MY.UAНовини
У сірій зоні: лівий берег Дніпра як плацдарм до майбутнього наступу ЗСУ
У сірій зоні: лівий берег Дніпра як плацдарм до майбутнього наступу ЗСУ

У сірій зоні: лівий берег Дніпра як плацдарм до майбутнього наступу ЗСУ

Українські сили оборони поступово заходять на лівобережжя Херсонщини. Вони контролюють берег Дніпра, сіру зону в районі Антонівського залізничного мосту та вище по течії — до села Кринки. Фокус з’ясовував, що відбувається там нині.

Українська диверсійно-розвідувальна група захопила ділянку дороги між трьома селищами на лівобережжі Херсонщини. Про це йдеться у черговому звіті американського Інституту вивчення війни (ISW). У ньому зазначається українські сили утримують деякі позиції в Кринках, що в 30 км на схід від Херсона, та продовжують обмежені атаки на східному березі Дніпра в районі Антонівського залізничного моста — поблизу населених пунктів Підстепне, Пойма, Козачі Лагері.

Щоправда, американці у своїх твердженнях посилаються на російські джерела, здебільшого, телеграм-канали.

Водночас речниця Об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони Півдня України Наталія Гуменюк говорить, що не можна наразі говорити про висаджування українських військових на лівий берег Херсонської області у стверджувальному тоні.

Хронологія українського наступу

Перші звістки про те, що українські сили форсували Дніпро, аби закріпити позиції і підготуватися до наступу на лівий берег Херсонської області, з’явилась ще 14 і 15 вересня. Тоді ж Росія заявила, що у таких повідомленнях нічого нового немає — Збройні сили України готувалися форсувати Дніпро ще з липня.

Приблизно у той ж час начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони Кирило Буданов в інтерв'ю виданню The Economist заявив, що українські військові можуть встигнути розірвати сухопутний коридор Росії з Кримом до настання зими. А один з ймовірних шляхів — форсувати Дніпро.

17-18 жовтня в Інституті вивчення війни уточнили: це окремі підрозділи двох українських бригад морської піхоти перетнули річку Дніпро та висадилися на лівий берег річки на Херсонщині.

Важливо "Де наші хлопці?" Скільки українських військових у полоні і чому виник безлад серед пошуковців

20 жовтня американці зауважили, що український наступ на лівому березі Дніпра на Херсонщині видаються масштабними, ніж ті рейди, що було раніше. Українці контролюють берег вздовж Дніпра та біля Антонівського мосту. Цікаво, що у той моментна Херсонщину приїхав президент Володимир Зеленський, провів нараду зголовнокомандуючим ЗСУ Валерієм Залужним та нагородив воїнів.

Наступного дня експерти ISW розповіли, що в ЗСУ продовжують вести масштабніші, ніж зазвичай, наземні операції на лівому березі Херсонської області. Зокрема, українські бійці ведуть бої у селі Кринки.

Водночас, якщо проаналізувати російськи джерела, то можна помітити, що росіяни досі не сприймають просування українських військ як небезпечне — не помітне перекидання військ, наприклад, з-під Авдіївки для відбиття цього удару.

Шлях з Кринків до Криму

"Хто в Крим, а я — у Кринки" — цей вислів належить українському класику сатиричної прози Остапу Вишні. Він бував у Кринках на лівобережжі Херсонщини кілька разів на відпочинку.

Можливо, аби не Вишня та не війна, про невелике село біля річки Конки, у 30 км на схід від Херсона, мало б хто чув. До повномасштабного вторгнення у ньому жило менше тисячі осіб.

Кринки були окуповані російськими військами у перший день великої війни. Після того з села поїхала значна кількість людей. Внаслідок підриву дамби Каховської ГЕС, через близькість до нижньої течії Дніпра, Кринки затопило. Люди, рятуючись від води, також втікали.

Внаслідок підриву дамби Каховської ГЕС, через близькість до нижньої течії Дніпра, Кринки затопило
Фото: Пресслужба Офісу генпрокурова

Після того як вода зійшла росіяни обладнали там позиції, та організували склад боєприпасів.

Житель Кринків Василь, який виїхав з села, говорить Фокусу, що воно зруйноване повністю.

"Можна сказати, села немає. Спочатку вода, затопивши по дахи, забрала своє. Від будинків залишилися одні коробки. А також російські міни, які змило з берега. Люди бояться підійти до зруйнованих хат, щоб не підірватись. Це певно єдиний населений пункт, який вода зруйнувала повністю. Життя там вже не буде", — констатує він. Розповідає, що в Кринках залишилися жити лише ті, кому геть немає, куди їхати. "І то вони живуть на дачах зі сторони Корсунки у великому дачному кооперативі. Туди вода дійшла тільки по коліна, тому лишились стояти будівлі", — уточнює він.

Потім почалися обстріли. "Останні тижні дуже гаряче, постійні. Люди сидять по підвалам. Працює артилерія та міномети, — продовжує він. — Кілька днів тому росіяни були дуже налякані — наші влучили кудись добре, були й вбиті, бігли й поранені. А до того заходили наші хлопці. Коли відійшли, набігло багато русні, бачили їх техніку. Росіяни пішли по закинутим будинкам — шукали, чи не лишився українських військових".

Росіяни контролюють кілька дачних кооператив, з території яких і обстрілюють Херсон
Фото: ТАСС

На запитання про український контроль над Кринками Василь відповідає скептично: "Не слухайте військових експертів. У Кринках все швидко змінюється. Хтось рідним каже: "Ура! Ми вже звільнені, бачив наших хлопців". Аж потім з’ясувалось, що вони без техніки пішли до Мелітопольської траси. Тож згодом можна почути: "Все, росіяни повернулись, проводять у всіх обшуки, нагнали багато техніки". В посадках та лісах навкруги села — всюди вони. Так і живемо. Сумніваємося, що через Кринки Крим підуть звільняти".

Прилітає постійно і у сусідній населений пункт — Козачі Лагері. "Що там відбувається, сказати важко, — говорить Василь. — Росіяни, ніби, заявили, що люди, які там залишилися, не будуть отримувати допомогу, доки не закінчиться війна. Туди навіть машини з хлібом перестали пропускати, мовляв "там ведуться бої".

Які є можливості для переправи війська

"Є відео, на якому видно, що наші висадилися в Кринках. Я не зміг ідентифікувати хати, які саме на відео, але судячи з вигляду, який відкривається на річку Конку та Дніпро, то це центральна частина Кринків, — говорить Фокусу херсонський політолог Володимир Молчанов.

Він припускає: далі українські групи пішли в ліс, який поряд — біля Кринків чи не єдина ділянка, де сосни підходять до води.

"Техніку точно ніхто не бачили, її поки перекинути неможливо через Дніпро. Єдине зручне місце, де можна перекидати понтони — район населеного пункту Львове. Там немає плавнів, а одразу починається вода, — продовжує він. — Там ще в радянські часи тренувалися війська переправлятися через Дніпро та протидіяти таким понтонним переправам. Острів на Дніпрі, який там є, також зараз контролюється Україною. Але проблема в тому, що на лівому березі дорога веде до населеного пункту Корсунка, де стоїть щонайменше півтори тисячі росіян. Серед них сумнозвісна 205-а окрема мотострілецька бригада, яку обвинувачують у підриві Каховської ГЕС, та підкріплення, яке перекинуто з запорізького напрямку. Наразі намагаються наступати на Кринки, безрезультатно. Росіяни також контролюють автомобільну дорогу на Олешки. Для цього достатньо сидіти у жіночому монастирі, якій розташований у Кринках. Тобто аби подолати Дніпро, треба плисти на човнах, переходити пішки острів — десь 200 метрів, далі знову пересідати на човни".

Іноземні партнери передавали ЗСУ певну кількість різних технічних засобів для організації переправ, мостів, а також десантних катерів
Фото: zsu.gov.ua

Як пояснюють військові експерти, у жовтні 2023 року на лівий берег Херсонщини зайшли підрозділи двох бригад морської піхоти України — 36-ї та 35-ї. І ця не перший такий випадок — українці, дійсно, весь час намагаються підготувати плацдарм на лівому березі Дніпра. А для цього мають певний запас — іноземні партнери передавали певну кількість різних технічних засобів для організації переправ, мостів, а також десантних катерів. До того ж території 15-20 км вздовж Дніпра по лівому берегу є сіро зоною, які не контролюються жодною зі сторін повністю, хоча і позначені як окуповані. Там регулярно пересуваються і російські групи, які обстрілюють правий берег. Але одразу йдуть в глиб, оскільки їх накриває українська артилерія.

Ситуація в районі Антонівського мосту

Інші два населені пункти на лівому березі Дніпра, про які йдеться у повідомленнях Інституту вивчення війни — Підстепне та Пойма. Вони ближче до Херсона, нижче по течії Дніпра від Кринків.

До них з правого берега вів залізничний міст, який нині зруйнований у районі річки Конка.

"Основний міст був зірваний росіянами ще 11 листопада 2022 року. А через Конку був цілий. Але наразі на знімках видно, що й він лежить над водою, але по ньому пішки можна пересуватися", — говорить Молчанов. — І саме по ньому у ніч на 18 жовтня ЗСУ, дійсно, просунулися неочікувано для росіян вздовж залізниці до селища Пойма. Просунулися пішим ходом. Зайшли у село Піщанівка. Потім відбулися перестрілки. Вони вийшли та тимчасово закріпилися на залізничній станції Цюрупинськ, яка знаходиться одразу за плавнями, де проходить дорога Олешки — Нова Каховка. Потім зайшли в ліс — він 200 метрів завширшки та кілометр завдовжки. У той момент місцеві жителі у Піщанівці сиділи у підвалах, чули перестрілки".

Після Молчанов зауважує: було поранено щонайменше одного місцевого жителя, його мали госпіталізувати.

23 жовтня українські сили відійшли і в районі цих населених пунктів.

Важливо Хімічна хмара над ЄС. Російські військові готуються підірвати завод "Кримський титан"

Наразі плавні лівого берега Дніпра залишаються під вогневим контролем Збройних сил України.

"А далі — у районі Олешок — російський контроль. Звідти вони намагалися відправляти у бік Антонівського залізничного мосту свої ДРГ на човнах. Але є випадки влучань по ним. Також росіяни контролюють кілька дачних кооператив, з території яких і обстрілюють Херсон. Але наразі обстрілів стало менше, бо ця місцевість під вогневим контролем ЗСУ", — продовжує херсонський політолог.

Наразі присутність українських сил оборони у плавнях лівого берега Дніпра дає перспективи для просування на висоти. Але для повноцінної десантної операції там необхідна залученість декілька піхотних бригад, важкої техніки, артилерії. Це має бути блискавичний удар, який дозволить розрізати оборону противника та вийти на адміністративні кордони Криму.

Сили оборони України контролюють берег вздовж Дніпра та біля Антонівського мосту, який після обстрілів став непригодним для використання

"Можливо, треба було діяти відразу після підриву ГЕС, коли Кринки, Піщанівка та інші населені пункти були затоплені. Тоді ж росіяни відійшли, можна було займати позиції в лісах на пагорбах. Що важливо, що соснові ліси, які ростуть на кучугурах, не затоплялися. Можна було б і заняти дорогу, яка йде на Мелітополь, бо її частина була затоплена, по ній не можна було пересуватися. Можна було, але так не сталося", — додає Володимир Молчанов.

Наразі на цьому напрямку достатні сили суперника. Росіяни з самого початку планувала оборонятись по лінії Дніпра. До підриву Каховської ГЕС там була досить потужна лінія оборони. Після повінню ситуація дещо змінилась, але фортифікаційні споруди залишається. Нині вони створили ще одну лінію оборони на випадок українського прориву. Вона проходить поблизу населених пунктів: Олешки, Саги, Челбурда, вздовж автомобільної дороги. Їх план — створити котел, аби з трьох сторін крити вогнем.

А плани українського командування — вийти до адміністративного кордону з Кримом, про що військово-політичне керівництво України заявляло не один раз.

Важливо Підрив дамби Каховської ГЕС: як Росія звинуватила Україну у Гаазі та що з цього вийде

Якщо говорити про подальші дії. Може бути кілька варіантів. Один з них — діяти в сірій зоні лівого берега від Нової Каховки до дельти. А також на Кінбурнській косі. Інший — формувати плацдарм, як, приміром, Лютіжський, тобто той, яких був захоплений, на якому можна закріпились та куди можна перекинути велику частину військ з технікою. І другий варіант — це і був першопочатковий український план. Але у 2023 році ці плани втілити не вдалось, адже росіяни підірвали греблю. Вода розлилась, зійшла, але залишила мокрий ґрунт, по якому не могла пересуватися бронетехніка.

"Але, можливо, мета не форсувати Дніпро, а зробити так, аби відтягнути з запорізького напрямку російські сили. І ми вже бачимо, що з Пологівського напрямку сили йдуть", — говорить Молчанов.

Наразі вихід до Азовського моря та можливість перерізати канали постачання росіян залежить або від боїв за Токмак, після чого утримати Мелітополь та Бердянськ буде росіянам майже неможливо, або від наступу з правого на лівий берег Дніпра.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Ziferblat показали вбрання для "Євробачення": яким буде номер України на конкурсі
Комсомольская правда
2025-05-04T05:34:26Z
Насті Каменських – 38: де зараз живе співачка і чим вона займається
24tv
2025-05-04T04:00:23Z
Хто покинув МастерШеф 15 у 10-му випуску: репетиція фіналу та кулінарний крокодил
Факти ICTV
2025-05-03T20:40:02Z
DISCOMAN - "Фантастична" – 2 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-05-03T20:31:25Z
Олена Кравець зізналася, як ставиться до скандального Винника та його позиції: "Емоційні тортури"
TSN
2025-05-03T20:14:08Z
Відома блогерка Анна Алхім зганьбилася ставленням до української мови: "Головне — набита вишиванка"
TSN
2025-05-03T20:13:45Z
39-річна вдова Г'ю Гефнера виходить заміж удруге: хто став її новим нареченим і як він освідчився
ТСН
2025-05-03T20:13:37Z
Онуфрійчук показала підрослого сина та який конфуз трапився на його першому дні народженні
TSN
2025-05-03T20:13:33Z
Дружина Решетніка виїхала з України без чоловіка та дітей і назвала причину
TSN
2025-05-03T20:12:54Z
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
Онлайн-карта бойових дій в Україні: де точаться бої на 04.05.2025
Факти ICTV
2025-05-04T05:52:42Z
Президентські вибори у Румунії: тест для демократії та наслідки для України
Факти ICTV
2025-05-04T05:43:55Z
Росіяни активізували інформаційно-пропагандистську кампанію в Латинській Америці
InternetUA
2025-05-04T05:36:42Z
Росія готується до наступних воєн і заради цього навіть пішла на приниження
ZN UA
2025-05-04T05:34:23Z
Це була наркомафія. У Франції перед судом постали два десятки підозрюваних у нападах на в’язниці
Украина Криминальная
2025-05-04T05:33:47Z
Ізраїль розпочав мобілізацію резервістів для розширення операції у секторі Газа, - ЗМІ
Комсомольская правда
2025-05-04T05:07:02Z
Президентські вибори в Румунії: хто має шанс на перемогу та як це вплине на Україну
24tv
2025-05-04T05:06:41Z
Перший український націоналіст: трагедія Миколи Міхновського, який виявився "не на часі"
Telegraf
2025-05-04T05:01:46Z
Зброя під відсотки: як працює програма пільгових кредитів для ОПК
24tv
2025-05-04T05:18:35Z
Яку мінімальну зарплату платять у Німеччині в 2025 році
24tv
2025-05-04T05:12:16Z
Що буде з цінами на нафту, якщо США та Китай припинять торгову війну
24tv
2025-05-04T05:12:05Z
Українські яйця тепер експортуватимуться і в Канаду
Agravery
2025-05-04T05:07:58Z
Світовий банк прогнозує зниження цін на агропродукцію
AgroPortal
2025-05-04T05:00:45Z
Курс долара: чи буде він надалі падати та які наслідки це принесе Європі та США
24tv
2025-05-04T04:48:40Z
Українці можуть отримати 650 гривень від держави: коли виплатять кошти
24tv
2025-05-04T04:27:52Z
Огірки в Україні різко подешевшали: виробники пояснили причини обвалу цін
Хвиля
2025-05-04T04:00:51Z
Глава NVIDIA вперше за 10 років отримав надбавку до зарплати
InternetUA
2025-05-04T03:04:56Z
Європейці змінюють стратегію військової допомоги Україні – WP
Факти ICTV
2025-04-20T21:57:59Z
Генштаб підтвердив знищення двох літаків Росії
1News
2025-05-04T05:12:08Z
5 травня — яке церковне свято, чому вагітним жінкам цього дня забороняється стригти волосся і нігті
TSN
2025-05-04T05:09:58Z
Росія вивела у Чорне море ракетоносій з "Калібрами": який можливий залп
ТСН
2025-05-04T05:07:20Z
Яка наразі вартість присвоєння кадастрового номера на землю
24tv
2025-05-04T05:06:14Z
Найдешевші квартири у Запоріжжі: де знайти житло для оренди за вигідною ціною
Политека
2025-05-04T05:01:50Z
Скільки парафій Московської церкви перейшли до ПЦУ? Черкаська ОВА відзвітувала за 2024-2025 роки
ГЛАВКОМ NET
2025-05-04T05:00:01Z
Пенсія в Одесі: чоловіку не хотіли віддавати 172 тисячі, рішення суду
Политека
2025-05-04T04:30:40Z
Результати ВЛК не внесли в "Оберіг": як розібратися без візиту до ТЦК
Знай
2025-05-04T04:12:39Z
"Вибух був дуже потужний": кияни розповіли про пережиту нічну атаку
TSN
2025-05-04T05:48:08Z
Рятувальники показали наслідки нічної атаки РФ на Черкаси: постраждала одна людина
Gazeta UA
2025-05-04T05:45:15Z
Атака дронів по Києву: які райони постраждали та які наслідки
ТСН
2025-05-04T05:36:22Z
В Україні судитимуть жінку, яка таємно перераховувала гроші подруги на свій рахунок
InternetUA
2025-05-04T05:28:42Z
Київ після атаки дронів: є постраждалі, серед них діти
GlavRed
2025-05-04T05:27:56Z
Киянка розповіла, що відбувалося під час нічної атаки
ГЛАВКОМ NET
2025-05-04T05:24:33Z
Атака по Черкасах: лунали вибухи, горіли квартири
TSN
2025-05-04T05:09:19Z
Росіяни атакували вночі дронами Київ та Черкаси, серед поранених – двоє дітей
Комсомольская правда
2025-05-04T04:34:36Z
Горіли квартири, є постраждалий: які наслідки атаки "Шахедами" на Черкаси
24tv
2025-05-04T04:30:44Z
Потепління клімату сприятиме поширенню грибків-убивць — дослідження
ZN UA
2025-05-03T23:49:04Z
Що краще для здоров’я — гірчиця чи кетчуп: лікарка дала остаточну відповідь
TSN
2025-05-03T20:12:36Z
Як позбутися плісняви на стінах: ефективні поради
TSN
2025-05-03T20:10:07Z
Зробіть це негайно: як підготувати шкіру до літнього сезону
24tv
2025-05-03T18:03:29Z
Учені знайшли причину ожиріння десятків мільйонів людей: нею виявилися певні препарати
Фокус
2025-05-03T16:42:45Z
Який найкращий час для народження дитини
24tv
2025-05-03T15:15:09Z
Гарні новини: вчені знайшли спосіб рятувати важкохворих немовлят завдяки свинячим серцям
Фокус
2025-05-03T15:06:08Z
Гриби проти хвороби Паркінсона: вчені заявили, що псилоцибін може боротися із захворюванням
Фокус
2025-05-03T14:36:54Z
Зниження цін на ліки: Держпродспоживслужба відзвітувала про результати перевірок аптек
ZN UA
2025-05-03T12:37:36Z
Квіткові та з перчиком: ось топ парфумів для чоловіків на весну 2025 року
24tv
2025-05-04T04:03:16Z
У Раків з'явиться любовне захоплення: гороскоп на 4 травня
24tv
2025-05-04T02:03:05Z
Як зріст дитини впливає на її успішність у школі
Gazeta UA
2025-05-04T00:00:37Z
Як почистити фільтр у пральній машині: вона одразу почне працювати краще
ТСН
2025-05-03T21:21:59Z
Ця ягода повинна бути всюди: рецепт оригінального салату з полуницею від переможниці "МастерШеф"
24tv
2025-05-03T20:36:37Z
На Дів чекає оновлення, а Левам слід надихати: гороскоп за картами Таро на 3 травня 2025 року
ТСН
2025-05-03T20:15:21Z
Домашні засоби, які очистять шампури і сітку гриль за дві секунди: відмиєте навіть застарілий жир
ТСН
2025-05-03T20:13:04Z
Чи можна їсти шоколад з білим нальотом: про що він говорить
ТСН
2025-05-03T20:12:41Z
Як правильно висадити троянду навесні
TSN
2025-05-03T20:11:36Z
Генеральний штаб ЗСУ інформує про втрати ворога на 04.05.25
Украина Криминальная
2025-05-04T05:46:57Z
На Львівщині знову заборонили продаж алкоголю в комендантську годину
24tv
2025-05-04T05:42:45Z
Карта бойових дій в Україні станом на 4 травня 2025 року
ГЛАВКОМ NET
2025-05-04T05:39:45Z
Росіяни перетворюють Костянтинівку на "руїну", але спроб прориву немає ‒ DeepState
ZN UA
2025-05-04T05:25:44Z
Похолодання в Україні: чи можуть у червні вдарити заморозки
24tv
2025-05-04T05:06:46Z
Втрати ворога станом на 4 травня 2025 – Генштаб ЗСУ
ГЛАВКОМ NET
2025-05-04T05:00:25Z
Київ: зранку з'явились перші кадри руйнувань
ГЛАВКОМ NET
2025-05-04T04:42:07Z
Військові показали на відео знищений Торецьк
Gazeta UA
2025-05-04T04:39:43Z
Прогноз погоди: де сьогодні можливі дощі
Gazeta UA
2025-05-04T04:18:23Z
Вальядолід — Барселона 1:2 Відео голів та огляд матчу Ла Ліги
Football.ua
2025-05-04T05:46:04Z
Рома — Фіорентина. Напередодні
Football.ua
2025-05-04T05:21:41Z
Арсенал — Борнмут 1:2 Відео гола та огляд матчу АПЛ
Football.ua
2025-05-04T05:19:48Z
Імад Ашур: На Полісся є тиск через високі очікування, але важливо не втрачати зв’язок із реальністю
Football.ua
2025-05-04T05:16:16Z
Кобін: Динамо Київ — без п'яти хвилин чемпіон
Football.ua
2025-05-04T05:07:03Z
Епіцентр вперше вийшов в УПЛ: що відомо про амбітний клуб з Кам'янця-Подільського
24tv
2025-05-04T05:06:21Z
Челсі — Ліверпуль. Напередодні
Football.ua
2025-05-04T05:01:57Z
Реал Мадрид — Сельта. Напередодні
Football.ua
2025-05-04T04:46:51Z
Тер Штеген дав коментар після першого матчу з вересня
Football.ua
2025-05-03T21:34:34Z
Не Жигулями єдиними. Які іномарки можна купити за 2000 доларів на Львівщині
Telegraf
2025-05-04T05:33:03Z
База SpaceX Ілона Маска стала новим містом в Техасі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-04T03:45:56Z
Відважна мати переслідує безвідповідального водія вантажівки
Топ Жир
2025-05-04T01:30:32Z
Ця Toyota вважає себе Bugatti, Ford та Nissan
Топ Жир
2025-05-03T23:45:48Z
Цей Hummer EV втратив 45 тисяч доларів вартості, так і не виїхавши з автосалону
Топ Жир
2025-05-03T22:15:42Z
Хтось витратив 3 тисячі доларів на підроблений Bentley з електроприводом, який заправляють бензином
Топ Жир
2025-05-03T21:45:00Z
Чи настав час, щоб автовиробники повернулися до випуску простих автомобілів без зайвих функцій?
Топ Жир
2025-05-03T19:15:38Z
Формула-1: особистий залік пілотів та команд у 2025 році
Факти ICTV
2025-05-03T18:42:40Z
Genesis GV90 кидає виклик BMW та Cadillac завдяки потужності електромобіля
Топ Жир
2025-05-03T16:48:26Z
Що робити, якщо домашній Wi-Fi погано працює: зверніть увагу на деякі предмети — вони перешкоджають
InternetUA
2025-05-04T05:31:03Z
Учені створили Зевса зі світу дронів: він може керувати ударами блискавки
InternetUA
2025-05-04T05:01:39Z
Що має ноги, але не ходить: таку загадку зможуть розгадати лише одиниці
GlavRed
2025-05-04T04:27:56Z
Apple відкладає запуск нових можливостей Siri: точні строки невідомі
InternetUA
2025-05-04T04:01:30Z
Прогноз магнітних бур на 4-6 травня: якою буде сонячна активність
ГЛАВКОМ NET
2025-05-04T03:48:20Z
Роботизація сільського господарства: коли інновації випереджають ринок
AgroPortal
2025-05-04T03:30:51Z
Біовідходи помело використовують для виробництва електрики та сенсорів
InternetUA
2025-05-04T02:01:52Z
Українець показав, як гусак щоранку атакує його дорогою на роботу. Відео таке смішне, що стало вірусним
Telegraf
2025-05-04T01:30:24Z
Samsung Galaxy S25 FE з застарілим процесором з’явиться восени
InternetUA
2025-05-04T01:01:48Z