MY.UAНовини
У сірій зоні: лівий берег Дніпра як плацдарм до майбутнього наступу ЗСУ
У сірій зоні: лівий берег Дніпра як плацдарм до майбутнього наступу ЗСУ

У сірій зоні: лівий берег Дніпра як плацдарм до майбутнього наступу ЗСУ

Українські сили оборони поступово заходять на лівобережжя Херсонщини. Вони контролюють берег Дніпра, сіру зону в районі Антонівського залізничного мосту та вище по течії — до села Кринки. Фокус з’ясовував, що відбувається там нині.

Українська диверсійно-розвідувальна група захопила ділянку дороги між трьома селищами на лівобережжі Херсонщини. Про це йдеться у черговому звіті американського Інституту вивчення війни (ISW). У ньому зазначається українські сили утримують деякі позиції в Кринках, що в 30 км на схід від Херсона, та продовжують обмежені атаки на східному березі Дніпра в районі Антонівського залізничного моста — поблизу населених пунктів Підстепне, Пойма, Козачі Лагері.

Щоправда, американці у своїх твердженнях посилаються на російські джерела, здебільшого, телеграм-канали.

Водночас речниця Об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони Півдня України Наталія Гуменюк говорить, що не можна наразі говорити про висаджування українських військових на лівий берег Херсонської області у стверджувальному тоні.

Хронологія українського наступу

Перші звістки про те, що українські сили форсували Дніпро, аби закріпити позиції і підготуватися до наступу на лівий берег Херсонської області, з’явилась ще 14 і 15 вересня. Тоді ж Росія заявила, що у таких повідомленнях нічого нового немає — Збройні сили України готувалися форсувати Дніпро ще з липня.

Приблизно у той ж час начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони Кирило Буданов в інтерв'ю виданню The Economist заявив, що українські військові можуть встигнути розірвати сухопутний коридор Росії з Кримом до настання зими. А один з ймовірних шляхів — форсувати Дніпро.

17-18 жовтня в Інституті вивчення війни уточнили: це окремі підрозділи двох українських бригад морської піхоти перетнули річку Дніпро та висадилися на лівий берег річки на Херсонщині.

Важливо "Де наші хлопці?" Скільки українських військових у полоні і чому виник безлад серед пошуковців

20 жовтня американці зауважили, що український наступ на лівому березі Дніпра на Херсонщині видаються масштабними, ніж ті рейди, що було раніше. Українці контролюють берег вздовж Дніпра та біля Антонівського мосту. Цікаво, що у той моментна Херсонщину приїхав президент Володимир Зеленський, провів нараду зголовнокомандуючим ЗСУ Валерієм Залужним та нагородив воїнів.

Наступного дня експерти ISW розповіли, що в ЗСУ продовжують вести масштабніші, ніж зазвичай, наземні операції на лівому березі Херсонської області. Зокрема, українські бійці ведуть бої у селі Кринки.

Водночас, якщо проаналізувати російськи джерела, то можна помітити, що росіяни досі не сприймають просування українських військ як небезпечне — не помітне перекидання військ, наприклад, з-під Авдіївки для відбиття цього удару.

Шлях з Кринків до Криму

"Хто в Крим, а я — у Кринки" — цей вислів належить українському класику сатиричної прози Остапу Вишні. Він бував у Кринках на лівобережжі Херсонщини кілька разів на відпочинку.

Можливо, аби не Вишня та не війна, про невелике село біля річки Конки, у 30 км на схід від Херсона, мало б хто чув. До повномасштабного вторгнення у ньому жило менше тисячі осіб.

Кринки були окуповані російськими військами у перший день великої війни. Після того з села поїхала значна кількість людей. Внаслідок підриву дамби Каховської ГЕС, через близькість до нижньої течії Дніпра, Кринки затопило. Люди, рятуючись від води, також втікали.

Внаслідок підриву дамби Каховської ГЕС, через близькість до нижньої течії Дніпра, Кринки затопило
Фото: Пресслужба Офісу генпрокурова

Після того як вода зійшла росіяни обладнали там позиції, та організували склад боєприпасів.

Житель Кринків Василь, який виїхав з села, говорить Фокусу, що воно зруйноване повністю.

"Можна сказати, села немає. Спочатку вода, затопивши по дахи, забрала своє. Від будинків залишилися одні коробки. А також російські міни, які змило з берега. Люди бояться підійти до зруйнованих хат, щоб не підірватись. Це певно єдиний населений пункт, який вода зруйнувала повністю. Життя там вже не буде", — констатує він. Розповідає, що в Кринках залишилися жити лише ті, кому геть немає, куди їхати. "І то вони живуть на дачах зі сторони Корсунки у великому дачному кооперативі. Туди вода дійшла тільки по коліна, тому лишились стояти будівлі", — уточнює він.

Потім почалися обстріли. "Останні тижні дуже гаряче, постійні. Люди сидять по підвалам. Працює артилерія та міномети, — продовжує він. — Кілька днів тому росіяни були дуже налякані — наші влучили кудись добре, були й вбиті, бігли й поранені. А до того заходили наші хлопці. Коли відійшли, набігло багато русні, бачили їх техніку. Росіяни пішли по закинутим будинкам — шукали, чи не лишився українських військових".

Росіяни контролюють кілька дачних кооператив, з території яких і обстрілюють Херсон
Фото: ТАСС

На запитання про український контроль над Кринками Василь відповідає скептично: "Не слухайте військових експертів. У Кринках все швидко змінюється. Хтось рідним каже: "Ура! Ми вже звільнені, бачив наших хлопців". Аж потім з’ясувалось, що вони без техніки пішли до Мелітопольської траси. Тож згодом можна почути: "Все, росіяни повернулись, проводять у всіх обшуки, нагнали багато техніки". В посадках та лісах навкруги села — всюди вони. Так і живемо. Сумніваємося, що через Кринки Крим підуть звільняти".

Прилітає постійно і у сусідній населений пункт — Козачі Лагері. "Що там відбувається, сказати важко, — говорить Василь. — Росіяни, ніби, заявили, що люди, які там залишилися, не будуть отримувати допомогу, доки не закінчиться війна. Туди навіть машини з хлібом перестали пропускати, мовляв "там ведуться бої".

Які є можливості для переправи війська

"Є відео, на якому видно, що наші висадилися в Кринках. Я не зміг ідентифікувати хати, які саме на відео, але судячи з вигляду, який відкривається на річку Конку та Дніпро, то це центральна частина Кринків, — говорить Фокусу херсонський політолог Володимир Молчанов.

Він припускає: далі українські групи пішли в ліс, який поряд — біля Кринків чи не єдина ділянка, де сосни підходять до води.

"Техніку точно ніхто не бачили, її поки перекинути неможливо через Дніпро. Єдине зручне місце, де можна перекидати понтони — район населеного пункту Львове. Там немає плавнів, а одразу починається вода, — продовжує він. — Там ще в радянські часи тренувалися війська переправлятися через Дніпро та протидіяти таким понтонним переправам. Острів на Дніпрі, який там є, також зараз контролюється Україною. Але проблема в тому, що на лівому березі дорога веде до населеного пункту Корсунка, де стоїть щонайменше півтори тисячі росіян. Серед них сумнозвісна 205-а окрема мотострілецька бригада, яку обвинувачують у підриві Каховської ГЕС, та підкріплення, яке перекинуто з запорізького напрямку. Наразі намагаються наступати на Кринки, безрезультатно. Росіяни також контролюють автомобільну дорогу на Олешки. Для цього достатньо сидіти у жіночому монастирі, якій розташований у Кринках. Тобто аби подолати Дніпро, треба плисти на човнах, переходити пішки острів — десь 200 метрів, далі знову пересідати на човни".

Іноземні партнери передавали ЗСУ певну кількість різних технічних засобів для організації переправ, мостів, а також десантних катерів
Фото: zsu.gov.ua

Як пояснюють військові експерти, у жовтні 2023 року на лівий берег Херсонщини зайшли підрозділи двох бригад морської піхоти України — 36-ї та 35-ї. І ця не перший такий випадок — українці, дійсно, весь час намагаються підготувати плацдарм на лівому березі Дніпра. А для цього мають певний запас — іноземні партнери передавали певну кількість різних технічних засобів для організації переправ, мостів, а також десантних катерів. До того ж території 15-20 км вздовж Дніпра по лівому берегу є сіро зоною, які не контролюються жодною зі сторін повністю, хоча і позначені як окуповані. Там регулярно пересуваються і російські групи, які обстрілюють правий берег. Але одразу йдуть в глиб, оскільки їх накриває українська артилерія.

Ситуація в районі Антонівського мосту

Інші два населені пункти на лівому березі Дніпра, про які йдеться у повідомленнях Інституту вивчення війни — Підстепне та Пойма. Вони ближче до Херсона, нижче по течії Дніпра від Кринків.

До них з правого берега вів залізничний міст, який нині зруйнований у районі річки Конка.

"Основний міст був зірваний росіянами ще 11 листопада 2022 року. А через Конку був цілий. Але наразі на знімках видно, що й він лежить над водою, але по ньому пішки можна пересуватися", — говорить Молчанов. — І саме по ньому у ніч на 18 жовтня ЗСУ, дійсно, просунулися неочікувано для росіян вздовж залізниці до селища Пойма. Просунулися пішим ходом. Зайшли у село Піщанівка. Потім відбулися перестрілки. Вони вийшли та тимчасово закріпилися на залізничній станції Цюрупинськ, яка знаходиться одразу за плавнями, де проходить дорога Олешки — Нова Каховка. Потім зайшли в ліс — він 200 метрів завширшки та кілометр завдовжки. У той момент місцеві жителі у Піщанівці сиділи у підвалах, чули перестрілки".

Після Молчанов зауважує: було поранено щонайменше одного місцевого жителя, його мали госпіталізувати.

23 жовтня українські сили відійшли і в районі цих населених пунктів.

Важливо Хімічна хмара над ЄС. Російські військові готуються підірвати завод "Кримський титан"

Наразі плавні лівого берега Дніпра залишаються під вогневим контролем Збройних сил України.

"А далі — у районі Олешок — російський контроль. Звідти вони намагалися відправляти у бік Антонівського залізничного мосту свої ДРГ на човнах. Але є випадки влучань по ним. Також росіяни контролюють кілька дачних кооператив, з території яких і обстрілюють Херсон. Але наразі обстрілів стало менше, бо ця місцевість під вогневим контролем ЗСУ", — продовжує херсонський політолог.

Наразі присутність українських сил оборони у плавнях лівого берега Дніпра дає перспективи для просування на висоти. Але для повноцінної десантної операції там необхідна залученість декілька піхотних бригад, важкої техніки, артилерії. Це має бути блискавичний удар, який дозволить розрізати оборону противника та вийти на адміністративні кордони Криму.

Сили оборони України контролюють берег вздовж Дніпра та біля Антонівського мосту, який після обстрілів став непригодним для використання

"Можливо, треба було діяти відразу після підриву ГЕС, коли Кринки, Піщанівка та інші населені пункти були затоплені. Тоді ж росіяни відійшли, можна було займати позиції в лісах на пагорбах. Що важливо, що соснові ліси, які ростуть на кучугурах, не затоплялися. Можна було б і заняти дорогу, яка йде на Мелітополь, бо її частина була затоплена, по ній не можна було пересуватися. Можна було, але так не сталося", — додає Володимир Молчанов.

Наразі на цьому напрямку достатні сили суперника. Росіяни з самого початку планувала оборонятись по лінії Дніпра. До підриву Каховської ГЕС там була досить потужна лінія оборони. Після повінню ситуація дещо змінилась, але фортифікаційні споруди залишається. Нині вони створили ще одну лінію оборони на випадок українського прориву. Вона проходить поблизу населених пунктів: Олешки, Саги, Челбурда, вздовж автомобільної дороги. Їх план — створити котел, аби з трьох сторін крити вогнем.

А плани українського командування — вийти до адміністративного кордону з Кримом, про що військово-політичне керівництво України заявляло не один раз.

Важливо Підрив дамби Каховської ГЕС: як Росія звинуватила Україну у Гаазі та що з цього вийде

Якщо говорити про подальші дії. Може бути кілька варіантів. Один з них — діяти в сірій зоні лівого берега від Нової Каховки до дельти. А також на Кінбурнській косі. Інший — формувати плацдарм, як, приміром, Лютіжський, тобто той, яких був захоплений, на якому можна закріпились та куди можна перекинути велику частину військ з технікою. І другий варіант — це і був першопочатковий український план. Але у 2023 році ці плани втілити не вдалось, адже росіяни підірвали греблю. Вода розлилась, зійшла, але залишила мокрий ґрунт, по якому не могла пересуватися бронетехніка.

"Але, можливо, мета не форсувати Дніпро, а зробити так, аби відтягнути з запорізького напрямку російські сили. І ми вже бачимо, що з Пологівського напрямку сили йдуть", — говорить Молчанов.

Наразі вихід до Азовського моря та можливість перерізати канали постачання росіян залежить або від боїв за Токмак, після чого утримати Мелітополь та Бердянськ буде росіянам майже неможливо, або від наступу з правого на лівий берег Дніпра.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Генштаб повідомив, де ворог найактивніше штурмує
1News
2024-11-24T07:09:28Z
Не передавали показники лічильників та отримали великі нарахування: як виправити ситуацію
Знай
2024-11-24T07:06:27Z
Оперативна інформація щодо російського вторгнення станом на 08.00 24.11.2024
Украина Криминальная
2024-11-24T06:57:49Z
Під найбільшою загрозою – два ключових на Сході міста: карта боїв на 24 листопада
24tv
2024-11-24T06:51:27Z
Вночі над Києвом ППО знищила понад десяток безпілотників – КМВА
ГЛАВКОМ NET
2024-11-24T06:42:23Z
Ворог уночі двічі обстріляв Сумщину
УкраинФорм
2024-11-24T06:33:16Z
Втрати ворога станом на 24 листопада 2024 – Генштаб ЗСУ
ГЛАВКОМ NET
2024-11-24T06:15:02Z
Війська РФ атакували 11 населених пунктів Запорізької області
УкраинФорм
2024-11-24T06:09:43Z
Якою буде зима в Україні: чи чекати аномального тепла
24tv
2024-11-24T06:03:59Z
Корупція в Україні стала однією з найбільших перешкод для проєктів з відновлення країни
Украина Криминальная
2024-11-24T07:09:06Z
У Румунії стартували президентські вибори
ГЛАВКОМ NET
2024-11-24T07:06:34Z
РФ за 3 місяці виробляє стільки зброї, як ЄС за рік - Пісторіус
GlavRed
2024-11-24T07:03:26Z
TikTok звернувся до Маска з проханням проконсультуватися з адміністрацією Трампа
InternetUA
2024-11-24T07:01:12Z
Південна Корея виділяє $6 мільйонів на підтримку ініціативи «Зерно з України»
УкраинФорм
2024-11-24T07:00:16Z
У лавах російських пропагандистів поменшало: Кремль втратив одразу два рупори
InternetUA
2024-11-24T06:54:56Z
Війна Росії проти України може завершитися 2025 року: Портников назвав умови
TSN
2024-11-24T06:51:26Z
Путін вигадав новий спосіб заохочення росіян до участі у війні
ГЛАВКОМ NET
2024-11-24T06:48:53Z
Щорічне фінансування у $300 мільярдів країнам, що розвиваються - на Кліматичному саміті досягли згоди
УкраинФорм
2024-11-24T06:42:00Z
"Ельф", "Сам удома" та "Грінч": які фільми подивитися для зустрічі зими
Фокус
2024-11-24T07:00:56Z
Захисник України зворушив до сліз емоційним виконанням легендарної пісні Metallica
Знай
2024-11-24T06:51:40Z
Пластичний хірург прокоментував пластичну операцію Mommy Makeover, яку робила співачка MamaRika
Фокус
2024-11-24T06:12:25Z
Бренд Chanel обрав для різдв’яного ролику «Щедрик» Леонтовича
ГЛАВКОМ NET
2024-11-24T06:00:02Z
"Хлопці завжди поруч...": Настя Каменських отримала романтичний подарунок, а Потап усе проспав
Знай
2024-11-23T20:51:56Z
Міс Всесвіт 2024 запалила Емпайр-стейт-білдинг
360ua.news
2024-11-23T19:21:49Z
GRISANA презентує нову пісню «Циклон»: перша лірична робота артистки
Storyboom
2024-11-23T19:03:05Z
Дівчатка, тримайтеся: Роберт Паттінсон може знову зіграти роль вампіра, але цього разу з 1920-х
Знай
2024-11-23T18:51:13Z
Андре Тан створив новорічну колекцію "Fenix": вбрання, яке закохує з першого погляду
24tv
2024-11-23T18:48:32Z
У США виявили перший випадок зараження дитини на пташиний грип H5N1, – CDC
24tv
2024-11-24T07:15:16Z
Швидка допомога по-новому: куди везтимуть українців із серйозними діагнозами
Знай
2024-11-24T05:06:35Z
Балансування на одній нозі протягом 10 секунд – чудова вправа для довголіття
24tv
2024-11-24T04:54:35Z
Навіщо потрібно додавати чашку чаю під час смаження курки
TSN
2024-11-24T02:39:43Z
Зима наближається: 7 продуктів, які допоможуть не хворіти
ZN UA
2024-11-24T02:04:50Z
7 порад від Гарварду для успішних силових тренувань
24tv
2024-11-23T20:15:08Z
3 продукти, які можуть призвести до вісцерального жиру: їх краще не вживати
24tv
2024-11-23T19:30:56Z
Близькі люди обмінюються мікрофлорою більше, ніж вважалось: які наслідки
24tv
2024-11-23T19:24:35Z
Як зробити кислі мандарини солодкими: простий лайфхак
24tv
2024-11-23T16:12:58Z
Кобін: Не знаю, скільки терпіння матиме президент Інгульця
Football.ua
2024-11-24T07:19:05Z
Франьїч: Радий та пишаюсь тим, що зумів відзначитись уперше за Шахтар
Football.ua
2024-11-24T07:06:31Z
Пушич: Інгулець мав лише один гарний шанс у першому таймі — це все
Football.ua
2024-11-24T06:54:34Z
Шахтар — Інгулець 6:0 Відео голів та огляд матчу УПЛ
Football.ua
2024-11-24T06:33:35Z
Київ, Рівне та Львів у неділю прийматимуть матчі футбольної Прем'єр-ліги
УкраинФорм
2024-11-24T06:24:44Z
Сельта — Барселона 2:2 Відео голів та огляд матчу Ла Ліги
Football.ua
2024-11-24T06:18:00Z
Наполі — Рома. Напередодні
Football.ua
2024-11-24T06:16:19Z
Леганес — Реал Мадрид. Напередодні
Football.ua
2024-11-24T06:09:14Z
Верес — Олександрія. Напередодні
Football.ua
2024-11-24T06:06:47Z
Водіям вказали на незаконність "популярного" штрафу: можна не платити
Хвиля
2024-11-24T07:15:45Z
Букінгемський палац закриють на реконструкцію на три роки – The Times
ГЛАВКОМ NET
2024-11-24T07:15:26Z
Яке завтра, 25 листопада, свято – все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити
TSN
2024-11-24T07:09:11Z
Пам’яті братів Віталія й Олександра Погорільчуків
УкраинФорм
2024-11-24T07:06:35Z
Пенсіонерам дали лише 10 днів: українців попередили, кому терміново потрібно прийти до ПФУ
Политека
2024-11-24T07:03:29Z
Мряв виховувати нове покоління українців. Згадаймо Степана Созанського
ГЛАВКОМ NET
2024-11-24T07:00:51Z
Жінка виграла у лотерею мільйони: відтоді минуло 30 років, вона працює в супермаркеті
Фокус
2024-11-24T07:00:37Z
Жителі Барселони вийшли на протест з вимогою знизити ціни на оренду житла
Европейская правда
2024-11-24T06:54:32Z
Закон «про п’ять колосків», як радянська влада забирала хліб у херсонських селян
Украина Криминальная
2024-11-24T06:39:36Z
Україна на 36% збільшила експорт замороженої малини
УкраинФорм
2024-11-24T07:18:44Z
Ціни пішли вгору: в Україні подорожчав один з салатних овочів
ZN UA
2024-11-24T07:03:33Z
Українські аграрії притримують соняшник та сою
AgroPortal
2024-11-24T07:00:46Z
Податки в Україні: скільки доведеться сплачувати більшості українців
Политека
2024-11-24T06:27:10Z
Бронювання від мобілізації: аудит виявив зловживання у 5 відсотках підприємств
24tv
2024-11-24T06:21:05Z
Курс рубля впав до найнижчого рівня за два роки
24tv
2024-11-24T06:09:15Z
АЧС в Україні: дрібні господарства залишаються головною зоною ризику
Agravery
2024-11-24T06:06:52Z
Пільги на комуналку за спрощеною схемою: як це зробити
Знай
2024-11-24T06:06:51Z
Агротрейд модернізує елеватори з акцентом на енергозбереження
AgroPortal
2024-11-24T06:00:40Z
2 знаки зодіаку, які вірять в кохання з першого погляду
24tv
2024-11-24T07:09:10Z
Якщо набридли звичні деруни: як приготувати старовинну українську страву бандуряники
24tv
2024-11-24T06:21:27Z
Цей аромат зведе вас з розуму: рецепт осіннього заливного пирога з капусти
Знай
2024-11-24T05:51:19Z
Як отримати оргазм: 10 поз для жінок
CutInsight
2024-11-24T05:21:02Z
Чому важливо не ставити гаряче в холодильник: причину заборони знають не всі
GlavRed
2024-11-24T04:27:51Z
Як приготувати ідеальні курячі рулетики з сиром: смачний рецепт без проблем
Политека
2024-11-24T04:00:43Z
Найвірніші та найкращі друзі: які знаки зодіаку ніколи не зрадять - список
GlavRed
2024-11-24T01:27:25Z
Рецепт ідеальних курячих котлет: шеф-кухар поділився своїми секретами
Политека
2024-11-23T23:33:19Z
Як розморозити фарш за 20 хвилин: час цей лайфхак знати всім
24tv
2024-11-23T21:06:16Z
Заходили різними курсами: ворог атакував столицю та Київщину дронами, деталі
GlavRed
2024-11-24T06:33:40Z
Схеми обману: у поліції розповіли, як аферисти розводять українців на гроші в інтернеті
InternetUA
2024-11-24T06:27:22Z
З Куп’янського і Борівського напрямків евакуювали ще 38 людей
УкраинФорм
2024-11-24T06:24:36Z
Моторошна ДТП на Львівщині: пішохід потрапив під колеса трьох автомобілів
24tv
2024-11-24T06:24:28Z
Місце в гумовому човні за $10 тисяч: біля Тиси затримали чотирьох ухилянтів
УкраинФорм
2024-11-24T05:51:29Z
Стрілянина біля посольства Ізраїлю в Йорданії: троє поранених, нападник ліквідований
УкраинФорм
2024-11-24T04:51:33Z
«Білі янголи» евакуювали літню родину з прикордонної громади на Сумщині
УкраинФорм
2024-11-24T02:09:11Z
Україну атакують "Шахеди": у Київській та низці областей лунає тривога
24tv
2024-11-24T01:03:22Z
17-річний підліток став жертвою інтернет-шахраїв, втративши понад 19 тисяч гривень
InternetUA
2024-11-23T22:31:43Z
Верховний суд США розглядає позов проти Facebook
InternetUA
2024-11-24T07:15:22Z
Хочуть створити ілюзію "ідеального світу": 47 бригада заявила, що Facebook видалив їхню сторінку
24tv
2024-11-24T07:09:01Z
Huawei не планує випускати компактні телефони
Portaltele
2024-11-24T06:45:53Z
Як прибрати функції, що дають змогу смартфону "шпигувати" за вами: прості налаштування
InternetUA
2024-11-24T06:33:18Z
Мемний робот із "Ріка і Морті" тепер продається в реальному житті: що він може
InternetUA
2024-11-24T06:01:45Z
Вчені знайшли абсолютно новий спосіб вимірювання часу
Portaltele
2024-11-24T05:46:52Z
iPhone 18 Pro отримає камеру з функцією, якої ще не було в iPhone
InternetUA
2024-11-24T05:01:18Z
MacBook Pro M5, ймовірно, буде простим і передбачуваним оновленням
InternetUA
2024-11-24T04:01:15Z
Новий алгоритм MIT підвищує ефективність ШІ у 50 разів, оптимізуючи навчання
InternetUA
2024-11-24T03:04:47Z
KIA K5 та Porsche Cayenne майже задарма: співробітник ТЦК Дмитро Некраш на одну зарплату організував собі автопарк
Знай
2024-11-24T05:21:51Z
Механік назвав моделі авто, які б він ніколи не купив: деякі з них популярні в Україні
24tv
2024-11-23T21:24:32Z
Німеччина поки не буде купувати заміну своїм танкеткам Wiese
InternetUA
2024-11-23T20:00:45Z
Де можна побачити найнезвичайніші маршрутки
AutoCentre
2024-11-23T17:40:09Z
Маршрутки з дерев’яним кузовом і не тільки – автоекзотика Джакарти
AutoCentre
2024-11-23T16:52:40Z
Українці частіше купують вживані електромобілі
360ua.news
2024-11-23T15:06:16Z
Обман зору? Авто яких забарвлень найчастіше потрапляють в аварії в Україні
Знай
2024-11-23T14:52:40Z
Сміливо, суворо та брутально: київський майстер зробив із "Lanos" карету для бойовиків
Знай
2024-11-23T11:51:11Z
Автономери через Дію: які нові серії тепер доступні українцям
Хвиля
2024-11-23T11:30:18Z