MY.UAНовини
Євгеній Ламах – про зйомки у воєнних фільмах, період безгрошів’я, мову та майбутнє
Євгеній Ламах – про зйомки у воєнних фільмах, період безгрошів’я, мову та майбутнє

Євгеній Ламах – про зйомки у воєнних фільмах, період безгрошів’я, мову та майбутнє

27 жовтня о 18:30 телеканал 2+2 покаже чотирисерійну стрічку «Одна родина. Весілля».

Події серіалу розгортаються після 2014 року в деокупованому шахтарському містечку. Колишні друзі, а зараз закляті вороги Павло Доценко і Гриша Куліков стають головними претендентами на посаду мера. Змагаючись за голоси містян, кандидати з дружинами потрапляють у складні, заплутані, а іноді й кумедні ситуації. Непорозуміння між родинами не вщухають навіть після новини про заручини їхніх дітей, ролі яких зіграли Дар’я Пльондер та Євгеній Ламах. Зйомки проходили у Києві та Ірпені цього року.

Тож сьогодні на розмову ми запросили Євгенія Ламаха.

В «Одній родині…» немає абсолютно позитивних чи негативних героїв

- Женю, анонсуючи вихід серіалу, ви писали, що ми і посміємося, і поплачемо разом. Це трагікомедія?

- Я б не обмежувався жанром. Це народна історія, зрозуміла кожному. Як і в звичайному житті, тут є драматичні моменти – конфлікт батьків і дітей, неможливість почути один одного, непорозуміння між коханими. І, звісно, трошки гумору. Наприклад, як ми, українці, любимо гаряче доводити свою думку і сперечатися, навіть коли на те немає причини.

- Події серіалу розгортаються після 2014 року в деокупованому шахтарському містечку. В моїй голові це умовно Донеччина. Герої знаходяться на порозі повномасштабного вторгнення з боку рф. Що в цій стрічці на першому плані?

- На першому плані – люди та їхні історії, що вони переживають, як виживають в таких умовах і реаліях. Це правдиве кіно.

Тут немає абсолютно позитивних чи негативних героїв. Кожен з них щирий у своїх намірах, у кожного своя правда, своя сюжетна лінія. Наприклад, мій герой Тарас хоче одружитися на дочці головного конкурента його батька. Він не розуміє, чому батьки постійно сваряться і не можуть погодитись з їхнім вибором. Справжня історія Ромео і Джульєтти. Усі ці сварки здаються їм найбільшою проблемою, аж поки в останній серії не розпочинається повномасштабна війна.

- А які моменти любите згадувати?

- Мені добре запам’яталася сцена, де наші з Дашою герої втікають від батьків на кар’єр. Ми знімали на каньйоні в Гостомелі. Там неймовірні красоти – ми були наче маленькі піщинки на тлі природи. Пам’ятаю, як Тала Калатай на підборах раз за разом вибиралася по цьому піску, які у них були діалоги з Ларисою Трояновською, як вони влучно імпровізували.

- Повний метр, у якому ви знімалися, це все історичні стрічки, стрічки про війну: «Крути 1918», «Черкаси», «Іловайськ 2014. Батальйон Донбас», «Будинок «Слово», «Мирний-21»… Це у вас уже таке амплуа? Бо це складні теми.

- Коли я ще тільки навчався, режисерка та фотограф Олеся Моргунець-Ісаєнко робила мені перші фотошоти. Тоді вона мені сказала: «У тебе фактурне обличчя, ти наче з минулого століття». Тому якось так повелося, що мене обирають в проєкти на історичну тематику або воєнну.

Ви праві, це дуже важко. Для мене це дуже велика відповідальність, бо теми, яких торкались ці стрічки, по-перше, дуже болючі для нас, по-друге, мають дуже важливу історичну цінність не лише сьогодні, а й для майбутнього. Важко ще й тому, що я не маю бойового досвіду.

Але герой – це завжди збірний образ. До повномасштабного вторгнення завжди у нас на знімальному майданчику були присутні військові, які мали бойовий досвід, я багато спостерігав, як хлопці себе поводять, як вони спілкуються, яка в них міміка.

Зараз багато акторів воюють в лавах ЗСУ. Володя Ращук, Женя Авдєєнко, Володя Канівець... Діма Сова зараз на військових навчаннях. І коли хлопці приїжджають у якусь відпустку, ми спілкуємося. Мій двоюрідний брат служить в лавах ЗСУ. Я знаю реальні історії. І хоча це важко, це ніщо в порівнянні з тим, що роблять пацани.

- Чи проходили ви якісь навчання для себе?

- Проходив курси домедичної допомоги від фонду «Будь свідомим – збережи життя». Але це курси для цивільних, це не тактична медицина. Боюсь навіть уявити, через що проходять наші бойові медики.

Головні актори серіалу «Одна родина. Весілля»: Мирослав Павліченко, Тала Калатай, Євгеній Ламах, Дар’я Пльондер, Лариса Трояновська, Олег Шушпанніков. Фото: 2+2

Кожен фільм – це мій досвід

- В «Будинку «Слово» ви граєте Івана Багряного. Ще у школі Багряний справив на мене величезне враження своїми «Тигроловами»…

- На мене теж! Я також прочитав його в шкільні роки. Слова головного героя Григорія Многогрішного «ліпше вмерти, біжучи, ніж жити гниючи» відтоді міцно закарбувалися у моїй пам’яті.

- Як ви працювали над цією особистістю?

- Я знав про нього як про історичну постать, українського культурного діяча. Тому відштовхувався від сценарію і від партнерів на майданчику. У фільмі зіграли дуже круті професійні актори. Слава Довженко, який грав Миколу Хвильового, допоміг. Ми з ним трішечки переклали якісь моменти на знайомі мені обставини, і нібито все вдалося.

- Є у вас улюблена стрічка?

- Для мене кожен фільм має значення, тому що кожен фільм – це мій досвід. А досвід – це ріст. Тому не можу виділити один і сказати, що він для мене краще інших.

- Ми з вами говоримо у вашу обідню перерву, зараз ви знімаєтеся у роуд-муві «Друзі». Це теж кіно про війну. Це важка історія?

- Я б сказав, це щемлива історія. В роботі над деякими сценами виникають якісь незрозумілі емоційні гойдалки, що хочеться в моменті і плакати, і сміятися, і кричати.

- Художнє кіно про війну, де є якийсь художній вимисел, узагальнення історії, коли люди бачили і бачать, як є, коли це все дуже болить, не всі можуть сприйняти. Згадаймо навіть ситуацію з «Юриком». Як ви відчуваєте, де сьогодні треба зніматися, а де не на часі?

- Ще на початку повномасштабного вторгнення сказав собі, що не буду грати українських військових. Я не маю на це права. Я не на фронті чи зі страху, чи через невміння воювати. Я не взяв зброю до рук, а деякі актори взяли. І це їхні історії. Я триста разів подумаю, перш ніж вийти на майданчик. Якщо, звичайно, буде йти мова, що потрібен саме я, буду розмовляти, щоб зрозуміти, чому саме я, а не Вова Ращук чи Діма Сова. Якщо почую у свою сторону якісь аргументи, які зможуть мене переконати, тільки тоді можу про це подумати. А так не буду хапатися за такі ролі, бо не маю на це ніякого права.

«Друзі» - це трохи інша історія. Це роуд-муві, коли цивільні хлопці, які знають про війну тільки з телебачення, у дорозі зустрічаються з реальністю.

- У вас зазвичай позитивні персонажі. А поганця зіграти можете?

- Так. Зараз, приміром, йде підготовча робота над фільмом «Конотопська відьма», і я записував проби на роль поганця, пі…ра, як називає їх найближче оточення. Я нормально до цього ставлюся, тому що цю тему треба висвітлювати і хтось має їх грати. І їх якраз мають грати не ті хлопці, які на фронті. Для мене це і роль насупротив, і розвиток, і моя участь в інформаційній війні.

- То ви отримали там роль?

- Все ще лише на етапі підготовки, відзняли лише тизер. Я був на пробах. Буду я там грати чи не буду, не знаю, але хочу, щоб цей фільм вийшов.

На зйомках серіалу «Друзі». Фото: Instagram.com/evhenii_lamakh/

Був період, коли в мене взагалі не було грошей

- Ви легко повернулися до роботи? Нещодавно я розмовляла з Павлом Вишняковим, і він сказав, що відмовляється від зйомок, бо у волонтерстві він корисніший, ніж на знімальному майданчику, що ця робота – це якесь інше життя.

- У Паші, можливо, трішки інша історія. Усі свої заощадження я одразу ж витратив на волонтерські потреби. Я активно волонтерив з березня по липень, ми постійно були у роз’їздах. Потім зламалося моє авто, на якому ми їздили, закінчилися ресурси, ми вже не могли продовжувати активну діяльність, і я повернувся до Києва.

Був період, коли в мене взагалі не було грошей, я був просто на межі виживання. Допомагали трішки батьки, і я хапався за будь-яку можливість, щоб заробити. Бо я не можу не донатити, не можу не допомагати, якщо звертаються військові. Зараз брат з побратимами звернулися з проханням про допомогу, і ми збираємо їм на авто.

Психологічно мені не було важко повертатися до роботи. Навіть під час активних бойових дій в Київській області були якісь проби, пам’ятаю, навіть записував щось. Не знаю, куди і що, бо не говорилося. Я завжди відгукувався на всі пропозиції. Мені хочеться й надалі розвиватися у професії і розповідати своєю роботою про Україну.

- Для багатьох робота стала ще й спасінням, це можливість трохи відволікатися від новин на інші справи.

- Це правда. До речі, деякі актори приїжджають з фронту, знімаються і знову їдуть. Яскравий приклад - Вова Ращук. Він приїжджає, грає концерти, вистави і знову їде на фронт.

Уявити не можу, як це можливо, але схиляю перед ним голову. Не знаю, чи витримав би я таку історію, чи зміг би, які і він, розділяти життя на тут і там. Деякі люди взагалі випадають із життя, і коли приїжджають сюди, то хочуть швидше повернутися назад, бо тут себе не бачать. Хтось може, а хтось – ні.

- А в вас війна що змінила?

- Я зрозумів, що люди – це просто піщинки у світі. Тому потрібно цінувати життя в кожний момент і постійно бути вдячним за нього. Якщо раніше щось траплялося і це здавалося тобі критичним - ти втратив якісь гроші, щось у тебе зламалося, кудись не встиг, то зараз ти дякуєш Богу, нашим воїнам, що ти і твої близькі живі. Все інше – просто дрібниці.

- Запам’ятала вашу фразу, що найважливіше в житті - бути людиною. Мені здається, ви ще й скромна людина. Зіркова хвороба вас оминула?

- Чесно кажучи, не можу дати на це відповідь. Я не бачу себе збоку. Але чув, що про мене ходять якісь чутки. Я завжди люблю відстоювати свою точку зору. І роблю це настирливо, дехто навіть каже, що агресивно. Але це стається в моментах, коли переходять мої особисті кордони. Найчастіше це стосується професії. Коли бачу, що на знімальному майданчику, на театральній сцені роблять халтуру, то захищаю себе і в першу чергу свою професію. Тому, можливо, хтось і каже, що я поводжуся так, бо вважаю себе крутим актором. Особисто такого не чув, але припускаю, що так можуть говорити.

Останнім часом багато говорили про це з рідними, близькими. І моя агент мені сказала: «Можеш постаратися бути в таких ситуаціях простіше, якщо людина щось не гарне вчинила, просто відпусти, відійди в сторону, хай вона йде своєю дорогою». І тепер я так почав дивитися на такі ситуації. Хтось хоче просто заробляти гроші – це його справа. Я так не хочу, я хочу щось розказувати своєю роботою. Я дуже педантично ставлюсь до таких моментів.

- Це, як на мене, називається принциповість. Бо у нас так повелося, що правду сказати можуть лише поза очі. Я зараз говорю про адекватну дискусію, а не про коментарі в соцмережах на кшталт «не бачив, не чув, але вставлю і свої п’ять копійок».

- Так. Я до конструктивної критики завжди відкритий. От нещодавно підходить до мене на знімальному майданчику помічниця режисера і запитує: «Ти задоволений собою? Тобі сподобалося, як ти зіграв?». Кажу – насправді, не дуже. І ми з нею почали розмовляти на цю тему, вона дала свої поради, і я зрозумів, що вона має рацію, десь переграв.

Якщо мене запитують про якусь роботу, завжди кажу, що реально думаю. Це може комусь сподобатися, комусь – ні. Намагаюся бути відкритим, так мене виховали.

У фільмі «Крути 1918» актор зіграв Андрія Савицького. Фото: Instagram.com/evhenii_lamakh/

По-дитячому мрію, щоб ніхто не гинув

- Що вас зараз тримає в тонусі? Якими мріями живете?

- Звісно, найперше і найважливіше – перемога. Хочу розвалу сусідньої недокраїни. Хочу історичної справедливості. Це вже і зараз відбувається, світ відкриває Україну. Мені здається, час розставить всі крапки над «ї».

Хочеться і надалі розвиватися в своїй професії, хочеться говорити про країну в міжнародному просторі. Як і кожній людині, хочеться особистого сімейного щастя. Хочу, щоб якомога більше поверталися живими наших хлопців та дівчат. Кожного дня думаю про брата, думаю – а як тим людям, які втратили батьків, чоловіків, дружин, дітей… Я розумію, що це рожеві окуляри, але якось по-дитячому мрію, щоб ніхто не гинув.

- Ви кажете, що хочете сімейного щастя. Але, судячи зі спільних фото з акторкою Поліною Нестеровою, ви вже по-сімейному щаслива людина.

- Так (посміхається).

- Ви не з тих акторів-блогерів, які розповідають багато про своє життя.

- Я так не можу. Це якось недоречно. Ми з хлопцями днями виклали фото зі зйомок «Друзів», де у нас на обличчях кров. І режисеру написали військові, назвали нас по прізвищах, сказали, що вже не можуть бачити стільки крові. Я їх розумію. Вони там варяться, щоб тут цього не було. І, можливо, їм це резонує зовсім по-іншому.

Я й раніше не вів активно соціальні мережі, я більш закрита людина, а зараз і тим більше. Через ситуацію з тим фото якось стало не по собі.

Не хочеться щасливих фоток, коли хлопці на фронті. Думаю, наша робота теж має свою цінність. Але ми не ризикуємо життям, як вони. У нас є можливість бачитися і спілкуватися з рідними, сім’ями, а у них - немає. Так, тут теж може прилетіти в будь-який момент. Але тут менший відсоток загрози, ніж там.

- Принаймні, ми можемо лягти в тепле ліжечко, помитися, у нас є певний комфорт.

- Так. Зараз ми з вами говоримо, і я стою повністю у багнюці. Але закінчиться зміна, я приїду додому і прийму душ. І ляжу, як ви сказали, в тепле ліжечко. А пацанам там неймовірно важко.

- Ще одне з ваших бажань – розвиватися в професії. Нарешті з нашого простору відсіялися росіяни, і наші актори мають більше можливостей. Ви вірите, що ми більше не повернемося до минулого?

- Я надіюся і вірю, що ми не повернемося до подібної ситуації. Я навіть думки такої припускати не можу. Ну як? Я особисто не буду працювати в таких проєктах, як це не робили з 2014 року Ірма Вітовська, Ахтем Сеітаблаєв, Римма Зюбіна. Зараз, мені здається, кожен свідомий український актор буде так чинити. Не знаю, що має статися, щоб сюди знову почали заїжджати, не дай боже, якісь культурні діячі. Бо почнеться знову та сама пропаганда, що й була. Навіть не хочу про це думати, бо це перекреслить усе. Це як наплювати самим на себе після всього, що вони тут коять. Такого бути не може.

- Я теж в це хочу вірити. Але нещодавно їхала в автобусі, і позаду жінка російською мовою розповідає, що вона з Маріуполя, що й ворогові не побажає того, що пережила. Але все зводиться потім до того, що вона звикла розмовляти російською, їй так зручно, та й взагалі, яка різниця, якою мовою розмовляти, аби людина була хороша. Оцей стандартний наратив.

- Пропаганда ж велася ще задовго до анексії Криму. До цього свою справу зробив Радянський Союз. Ми з Поліною говоримо, що це метастази.

Мої батьки народилися в СРСР, в тій системі виховувалися, тому, звичайно, методи виховання йдуть з тих часів. Мені пощастило, я вчився в Києві, бачив різних людей, працював з різними людьми, їздив за кордон, бачив, як там живуть люди, як вони спілкуються, яка в них культура, цінності. А деякі люди цього не бачили, вони не виїжджали навіть за межі свого міста чи села. В мене й серед рідних є такі люди. І як їм пояснити, що світ великий?

Я по собі бачу. Є деякі люди, з якими я спілкуюся російською, хоча й не хочу. Це звичка, метастаз. Але коли в якийсь момент переходжу з ними на українську, вони теж переходять на українську. Мені здається, якщо потихеньку з різних боків підтискати, не різко, тоді ми побачимо якийсь результат. Мій брат україномовний, але чую, що з пацанами він може і російською заговорити.

Росіяни цю політику вкоріняли якраз своїми російськомовними серіалами, шоу, концертами. Їхні діячі - це найбільше зло, російськомовний продукт зіграв велике значення. Тому добре, що зараз ефір заповнюється українською. Люди мають її чути. І вони зрозуміють, що мова має значення. Я вірю в це.

Євгеній зі своєю коханою, акторкою Поліною Нестеровою. Фото: Instagram.com/evhenii_lamakh/

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Украинские военные начали массово сдаваться в плен: что известно
Comments UA
2024-11-16T20:00:53Z
Ситуация резко изменилась: что происходит в Купянске после визита Зеленского
Comments UA
2024-11-19T15:18:34Z
В Киеве пробки на дорогах и коллапс в метро
Апостроф
2024-11-21T07:00:32Z
ГУР нанесло ракетную атаку по скоплению врага на ТОТ
TSN
2024-11-21T19:21:23Z
Работнику Николаевского облтеплоэнерго, корректировавшему вражеские удары по городу, грозит до 12 лет тюрьмы
Апостроф
2024-11-22T08:39:49Z
Гороскоп для всех знаков Зодиака на 22 ноября 2024 года
Фокус
2024-11-22T08:31:16Z
Солдаты все чаще попадают в окружение: кто должен понести наказание
Comments UA
2024-11-21T20:09:57Z
Россияне топчутся на собственных труппах: что происходит под Купянском
Comments UA
2024-11-12T14:21:04Z
Этой зимой оккупанты хотят захватить прифронтовые города: о чем предупреждает ISW
Известия Киев
2024-11-18T18:07:47Z
Молодой фаворитке Путина доверили важное культурное мероприятие в России
Comments UA
2024-11-21T19:57:44Z
После Днепра РФ может готовить удар по Верховной Раде: нардепы отменили заседание
Фокус
2024-11-21T22:48:41Z
«Не дай Бог» — Лукашенка рассказал, кого нельзя избирать президентом
ZN UA
2024-11-14T22:02:11Z
Нарушит еще одну традицию: Мелания Трамп не переедет за мужем в Белый дом
Фокус
2024-11-13T14:35:03Z
В СНБО узнали, кто подталкивает Путина к ударам межконтинентальной баллистикой
Апостроф
2024-11-22T08:30:53Z
Жозеп Боррель заявил, что любая страна ЕС обязана взять под арест премьера Израиля Биньямина Нетаньяху
Известия Киев
2024-11-22T08:29:03Z
СБУ задержала семерых коллаборантов, сотрудничавших с российскими захватчиками во время оккупации Херсона
Апостроф
2024-11-21T17:13:24Z
Названы три кандидатуры на должность посла Украины в США
Апостроф
2024-11-12T16:48:41Z
Украинка сорвала выступление Навальной на конференции в Лиссабоне
Comments UA
2024-11-12T14:09:13Z
На фоне слухов о проблемах в браке одинокую Пугачеву поймали во время прогулки
Comments UA
2024-11-11T21:51:15Z
Врачи не давали сроков: любимица публики Ада Роговцева оказалась в больнице
GlavRed
2024-11-14T17:06:51Z
В России умерла звезда фильма "Бриллиантовая рука"
Comments UA
2024-11-16T14:42:23Z
"Такой п**дец, а ты чипсики рекламируешь": ведущий "Орла и решки" рассказал о разговоре с Ивлеевой после вторжения РФ
Апостроф
2024-11-19T09:48:42Z
Анджелина Джоли дала редкий комментарий о шестерых детях
Фокус
2024-11-22T08:31:56Z
Джоли рассказала о своих детях, которые ненавидят публичность
Корреспондент
2024-11-22T08:18:49Z
Тринчер сравнили с россиянкой Бузовой из-за поведения на интервью/Певица ответила на вопросы интервьюера после своего выступления
Апостроф
2024-11-19T10:39:25Z
В Facebook сообщили о смерти Виктора Павлика: жена выдала гневную тираду
GlavRed
2024-11-19T16:45:44Z
"Очень хороший муж": Ева Лонгория раскрыла секреты счастливого брака с Хосе Бастоном
Фокус
2024-11-18T11:07:17Z
Найден самый ранний признак деменции: многие с ним сталкиваются, и не один раз
Фокус
2024-11-11T09:51:52Z
Женщины, которые стареют медленнее всех: 6 здоровых привычек датчанок
Фокус
2024-11-16T15:00:35Z
Формула "10-3-2-1-0": ученые вывели беспроигрышное уравнение для здорового сна
Фокус
2024-11-13T10:36:35Z
«Они совсем не темнеют»: простой лайфхак, чтобы хранить авокадо неделями
Marie Claire
2024-11-21T03:04:10Z
Стоматолог перечислил ключевые причины, которые приводят к возникновению кариеса
Comments UA
2024-11-22T07:51:09Z
Как избежать вымогательства в больнице: советы от НСЗУ
Знай
2024-11-22T07:06:34Z
Что предлагают вместо МСЭК: от анонимности пациента до видеофиксации и индивидуальных экспертов
Комсомольская правда
2024-11-19T06:02:12Z
Состарит, убьет потомство и разовьет рак: ученые раскрыли новые опасности курения марихуаны
Фокус
2024-11-15T19:51:31Z
Ученые доказали, что одиночество приводит к деменции: как избежать опасного состояния
Знай
2024-11-18T11:51:03Z
"Боже, какой я была глупой": Ярослава Магучих изменила свои планы по рождению ребенка
Апостроф
2024-11-12T19:06:04Z
"Им запретили делать это": раскрыто скандальное условие боя Тайсон - Пол
Корреспондент
2024-11-19T15:36:14Z
Находился в коме: стали известны подробности смерти боксера Вячеслава Узелкова
Комсомольская правда
2024-11-12T10:12:13Z
Украина добыла разгромную победу в отборе на женский Евробаскет
Корреспондент
2024-11-08T10:04:17Z
Известный певец летом помог новичку АПЛ оформить трансфер игрока
Корреспондент
2024-11-22T07:42:40Z
Родри рассказал, разговаривал ли с Винисиусом после вручения Золотого Мяча
Корреспондент
2024-11-22T07:27:33Z
Чисора узнал имя своего соперника
Корреспондент
2024-11-22T05:18:51Z
Дюбуа признался, почему бросил вызов Джейку Полу
Корреспондент
2024-11-22T05:09:56Z
Знаменитый футболист признался, что хотел бы получить "Золотой мяч" 2020 года
ZN UA
2024-11-21T23:33:56Z
В Ассоциации городов заявили об оттоке украинцев на оккупированные территории
Корреспондент
2024-11-12T17:58:17Z
Украинцы в Норвегии лишатся приюта и защиты: что известно о новых правилах
Comments UA
2024-11-16T19:15:52Z
Российская ракета, которая упала на дома в Одессе, была сбита ПВО, — Воздушные силы
Комсомольская правда
2024-11-18T14:40:19Z
На семью - 18 500 гривен: украинцев регистрируют на новые "зимние" выплаты
Знай
2024-11-15T04:21:06Z
"Это делало меня счастливой": военная журналистка из "Холостяка" вернулась на службу после проекта/24-летняя девушка не захотела оставаться в гражданской жизни
Апостроф
2024-11-22T08:39:36Z
Срочно бегите в супермаркет, пока не начались длительные отключения света: что нужно купить каждому украинцу
Знай
2024-11-22T08:36:39Z
Уже проходит ВЛК: популярного ведущего мобилизовали
Comments UA
2024-11-19T19:45:26Z
В Курской области удалось вырвать из окружения 16 бойцов ВСУ
ZN UA
2024-11-15T18:54:19Z
Точность до 1 метра, поражает движущиеся цели: Франция произведет бомбы AASM для Украины
Фокус
2024-11-12T15:27:21Z
Почему в Украине стремительно растут цены: банкир Фурса ошарашил ответом
Comments UA
2024-11-12T15:18:16Z
В Украине могут установить ветряные турбины общей мощностью 800 МВт: что известно
Фокус
2024-11-18T17:23:42Z
Отменены графики отключений света в некоторых регионах
Известия Киев
2024-11-19T18:33:42Z
Цитрусовый ценопад: мандарины, апельсины и лимоны становятся доступнее
Знай
2024-11-18T11:12:37Z
В девяти областях отключения света - Укрэнерго
Корреспондент
2024-11-22T08:37:59Z
Как не потерять субсидию: о каких изменениях надо сообщать Пенсионный фонд
Фокус
2024-11-22T08:15:45Z
Платежка может вырасти: сколько придется платить за газ в декабре
Знай
2024-11-18T08:07:12Z
Украинцы могут платить за тепло по "копеечному" тарифу: но есть условие
Знай
2024-11-16T20:12:25Z
Объединит солнце и волны: новый генератор сделает "зеленую" электроэнергию дешевле
Фокус
2024-11-08T10:12:14Z
Срочно делайте, иначе останетесь без винограда: бюджетные средства обработки лозы
Знай
2024-11-12T16:51:31Z
Голубцы с булгуром, вкуснее обычных: судья "Мастер Шеф" дала простой рецепт
Политека
2024-11-19T04:00:53Z
Любовный гороскоп для всех знаков Зодиака на неделю с 18 по 24 ноября 2024 года
Фокус
2024-11-17T23:15:40Z
Гороскоп на завтра 14 ноября: Львам - сюрпризы, Весам - большая удача
GlavRed
2024-11-13T07:28:09Z
Можно ли подогревать кофе в микроволновке: эксперты дали четкий ответ
TSN
2024-11-22T08:33:50Z
Интересный тест: выберите снежинку, чтобы узнать, исполнятся ли ваши мечты в новом году
TSN
2024-11-22T07:36:46Z
Как спасти пересоленное блюдо – помогут бабушкины советы/Ситуацию можно исправить!
Апостроф
2024-11-18T11:12:39Z
Билеты от 20 тысяч гривен: в Британии начнет курсировать рождественский поезд
Фокус
2024-11-22T06:57:29Z
Топ-3 самых страстных знака зодиака среди женщин и мужчин
Comments UA
2024-11-22T04:00:41Z
Норвежские рыбаки "поймали" в свои сети американскую атомную субмарину
Европейская правда
2024-11-15T12:58:02Z
Российский удар по Киеву: спасатели показали последствия
Апостроф
2024-11-17T07:15:11Z
Среди жертв российского удара по Сумам – 14-летняя Анастасия Боровик
Комсомольская правда
2024-11-18T10:52:24Z
Очевидец о ракетном ударе в Одессе: взрыв был в 15 метрах от нас
Comments UA
2024-11-18T11:15:47Z
В Черкасской области раздаются взрывы
Корреспондент
2024-11-22T08:04:58Z
В Хмельницкой области раздаются взрывы
TSN
2024-11-22T08:03:40Z
Дания задержала китайское судно по подозрению в повреждении кабелей
Корреспондент
2024-11-20T19:00:44Z
Под Парижем владелец ресторана захватил заложников в своем заведении
Фокус
2024-11-16T19:54:36Z
Число раненых в Кривом Роге выросло вдвое
Комсомольская правда
2024-11-22T07:56:23Z
"Пожалуйста, умри": искусственный интеллект устал от вопросов и нахамил пользователю
Фокус
2024-11-14T15:06:56Z
Семейная традиция Комонов: ученые обнаружили следы бальзамирования на телах французских аристократов
Фокус
2024-11-18T11:45:32Z
Стартап искусственного интеллекта Илона Маска теперь стоит больше, чем Twitter на момент приобретения
ITC
2024-11-22T08:08:47Z
Джеймс Дайсон и его 5126 неудач: вдохновляющая история одного из главных изобретателей современности
Marie Claire
2024-11-22T08:01:54Z
NASA показало, как космический корабль Starship поможет астронавтам высадиться на Луну
Фокус
2024-11-22T08:00:21Z
В Сирии нашли неизвестный науке алфавит: он появился на 500 лет раньше самого первого
Фокус
2024-11-22T07:42:47Z
Под водой у берегов Аляски найдена загадочная структура, извергающая газ: ее природа неизвестна
Фокус
2024-11-22T07:06:08Z
Гигант в коконе: впервые получен снимок крупным планом звезды за пределами Млечного Пути
Фокус
2024-11-22T06:57:39Z
Обновление The Rogue Prince of Persia изменит игру навсегда: принц больше не фиолетовый
Знай
2024-11-22T06:51:10Z
Лайфхаки для зимы: как быстро очистить лобовое стекло от льда
Comments UA
2024-11-19T01:00:21Z
Альтернатива Wrangler: электрический внедорожник Jeep впервые заметили на дорогах
Фокус
2024-11-22T08:36:02Z
Увеличат запас хода до 1000 км: Honda готовит инновационные батареи для электрокаров
Фокус
2024-11-21T17:57:23Z
Новые машины, трассы с "Софией" и коллекция Ferrari: Gran Turismo 7 от Sony получила ноябрьское обновление
GameMag
2024-11-21T13:58:37Z
Гость из 60-х: обнаружен редкий 58-летний спорткар Chevrolet в новом состоянии
Фокус
2024-11-21T13:45:35Z
Премиальный французский электромобиль с запасом хода 750 км показали до премьеры
Фокус
2024-11-21T12:06:21Z
Старый 88-летний мотоцикл продают по цене нового Ferrari
Фокус
2024-11-21T10:06:53Z
Культовый американский спорткар 70-х за $500000 простоял более 40 лет на складе
Фокус
2024-11-21T07:45:35Z
Не генератор, а электромобиль: как lifecell собирается решать проблемы во время длительных обесточений
Знай
2024-11-21T04:51:56Z