
Подружжя виставило на продаж будинок за 3 млн фунтів, який отримало безкоштовно
Фокус
2025-04-11T11:27:06Z
Ексміністр оборони анонсував новітні оборонні розробки для ЗСУ
ГЛАВКОМ NET
2025-04-11T11:24:43Z
Ніхто не може пояснити: камера зняла "вершника без голови", який гуляв містом
Фокус
2025-04-11T11:21:47Z
Не могла ходити через пухлину спинного мозку: у Львові врятували 3-річну дівчинку
Факти ICTV
2025-04-11T11:21:01Z
У США вперше в історії зібрали винищувач F-35 з двох розбитих літаків
InternetUA
2025-04-11T11:18:39Z
Нідерланди у відповідь на посилення повітряних атак РФ виділяють 150 мільйонів євро на ППО України
Antikor
2025-04-11T11:18:02Z
ЗМІ пишуть, що ЗСУ мають великі проблеми з німецькою зброєю: як реагують у Берліні
24tv
2025-04-11T11:12:01Z
Приватбанк та МОН створюють цифрову платформу для дистанційного навчання українських школярів
Факти ICTV
2025-04-11T11:10:46Z
Українська діаспора б'є на сполох: Крим в італійських підручниках належить Росії
ГЛАВКОМ NET
2025-04-11T11:27:54Z
У Києві представили куліч з канабідіолом "Mary Jane"
Antikor
2025-04-11T11:24:46Z
Суд зупинив дію рішення Київради про розширення повноваження Кличка – Ткаченко
ZN UA
2025-04-11T11:21:46Z
Диван зачекає: куди піти у Києві цими вихідними, 12 - 13 квітня
VGorode
2025-04-11T11:21:10Z
У Києві обрано підрядника для відновлення п’ятиповерхівки, зруйнованої російською ракетою: на ремонт виділяють 64,4 мільйона гривень
Antikor
2025-04-11T11:21:01Z
Чи чекати в Україні потепління на вихідних: якою буде погода 12 та 13 квітня
Фокус
2025-04-11T11:15:26Z
На Сумщині збільшили кількість населених пунктів, які підлягають евакуації
УкраинФорм
2025-04-11T11:13:55Z
У Новорайську на Херсонщині оновили укриття та реалізували проєкт очищення води
УкраинФорм
2025-04-11T11:13:42Z
Росіяни активно тиснуть на Торецькому напрямку - Сили оборони
УкраинФорм
2025-04-11T11:13:41Z
Легендарна українська акторка розповіла про смерть чоловіка - що сталося
GlavRed
2025-04-11T11:27:29Z
Могла б стати бабусею, але не дожила: як виглядає дочка Анастасії Заворотнюк, яка народила первістка
Telegraf
2025-04-11T11:24:43Z
У столиці Чехії відкрили виставку до 150-річчя Олександра Кошиця
УкраинФорм
2025-04-11T11:13:44Z
Ukrainian Film Festival Berlin розпочав прийом заявок
УкраинФорм
2025-04-11T11:13:36Z
«SMARTчари» Анни Ковальової: гумористичне затишне фентезі у світі магічного капіталізму. Рецензія ITC.ua
ITC
2025-04-11T11:10:13Z
Колишня нардепа Тищенка скопіювала Беллу Хадід на відвертих фото
Gazeta UA
2025-04-11T11:09:19Z
Обійшла росіян: Анна Трінчер очолила чарт Apple Music зі новим весняним хітом
24tv
2025-04-11T11:09:12Z
Вікенд у Києві: що подивитись на вихідних 12-13 квітня
ГЛАВКОМ NET
2025-04-11T11:03:26Z
Знову скандал: топова агенція Голлівуду осоромилась співпрацею з російським пропагандистом
24tv
2025-04-11T10:36:40Z
Викрито спритника, який торгував боєприпасами через поштовий сервіс
InternetUA
2025-04-11T11:28:44Z
В Україні судитимуть учасників шахрайського call-центру, які ошукали громадян Чехії на понад 7 мільйонів гривень
Antikor
2025-04-11T11:13:50Z
У Нью-Йорку розбився екскурсійний гелікоптер, загинула родина з дітьми і пілот – фото, відео
Лига
2025-04-11T10:57:58Z
Затримався увечері на роботі: у Луцькому ТЦК повідомили нові деталі смерті голови ВЛК
24tv
2025-04-11T10:48:38Z
Удар по Кривому рогу: у лікарнях залишається 5 дітей, постраждалих від російської ракети
Комсомольская правда
2025-04-11T10:42:30Z
У Варшаві троє українців обдурили пенсіонерку на 20 тисяч злотих, видаючи себе за працівників банку
Antikor
2025-04-11T10:33:36Z
Ціла сім'я отруїлася чадним газом на Буковині, серед потерпілих – діти
24tv
2025-04-11T10:21:16Z
Схеми для ухилянтів: поліція провели 200 обшуків
1News
2025-04-11T10:03:35Z
Шестеро загиблих у вертолітній катастрофі в Нью-Йорку
360ua.news
2025-04-11T10:00:41Z
Як прискорити ріст волосся: вам потрібен шампунь з одним інгредієнтом
24tv
2025-04-11T11:12:06Z
Пили святу воду з Ефіопії: у Європі зафіксували сім випадків холери
Факти ICTV
2025-04-11T11:10:42Z
Глобальне потепління впливає на тривалість та інтенсивність алергії на пилок
24tv
2025-04-11T11:09:01Z
Допомога від держави: які програми та пільги доступні пенсіонерам в 2025 році
Фокус
2025-04-11T11:00:08Z
Якщо шукаєте хороший метод для збільшення м'язової маси, спробуйте "від 3 до 7"
24tv
2025-04-11T10:51:12Z
Виробники зекономили на скасуванні маркетингових договорів, але ціни на ліки не знизилися — Дмитрієва
Telegraf
2025-04-11T10:48:40Z
Які 3 щоденні звички призводять до появи плісняви вдома: як уникнути проблеми
GlavRed
2025-04-11T10:25:54Z
Замість таблеток вправи: як вестибулярна терапія допомагає уникнути запаморочень
Факти ICTV
2025-04-11T10:25:21Z
Статистика хвороби Паркінсона в Україні: у 2024 році помер 21 пацієнт
Факти ICTV
2025-04-11T09:58:35Z
Ціна продовжує летіти у прірву: в Україні стрімко дешевшає незамінний овоч
GlavRed
2025-04-11T11:27:43Z
Українців попередили про ймовірність підвищення податків: у Раді назвали терміни
GlavRed
2025-04-11T11:27:19Z
За рік біткоїн коштуватиме $250 тис. — засновник Cardano Чарльз Хоскінсон
ITC
2025-04-11T11:25:56Z
Повторюється "чорний понеділок" 1987-го. Але цього разу стрілу кризи з Волл-стріт звернено у бік Китаю — економіст
ZN UA
2025-04-11T11:25:28Z
Уряд скасував застарілі постанови у сфері насінництва
Agravery
2025-04-11T11:25:12Z
Замість ШІ — сотні філіппінців: «розумний» застосунок Nate за $88 млн виявився фейком
ITC
2025-04-11T11:22:24Z
Скільки коштуватиме 1 кіловат електроенергії з 1 травня
24tv
2025-04-11T11:18:43Z
В Україні почали продавати перші тепличні помідори
24tv
2025-04-11T11:09:56Z
Єврокомісія визнала безпечним використання ультрафіолетового порошку з личинок Tenebrio molitor у харчових продуктах
Antikor
2025-04-11T11:04:51Z
Смородина вродить вдвічі краще: підживіть її у квітні цим засобом
24tv
2025-04-11T11:24:25Z
Готується скоро, тримає форму і не обсипається: повітряна глазур на паску
24tv
2025-04-11T11:24:24Z
Будуть пишно цвісти увесь сезон: чим підживити троянди навесні
24tv
2025-04-11T10:12:13Z
Чи можна садити картоплю до Великодня: одиниці знають
24tv
2025-04-11T10:00:46Z
Простіше купити, аніж готувати вдома? Скільки коштують 300-грамові паски в магазинах
Telegraf
2025-04-11T09:57:41Z
Маринована магнолія для закусок: у мережі завірусився новий кулінарний тренд
Gazeta UA
2025-04-11T09:54:01Z
Омлет у чашці: оригінальний та поживний сніданок за 5 хвилин
24tv
2025-04-11T09:45:07Z
Магазинний не купуватимете: як приготувати майонез за дві хвилини та без сирих яєць
Telegraf
2025-04-11T09:18:54Z
Жінка купила найдорожчий коктейль у світі: скільки він коштує
Фокус
2025-04-11T09:15:55Z
"Новий Майк Тайсон" дізнався ім'я наступного суперника: коли буде бій
24tv
2025-04-11T11:09:26Z
Ліверпуль продовжив угоду з Салахом без покращення зарплати – The Telegraph
Football.ua
2025-04-11T11:01:14Z
"Мріяв стати великим": футболіст помер, отримавши смертельну травму у грі
Telegraf
2025-04-11T11:00:51Z
"Я сподіваюся на Довбика": легенда Роми висловився про українця перед римським дербі
24tv
2025-04-11T10:57:56Z
Ольмо повернувся до тренувань після травми
Football.ua
2025-04-11T10:49:55Z
Емері залишиться в Астон Віллі попри інтерес інших клубів – Скіра
Football.ua
2025-04-11T10:45:05Z
Ліга чемпіонів: УЄФА обрала найкращого гравця тижня
ГЛАВКОМ NET
2025-04-11T10:33:49Z
13-річний український каратист Євген Мельник: Нейтральність — це іноді просто маска
Комсомольская правда
2025-04-11T10:31:19Z
"Радий представляти Росію": український боєць оголосив про зміну громадянства
24tv
2025-04-11T10:18:17Z
Букет квітів у вазі з моркви: цей весняний декор для кухні розриває мережу
24tv
2025-04-11T11:27:31Z
Україна бореться за право прийняти кіберспортивний чемпіонат світу IESF
24tv
2025-04-11T11:24:13Z
Платформа пам’яті «Меморіал» презентувала нову версію сайту
Детектор М
2025-04-11T11:18:35Z
40 хвилин побоїща: 60 косаток атакували одну з найрідкісніших тварин в океані
Фокус
2025-04-11T11:12:00Z
Galaxy Tab S9 FE вже використовує One UI 7
Portaltele
2025-04-11T11:10:48Z
67 років у космосі: найстаріший супутник у світі спробують повернути на Землю
ITC
2025-04-11T10:55:08Z
Журналісти знайшли причини провалу Siri у використанні ШІ
InternetUA
2025-04-11T10:49:32Z
Працює без вихідних: "Нова пошта" відкрилася у популярній серед українців країні
24tv
2025-04-11T10:48:44Z
Астрономи виявили "приховані" галактики: вони руйнують те, що ми знаємо про Всесвіт
Фокус
2025-04-11T10:45:27Z
Kia розробляє потужний ДВЗ для гібридів
AutoGeek
2025-04-11T11:21:58Z
BMW M1 Роджера Уотерса виставили на продаж
AutoCentre
2025-04-11T11:04:11Z
Пілоту Mercedes в Формулі-1 подарували AMG GT 63 S, проте він не може керувати ним до 2028 року
Топ Жир
2025-04-11T11:00:32Z
Електричні кросовери Renault Megane і Scenic оновили: новий режим та зменшена ціна
AutoGeek
2025-04-11T10:39:49Z
Toyota покращила свій субкомпактний хетчбек GR Yaris
AutoCentre
2025-04-11T10:04:52Z
"Лайно трапляється": пілота Формули-1 оштрафували на 10 тисяч євро за затримку в туалеті
24tv
2025-04-11T10:00:52Z
З новим автопілотом: гібридний седан Geely Starshine 8 оцінили у $19 000
AutoGeek
2025-04-11T09:51:54Z
McLaren планує взяти участь в гонці на легендарному Ле-Мані у 2027 році з гіперкаром LMDh
Топ Жир
2025-04-11T09:45:35Z
"Трійка" з Африки: в інтернеті показали рідкісний і маловідомий спорткар BMW 333i
Фокус
2025-04-11T09:31:09Z