MY.UAНовини
Право на коньяк: чому винороби за нього борються і що з того українцям?
Право на коньяк: чому винороби за нього борються і що з того українцям?

Право на коньяк: чому винороби за нього борються і що з того українцям?

Українськи виробники наполягають на продовженні права вживати назву "Коньяк" ще на 10 років

Привілей балувати українців коньяком мають лише французькі та українські виробники. Українські — тимчасово, до 1 січня 2026 року. Але якщо Уряд дослухається до власних виноробів та використає добру волю власників ГЗ "Коньяк", ЄС може збільшити термін його використання. Які шанси продовжити життя українському коньяку та як це підтримає його виробників, розбирався "Бізнес Телеграф".

Як Україна зберігає французам право на "Коньяк"

Якщо раптом ви помітили імпортний напій не французького і не українського походження під маркуванням чи етикеткою "Cognac/Коньяк" у торговельних мережах чи магазинах, знайте — це порушники права на географічне зазначення цього напою. Чому?

Право на географічне зазначення "Коньяк", найменування Eau-de-vie de Cognac / Eau-de-vie des Charentes / Cognac закріплене в базі реєстру ЄС. Тому використовувати його при маркуванні своєї продукції мають право лише виробники певної місцевості — французької провінції "Cognac". Міцні напої інших країн, які вироблені за схожою технологією, мають продаватися під назвою "Бренді" або іншою. Це ж стосується і назви "Шампанське", яке закріплене за регіоном "Шампань", і тільки імпортна продукція з цього регіону має інтелектуальне право називатися "Шампанським" в Україні. Напої зі схожою технологією виробництва можуть претендувати лише на назву "Ігристе вино" або іншу.

Щоб випадки зловживання назвою "Cognac/Коньяк" в Україні не траплялись, за цим пильнують Корпорація "Укрвинпром" та Національне міжпрофесійне бюро Коньяку — BNIC (Франція). Про спільну охорону географічного зазначення "Cognac" та/або "Коньяк" на території Франції, України та за їх межами вони домовились раніше, а в червні 2023 року, підписали відповідну Угоду. Їй передувало 10 років спільної натхненної роботи працівників обох виноробних галузей.

Ця Угода стала результатом злагоджених зусиль та багаторічної праці над протекцією виробництва та захисту коньяку на високому рівні відповідно до європейських стандартів та вимог, згадує генеральний директор Корпорації "Укрвинпром" і підписант Угоди Володимир Кучеренко.

Як це працює? Національне міжпрофесійне бюро Коньяку відповідає за охорону географічного зазначення "Cognac" на території Франції та за її межами. Укрвинпром допомагає виявляти фальсфікат на території України. В результаті імпортована продукція, яка містить посилання на географічне зазначення "Cognac" та/або "Коньяк", але не відповідає специфікаціям географічного зазначення "Cognac", в Україні блокується. За цим слідкують не лише винороби двох країн, а й відповідні органи виконавчої влади України.

Вперше зобов’язання охороняти це географічне зазначення Україна взяла на себе майже 10 років тому, підписавши Угоду про асоціацію з ЄС. 24 січня 2022 року найменування "Cognac" було включене до Митного реєстру України, що стало обов’язковою умовою для захисту ГЗ "Cognac" на нашій території. А з 1 листопада 2022 року Україна заборонила імпорт коньяків з етикетками "Cognac"/"Коньяк", які не відповідають технічним умовам для цього найменування відповідно до Угоди про Асоціацію між ЄС та Україною.

Таким чином, Україна зробила все, щоб французи відчували захищеність свого коньяку в нашій країні, а разом з ними — і українські споживачі, які мають можливість купувати справжній французький коньяк.

Ексклюзивні права українських виробників

Про те, що коньяк в Україні — загальноприйнятий термін протягом останніх 110-ти років знають багато українців. Не піддають сумніву це і в Укрвинпромі. Проте чомусь в суспільстві применшуються права українських виробників на виробництво цього напою і те, як вони захищені.

Це породжує дискусії в соцмережах. Інколи доходить до кумедного - держслужбовці, які добре обізнані з ситуацією щодо українських прав на коньяк, самі цитують законодавство, а потім стверджують, що начебто українські виробники "вкрали" у французів право називати свою продукцію "коньяк". Важко уявити, щоб таке сталося у країнах з високим рівнем захисту інтересів власних виробників, скажімо, в Польщі чи Сполучених Штатах Америки. Прикро, що цю хибну думку українських чиновників використовують конкуренти в просуванні власних інтересів на українському ринку.

Насправді, право виробляти коньяк українськими виноробами захищене на міжнародному рівні, і, навіть, має згоду власника цієї назви. І ось чому.

За тією ж Угодою про асоціацію Україна-ЄС виробники коньяків в Україні отримали політичне рішення щодо тимчасового перехідного права на вживання цієї назви. Стаття 208 цього документу говорить, що протягом "10-річного перехідного періоду охорона географічних зазначень Європейського Союзу не припиняє їх використання для позначення та презентації визначених подібних продуктів, що походять з України". До переліку входять наступні назви:

  • Champagne
  • Cognac
  • Madera
  • Porto
  • Jerez / Xeres / Sherry
  • Calvados
  • Grappa
  • Anis Portugues
  • Armagnac
  • Marsala
  • Malaga
  • Tokaj

Таким чином, право використовувати назву "Коньяк" та "Шампанське" українські виробники у європейському розумінні мають до 1 січня 2026 року для власних споживачів, а не для експорту. Але це не все.

Україна має історичне, міжнародне право використовувати назву "Коньяк". Мова про Угоду TRIPS — так зване "дідівське право" (grandfather law). За положеннями цієї Угоди країни, які виробляли продукцію до 1994 року ("протягом принаймні 10 років, що передують 15 квітня 1994 року, або добросовісно до цієї дати"), мають право продовжувати виробляти її на своїй території. Цим правом користуються виробники США. В Україні коньяк виробляється з кінця 19 століття, з того часу термін "Коньяк" використовується постійно, а зокрема на Херсонщині перший марочний коньяк "Таврія" з’явився в 1967 році.

"Таким чином, в рамках СОТ згідно із статтею 24 (п.4) Угоди TRIPS про захист прав інтелектуальної власності підтверджується право української сторони на використання зазначених назв. Але, виконуючи експортні поставки, вітчизняні виробники не використовували і не використовують зазначені назви", — нагадують в Укрвинпромі.

Власник ГЗ "Коньяк" дозволяє продовжити використання назви

Дуже важливо, що, окрім європейського та міжнародного права, українські виробники мають дозвіл на використання назви "Коньяк" від безпосереднього власника цього географічного зазначення — Національного міжпрофесійного бюро Коньяку.

Безпрецедентна Угода про охорону назви "Cognac/Коньяк" між Укрвинпромом та Національним міжпрофесійним бюро Коньяку, якої ніхто, крім українців, не удостоївся до цього часу, містить нові можливості для українських виробників цього напою. В ній французи підтримують продовження перехідного права на використання назви "Коньяк" для України.

Зокрема, в пункті 4 цієї Угоди, текст якої є в розпорядженні "Бізнес Телеграфу", йдеться про про таке: "Враховуючи поточний геополітичний контекст, BNIC не заперечуватиме та надаватиме підтримку щодо офіційного запиту на продовження цього перехідного періоду від українського Уряду до Європейської Комісії, якщо цей запит не буде таким, що ставить під сумнів високий рівень захисту, наданий географічному зазначенню "Cognac" в Україні. Ці спільні дії BNIC та Укрвинпрому спрямовані на боротьбу з незаконним привласненням ГЗ "Cognac" та на захист українських споживачів, сприятимуть підтримці української виноробної галузі, яка опинилася в драматичних обставинах".

В Укрвинпромі бачать в тому добрі наміри партнерів та високу довіру до українських виноробів, яка формувалася протягом багатьох років співпраці і врешті вилилась в ексклюзивну підтримку французів, якої не мають виробники в жодній іншій країні світу.

"Така домовленість має вагому юридичну силу. Поставивши підпис і печатку на Угоді з Укрвинпромом, бенефіціарний власник географічного зазначення "Cognac/Коньяк" в особі генерального директора Національного міжпрофесійного бюро Коньяку Рафаеля Дельпека засвідчив намір підтримати українських виробників. Він висловив добру волю для України не заперечувати і сприяти використанню ГЗ "Коньяк" після 1 січня 2026 року, коли закінчиться перехідний період за угодою з ЄС", — стверджує Володимир Кучеренко. Саме цією підтримкою і хочуть скористатися українські виробники.

Чому важливо продовжити право на використання назви "Коньяк"?

Виробництво коньяку в Україні зосереджено переважно на Херсонщині, в Криму та на Одещині. Ці регіони регулярно обстрілюються агресором або окуповані ним. Підприємства, які переробляють виноград в коньяк на Херсонщині, пограбовані або знищені російськими військовими. Виробничі лінії вивезені до окупованого Криму та Краснодару в рф. Збитки, понесені виробниками, складаються в сотні мільйонів гривень. Вивезені до рф або вжиті росіянами марки коньяку, які витримувались 20-35 років та представляли найвищу цінність, відтворити вже не вдасться. Відновити виробництво на окупованому лівобережжі Херсонщини, де розташовані найбільші потужності, не можливо допоки там господарюють окупанти.

В цій ситуації продовження перехідного періоду використання назви "Коньяк" бачиться логічним і ймовірним, якщо державникам не все одно, чи буде в Україні власне виробництво напою на вцілілих підприємствах, у виноробів — робота, а в Україні — культура споживання коньяку хоча у перехідний період. Тим більше, що власник назви не заперечує таку можливість для українських виробників, які потрапили у складне становище.

"Зважаючи на такі драматичні обставини, не всі українські коньячні підприємства матимуть змогу скористатись перехідним періодом, наданим ЄС до 2026 року. З огляду на ці геополітичні обставини, на які виробники не мають змоги вплинути, ми бачимо необхідність додаткового продовження перехідного періоду на використання ГЗ "Коньяк". І ми дуже цінуємо підтримку власника цього географічного зазначення — Національного міжпрофесійного бюро Коньяку, на цьому шляху", — каже генеральний директор Укрвинпрому Володимир Кучеренко.

Коли заходить мова про коньяк, то справа не лише в інтелектуальній власності чи грошах. Тут скоріше питання культури споживання, яка має в Україні прадавню історію. Може статися так, що українці залишаться носіями культури споживання саме класичних коньяків. Чому? Бо сьогодні французькі виробники змінюють традиції. Виходячи, наприклад, на американський ринок, вони змушені міксувати цей напій та подавати його у вигляді коктейлів. Натомість українські споживачі звикли до класичних марок. Тому можна сказати, що саме українці зберігають французам культуру вживання класичного коньяку. І мова тут навіть не про бізнес, а саме про культурну багаторічну традицію українців вживати вина та коньяки.

Хто готовий підтримати постраждалих виробників?

Корпорація "Укрвинпром" звернулася до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та віце прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної з проханням ініціювати перегляд термінів використання ГЗ "Коньяк" для виробників цього напою в Україні.

В тексті звернення Укрвинпром пропонує прем’єр-міністру врахувати обставини, в яких опинилися виробники коньячних виробів, а саме — тимчасову окупацію Криму з 2014 року, викрадення обладнання країною-агресором провідних підприємств коньячного виробництва Херсонської області у 2022 році під час триваючої агресії російської федерації проти України з унеможливленням їх повноцінної роботи у попередній визначений перехідний період відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. "Просимо Вас надіслати офіційний запит до Європейської Комісії щодо додаткового продовження перехідного періоду на ГЗ "Cognac/Коньяк" для українських виробників на 10 років", — резюмується в заяві.

Готові допомогти виробникам з пролонгацією терміну використання цього зазначення в IP Офісі. "Зараз ведеться робота над тим, щоб строк вживання назви "коньяк" було пролонговано", — каже директорка Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій Олена Орлюк.

Для цього, на її думку, потрібно звертатися до ЄС з проханням продовжити строки використання географічного зазначення (ГЗ) "Cognac"/"Коньяк" на додатковий перехідний період, що і зробили винороби. Справа за урядом.

"Якщо ЄС це погодить, українські виробники зможуть маркувати цим ГЗ свою продукцію на час дії воєнного стану та після завершення бойових дій – поки виноробна галузь відновлюватиме понівечені та зруйновані потужності. Це питання у компетенції Уряду України та Підкомітету з питань географічних зазначень Комітету асоціації Україна-ЄС у торговельному складі. Зі свого боку ІР офіс готовий усіляко сприяти цьому процесу", — каже пані Орлюк.

У такому разі більше переваг буде саме у виробників, які отримають додатковий час на те, щоб відмовитися від використання позначення "коньяк" у своїй продукції, вважає вона. А споживачі отримають більше часу, щоб насолоджуватися коньяком від національного виробника.

Впевнений, що виробники коньяку отримають підтримку своїх намірів з боку Верховної Ради та Мінагрополітики і народний депутат Ігор Марчук. "Я підтримую право українських виробників на продовження перехідного періоду і зміни до Угоди про асоціацію у звʼязку з цим правом", — розповів він "Бізнес Телеграфу".

Якщо вдастся продовжити терміни використання ГЗ "Коньяк" після 2026 року, це збереже робочі місця та підтримає розвиток непромислових територій і виноробної галузі в цілому, де задіяні тисячі людей, каже нардеп.

За даними Державної податкової служби в Україні мають ліцензію на виробництво вин та коньяків 157 підприємств. До складу "Укрвинпрому" входить 75% всіх виноробних потужностей, які є в Україні. Галузь дає роботу десяткам тисяч громадян.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
"Чекають позицію Трампа": Експерт пояснив, чому Південна Корея не поспішає допомогти Україні зброєю
TSN
2024-11-16T00:51:09Z
Справи Майдану: Суд виправдав правоохоронців, які у 2014 році клопотали про арешт 72-річного учасника Революції Гідності Миколи Пасічника
Детектор М
2024-11-16T00:18:39Z
Президент самопроголошеної республіки Абхазія відмовився йти у відставку
УкраинФорм
2024-11-16T00:09:22Z
Максим Кріппа вважає інформаційною атакою статтю «Економічної правди», у якій його порівняли з Курченком
Детектор М
2024-11-16T00:00:28Z
Зеленський повідомив, коли домовлятиметься з Трампом про завершення війни
TSN
2024-11-15T23:42:48Z
Байден використає всі виділені для допомоги України гроші до 20 січня, – Блінкен
24tv
2024-11-15T23:36:33Z
Іран будує укриття для російських Су-35: з'явилися супутникові знімки
ГЛАВКОМ NET
2024-11-15T23:27:53Z
Зеленский назвав умову для переговорів з Путіним
TSN
2024-11-15T23:27:18Z
Трамп хоче кінця війни, але не припинить постачання зброї Україні - Politico
GlavRed
2024-11-15T23:27:04Z
Як виглядати стильно взимку: Андре Тан назвав найтрендовіші аксесуари
GlavRed
2024-11-16T00:36:19Z
5 атмосферних новорічних фільмів, які не набридає переглядати
24tv
2024-11-15T21:33:47Z
Принцеса померла: в Японії не стало 101-річної Юріко
GlavRed
2024-11-15T20:27:45Z
Королева екранів у 90-х: 4 найкращі фільми з Шерон Стоун
24tv
2024-11-15T20:21:19Z
Довів до істерики: чоловік Тодоренко публічно зганьбив її під час шоу
GlavRed
2024-11-15T19:27:26Z
Інтимні листування і романтичні побачення: Єфросиніна розповіла про стосунки з чоловіком-воїном
24tv
2024-11-15T19:06:36Z
На проєкті "Холостяк" відбувся перший поцілунок: з ким із дівчат зблизився Олександр Терен
24tv
2024-11-15T18:57:27Z
“Де би ти не була”: PARFENIUK з камерним оркестром у новій відеороботі
Storyboom
2024-11-15T18:42:28Z
Дизайнери назвали 5 культових стилів інтер'єру, які вони просто обожнюють
24tv
2024-11-15T18:42:03Z
Результат на мільйон: для чого француженки кидають пральний порошок в унітаз
GlavRed
2024-11-03T18:27:51Z
Як приготувати м’яку печінку без вимочування: варіант з яблуками та цибулею
24tv
2024-11-15T21:57:37Z
Топ 5 заспокійливих напоїв, які допоможуть розслабитися після напруженого дня
Фокус
2024-11-15T21:12:03Z
Уряд підтримав проєкт закону про реформування соціального страхування
ZN UA
2024-11-15T21:01:02Z
Українські лікарні можуть знову потрапити до лап бюрократії: зарплати затримаються, купівля обладнання відкладеться
Знай
2024-11-15T20:12:48Z
Як часто потрібно насправді замінювати губку для посуду: відповідь точно здивує
24tv
2024-11-15T20:12:28Z
Реформа МСЕК: уряд змінив систему призначення інвалідності
24tv
2024-11-15T20:06:56Z
Не все так просто: як потрібно чхати, щоб не нашкодити собі та іншим
24tv
2024-11-15T20:06:40Z
МСЕК замінять новою системою встановлення та підтвердження інвалідності - рішення уряду
УкраинФорм
2024-11-15T19:42:18Z
Російські НПЗ закриваються через збитковість – Reuters
ГЛАВКОМ NET
2024-11-16T00:15:43Z
До 5 діб без світла: чого очікувати та від чого залежатиме тривалість блекаутів взимку
Фокус
2024-11-15T23:15:35Z
Чехія знову закуповує російський газ – Bloomberg
ГЛАВКОМ NET
2024-11-15T23:03:47Z
Газпром відзавтра припиняє поставки газу австрійській компанії через Україну
УкраинФорм
2024-11-15T21:24:49Z
Підозрюваний у мільярдних оборудках з держмайном придбав віллу та яхту за кордоном – розслідування
TSN
2024-11-15T21:24:05Z
Сало вже не народний продукт: м'ясні вироби стають недоступними для українських родин - нові ціни зашкалюють
Знай
2024-11-15T21:12:16Z
Борщовий набір стане ще дорожчим: українців попередили про дефецит популярного овоча
Хвиля
2024-11-15T21:03:36Z
Канцлер Австрії після припинення поставок "Газпрому": Не піддамось шантажу Путіна
Европейская правда
2024-11-15T20:06:26Z
Поки не думає дешевшати: які зараз ціни на картоплю у магазинах
24tv
2024-11-15T20:03:23Z
З липня фіксується поступове зниження кількості порушників кордону - Демченко
УкраинФорм
2024-11-16T00:33:05Z
Олена Зеленська відвідала на Київщині «Містечко Хансена» для тих, хто втратив дім через війну
УкраинФорм
2024-11-16T00:24:53Z
Майже 40% населення України потребують гуманітарної допомоги - ООН
УкраинФорм
2024-11-16T00:21:04Z
Зеленський озвучив очікування від НАТО після залучення армії КНДР до війни проти України
TSN
2024-11-15T23:27:46Z
Привласнив кошти, зібрані для ЗСУ. Військовий отримав підозру
ГЛАВКОМ NET
2024-11-15T23:27:36Z
Норвегія профінансує виробництво озброєння в Україні: Умєров повідомив подробиці
TSN
2024-11-15T23:27:18Z
День ангела 16 листопада: кого та як вітати з іменинами
TSN
2024-11-15T23:27:11Z
Китай вперше поставив Росії зброю для війни проти України – ЗМІ
ГЛАВКОМ NET
2024-11-15T22:27:33Z
"У мене велике серце": жінка врятувала понад 350 000 дітей
GlavRed
2024-11-15T22:27:25Z
Медова пахлава з горіхами: східний десерт у вашій оселі від "Мастер Шефа" Глинської
Политека
2024-11-15T23:36:15Z
Смак, відомий з дитинства: рибні котлети по-одеськи
24tv
2024-11-15T20:33:25Z
Ви самі знімете захист із себе та всієї родини: які речі ніколи не можна викидати
GlavRed
2024-11-15T20:27:45Z
Речі, які ніколи не варто зберігати біля плити
24tv
2024-11-15T19:57:45Z
Наука каже, що ви розумні, якщо робите це у своїх стосунках
24tv
2024-11-15T19:36:44Z
4 знаки зодіаку, до яких вже до кінця листопада повернеться натхнення
24tv
2024-11-15T19:00:38Z
Жовта смуга на унітазі зникне назавжди: народний метод працює безвідмовно
24tv
2024-11-15T18:36:27Z
Додайте яскравих фарб до свята з Аперолем: простий рецепт улюбленого коктейлю
24tv
2024-11-15T18:06:56Z
Догляд за птахами взимку: способи продовжувати забезпечувати їх водою в холодні місяці
24tv
2024-11-15T17:51:54Z
Футболісти збірної Косово залишили поле у матчі Ліги націй через сербський прапор
ZN UA
2024-11-16T00:06:50Z
Португалія — Польща 5:1 Відео голів та огляд матчу Ліги націй
Football.ua
2024-11-15T23:27:16Z
Іспанія здобула перемогу над Данією та достроково виграла групу Ліги націй
TSN
2024-11-15T23:27:06Z
Майк Тайсон – Джейк Пол: онлайн-трансляція бою
24tv
2024-11-15T22:12:08Z
Ліга націй: Шотландія сенсаційно дотиснула Хорватію, Швейцарія вилетіла з еліти
Football.ua
2024-11-15T21:57:58Z
Ліга націй УЄФА: Португалія розгромила Польщу, Іспанія виграла в Данії
УкраинФорм
2024-11-15T21:57:29Z
Іспанія здолала Данію та виграла групу A4
Football.ua
2024-11-15T21:46:03Z
Володар Золотого М'яча, який грав за Реал та Ювентус, завітає в Росію на розважальний турнір
24tv
2024-11-15T21:39:19Z
Квеквескірі: Нам не треба якихось додаткових досліджень про сильні чи слабкі якості збірної України
Football.ua
2024-11-15T20:58:58Z
Росіяни окупували Максимівку та просунулися біля 9 населених пунктів, – DeepState
24tv
2024-11-16T00:36:46Z
Українські правозахисники розповіли в ООН про злочини Росії на окупованих територіях
УкраинФорм
2024-11-16T00:33:15Z
Сили безпілотних систем знищили російську САУ за допомогою баражуючого боєприпаса
УкраинФорм
2024-11-16T00:18:03Z
У Києві вночі пролунали вибухи
TSN
2024-11-16T00:09:45Z
У Києві та області оголосили повітряну тривогу, у передмісті столиці чути вибухи
УкраинФорм
2024-11-15T23:36:48Z
Російські загарбники атакують Україну ударними БпЛА: мапа тривог
TSN
2024-11-15T23:27:22Z
У захопленому росіянами Старобільську на Луганщині склад родини мають підтверджувати сусіди - ОДА
УкраинФорм
2024-11-15T23:16:48Z
Україна повернула із окупованих територій 15 дітей
ГЛАВКОМ NET
2024-11-15T23:12:13Z
Прикордонники за допомогою дрона знищили російську вантажівку з боєприпасами
УкраинФорм
2024-11-15T22:51:56Z
На Закарпатті поліція затримала двох молодиків за підпал поліцейських автівок у селищі Ясіня
УкраинФорм
2024-11-16T00:45:43Z
Ексвійськового Влада Сорда затримали за підозрою у крадіжці грошей під час збору на міномети для ЗСУ
ZN UA
2024-11-15T22:54:09Z
Виманив телефон для «термінового дзвінка»: в Харкові оголосили про підозру шахраєві
InternetUA
2024-11-15T22:33:14Z
У Турині на протесті студентів вибухнула бомба, поранені 15 поліцейських
УкраинФорм
2024-11-15T22:12:53Z
На Черкащині жінка побила 11-річну дитину та відібрала телефон
InternetUA
2024-11-15T21:42:17Z
Представник ТЦК відкрив стрілянину під Києвом: Міноборони відреагувало
ГЛАВКОМ NET
2024-11-15T21:27:19Z
Невагомість та крики: люди пережили жах під час авіаперельоту і розвернули літак
Фокус
2024-11-15T20:39:26Z
Блогер Сорд "розвів" підписників на зборі для ЗСУ - його викрила поліція
Комсомольская правда
2024-11-15T20:19:26Z
На Черкащині 5-річний хлопчик потрапив до реанімації після видалення зуба
Комсомольская правда
2024-11-15T19:49:33Z
Шахраї маскуються під працівників ROZETKA: як не стати жертвою їхніх махінацій
Хвиля
2024-11-16T00:09:24Z
Українські хакери зламали російський хокейний клуб і викрали 15 ГБ даних
InternetUA
2024-11-16T00:03:06Z
Google відстежила 40 мільйонів смартфонів по всьому світу
InternetUA
2024-11-15T21:51:52Z
До Чорної п'ятниці Київстар ТБ запустила промокампанію: чого очікувати глядачам
TSN
2024-11-15T21:24:50Z
Народжені бачити світ плоским: учені розповіли, чому ми не бачимо округлість Землі
Фокус
2024-11-15T21:06:17Z
Apple видалила новинний додаток з російського App Store на вимогу «Роскомнадзору»
ГЛАВКОМ NET
2024-11-15T20:48:55Z
Бурбон дарує світло: науковці знайшли геніальне використання відходів його виробництва
24tv
2024-11-15T20:42:30Z
Apple видалила з російського AppStore додаток «Радио Свобода»
УкраинФорм
2024-11-15T20:18:46Z
Головні смартфони-флагмани 2024 року порівняли за автономністю: хто переміг
InternetUA
2024-11-15T19:46:23Z
В Україні Renault Master оснастили «розумним» гідробортом
AutoCentre
2024-11-15T20:36:43Z
Автопарк Укрпошта оновився місткими фургонами
AutoCentre
2024-11-15T18:18:10Z
Яким чудом Nissan X-Trail прискорюється 0-100 за 7 секунд
AutoCentre
2024-11-15T17:15:52Z
Відбувся перший публічний показ автобусів VDL Van Hool
AutoCentre
2024-11-15T16:16:03Z
Зимовий омивач в авто: як обрати не підробку
Взгляд
2024-11-15T15:42:58Z
Mercedes-Benz Trucks відкрив зарядний парк для електровантажівок
AutoCentre
2024-11-15T14:12:27Z
Водії зі стажем обов'язково возять в автомобілі пляшку з оцтом: навіщо так робити
TSN
2024-11-15T13:18:35Z
Зимові шини Michelin Alpin: як стати еталонним продуктом
AutoCentre
2024-11-15T12:34:06Z
В Україні зростає попит на «американців» із пробігом
ГЛАВКОМ NET
2024-11-15T10:51:55Z