В Ісландії відбувається перший за багато років жіночий страйк, у якому бере участь прем’єр-міністерка країни Катрін Якобсдоттір.
Як повідомляє BBC, десятки тисяч жінок в країні відмовились працювати у вівторок на знак протесту проти різниці в оплаті праці та насильства.
Повідомляється, що анонсований протест став першим повноденним страйком жінок з 1975 року.
Жінок і небінарних людей закликали відмовитися від оплачуваної та неоплачуваної роботи у вівторок, включаючи домашні справи.
Прем’єр-міністр Ісландії Катрін Якобсдоттір підтримала ініціативу протестувальників.
“Цього дня я не працюватиму, як і всі жінки (в кабінеті)”, – заявила Якобсдоттір веб-сайту mbl.
is напередодні протесту.
“Я закрию робочі місця”, – додала вона після попереднього засідання уряду Ісландії.
- Реклама -.
Разом з тим, становище жінок на ринку праці в Ісландії та гендерна рівність у країні є такою, як ніде у світі, – такий висновок робить BBC на основі дослідження.
Наприклад, за даними Профспілки вчителів Ісландії, жінки становлять більшість освітян на всіх рівнях освітньої системи, включаючи 94% вихователів дитячих садків.
Також жінки становлять більшість (80%) серед працівників Національної університетської лікарні Ісландії.
Колишній президент Ісландії Віґдіс Фіннбогадоттір раніше повідомляла британській службі новин, що страйк 1975 року був «першим кроком у звільненні жінок в Ісландії» – і саме ця подія проклала шлях для обрання її главою держави.
Тим часом чинна прем’єр-міністерка Ісландії також очолила міжнародну жіночу мирну ініціативу разом із прем’єр-міністром Барбадосу та провідними жінками в лавах ООН.
Катрін Якобсдоттір та інші представники міжнародних інституцій приєдналися до закликів припинити кровопролиття та дозволити гуманітарну допомогу без зволікань.