MY.UAНовини
"Всі залишаємося, всі воюємо": Арестович розповів, навіщо в Україні обмежили виїзд чоловікам та що з цим робити далі
"Всі залишаємося, всі воюємо": Арестович розповів, навіщо в Україні обмежили виїзд чоловікам та що з цим робити далі

"Всі залишаємося, всі воюємо": Арестович розповів, навіщо в Україні обмежили виїзд чоловікам та що з цим робити далі

Такого обмеження, як в Україні, не було встановлено у жодній країні світу.

Про доцільність обмеження виїзду за кордон військовозобов’язанимв українському суспільстві сперечаються від його встановлення Кабміном. Знову активно про це заговорили після загострення конфлікту в Ізраїлі. Там виїзд за кордон громадянам не обмежили, втім черги з добровольців до військкоматів все одно вишикувалися. 

Колишній радник Офісу президента Олексій Арестович у коментарі сайту ТСН.ua розповів, як це рішення ухвалювалося урядом на початку повномасштабної війни. За його словами, тоді постав шоковий виклик і була необхідна концентрація всіх ресурсів.

“Тобто загальне гасло було: всі залишаємося, всі воюємо. Тому що взагалі було невідомо, як поведе себе народ, армія. Жоден фахівець не міг сказати, чи будуть чинити спротив, які саме області. Чи не буде переходу на російську сторону, чи буде достатньо боєздатності, чи збереться тероборона, яка частина громадян захоче піти в біженці, чоловіків саме я маю на увазі. Ніхто не міг відповісти на ці питання. Тому що випробування було таке, яке український народ ще не проходив. Команда була: закриваємося і мобілізуємося, воюємо”, – розповів ексрадник ОП.

І це було добре перші 50 діб повномасштабної війни, вважає Олексій Арестович. Однак, за його словами, коли стало зрозуміло, що війна затягнеться надовго, підхід до мобілізації потрібно було змінювати.

“Після того, як шокова хвиля минула, і після провалу Стамбульських перемовин стало зрозуміло, що війна вже йде надовго, це десь початок-середина квітня, і противник пішов з-під Києва, з півночі, з Харкова, Сум, Чернігівщини. Тобто фронт став переважно південний і східний. І що це каток, який дуже надовго, потрібно було змінювати підходи до мобілізації, на мою думку. Вже врегульовувати широке коло питань, пов’язаних з мобілізацією. У 21-му столітті насильно примусити людей воювати неможливо”, – вважає Олексій Арестович.

Проблема не лише в закритих кордонах

На його думку, мобілізувати необхідно через систему заохочення або ж “негативного заохочення”. Утім позитивних стимулів має бути більше, ніж негативних. За словами Олексія Арестовича, в Україні достатньо чоловіків, які хочуть воювати, однак вони не впевнені в кількох речах. Через це кількість ухилянтів і втікачів за кордон зростає.

“Перша – чи будуть їх використовувати належним чином. Тобто належним чином навчати, екіпірувати і застосовувати. Величезна кількість скарг серед військових і мобілізованих відносно порядку проходження військової служби. Наприклад, не можна змінити бригаду, підрозділ. Тобто всі мої друзі і родичі в одній бригаді, я хочу до неї, переведення займає шість місяців, дев’ять, рік. Людина, яка хоче перевестися, одразу стає “поганою”, з неї починають знущатися. Це хвороба нашої армії. З нею потрібно щось робити. Це один із прикладів”, – розповів ексрадник ОП.

Ще одна проблема, за словами Олексія Арестовича, в тому, що мобілізованих не завжди використовують за фахом. Тобто, наприклад, класний програміст стає мінометником. Хоча в кібервійськах він міг би принести більше користі.

“Спочатку, зрозуміло, брали всіх, давали кулемет і вперед в бій, тому що треба було рятуватися. Але зараз, через півтора року війни, вже можна було впорядкувати. Ще одна загальна скарга про “м’ясні” штурми ці всі. У нас також вистачає командирів, які воюють “по-російськи”. Тобто вперед, мене не цікавить, що там буде, в атаку. Але все ж таки ми не можемо цього собі дозволити. По-перше, з гуманних ціннісних міркувань. По-друге, у нас мобілізаційний резерв набагато менший, ніж у росіян. Навіть, якщо цинічно рахувати просто по головам. Їх у чотири рази більше. Росіяни можуть дозволити собі з економіки вийняти ще мільйон чоловіків. Якщо ми зараз півмільйона виймемо, у нас стане економіка. Нема кому буде працювати на підприємствах тощо”, – розповів Олексій Арестович.

Також багато українських військових не мають впевненості, що держава піклуватиметься про їхніх родичів, якщо вони отримають поранення або загинуть, каже ексрадник ОП. За його словами, з одного боку, в Україні передбачені величезні виплати коштів сім’ям загиблих, які надають міжнародні партнери. З іншого – бюрократія, через яку деякі сім’ї понад рік не можуть їх отримати.

“І от мобілізовані солдати або людина, якій доведеться мобілізуватися, розуміє, що не впевнений, що його вправним чином використовують за фахом. Не впевнений, що його використають там, де він хоче служити. Не впевнений, що його належним чином навчать, екіпірують і застосують на полі бою. І він не впевнений, що після його загибелі або поранення допоможуть його родині. Яка після цього може бути мотивація?” – каже ексрадник ОП.
  
Тому в Україні зростає кількість чоловіків, які загинули під час спроби переплисти річку на кордоні з Румунією або перейти перевали на Закарпатті, вважає Олексій Арестович. За його словами, рахунок таких ухилянтів вже пішов на сотні.

“Що нас не прикрашає. І от виходить, що в Росії, яка деспотична, ми воюємо з цією деспотією, ми вільна країна, вільне суспільство. У Росії 20 тисяч чоловіків щомісяця приходять до військкоматів добровільно. А у нас, таких вільних, повно кадрів, коли співробітники військкоматів хапають людей і силою тягнуть до армії. Це тотально деморалізує країну. Справляє неналежне враження на іноземних партнерів. Сказати, що свобода воює з тиранією – не дуже схоже. Коли на свободі силою хапають людей і тягнуть в армію”, – розповів Олексій Арестович.

Ексрадник ОП вважає, що тотально змінювати систему мобілізації, заохочень до неї та соціальної підтримки потрібно було після перших 100 днів повномасштабної війни. Тоді, за словами Олексія Арестовича, якщо б в Україні були проблеми з мобілізацією, то набагато менші, ніж зараз.

Як можна випускати військовозобов'язаних з України

Олексій Арестович вважає, що військовозобов’язаних чоловіків призовного віку треба відпускати за кордон, але частково. На його думку, забезпечено це має бути наступним чином. Наприклад, строком до 21 дня чоловік може виїжджати з України без будь-яких спеціальних документів: маючи лише паспорт та відмітку про військовий облік. 

“Але він підписує у військкоматі зобов’язання, як тільки його належним чином повідомлять, що він має повернутися – повертається в країну в триденний термін або протягом тижня. Я думаю, цього достатньо, щоб приїхати з будь-якої точки світу. Якщо він цього не робить, ми його чесно попереджаємо, як держава, що він уражається в громадянських правах. Тобто вважається ухилянтом і стає на спеціальний “червоний” облік. Що з ним потім робити – після війни будемо вирішувати. Треба буде дивитися, скільки таких людей. Якщо їх буде два мільйони, це одна політика, якщо їх 20 тисяч, то зовсім інша”, – каже ексрадник ОП.

За словами Олексія Арестовича, людина має розуміти, що її поведінка матиме наслідки. Зокрема вона може понести кримінальну відповідальність. 

Якщо чоловіку необхідно виїхати за кордон на більший термін, ексрадник ОП пропонує поставити вимогу надавати відповідні документи. Наприклад, якщо чоловік їде на 45 днів, він має надати довідку про навчання, лікування, необхідність бути з родиною, спортивні змагання, бізнес потреби тощо. Пакет документів має бути простим, а список поважних причин вичерпним.

“Якщо мова йде про 60 днів і більше, то може додаватися ще один документ. Тобто все це можна розглянути, але загальний принцип має бути такий, що держава довіряє громадянину. Якщо людина порушила, наприклад, її випустили на 45 діб, вона пробула 60 але потім повернулася, то має надати пояснення. І наступного разу її вже не випускають за порушення. Або півроку не дають виїжджати. Тобто має бути позитивне заохочення. Її вражають в правах, але не переслідують, це дуже різні речі. Тобто дають зрозуміти, якщо ти порушив те, що надала тобі держава, півроку посидиш подумаєш або взагалі не зможеш виїхати. Ми розуміємо, що про це можна дискутувати”, – розповів Олексій Арестович.

Для громадян, які працюють за кордоном і мають довгострокові контракти, наприклад, моряків, треба розглянути окремі умови. За словами ексрадника ОП, таким чином в Україні можна частково забезпечити відкриті кордони і свободу для військовозобов'язаних чоловіків. Вони б мали змогу виїжджати до родин, лікуватися, працювати або відпочивати. 

Скільки чоловіків може втекти за кордон

Чоловіки, які виїдуть за кордон і не повернуться до України, звісно будуть, каже Олексій Арестович. Однак, за його словами, їхня кількість не буде критичною.

“Тоді ми вражаємо їх у правах, як громадян України, ступінь цього враження ми можемо розглянути. Я не думаю, що це буде масова втеча. Навіть, якщо 50 або 100 тисяч не повернеться. Значить ці люди обрали іншу долю. І тоді виникає питання, а навіщо вони нам потрібні такі в Україні взагалі? Чисто історично, навіщо нам люди, які не хочуть її захищати. Але все це спрацює лише комплексно”, –  розповів ексрадник ОП.

За його словами, перед тим, як частково відкривати кордони, необхідно виправити мобілізаційну кадрову політику в Збройних силах і Силах оборони. 

“І коли чоловік зрозуміє, що його на вулиці не спіймають, не запхнуть в бусік і не повезуть до військкомату, а на другий день він не буде десь воювати під Бахмутом. А що він буде попереджений своєчасно, зможе впорядкувати свої справи, обрати бригаду, підрозділ, його використають по спеціальності, вправним чином навчать, він буде мати певні гарантії під час служби, буде ротуватися своєчасно. І наприклад, через рік його будуть взагалі відпускати в цивільне життя з умовою, що його знову не мобілізують півроку”, – каже Олексій Арестович.

Тоді кількість чоловіків, які не бажають мобілізуватися, бояться і хочуть втекти, буде зменшена щонайменше вдвоє, вважає ексрадник ОП. Він підкреслив, що просто так відкрити кордони зараз не можна – необхідні комплексні заходи.

Щодо законопроєкту, який пропонують депутати

Олексій Арестович розповів, що відпускати військовозобов’язаних чоловіків в обмін на внески на ЗСУ, як пропонують депутати, можна. Схожі приклади є у світовій історії, однак є нюанс.

“Наприклад, Туреччина. Там обов’язкова військова повинність. Але якщо людина не хоче служити, вона може відкупитися. Тобто можна розглянути і так. Але чи не буде питань. Скажімо, 13 тисяч гривень за кордоном заробити не важко. Чи оцей захід не спричине масовий виїзд чоловіків прямо зараз – це величезне питання. Або треба ставити більшу планку, більш високу. 13 тисяч гривень, 300 євро, це взагалі ні про що. Це втечуть всі тоді. Треба ставити планку, яка буде обтяжливою для тих, хто працює. Але достатньою для того, щоб людина, яка дійсно працює за кордоном і утримує родину, змогла заплатити. Я допускаю це, але це може бути лише одним із заходів”, – вважає ексрадник ОП.

Що робити з тими, хто незаконно виїхав з країни

Тих, хто незаконно виїхав з України після 24 лютого 2022 року необхідно вражати в правах, каже Олексій Арестович. Однак, на його думку, це не має бути одразу кримінальна відповідальність.

“Як би ми не розверталися до людей обличчям, ми розуміємо, що війну неможливо виграти добровольцям, все одно доведеться мобілізувати. А що буде, якщо ми будемо заохочувати або прощати тих, хто ухиляється від мобілізації? Але ступінь цього ураження треба обмірковувати. Зараз багато було криків про те, що їх треба кримінально переслідувати. Я на даному етапі так не вважаю”, – розповів Олексій Арестович.

Він пропонує встановити термін “добровільного повернення”. Наприклад, ті, хто повернеться з-за кордону до 1 квітня 2024 року та стане на облік, отримає амністію.

“Півроку дамо, повертайтеся, ми вас не переслідуємо, ви будете на звичайному військовому обліку, як звичайні громадяни”, – каже ексрадник ОП.

Ті, хто не повернуться у встановлений термін, мають бути вражені в правах, вважає Олексій Арестович.

“Ми кажемо, що зараз кримінально вас не переслідуємо, але після війни, якщо повернетеся, будемо розбиратися з кожним окремо. А якщо війна закінчилася, наприклад, і ви не повернулися, то ми будемо думати, що з вами робити принципово, як з громадянами, які обрали інше життя”, – пропонує ексрадник ОП.

Олексій Арестович каже, що суспільству треба надати сигнал, що держава змінює політику в галузі забезпечення прав військовослужбовців, членів їх родин, мобілізованих і тих, хто зараз перебуває за кордоном. 

“Ми починаємо суспільну дискусію широку, в якості експертних груп з Верховної Ради, Кабміну, Міністерства оборони і громадських організацій і виробляємо пакет для тих, хто мобілізований, тих, кому доведеться мобілізуватися і для тих, хто за кордоном і не хоче повертатися. Цей пакет має бути побудований на принципах довіри людині. І навіть, якщо вона втекла і не хоче повертатися, поки немає бути жодних кримінальних загроз у стилі ми вас будемо репресувати. А переводити потенційну кримінальну відповідальність в фінансову. Добре, працюй за кордоном, але заплати за того хлопця, який воює за тебе”, – каже Олексій Арестович.

На його думку, це буде розумним рішенням, яке вирівняє соціальну справедливість і дасть змогу не втратити громадян з одного боку. З іншого – забезпечити достатню кількість людей у військо

“Такий підхід має бути. Тоді довіра до влади, армії зросте і обов’язково знайдуться люди, які скажуть: “Ну добре, на таких умовах я готовий захищати Батьківщину”. Випуск за кордон – це лише десять відсотків реальної проблеми”, – вважає ексрадник ОП.

Нагадаємо, в Україні хочуть запровадити кримінальну відповідальність за порушення комендантської години. Адвокатка розповіла, що потрібно знати.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Тайвань висунув звинувачення капітану китайського судна
360ua.news
2025-04-11T12:30:29Z
Мир в Україні видається недосяжним в найближчому майбутньому, – Пісторіус
24tv
2025-04-11T12:30:16Z
Іван Гаврилюк звільняється з посади першого заступника Міністра оборони, — ЗМІ
Фокус
2025-04-11T12:27:24Z
Алієв про Україну та Росію: Війни закінчуються, коли підписується акт капітуляції
Лига
2025-04-11T12:27:19Z
Кабмін провів кадрові зміни в уряді та погодив нових голів низки районів Києва
ГЛАВКОМ NET
2025-04-11T12:25:53Z
У Фінляндії опозиційна партія зміцнила лідерство у рейтингу
Европейская правда
2025-04-11T12:21:20Z
Тіні над контрнаступом: як Британія стала посередником між США та Україною у війні проти Росії, - The Times
Antikor
2025-04-11T12:21:01Z
Матернова: ЄС не має "червоних ліній" щодо мінеральної угоди України зі США
Хвиля
2025-04-11T12:15:23Z
Що таке буферна зона простими словами та які є приклади в історії
Факти ICTV
2025-04-11T12:13:52Z
Територіальний фільтр. Як залежно від регіону розподіляють частоти для мовлення
Детектор М
2025-04-11T12:31:37Z
Адресна допомога ВПО в Одесі: хто гарантовано отримає гроші
Политека
2025-04-11T12:31:29Z
Технологія терору: як "Шахеди" пристосовують під удари по цивільних
Фокус
2025-04-11T12:30:41Z
Військовому омбудсману за 100 днів надійшло шість тисяч скарг
1News
2025-04-11T12:30:34Z
"Вдень — сантехнік, вночі — мисливець на БПЛА": у ЗСУ показали, як збивають "Шахеди"
Фокус
2025-04-11T12:27:53Z
Вчительку звільнили з посади через те, що назвала учня не тим іменем
Фокус
2025-04-11T12:21:09Z
Норвегія допоможе озброїти бригади ЗСУ сучасними засобами ураження і бронею
Лига
2025-04-11T12:18:40Z
Жінка намагалась зробити швидке оновлення ванної, але ремонт пішов не за планом: що сталося
24tv
2025-04-11T12:18:32Z
Гілі оголосив, що на Рамштайні Україні пообіцяли військову допомогу на понад 21 млрд євро
Европейская правда
2025-04-11T12:12:34Z
У Харкові судитимуть жінку, яка заганяла підприємців до російського реєстру
InternetUA
2025-04-11T12:28:16Z
Хто може отримати картку киянина та як це зробити
Факти ICTV
2025-04-11T12:27:50Z
Вдарить +17 градусів: стала відома дата різкого потепління в Україні
GlavRed
2025-04-11T12:27:36Z
У Харкові за тиждень на грип та ГРВІ захворіли майже 1200 осіб
Мій Харків
2025-04-11T12:25:11Z
Не тамбур, а склад. У Миколаєві продають квартиру з неприємним бонусом
Telegraf
2025-04-11T12:18:15Z
Евакуація пораненого бійця у прямому ефірі: ЗМІ показали унікальні кадри з-під Торецька
24tv
2025-04-11T12:15:34Z
Де цими вихідними у Києві пройдуть продуктові ярмарки. Адреси
VGorode
2025-04-11T12:15:31Z
Завершено досудове розслідування щодо ще двох російських окупантів, які розстрілювали цивільних українців у Бучі
Украина Криминальная
2025-04-11T12:15:23Z
Загроза оточення: ЗСУ на Покровському напрямку побоюються значного прориву російської армії, — CNN
Antikor
2025-04-11T12:12:01Z
Так звучить українське танго: 5 пісень, які змусять закохатися вас у цей жанр
24tv
2025-04-11T12:18:06Z
Оскар запроваджує нову номінацію
360ua.news
2025-04-11T12:00:54Z
Птушкін, Позитив, Ребрик та інші зірки на презентації нового проєкту Анатолія Анатоліча
Вива
2025-04-11T11:57:28Z
«SMARTчари» Анни Ковальової: гумористичне затишне фентезі у світі магічного капіталізму. Рецензія ITC.ua
ITC
2025-04-11T11:55:16Z
Найочікуваніша прем'єра: вийшов трейлер фільму "Наша провина", який заінтригував усіх фанатів
24tv
2025-04-11T11:48:13Z
Ніна Набока зізналася, що хотіла піти на фронт: що сказали в ТЦК
Факти ICTV
2025-04-11T11:33:02Z
Валерія Товстолєс святкує 30-річчя: цікаві подробиці життя зірки
Вива
2025-04-11T11:30:17Z
Легендарна українська акторка розповіла про смерть чоловіка - що сталося
GlavRed
2025-04-11T11:27:29Z
Могла б стати бабусею, але не дожила: як виглядає дочка Анастасії Заворотнюк, яка народила первістка
Telegraf
2025-04-11T11:24:43Z
Суперфрукт №1 для схуднення: кілограми підуть непомітно
GlavRed
2025-04-11T12:27:30Z
На ніч можна: експерт назвав найкращі продукти, які допоможуть виспатися
Факти ICTV
2025-04-11T12:00:42Z
Виробники зекономили на скасуванні маркетингових договорів, але ціни на ліки не знизилися — Дмитрієва
Telegraf
2025-04-11T11:43:31Z
Як прискорити ріст волосся: вам потрібен шампунь з одним інгредієнтом
24tv
2025-04-11T11:12:06Z
Пили святу воду з Ефіопії: у Європі зафіксували сім випадків холери
Факти ICTV
2025-04-11T11:10:42Z
Глобальне потепління впливає на тривалість та інтенсивність алергії на пилок
24tv
2025-04-11T11:09:01Z
Допомога від держави: які програми та пільги доступні пенсіонерам в 2025 році
Фокус
2025-04-11T11:00:08Z
Якщо шукаєте хороший метод для збільшення м'язової маси, спробуйте "від 3 до 7"
24tv
2025-04-11T10:51:12Z
Які 3 щоденні звички призводять до появи плісняви вдома: як уникнути проблеми
GlavRed
2025-04-11T10:25:54Z
У Нью-Йорку розбився екскурсійний гелікоптер, загинула родина з дітьми і пілот – фото, відео
Лига
2025-04-11T11:58:42Z
Удар по Кривому рогу: у лікарнях залишається 5 дітей, постраждалих від російської ракети
Комсомольская правда
2025-04-11T11:57:09Z
На Буковині 27-річна жінка померла у лікарні після жорстоких побоїв співмешканця
Факти ICTV
2025-04-11T11:46:06Z
Ціла сім'я отруїлася чадним газом на Буковині, серед потерпілих – діти
24tv
2025-04-11T11:43:35Z
Викрито спритника, який торгував боєприпасами через поштовий сервіс
InternetUA
2025-04-11T11:28:44Z
В Україні судитимуть учасників шахрайського call-центру, які ошукали громадян Чехії на понад 7 мільйонів гривень
Antikor
2025-04-11T11:13:50Z
Затримався увечері на роботі: у Луцькому ТЦК повідомили нові деталі смерті голови ВЛК
24tv
2025-04-11T10:48:38Z
У Варшаві троє українців обдурили пенсіонерку на 20 тисяч злотих, видаючи себе за працівників банку
Antikor
2025-04-11T10:33:36Z
Схеми для ухилянтів: поліція провели 200 обшуків
1News
2025-04-11T10:03:35Z
Долар обвалився до мінімуму за 3 роки, тоді як його ключовий конкурент встановив новий рекорд
24tv
2025-04-11T12:30:04Z
Ціни полетіли вниз: популярний в Україні овоч неочікувано подешевшав на 26%
GlavRed
2025-04-11T12:27:35Z
Курс євро в Україні різко підскочив: як змінилась ситуація на ринку
GlavRed
2025-04-11T12:27:20Z
Китай підіймає мита на американські товари до 125%
ГЛАВКОМ NET
2025-04-11T12:25:23Z
Російські клієнти одного з банків отримують доступ до виплат за замороженими активами
24tv
2025-04-11T12:24:32Z
Велика Британія оголосила про пакет підтримки для України на 350 млн. фунтів
Украина Криминальная
2025-04-11T12:09:46Z
В Україні запускають власне виробництво аналога Starlink
Детектор М
2025-04-11T12:07:05Z
Яку суму злотих можна отримати за 100 доларів зараз
24tv
2025-04-11T12:03:04Z
Прогноз Білла Гейтса: завдяки ШІ в нас буде дводенний робочий тиждень
InternetUA
2025-04-11T12:01:07Z
Складна загадка для найрозумніших: треба знайти мишу за 5 секунд
GlavRed
2025-04-11T12:27:09Z
Куди не варто їхати на відпочинок у травні, щоб не змарнувати відпустку
24tv
2025-04-11T12:15:20Z
Ідеї подарунків для чоловіків: добірка найкращих презентів
Факти ICTV
2025-04-11T11:52:24Z
У Єллоустоні засудили двох туристів за небезпечні прогулянки поза межами дозволених маршрутів
360ua.news
2025-04-11T11:36:28Z
Смородина вродить вдвічі краще: підживіть її у квітні цим засобом
24tv
2025-04-11T11:24:25Z
Готується скоро, тримає форму і не обсипається: повітряна глазур на паску
24tv
2025-04-11T11:24:24Z
Будуть пишно цвісти увесь сезон: чим підживити троянди навесні
24tv
2025-04-11T10:12:13Z
Чи можна садити картоплю до Великодня: одиниці знають
24tv
2025-04-11T10:00:46Z
Простіше купити, аніж готувати вдома? Скільки коштують 300-грамові паски в магазинах
Telegraf
2025-04-11T09:57:41Z
Шахтар уперше в сезоні УПЛ зіграє в третьому комплекті форми — синьо-жовтому
Football.ua
2025-04-11T12:31:08Z
Легенда боксу знайшов Усику наступного суперника
24tv
2025-04-11T12:30:30Z
Бив та змушував пити сечу: ексгравця збірної Франції звинувачують у насильстві над коханкою
24tv
2025-04-11T12:24:48Z
Флік: Майбутнє в Барселоні? Я не з тих, хто підписує трирічний контракт лише для відчуття власної безпеки
Football.ua
2025-04-11T12:13:26Z
Екстренер Боруссії може очолити клуб українця
24tv
2025-04-11T11:48:01Z
Піо Еспозіто продовжив контракт із Інтером
Football.ua
2025-04-11T11:34:06Z
Фесюн, Егіналду та обидва Педріньйо — у стартовому складі Шахтаря на матч проти ЛНЗ
Football.ua
2025-04-11T11:34:01Z
В Англії воротар забив гол боковими ножицями, врятувавши команду від поразки: відео шедевра
24tv
2025-04-11T11:33:14Z
"Полісся" — "Шахтар": де і коли дивитись безплатно півфінал Кубка України
Telegraf
2025-04-11T11:30:15Z
Названо три найкращі iPhone з великим екраном
InternetUA
2025-04-11T12:31:41Z
Великий адронний колайдер доповнять детектором MATHUSLA — для пошуку частинок-довгожителів
ITC
2025-04-11T12:31:09Z
Як би виглядали зарплати в Римі на сучасні гроші: вчені зробили дослідження
GlavRed
2025-04-11T12:27:03Z
Тиха вітряна турбіна для будинку перевершує сонячні панелі: до 32 000 кВт*год енергії на рік
Фокус
2025-04-11T12:16:08Z
На острові під час огляду старих труб випадково знайшли лігво піратів 17 століття
Фокус
2025-04-11T12:15:17Z
Дивна вітряна електростанція в ОАЕ: 1200 опор і шокуюче видовище щоночі
Фокус
2025-04-11T12:12:55Z
Дивні анатомічні особливості їм не чужі: чи є насправді у кішок пупки
Фокус
2025-04-11T12:06:33Z
Творець інді-хіта Balatro розповів яка нова відеогра його справді вразила
24tv
2025-04-11T11:57:19Z
Hangar 13 випадково «злила» дату релізу Mafia: The Old Country в Steam
ITC
2025-04-11T11:55:16Z
Здогадуються одиниці: що означає кнопка з позначкою "А" на панелі в авто
GlavRed
2025-04-11T12:27:38Z
Mazda показала електрокросовер EZ-60 : камери замість дзеркал та запас ходу до 628 км
ITC
2025-04-11T12:16:34Z
Alfa Romeo Stelvio Veloce втратив понад половину своєї вартості після всього 274 миль пробігу
Топ Жир
2025-04-11T12:15:53Z
Уже не пріоритетний ринок: Китай різко скоротив експорт авто до РФ
Фокус
2025-04-11T12:15:50Z
В Україні рекордно впали продажі автомобілів з Китаю: статистика
AutoCentre
2025-04-11T12:07:42Z
Не через Трампа: GM оголосив про скорочення на заводі Factory Zero з випуску електромобілів
AutoGeek
2025-04-11T12:00:25Z
Bosch успішно випробував систему гальмування без механічного з’єднання
AutoCentre
2025-04-11T11:43:15Z
Власники Tesla масово відмовляються від своїх електромобілів через Маска і протести
Фокус
2025-04-11T11:30:30Z
Kia розробляє потужний ДВЗ для гібридів
AutoGeek
2025-04-11T11:21:58Z