MY.UAНовини
“Банкова пікчерз”, зв`язки з росіянами, мильйони на мелодрами. Bihus.Info проаналізували продакшени, які перемогли у скандальному конкурсі кінопроєктів
“Банкова пікчерз”, зв`язки з росіянами, мильйони на мелодрами. Bihus.Info проаналізували продакшени, які перемогли у скандальному конкурсі кінопроєктів

“Банкова пікчерз”, зв`язки з росіянами, мильйони на мелодрами. Bihus.Info проаналізували продакшени, які перемогли у скандальному конкурсі кінопроєктів

Як з'ясували журналісти, держпідприємство "Мультимедійна платформа іномовлення України", що є розпорядником коштів на виробництво серіалів, після невеликої паузи продовжило підписувати договори з переможцями конкурсного відбору.

Журналісти Bihus.Info проаналізували дані про компанії, що стали переможцями скандального конкурсу кінопроектів, та з'ясували, що деякі з них мають зв'язки з представниками нинішньої української влади, а частина працювала з росіянами аж до початку повномасштабного вторгнення. 

Про це йдеться у новому розслідуванні Bihus.Info, факти з якого наводить Українська правда. Життя. 

 

Разом вони мають виробити 240 годин різножанрового україномовного контенту. За це держава має сплатити 448 млн гривень. 

Після оголошення результатів конкурсу чи не найбільший скандал спричинило потрапляння до числа переможців продюсера Юрія Горбунова з серіалом "СМТ Інгулець", на який мали виділити 33 млн гривень. Він розповідав історію двох друзів-айтішніків Максима та Данила, які тікають від обстрілів Харкова та опиняються в смт Інгулець, де всім керує фермер Олексій Паровоз з кличкою Батя. Багато хто побачив у цьому герої власника ФК "Інгулець" Олександра Поворознюка, чиї висловлювання стали основою минулорічних хітів "Вова, *баш їх б***ь", "Я кайфую", "Остановіть ви цю ху*ню". 

Майбутні зйомки такого серіалу викликали великий резонанс та критику. Деякі колеги Горбунова закликали його не брати державні кошти на серіал у той час, як українці самі збирають гроші на дрони. Скандал сягнув такого масштабу, що на нього відреагував президент Володимир Зеленський. Він заявив, що на такі проєкти треба шукати кошти не з бюджету ізапропонував тодішньому міністру культури Олександру Ткаченку звільнитися. Сам Горбунов спочатку захищав свій проект, але зрештою відмовився від планів знімати його за бюджетні кошти. Згодом стало відомо, що договір, укладений між ДП «Мультимедійна платформа іномовлення України» і ТОВ «Прототип Продакшн» на створення серіалу під робочою назвою «СМТ Інгулець», розірвано.

Але, як з'ясували Bihus.Info, держпідприємство "Мультимедійна платформа іномовлення України", що є розпорядником коштів на серіали, після невеликої паузи продовжило підписувати договори з переможцями скандального конкурсу. Тож журналісти вирішили дізнатися більше про тих, хто зніматиме за державні гроші. 

Компанії, що працювали з росіянами 

Один з переможців конкурсу – компанія "Фільмстрім" продюсера Віталія Сіренка. Аж до початку повномасштабного вторгнення вона знімала серіали російською, з російськими акторами у головних ролях. Сам Сіренко у 2015 році заснував у РФ компанії "СВ Синема". У 2017 році ця компанія презентувала знятий за підтримки Департаменту засобів масової інформації і реклами міста Москва фільм "Забытая женщина", одним із продюсерів якого був Сіренко. 

Нині ж "Фільмстрім" отримає понад 30 млн гривень на виробництво трьох проєктів. Це мелодрама "Продовження роду" про чотирьох жінок, які зустрічають повномасштабне вторгнення у пологовому будинку на лінії фронту, мелодрама "Пором" про закоханих під час війни та серіал-антологія "Тривожні люди" про те, як українці реагують на повітряні тривоги. 

Ще одна компанія, яка зніматиме за бюджетні кошти – заснована Сіренком у 2012 році "Енерджі фільм продакшн". Продюсер заявляє, що до цієї фірми зараз стосунку не має. Але у документах, поданих на конкурс, крім нинішньої власниці Наталії Богомолової, вказана його електронна адреса. 

"Енерджі фільм продакшн" отримала майже 40 млн гривент на виробництво трьох проектів. Це драма "Моє кіно", серіал про психолога "Сімейний консультант" та 12-серійна мелодрама "Примарна спадщина". 

Компанія, що зняла скандального "Юрика" 

Ще один переможець – компанія "Основа фільм продакшн". Вона отримала з бюджету кошти на виробництво стрічки "Чотири вікна", жодної інформації про яку в мережі немає. 

Влітку цього року компанія оскандалилася своїм фільмом "Юрик" про евакуацію з Маріуполя 11-річного хлопчика. Глядачі та маріупольці розкритикували ігрову стрічку за недостовірне зображення подій у Маріуполі. Спочатку творці "Юрика" заявили, що доопрацюють його, а згодом взагалі видалили з доступу. 

Компанії, наближені до влади 

Серед переможців конкурсу знайшлася низка компаній, близьких до представників влади. Приміром, наближена до ексзаступника голови Офісу президента Кирила Тимошенка "Кінокіт". Під час роботи Тимошенка в ОП вона почала отримувати мільйони бюджетних гривень на виготовлення контенту для каналу "Рада", який нині є частиною новинного марафону. За результатами скандального конкурсу "Кінокіт" зніматиме стрічку "Театр бойових дій". Інформації про сюжет та суму виділених коштів поки що немає. 

Компанія "Мамас продакшн", співвласницею якої є колишня дружина ексміністра оборони Олексія Резнікова Алла, отримає майже 15 млн гривень на психологічно-кримінальний серіал "Кронін" про психолога, що працював у МВС та створив власний центр психологічної допомоги. А також зніме ще два проекти: "Пекельна крашанка" та "Вихід", суми на виготовлення яких ще не розголошували. 

15 млн гривень з бюджету на виробництво фільмів має отримати створена у 2018 році компанія "Лайт комунікейшн". Раніше вона займалася виключно зйомками реклами, а після початку повномасштабного вторгнення почала знімати документальне кіно. Приміром фільм "Те, чого не має бути" режисера Саші Лідаговського, стрічку якого "Сквот 32" раніше продюсував нинішній голова ОП Андрій Єрмак.   

"Мейнстрім Пікчерз" продюсера та колишнього бізнес-партнера Андрія Єрмака Артема Колюбаєва отримала з бюджету більше 20 млн гривень на виробництво трьох проектів. Це військова драма "Мангровий гай", військова драма "Одна велика родина" та драма про блокаду Маріуполя "Мистецтво в тіні". 

Раніше Bihus.Info з'ясував, що цього року Колюбаєв став власником часток у дуже різних бізнесах. Серед них – виробництво БПЛА, де його бізнес-партнером став режисер російського походження Олексій Кірющенко, який, за інформацією журналістів, входив до складу комісії конкурсу кінопроектів. 

Також кошти має отримати "Артформс Продакшн Україна", керівником якої є ексдружина Олександра Ткаченка Тетяна Гнєдаш. Компанія зніматиме серіал про правоохоронців під назвою "ОПГ" за майже 16 млн гривень. 

 

На фото: кадр з фільму "Юрік".
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Казахстан усложнил транзит российских грузов
Корреспондент
2025-07-14T17:18:49Z
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Не только вывезти, но и потратить: какие ограничения на наличные ждут украинцев в ЕС
Хвиля
2025-07-07T03:45:44Z
Акционеры Meta требуют компенсацию из-за некомпетентности руководства
Корреспондент
2025-07-14T18:42:53Z
Обмен под угрозой: какие доллары отказываются принимать украинские банки
Знай
2025-07-14T18:36:38Z
В РФ заявили о нейтрализации 120 дронов, в аэропортах возник коллапс
Корреспондент
2025-07-06T08:30:14Z
Курс валют на 3 июля: сколько стоят доллар, евро и злотый
TSN
2025-07-03T07:09:36Z
"Блок готов: ЕС планирует создать фонд по поддержке Украины на 100 млрд евро, — СМИ
Фокус
2025-07-09T10:27:30Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
Как вывести жирное пятно - простые и действенные способы
Gazeta UA
2025-07-13T20:22:13Z
Названа привычка, которая не менее вредна для сердца, чем курение
Comments UA
2025-07-14T18:18:16Z
The Rasmus выступит на Atlas Festival и станет послом детского благотворительного фонда
Telegraf
2025-07-14T17:57:53Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Сколько минут нужно ходить на неделю, чтобы продлить жизнь на 7 лет
TSN
2025-07-07T14:33:01Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
На выборах Украину ждут три варианта, а настоящая война начнется через пять лет – интервью с Аркадием Бабченко
Telegraf
2025-07-08T05:03:41Z
"Украину сдали путину": политолог сделал важное заявление о "предательстве" Запада
Знай
2025-07-03T20:30:09Z
ЕС вызывает представителей Х поговорить об их противоречивом ИИ-боте
Европейская правда
2025-07-14T18:46:37Z
Российские финансы на войну нужно "обрезать" - Зеленский
Корреспондент
2025-07-14T18:36:33Z
Драка между Мединским и Умеровым на переговорах в Стамбуле: спикер МИД объяснил ситуацию
Comments UA
2025-07-06T09:51:18Z
Ей разбили голову в Верховной Раде: как сейчас выглядит "фанатка" Януковича Александра Кужель
Telegraf
2025-07-04T08:39:42Z
"Осыпает всех кучею лжи": Трамп удивил резким заявлением о Путине
TSN
2025-07-08T17:12:24Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
В Николаеве закроют детские сады из-за перебоев с водой
Корреспондент
2025-07-14T18:04:21Z
Гороскоп на 15 июля для всех знаков Зодиака: кому повезет в этот день
Comments UA
2025-07-14T17:27:22Z
Лікарі назвали найнебезпечніше морозиво
AgroNews
2025-07-07T16:21:45Z
Приказ Порошенко, разрешивший боевикам Гиркина избежать уничтожения, является госизменой – эксперт
TSN
2025-07-07T17:54:27Z
Удар по мобилизации. Россия атакует ТЦК
Корреспондент
2025-07-07T21:18:24Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Хайди Клум очаровала редким кадром со взрослыми сыновьями
Апостроф
2025-07-10T08:15:43Z
Ведущая Анна Свиридова жестко высказалась об изменнице Оксане Байрак: "Мне совершенно не больно"
Знай
2025-07-01T18:51:11Z
Евгения Эмеральд после скандального развода примирилась с бывшим мужем-объюзером
Gazeta UA
2025-07-14T17:45:45Z
Австрия выбирает город для проведения Евровидения-2026
Апостроф
2025-07-14T17:21:17Z
Похудевший Филипп Киркоров прокомментировал некроз, который ему приписывают
Фокус
2025-07-04T10:57:54Z
Умер известный голливудский актер Майкл Мэдсен
Фокус
2025-07-03T20:51:36Z
Тимур Мирошниченко сменил имя приемному сыну: жена ведущего объяснила почему
TSN
2025-07-08T16:24:03Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Стало известно, сколько россиян поддерживают войну и сколько хотят ударить ядеркой по Украине
Comments UA
2025-07-04T06:54:18Z
Крупнейший порт Европы готовится к войне с Россией — что известно
TSN
2025-07-08T21:27:03Z
В Литве стартует кампания по сбору средств на дроны для Украины
Европейская правда
2025-07-14T18:09:30Z
США выделят $10 млрд в первой волне вооружения Украины - СМИ
Корреспондент
2025-07-14T18:06:47Z
6 июля: какой сегодня церковный праздник и что можно и нельзя делать в этот день
Comments UA
2025-07-06T04:03:59Z
Производит истребители МиГ-29 и МиГ-31: Силы обороны атаковали завод в Подмосковье
Фокус
2025-07-11T11:43:06Z
Первые дальнобойные ракеты, профинансированные Германией, поступят в ВСУ в конце июля
Апостроф
2025-07-12T12:34:52Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
Сливочное масло – где можно использовать, кроме кухни
Gazeta UA
2025-07-06T08:30:27Z
Как приготовить клубничный милкшейк: храните рецепт вкусного напитка детства
Gazeta UA
2025-07-14T18:33:15Z
Райское наслаждение: этот кокосовый десерт вы будете готовить снова и снова
Знай
2025-07-14T17:51:21Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Гороскоп на неделю 7-13 июля для всех знаков Зодика: недобитые бывшие Овнов, момент истины Стрельцов и удар для Раков
Знай
2025-07-07T01:30:18Z
День ангела 7 июля: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-07-06T21:21:17Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Автобус с детьми слетел в кювет и перевернулся во Львовской области: что с пострадавшими
Telegraf
2025-07-09T20:18:18Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
Россия ударила по зданию ТЦК в Полтаве: есть погибшие и раненые
Telegraf
2025-07-03T12:54:38Z
Погода наказывает россиян: молнии уничтожают дома и бьют по отдыхающим
Telegraf
2025-07-14T18:36:05Z
Мошенничество в сфере финуслуг: в Украине заблокировали работу сети колл-центров
Апостроф
2025-07-14T18:03:37Z
Взрыв под Житомиром, "разнесший" пол-села: полиция назвала причину и указала на виновников
TSN
2025-07-07T13:48:55Z
Шесть "Гераней" по Харькову: количество пострадавших постоянно растет
Gazeta UA
2025-07-07T10:36:30Z
В Германии мужчина открыл стрельбу из окна: ранен украинец
TSN
2025-07-05T17:27:35Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Златан Ибрагимович стал лицом обложки Ultimate-версии EA FC 26
Корреспондент
2025-07-14T18:39:33Z
Кроуфорд поддержал Пакьяо перед его предстоящим сражением
Корреспондент
2025-07-14T17:36:30Z
Объявлен состав символической сборной КЧМ-2025
Корреспондент
2025-07-14T17:09:03Z
Такого еще не было: какой гонорар получит Усик за бой с Дюбуа
Comments UA
2025-07-14T15:51:43Z
УЕФА объявил судейскую бригаду на ответный матч Шахтера и Ильвеса
Корреспондент
2025-07-14T15:12:14Z
Тренер Дюбуа озвучил, при каком условии возможна трилогия Усика и Фьюри
Корреспондент
2025-07-14T14:39:16Z
Английский клуб выдвинул предложение в 70 миллионов евро по Забарному
Корреспондент
2025-07-14T14:15:11Z
Случаи, в которых никогда не следует использовать удлинители: советы электриков
Знай
2025-07-02T03:51:41Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
Google объединит Chrome OS и Android в одну операционную систему
Корреспондент
2025-07-14T18:21:25Z
США залишаються головним ринком експорту для українського чавуну
AgroNews
2025-07-14T18:13:25Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
На Google Maps нашли гигантский череп: он смотрит из воды у берегов канадского острова
Фокус
2025-07-07T07:51:42Z
Астронавтка NASA показала фото "вторжения" малоизвестного объекта в атмосферу Земли
Comments UA
2025-07-06T05:21:50Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Toyota RAV4 стала самым популярным автомобилем в мире
Корреспондент
2025-07-01T17:09:59Z
Представлены Audi Q6 и SQ6 Sportback e-tron
Корреспондент
2025-07-14T17:21:25Z
Dongfeng представил новый гибридный кроссовер Voyah Free+ с запасом хода до 1458 км
Gazeta UA
2025-07-14T12:39:42Z
"Невозможно" отремонтировать в подержанных автомобилях: эксперт назвал вещь
Gazeta UA
2025-07-12T02:21:21Z
"До полного" - не стоит: работник АЗС предостерёг водителей, которые заливают бак до предела
UAToday
2025-07-12T00:39:25Z
Chevrolet удивил ценой нового кроссовера на базе китайской модели
Gazeta UA
2025-07-11T19:33:12Z
Volkswagen начал производство спецверсии электрокара ID.3 GTX FIRE+ICE
Корреспондент
2025-07-11T19:24:47Z