MY.UAНовини
Загроза позиційної війни: Залужний назвав 5 пріоритетів для Збройних сил України
Загроза позиційної війни: Залужний назвав 5 пріоритетів для Збройних сил України

Загроза позиційної війни: Залужний назвав 5 пріоритетів для Збройних сил України

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний пояснив, що означатиме для України загроза переходу до позиційної війни і назвав п’ять пріоритетів, які допоможуть уникнути її.

Про це головком українських Збройних сил розповів у статті для The Economist.

Матеріал починається з того, що в ньому вказує на глобальну кризу безпеки, яка була спровокована вторгненням Росії в Україну в лютому 2022 року.

Зараз дивляться

– Напад на демократію з боку морально хворої імперської держави в самому серці Європи порушив баланс сил в інших регіонах світу, включно з Близьким Сходом та Азіатсько-Тихоокеанським регіоном. Нездатність багатосторонніх структур, таких як ООН і Організація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ), підтримувати порядок означає, що Україна може відновити свою територіальну цілісність тільки за допомогою військової сили, – йдеться в матеріалі.

Валерій Залужний пише, що українці продемонстрували свою готовність віддати душу і тіло за свою свободу, а Україна не тільки зупинила вторгнення набагато сильнішого противника, а й звільнила значну частину своєї території.

– Однак зараз війна переходить у нову стадію: те, що ми, військові, називаємо “позиційною” війною – статичні й затяжні бої, як у Першій світовій війні, на противагу “маневровій” війні, яка передбачає рух і швидкість. Це буде вигідно Росії, дасть їй змогу відновити свою військову міць, зрештою загрожуючи збройним силам України і самій державі. Який же вихід? – ставить головком запитання, на яке сам же й відповідає далі у своїй статті.

На думку українського генерала, як і раніше, необхідними залишаються основні види озброєнь, такі як ракети і снаряди.

Перший пріоритет

– Але для виходу з цієї війни Україні необхідні ключові військові можливості і технології. Найважливішою з них є повітряна міць. Контроль над небом необхідний для проведення великомасштабних наземних операцій. На початок війни у нас було 120 бойових літаків. З них тільки третина була придатна для використання, – пише головком.

Український воєначальник вказує, що за час війни російські ВПС зазнали величезних втрат, а Україна змогла знищити понад 550 російських систем ППО. І все ж ворог зберігає значну перевагу над українськими Збройними силами і продовжує будувати нові ударні ескадрильї.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

– Ця перевага ускладнює наше просування вперед. Російські системи ППО все частіше заважають польотам наших літаків. Наші системи ППО роблять те ж саме з російськими. Таким чином, російські безпілотники перебрали на себе значну частину функцій пілотованої авіації з розвідки та нанесення авіаударів, – пояснює генерал.

Валерій Залужний вважає, що безпілотники також мають стати частиною відповіді України.

– Україна повинна проводити масовані удари з використанням хибних і ударних безпілотників, щоб перевантажити російські системи ППО. Ми повинні переслідувати російські безпілотники за допомогою наших власних безпілотників-мисливців, оснащених сітками. Ми повинні використовувати сигнальні хибні цілі для залучення російських планерних бомб. А для засліплення тепловізійних камер російських безпілотників у нічний час необхідно використовувати стробоскопи, – пояснює генерал.

Другий пріоритет

Це вказує на другий пріоритет: радіоелектронна боротьба (РЕБ), пише воєначальник.

– Наприклад, глушіння сигналів зв’язку та навігації. РЕБ – ключ до перемоги у війні безпілотників. За останнє десятиліття Росія модернізувала свої сили РЕБ, створивши новий рід військ і побудувавши 60 нових видів техніки. У цій галузі вона перевершує нас: 65% наших платформ перешкод на початок війни були зроблені за радянських часів, – завив генерал.

Крім того, Україна вже змогла створити безліч власних систем електронного захисту, які можуть запобігти постановці перешкод.

– Але нам також необхідний ширший доступ до електронної розвідки наших союзників, зокрема до даних засобів збору розвідувальних сигналів, і розширення виробничих ліній з виготовлення наших безпілотних систем в Україні та за кордоном. Ми повинні краще вести радіоелектронну боротьбу з наших безпілотників у ширшому діапазоні радіочастот, уникаючи при цьому випадкового придушення наших власних безпілотників, – пояснив він.

Третім завданням є контрбатарейна боротьба

Валерій Залужний каже, що саме контрбатарейна боротьба є ключем до ураження артилерії противника.

– У цій війні, як і в більшості минулих воєн, артилерійський, ракетний і ракетно-гарматний вогонь становить 60-80% усіх бойових завдань. Коли торік ми вперше отримали західні гармати, нам вдалося доволі успішно виявити і вразити російську артилерію. Але ефективність такої зброї, як американський снаряд Excalibur із GPS-наведенням, різко знизилася завдяки вдосконаленню російської радіоелектронної боротьби, – пояснив український воєначальник.

Водночас контрбатарейна стрільба Росії покращилася, зазначає Залужний. За його словами, значною мірою це сталося завдяки використанню боєприпасів “Ланцет”, що баррожують, які працюють у парі з розвідувальними безпілотниками, і збільшенню виробництва високоточних снарядів, які можуть бути наведені наземними спостерігачами.

– Незважаючи на зневажливе ставлення деяких військових аналітиків, ми не можемо применшувати ефективність російської зброї та розвідки в цьому відношенні. Поки що нам вдається досягти паритету з Росією за рахунок меншої кількості більш точної вогневої потужності. Але цього може не вистачити. Нам необхідно нарощувати наші локальні поля gps – використовувати наземні антени, а не тільки супутники, – щоб наші високоточні снаряди були точнішими в умовах російських перешкод, – пояснює головнокомандувач ЗСУ.

За його словами, українським військам необхідно активніше використовувати безпілотники-камікадзе для нанесення ударів по російській артилерії, а українським партнерам необхідно надсилати нам досконаліше обладнання для артилерійської розвідки, здатне виявляти російські знаряддя.

Четверте завдання – технологія мінування

– На початку війни у нас було обмежене і застаріле обладнання для цього. Але навіть західні поставки, такі як норвезькі танки та ракетні установки для розмінування, виявилися недостатніми з огляду на масштаби російських мінних полів, які місцями простягаються на 20 км. Коли нам вдається прорвати мінні поля, Росія швидко поповнює їхні запаси, випускаючи нові міни з відстані, – пише генерал.

Він вказує, що сьогоднішньою відповіддю викликам у війні є технології.

– Нам потрібні датчики, схожі на радари, що використовують невидимі імпульси світла для виявлення мін у землі, і системи димоутворення для маскування дій наших саперних підрозділів. Ми можемо використовувати реактивні двигуни від списаних літаків, водомети або касетні боєприпаси для прориву мінних загороджень, не вкопуючись у землю. Допоможуть і нові типи тунельних екскаваторів, наприклад, робот, що використовує для прокладання тунелів плазмові різаки, – пояснює український головком.

П’ятий і останній пріоритет – нарощування власних запасів

Валерій Залужний пише, що Росія не змогла використати свою значну перевагу в живій силі, тому що Володимир Путін побоюється, що загальна мобілізація може призвести до політичної кризи, а також через те, що Росія не може навчити й озброїти достатню кількість людей.

– Однак наші можливості з підготовки резервістів на власній території також обмежені. Ми не можемо легко звільнити солдатів, яких відправляють на фронт. Ба більше, Росія може завдати удару по навчальних центрах. Крім того, в нашому законодавстві є прогалини, що дозволяють громадянам ухилятися від виконання своїх обов’язків. Ми намагаємося вирішити ці проблеми. Ми запроваджуємо єдиний реєстр призовників, маємо розширити категорію громадян, які можуть бути призвані на збори або за мобілізацією. Ми також запроваджуємо “бойове стажування”, яке передбачає розміщення знову мобілізованих і навчених військовослужбовців у досвідчених фронтових частинах для їхньої підготовки, – пояснив він.

Український генерал вказує, що не можна недооцінювати Росію, хоч вона і зазнала великих втрат і витратила багато боєприпасів.

– Але вона ще довгий час матиме перевагу в озброєнні, техніці, ракетах і боєприпасах. Її оборонна промисловість нарощує обсяги виробництва, незважаючи на безпрецедентні санкції. Наші партнери по НАТО теж різко нарощують свої виробничі потужності. Але на це потрібно щонайменше рік, а в деяких випадках, таких як літаки і системи управління, – два роки, – пояснює головнокомандувач.

Валерій Залужний резюмує, що позиційна війна – це затяжна війна, яка несе в собі величезні ризики для збройних сил України та її держави.

– Для того, щоб Україна вибралася з цієї пастки, нам необхідно все: перевага в повітрі, значно поліпшені засоби радіоелектронної боротьби та контрбатарейної боротьби, нові технології мінування, можливість мобілізувати й навчити більше резервів. Нам також необхідно зосередити увагу на сучасному управлінні, щоб ми могли більш ефективно, ніж Росія, візуалізувати поле бою і швидше ухвалювати рішення, і на раціоналізації логістики, одночасно порушуючи російську логістику за допомогою більш далекобійних ракет, – пише він.

За його словами, саме нові та інноваційні підходи можуть перетворити позиційну війну на маневрену.

Фото: зняток з відео / Головнокомандувач ЗСУ

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Все більше німців схвалюють роботу Мерца на посаді канцлера
Европейская правда
2025-05-24T15:33:24Z
Кандидат в президенти Польщі запропонував супернику здати аналізи через "наркотичні підозри"
Европейская правда
2025-05-24T15:10:14Z
Лідер німецьких соціал-демократів відкритий до заборони "АдН"
Европейская правда
2025-05-24T14:51:33Z
Росія зробила цинічну заяву про удар по пору Одеси
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T14:36:59Z
Кандидат у президенти Польщі втрапив у скандал через незвичайний жест на дебатах
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T14:06:16Z
Єврокомісія пригрозила Угорщині через закон про боротьбу з незалежними медіа
Европейская правда
2025-05-24T13:58:59Z
Соратники Фіцо хочуть офіційно вимагати від України компенсації за допомогу
Европейская правда
2025-05-24T13:40:05Z
Кремль готує армію до зіткнення з НАТО після війни – The Telegraph
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T13:03:39Z
Україна стала однією з головних тем дебатів кандидатів у президенти Польщі
Европейская правда
2025-05-24T12:49:53Z
Народилася у Дніпрі, не знала свого батька і писала листа Сталіну: як у дитинстві виглядала Лія Ахеджакова
Telegraf
2025-05-11T17:30:58Z
"Євробачення-2025": полька в сексі-вбранні ошелешила танцями та небезпечно політала над сценою
ТСН
2025-05-17T21:18:58Z
Співак та композитор Олександр Тищенко повідомив про трагедію у своїй родині
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T12:12:18Z
Учасниця "Холостяка-12" оголосила про вагітність і показала свій помітно округлий животик
ТСН
2025-05-23T17:41:39Z
Каменських замилувала романтикою з Потапом і показала подарунок від нього на річницю шлюбу
ТСН
2025-05-23T17:40:08Z
"Холостяк" Терен шокував зізнанням про розрив з Бєлєнь після шоу: "Складно сказати, що ми були разом"
ТСН
2025-05-23T17:39:50Z
"Холостяк" Терен після гучних скандалів з Бєлєнь зізнався, чи тримає на неї образу: "Виринуло багато"
ТСН
2025-05-23T17:39:16Z
Переможниця "Холостяка-13" Бєлєнь гнівно звинуватила Терена у порушенні обіцянки: "Виживає, як може"
ТСН
2025-05-23T17:39:06Z
Дашу Квіткову запідозрили у романі з відомим 23-річним футболістом
ТСН
2025-05-23T17:38:57Z
Поки ще є час: весняне підживлення, яке активує шалене зростання томатів — рецепт
ТСН
2025-05-23T17:40:48Z
Вчені назвали добавку, яка може уповільнити старіння на три роки
ТСН
2025-05-23T17:40:42Z
Яка користь банана для здоров’я чоловіка
ТСН
2025-05-23T17:39:38Z
Білкова дієта: принцип дії та дозволені продукти
ТСН
2025-05-23T17:39:09Z
Як схуднути на кефірі за три дні: варіанти дієти
ТСН
2025-05-23T17:38:56Z
Засіб номер 1 від білокрилки: як боротися зі шкідниками
ТСН
2025-05-23T17:38:05Z
Спалах гепатиту А: скільки коштує вакцинація у столичних приватних клініках
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T15:00:48Z
Спалах гепатиту А. Інфекціоніст розповів, кому варто уникнути вакцинації
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T08:00:08Z
Спалах гепатиту А: де вакцинуватися найдешевше
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T17:45:13Z
Дівам варто більше вчитися, а Скорпіонам слід попрацювати з імпульсивністю: гороскоп за картами Таро на 23 травня 2025 року
TSN
2025-05-23T17:42:57Z
Астрологи назвали два знаки зодіаку, доля яких постійно змінюється
ТСН
2025-05-23T17:41:48Z
Лушпиння часнику творить дива на городі: чому його обов’язково треба збирати, а не викидати
ТСН
2025-05-23T17:40:29Z
11 квітів, які не дають рости бур’янам, розпушують ґрунт, відлякують шкідників і приваблюють бджіл
ТСН
2025-05-23T17:40:12Z
В жодному разі: чому народні прикмети радять не прати на ніч — запам’ятайте на все життя
ТСН
2025-05-23T17:40:08Z
Обов’язково зробіть це з томатами після садіння у відкритий ґрунт: правильне підживлення та поливання помідорів
ТСН
2025-05-23T17:40:03Z
Який твій особливий дар: розшифровка за датою народження
ТСН
2025-05-23T17:39:48Z
Цей молочний продукт зовсім не корисний для вашого здоров’я, але він є майже у всіх холодильниках
ТСН
2025-05-23T17:39:46Z
З цими інгредієнтами млинці будуть в рази смачніші: зробіть таке тісто — і не пошкодуєте
ТСН
2025-05-23T17:39:32Z
Зеленський присвоїв звання Героя України сімом військовослужбовцям
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T15:00:14Z
Влада показала наслідки нічної атаки на Київ
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T13:48:28Z
«Я їду додому»: зворушливі відео зі звільненими воїнами
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T13:36:59Z
У результаті обміну полоненими додому повернулися 27 захисників Маріуполя
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T12:48:14Z
Чи буде тепло в червні? Прогноз синоптиків
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T09:09:25Z
Карта бойових дій в Україні станом на 24 травня 2025 року
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T07:24:07Z
Масована атака на Київщину: є поранені, пошкодження в п’яти районах
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T06:36:24Z
РФ атакувала Україну 250-ма дронами: постраждали шість областей
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T06:18:33Z
Втрати ворога станом на 24 травня 2025 – Генштаб ЗСУ
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T04:57:42Z
М'ясоїди і вегани посперечалися через конкурс барбекю у німецькому містечку
Европейская правда
2025-05-24T13:01:12Z
Російська армія накопичує війська на кордоні Харківщини
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T12:21:08Z
У Фінляндії прокоментували зростання активності РФ у Балтійському морі
Европейская правда
2025-05-24T10:46:25Z
Відгуляли весілля у Страсну п’ятницю: стало відомо, чому Мінкульт відсторонив керівницю Софії Київської
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T08:33:43Z
Безплатно, бистро і жарко. 200 псевдоросіянізмів в українській мові
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T07:00:46Z
У Туреччині пройшли масштабні міжнародні військові навчання
Европейская правда
2025-05-24T06:21:49Z
Захищав Україну у память про маму, яку вбила російська ДРГ. Згадаймо Юрія Капоріна
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T06:00:20Z
Захисниця «Азовсталі» Пташка прийшла на відкриття пам’ятника загиблому коханому
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T04:24:19Z
У «Дії» будуть недоступні деякі послуги для водіїв: причина
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T02:09:33Z
В Ужгороді студент вистрибнув із вікна гуртожитку
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T15:36:34Z
Чоловік прокинувся і побачив біля свого ґанку гігантський корабель
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T15:18:50Z
Масштабна смертельна ДТП на Кіровоградщині: зіткнулись мікроавтобуси, вантажівка та легковик
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T14:51:26Z
У Києві винесли вирок коригувальнику і одразу віддали його на обмін
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T14:15:40Z
У Черкасах двоє чоловіків побили «кіборга», який служить в ТЦК
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T12:33:32Z
Напад у Гамбурзі: поліція вимагає помістити нападницю у психіатричну лікарню
Европейская правда
2025-05-24T11:36:01Z
Нічна атака на Київ: стало відомо, скільки людей постраждали
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T07:21:59Z
Масований обстріл Києва: пожежі спалахнули одразу в кількох районах
VGorode
2025-05-24T06:45:19Z
Уночі Київ пережив одну з наймасованіших комбінованих атак РФ: все, що відомо
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T05:57:40Z
ДТЕК «Енерго» пройшов сертифікацію на відповідність міжнародному екологічному стандарту
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T12:39:57Z
Для інтеграції до європейського ринку слід скасувати прайс-кепи – Всеукраїнська енергетична асамблея
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T12:30:15Z
Хмельниччина зменшила експорт зерна, молока та м'яса
AgroPortal
2025-05-24T11:30:27Z
В Україні не виробляється обладнання для переробки фундука
AgroPortal
2025-05-24T10:30:12Z
У Тульській області РФ уражено хімічне підприємство «Азот»
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T09:03:13Z
Kernel першим в Україні отримав товарну аграрну ноту
AgroPortal
2025-05-24T08:30:35Z
В ДАР призупинено добір на спеціальну бюджетну дотацію на утримання корів, кіз та овець
Agravery
2025-05-24T08:07:17Z
На Херсонщині фіксують загибель зернових на 100% через приморозки та посуху
AgroPortal
2025-05-24T07:30:10Z
ЗМІ: ЄС тимчасово відновить квоти для української агропродукції
Европейская правда
2025-05-24T06:18:23Z
Кукурудза нового покоління: ШІ та генетика допомагають зменшити потребу в добривах
AgroPortal
2025-05-24T13:00:37Z
Нова ракета Falcon 9 вивела на орбіту ще 27 супутників Starlink
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T00:03:53Z
Магнітна буря 23 травня: яка її потужність
ТСН
2025-05-23T17:42:50Z
Випорожнення пінгвінів можуть пом’якшити зміну клімату на планеті
ТСН
2025-05-23T17:42:23Z
Екологічна катастрофа ставить під загрозу виживання бджіл і людства
TSN
2025-05-23T17:42:06Z
"Атлантида пісків": у пустелі Руб-ель-Халі знайшли місто 5000-річної давнини
ТСН
2025-05-23T17:41:46Z
Вчені знайшли восьмий континент: що відомо про нове відкриття
ТСН
2025-05-23T17:40:05Z
Археологи знайшли місце, де Ісус перетворив воду на вино: фото
ТСН
2025-05-23T17:39:59Z
У "Дії" призупинять роботу низки сервісів: що відомо
ТСН
2025-05-23T17:39:49Z
США перемогли Швецію та вперше за 65 років вийшли у фінал чемпіонату світу з хокею
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T15:21:16Z
Євроліга-2025: чоловіча збірна України з пляжного футболу здобула другу перемогу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T15:00:19Z
Пішов з життя видатний ексгравець «Динамо»
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T13:39:56Z
Вікенд для легіонерів збірної України: кубковий фінал Трубіна і фініш в Англії та Іспанії
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T09:21:18Z
Був командиром спецпризначенців. На Курщині ЗСУ ліквідували чемпіона світу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T08:18:04Z
Жіноча збірна України з пляжного футболу здобула перемогу в другій грі Євроліги-2025
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T07:45:43Z
Тренер «Наполі» Конте встановив унікальне досягнення за титулами в Серії А
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T07:33:50Z
Збірна Росії з хокею остаточно відсторонена від Олімпіади-2026 – джерело
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T16:54:02Z
Організатори присвятили чемпіонат Росії з кікбоксингу закладчику, якого ліквідували ЗСУ
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T13:27:35Z
Tesla втрачає позиції: названо нового лідера на ринку електромобілів у Європі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T17:27:35Z
У Києві помітили новий Lamborghini Urus S
VGorode
2025-05-22T10:12:04Z
Маск анонсував появу перших роботаксі у Техасі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T05:09:15Z
Як зробити так, щоб пральна машина не "стрибала": цікавий спосіб, щоб змусити її стояти нерухомо
ТСН
2025-05-17T20:22:21Z
Зарядити електромобіль стало дорожче: як змінилися ціни
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T17:42:59Z
AWT Bavaria оголошує про відкриття нового інноваційного простору - AWT Studio UNIT.City
Корреспондент
2025-05-16T12:39:48Z
Mercedes переносить виробництво своєї популярної моделі авто у США через мита Трампа
ГЛАВКОМ NET
2025-05-13T11:45:58Z
Водіїв закликали ні в якому разі не залишати цю річ у салоні у спекотний день
24tv
2025-05-12T14:09:13Z
Кібертрак перевернувся після ймовірного нападу в дорожній люті
Топ Жир
2025-05-12T14:03:19Z