MY.UAНовини
Заробітки українських медіа: просто й складно водночас
Заробітки українських медіа: просто й складно водночас

Заробітки українських медіа: просто й складно водночас

Якісні видання матимуть попит, але цієї якості треба ще досягти.

Запахло змінами в тому, як організований світ медіа. Ми вже, мабуть, звикли до постів Ілона Маска, де він закликає кожного та кожну, в кого є телефон, займатися громадянською журналістикою та розповідати про життя у своєму місті та своїй країні, не боятися говорити про проблеми й надавати цим проблемам фактологічне підтвердження. Ще раніше Маск писав, що класичні медіа — нудні, не вловлюють змін у світі та працюють за застарілими лекалами, гублячи довіру аудиторії, а от соціальні мережі, мовляв, значно кращі: і новини висвітлюють, і картинку дійсності ціліснішу дають, ще й роблять це швидше. Написати ж допис у соцмережі Х — то досить швидка справа (хоча і його треба готувати), а статті пишуться днями — от класичні медіа і не встигають за подіями.

Але ж Маск — не єдиний голос про те, які зміни потрібні для медійної індустрії. Компанія Starboard Value почала скуповувати акції медіаконгломерату News Corp — цей конгломерат володіє газетою Wall Street Journal і належить сім’ї Руперта Мердока, а той інвестував у медіа багато мільярдів доларів. Starboard Value щиро вважає, що News Corp не дуже добре розвиває свої видання — потрібні зміни. І річ не в тому, що вже сьогодні чи завтра представники Starboard прийдуть до редакції WSJ і скажуть журналістам і журналісткам: «Ви всі щось не те робите, зараз ми розповімо, що треба». Акціонери не можуть так вчинити, хоча, мабуть, хотіли б. Досі WSJ хоч і заробляв Мердоку непогані гроші — торік понад 50% доходу приніс продаж передплати на онлайн-версію WSJ — але все ж News Corp сильно залежала від альтернативних інвестицій — у телебачення, у книжкове видавництво Harper Collins, у комерційні сайти (переважно сайти, де можна здати в оренду чи продати нерухомість).

Ці комерційні сайти заробляють добре — і мають перекривати все те, що не спроможний заробити WSJ, хоча це дуже поважна газета, де працюють досвідчені журналісти й редактори, а кожен колумніст чи колумністка дуже цінують можливість потрапити на шпальти цієї газети, інколи ціною розповідання історій про дуже гострі проблеми. Відповідно, незадовго до президентських виборів у США у 2024 році, де Республіканська партія має високі шанси перемогти, Starboard Value бачить можливість привернути увагу консервативної аудиторії до порядку денного, що пропонує WSJ.

Так, не всі цікавляться біржовими новинами, не всі цікавляться цінами на нафту. І питання в тому, чи зможе WSJ говорити до читачів і читачок більш людською, більш зрозумілою мовою — як це роблять деякі інші газети. Ніхто не говорить про те, щоби втрачати медійну класику — але й не помічати зміни більше неможливо.

В Україні робота медіа дуже змінилася з початком війни — стихли розмови про бізнес-моделі, передплату та заробіток, про доходи від медійного бізнесу та зарплати в цьому секторі. На перше місце вийшли новини про війну, репортажі, голоси учасників та учасниць війни, статистичні дані та повідомлення від Міністерства оборони й Генерального штабу ЗСУ. Разом із тим, усе одно належить знайти відповіді про те, якими будуть українські медіа в майбутньому, після війни. Інтернет-сайти, телеканали, радіостанції, газети й журнали.

Я залишаюся впевненим, що гарне видання завжди знайде свою аудиторію, зокрема читачів і читачок, котрі робитимуть передплату. Мова ж не про заробіток мільярдів, принаймні на перший час. Мова про спроможність редакції заробити на зарплатний фонд і зробити всі необхідні видатки, інвестиції в кібербезпеку та розвиток мовлення. Вчасні та добре написані новини, історії, репортажі, погляди — на це був, є і буде попит завжди. Звичайно, є спокуса їхати на старому багажі — на тих самих іменах, тих самих жанрах, тих самих підходах. Так не вийде, бо аудиторія може втомитися від одних і тих самих імен, а ще в цієї аудиторії — різні смаки, котрі ще й можуть змінюватися.

Спроби побудувати гарне видання, котре приносило б легальний, зрозумілий дохід від передплати, надто часто стикаються з технічними нюансами — не працює нормально платіжний модуль, не працює нормально мобільний додаток, ще щось. Є ще традиційна спокуса нав’язувати аудиторії порядок денний з огляду на інтереси акціонерів. З виданнями, де йдеться про передплату, про це й мови вже не має бути — бо якщо людина платить редакції зарплату завдяки своєму передплатному внеску, то вона хоче, щоб ця редакція створювала матеріали не з огляду на інтереси акціонерів, а з огляду на інтереси читачів і читачок. А підхід «ми зараз впаримо вам за ваші гроші шматок нашої особливої пропаганди» вже не працює.

Я не сприймаю серйозно роздуми про те, що зараз, під час війни й економічної кризи, а тим більше після них ніхто з українців та українок не буде нічого передплачувати. Йдеться не лише про інтернет-сайти — йдеться і про друковані видання. Як люди платять за доступ до інтернету, мобільного зв’язку, за доступ до кабельного телебачення — з тим самим почуттям, із тим самим плануванням вони можуть платити за медіа. Але таке медіа має пропонувати якісний продукт — щоб людина його читала, слухала чи дивилася та розуміла, що недаремно витратила свої гроші, що може й об’єктивно, поінформовано дізнатися про новини в країні та світі й має чим розважитися і про що поміркувати.

Серйозно: не думаю, що співпраця з рекламною індустрією може стати бізнесовим базисом для розвитку медіа. Прогортування реклами стало вже природним інстинктом споживачів онлайн-інформації — і лише наївний чи наївна будуть думати, що реклама може звернути чиюсь увагу на щось вартісне. От я йду проспектом Любомира Гузара і біля корпусів Національного авіаційного університету бачу білборд із рекламою креветок за якоюсь особливою акційною ціною. Зрозуміло, що продавець цих креветок витратив гроші на те, щоб ця реклама з’явилася на проспекті Гузара. Але в мені аж зовсім не виникає бажання йти та купувати ці креветки. Про креветки я можу подумати, коли прийду до супермаркету й оціню, які креветки є в продажу та якою є їхня ціна. І чи потрібні вони мені взагалі в моєму меню.

Є люди, здатні з якимись цифрами й аргументами доводити ефективність реклами, але я не можу згадати за останні років п’ять прикладу, щоби реклама спонукала мене щось придбати. Таку саму поведінку я помічав серед свого соціального кола. У великих міжнародних виданнях реклама є, але її мало й вона іншого плану. Це або лакшері для аудиторії Financial Times, де газета таргетує, наприклад, girlfriend інвестиційного банкіра, щоб вона придбала йому гарний годинник. Або, для прикладу, реклама конференцій — заплати стільки-то та поїдь у Дубаї поговорити з шейхами про інвестиції. Про рекламу креветок чи тарифів від мобільних операторів узагалі не йдеться. В Європі чи Америці широкі рекламні кампанії влаштовуються лише для тих продуктів чи радше сервісів, котрі можуть торкнутися кожного та кожної — наприклад, використання Apple Pay і Google Pay. Рекламуються банки, але переважно йдеться про вивіски з відсотковими ставками за кредитами чи депозитами, з пенсійними продуктами на відділеннях банків. Жодного беззмістовного плаката «Наш банк — найнадійніший» ви в Європі не знайдете, як і реклам сумнівних банків. Про те, щоб рекламувалися страхові компанії — ні в Європі, ні в США не йдеться, бо зі страхуванням там люди довіряють своєму персональному фінансовому консультанту в банку, де вони обслуговуються. Такий консультант знає ваші доходи, ваші видатки, ваш сімейний стан — і може підібрати потрібний вам страховий план на ваше майно чи здоров’я.

Є кілька ідей, як робити незалежні медіа в Україні — в тій Україні, в якій ми реально живемо. Є варіант стартаперського підходу — це коли компанія колег, друзів у вільний від основної роботи час потроху робить вечорами та на вихідних власний сайт, інвестуючи в нього час, зусилля та ресурси. Серед команди розподіляються функції. Навіщо такому стартапу робити сайт? Коли є віра в те, що можна створити класне медіа, але миттєвих заробітків не видно, а робити ставку на Google Ads в онлайн-реаліях, де на них роблять ставку всі, не дуже надійно. І такий стартап розвиває сайт, аж доки він не вийде на той рівень, коли на нього можна пропонувати передплату, щоб підтримати роботу команди. Зрозуміло, що підтримувати новинний відділ такий сайт не зможе — бо новини є роботою 24/7. Але галерею якісних історій, репортажів, есеїстики, якісних дискусій, фото й відео — такі продукти можуть зацікавити аудиторію.

Корпоративний сектор може стати інвестором в українські медіа. Це непростий шлях. Якщо компанія займається будівництвом чи фінансами, транспортом чи технологіями, в неї може бути інтерес підтримувати роботу галузевого сайта про ці теми. Такий сайт буде всю галузь тримати у стані поінформованості про найголовніші події, перезнайомить представників галузі між собою. Але щойно такий сайт стає лобістом — або інтересів окремої компанії, або навіть цілої індустрії — довіра до нього зникає. Починаються думки: «Якщо хтось щось таке пише та публікує, то комусь це вигідно». Такі сайти теж потрібні для медіаекосистеми — і в них може бути хороше майбутнє, якщо, по-перше, давати ширше коло тем (чому б не додавати політику, культуру, невже люди в будівельній галузі живуть самим лише будівництвом?), а по-друге, якщо тримати високий рівень об’єктивності та не перетворюватися на генератор рекламних матеріалів, котрі вже дуже скоро ніхто просто не читатиме.

Якщо ж ідеться про розвиток великого медійного видання, то тут усе просто й складно водночас. Простота в тому, що велике видання точно має ставити собі за мету заробляти хороші доходи, легальні доходи. Це дасть можливість інвестувати в розвиток і зарплати працівників. Невисокі зарплати в українській журналістиці протягом останніх 10 років стали причиною того, що утворилися дві когорти — відомі журналісти та журналістки, котрі змогли влаштувати своє життя (хтось на додаток до журналістики пише та видає книжки, хтось веде курси й майстер-класи, хтось розвиває паралельні проєкти), і купа працівників і працівниць, котрих часом завів у журналістику випадок. Якщо вони наберуться досвіду — мають усі шанси стати професійними журналістами та журналістками, але щоб вони залишилися в цій галузі, їм потрібно пропонувати перспективу гарних заробітків, котрі реально покриватимуть їхні доходи, а не коли треба буде ще позичати в батьків, щоб заплатити за оренду квартири, бо зарплатні не вистачає. Тому вибору у великих видань, крім як заробляти легально, немає.

А складність у тому, що й сила інерції велика — робити все по-старому та десь якось використовувати «сірі» доходи, і може бути чимало незгодних. Коли ти починаєш щось змінювати, тобі починають говорити: «А навіщо? І так же працювали». Але щоб в Україні виникли видання рівня Wall Street Journal чи Financial Times, котрі створювали би порядок денний суспільним настроям і думкам, допомагали знаходити політичні, культурні й економічні рішення — потрібно подбати про економіку видання, економіку медіа.

Справді, є в Україні пул авторів та авторок, котрі пишуть безплатно або майже безплатно — на них і виїжджають деякі видання. Але чи це надійно? Від безплатного автора не завжди можна сподіватися як регулярності, так і якості, глибини подачі матеріалу. Щоби з’явилося покоління журналістів, журналісток, котрими будуть зачитуватися, чиїми історіями будуть надихатися — в це покоління слід інвестувати. Інвестувати чимало, а не мінімальну зарплату. Для України це важливо — без орієнтирів, без розказаних про нашу країну історій дуже непросто робити будь-які висновки в житті. А ще ж завжди буде хтось, кому вигідно, щоби про найважливіше мовчали або говорили неправду чи неповну правду.

Треба мати більше віри в те, що медіа — це важливо. Так, важко розвивати медіа. Так, є опір цьому розвитку. Але й шляху іншого немає, і перспективи хороші. Скільки всього — і міжнародна співпраця можлива, і паралельні проєкти івентів чи, наприклад, документалістики, і книговидання, воно теж може йти паралельно до роботи медіа. Бо когось цікавлять новини про нашу війну, а комусь хочеться про це почитати гарну книжку у зручних, комфортних умовах вдома. Треба лише приймати ці складні рішення та розвиватися. Новини — це суттєво, це нас інформує, але новини не дають відповіді на запитання про напрямок розвитку України. Коли ж починаються розмови про напрямок розвитку — там одне й те саме коло чиїхось матеріальних зацікавленостей, щоб усе було ось так, а не інакше. Зміни потрібні.

Ілюстративне фото: «pixabay.com»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Як перевірити зарядний пристрій для смартфона: 7 надійних способів
InternetUA
2025-02-06T07:10:06Z
Величезна планета чи невдала зірка: виявлений загадковий світ спантеличив учених
Фокус
2025-02-06T07:06:59Z
Саміт дій зі штучного інтелекту пройде в Парижі
InternetUA
2025-02-06T07:01:29Z
Як прискорити Android-смартфон за допомогою однієї кнопки: в айфонах такого немає
InternetUA
2025-02-06T06:43:18Z
Топ секрети Android: фахівці розповіли, як увімкнути приховані функції на телефоні
Политека
2025-02-06T06:01:15Z
На Android виявлено небезпечну вразливість нульового дня
InternetUA
2025-02-06T05:01:26Z
Samsung уже тестує свій наступний флагман Galaxy S26 Ultra з однією кардинальною зміною
InternetUA
2025-02-06T04:01:15Z
Apple запустила масове виробництво чіпа M5
InternetUA
2025-02-06T03:03:30Z
Samsung, OpenAI та SoftBank можуть створити альянс у сфері ШІ
InternetUA
2025-02-06T02:01:39Z
Такий крабовий салат ви точно не їли: приготуйте його з ківі
Telegraf
2025-02-06T07:12:51Z
Потрібно знайти змію в джунглях за 5 секунд: нереально складна головоломка
GlavRed
2025-02-06T04:27:45Z
Кілька секунд і готово: як швидко вибрати стигле авокадо – лайфхак
GlavRed
2025-02-06T04:27:39Z
Які квіти-багаторічники посадити на дачі: топ невибагливих рослин
GlavRed
2025-02-06T04:27:03Z
Ще один рецепт смачної скумбрії: запечіть її з лимоном та спеціями
Telegraf
2025-02-06T04:15:33Z
Для підливок та соусів: що треба додати в сметану, щоб вона не згорталася
24tv
2025-02-06T04:09:58Z
Чому потрібно залишати світло домашнім улюбленцям
Знай
2025-02-06T03:51:06Z
Щасливиці від народження: жінкам з цими іменами завжди таланить
Telegraf
2025-02-06T02:27:09Z
Як правильно хвалити дитину: психологи назвали типові помилки дорослих
GlavRed
2025-02-06T01:27:46Z
У США невідомі зловмисники вкрали 100 тис. яєць
ГЛАВКОМ NET
2025-02-06T07:12:54Z
Пʼяні за кермом: як карали суддів за допомогу водіям, які скоїли ДТП напідпитку
Украина Криминальная
2025-02-06T07:09:49Z
Автобус в’їхав у дерево: на Дніпропетровщині у ДТП постраждали 14 людей
УкраинФорм
2025-02-06T07:00:10Z
В убивстві своєї новонародженої дитини підозрюють жительку Миргородського району
Украина Криминальная
2025-02-06T06:42:31Z
Двоє чоловіків із жінкою продавали зброю за оголошеннями: у них знайшли 10 млн грн і 72 пістолети
InternetUA
2025-02-06T06:27:37Z
Річниця руйнівного землетрусу у Туреччині: який вигляд має місце зараз
ГЛАВКОМ NET
2025-02-06T06:21:33Z
На Київщині і в низці областей - тривога через загрозу балістики
УкраинФорм
2025-02-06T06:09:21Z
В аеропорту США зіткнулись два літаки
ГЛАВКОМ NET
2025-02-06T06:00:21Z
У Пакистані поліціанта заарештовано за викрадення і крадіжку $340 000 в USDT
InternetUA
2025-02-06T05:46:33Z
Абрагам: Розчарований свистом фанатів Роми на свою адресу
Football.ua
2025-02-06T07:03:43Z
Раньєрі: Про що я шкодую? Про офсайд у Довбика
Football.ua
2025-02-06T06:31:56Z
Жіноча збірна України сьогодні зіграє з Португалією у відборі на Євробаскет-2025
УкраинФорм
2025-02-06T06:27:21Z
Мілан — Рома 3:1 Відео голів та огляд Кубка Італії
Football.ua
2025-02-06T06:04:18Z
Фіорентина — Інтер. Напередодні
Football.ua
2025-02-06T05:49:40Z
Баєр у додатковий час вибив Кельн із чвертьфіналу Кубку Німеччини
Football.ua
2025-02-05T23:39:34Z
Реал з Луніним вирвав перемогу над Леганесом та пройшов у півфінал Кубку Іспанії
Football.ua
2025-02-05T22:57:46Z
Ніцца, Страсбур та Тулуза вилетіли з 1/8 фіналу Кубку Франції
Football.ua
2025-02-05T22:21:02Z
Гола Довбика не вистачило Ромі для порятунку від кубкової поразки від Мілана
Football.ua
2025-02-05T22:03:52Z
Ворог накопичує сили на чотирьох напрямках фронту, – Нацгвардія
24tv
2025-02-06T07:06:24Z
До України прийшла справжня зима: чи надовго затримаються морози
TSN
2025-02-06T07:06:15Z
На Херсонщині та Дніпропетровщині росіяни пошкодили газопроводи та житлові будинки, загинув чоловік
Комсомольская правда
2025-02-06T07:04:28Z
В.о.гендиректора типографії засуджено до 7 років в'язниці за допомогу з «виборами» у Криму - прокуратура
УкраинФорм
2025-02-06T07:00:24Z
У Білоцерківському районі сьогодні буде гучно: влада звернулася до жителів регіону
ГЛАВКОМ NET
2025-02-06T06:57:05Z
На Харківському напрямку Сили оборони відбили 4 атаки росіян, на Куп’янському минулої доби відбулося 8 атак окупантів — Генштаб ЗСУ
Мій Харків
2025-02-06T06:52:16Z
На фронті за добу зафіксували 90 боєзіткнень, найгарячіший - Покровський напрямок
УкраинФорм
2025-02-06T06:48:06Z
ЗСУ вразили 19 районів скупчень росіян – Генштаб
1News
2025-02-06T06:42:44Z
Генштаб повідомив де відбулося найбільше бойових зіткнень з окупантом
Gazeta UA
2025-02-06T06:39:17Z
Я не зміг відчути шаленого кохання, – Олександра Терен висловився про участь у "Холостяку"
24tv
2025-02-06T07:03:13Z
Один з найкращих телепроєктів сучасності: який серіал має найвищу оцінку на IMDb
24tv
2025-02-06T06:33:57Z
Мовчунка Стоцька здивувала фотографією доньки, яка стала копією Кіркорова
GlavRed
2025-02-06T06:27:42Z
"Псевдопатріотка": путіністку Поплавську, яка кричить, вивели на чисту воду
GlavRed
2025-02-06T06:27:08Z
"Холостяк" Терен зізнався, чому насправді пішов на шоу: "Бракує поваги"
TSN
2025-02-06T06:06:19Z
Ці стрижки вийшли з моди: антитренди чоловічого стилю 2025 року
24tv
2025-02-06T04:30:26Z
Якщо я кінознавець, український кінематографіст, значить, українське кіно живе, - Володимир Войтенко
Политека
2025-02-06T04:18:32Z
"Я не така вже й красуня": Олена Мозгова показала себе до і після макіяжу
GlavRed
2025-02-06T00:27:54Z
Легендарний британський рок-гурт дасть концерт вперше за 20 років
ГЛАВКОМ NET
2025-02-05T23:51:07Z
ЗСУ уразили аеродром «Приморсько-Ахтарський» у Краснодарському краї – Генштаб
ГЛАВКОМ NET
2025-02-06T07:12:51Z
Українці можуть збільшити пенсію на 50%
AgroNews
2025-02-06T07:12:32Z
Папа Римський закликав українську молодь пробачити своїм ворогам
ГЛАВКОМ NET
2025-02-06T07:06:13Z
Чому в Україні не мобілізують чоловіків до 25 років
24tv
2025-02-06T07:03:39Z
Скільки предметів буде на НМТ 2025: що варто знати вступникам
Политека
2025-02-06T06:43:07Z
Міносвіти затвердило склад Наглядової ради Київського авіаційного інституту
ГЛАВКОМ NET
2025-02-06T06:42:07Z
Військові Китаю провели повітряно-морське тренування навколо Тайваню
УкраинФорм
2025-02-06T06:39:33Z
Генштаб підтвердив удар по місцю запуску російських "шахедів" по Україні
ZN UA
2025-02-06T06:36:47Z
ТЦК не чіпатиме до кінця воєнного стану: кого не торкнеться мобілізація
Знай
2025-02-06T06:36:44Z
Популярний серед українців продукт значно знижує ризик передчасної смерті
24tv
2025-02-06T06:12:37Z
Що станеться з організмом за місяць, якщо кожного дня випивати по 3 л води
Gazeta UA
2025-02-06T04:57:34Z
Квашені чи мариновані: які помідори та огірки найкорисніші
GlavRed
2025-02-06T04:27:12Z
Грантова пастка: чи зможе агробізнес завершити розпочаті проєкти без донорського фінансування
AgroPortal
2025-02-06T04:00:08Z
Названо п'ять вуглеводних продуктів, з якими худнуть
ГЛАВКОМ NET
2025-02-06T03:06:05Z
Зеленський пообіцяв кадрові рішення на тлі проблем з доступністю ліків
ГЛАВКОМ NET
2025-02-05T23:21:31Z
Що станеться з організмом за місяць, якщо кожного дня випивати по 3 літра води
Gazeta UA
2025-02-05T22:36:47Z
Морква, горіхи – і готово: рецепт універсального салату до будь-яких страв
24tv
2025-02-05T22:21:35Z
Кожна п'ята дитина в Україні має надмірну вагу, - дослідження
Комсомольская правда
2025-02-05T20:33:20Z
З початку тижня в портах України зберігається підвищення цін на фуражний ячмінь
Agravery
2025-02-06T07:06:49Z
Клієнт ПриватБанку поскаржився на проблеми: отримав відмову в компенсації, чому відмовили
Политека
2025-02-06T07:03:55Z
Україна встигне експортувати 600 тис. т ячменю за вигідною ціною
AgroPortal
2025-02-06T07:00:10Z
CME Group запускає мікроф'ючерси на зерно та олійні з 24 лютого
Agravery
2025-02-06T06:21:58Z
Золото встановило новий історичний максимум. Все через митну політику Трампа
ГЛАВКОМ NET
2025-02-06T06:21:46Z
За віком чи за вислугу років: яку пенсію вигідніше обрати
24tv
2025-02-06T06:21:33Z
Стало відомо, як може зрости вартість картоплі у лютому 2025 р
AgroNews
2025-02-06T06:21:16Z
Курс валют на 6 лютого: скільки коштують долар, євро і злотий
Комсомольская правда
2025-02-06T06:21:07Z
Скільки коштують овочі та фрукти в Україні та Нігерії: порівняння цін
ГЛАВКОМ NET
2025-02-06T06:12:51Z
Volkswagen показав електромобіль для Європи за 20 000 євро
AutoCentre
2025-02-06T07:12:04Z
Рятує бійців, авто і навіть засоби РЕБ: що може оновлений детектор дронів "Вітряк М"
InternetUA
2025-02-06T06:22:21Z
Renault оновив старий Duster: оголошено ціни
ЗаРулем
2025-02-06T05:09:40Z
Колумбійці пересідають на велосипеди, бо їм загрожує штраф за їзду на авто: в чому причина
ГЛАВКОМ NET
2025-02-06T00:45:03Z
Дід ніколи не спізнювався на роботу: ось чому він завжди возив в автомобілі картон
24tv
2025-02-05T21:36:17Z
Найшвидший мотоцикл початку ХХ століття продали за 55 млн грн: досі може "летіти" 160 км/год
Знай
2025-02-05T20:51:53Z
Важливі документи для виїзду на чужому авто: як уникнути проблем на кордоні
Знай
2025-02-05T20:12:00Z
Mercedes-Benz розкрив всі інновації Sprinter за 30 років
AutoCentre
2025-02-05T20:03:00Z
Старт в Австралії та фінал в Абу-Дабі: календар Формули-1 на 2025 рік
24tv
2025-02-05T17:57:05Z
FT: у ЄС розслідують роль росіян у закупівлі програмного забезпечення для прикордонної системи
Европейская правда
2025-02-06T07:13:49Z
Пошлины в ущерб Соединенным Штатам: какие риски несет шантаж Трампом стран-соседей
Европейская правда
2025-02-06T07:07:04Z
Трамп вестиме окремі переговори з Зеленським та Путіним, а потім спробує звести дві сторони - Фесенко
GlavRed
2025-02-06T07:06:49Z
Ми в кращій ситуації, аніж на початку війни, – Зеленський
24tv
2025-02-06T07:03:12Z
Загинув від влучання ворожого FPV-дрона в автівку. Згадаймо Сергія Савченка
ГЛАВКОМ NET
2025-02-06T07:00:40Z
Тарифна війна: Трамп не поспішає говорити з Сі Цзіньпіном
Хвиля
2025-02-06T07:00:33Z
Тиск Трампа дає плоди. США отримали поступку щодо Панамського каналу
Telegraf
2025-02-06T06:54:41Z
Квартири, маєток у Козині, десятки компаній і 42 картини. Дружина Порошенка рятує майно у Верховному суді
ГЛАВКОМ NET
2025-02-06T06:51:09Z
Умєров і глава Міноборони Британії обговорили підготовку найближчої Ради Україна-НАТО
Европейская правда
2025-02-06T06:49:32Z