Україна ініціювала зустріч з Польщею та Єврокомісією через інформацію про можливе блокування пунктів пропуску польськими перевізниками. Про це 31 жовтня повідомило Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури.
- Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури звернулось до Міністерства інфраструктури Польщі та Директорату з питань мобільності Європейської Комісії щодо проведення зустрічі з всіма залученими сторонами щодо вирішення питання із виконанням меморандумів про пропускну спроможність українсько-польських пунктів пропуску, — розповіли у міністерстві.
Заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач заявив, що такі страйки та блокування шкодять всім — як українським, так і польським перевізникам.
- Ми вдячні польському народу за постійну підтримку нашої держави в умовах повномасштабної війни та готові до діалогу, де рівноцінно будуть представлені інтереси перевізників обох країн, – наголосив він.
Зустріч з Директоратом Єврокомісії (DG MOVE) запланована на 31 жовтня. Також Україна чекає на відповідь польських колег.
За словами Деркача, з червня рівень виконання меморандумів по роботі пунктів пропуску впав з 65% до 50%. У жовтні фактично 40 тисяч вантажівок не перетнуло кордон, хоча мали б, відповідно до затверджених меморандумами показників.
- На це, звичайно, є об’єктивні причини, до прикладу ремонті роботи, проте в умовах сезонного збільшення експорту, морської блокади, ми повинні забезпечити стабільну та ритмічну роботу кордону, щоб як наші, так і іноземні водії могли точно знати коли перетнуть кордон, а економіка працювала. Особливо зважаючи на потребу забезпечити роботу «Шляхів солідарності», – заявив заступник міністра.
30 жовтня телеграм-канал “Укравтопром” повідомив з посиланням на Міжнародну транспортну асоціацію України, що польські перевізники погрожують перекрити всі пункти пропуску з українською стороною через надмірну конкуренцію після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та ЄС. Перша акція має пройти 3 листопада поблизу пункту пропуску Корчова та триватиме два місяці. Польські перевізники нібито вимагають повернути українським перевізникам дозволи; заборонии реєструвати компанії в Польщі, якщо фінанси компанії знаходяться не на території ЄС; створити окремі черги для авто на номерах ЄС та для порожніх фур.
25 жовтня на кордоні України та Польщі скоротили до однієї кількість піших переходів.