MY.UAНовини
Як будуть розміновувати Україну: цікаві деталі від заступника міністра економіки
Як будуть розміновувати Україну: цікаві деталі від заступника міністра економіки

Як будуть розміновувати Україну: цікаві деталі від заступника міністра економіки

Україна сьогодні пише для світу нові правила гри в багатьох сферах життя. Одна з них – гуманітарне розмінування

Зазвичай гуманітарне розмінування – це процес, що відбувається по закінченні війни, однак у нас нема стільки часу. Особливо з огляду на рекордні масштаби площ, забруднених вибухівкою та зброєю.

Якою є роль Мінекономіки у вибудові системи гуманітарного розмінування? Як відбувається сертифікація операторів протимінної діяльності і які гравці допускаються на цей ринок? Які у держави будуть пріоритети щодо черговості очищення територій?

Про це та багато іншого "Телеграфу" в першій частині ексклюзивного інтерв'ю розповів профільний заступник міністра економіки Ігор Безкаравайний, ветеран війни з росією на сході України, який служив у 93-й окремій механізованій бригаді ЗСУ "Холодний Яр".

Про роботу в держорганах

— Ви — ветеран війни, який зміг зробити те, про що ми зараз багато говоримо — адаптуватись у мирному житті. Але наскільки складно було вбудовуватись у державні механізми?

— З початком бойових дій та введенням АТО у 2014-2015 роках я був у складі ЗСУ, отримав поранення і пішов у цивільне життя. Я за час служби просто не встиг перевести свій мозок на військові рейки.

Моя робота в держорганах почалася 2017-го, через два роки після поранення, відновлення, реабілітації. Треба було десь працювати, чимось займатись. Потім я зрозумів, що це цікавий напрям, корисний для суспільства, де можна досягти цікавих результатів.

Може, це пов'язано з тим, що я опинився у правильному місці в правильний час — в той момент активно відбувалася реформа державної служби. Намагались зробити системи директоратів, які формують політики, і розділити формування політики із її реалізацією.

Я потрапив у потік, коли державна служба мала займатись формуванням політик здорової людини. Коли є політичний цикл, ми спочатку "нарізаємо" проблему, дивимось на шляхи її подолання, вирішуємо, аналізуємо результат рішення, адаптуємо це рішення — тобто все по класиці.

Тому це не було досить складно (адаптація до мирного життя. — Ред.), ну а далі вже, як то кажуть… одна посада, друга, третя, і зараз я заступник міністра економіки — через сім років.

У 2022 році Ігор Безкаравайний брав участь у "Іграх Нескорених" у Гаазі і здобув там "бронзу"

— Зараз формується інститут помічника ветерана. Що це має бути, на ваш погляд, які люди туди прийдуть?

— Останні вісім місяців я повністю з головою в процесах гуманітарного розмінування, і по сторонах не дивлюсь — ресурсу на все не вистачає. Але в цілому ідея, як я її розумію, непогана. Це мусить бути супутник по виходу з військового в цивільне життя. В першу чергу це професіонал (не ветеран, людина яка воювала або волонтер, — я з цим не згоден), який може якісно комунікувати і якісно виконувати свою роботу. А далі — має людина бойовий досвід чи ні — це додаткові характеристики, які можуть бути як в плюс, так і в мінус.

Нові правила для світу

— Коли ми говоримо про гуманітарне розмінування під час повномасштабної війни, що конкретно ми маємо на увазі?

Якщо описувати процес гуманітарного розмінування і ставити запитання — а чи є процес, який сьогодні відбувається в Україні, гуманітарним розмінуванням, — можна дуже довго говорити і заплутати людей. В класичному розумінні гуманітарне розмінування відбувається, коли вже війна закінчилась. Але війна в Україні, спровокована російською федерацією, оновлює світовий досвід і погляди світу на процеси, які відбуваються під час війни, під час конфлікту, після конфлікту тощо.

Головне питання в тому, що Міністерство економіки у взаємодії з іншими органами влади займається процесами, які очищують територію України від вибухонебезпечних предметів для потреб цивільного населення — тобто, гуманітарним розмінуванням.

Все, що стосується оперативного реагування в зоні бойових дій — це виключно парафія Генштабу, ми туди не ліземо і навіть не намагаємось якусь компетенцію там проявляти. Більше того, якщо військові кажуть, що якась ділянка не потребує розмінування на території поза межами бойових дій, ми не питаємо, чому? Ми просто виконуємо цю задачу. Тому що у нас — війна, і якщо військові сказали, що не можна розміновувати, то не можна. Ніхто не ставить це під сумнів.

— Ми сьогодні багато чуємо про операторів гуманітарного розмінування.

— За законом гуманітарне розмінування в Україні здійснюють оператори протимінної діяльності — це належним чином зареєстровані юридичні особи, які мають дозволи. Їм треба пройти первинний процес сертифікації, отримати дозволи на різні типи роботи. І це, починаючи від інформування населення про ризики і небезпеку взаємодії з вибухонебезпечними предметами, закінчуючи різними типами розмінування: очищення району ведення бойових дій; розмінування вручну, коли під кожен кущик і травинку треба зазирнути; механізоване розмінування з використанням великих машин, які перемелюють землю перед собою, і все, що в ній є.

Все що треба — пройти сертифікацію, отримати дозволи і потім можна працювати "в полі". Всі ці процеси управляються національним органом з питань протимінної діяльності, який утворений і функціонує згідно із законом.

Про роль Мінекономіки

— Ваша посада створена 2023 року. Які завдання в Мінекономіки перед вами стояли на початках?

— Роль Мінекономіки в процесі гуманітарного розмінування не зовсім звична, і це викликає абсолютно обґрунтовані запитання у багатьох — чому міністерство цим займається?

Річ у тім, що система протимінної діяльності в Україні формувалась до великої війни — між гібридною війною і великою. Коли забруднення вибухонебезпечними предметами було локалізовано на сході, не стосувалось великих площ, ця система була збудована досить непогано для того, щоб відповідати на ту потребу, яка була.

Зараз масштаб проблеми збільшився, мабуть, у сотні разів. Плюс багато змінних чинників, які можуть грати як на ускладнення роботи, так і на спрощення роботи, реагувати на цей виклик система поки не здатна.

Головне завдання зараз — цю систему адаптувати до рівня виклику, який існує. Що важливо — не зламати її, не перебудувати, не реформувати, а адаптувати. Бо якщо ми зайдемо в класичне розуміння реформи, то іноді буває, що в результаті реформи стара система ламається, а для побудови нової нам потрібен час. Ми не можемо собі дозволити, щоб система, яка працює, але має працювати краще, зупинила свою роботу.

"Важливо систему розмінування не зламати, не реформувати, а адаптувати", - впевнений замміністра

Коли ми кажемо про адаптацію до нових викликів, ми кажемо про те, що ми робимо це разом з МВС, Міноборони й іншими стейкхолдерами, які залучені в цей процес. В тому числі — з міжнародними партнерами.

Нам потрібно було зайнятись стратегічним плануванням. Бо Міноборони і ДСНС мають надзвичайні компетенції щодо власне самого розмінування. Але трохи провисало планування на довгу перспективу — куди будемо рухатись, як вибрати пріоритети розмінування (які землі в першу чергу, які — в другу чи третю)? Який економічний ефект ми матимемо від того, що очистимо цю ділянку, а ту — наступного року? Задача Мінекономіки — посилити цей компонент і сформувати якісну стратегію, якісне бачення, куди ми рухаємось і навіщо.

Другий пріоритет — координація партнерів. Коли ми кажемо про Міноборони і МВС, це окремі силові структури з різними потребами, баченням і філософією роботи. І кожен про свої потреби з партнерами комунікує окремо.

Наші партнери не розуміють, яка загальна потреба і тому Міністерство економіки вийшло з ініціативою зібрати усіх за одним столом, скоординувати потреби, вибудувати їхні пріоритети і далі взаємодіяти з нашими партнерами.

Третій напрям я би назвав побудовою ринку. Обсяг проблематики величезний і покладатись виключно на урядові структури чи на міжнародні гуманітарні організації, ми не можемо, бо будемо розміновувати дуже довго. Тому актуальним залишається побудова нормального ринку послуг із розмінування, коли є замовник і постачальник послуги, є правила, є прозоро сформоване і зрозуміле ціноутворення тощо.

Четвертий напрям — інформаційний менеджмент. Це управління інформацією, коли ми намагаємось поєднати між собою шари інформації, які на перший погляд є непоєднуваними або недоречними. Але якраз у поєднанні цих цих шарів можна отримати унікальне розуміння потреб.

— Що ви маєте на увазі?

— У нас є базова система, яка фіксує території: забруднені, чисті, потенційно забруднені тощо. Проте в даній системі лише ця інформація. А нам потрібно сформувати пріоритетність розмінування територій. З цієї інформації зробити це ефективно — складно.

Коли ми на цей шар інформації накладаємо додатковий — наприклад, про споживання електроенергії в районі, наявність шкіл, типи земель, типи забруднення або деградації грунтів, ми можемо вже зрозуміти: ок, у нас тут є велике споживання електроенергії, великий рівень забруднення, ми бачимо дві школи, в яких навчаються діти і з аналізу супутникових знімків розуміємо, що ці грунти не деградовані і їх треба повернути в обіг, це може бути пріоритетом щодо розмінування. Тобто, такий населений пункт може бути очищений в першу чергу.

Зараз ми з фахівцями думаємо про фактори і критерії, щоб усі шари інформації виписати, структурувати і щоб нам сучасні технології пропонували варіанти рішення. Але остаточне рішення має приймати людина.

— На який період розрахована ця робота?

— Наявність Мінекономіки в цьому процесі тимчасова — це однозначно. Але ця тимчасовість буде визначатись купою змінних факторів, на які ми не можемо впливати. Якщо цей процес буде тривати два-три роки — чудово. Якщо 7-10 років — це теж імовірно. Я не можу зараз сказати, що нам треба за три роки все очистити і розбігтись по домівках — це нереальні цифри.

Ми поставили собі за мету протягом наступних 10 років повернути в ефективне використання 80% території, яка наразі є потенційно небезпечною.

Коли ми говоримо про цифру у 174 000 км², дуже важливо розуміти, що це не суцільне мінне поле. Це територія, яка ймовірно забруднена, має ризик забруднення або потенційно забруднена. Щоб визначити, які території є дійсно небезпечними, нам потрібно їх обстежити. Тоді ми зможемо ідентифікувати небезпечні ділянки і далі займатися їх розмінуванням.

Про обрахунки

— Є розуміння чи світова статистика, яка доля потенційно небезпечних територій?

— За нашими приблизними підрахунками, безпосередньо забрудненими територіями, де буде наявна небезпека, може бути приблизно 20% від 174 000 км².

Чому 20%? Тому що світовий досвід каже: зазвичай 8-15% території після обстеження виявляються забрудненими. Зважаючи на нашу інтенсивність бойових дій, враховуючи їхню тривалість, різноманітність застосованої зброї тощо ми можемо передбачити, що цей відсоток буде більшим за 15%, але навряд чи вищим за 20%.

Якщо хтось із науковців зможе нам інакше порахувати це і обґрунтувати з науковими підходами, використанням формул для розрахунків, це буде надзвичайно корисно. Але поки ми послуговуємося цифрою у 20%, бо іншої ніхто не те, що в Україні, а й в світі не знає, яка територія буде реально забруднена.

— А є розуміння, враховуючи підступність ворога, який мінує навіть тварин, який тип замінування для нас буде найскладнішим фінансово і ресурсно? І взагалі, які можуть бути типи розмінувань?

— Найскладніші роботи будуть там, де відсутня військова логіка замінування. Коли ми говоримо про військову логіку і замінування "за підручником", можемо передбачити, як буде відбуватись розмінування. Коли ми кажемо про умовну протитанкову міну, то вона встановлена згідно з інструкцією. І згідно тієї ж інструкції її можна розмінувати або знищити.

Якщо така військова логіка відсутня і мінується, що завгодно, без якоїсь мети, просто щоб нашкодити — розміновувати дуже складно, бо небезпека може чатувати будь-де і в будь-яку мить.

І другий непростий момент — очищення зони ведення бойових дій, де були досить потужні бої за опорні пункти, посадки, міста. Після цього залишаються нерозірвані снаряди, гранати, різні боєприпаси, які не були використані або не спрацювали. Коли ми кажемо про снаряд, випущений зі ствольної артилерії, який впав посеред поля, але не розірвався — з цим є велика проблема, бо він може вибухнути в будь-який момент. Маленький поштовх може призвести до його детонації.

Крім того, обстеження районів ведення бойових дій — складний процес, бо міношукач не розрізняє, це шматок обгорілого заліза чи встановлена міна. Воно просто все пищить і фонить. Тому тут потрібно буде працювати вручну, дуже довго і надзвичайно складно.

— Є теза, що не всі території вимагають негайного розмінування. Про що саме мова?

— Є лісосмуги, їх треба розміновувати, ніхто не ставить це під сумнів. Але в першу чергу нам потрібне поле, яке огороджує ця лісосмуга, щоб повертати життя і піднімати економіку. Тож наше завдання — очистити безпечний під'їзд до поля, поле і замаркувати лісосмуги таким чином, щоб тракторист, який обробляє це поле, не хотів туди ходити. Звісно, потрібно пояснювати, провести роботу щодо безпеки.

Якщо ми можемо розмінувати одну лісосмуги, яка по роботі буде дорівнювати десяти полям, то звісно, нам краще розмінувати 10 полів. Я з цією логікою погоджуюсь. Нам потрібно, в першу чергу, очищувати ті території, які мають корисне навантаження. А наступні пріоритети ми будемо вже визначати по завершенні цих робіт.

*Скільки коштуватиме розмінування? Як держава планує компенсувати аграріям збитки, завдані замінуванням території? Чи з'явиться послуга замовлення розмінування в "Дії"? Про це та інше читайте у другій частині інтерв’ю Ігоря Безкаравайного, яка вийде у четвер, 2 листопада, вранці.

Матеріал опублікований українською мовою — читати мовою оригіналу
Теги за темою
Минэкономики
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Перший удар FPV: ЗС РФ могли підірвати HIMARS поруч з фронтом, — OSINT
Фокус
2025-05-06T10:52:55Z
Орбан назвав вступ України в ЄС "тягарем" та "невигідною угодою"
Европейская правда
2025-05-06T10:52:40Z
Унікальна подія в історії ФРН: Мерца не обрали канцлером у першому турі
GlavRed
2025-05-06T10:49:58Z
Інакше – смерть. Чому Путін ніколи не піде на мир
ГЛАВКОМ NET
2025-05-06T10:49:52Z
Reuters: зупинка військової допомоги США Україні була результатом самодіяльності Гегсета
Европейская правда
2025-05-06T10:49:47Z
Лідер Китаю заявив про готовність співпрацювати з ЄС на тлі тарифів Трампа
Европейская правда
2025-05-06T10:49:16Z
Третя світова війна з Росією можлива через 5-10 років: вона буде ядерною – The Guardian
Vlasti
2025-05-06T10:49:14Z
У президента Кенії поцілили черевиком під час виступу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-06T10:49:07Z
В Польщі заявили, що Росія посилила кібератаки напередодні президентських виборів в країні
ZN UA
2025-05-06T10:49:01Z
Голлівуд критикує мита Трампа на іноземні фільми – WSJ
iPress
2025-05-06T10:49:59Z
«Креативна Європа» оголосила конкурс на отримання гранту для дистриб’юторів європейського кіно
УкраинФорм
2025-05-06T10:39:43Z
58-річна Геллі Беррі вийшла на червону доріжку без білизни
Gazeta UA
2025-05-06T10:33:51Z
Продовжує займатися гумором: де зараз і як виглядає зірка "Дизель Шоу" Єгор Крутоголов
Telegraf
2025-05-06T10:31:40Z
Ріанна офіційно оголосила про третю вагітність
Фокус
2025-05-06T10:31:37Z
Зрадниця Клара Новікова засвітилася на росТБ і приголомшила своїм виглядом
GlavRed
2025-05-06T10:27:33Z
Ексдружина Positiff зателефонувала йому серед ночі: "Що таке справжнє розлучення?"
GlavRed
2025-05-06T10:27:16Z
Google йде у Голлівуд — компанія створила підрозділ фільмів та ТБ 100 Zeros
ITC
2025-05-06T10:22:38Z
У Louis Vuitton і Dior: Зендея та Анна Савай з'явилися на Met Gala в схожих образах
24tv
2025-05-06T10:21:31Z
У застосунку «Армія+» з'являться ще п’ять рапортів - Умєров
УкраинФорм
2025-05-06T10:52:56Z
Кількість тих, хто позитивно ставиться до телемарафону, знизилась на 28% за два роки, — дослідження «Детектора медіа»
Детектор М
2025-05-06T10:52:43Z
Знищення уникальної РЛС РФ показали на відео
Корреспондент
2025-05-06T10:52:05Z
Індія посилює ППО російськими ракетами на тлі напруги з Пакистаном
iPress
2025-05-06T10:49:59Z
Перший безкоштовний кабінет сексуальної реабілітації для військових запрацював у Києві
ГЛАВКОМ NET
2025-05-06T10:49:52Z
Литва інвестує понад €1,1 млрд у посилення оборони
iPress
2025-05-06T10:49:28Z
Росіяни використовують Запорізьку АЕС як військову базу і майданчик для тренування екіпажів БПЛА - Волошин
УкраинФорм
2025-05-06T10:49:23Z
Україна переходить на нове покоління дронів, які не бояться РЕБ – The Economist
iPress
2025-05-06T10:49:07Z
"Фаріон вбили, а Алхім слабо?": користувачі соцмереж обурені позицією блогерки щодо української мови
Фокус
2025-05-06T10:45:50Z
Німецька енергокомпанія Uniper повідомила про збитки через падіння цін на енергоносії
ZN UA
2025-05-06T10:52:45Z
В Івано-Франківській громаді відкрили сезон полуниці - зібрали перші 100 кілограмів
УкраинФорм
2025-05-06T10:52:25Z
Греція не розглядає передачу Україні систему Patriot
iPress
2025-05-06T10:49:43Z
Ткачук: БЕБ забезпечило відшкодування до бюджету 1,3 млрд грн від експортерів зерна
ГЛАВКОМ NET
2025-05-06T10:49:12Z
Борг перед «зеленою» генерацією перевищує 15 млрд грн
ГЛАВКОМ NET
2025-05-06T10:49:07Z
ОЕСР закликає Україну полегшити регуляторний тягар для зростання інвестицій
УкраинФорм
2025-05-06T10:45:53Z
Пенсія при "мінімалці": скільки отримуватимуть пенсіонери із зарплатою 8 000 гривень
24tv
2025-05-06T10:45:43Z
Справа на ₴5,8 мільярда: у міжнародний розшук оголосили ексголову нафтопереробного концерну
УкраинФорм
2025-05-06T10:43:04Z
Євросоюз пропонує США встановити нульові тарифи на торгівлю стратегічними товарами
УкраинФорм
2025-05-06T10:39:41Z
Трамп заборонив США фінансувати дослідження хвороб за кордоном
24tv
2025-05-06T10:52:56Z
Названо найдоходніші медичні компанії України
ГЛАВКОМ NET
2025-05-06T10:49:35Z
Свині стануть загрозою для людей? Небезпечний вірус лютує у Європі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-06T10:48:38Z
У МОЗ підтвердили, що заборона маркетингу не вплинула на ціни на ліки, – Сердюк
24tv
2025-05-06T10:42:19Z
Військові та ветерани можуть отримати безкоштовні засоби реабілітації: як подати заявку
Хвиля
2025-05-06T10:37:36Z
Що їсти на роботі, щоб обід заряджав енергією, а не спричиняв утому
24tv
2025-05-06T10:30:23Z
20 пільг для УБД, про які ви могли не знати
24tv
2025-05-06T10:03:50Z
Хірурги провели унікальну операцію: пухлину хребта видалили через око
24tv
2025-05-06T09:34:30Z
Що робити, якщо листя полуниці жовтіє: 1 добавка у воду і проблему вирішено
GlavRed
2025-05-06T08:27:18Z
На Обухівщині велосипедист загинув після зіткнення із припаркованою вантажівкою
ГЛАВКОМ NET
2025-05-06T10:49:30Z
У Бортничах горів двоповерховий приватний будинок
ГЛАВКОМ NET
2025-05-06T10:48:53Z
Львівська політехніка звільнила працівника, який ображав захисника України у банку
24tv
2025-05-06T10:48:28Z
У Черкасах через атаку дронів РФ поранений чоловік
УкраинФорм
2025-05-06T10:43:29Z
"Волочили по дорозі": у ТЦК прокоментували відео із силовим затриманням чоловіка у Львові
24tv
2025-05-06T10:39:32Z
Російська ППО у всій красі: в Брянській області згоріло майже все село
24tv
2025-05-06T10:30:05Z
"Руки-ноги цілі, який ти ветеран": у Львові стався конфлікт із військовим у банку
GlavRed
2025-05-06T10:27:40Z
В Англії на мотоперегонах сталася масштабна аварія: є загиблі та постраждалі
24tv
2025-05-06T10:15:36Z
У Польщі в аварію втрапив автобус з американськими солдатами, є постраждалі
Европейская правда
2025-05-06T10:10:54Z
Про підготовку ворогом масштабної десантної операції з форсуванням Дніпра наразі не йдеться - Волошин
УкраинФорм
2025-05-06T10:52:40Z
Де в Україні цього тижня випаде сніг - прогнози синоптиків
Комсомольская правда
2025-05-06T10:49:48Z
Військові РФ вдарили з артилерії по селищу на Херсонщині, є загибла
УкраинФорм
2025-05-06T10:45:47Z
Відключення газу у Дніпрі 7 травня: графіки та точний список адрес, де діятимуть обмеження
Политека
2025-05-06T10:31:56Z
Загроза нового наступу РФ на півдні: полковник ЗСУ розкрив дані розвідки
GlavRed
2025-05-06T10:27:07Z
Літнього тепла чекати не варто: скоро Україну накриє потужний антициклон
GlavRed
2025-05-06T10:27:04Z
Пошкоджені будинки та електромережі: у Херсоні показали наслідки нічного удару росіян
УкраинФорм
2025-05-06T10:19:26Z
Інтоксикація "побєдобєсієм": ЗС РФ на Донеччині втратили страх і пересуваються строєм
Фокус
2025-05-06T10:10:17Z
Працівнику російської колонії оголосили підозру за катування українських полонених
УкраинФорм
2025-05-06T10:07:50Z
Nissan випустить недорогий і економічний кросовер преміумкласу на базі X-Trail
Фокус
2025-05-06T10:21:42Z
З золотом та карбоном: Mansory презентувало Rolls-Royce для мафіозного весілля
AutoCentre
2025-05-06T10:04:03Z
Оновлення програмного забезпечення Xiaomi SU7 Ultra знизило потужність до 650 к.с
Топ Жир
2025-05-06T09:45:35Z
Як правильно використовувати навігатор щоб зменшити витрату пального
360ua.news
2025-05-06T09:30:55Z
В Україні різко виросли продажі нових авто: найпопулярніші марки та моделі
Фокус
2025-05-06T09:30:41Z
В Україні стартували продажі нового Opel Grandland: комплектації та ціни
ЗаРулем
2025-05-06T09:24:55Z
Nissan готує позашляховик на базі пікапа Frontier
AutoCentre
2025-05-06T09:16:23Z
Велика Стіна представляє свій перший суперкар, який змагатиметься з Ferrari SF90
Топ Жир
2025-05-06T08:30:29Z
Втілення розкоші: Rolls-Royce Phantom святкує 100-річчя
Фокус
2025-05-06T08:30:15Z
Увага до деталей і квартира "як з обкладинки" готова. Як зробити її дорожчою
Telegraf
2025-05-06T10:31:17Z
Ситна солянка на обід і до вечері: покроковий рецепт приготування
Фокус
2025-05-06T10:06:31Z
Як швидко відмити іржу на унітазі: допоможе копійчаний засіб
Gazeta UA
2025-05-06T10:03:44Z
Сестри побували за добу у двох країнах, витративши близько 100 доларів: як їм це вдалось
Фокус
2025-05-06T10:00:45Z
Ніжний, ароматний і ситний: сніданок за 5 хвилин, який Ектор готує щоранку
24tv
2025-05-06T09:39:28Z
9 поширених помилок у догляді, які знищують кущі троянд
24tv
2025-05-06T09:39:18Z
Чи можна садити бузок біля хати: ось, що про це каже народна прикмета
24tv
2025-05-06T09:21:32Z
Парфуми, які викликають звикання: ці аромати купують всі
24tv
2025-05-06T09:18:57Z
Вода як з картинки: де в Україні покупатися в кришталево чистих озерах
24tv
2025-05-06T08:33:19Z
Юнацька збірна України з футболу зіграє проти Фінляндії: де дивитися поєдинок
ГЛАВКОМ NET
2025-05-06T10:52:47Z
Чемпіоном світу зі снукер став гравець, який брав участь у договірних матчах
ГЛАВКОМ NET
2025-05-06T10:49:57Z
Сім осіб отримали вироки за погрози режисеру церемонії відкриття Олімпіади-2024
ГЛАВКОМ NET
2025-05-06T10:49:12Z
Українські важкоатлети здобули 10 нагород на чемпіонаті світу серед молоді
ГЛАВКОМ NET
2025-05-06T10:49:11Z
Прихильник Путіна Овечкін подарував Лукашенку джерсі зі своїм автографом
ГЛАВКОМ NET
2025-05-06T10:48:34Z
Помер чемпіон світу-1978 Луїс Гальван
Football.ua
2025-05-06T10:40:31Z
Ванат потрапив у сферу інтересів кількох клубів АПЛ
Football.ua
2025-05-06T10:39:48Z
МЮ розглядає варіант із придбанням воротаря Торіно
Football.ua
2025-05-06T10:37:54Z
Найкращий гравець Європи 2021 року продовжить кар'єру у екзотичному чемпіонаті
24tv
2025-05-06T10:36:08Z
Обережно, спори: п’ятий епізод «Останніх з нас» / The Last Of Us покаже один із найскладніших елементів гри
ITC
2025-05-06T10:46:51Z
OpenAI пояснила, чому ChatGPT іноді виявляє підлабузництво
InternetUA
2025-05-06T10:46:18Z
Найпотужніший у світі: китаський термоядерний реактор BEST запрацює у 2027 році
ITC
2025-05-06T10:37:00Z
З'явилася перша інформація про Unreal Engine 6: яким буде новий рушій і коли він вийде
24tv
2025-05-06T10:36:34Z
У Kingdom Come: Deliverance 2 вже вкрали мільярди предметів: кумедна статистика від розробників
24tv
2025-05-06T10:21:19Z
Ремастер Oblivion за тиждень став третьою найбільш продаваною грою 2025 року
ITC
2025-05-06T10:19:43Z
YouTube тестує нову передплату Premium Duo — на двох осіб і з меншою ціною
ITC
2025-05-06T10:19:20Z
Астрономи, ймовірно, знайшли дев’яту планету Сонячної системи
ITC
2025-05-06T10:19:08Z
Гра в кальмара 3: Netflix показав тизер фінального сезону
1News
2025-05-06T10:16:12Z