MY.UAНовини
Як створити та розвинути бізнес під час війни: власник успішного бару Flakon поділився секретами
Як створити та розвинути бізнес під час війни: власник успішного бару Flakon поділився секретами

Як створити та розвинути бізнес під час війни: власник успішного бару Flakon поділився секретами

"Телеграф" дізнався як сьогодні влитися у барно-ресторанний бізнес

З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну минуло 20 місяців. За цей час вітчизняний бізнес не тільки вижив, а й активно розбудовується. Щодня з'являються нові українські бренди, а на вулицях — нові торгові заклади.

Однією зі сфер, які продовжують розвиватися в умовах війни, є гастроіндустрія. "Телеграф" відвідав ресторанний форум ProResto і поспілкувався з власниками барів, які поділилися секретами того, як в умовах війни відкрити успішний заклад.

Спойлер: це можливо, але не все так просто.

Чи є попит на нові заклади?

Бар — це прибутковий бізнес, який за правильної організації швидко окупається. Вже сьогодні кількість відвідувачів подібних закладів сягнула довоєнних позначок і навіть трохи перевищила.

Ресторани зараз стали ледь не єдиним місцем, де українці можуть витрачати свої гроші, щоб розслабитися, відволіктися від стресу і відчути себе ближчими до "нормального" життя. Через неможливість виїхати на відпочинок за кордон, українці ще донедавна проводили вільний час на літніх майданчиках барів і ресторанів. А з наближенням холодів і скороченням сонячного дня зростає попит на безпечні теплі місця, де завжди є світло.

Та як розповідає бармен і власник одеського коктейльного бару Flacon Владислав Романішин, не кожному бару вдається окупитися протягом перших місяців після відкриття.

— Близько 60% барів і ресторанів закриваються у перші три роки заснування. І це до повномасштабної війни. Ці цифри не мають лякати. А лише приводити до розуміння, що іноді недостатньо просто знайти класне приміщення у вашому місті. Або можливо, буде недостатньо інвестувати в дизайн, щоб все було гарно, — каже бармен.

Владислав Романішин

З чого почати?

Як розповідає Владислав, треба почати зі створення концепту, формату та бізнес-моделі вашого майбутнього закладу. І вже на цьому моменті знаходити людей, з якими ви будете працювати. Наприклад — майбутнього бар-менеджера. Саме ці люди допоможуть вам все правильно організувати.

Важливо продумати все, починаючи від деталей. Наприклад, якщо це контактний бар, то важливо, щоб він був зручний. Бо навіть якщо ви зробите найінстаграмнішу барну стійку, але гостям не буде куди коліна подіти за нею — то більше ніхто не захоче приходити. Натомість гостей треба зацікавити сідати за барну стійку. Це можуть бути special-напої або лімітоване вино. Не варто забувати й про опцію поїсти за барною стійкою. Бармени повинні володіти навичками висококласного сервісу та вміти запропонувати їжу не гірше, аніж напої.

Розробивши стратегію для подальшого розвитку, потрібно оцінити ризики, можливості та основні пріоритети. На основі цього сформулювати конкретні цілі.

Унікальна подача

— Декілька прикладів з моїх досвідів та проєктів. 2018 року ресторан REEF реалізував цікаву коктейльну карту. Він втілює круїзний лайнер, на якому багато локацій і є все для розваг. І я одразу подумав, що це про подорожі. Було створено коктейльну картк, в якій розповідалося про різні країни. Людям було цікаво прийти й сьогодні спробувати на смак Кубу, а завтра — Японію. Так ми формували маршрути для молодих людей, які лише починають подорожувати. А для досвідчених мандрівників — складніші напої. Це призвело до того, що удвічі зросли продажі коктейлів, — розповідає бармен.

Владислав також наводить у приклад свій коктейльний бар "Флакон". Це перший бар у світі присвячений ароматам.

— Ми не тільки фокусуємося на тому, щоб створювати напої на ароматах. Ми багато колаборувалися і робили з парфумерами виняткові аромати для бару. Але візитівкою нашого бару є вигляд коктейльної карти. Це коробка з фізичними ароматами, які ми можемо розпилювати над нашими гостями.

У нас є лабораторія, де ми технічно це реалізовуємо. І гості сприймають напої за ароматами. Ми не кажемо, які там інгредієнти. Вони можуть це відчути на аромат. 85-90% нашого сприйняття смаків — це аромати. Є кислий, солодкий, солоний тощо — це смаки. Решта — аромати. Тож кокосовий — це аромат, як апельсиновий, яблучний чи шоколадний.

За три роки існування ми інвестували в маркетинг копійки, бо працює "сарафанне радіо". Люди приходять й самі створюють для нас контент. Вони постійно все це знімають і розповідають друзям. І це допомагає бізнесу. Бар має своїх колекціонерів з усієї України, які спеціально приїжджають до Одеси, щоб вгадати й спробувати новий щотижневий флакон, — ділиться Владислав.

Особливість бару - меню без тексту, яке нюхають і "ловлять" аромат

— Інгредієнти ми використовуємо натуральні, наприклад, один із напоїв з нашої коктейльної карти La Fleur. Це квітковий кисло-солодкий коктейль, який ми робимо на основі двох видів джину, класичного і джину з кульбабкою, в якому вже інтегрований додатковий квітковий аромат. Ми це доповнюємо лікером з фейхоа власного виробництва, яким запасаємось в сезон цього фрукту, щоб вистачало на рік до наступного сезону. Він додає цікаву фруктово-тропічну палітру. Також додаємо редистилят з паростків пшениці, який додає свіжості зеленої трави. І кордіал бузини та парфум фіалки також власного виробництва. Вкупі ми отримуємо дуже "квітковий" коктейль, — розповідає Владислав "Телеграфу".

Хто зробить коктейльну карту?

Тут відповідь проста. Її повинен робити шеф-бармен. Звичайний бармен не може сформувати правильну коктейльну карту. Як, власне, просто кухар не зможе сформувати меню кухні. Адже для цього потрібні навички.

— Іноді ресторани хочуть зекономити і беруть бармена. Кажуть: "Зроби це, ми тобі заплатимо". Але я можу зекономити ваші кошти: краще вже купіть книжку — збірку коктейлів. І це вже буде якісніша коктейльна карта, аніж від недосвідченого бармена. А як знайти людей, які зможуть допомогти? Скоріше за все, у вас є улюблені місця. Ви можете запитати у них, вам дадуть рекомендації. Якщо вам дійсно подобаються десь напої, то дізнавайтеся, хто саме створював цю коктейльну карту, і звертайтеся до цієї людини, — каже засновник бару Flakon.

Він радить наймати найкращих. Важливо проводити якісні співбесіди та приймати в команду тих людей, з якими у вас спільне бачення. Але й також треба навчати.

— Я б рекомендував щонайменше один відсоток, а краще й більше, від обороту вашого ресторану інвестувати в навчання і розвиток. Тому що це дійсно дуже важливо, щоб у вас було компетентні кадри. Тоді ви зможете брати молодших людей і розвивати їх, — каже Владислав.

Вплив війни

Як розповів Владислав Романішин, війна дуже вплинула на поставки сировини та алкогольних напоїв. Передусім з економічної точки зору.

— 90 відсотків "з гаком" алкоголю, який використовують у барах, імпортний. Тож коли з повномасштабного вторгнення ціна валюти зросла на 60% — на стільки ж поступово і піднялись ціни на весь алкоголь (і цей процес ще не закінчився). Тож, звісно, це вельми сильно впливає на економіку барів, адже вони не можуть перекрити всі здорожчання підняттям ціни напоїв. Гість критично реагує на питання ціни і ми повинні розуміти, що коктейль й інші напої не є питанням першої необхідності, — каже бізнесмен.

Сьогодні бари шукають нові для себе шляхи

За словами Владислава, проблеми також є з логістикою і залишками. З початку повномасштабного вторгнення склади багатьох компаній були зруйновані. Окрім цього, великі компанії побоюються ракетних обстрілів, тому тримають відносно невеликі стоки. Та й сама логістика в країні, що воює, значно ускладнилась. Тому це призводить до "випадання" тих чи інших позицій у алкогольних компаній-імпортерів.

— Окрім цього деякі компанії не вийшли з ринку московії, тож це стало причиною для відмови від закупівлі даної продукції багатьма барами з активною громадянською позицією. Все це в комплексі дуже змінило звичну ситуацію на алкогольному ринку України, — каже Владислав.

Імпорт чи місцевий продукт?

На думку власника бару Flacon Владислава Романішина, вигідніше купувати українське й тим самим підтримувати власного виробника. Це доволі часто й відбувається з безалкогольною продукцією.

— Однак, коли мова йде про алкоголь, ми є заручниками того, що у нас ще майже не сформувались локальні бренди та виробники. Це в першу чергу пов'язано зі спадком радянського законодавства і монополією на виробництво спирту, яке було змінено зовсім нещодавно. І локальні виробники тільки зароджуються. Окрім цього є продукти, які ми ніколи не зможемо замінити. Умовні агавові спирти, такі як текіла, можуть бути вироблені тільки там, де вона може вирощуватись. А це Мексика і країни з подібним кліматом. Тож такі продукти за замовчуванням будуть імпортними. А вони важливі для приготування класичних коктейлів, — ділиться власник бару Flakon.

Комендантська година

З усіх форматів індустрії HoReCa запровадження комендантської години найдужче вдарило по барах. Тож якщо ви вирішите відкрити свій бар на світанку, більшість клієнтів все одно прийдуть о 7-8 вечора. Бо в українській культурі не заведено пити коктейлі та інші алкогольні напої зранку або цілий день.

Бари змінили звичний для себе графік та години заробітку

— Ми працюємо п'ять днів на тиждень, до повномасштабного вторгнення відкривались о 18:00. Зараз — о 16:00. Але більшість гостей приходять не раніше 19-20-ї. Також продаж алкоголю в Одесі обмежено до 22:00. Тож ми можемо працювати по три години. Вкупі виходить 15 годин на тиждень, або навіть менше реальної роботи. Звісно, це впливає на стан барів.

Стосовно комендантської години, в Одесі вона з 00:00, а останні замовлення у нас приймаються до 22:00. І за ці 2 години команда встигає догодувати напої, навести в барі порядок, закрити бар та дібратись до дому, — розповідає власник бару.

Ціни не мають кусатися

Одним з важливих питань залишається цінова політика закладу під час війни, щоб залишати його конкурентоспроможним і привабливим для клієнтів.

— Як я вже казав, гості гостро сприймають питання ціни. І я б намагався не підіймати занадто ціни. У нас за майже два роки з повномасштабного вторгнення ціни піднялися на 20%, хоча витрати виросли значно більше. Проте не слід забувати, що бари виконують важливу функцію соціалізації людей, підтримки їх у важкий час. Це місце, де людина може ментально і фізично відпочити, не дарма навіть у світові війни бари працювали й були острівцем життя і свободи, за які ми боремось, — вважає Владислав Романішин.

За його словами, у війну не все зводиться до заробітку та довгострокового планування. Зараз закладам треба в першу чергу зберегти себе, зберегти команди, свої цінності. Допомагати людям морально (дати можливість перезавантажитись) і фінансово через благодійні ініціативи. А як настане перемога, впевнений, що саме в барах люди із задоволенням її відсвяткують.

Скільки треба вкласти

На думку власника "Флакона", питання дуже абстрактне, оскільки бари — це загальна назва абсолютно відмінних один від одного проєктів.

— Умовно коктейльні бари можуть дуже різнитися від дайв-барів.Тож і інвестиції можуть бути дуже різними Але якщо ми кажемо про якісний бар з гарною технологією, я б казав про 1500-2000 доларів за квадратний метр. Тож загалом вам буде необхідно щонайменше 100 000 доларів, а скоріше за все більше. І середнє повернення грошей за два-три роки.

Тож у цілому можна порахувати, але все буде дуже залежати від формату роботи, розміру бару, цільової аудиторії, локації тощо. Також не варто забувати, що великі інвестиції як грошей, так і часу і знань зможуть зменшити ваші ризики, але не гарантують, що ваш бар буде успішним, — підсумовує Владислав Романішин.

Теги за темою
УкраїнаОдесаБізнес
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Города захватывают полчища крыс: ученые рассказали о последствиях глобального потепления
Фокус
2025-02-01T18:27:23Z
Смартфоны Galaxy будут оснащаться собственной памятью Samsung в 2025 году
Мій Харків
2025-02-01T17:37:37Z
"Разве кому-то стало хуже?": Бывший топ-менеджер PlayStation Адам Бойс похвалил Microsoft за мультиплатформенную стратегию
GameMag
2025-02-01T17:30:30Z
Инсайдер: Microsoft скоро анонсирует Forza Horizon 5 для Nintendo Switch 2 — игру портируют не только на PlayStation 5
GameMag
2025-02-01T17:24:40Z
Продажи ремейка Silent Hill 2 порадовали Konami
GameMag
2025-02-01T17:24:15Z
Пластик в топливо: стартап в Мексике добывает дизель и бензин из отходов
Telegraf
2025-02-01T17:21:38Z
Таропрогноз на 2 февраля 2025: выберите карту и узнайте, что вас ждет в воскресенье
Telegraf
2025-02-01T16:03:20Z
Никогда не игнорируйте 3 важных оповещения, иначе рискуете лишиться iPhone
Фокус
2025-02-01T16:00:22Z
Почему телефон теряет связь и Wi-Fi: эксперты рассказали, как самостоятельно исправить проблему
Политека
2025-02-01T16:00:07Z
Ракам — большая радость, Скорпионам — незначительные разочарования: гороскоп Таро на 2 февраля 2025 года
Telegraf
2025-02-01T18:57:06Z
Как использовать энергию Меркурия в Рыбах для реализации своих желаний в феврале-2025
Знай
2025-02-01T17:51:32Z
"Оливье" по новому: оригинальный рецепт классического салата
TSN
2025-02-01T17:06:35Z
Как приготовить идеальные синабоны со сливочной глазурью: простой рецепт от Евгения Клопотенко
Политека
2025-02-01T16:42:46Z
Гороскоп на 2 февраля 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-02-01T16:27:49Z
Гороскоп на воскресенье 2 февраля 2025 года
UAToday
2025-02-01T16:03:46Z
Как помириться с котом, если он на вас обидился: секреты общения с вашим пушистым другом
Знай
2025-02-01T15:51:18Z
Жизнь стоит на месте: 5 советов, чтобы перестать искать отговорки и начать действовать
Marie Claire
2025-02-01T15:30:13Z
"Садится на диету": знаменитую скульптуру огнедышащего дракона проверят на экономию топлива
Фокус
2025-02-01T15:21:13Z
В Ровно в ТЦК прогремел взрыв: первые подробности
Telegraf
2025-02-01T18:42:58Z
В Полтавской области произошло землетрясение – карта
Лига
2025-02-01T18:27:44Z
Землетрясение на Полтавщине: в ГСЧС сообщили, есть ли последствия
TSN
2025-02-01T18:21:03Z
Землетрясение в Полтаве: местные паблики обсуждают толчки
ZN UA
2025-02-01T18:16:10Z
Около Полтавы зафиксировали землетрясение
Корреспондент
2025-02-01T18:12:31Z
В Полтаве произошло землетрясение: что известно
TSN
2025-02-01T18:03:32Z
Удар по дому в Полтаве: семь человек погибли, 14 ранены, среди них - дети
Gazeta UA
2025-02-01T18:03:18Z
Погиб ребенок: количество жертв ракетного удара ВС РФ по дому в Полтаве возросло
Фокус
2025-02-01T17:21:35Z
Хотели завладеть полмиллионом долларов: отец и старший сын заказали похищение младшего
TSN
2025-02-01T17:21:11Z
"Куколка": беременная жена футболиста сборной Украины показала округлившийся животик
Telegraf
2025-02-01T16:15:25Z
Кличко может вернуться на ринг ради громкого боя
Telegraf
2025-02-01T15:18:34Z
Промоутер Усика оценил перспективы Джошуа
Корреспондент
2025-02-01T15:06:12Z
Представлен мяч обновленного Клубного чемпионата мира по футболу
ZN UA
2025-02-01T15:03:01Z
Где похоронят чемпионов мира Шишкову и Наумова: решение принял сын-фигурист
Telegraf
2025-02-01T14:12:44Z
Джейк Пол намерен завоевать золото Олимпиады-2028
Корреспондент
2025-02-01T12:39:55Z
Украинская чемпионка Олимпиады показала идеальную фигуру в купальнике
Telegraf
2025-02-01T12:03:20Z
Гвоздик сделал прогноз на ближайший бой своего обидчика
Корреспондент
2025-02-01T11:42:23Z
Опорный зищитник Тарас Степаненко покидает Шахтер после 14-ти лет в клубе
Известия Киев
2025-02-01T10:30:35Z
В Киеве восстановят поврежденный россиянами архитектурный памятник - Дом писателей
ZN UA
2025-02-01T19:01:36Z
Кредитная ноша на 32 года: эксперт раскрыл схему распила бюджета на миллионы гривен в ОСМД
Знай
2025-02-01T18:21:12Z
Оккупанты на Харьковщине пытаются прорвать оборону: в ВСУ рассказали о сценариях штурмов
TSN
2025-02-01T17:33:55Z
Враг сунет вперед на Торецком направлении: в ВСУ прокомментировали тактику РФ
GlavRed
2025-02-01T17:27:33Z
Проезд в коммунальном транспорте – 0 грн: части украинцев разрешили не платить
Знай
2025-02-01T17:21:05Z
Войска РФ обстреляли один из городов Донецкой области: есть погибший и раненый
ZN UA
2025-02-01T17:15:20Z
В Одессе после российской атаки на памятник Пушкину повесили плакат "Груз 200"
Комсомольская правда
2025-02-01T16:46:49Z
"Когда мы вернулись из плена, у нас не было ни одного танка": "Азов" получил "очень большой аргумент"
Апостроф
2025-02-01T16:24:32Z
Оккупанты в течение января захватили значительную территорию Украины: в Deep State шокировали цифрами
Comments UA
2025-02-01T15:00:17Z
Спасибо за опыт, безразлично какой, но это опыт, - певица Анастасия Приходько о работе с Меладзе
Знай
2025-02-01T18:18:53Z
От российского бренда до мастодонтов индустрии: лучшие образы с кутюрной Недели моды в Париже
Marie Claire
2025-02-01T18:00:36Z
Смерть богатых в трейлере фильма-катастрофы «Крушение мира» с Мэри Элизабет Уинстэд
GameMag
2025-02-01T17:36:25Z
Возлюбленный Леси Никитюк раскрыл секрет ее завоевания
Апостроф
2025-02-01T17:21:48Z
Даниэль Салем во время войны потерял весь свой бизнес: "У меня ничего нет"
TSN
2025-02-01T17:03:15Z
Была Зеленскому "идеальной женой", но пережила не одно предательство: с кем крутила романы Полина Максимова
Telegraf
2025-02-01T16:12:21Z
Осудила обстрелы родного Никополя, но осталась в России: что говорит о войне звезда популярных сериалов Шипова
Telegraf
2025-02-01T15:03:36Z
Жена Джастина Тимберлейка нежно поздравила его с 44-летием и показала их милые совместные фото
TSN
2025-02-01T13:24:17Z
Минимализм или сложные узоры: пять вариантов модного маникюра на февраль
Gazeta UA
2025-02-01T12:45:59Z
Церковный праздник 2 февраля: что нельзя делать сегодня, чтобы избежать финансовых неудач
Telegraf
2025-02-01T19:00:32Z
"Жизнь находит способ...": акула родила в океанариуме, где всегда плавала одна
Знай
2025-02-01T18:51:14Z
Коммуналка "высосет" последние копейки: что нужно знать украинцам с бойлерами в квартирах
Знай
2025-02-01T18:36:03Z
Главное за 1 февраля: мужчины могут уехать в Европу, ПриватБанк блокирует счета, а ТЦК ждет уголовная ответственность
Знай
2025-02-01T18:15:26Z
Головне за 1 лютого: чоловіки можуть виїхати до Європи, ПриватБанк блокує рахунки, а на ТЦК чекає кримінальна відповідальність
Знай
2025-02-01T18:15:16Z
21-летний мультимиллионер пожаловался на одинокую жизнь: почему у него нет пары
Фокус
2025-02-01T17:57:41Z
”Сказочка, но хз...” Телеведущий поделился невероятной версией длительного отсутствия российских ударов по Полтаве
Апостроф
2025-02-01T17:48:58Z
Какие знаки китайского гороскопа разбогатеют в 2025 году: их ждут доходы с пятизначными цифрами
TSN
2025-02-01T17:21:21Z
Компания "ОРИДЖИНАЛ СПИРИТ ЮА" обвинила правоохранителей в потере клиента и валютного дохода
Comments UA
2025-02-01T17:21:01Z
Лечитесь народными средствами или умирайте: Польша хочет лишить украинцев медицинской помощи
Знай
2025-02-01T17:06:40Z
Лимон - ваш секретный агент в борьбе с гриппом, ангиной и даже тошнотой: как правильно использовать цитрус
Знай
2025-02-01T16:51:52Z
Кето, веганство и фрукторианство: как популярные диеты влияют на зубы?
Marie Claire
2025-02-01T16:00:09Z
Чайник без накипи: секрет чистоты за копейки
Знай
2025-02-01T14:51:18Z
Топ болезней, к которым приводит длительное сиденье
Comments UA
2025-02-01T12:00:41Z
Раскрыли секрет восстановления мозга: ученые узнали роль тайных защитников нейронов
Фокус
2025-02-01T11:06:03Z
Добавьте в свой рацион этот орех, если не хотите стареть: исследования показали – он очень эффективен
UAToday
2025-02-01T10:03:19Z
Распространенные продукты, которые "убивают" простату
Comments UA
2025-02-01T09:30:29Z
Пять продуктов, которые способны контролировать уровень сахара в крови
Gazeta UA
2025-02-01T08:45:06Z
Могут открыть аэропорты до окончания войны: эксперт дал ответ
TSN
2025-02-01T18:21:01Z
Йогурты и творог могут исчезнуть с полок магазинов: в Украине назревает молочный кризис
Знай
2025-02-01T18:06:12Z
Если было 4000 грн, то станет 4800: пенсионерам могут дать неплохую надбавку
Знай
2025-02-01T17:36:10Z
DeepState обнародовал динамику оккупации украинских территорий за январь
Апостроф
2025-02-01T16:09:32Z
Есть ли в Украине основания для отключения света по графикам: ответ эксперта
TSN
2025-02-01T15:51:22Z
Пенсии в Украине вырастут с 1 марта: что важно знать и кого это точно не коснется
Знай
2025-02-01T15:30:24Z
Глобальная торговая конфронтация: Трамп объявил масштабные тарифные ограничения
Хвиля
2025-02-01T15:15:37Z
Модовая осуществила первую поставку газа в «Приднестровье» – СМИ
ZN UA
2025-02-01T14:28:33Z
Абоненты могут защититься от подорожания связи: Lifecell показал "лазейку"
Знай
2025-02-01T13:30:41Z
Tesla собирается выпускать более дешевые электрокары
Gazeta UA
2025-02-01T12:03:42Z
Известный гонщик оказался в коме после ужасного ДТП
Telegraf
2025-02-01T10:00:52Z
Инженер превратил старый мотоцикл в самый быстрый в мире пенни-фартинг – фото
TSN
2025-01-31T19:36:08Z
Водитель на год бросил авто в аэропорту: какую шокирующую сумму он должен заплатить за парковку
TSN
2025-01-31T14:42:53Z
Гость из 2000-х: обнаружен культовый американский спорткар в заводской упаковке
Фокус
2025-01-31T13:12:14Z
800-сильный монстр: тюнеры скрестили старый универсал Mercedes W123 и Toyota Supra
Фокус
2025-01-31T12:12:55Z
Доступная роскошь: лучшие подержанные авто премиум-класса
Фокус
2025-01-31T09:51:20Z
Нетипичный раритет: созданный украинцем автобус 1937 года продают за $500 000
Фокус
2025-01-31T08:21:36Z
Машина из Китая за 30 тысяч: выгода или головная боль через несколько лет
Знай
2025-01-30T21:51:38Z
Больше никаких грантов: Трамп может вообще закрыть агентство USAID, — Politico
Фокус
2025-02-01T18:45:05Z
Илон Маск потратил потрясающую сумму на избирательную кампанию Трампа
Gazeta UA
2025-02-01T18:15:35Z
​Келлог об Украине: Большинство демократических стран проводят выборы во время войны
Апостроф
2025-02-01T18:15:29Z
Минобороны и АОЗ уже не справятся сами: кому по силам разобраться в громком скандале
Telegraf
2025-02-01T17:45:13Z
Зеленский выше Путина? Сравниваем рост украинского лидера и российского диктатора
Telegraf
2025-02-01T17:30:29Z
Почему россияне атаковали прифронтовые территории Украины ракетами X-101: ответ эксперта
TSN
2025-02-01T16:51:03Z
Белый дом озвучил важное требование Зеленскому: это нужно сделать сразу после войны
Comments UA
2025-02-01T16:45:04Z
Келлог заявил о необходимости проведения выборов в Украине в 2025 году
Лига
2025-02-01T16:33:39Z
Израиль и ХАМАС провели обмен заключенными и заложниками
Корреспондент
2025-02-01T16:33:14Z