Спікер Палати представників США Майк Джонсон, який нещодавно обійняв цю посаду, вкотре відзначився заявами про виділення подальшої допомоги Україні. Днями він сказав, що відкритий для вирішення цього питання, але насамперед вважає необхіднішим схвалення Конгресом окремого пакету підтримки Ізраїлю.
Про це повідомляє Politico. За даними видання, свою думку політик висловив на республіканській конференції Сенату під час закритого обіду, який тривав близько години в середу, 1 листопада.
Однопартійці Джонсона зазначили, що він готовий розглянути надання допомоги Україні, хоча в минулому голосував проти.
"Він дуже чітко дав зрозуміти, що розуміє, наскільки важливою є допомога Україні", – прокоментував виступ спікера сенатор Майк Раундс.
Ще кілька законодавців, присутніх на вказаному обіді, додали: водночас Джонсон повторив свою думку про те, що допомога Ізраїлю повинна надаватися "першою й окремо". Зокрема, спікер Палати представників США вважає за необхідне розділити законопроєкти.
За словами сенатора Джона Корніна (республіканець від Техасу), Джонсон повідомив, що посилення прикордонної безпеки США та фінансування України "нерозривно пов’язані між собою", По суті, він дав зрозуміти, що розглядає фінансування Ізраїлю як одну дискусію, а переговори про кордон та питання України – як окремі.
Сенатор Роджер Маршалл (республіканець від штату Канзас) заявив, що, якщо Джонсон спробує об’єднати всі частини, то "його фракція збунтується, і це, ймовірно, стане кінцем повноважень спікерів".
"Він повторював знову і знову: "Слухайте, для мене це просто цифри. Я не можу зробити це разом", – переповів республіканець від штату Міссурі Джош Хоулі про позицію спікера щодо України та Ізраїлю.
Аналітики наголошують, що вона просто кидає виклик лідеру більшості в Сенаті Чаку Шумеру та лідеру меншості Мітчу Макконнеллу, які прагнуть об’єднати фінансування безпеки кордону США, України, Ізраїлю і Тайваню.
Американський лідер Джо Байден намагається переконати Конгрес підтримати допомогу Києву й Тель-Авіву у війнах, затвердивши для цього новий пакет допомоги на 106$ млрд, який передбачає більш ніж $61 млрд фінансування саме для України. Зі свого боку спікер Палати представників США Майк Джонсон наполягає на окремому розгляді пакетів допомоги.
"Однак, як і його попередник на посаді Кевін Маккарті, він зіштовхується з тією ж напруженістю, затиснутою між необхідністю підтримувати двопартійність із Сенатом та прагненням дотримуватися жорсткої лінії з правими. Джонсону все ще може загрожувати відсторонення від влади хоча б одного члена Республіканської партії, якщо він здійснить політичну помилку, що обмежує його здатність діяти", – пише видання.
На цьому тлі в Білому домі дали зрозуміти, що Байден накладе вето на окремий законопроєкт про підтримку Ізраїлю, якщо такий потрапить на його стіл.
Як повідомляв OBOZ.UA, політичний експерт Мирослав Станішевський із аналітичного центру Adastra припустив, що Майк Джонсон може стати перепоною для подальшого фінансування допомоги Україні. За його словами, республіканець тісно пов’язаний із радикальними трампістами й має зв’язки з найбільш антиукраїнськими конгресменами Палати представників США.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!