/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F28%2Fbc3647f261acf3f8aed4e2366e48d42b.jpg)
Зеленський назвав умову для пришвидшення контрнаступу ЗСУ
Збройним силам України для пришвидшення контрнаступу потрібні засоби протиповітряної оборони. Оскільки Росія контролює українське небо. Про це заявив президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю NBC News.
«Ми не маємо достатньо засобів ППО, тому Росія контролює небо. Що буде, коли в нас буде достатньо засобів ППО від наших партнерів? Наші війська підуть. Ні, вони побіжать вперед, і це (контрнаступ, – ред.) піде швидше. Тому що ми не можемо використовувати наших людей, як м’ясо, як роблять росіяни», – заявив він.
Зеленський додав, що доки росіяни контролюють небо, а в України немає достатньо захисту, то ЗСУ не можуть просуватися вперед швидко.
«Наш топ-1 запит до партнерів – це врівноважити наші сили у небі. Ми повинні довго чекати на F-16 через тренування і так далі, а ППО – це більш швидке вирішення питання. Я говорив про це з Байденом – не давати ППО (через дефіцит, – ред.), а виготовляти разом. Воно дороге, і нам не потрібні подарунки. І це важливо, це також робочі місця», – заявив Зеленський.
Президент закликав партнерів дати Україні ППО на зиму.
«Наш меседж світу, США, Європі, Азії дати нам ППО, орендувати, особливо на зиму», – підкреслив він.
Раніше Зеленський прокоментував статтю Залужного про війну в Україні. Він вважає, що Україна не перебуває у патовій ситуації у зв'язку з переходом війни на стадію позиційного виснаження.
Залужний вважає, що в Україні необхідно розширити категорію людей, які можуть бути мобілізовані. При цьому Збройні сили України нарощуватимуть резерви, однак такі можливості з підготовки на власній території обмежені.