MY.UAНовини
12 продуктів з високим вмістом вуглеводів, яких слід уникати
12 продуктів з високим вмістом вуглеводів, яких слід уникати

12 продуктів з високим вмістом вуглеводів, яких слід уникати

Вуглеводи, якщо коротко, є кращим джерелом енергії для нашого організму. Вони складаються з молекул цукру, пов'язаних між собою різними способами. Деякі вуглеводи прості та легко засвоюються, наприклад глюкоза і фруктоза, тоді як інші складні й розщеплюються довше, наприклад крохмаль і клітковина.

Оскільки наш спосіб життя стає все більш малорухливим, а продукти з високою переробкою усе доступнішими, споживання вуглеводів зросло до безпрецедентного рівня. Вживання їжі з високим вмістом вуглеводів супроводжується зростанням проблем зі здоров'ям, таких як діабет і серцево-судинні захворювання.

Хоча вуглеводи є невід'ємною частиною здорового харчування, вплив, який вони матимуть на нас, багато в чому залежатиме від їхньої якості (або джерела), кількості та часу прийому. Тому є низка продуктів із найгіршими видами вуглеводів, вживання яких напевно слід уникати.

Представлений нижче список продуктів із високим вмістом вуглеводів, створений на основі авторитетних медичних і дієтологічних джерел, пише The Daily Meal.

  • 1. Джеми та желе
  • 2. Випічка
  • 3. Консервовані фрукти
  • 4. Білий хліб
  • 5. Сухі сніданки
  • 6. Цукерки
  • 7. Солодкі напої
  • 8. Білий рис
  • 9. Картопляні чіпси
  • 10. Морозиво
  • 11. Протеїнові батончики
  • 12. Фруктові закуски

1. Джеми та желе

На перший погляд, джеми і желе можуть здатися цілком нешкідливими, а вуглеводи в них є швидким джерелом енергії. Вони складаються з фруктів і цукру і містять порівнянні макроелементи з майже однаковим (48-54%) вмістом цукру. За даними Healthline, желе та джеми, загущені пектином, мають пребіотичну дію та покращують загальний стан кишечника.

Але ключова проблема криється в кількості цукру. Звичайна столова ложка варення або желе містить близько 10 грамів цукру. Це майже половина рекомендованої добової норми доданого цукру для жінок (6 чайних ложок) і більше третини для чоловіків (9 чайних ложок). Але деякі популярні джеми та желе підсолоджуються навіть не цукром, а сиропом з високим вмістом фруктози або кукурудзяним сиропом, що, за даними лікарні Хартфорда, є швидким шляхом до розвитку діабету.

2. Випічка

Насправді, свіжий круасан, приготований зі справжнього масла, якісного цукру і борошна, не принесе багато шкоди.

Але випічка з високим ступенем обробки може мати в складі кукурудзяний сироп з високим вмістом фруктози, рафіновану муку і безліч штучних добавок і консервантів. Це може підвищити рівень цукру в крові, що посилює тягу до неї, перепадів настрою і енергетичних збоїв. Регулярне вживання надлишку цукру та насичених жирів може призвести до ще більш жахливих наслідків:

  • високий кров'яний тиск; 
  • високий рівень холестерину;
  • хвороби серця.

Тому, перевагу краще віддати свіжоспеченим виробам з якомога меншою кількістю оброблених інгредієнтів. 

3. Консервовані фрукти

Консервовані фрукти - дуже зручні та, здавалося б, корисні ласощі. Але варто знати, що деякі консервовані фрукти містять кукурудзяний сироп з високим вмістом фруктози, який може підвищити рівень цукру в крові до божевілля.

Однак консервовані фрукти можуть стати корисним доповненням до вашого щоденного раціону, особливо якщо ви обираєте менш солодкі сорти, такі як ківі, полуниця або персик у натуральному фруктовому соку. Консервовані фрукти зберігають більшу частину своїх поживних речовин, за винятком вітамінів C і B, чутливих до нагрівання.

Але якщо ви шукаєте більш природну альтернативу, подивіться на заморожені фрукти. Заморожені фрукти зазвичай збирають на піку зрілості та швидко заморожують, щоб зберегти свіжість і поживність. Вони не містять цукру та добавок, і їх можна зберігати в морозильній камері.

4. Білий хліб

Білий хліб виготовляється з високоочищеного пшеничного борошна, позбавленого висівок та зародків - частин, що містять більшу частину клітковини, вітамінів, мінералів та антиоксидантів. Борошно часто відбілюють хімічними речовинами, щоб зробити його білішим і м'якшим.

Деякі сорти білого хліба також містять доданий цукор, консерванти та штучні ароматизатори для поліпшення їх смаку та збільшення терміну придатності. За даними Medical News Today, продукти з високим глікемічним індексом, такі як білий хліб, можуть посилити голод і збільшити ризик переїдання.

Купуючи хліб, обирайте цільнозерновий хліб або хліб на заквасці. Наприклад, цільнозерновий хліб містить більше клітковини та низки життєво важливих поживних речовин, що робить його безпечним для здоров'я вибором. І обирайте хліб без додавання цукру або підсолоджувачів.

5. Сухі сніданки

Коробки з крупами для сніданку часто прикрашені рекламою про їхню корисність для здоров'я, але ці твердження не завжди говорять правду про фактичну поживну цінність продукту, зазначає The Daily Meal.

Насправді пластівці для сніданку є одними з основних джерел доданого цукру, багато з них містять більше 10 грамів доданого цукру на порцію (40% від рекомендованої добової норми для жінок).

6. Цукерки

Коли справа доходить до ласощів, які практично не мають поживної цінності (крім задоволення), цукерки повинні бути одним із головних претендентів. Вони в основному складаються з цукру, тому само собою, їх слід їсти в помірних кількостях. Звичайно, існують різні види цукерок, але, кажучи в цілому, найпопулярніші шоколадні батончики, цукерки та мармеладки не такі вже й корисні для здоров'я.

У порівнянні з тоннами цукрової карамелі, шоколадний баточник іноді може містити додаткові 13 грамів насичених жирів (що близько до денної норми в 20 г для жінок), які можуть швидко накопичуватися в поєднанні з іншими джерелами насичених жирів у вашому раціоні. Залежно від виду, одна порція також може містити значну кількість калорій.

Краще шукати цукерки, виготовлені з натуральних або органічних інгредієнтів, і які не містять HFCS (кукурудзяний сироп з високим вмістом фруктози), штучних підсолоджувачів або барвників. Або замініть їх на свіжі фрукти, наприклад ягоди, чи невелику кількість сухофруктів, - це може задовольнити ваші запити на солодощі без надмірних калорій і шкідливих жирів, що містяться в цукерках.

7. Солодкі напої

Газовані напої, напої з фруктовим смаком, спортивні та енергетичні напої все ще широко поширені, попри те, що вони є одними з найгірших джерел вуглеводів. Вони пропонують мінімальну харчову цінність або взагалі не мають її, і є провідним джерелом доданого цукру. Їхня рідка форма також має підступну перевагу: вони обходять захист нашого організму від надмірного споживання калорій.

Якщо ви шукаєте здорову альтернативу, очевидним вибором, безумовно, є вода. Що стосується "дієтичних" газованих напоїв та низькокалорійних підсолоджувачів, дані трохи заплутані. Хоча вони забезпечують альтернативу зі зниженою калорійністю, довгострокові наслідки для здоров'я залишаються непереконливими.

8. Білий рис

Рафіновані вуглеводи відомі своїм негативним впливом на наше здоров'я. Вони позбавлені поживних речовин і клітковини, що призводить до появи "порожніх" калорій, що може призвести до серйозних ускладнень для здоров'я. Білий рис - яскравий тому приклад. У порівнянні з цільнозерновим аналогом, в білому рисі спостерігається помітний дефіцит клітковини і мікроелементів. В процесі рафінування видаляються висівки і зародки, важливі компоненти рисового ядра, в результаті чого залишається продукт практично без харчової цінності.

Подібно до вживання білого хліба, рафіновані зерна можуть спричинити швидкий стрибок рівня цукру в крові. Цей ефект може призвести до переїдання та тяги до їжі. Таким чином, хоча включення білого рису у свій раціон є прийнятним, вживання його у великих кількостях (або занадто часто) може збільшити ризик розвитку важких захворювань, таких як хвороби серця та діабет 2 типу.

Замість цього включіть у свій раціон більш поживні варіанти, такі як коричневий рис, кіона, зелень та бобові. Ці альтернативи забезпечують велику кількість клітковини, вітамінів і мінералів, які допоможуть вам відчувати себе ситим протягом тривалого часу.

9. Картопляні чіпси

Картопляні чіпси міцно увійшли в культуру перекусів. Вони дуже хрусткі, солоні, і перед ними важко встояти. Хоча картопляні чіпси містять деякі комплексні вітаміни, такі як В5 і В6, а також калій, вони, як правило, високоенергетичні та мають мінімальну харчову цінність. А також потенційно сприяють несприятливим наслідкам для здоров'я.

Чіпси часто занадто солоні, що змушує вас хотіти більше подібних продуктів. Також, пачка деяких чіпсів містить від 20% до 25% рекомендованої вами щоденної норми жирів. Зрештою, процес смаження при високих температурах також може утворювати шкідливі побічні продукти, такі як акриламід.

Замініть їх на чіпси, зроблені з фруктів, або пошукайте картопляні чіпси, приготовані не у фритюрі.

10. Морозиво

Це, безумовно, загальний фаворит отримання задоволення. Але насичена цукром, калорійна, а іноді й штучна природа цих заморожених ласощів розповідає менш привабливу історію. Усякий раз, коли вам захочеться його з'їсти, майте на увазі той факт, що морозиво жирне (велика його частина насичене) і калорійне, але малопоживне.

Харчова цінність морозива може сильно відрізнятися залежно від типу, але зазвичай воно містить від 14 до божевільних 39 грамів доданого цукру на порцію. До того ж, деякі види морозива можуть бути підсолоджені кукурудзяним сиропом з високим вмістом фруктози замість звичайного цукру.

Чудова альтернатива - приготування власного морозива з високоякісних інгредієнтів.

11. Протеїнові батончики

Протеїнові батончики стали незамінним джерелом харчування для всіх, хто живе в швидкому темпі життя. Вони пропонують зручний спосіб доповнити раціон в дорозі. Але їхня велика різноманітність на полицях заважає відрізнити ті, що виготовлені з натуральних інгредієнтів, таких як фрукти, горіхи та цільні зерна, від більш оброблених, які використовують менш привабливі підсолоджувачі, такі як кукурудзяний сироп з високим вмістом фруктози.

Однак занепокоєння викликає не тільки сироп. Білкові батончики часто містять штучні підсолоджувачі, такі як сукралоза, аспартам або ацесульфам калію. Вживання цих підсолоджувачів може негативно вплинути на мікробіом кишечника та регуляцію рівня цукру в крові. Також є батончики з низьким вмістом цукру, але підсолоджені цукровими спиртами, такими як мальтит або сорбіт, які, можуть викликати проблеми з травленням, такі як здуття живота, гази і діарея.

12. Фруктові закуски

Коли справа доходить до фруктових закусок, вони можуть здатися чудовою альтернативою цукеркам, але вони часто містять багато цукру та штучних інгредієнтів. Хоча вони позиціонуються як зручний і цікавий спосіб включити фрукти у свій раціон, вони насправді далекі від реальності. Вони часто містять кукурудзяний сироп, модифікований кукурудзяний крохмаль та додані барвники.

Оброблені фруктові закуски часто містять велику кількість цукру, що може спричинити стрибки рівня глюкози в крові. Фруктові закуски також містять мало клітковини, яку Ви можете отримати, вживаючи цілі фрукти.

Сухофрукти, такі як манго і абрикоси, можуть здатися більш здоровою альтернативою, але коли ці фрукти висушені, цукор стає більш концентрованим. 

Найкраще уникати цих, здавалося б, здорових закусок і просто обирати порцію свіжих фруктів або розглянути закуски без додавання цукру або штучних інгредієнтів.

Інші новини

Як повідомляв УНІАН, раніше напівнезалежний Комітет всесвітньої організації охорони здоров'я заявив, що такий популярний штучний підсолоджувач, як аспартам, слід класифікувати як "можливо канцерогенний для людини". Деякі дослідження показують, що може існувати зв'язок між аспартамом і раком печінки. Однак остаточні висновки робити ще рано.

Теги за темою
Здоров'я
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
«Я відчуваю колективне забуття»
Детектор М
2024-09-29T07:01:23Z
Що подивитись з друзями: 10 найкращих серіалів на Netflix
24tv
2024-09-29T06:57:38Z
Колишній Анджеліни Джолі розповів правду про стосунки після розлучення: робила це і під час Бреда Пітта
Знай
2024-09-29T06:51:34Z
Солістка гурту KAZKA опинилася під крапельницями
GlavRed
2024-09-29T05:36:39Z
Екоактивісти повторно облили супом картину Ван Гога у Лондоні
УкраинФорм
2024-09-29T05:25:16Z
Наомі Кемпбелл заборонили керувати благодійністю у Британії
УкраинФорм
2024-09-29T04:04:05Z
Ексчоловік – російський саундпродюсер, брат – зірка російського шоубізу: що відомо про TAYANNA
24tv
2024-09-29T04:03:45Z
«Будапешт. Бомба під незалежність»: нарешті правильні висновки
Детектор М
2024-09-28T20:46:58Z
Покинув театр, щоб захищати Батьківщину: на війні загинув український артист балету в Литві
Фокус
2024-09-28T20:11:39Z
Єврокомісар закликав країни ЄС накопичити запаси снарядів, щоби бути готовими до ймовірної війни
УкраинФорм
2024-09-23T15:00:59Z
Росія масовано завдала удару по Запоріжжю: показали фото та відео наслідків
TSN
2024-09-29T07:21:11Z
Які області РФ не поверне Україні після закінчення війни - прогноз астролога
TSN
2024-09-29T07:18:41Z
США зробили "неймовірну помилку": КНДР лякає Захід ядерною війною
TSN
2024-09-29T07:18:31Z
Нічна атака на Волгоградську область РФ: уражено склад з іранськими ракетами
ГЛАВКОМ NET
2024-09-29T07:18:25Z
В російському Єйську пролунали вибухи, мешканці сумніваються, що це ППО
ГЛАВКОМ NET
2024-09-29T07:18:17Z
В МЗС України прокоментували приєднання Швейцарії до китайсько-бразильської "мирної ініціативи"
TSN
2024-09-29T07:15:24Z
Польща перешкоджатиме вступу України до ЄС: чому поляки згадали Волинську трагедію та що робити Києву
Фокус
2024-09-29T07:06:07Z
Щоб знищити позиції "Хезболли": Ізраїль, ймовірно, почав операції на кордоні Лівану
24tv
2024-09-29T06:57:32Z
Будете здивовані: що буде, якщо змішати сіль та оцет у склянці
TSN
2024-09-29T07:18:31Z
Гладкі чи худорляві люди живуть довше: ви будете здивовані
TSN
2024-09-29T07:18:13Z
Студент з Гарварду протягом місяця з'їв 720 яєць і отримав неймовірні результати: як це вплинуло на нього
TSN
2024-09-29T07:18:00Z
Як алкоголь впливає на менструальний цикл жінок
24tv
2024-09-29T06:51:48Z
Українці можуть безкоштовно вилікувати зуби: стало відомо, на кого розрахована програма
Политека
2024-09-28T19:11:35Z
«Перший у світі» нейрочип на основі графену імплантували онкохворому пацієнту
InternetUA
2024-09-28T19:02:27Z
5 протизапальних напоїв, що ідеальні для осені: вони захистять від застуди
24tv
2024-09-28T17:33:54Z
Якщо мучить безсоння: проста техніка, яка допоможе заснути швидко і міцно
24tv
2024-09-28T17:33:13Z
У Китаї вперше вилікували діабет завдяки стовбуровим клітинам: пацієнти відмовились від інсуліну
Фокус
2024-09-28T15:51:15Z
Нічна атака по Україні: де збивали ворожі дрони
TSN
2024-09-29T07:18:45Z
Військові скаржаться на провальну оборону поблизу двох міст на Донеччині - DeepState
TSN
2024-09-29T07:18:25Z
Два ворожі носії «Калібрів» продовжують бойове чергування у Чорному морі
УкраинФорм
2024-09-29T07:18:16Z
Генштаб оцінив ситуацію на фронті
1News
2024-09-29T07:18:12Z
На Донеччині внаслідок ворожих обстрілів загинула людина, 14 поранені
УкраинФорм
2024-09-29T07:07:57Z
Оперативна інформація щодо російського вторгнення станом на ранок 29.09.2024
Украина Криминальная
2024-09-29T06:51:54Z
Сільська староста, яку катували росіяни, втекла з окупації з Луганщини
Украина Криминальная
2024-09-29T06:21:21Z
Війська РФ вночі та вранці 31 раз обстріляли прикордоння Сумщини
УкраинФорм
2024-09-29T06:16:22Z
Синєгубов розповів про ситуацію на Харківщині станом на 29 вересня
Мій Харків
2024-09-29T06:07:13Z
"Славіка відпускають, це точно": мати підозрюваного у вбивстві Ірини Фаріон впевнена у фіналі розслідування
TSN
2024-09-29T07:18:46Z
Трагедія на Волині: загинула дитина, впавши в зерносховище
ГЛАВКОМ NET
2024-09-29T07:09:36Z
Російський удар по Запоріжжю: з-під завалів рятувальники дістали жінку
ГЛАВКОМ NET
2024-09-29T06:48:56Z
У Запоріжжі з-під завалів багатоповерхівки дістали жінку, медики надують їй допомогу
УкраинФорм
2024-09-29T06:46:55Z
Синок міліцейської «шишки» у Черкасах 15 років тому продав неіснуючу квартиру і за це не відповість
Украина Криминальная
2024-09-29T06:45:36Z
Наймасованіший авіаудар по Запоріжжю: під завалами можуть бути люди, є поранені
24tv
2024-09-29T06:45:28Z
У Запоріжжі кількість постраждалих через авіаудар росіян зросла до 11
УкраинФорм
2024-09-29T06:25:31Z
Діра у багатоповерхівці та знищені вогнем автівки: страшні наслідки ранкового удару по Запоріжжю
24tv
2024-09-29T06:24:01Z
Безпілотник поцілив у будинок у Воронежі: там виникла пожежа
24tv
2024-09-29T06:06:21Z
Дівоча збірна України WU15 перемогла Грецію на Турнірі розвитку УЄФА
УкраинФорм
2024-09-29T07:15:51Z
Вперше у кар'єрі вийшла у четверте коло: Стародубцева здолала ексросіянку на турнірі в Пекіні
24tv
2024-09-29T07:15:11Z
Українець Ярослав Міхалушко став чемпіоном світу за версією WBC, нокаутувавши мексиканця
Комсомольская правда
2024-09-29T07:13:18Z
Стародубцева вийшла до 1/8 фіналу турніру WTA у Пекіні
УкраинФорм
2024-09-29T06:55:19Z
Український футболіст "Динамо" відзначився другим поспіль голом в Ізраїлі
ZN UA
2024-09-29T06:52:50Z
Збірна України з футзалу сьогодні зіграє з Венесуелою в 1/4 фіналу ЧС-2024
УкраинФорм
2024-09-29T06:31:26Z
Лупашко: Якість виконання в Полісся настільки висока, то дуже важко цьому протидіяти
Football.ua
2024-09-29T06:13:13Z
Флік: Не кожна команда може собі дозволити забити чотири м’ячі у ворота Барселони
Football.ua
2024-09-29T05:58:37Z
Київ та Львів у неділю прийматимуть матчі футбольної Прем'єр-ліги України
УкраинФорм
2024-09-29T05:40:50Z
Незважаючи на великі запаси техніки, російські війська не зуміли зупинити ЗСУ на Курщині - Forbes
TSN
2024-09-29T07:21:14Z
Яке завтра, 30 вересня, свято – все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити
TSN
2024-09-29T07:18:20Z
День пам'яті трагедії Бабиного Яру 2024: важлива історія страшних подій
24tv
2024-09-29T07:15:10Z
РФ випустила по Україні понад два десятки дронів: скільки вдалось збити ППО
GlavRed
2024-09-29T07:15:07Z
Чи може земельний пай з неоформленим правом власності перейти у власність громади
24tv
2024-09-29T07:12:50Z
Гроші до зими від ЮНІСЕФ: кому виплатять майже 22 тисячі гривень
24tv
2024-09-29T07:06:11Z
Церковне свято 30 вересня: що заборонено робити на святителя Михаїла
GlavRed
2024-09-29T06:36:42Z
Пам’яті Героя України, журналіста Василя Матійчука
УкраинФорм
2024-09-29T06:16:55Z
З ютуб-каналу «Бабеля» зникло все відео за останній рік
Детектор М
2024-09-29T06:16:07Z
Польська агенція вперше застрахувала інвестиції в Україні
Петр и Мазепа
2024-09-29T07:16:43Z
Без попереджень та пояснень: "ПриватБанк" заблокував рахунок після отримання грошей від держави
Политека
2024-09-29T06:31:00Z
Постійне зростання цін змушує фермерів притримувати збут соняшнику
AgroPortal
2024-09-29T06:30:36Z
Ціни на картоплю, помідори, часник, яблука: чи варто шукати дешеві продукти на ринку
Хвиля
2024-09-29T06:00:39Z
Скільки коштує iPhone 16 в Україні та в Америці: чому українці платять більше
InternetUA
2024-09-29T05:31:12Z
В Україні цьогорічний урожай груш виявився недостатнім
Agravery
2024-09-29T05:07:13Z
Статки Цукерберга вперше перевищили $200 мільярдів - Bloomberg
InternetUA
2024-09-29T05:02:55Z
Гетманцев: Після збільшення податків, можливо, доведеться піднімати ПДВ
AgroPortal
2024-09-29T05:00:32Z
Календар городника на жовтень 2024: що робити з останнім врожаєм
Политека
2024-09-29T04:31:23Z
Усі мріяли дізнатися цей трюк: навіщо опускати сирокопчену ковбасу в окріп
24tv
2024-09-29T07:21:32Z
Дешево та корисно: "Мастер Шеф" Глинська розповіла, як зробити суп із сочевиці
Политека
2024-09-29T07:01:43Z
Будинок розміром з сарай, де не можна навіть спати, продають за 130 000 євро
Фокус
2024-09-29T06:57:26Z
Як прибрати та організувати гараж: прості поради, які допоможуть уникнути захаращування
24tv
2024-09-29T06:30:51Z
Улюблений сніданок: шеф-кухар дав простий рецепт домашньої граноли з вівсянки
Политека
2024-09-29T05:31:47Z
Прямо як у бабусі: "Мастер Шеф" Ярославський дав рецепт повітряних вареників з ягодами
Политека
2024-09-29T04:01:39Z
Перша зачіска чоловіка за 20 років вразила людей: що з ним зробив барбер
24tv
2024-09-29T03:24:31Z
Календар городника на тиждень з 30 вересня по 6 жовтня: який врожай ще можна отримати
Политека
2024-09-29T03:23:40Z
Як замаринувати та запекти качку: "Мастер Шеф" Глінська дала правильний рецепт
Политека
2024-09-29T03:01:43Z
Hyundai, Kia та Samsung спільно розробляють конкурента Apple CarPlay
AutoCentre
2024-09-29T07:04:58Z
Опубліковано шпигунські фотографії BYD Han L
Portaltele
2024-09-29T06:13:44Z
Школярі створюють новий ШІ, щоб допомогти автомобілям вчасно реагувати на тварин
24tv
2024-09-28T14:06:37Z
Японська компанія представила електричний кран у вигляді гігантського скорпіона
24tv
2024-09-28T09:02:11Z
В Україні розпочнуть бронювати пікапи Isuzu D-Max
AutoCentre
2024-09-28T09:01:25Z
Незвичайний 18-річний пікап Chevrolet майже без пробігу виставили на продаж
AutoCentre
2024-09-28T07:09:43Z
Рідини для електромобілів – електричне майбутнє
ЗаРулем
2024-09-28T07:03:12Z
Час переходити на електротягу: автомобілі в Україні дешевшають
Знай
2024-09-28T05:51:57Z
Стартує передпродаж Changan Mazda EZ-6
Portaltele
2024-09-28T05:04:29Z
Caviar представила кастомний Huawei Mate XT Ultimate
Portaltele
2024-09-29T07:13:48Z
У iPhone 16 Pro виявили проблему з сенсорним екраном: що не працює
InternetUA
2024-09-29T06:29:49Z
Ультраправі використовують ШІ, щоб впарити Гітлера новому поколінню
InternetUA
2024-09-29T06:01:27Z
Серія Redmi Note 14 Pro надходить на світовий ринок з основною камерою на 200 Мп
Portaltele
2024-09-29T05:13:06Z
Перше зображення Huawei Mate 70 Pro показує п’ять задніх камер
Portaltele
2024-09-29T04:13:50Z
Окуляри Apple Vision Pro отримають потужний чип M5 і підтримку ШІ
InternetUA
2024-09-29T03:01:29Z
Наступна функція безпеки WhatsApp виділятиме небезпечні посилання перед натисканням
InternetUA
2024-09-29T02:01:26Z
Соцмережа Х має сплатити понад $5 мільйонів штрафів перед відновленням роботи у Бразилії - суд
УкраинФорм
2024-09-29T01:49:12Z
Швидший ніж звук в 26 разів: повз Землю пронісся небезпечний астероїд
ГЛАВКОМ NET
2024-09-29T01:27:27Z