Вже найближчим часом постачальникам зброї та іншої військової продукції для Міністерства оборони повернуть право включати прибуток до складу ціни товару. Відповідне рішення вже готується ухвалити Кабінет міністрів.
Про це повідомили у Міністерстві оборони після того, як Державна аудиторська служба України (ДАСУ) змінила свій підхід, погодилася з аргументами представників ОПК. Так, ДАСУ запропонувала Міноборони все ж таки повернути прибуток до складу ціни на продукцію ВПК.
А Міноборони підготувало відповідний проект ухвали Камбіна. Найближчими днями проект постанови буде передано на розгляд уряду, зазначили у відомстві.
"Українські компанії, які озброюють і одягають армію і при цьому сплачують податки, надають робочі місця, мають право на прибуток", – заявили в Міноборони, зазначивши, що саме отримання прибутку дозволяє оборонним підприємствам розвиватися та інвестувати у нові розробки. А саме від цього залежить обороноздатність України.
Представники ВПК додали, що проєкт постанови був узгоджений з ними і покликаний вирішити проблеми, які виникли через минулі неправомірні висновки ДАСУ. Як повідомили у "Національній асоціації підприємств оборонної промисловості України" (NAUDI), йдеться про постанову № 10071, згідно з якою Кабмін має гарантувати виконавцям державних контрактів щодо оборонних закупівель компенсацію всіх економічно обґрунтованих витрат, а також суми прибутку.
"Ми всі, хто шиє в Україні, поставляємо продукцію набагато дешевше за турецькі та китайські виробники, платимо тут зарплати та податки, вітаємо кроки, які допомагають вирішити нарешті цю проблему, яка поставила під загрозу існування цілих галузей", – зазначив керівник Всеукраїнського об'єднання обласних організацій. роботодавців підприємств легкої промисловості Олександр Соколовський.
Він додав, що заборона на отримання прибутку від держзамовлень могла довести до банкрутства та виробників зброї, і всі підприємства легкої промисловості, які працювали з МО. "Текст постанови узгоджений із представниками асоціації, ми бачимо реальне бажання Міноборони вирішити цю проблему", – резюмував виконавчий директор NAUDI Максим Полив’яний.
Нагадаємо, після проведеного ДАСУ аудиту Міноборони представники ВПК заявили, що висновки ДАСУ шкодять обороноздатності країни під час війни. Так, представники об'єднань/кластерів ОПК під час зустрічі в Міноборони заявили, що об'єднуються для захисту своїх інтересів. Вони також пропонували розпустити Держаудитслужбу.
Справа в тому, що ДАСУ раніше поставила під сумнів правомірність прибутку підприємств ВПК під час війни. Держаудитори почали вимагати, щоб постачальники Міністерства оборони повернули дохід державі. Ця вимога вела до того, що виробники товарів військового призначення взагалі б перестали укладати контракти з Міноборони, бо такі угоди не принесли б їм ніякої вигоди. А це, своєю чергою, становило загрозу для обороноздатності країни.
Як повідомляв OBOZ.UA, раніше голова "Укренерго" Володимир Кудрицький також поставив під сумнів висновки Державної аудиторської служби щодо нібито неефективної роботи компанії. За його словами, із позицією "Укренерго" вже частково погодився Київський окружний адміністративний суд, який визнав частину претензій ДАСУ до компанії необґрунтованими.
Лише перевірена інформація у нас в Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!