MY.UAНовини
Заробітки українських медіа: просто й складно водночас
Заробітки українських медіа: просто й складно водночас

Заробітки українських медіа: просто й складно водночас

Якісні видання матимуть попит, але цієї якості треба ще досягти.

Запахло змінами в тому, як організований світ медіа. Ми вже, мабуть, звикли до постів Ілона Маска, де він закликає кожного та кожну, в кого є телефон, займатися громадянською журналістикою та розповідати про життя у своєму місті та своїй країні, не боятися говорити про проблеми й надавати цим проблемам фактологічне підтвердження. Ще раніше Маск писав, що класичні медіа — нудні, не вловлюють змін у світі та працюють за застарілими лекалами, гублячи довіру аудиторії, а от соціальні мережі, мовляв, значно кращі: і новини висвітлюють, і картинку дійсності ціліснішу дають, ще й роблять це швидше. Написати ж допис у соцмережі Х — то досить швидка справа (хоча і його треба готувати), а статті пишуться днями — от класичні медіа і не встигають за подіями.

Але ж Маск — не єдиний голос про те, які зміни потрібні для медійної індустрії. Компанія Starboard Value почала скуповувати акції медіаконгломерату News Corp — цей конгломерат володіє газетою Wall Street Journal і належить сім’ї Руперта Мердока, а той інвестував у медіа багато мільярдів доларів. Starboard Value щиро вважає, що News Corp не дуже добре розвиває свої видання — потрібні зміни. І річ не в тому, що вже сьогодні чи завтра представники Starboard прийдуть до редакції WSJ і скажуть журналістам і журналісткам: «Ви всі щось не те робите, зараз ми розповімо, що треба». Акціонери не можуть так вчинити, хоча, мабуть, хотіли б. Досі WSJ хоч і заробляв Мердоку непогані гроші — торік понад 50% доходу приніс продаж передплати на онлайн-версію WSJ — але все ж News Corp сильно залежала від альтернативних інвестицій — у телебачення, у книжкове видавництво Harper Collins, у комерційні сайти (переважно сайти, де можна здати в оренду чи продати нерухомість).

Ці комерційні сайти заробляють добре — і мають перекривати все те, що не спроможний заробити WSJ, хоча це дуже поважна газета, де працюють досвідчені журналісти й редактори, а кожен колумніст чи колумністка дуже цінують можливість потрапити на шпальти цієї газети, інколи ціною розповідання історій про дуже гострі проблеми. Відповідно, незадовго до президентських виборів у США у 2024 році, де Республіканська партія має високі шанси перемогти, Starboard Value бачить можливість привернути увагу консервативної аудиторії до порядку денного, що пропонує WSJ.

Так, не всі цікавляться біржовими новинами, не всі цікавляться цінами на нафту. І питання в тому, чи зможе WSJ говорити до читачів і читачок більш людською, більш зрозумілою мовою — як це роблять деякі інші газети. Ніхто не говорить про те, щоби втрачати медійну класику — але й не помічати зміни більше неможливо.

В Україні робота медіа дуже змінилася з початком війни — стихли розмови про бізнес-моделі, передплату та заробіток, про доходи від медійного бізнесу та зарплати в цьому секторі. На перше місце вийшли новини про війну, репортажі, голоси учасників та учасниць війни, статистичні дані та повідомлення від Міністерства оборони й Генерального штабу ЗСУ. Разом із тим, усе одно належить знайти відповіді про те, якими будуть українські медіа в майбутньому, після війни. Інтернет-сайти, телеканали, радіостанції, газети й журнали.

Я залишаюся впевненим, що гарне видання завжди знайде свою аудиторію, зокрема читачів і читачок, котрі робитимуть передплату. Мова ж не про заробіток мільярдів, принаймні на перший час. Мова про спроможність редакції заробити на зарплатний фонд і зробити всі необхідні видатки, інвестиції в кібербезпеку та розвиток мовлення. Вчасні та добре написані новини, історії, репортажі, погляди — на це був, є і буде попит завжди. Звичайно, є спокуса їхати на старому багажі — на тих самих іменах, тих самих жанрах, тих самих підходах. Так не вийде, бо аудиторія може втомитися від одних і тих самих імен, а ще в цієї аудиторії — різні смаки, котрі ще й можуть змінюватися.

Спроби побудувати гарне видання, котре приносило б легальний, зрозумілий дохід від передплати, надто часто стикаються з технічними нюансами — не працює нормально платіжний модуль, не працює нормально мобільний додаток, ще щось. Є ще традиційна спокуса нав’язувати аудиторії порядок денний з огляду на інтереси акціонерів. З виданнями, де йдеться про передплату, про це й мови вже не має бути — бо якщо людина платить редакції зарплату завдяки своєму передплатному внеску, то вона хоче, щоб ця редакція створювала матеріали не з огляду на інтереси акціонерів, а з огляду на інтереси читачів і читачок. А підхід «ми зараз впаримо вам за ваші гроші шматок нашої особливої пропаганди» вже не працює.

Я не сприймаю серйозно роздуми про те, що зараз, під час війни й економічної кризи, а тим більше після них ніхто з українців та українок не буде нічого передплачувати. Йдеться не лише про інтернет-сайти — йдеться і про друковані видання. Як люди платять за доступ до інтернету, мобільного зв’язку, за доступ до кабельного телебачення — з тим самим почуттям, із тим самим плануванням вони можуть платити за медіа. Але таке медіа має пропонувати якісний продукт — щоб людина його читала, слухала чи дивилася та розуміла, що недаремно витратила свої гроші, що може й об’єктивно, поінформовано дізнатися про новини в країні та світі й має чим розважитися і про що поміркувати.

Серйозно: не думаю, що співпраця з рекламною індустрією може стати бізнесовим базисом для розвитку медіа. Прогортування реклами стало вже природним інстинктом споживачів онлайн-інформації — і лише наївний чи наївна будуть думати, що реклама може звернути чиюсь увагу на щось вартісне. От я йду проспектом Любомира Гузара і біля корпусів Національного авіаційного університету бачу білборд із рекламою креветок за якоюсь особливою акційною ціною. Зрозуміло, що продавець цих креветок витратив гроші на те, щоб ця реклама з’явилася на проспекті Гузара. Але в мені аж зовсім не виникає бажання йти та купувати ці креветки. Про креветки я можу подумати, коли прийду до супермаркету й оціню, які креветки є в продажу та якою є їхня ціна. І чи потрібні вони мені взагалі в моєму меню.

Є люди, здатні з якимись цифрами й аргументами доводити ефективність реклами, але я не можу згадати за останні років п’ять прикладу, щоби реклама спонукала мене щось придбати. Таку саму поведінку я помічав серед свого соціального кола. У великих міжнародних виданнях реклама є, але її мало й вона іншого плану. Це або лакшері для аудиторії Financial Times, де газета таргетує, наприклад, girlfriend інвестиційного банкіра, щоб вона придбала йому гарний годинник. Або, для прикладу, реклама конференцій — заплати стільки-то та поїдь у Дубаї поговорити з шейхами про інвестиції. Про рекламу креветок чи тарифів від мобільних операторів узагалі не йдеться. В Європі чи Америці широкі рекламні кампанії влаштовуються лише для тих продуктів чи радше сервісів, котрі можуть торкнутися кожного та кожної — наприклад, використання Apple Pay і Google Pay. Рекламуються банки, але переважно йдеться про вивіски з відсотковими ставками за кредитами чи депозитами, з пенсійними продуктами на відділеннях банків. Жодного беззмістовного плаката «Наш банк — найнадійніший» ви в Європі не знайдете, як і реклам сумнівних банків. Про те, щоб рекламувалися страхові компанії — ні в Європі, ні в США не йдеться, бо зі страхуванням там люди довіряють своєму персональному фінансовому консультанту в банку, де вони обслуговуються. Такий консультант знає ваші доходи, ваші видатки, ваш сімейний стан — і може підібрати потрібний вам страховий план на ваше майно чи здоров’я.

Є кілька ідей, як робити незалежні медіа в Україні — в тій Україні, в якій ми реально живемо. Є варіант стартаперського підходу — це коли компанія колег, друзів у вільний від основної роботи час потроху робить вечорами та на вихідних власний сайт, інвестуючи в нього час, зусилля та ресурси. Серед команди розподіляються функції. Навіщо такому стартапу робити сайт? Коли є віра в те, що можна створити класне медіа, але миттєвих заробітків не видно, а робити ставку на Google Ads в онлайн-реаліях, де на них роблять ставку всі, не дуже надійно. І такий стартап розвиває сайт, аж доки він не вийде на той рівень, коли на нього можна пропонувати передплату, щоб підтримати роботу команди. Зрозуміло, що підтримувати новинний відділ такий сайт не зможе — бо новини є роботою 24/7. Але галерею якісних історій, репортажів, есеїстики, якісних дискусій, фото й відео — такі продукти можуть зацікавити аудиторію.

Корпоративний сектор може стати інвестором в українські медіа. Це непростий шлях. Якщо компанія займається будівництвом чи фінансами, транспортом чи технологіями, в неї може бути інтерес підтримувати роботу галузевого сайта про ці теми. Такий сайт буде всю галузь тримати у стані поінформованості про найголовніші події, перезнайомить представників галузі між собою. Але щойно такий сайт стає лобістом — або інтересів окремої компанії, або навіть цілої індустрії — довіра до нього зникає. Починаються думки: «Якщо хтось щось таке пише та публікує, то комусь це вигідно». Такі сайти теж потрібні для медіаекосистеми — і в них може бути хороше майбутнє, якщо, по-перше, давати ширше коло тем (чому б не додавати політику, культуру, невже люди в будівельній галузі живуть самим лише будівництвом?), а по-друге, якщо тримати високий рівень об’єктивності та не перетворюватися на генератор рекламних матеріалів, котрі вже дуже скоро ніхто просто не читатиме.

Якщо ж ідеться про розвиток великого медійного видання, то тут усе просто й складно водночас. Простота в тому, що велике видання точно має ставити собі за мету заробляти хороші доходи, легальні доходи. Це дасть можливість інвестувати в розвиток і зарплати працівників. Невисокі зарплати в українській журналістиці протягом останніх 10 років стали причиною того, що утворилися дві когорти — відомі журналісти та журналістки, котрі змогли влаштувати своє життя (хтось на додаток до журналістики пише та видає книжки, хтось веде курси й майстер-класи, хтось розвиває паралельні проєкти), і купа працівників і працівниць, котрих часом завів у журналістику випадок. Якщо вони наберуться досвіду — мають усі шанси стати професійними журналістами та журналістками, але щоб вони залишилися в цій галузі, їм потрібно пропонувати перспективу гарних заробітків, котрі реально покриватимуть їхні доходи, а не коли треба буде ще позичати в батьків, щоб заплатити за оренду квартири, бо зарплатні не вистачає. Тому вибору у великих видань, крім як заробляти легально, немає.

А складність у тому, що й сила інерції велика — робити все по-старому та десь якось використовувати «сірі» доходи, і може бути чимало незгодних. Коли ти починаєш щось змінювати, тобі починають говорити: «А навіщо? І так же працювали». Але щоб в Україні виникли видання рівня Wall Street Journal чи Financial Times, котрі створювали би порядок денний суспільним настроям і думкам, допомагали знаходити політичні, культурні й економічні рішення — потрібно подбати про економіку видання, економіку медіа.

Справді, є в Україні пул авторів та авторок, котрі пишуть безплатно або майже безплатно — на них і виїжджають деякі видання. Але чи це надійно? Від безплатного автора не завжди можна сподіватися як регулярності, так і якості, глибини подачі матеріалу. Щоби з’явилося покоління журналістів, журналісток, котрими будуть зачитуватися, чиїми історіями будуть надихатися — в це покоління слід інвестувати. Інвестувати чимало, а не мінімальну зарплату. Для України це важливо — без орієнтирів, без розказаних про нашу країну історій дуже непросто робити будь-які висновки в житті. А ще ж завжди буде хтось, кому вигідно, щоби про найважливіше мовчали або говорили неправду чи неповну правду.

Треба мати більше віри в те, що медіа — це важливо. Так, важко розвивати медіа. Так, є опір цьому розвитку. Але й шляху іншого немає, і перспективи хороші. Скільки всього — і міжнародна співпраця можлива, і паралельні проєкти івентів чи, наприклад, документалістики, і книговидання, воно теж може йти паралельно до роботи медіа. Бо когось цікавлять новини про нашу війну, а комусь хочеться про це почитати гарну книжку у зручних, комфортних умовах вдома. Треба лише приймати ці складні рішення та розвиватися. Новини — це суттєво, це нас інформує, але новини не дають відповіді на запитання про напрямок розвитку України. Коли ж починаються розмови про напрямок розвитку — там одне й те саме коло чиїхось матеріальних зацікавленостей, щоб усе було ось так, а не інакше. Зміни потрібні.

Ілюстративне фото: «pixabay.com»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Головне – досягти своїх цілей: у Путіна зробили нову цинічну заяву про війну в Україні
24tv
2025-07-20T09:30:42Z
Шмигаль домовився про щотижневу координацію дій зі співголовою Рамштайну
Лига
2025-07-21T13:36:03Z
СБУ заявила про арешт російського "крота" у лавах НАБУ
Gazeta UA
2025-07-21T13:34:21Z
Росія не буде вторгатись в країни НАТО, у них є інший план, — міністр оборони Бельгії про старість Путіна, жорстку силу та F-16 для України
Telegraf
2025-07-21T13:33:58Z
Посилення ППО та підготовка воїнів. Зеленський провів зустріч із главою МЗС Франції
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T13:33:37Z
Дикий розповів, чи зможе РФ атакувати 2 тис. дронів Україну одночасно
Gazeta UA
2025-07-21T13:33:26Z
«Дроновий союз» Росії та Китаю. Чим він небезпечний для України?
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T13:30:16Z
В Україні можуть з’явитись мобільні ТЦК: що відомо
TSN
2025-07-21T13:27:42Z
Удари по Москві і виколупування Путіна з бункера: Пономарьов – про те, чого чекати Росії від Трампа
GlavRed
2025-07-21T13:27:30Z
Графік відключення світла в Запорізькій області з 22 по 24 липня: де не буде електроенергії
Политека
2025-07-21T13:30:37Z
На Куп’янському напрямку Сили оборони відбили дві російські атаки — Генштаб ЗСУ
Мій Харків
2025-07-21T13:28:31Z
Росіяни почали новий наступ: куди намагається прорватися ворог
GlavRed
2025-07-21T13:27:20Z
Поліція Києва спростовує інформацію, щодо мародерства на столичній Лукʼянівці, яка поширюється в ЗМІ
Украина Криминальная
2025-07-21T13:24:25Z
У Києві закривається арт-книгарня «Місто»
Детектор М
2025-07-21T13:21:01Z
У Києві російський дрон знищив волонтерський центр "Перший Спалах"
24tv
2025-07-21T13:18:40Z
Де цього тижня у Києві пройдуть продуктові ярмарки. Адреси
VGorode
2025-07-21T13:15:00Z
Хмельницький отримав чергову партію нових тролейбусів
AutoCentre
2025-07-21T13:13:45Z
Спека та холодне море: якою буде погода в Україні найближчі дні і що таке апвелінг, – Діденко
Фокус
2025-07-21T13:06:42Z
ОККО довела кількість сонячних електростанцій на своїх АЗК до 244
AutoCentre
2025-07-21T13:36:07Z
Скільки коштує бензин та інше пальне на АЗС України
УкраинФорм
2025-07-21T13:33:10Z
Валюта стрімко подорожчала - курс на 22 липня
Gazeta UA
2025-07-21T13:30:48Z
Дефіцит азотних добрив в Україні може сягнути 20% через заборону ввезення
AgroPortal
2025-07-21T13:30:44Z
Деякі пенсіонери залишаться без надбавок: кому скасують додаткові виплати
24tv
2025-07-21T13:27:41Z
Україна отримає додаткові Patriot від Німеччини: подробиці
TSN
2025-07-21T13:27:39Z
Провідні банки РФ почали готуватися до боргової кризи - розвідка
УкраинФорм
2025-07-21T13:21:13Z
Скільки влітку 2025 року коштує косметичний ремонт квартири
24tv
2025-07-21T13:18:33Z
Контрабанда електроніки щороку завдає держбюджету ₴20 мільярдів збитків - Гетманцев
УкраинФорм
2025-07-21T13:15:27Z
Суд оштрафував директора комплексу через російські пісні Вєрки Сєрдючки
1News
2025-07-21T13:33:49Z
Популярний український співак опинився в епіцентрі обстрілу Києва 21 липня
GlavRed
2025-07-21T13:27:08Z
Робота присвячена бійцям: митець розповів про свою графіті-вишивку зі зброї у Харкові
24tv
2025-07-21T13:24:49Z
Леся Нікітюк відповіла відомій акторці, яка дорікнула їй за знімання у фільмі: "Більше не буду"
TSN
2025-07-21T13:21:57Z
Стильні речі, які носять модниці з Європи цього літа
24tv
2025-07-21T13:18:14Z
В Італії після резонансу скасували концерт за участі прокремлівського Гергієва
Европейская правда
2025-07-21T13:06:29Z
Була тренеркою "Ліги Сміху" і підтримала Україну: де зараз відома телеведуча Тетяна Лазарєва
Telegraf
2025-07-21T13:00:10Z
З полум'ям у руках і гітарою, що горить: YAKTAK розірвав сцену Atlas Festival 2025
24tv
2025-07-21T12:54:40Z
Сергій Стрельніков і Вікторія Литвиненко розійшлися? Прихильники запідозрили розрив акторської пари
Вива
2025-07-21T12:36:36Z
В Україні облік медканабісу інтегрували з електронною системою охорони здоровʼя
УкраинФорм
2025-07-21T12:45:06Z
"Хрестики" тут не допоможуть. Як швидко прибрати свербіж після укусу комара
Telegraf
2025-07-21T12:42:47Z
Чому кури несуть дрібні яйця: 4 причини та їх вирішення
GlavRed
2025-07-21T12:27:20Z
Вчені виявили зміни в очах після вакцинації від COVID-19
360ua.news
2025-07-21T12:03:48Z
У Польщі зафіксовано спалах холери
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T11:48:08Z
Нова соцдопомога: медичні огляди та підтримка з документами
Знай
2025-07-21T11:36:36Z
У США чоловік загинув через те, що зайшов в кабінет, коли там працював МРТ апарат
24tv
2025-07-21T11:24:14Z
Які пільги мають учасники бойових дій та як ними скористатися
24tv
2025-07-21T10:45:55Z
Чи можна спати на дивані щодня. Поради лікаря-ортопеда
Gazeta UA
2025-07-21T10:09:13Z
Ці 5 звичок заважають вам підтримувати чистоту у домі: багато людей їх мають
24tv
2025-07-21T13:30:52Z
Убезпечте себе – перевірте ще на базарі: 3 небезпечні ознаки при купівлі дині
24tv
2025-07-21T13:03:45Z
Подорожі країною під час війни: де відпочивають українці цього літа
24tv
2025-07-21T12:54:32Z
Чим підживити огірки у липні: дріжджі подарують щедрий урожай
24tv
2025-07-21T12:45:19Z
Коли і як краще кропити картоплю від колорадського жука
TSN
2025-07-21T12:18:18Z
Що не варто мити мийкою високого тиску: перелік поверхонь, які можуть постраждати
24tv
2025-07-21T12:12:39Z
Носіть цей одяг у спеку, щоб уникнути перегріву: прості кроки для комфорту
24tv
2025-07-21T11:36:30Z
Чому не можна викидати старий гаманець: ритуали, які допоможуть отримати фінансовий добробут
TSN
2025-07-21T11:33:04Z
Експерти назвали 4 звички, через які ваші підлоги постійно брудні
24tv
2025-07-21T11:27:59Z
Екзотична гледичія в Україні: чим особливе дерево з колючками до 30 см і чому його називають "злим"
Gazeta UA
2025-07-21T13:36:05Z
Щомісяця в Україні мобілізують до 30 тисяч осіб - Веніславський
УкраинФорм
2025-07-21T13:33:52Z
Ворог удосконалюється: в чому небезпека запуску "Шахедів" із автомобілей
24tv
2025-07-21T13:30:28Z
Папа Римський планує «перезапустити» діалог із РПЦ - ЗМІ
УкраинФорм
2025-07-21T13:30:24Z
Ледь не роздягли на очах у всіх: дівчину обшукали в аеропорту через несподівану причину
Фокус
2025-07-21T13:27:41Z
Генерал-лейтенант відповів, як Україні найефективніше захиститися від повітряних атак
24tv
2025-07-21T13:24:28Z
Шмигаль оголосив учасникам Рамштайну основні оборонні потреби України
УкраинФорм
2025-07-21T13:24:14Z
За пів року частка української зброї має становити до 50%, – Зеленський дав завдання Міноборони
24tv
2025-07-21T13:21:09Z
Авіаексперт пояснив, як можна ефективно використати дрони-перехоплювачі
24tv
2025-07-21T13:18:52Z
Мілан працює над трьома трансферами – GdS
Football.ua
2025-07-21T13:34:41Z
Динамо дізналось потенційного суперника у кваліфікації Ліги чемпіонів
24tv
2025-07-21T13:33:56Z
Міжнародна федерація шахів допустила росіянок на командний чемпіонат світу
ZN UA
2025-07-21T13:28:35Z
Після перемоги Усика офіційно відсторонено від боксу: що сталося після бою
GlavRed
2025-07-21T13:27:32Z
Інтер Маямі найближчими днями оформить трансфер Де Пауля
Football.ua
2025-07-21T13:22:47Z
Експромоутер Усика розповів, чому не порадив би українцю реванш проти Дюбуа
24tv
2025-07-21T13:06:09Z
Ексгравець Руха підписав контракт з російським клубом: він залишив Україну за системою "Шлях"
24tv
2025-07-21T13:03:31Z
Гендиректор Ростех і президент футбольного клубу ЦСКА отримали підозри
1News
2025-07-21T12:55:02Z
Жеребкування визначило потенційних суперників «Олександрії» та «Полісся» у Лізі конференцій
УкраинФорм
2025-07-21T12:30:31Z
До 9 років ув’язненняі засуджено жителя Полтавського району за вбивство співмешканки
Украина Криминальная
2025-07-21T13:33:01Z
У Бангладеш літак впав на школу: є поранені та загиблий
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T13:27:51Z
Трьом співробітникам НАБУ повідомлено про підозру в скоєнні ДТП, що призвели до каліцтва потерпілих
Украина Криминальная
2025-07-21T13:27:10Z
Судитимуть двох жителів Сумщини, які виманили в дружини загиблого військового ₴592 тис
Украина Криминальная
2025-07-21T13:18:30Z
В Івано-Франківську BMW буквально у вогні влетіло на територію СТО: разюче відео
24tv
2025-07-21T13:15:49Z
На Рівненщині чоловіки знущалися над собакою: у справу втрутилася поліція
24tv
2025-07-21T13:15:40Z
Суспільне: Молочного, якого підозрюють у смертельній ДТП у Києві, взяли під варту без застави
Лига
2025-07-21T13:06:37Z
На Філіппінах застрелили ведучого Radio WOW FM
Детектор М
2025-07-21T13:01:50Z
Поблизу Індонезії горів пором з людьми, є загиблі
1News
2025-07-21T12:57:46Z
Захистить від дронів: в Україні показали покращеного робота-РЕБ AD Berserk
Фокус
2025-07-21T13:36:53Z
Арктична зима зникає: на Шпіцбергені вчені зафіксували масове танення
ZN UA
2025-07-21T13:34:59Z
Ось 6 запитань, які ніколи не варто ставити ChatGPT та іншим ШІ-ботам
InternetUA
2025-07-21T13:30:04Z
Як фізики перетворюють метали на золото – і чому це нічого не змінює
ZN UA
2025-07-21T13:28:44Z
У новому iPad Pro вперше в історії буде 2 фронтальні камери
InternetUA
2025-07-21T13:01:23Z
Камера вашого смартфона вас ще здивує: які інновації на підході
Фокус
2025-07-21T13:00:31Z
У Польщі знайшли обличчя, "заморожене" в часі
TSN
2025-07-21T12:51:21Z
Опубліковано ціни Google Pixel Watch 4 для Європи перед прем’єрою
InternetUA
2025-07-21T12:49:01Z
Учені знайшли матеріал, який нібито порушує закони фізики
24tv
2025-07-21T12:33:31Z
Чому бензобак в одних авто зліва, а в інших справа: відповідь введе у ступор
GlavRed
2025-07-21T13:27:57Z
Гроза вулиць: електросамокат Bo The Turbo за $30 000 розганяється до 160 км/год
ITC
2025-07-21T13:24:01Z
Новий електричний пікап Isuzu вражає своєю високою вартістю
Топ Жир
2025-07-21T13:18:10Z
Недорогі та безпроблемні: експерт назвав кращі авто для початківців вартістю до $10 000
Фокус
2025-07-21T13:00:52Z
Цей американський суперкар має 1100 кінських сил і механічну коробку, але його майже забули
Топ Жир
2025-07-21T12:33:10Z
Перші гравці кажуть, що безпілотні авто у Cyberpunk 2077 ще гірші, ніж аналоги реального світу
24tv
2025-07-21T12:18:06Z
Новий Audi S3 повністю розсекретили задовго до дебюту
AutoCentre
2025-07-21T12:09:14Z
Водій хотів врятувати авто: в Україні на СТО заїхав палаючий BMW
Фокус
2025-07-21T11:51:25Z
Флагман бренду: гібридний Buick Electra L7 показали офіційно
AutoGeek
2025-07-21T11:48:57Z