MY.UAНовини
Заробітки українських медіа: просто й складно водночас
Заробітки українських медіа: просто й складно водночас

Заробітки українських медіа: просто й складно водночас

Якісні видання матимуть попит, але цієї якості треба ще досягти.

Запахло змінами в тому, як організований світ медіа. Ми вже, мабуть, звикли до постів Ілона Маска, де він закликає кожного та кожну, в кого є телефон, займатися громадянською журналістикою та розповідати про життя у своєму місті та своїй країні, не боятися говорити про проблеми й надавати цим проблемам фактологічне підтвердження. Ще раніше Маск писав, що класичні медіа — нудні, не вловлюють змін у світі та працюють за застарілими лекалами, гублячи довіру аудиторії, а от соціальні мережі, мовляв, значно кращі: і новини висвітлюють, і картинку дійсності ціліснішу дають, ще й роблять це швидше. Написати ж допис у соцмережі Х — то досить швидка справа (хоча і його треба готувати), а статті пишуться днями — от класичні медіа і не встигають за подіями.

Але ж Маск — не єдиний голос про те, які зміни потрібні для медійної індустрії. Компанія Starboard Value почала скуповувати акції медіаконгломерату News Corp — цей конгломерат володіє газетою Wall Street Journal і належить сім’ї Руперта Мердока, а той інвестував у медіа багато мільярдів доларів. Starboard Value щиро вважає, що News Corp не дуже добре розвиває свої видання — потрібні зміни. І річ не в тому, що вже сьогодні чи завтра представники Starboard прийдуть до редакції WSJ і скажуть журналістам і журналісткам: «Ви всі щось не те робите, зараз ми розповімо, що треба». Акціонери не можуть так вчинити, хоча, мабуть, хотіли б. Досі WSJ хоч і заробляв Мердоку непогані гроші — торік понад 50% доходу приніс продаж передплати на онлайн-версію WSJ — але все ж News Corp сильно залежала від альтернативних інвестицій — у телебачення, у книжкове видавництво Harper Collins, у комерційні сайти (переважно сайти, де можна здати в оренду чи продати нерухомість).

Ці комерційні сайти заробляють добре — і мають перекривати все те, що не спроможний заробити WSJ, хоча це дуже поважна газета, де працюють досвідчені журналісти й редактори, а кожен колумніст чи колумністка дуже цінують можливість потрапити на шпальти цієї газети, інколи ціною розповідання історій про дуже гострі проблеми. Відповідно, незадовго до президентських виборів у США у 2024 році, де Республіканська партія має високі шанси перемогти, Starboard Value бачить можливість привернути увагу консервативної аудиторії до порядку денного, що пропонує WSJ.

Так, не всі цікавляться біржовими новинами, не всі цікавляться цінами на нафту. І питання в тому, чи зможе WSJ говорити до читачів і читачок більш людською, більш зрозумілою мовою — як це роблять деякі інші газети. Ніхто не говорить про те, щоби втрачати медійну класику — але й не помічати зміни більше неможливо.

В Україні робота медіа дуже змінилася з початком війни — стихли розмови про бізнес-моделі, передплату та заробіток, про доходи від медійного бізнесу та зарплати в цьому секторі. На перше місце вийшли новини про війну, репортажі, голоси учасників та учасниць війни, статистичні дані та повідомлення від Міністерства оборони й Генерального штабу ЗСУ. Разом із тим, усе одно належить знайти відповіді про те, якими будуть українські медіа в майбутньому, після війни. Інтернет-сайти, телеканали, радіостанції, газети й журнали.

Я залишаюся впевненим, що гарне видання завжди знайде свою аудиторію, зокрема читачів і читачок, котрі робитимуть передплату. Мова ж не про заробіток мільярдів, принаймні на перший час. Мова про спроможність редакції заробити на зарплатний фонд і зробити всі необхідні видатки, інвестиції в кібербезпеку та розвиток мовлення. Вчасні та добре написані новини, історії, репортажі, погляди — на це був, є і буде попит завжди. Звичайно, є спокуса їхати на старому багажі — на тих самих іменах, тих самих жанрах, тих самих підходах. Так не вийде, бо аудиторія може втомитися від одних і тих самих імен, а ще в цієї аудиторії — різні смаки, котрі ще й можуть змінюватися.

Спроби побудувати гарне видання, котре приносило б легальний, зрозумілий дохід від передплати, надто часто стикаються з технічними нюансами — не працює нормально платіжний модуль, не працює нормально мобільний додаток, ще щось. Є ще традиційна спокуса нав’язувати аудиторії порядок денний з огляду на інтереси акціонерів. З виданнями, де йдеться про передплату, про це й мови вже не має бути — бо якщо людина платить редакції зарплату завдяки своєму передплатному внеску, то вона хоче, щоб ця редакція створювала матеріали не з огляду на інтереси акціонерів, а з огляду на інтереси читачів і читачок. А підхід «ми зараз впаримо вам за ваші гроші шматок нашої особливої пропаганди» вже не працює.

Я не сприймаю серйозно роздуми про те, що зараз, під час війни й економічної кризи, а тим більше після них ніхто з українців та українок не буде нічого передплачувати. Йдеться не лише про інтернет-сайти — йдеться і про друковані видання. Як люди платять за доступ до інтернету, мобільного зв’язку, за доступ до кабельного телебачення — з тим самим почуттям, із тим самим плануванням вони можуть платити за медіа. Але таке медіа має пропонувати якісний продукт — щоб людина його читала, слухала чи дивилася та розуміла, що недаремно витратила свої гроші, що може й об’єктивно, поінформовано дізнатися про новини в країні та світі й має чим розважитися і про що поміркувати.

Серйозно: не думаю, що співпраця з рекламною індустрією може стати бізнесовим базисом для розвитку медіа. Прогортування реклами стало вже природним інстинктом споживачів онлайн-інформації — і лише наївний чи наївна будуть думати, що реклама може звернути чиюсь увагу на щось вартісне. От я йду проспектом Любомира Гузара і біля корпусів Національного авіаційного університету бачу білборд із рекламою креветок за якоюсь особливою акційною ціною. Зрозуміло, що продавець цих креветок витратив гроші на те, щоб ця реклама з’явилася на проспекті Гузара. Але в мені аж зовсім не виникає бажання йти та купувати ці креветки. Про креветки я можу подумати, коли прийду до супермаркету й оціню, які креветки є в продажу та якою є їхня ціна. І чи потрібні вони мені взагалі в моєму меню.

Є люди, здатні з якимись цифрами й аргументами доводити ефективність реклами, але я не можу згадати за останні років п’ять прикладу, щоби реклама спонукала мене щось придбати. Таку саму поведінку я помічав серед свого соціального кола. У великих міжнародних виданнях реклама є, але її мало й вона іншого плану. Це або лакшері для аудиторії Financial Times, де газета таргетує, наприклад, girlfriend інвестиційного банкіра, щоб вона придбала йому гарний годинник. Або, для прикладу, реклама конференцій — заплати стільки-то та поїдь у Дубаї поговорити з шейхами про інвестиції. Про рекламу креветок чи тарифів від мобільних операторів узагалі не йдеться. В Європі чи Америці широкі рекламні кампанії влаштовуються лише для тих продуктів чи радше сервісів, котрі можуть торкнутися кожного та кожної — наприклад, використання Apple Pay і Google Pay. Рекламуються банки, але переважно йдеться про вивіски з відсотковими ставками за кредитами чи депозитами, з пенсійними продуктами на відділеннях банків. Жодного беззмістовного плаката «Наш банк — найнадійніший» ви в Європі не знайдете, як і реклам сумнівних банків. Про те, щоб рекламувалися страхові компанії — ні в Європі, ні в США не йдеться, бо зі страхуванням там люди довіряють своєму персональному фінансовому консультанту в банку, де вони обслуговуються. Такий консультант знає ваші доходи, ваші видатки, ваш сімейний стан — і може підібрати потрібний вам страховий план на ваше майно чи здоров’я.

Є кілька ідей, як робити незалежні медіа в Україні — в тій Україні, в якій ми реально живемо. Є варіант стартаперського підходу — це коли компанія колег, друзів у вільний від основної роботи час потроху робить вечорами та на вихідних власний сайт, інвестуючи в нього час, зусилля та ресурси. Серед команди розподіляються функції. Навіщо такому стартапу робити сайт? Коли є віра в те, що можна створити класне медіа, але миттєвих заробітків не видно, а робити ставку на Google Ads в онлайн-реаліях, де на них роблять ставку всі, не дуже надійно. І такий стартап розвиває сайт, аж доки він не вийде на той рівень, коли на нього можна пропонувати передплату, щоб підтримати роботу команди. Зрозуміло, що підтримувати новинний відділ такий сайт не зможе — бо новини є роботою 24/7. Але галерею якісних історій, репортажів, есеїстики, якісних дискусій, фото й відео — такі продукти можуть зацікавити аудиторію.

Корпоративний сектор може стати інвестором в українські медіа. Це непростий шлях. Якщо компанія займається будівництвом чи фінансами, транспортом чи технологіями, в неї може бути інтерес підтримувати роботу галузевого сайта про ці теми. Такий сайт буде всю галузь тримати у стані поінформованості про найголовніші події, перезнайомить представників галузі між собою. Але щойно такий сайт стає лобістом — або інтересів окремої компанії, або навіть цілої індустрії — довіра до нього зникає. Починаються думки: «Якщо хтось щось таке пише та публікує, то комусь це вигідно». Такі сайти теж потрібні для медіаекосистеми — і в них може бути хороше майбутнє, якщо, по-перше, давати ширше коло тем (чому б не додавати політику, культуру, невже люди в будівельній галузі живуть самим лише будівництвом?), а по-друге, якщо тримати високий рівень об’єктивності та не перетворюватися на генератор рекламних матеріалів, котрі вже дуже скоро ніхто просто не читатиме.

Якщо ж ідеться про розвиток великого медійного видання, то тут усе просто й складно водночас. Простота в тому, що велике видання точно має ставити собі за мету заробляти хороші доходи, легальні доходи. Це дасть можливість інвестувати в розвиток і зарплати працівників. Невисокі зарплати в українській журналістиці протягом останніх 10 років стали причиною того, що утворилися дві когорти — відомі журналісти та журналістки, котрі змогли влаштувати своє життя (хтось на додаток до журналістики пише та видає книжки, хтось веде курси й майстер-класи, хтось розвиває паралельні проєкти), і купа працівників і працівниць, котрих часом завів у журналістику випадок. Якщо вони наберуться досвіду — мають усі шанси стати професійними журналістами та журналістками, але щоб вони залишилися в цій галузі, їм потрібно пропонувати перспективу гарних заробітків, котрі реально покриватимуть їхні доходи, а не коли треба буде ще позичати в батьків, щоб заплатити за оренду квартири, бо зарплатні не вистачає. Тому вибору у великих видань, крім як заробляти легально, немає.

А складність у тому, що й сила інерції велика — робити все по-старому та десь якось використовувати «сірі» доходи, і може бути чимало незгодних. Коли ти починаєш щось змінювати, тобі починають говорити: «А навіщо? І так же працювали». Але щоб в Україні виникли видання рівня Wall Street Journal чи Financial Times, котрі створювали би порядок денний суспільним настроям і думкам, допомагали знаходити політичні, культурні й економічні рішення — потрібно подбати про економіку видання, економіку медіа.

Справді, є в Україні пул авторів та авторок, котрі пишуть безплатно або майже безплатно — на них і виїжджають деякі видання. Але чи це надійно? Від безплатного автора не завжди можна сподіватися як регулярності, так і якості, глибини подачі матеріалу. Щоби з’явилося покоління журналістів, журналісток, котрими будуть зачитуватися, чиїми історіями будуть надихатися — в це покоління слід інвестувати. Інвестувати чимало, а не мінімальну зарплату. Для України це важливо — без орієнтирів, без розказаних про нашу країну історій дуже непросто робити будь-які висновки в житті. А ще ж завжди буде хтось, кому вигідно, щоби про найважливіше мовчали або говорили неправду чи неповну правду.

Треба мати більше віри в те, що медіа — це важливо. Так, важко розвивати медіа. Так, є опір цьому розвитку. Але й шляху іншого немає, і перспективи хороші. Скільки всього — і міжнародна співпраця можлива, і паралельні проєкти івентів чи, наприклад, документалістики, і книговидання, воно теж може йти паралельно до роботи медіа. Бо когось цікавлять новини про нашу війну, а комусь хочеться про це почитати гарну книжку у зручних, комфортних умовах вдома. Треба лише приймати ці складні рішення та розвиватися. Новини — це суттєво, це нас інформує, але новини не дають відповіді на запитання про напрямок розвитку України. Коли ж починаються розмови про напрямок розвитку — там одне й те саме коло чиїхось матеріальних зацікавленостей, щоб усе було ось так, а не інакше. Зміни потрібні.

Ілюстративне фото: «pixabay.com»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Залужный объяснил разницу между украинским миром и "русским миром"
Comments UA
2025-04-15T07:42:27Z
Это может быть скоро: Тимошенко неожиданно заявила, когда завершится война в Украине
Comments UA
2025-04-06T16:12:51Z
Стало известно, на что США могут обменять четыре области в Украине
Comments UA
2025-04-12T15:18:21Z
Ответ на парад. Планы Украины на 9 мая
Корреспондент
2025-04-14T22:28:35Z
Трампу предлагают более жесткую позицию по отношению к Путину, однако есть препятствие, - WSJ
Telegraf
2025-04-15T08:27:19Z
"Абсурдно": Вэнс ответил Зеленскому на обвинения в оправдании РФ
GlavRed
2025-04-15T08:27:09Z
У Путина осталось совсем немного времени откладывать перемирие: что об этом говорит
Comments UA
2025-04-14T14:06:52Z
Может остановить Россию за 24 часа: Жданов удивил, как можно закончить войну в Украине
TSN
2025-04-01T16:13:50Z
Трамп уволил вице-адмирала ВМС США Шошану Чатфилд: причина
ZN UA
2025-04-08T00:30:11Z
Ходжес назвал единственного человека в Украине, который все еще способен разрушить Крымский мост
Comments UA
2025-04-11T14:00:32Z
Российские силы пытаются прорвать линию обороны ВСУ в Запорожской области
Gazeta UA
2025-04-15T06:39:31Z
Хронология войны — день 1139: россияне продвигаются под Лиманом, а Киев отходит от обстрелов
Telegraf
2025-04-06T21:03:01Z
Известный волонтер указал на положительный момент в истории с гибелью украинского пилота F-16
Апостроф
2025-04-12T13:18:23Z
Погода этой весной: метеоролог рассказала, какими будут конец апреля и май
ZN UA
2025-04-15T08:19:05Z
Повышение тарифов на коммунальные услуги в Киеве: за что придется платить больше в мае
Политека
2025-04-15T07:33:50Z
Погиб украинский пилот F-16
Апостроф
2025-04-12T20:58:52Z
Оккупанты шокированы: командование РФ запретило эвакуацию раненых
Comments UA
2025-04-02T20:45:01Z
Передавал врагу координаты ВСУ: суд наказал военного-предателя
Новости Украины
2025-04-05T09:18:45Z
Народная артистка Ада Роговцева сообщила о тяжелой утрате/Актриса рассказала, что ушел из жизни близкий ей человек
Апостроф
2025-04-12T16:17:49Z
В ОП рассказали о количестве новобранцев по Контракту 18-24
Корреспондент
2025-04-12T19:51:13Z
Впервые в истории истребитель F-35 собрали из двух разбитых самолетов
Корреспондент
2025-04-10T23:45:18Z
Мобилизация в Украине с 1 апреля: кто может остаться без брони
Факти ICTV
2025-04-01T17:03:20Z
Эстонским военным разрешили топить вражеские корабли
UAToday
2025-04-15T08:27:34Z
Россия наступает в Сумской области: командир "Грузинского легиона" объяснил, чего ждать
Comments UA
2025-04-15T08:18:54Z
Самый массовый призыв срочников от диктатора Путина: реакция Украины
Comments UA
2025-04-01T14:54:54Z
Пенсионеры могут получить е-удостоверение - новый сервис от ПФУ
Новости Украины
2025-04-12T12:24:01Z
Сотрудницу уволили за уход с работы на минуту раньше положенного: чем все закончилось
Фокус
2025-04-12T12:21:11Z
Джон Траволта растрогал фото с покойным сыном и довел до слез обращением к нему
TSN
2025-04-14T22:18:17Z
68-летняя актриса Нина Набока удивила, почему живет со студентом под одной крышей
TSN
2025-04-12T18:03:18Z
Жила в России 20 лет, но приезжала в Украину к дочери: как выглядит мама Поляковой и что о ней известно
Telegraf
2025-04-01T17:03:53Z
Бывший участник команды Данилко назвал сумму, которую ему платил артист/Финалист "Х-фактора" работал у артиста на бэк-вокале
Апостроф
2025-04-03T15:33:34Z
HBO раскрыл первых актеров нового сериала о Гарри Поттере
Корреспондент
2025-04-15T08:12:09Z
Эмме Уотсон - 35: как изменилась актриса со времен "Гарри Поттера"
Gazeta UA
2025-04-15T08:09:43Z
Новая порция негатива: фотография Пугачевой разозлила россиян
Comments UA
2025-04-06T20:42:44Z
​Умерла украинская звезда кино Таисия Литвиненко
Апостроф
2025-04-06T16:27:50Z
Спикер ВМС ВСУ увидел "карательную дискотеку"/ Сеть взорвалась комментариями от современного российского эстрадного "творчества"
Апостроф
2025-04-01T16:39:08Z
Определили самую опасную позу в сексе для мужчин
Gazeta UA
2025-04-07T19:39:04Z
Непригодных к службе могут неожиданно "вылечить": украинцам массово переписывают диагнозы
Знай
2025-04-12T19:30:30Z
Диетолог раскрыла рецепт блюда, которое убережет от рака
Comments UA
2025-04-12T14:39:43Z
В Украине расширили программу Доступные лекарства
Корреспондент
2025-04-12T18:51:26Z
Если вы собираетесь сами печь куличи, вам необходимо знать ряд правил
Comments UA
2025-04-15T07:09:36Z
Установление инвалидности для военных: какие условия
ZN UA
2025-04-14T23:43:46Z
Мог все испортить: биохакер, потративший миллионы на борьбу со смертью, сделал большую ошибку
Фокус
2025-04-06T13:06:28Z
Какое растительное масло категорически не подходит для жарки
TSN
2025-04-14T22:17:40Z
Ученые впервые вырастили человеческие зубы в лаборатории
TSN
2025-04-14T22:17:34Z
Вместо "спасибо" - нож: в Винницкой области женщина спасла мужчину, а он ее убил
Новости Украины
2025-04-12T18:33:05Z
В Польше загорелся дом: есть жертвы, среди эвакуированных - украинцы
Корреспондент
2025-04-14T19:25:45Z
В Днепре во время теракта погиб товарищ Филатова
Comments UA
2025-04-04T11:15:56Z
Трагедия в Одессе: к супругам пришел знакомый и взорвал гранату
Telegraf
2025-04-11T19:21:23Z
На Херсонщині російський дрон знищив авто з гуманітарним хлібом
AgroNews
2025-04-15T08:22:03Z
После мощных взрывов горят дома: в РФ пожаловались на массированную атаку дронов
GlavRed
2025-04-15T08:09:30Z
Мобилизированный в ВСУ полковник полиции устроил скандал из-за взяток для полицейских от военнообязанных
Апостроф
2025-04-06T10:06:07Z
Украину охватила масштабная воздушная тревога: названа причина
TSN
2025-04-06T00:30:24Z
Увеличилось количество российских Ту-95мс, совершивших вылет
TSN
2025-04-06T02:30:06Z
Этот дешевый раствор отбелит ваш тюль: от жира и пыли не останется ни следа
Telegraf
2025-04-03T19:06:34Z
Спасите свой урожай: вот чем следует обработать деревья после заморозков
Telegraf
2025-04-12T15:06:31Z
Чем помыть краны, чтобы сверкали, как новые: эффективные методы, о которых мало кто знает
TSN
2025-04-01T12:13:34Z
Избегайте тем о политике и религии: аргентинка раскрыла особый секрет долголетия
Gazeta UA
2025-04-01T12:03:30Z
Через три недели будете есть свежую зелень: как быстро вырастить укроп на грядке
Telegraf
2025-04-15T08:03:54Z
Муравьи на даче: милые трудяги или назойливые соседи? Как прогнать их с города без капли химии
Знай
2025-04-15T06:51:12Z
Как выбрать хороший растворимый кофе: украинцам дали лайфхаки
Апостроф
2025-04-01T18:27:38Z
Как ухаживать за седыми волосами: прически для женщин старше 40 лет
GlavRed
2025-04-01T16:30:42Z
Странные позы для сна: что они говорят о характере вашей собаки
Знай
2025-04-15T05:51:08Z
«Усика из меню не уберём!» - в Донецке в кафе «вольничали», пока не пришла «полиция». ФОТО
Новости Украины
2025-04-13T19:27:57Z
Патрульная полиция Киева провела задержание с наручниками бывшего футболиста Алиева
ZN UA
2025-04-12T18:33:09Z
Боксер по провищу "Успех" умер во время боя
Telegraf
2025-04-01T09:54:16Z
В УЕФА почтили память российского футболиста, который добровольно пошел убивать украинцев
Telegraf
2025-04-03T15:12:02Z
Чемпион мира не готов к проведению боя с Усиком
Корреспондент
2025-04-15T08:15:33Z
Украинские шпажисты победили россиян, выразив возмущение их участием
Корреспондент
2025-04-15T07:45:05Z
Триумф Онофрийчук на этапе Кубка мира по художественной гимнастике
Корреспондент
2025-04-05T21:12:36Z
"Динамо" обыграло "Рух" в Кубке Украины благодаря соло голу Пихаленка
Telegraf
2025-04-02T16:57:27Z
Кубок Украины: где и когда смотреть четвертьфиналы "Динамо" и "Шахтера"
Telegraf
2025-04-01T14:21:18Z
Когда появятся гривны с новыми портреты на банкнотах: в НБУ сделали заявление
Comments UA
2025-04-02T10:27:20Z
Пенсионеры могут не дождаться пересчета: как заставить ПФУ вовремя заплатить деньги
Знай
2025-04-01T14:30:57Z
ПриватБанк объявил новую волну выплаты госпомощи в 1,5 тыс. грн: какие условия
Апостроф
2025-04-01T14:45:39Z
Тарифы на газ на лето: Кабмин принял важное решение
Апостроф
2025-04-11T13:39:52Z
Хватит на парочку куличей: супермаркеты обновили цены на сахар, муку, постное и яйца
Знай
2025-04-15T08:12:13Z
Девальвация в Аргентине. Песо за день упало на 10% после смягчения валютного контроля
Лига
2025-04-15T07:51:15Z
Польша хочет получить свой порт в Одессе для экспорта зерна в Африку
Хвиля
2025-04-04T19:54:03Z
Маск потерял миллиарды долларов из-за пошлин Трампа
Апостроф
2025-04-04T10:30:26Z
«Лекарства подешевеют на 5-52%»: журналистка рассказала, что еще изменится в апреле
Знай
2025-04-02T06:21:36Z
S.T.A.L.K.E.R. 2 получил официальную «дорожную карту» — новое оружие, лут из мутантов и многое другое
ITC
2025-04-14T14:25:37Z
Авторы Barotrauma анонсировали Frostrail — кооперативный хоррор про выживание машиниста в ледяной пустоши
GameMag
2025-04-12T14:42:34Z
Исследование Astrum Entertainment: 85% российских геймеров не готовы платить за игру больше 4 тысяч рублей
GameMag
2025-04-12T18:58:41Z
В Македонии археологи нашли 2500-летний город
Корреспондент
2025-04-10T19:09:54Z
Затяжная магнитная буря снова окрепла. Когда она будет самой сильной
Telegraf
2025-04-15T08:03:19Z
Україна не торгуватиме з ЄС за довоєнними правилами
AgroNews
2025-04-15T07:13:57Z
Появление Dishonored 3 маловероятно — Рафаэль Колантонио назвал причину
GameMag
2025-04-06T21:10:54Z
Это приложение постоянно ворует память на телефоне: как это быстро исправить
Telegraf
2025-04-06T05:21:34Z
Официально: Ubisoft издаст инди-рогалик Morbid Metal
GameMag
2025-04-10T18:49:55Z
Инженеры разобрали батареи Tesla и BYD: какие выводы они сделали
UAToday
2025-04-12T13:03:39Z
Sony без лишнего шума отправляет PlayStation 4 на покой
GameMag
2025-04-02T08:27:40Z
Японская надежность: американец проехал более 3 миллионов км на двух Toyota
Фокус
2025-04-15T06:42:42Z
Опасная ошибка: почему поворот колес при парковке может обернуться дорогим ремонтом
Знай
2025-04-15T04:51:12Z
Как развиваются сети зарядки электрокаров в Украине и почему цены ЭЗС остаются высокими
Comments UA
2025-04-15T03:12:16Z
В Украине попал в аварию уникальный суперкар Porsche: не кадры, а слезы крокодила
Знай
2025-04-15T02:51:23Z
Мерседес стремится заключить мегаконтракт со звездным пилотом
Корреспондент
2025-04-14T16:06:02Z
Китайский электроседан Zeekr 007 GT вышел в серию: что известно о новинке
Gazeta UA
2025-04-14T14:31:26Z
Новинка Cadillac Escalade за 5 млн грн превращается в шикарный ресторан: ужин с ветерком
Знай
2025-04-14T12:51:28Z