Більша частина коштів піде на зміцнення протиповітряної оборони України в довгостроковій перспективі, зазначили у Пентагоні.
США виділили 50 пакет військової допомоги для України вартістю 425 млн доларів. Про це Пентагон у п’ятницю, 3 листопада.
“Сьогодні Міністерство оборони (DoD) оголосило про додаткову допомогу у сфері безпеки для задоволення критично важливих потреб України в галузі безпеки та оборони. Це включає в себе скорочення допомоги у сфері безпеки із запасів Міністерства оборони на суму до 125 млн доларів для задоволення невідкладних бойових потреб України”, – йдеться у повідомленні.
Також виділено 300 млн доларів із коштів Ініціативи сприяння безпеці України (USAI) для зміцнення протиповітряної оборони України в довгостроковій перспективі.
Мова йде про 50 за ліком транш адміністрації Джо Байдена, який буде надано Україні із запасів Пентагону з серпня 2021 року.
У пакет допомоги увійшли:
- Ракети для ЗРК NASAMS;
- Боєприпаси для систем HIMARS;
- Артилерійські снаряди калібру 155 і 105 мм;
- Протитанкові ракетні комплекси TOW;
- Протитанкові комплекси Javelin і АТ-4;
- Понад 3 млн патронів до стрілецької зброї та гранат;
- Підривні боєприпаси для розчищення перешкод;
- Протипіхотні боєприпаси M18A1 Claymore;
- 12 вантажівок для перевезення важкої техніки;
- Спорядження для холодної погоди;
- Запасні частини, технічне обслуговування та інше польове обладнання.
Також Україна отримає додаткові боєприпаси з лазерним наведенням для боротьби з безпілотними авіаційними системами.
У Пентагоні додали, що цей пакет використовує 300 млн доларів USAI, наданих відповідно до постійної резолюції, яку нещодавно ухвалив Конгрес, і вичерпує кошти, що залишилися від USAI, які наразі доступні для підтримки України.
“Допомога в забезпеченні безпеки України – це розумна інвестиція в нашу національну безпеку. Це допомагає запобігти більшому конфлікту в регіоні та стримує потенційну агресію в інших місцях, водночас зміцнюючи нашу оборонно-промислову базу і створюючи висококваліфіковані робочі місця для американського народу”, – йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, адміністрація Байдена попросила у Конгресу схвалити 106 млрд доларів на підтримку України, Ізраїлю та для іншої іноземної допомоги, сподіваючись, що така пакетна угода допоможе затвердити всю суму. Водночас у Конгресі хочуть проголосували окремо за такі ініціативи.