MY.UAНовини
Статті в Time i The Economist. Про що Залужний розповідає Зеленському та якою буде відповідь
Статті в Time i The Economist. Про що Залужний розповідає Зеленському та якою буде відповідь

Статті в Time i The Economist. Про що Залужний розповідає Зеленському та якою буде відповідь

Минулий тиждень пройшов під знаком "тотальної зради". Авторитетні західні ЗМІ розповіли про хибність оцінки ситуації на фронті українською владою, а українське командування зізналося, що ситуація не настільки переможна. Фокус розбирався, як політична ситуація в Україні потрапила в "зону турбулентності" та що до цього призвело.

Авторитетне американське видання Time опублікувало статтю Саймона Шустера, де автор розповів, що ніхто не вірить у перемогу України так, як у це вірить президент України Володимир Зеленський. Шустер зазначив, що українському президенту стає все важче переконувати світових лідерів, що стабільна допомога Україні повністю відповідає їхнім власним національним інтересам. Водночас він зазначив, що українська влада досі не знає, як реагувати на отримані від Заходу сигнали про необхідність боротьби з корупцією та проведення реформ. Цікаво, що автора резонансної статті в Time Саймона Шустера Зеленський нагородив орденом "За заслуги ІІІ ступеня" з нагоди Дня Незалежності у 2022 році.

Згодом уже в британському виданні The Economist головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний опублікував свою статтю. У ній генерал повідомив, що нинішньої підтримки від Заходу недостатньо, щоб перемогти Росію на полі бою. Залужний назвав пʼять пріоритетів, які мають допомогти в цьому. Окремо він згадав про важкі втрати Сил оборони України, неможливість отримати масштабні результати від контрнаступу та повідомив про необхідність мобілізації.

Держсекретар США та міністр оборони намагаються переконати Конгрес продовжити підтримку України в тому ж обсязі
Фото: Getty Images

Названі вище статті викликали неабиякий розголос в українському експертному середовищі та соціальних мережах. Якщо згадувати про останні, то все частіше порушується тема, що українське суспільство втрачає відчуття реальності — чим далі від зони бойових дій, тим менше згадують про війну, волонтерам усе складніше збирати донати. Інакше кажучи, тієї консолідації, що була на початку березня 2022 року, вже давно немає, а всі спроби відновити її виглядають марними. Очевидно, що російська пропаганда не могла пройти стороною, щоб не зіграти на "настроях зради". Про масштаб ІПСО свідчить навіть залучення президента Володимира Путіна, який заявив, що "такої корупції, як в Україні, немає ніде в світі". Російське керівництво систематично просуває ідею мирних перемовин, щоб отримати необхідну паузу для відновлення ресурсів. Про зупинку війни почав говорити міністр оборони РФ Сергій Шойгу, безпосередньо звертаючись до країн Заходу.

Важливо Мирні перемовини або довга війна. Чому Україні натякають на стіл переговорів

З часом стане зрозуміло, чи є це умислом, чи просто збіг, але Олексій Арестович вже встиг заявити про необхідність миритися з РФ. Таку заяву він зробив одразу ж за повідомленням про свою участь у майбутніх президентських виборах.

"Зради" додав і Конгрес США, який відмовився проголосувати за надання Україні допомоги на 2024 рік у пакеті з Ізраїлем. Питання української підтримки будуть розглядати окремо. Як уже розповідав Фокус, новий спікер Палати представників республіканець Майк Джонсон хоче отримати максимально докладні звіти щодо переданої та використаної допомоги.

Чому владі потрібно переглянути інформаційну політику

Політолог Віктор Бобиренко вважає, що такі песимістичні настрої мають цілком природне походження. Набагато простіше списати це на роботу російської інформаційно-психологічної кампанії, але й в Україні для цього є приводи. Насамперед через помилки в інформаційній політиці, яку веде влада.

"Наша влада перекачала суспільство переможними темами, що ось ще трохи — і все буде. Схожа ситуація і у владних коридорах, президент звик до того, що його з великою повагою приймають західні лідери, а для них самих фото із Зеленським — це величезний електоральний бонус. Саме ця думка, що Зеленський — "найвеличніший лідер сучасності", наразі шкодить стосункам із західними союзниками. Час тотального захоплення Україною минув, зараз від нас чекають реформ та змін, чітких планів, а їх чомусь не зʼявляється", — говорить він Фокусу.

Генерал Залужний написав відверту статтю про ситуацію на фронті для західного видання The Economist
Фото: Офіс президента

За словами політолога Олексія Кошеля, ці речі є непопулярними, але їх треба робити, щоб тримати в тонусі суспільство та владу. Захід хоче від України послідовних, виважених і системних кроків, а не продовження висловлення позиції.

"Наша проблема в тому, що ми не хочемо чути правду, яку нам говорять вже не один місяць. На жаль, ми живемо у викривленому інформаційному форматі, де, будь-яка критика сприймається насторожено та навіть вороже. Нам треба навчитися розуміти наших західних партнерів, а не виривати слова з контексту", — пояснює Фокусу Кошель.

Існує велика ймовірність того, що Центрвиборчкому доведеться проводити вибори в Україні у 2024 році

Експерт нагадує, що ще в липні 2023 року президент Чехії Петр Павел говорив, що результати цьогорічного контрнаступу стануть основою для переговорів з РФ. Тоді ж згадувалося, що вікно можливостей для України буде зменшуватися.

"На мою субʼєктивну думку, наше політичне керівництво неправильно оцінює ситуацію в країні та на фронті. А ті, хто це розуміють, бояться про це говорити Зеленському. Під час війни завжди мають бути люди, які казатимуть правду керівництву, якою б гіркою вона не була. Для прикладу, так було у Великій Британії, коли Бернард Монтгомері міг спокійно критикувати Вінстона Черчилля, або Дуайт Ейзенхауер — у Франкліна Рузвельта", — припускає Бобиренко.

Привид виборів в Україні

На думку політолога Петра Олещука, на теперішню ситуацію в Україні впливає багато факторів, що накладаються одночасно, тому не потрібно шукати якихось конспірологічних теорій. За його словами, статті, що вийшли в Time та The Economist мали свої конкретні цілі та завдання.

"Стаття Залужного вийшла в поважному західному виданні не випадково саме в той час, коли в Конгресі розпочалися слухання та обговорення фінансової підтримки для України. Ми вже чули, що республіканці готові підтримувати нас і далі, але хочуть почути відповідь, як довго це може бути, який план дій надалі. Власне, Залужний і говорить, що ніякої нічиєї не може бути — або перемога України, або її поразка, тому всі попередні витрачені США ресурси виявляться марними. Для самої України головний меседж у тому, що нікуди від мобілізації ми не подінемося. Стаття в Time теж мала свої цілі та схожі завдання, але текст настільки маніпулятивно поданий з авторською інтерпретацією, що, здається, він зовсім не розібрався в питанні. Тому його точно важко і неможливо брати для аналізу", — зазначає він Фокусу.

Колишній представник команди Зеленського Олексій Арестович прямо заявив про своє бажання йти у владу
Фото: Скріншот

Зі свого боку, Олексій Кошель зазначає, що ще одним фактором напруги і дестабілізації в Україні є привид прийдешніх виборів, до яких почали готуватися.

"Наразі ми спостерігаємо високу активність політичного життя, яке було в затишші в липні-серпні. Президент дав чіткий сигнал, сказавши, що піде на вибори, якщо війна триватиме. Також про вибори заговорили представники "Слуги народу" та голова Ради Руслан Стефанчук. У політикумі це було сприйнято як сигнал про початок кампанії. Цей фактор виборів і розкрутив політичний маховик. Ми зазначаємо критику влади, збурення населення. Примітно, що далі політична ситуація буде ще жорсткішою", — прогнозує експерт.

Важливо Переговори чи війна: до чого готуватися Україні після контрнаступу

Водночас Петро Олещук впевнений, що виборча кампанія в Україні триває вже понад рік, просто політики не показують її відкрито. Тобто вони кажуть, що не займаються політикою, а допомагають фронту, волонтерять.

"На відміну від Арестовича, який сходу заявив, що він хоче влади. Чим ближче до реальності, що вибори відбудуться, тим більше буде таких заяв. Проблема Арестовича в тому, що він вирішив не концентрувати увагу на вирішенні нагальних проблем, а прямо заявив про свої амбіції отримати владу. На мою думку, зараз він виступає чиїмось спойлером, технічним кандидатом. Чиїм саме, ми згодом дізнаємось. Але він зараз хитатиме ситуацію в країні та критикуватиме владу, прикриваючись тим, що він кандидат у президенти", — сказав Олещук.

Важливо Повноваження для Зеленського. Звідки взялася ідея про перехід України до президентської республіки
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Что в сексе больше нравится мужчинам: честно, без мифов и стереотипов
Comments UA
2025-07-17T20:39:30Z
10 вещей, которые никогда не понадобятся в поездках: советы, которые помогут собрать чемодан
Знай
2025-07-26T15:21:26Z
Гороскоп на 27 июля 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-07-26T16:51:34Z
Гороскоп на сегодня 25 июля: сопротивление Тельцов, уязвимость Раков и разочарование Рыб
Знай
2025-07-25T01:45:56Z
Гороскоп сегодня 27 июля: осторожность с финансами, возможны сплетни и недомогания
Знай
2025-07-27T01:45:56Z
Легкий и освежающий: салат с тунцом, который идеально подходит для жаркого дня
Telegraf
2025-07-26T18:09:05Z
Въезд в США обрастает налогом в $250: как новый сбор усложнит въезд иностранцам
UAToday
2025-07-22T16:06:01Z
С хрустящей корочкой и мягкая внутри: хитрость кулинаров, которая поможет идеально пожарить картошку
Gazeta UA
2025-07-20T09:30:22Z
Эти пироги тают во рту: понравятся даже гурманам, а готовятся проще простого
Telegraf
2025-07-26T16:31:50Z
Родился в Донецке, но стал путинистом: умер известный режиссер, снявший фильм "Мастер и Маргарита"
Telegraf
2025-07-17T10:18:58Z
Лорак в том числе: из азербайджанского фестиваля выгнали российских артистов
GlavRed
2025-07-17T10:21:54Z
"Главная ведьма Украины" рассказала, как занималась любовью со священником из Лавры
Фокус
2025-07-15T11:00:40Z
Анджелина Джоли после громкого развода закрутила роман с бывшим любовником: кто он — СМИ
TSN
2025-07-26T15:18:52Z
Новое начало: Джеймс Ганн показал трейлер второго сезона сериала «Миротворец»
GameMag
2025-07-26T23:45:42Z
Норман Ридус отправляется в Испанию в трейлере третьего сезона сериала "Ходячие мертвецы: Дэрил Диксон"
GameMag
2025-07-26T15:06:50Z
Нельзя: Тодоренко снова не смотрела за детьми и нарвалась на жесткий отказ в РФ
GlavRed
2025-07-17T14:27:51Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Илона Гвоздева из "Тацы со звездами" неожиданно остановила свой развод: что решил суд и почему она молчит
Знай
2025-07-15T18:52:13Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Как вода с медом с утра повлияет на здоровье: вы удивитесь
TSN
2025-07-20T09:09:20Z
Лишь два стакана в день этого сока нормализует высокое артериальное давление
Comments UA
2025-07-23T17:06:12Z
В Японии разрешили выращивать человеческие эмбрионы из стволовых клеток
Новости Украины
2025-07-26T15:48:09Z
День медицинского работника: история
ZN UA
2025-07-26T21:33:05Z
Потовые ловушки: о чем говорит повышенное потоотделение и как с этим справиться
Знай
2025-07-26T20:51:40Z
Как распознать «тихий» инфаркт
UAToday
2025-07-26T16:51:32Z
Как заставить помидоры покраснеть: действенные способы
Gazeta UA
2025-07-21T15:33:32Z
Как вывести жирное пятно - простые и действенные способы
Gazeta UA
2025-07-13T20:22:13Z
Публичная пощечина Макрону и другие выходки: СМИ выяснили, что взбесило первую леди Франции
Telegraf
2025-07-17T14:51:07Z
В кортеже Путина заметили скорую: пошли нехорошие слухи. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-16T18:57:01Z
Сербия назвала условие поддержки санкций ЕС против России
Корреспондент
2025-07-25T12:33:17Z
Первое заявление Свириденко в должности премьер-министра Украины
Comments UA
2025-07-17T11:36:47Z
Соперник Орбана признал Россию агрессором, но выступил против ускоренного вступления Украины в ЕС
ZN UA
2025-07-27T01:54:23Z
Политик из AfD воевал на стороне Украины: как его наказали в пророссийской партии
ZN UA
2025-07-27T01:46:26Z
Завтра правительство Шмыгаля представит важные решения для украинцев
TSN
2025-07-13T20:36:33Z
Зеленский утвердил закон против независимости НАБУ и САП, несмотря на предупреждения ЕС
Европейская правда
2025-07-22T23:09:08Z
Украина получила неожиданного союзника в Белом доме: на Западе озвучили детали
Comments UA
2025-07-15T13:04:10Z
Индексация будет одинаковой для всех, независимо от профессии, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-07-17T02:18:54Z
Это единственный мост в Украине, который поворачивается: где он находится и как называется
Telegraf
2025-07-16T19:07:22Z
Польша требует от МОН переписать учебники истории Украины: что произошло
Фокус
2025-07-17T14:30:53Z
За чем нельзя наблюдать 17 июля и что нужно отдать сегодня: приметы и запреты на Марины
Знай
2025-07-17T02:03:23Z
Россия атакует Украину БПЛА: направления движения целей
TSN
2025-07-27T01:36:23Z
Гороскоп Таро на 27 июля 2025 года: Тельцам – новый старт, а Львам – поддержка близких
TSN
2025-07-27T01:06:10Z
Украинских школьников за границей ждет дискриминация: учителя протестуют против новых правил МОН
Знай
2025-07-20T09:21:24Z
В жизнь ворвутся проблемы и потеряете счастье: что нельзя делать 17 июля, приметы
GlavRed
2025-07-16T14:28:42Z
Украина сделала беспрецедентное предложение иностранным оборонным компаниям: о чем идет речь
Comments UA
2025-07-17T22:42:52Z
Даже не убегал: новые подробности двойного расстрела на черниговском полигоне
TSN
2025-07-17T15:36:58Z
В Украине продолжают исчезать дети: что произошло на Житомирщине
Comments UA
2025-07-16T19:21:42Z
Полиция нашла женщину, которая в метро Киева кричала пророссийские лозунги
Корреспондент
2025-07-19T11:54:06Z
Пограничники задержали 10 мужчин, которые платили криптовалютой за побег в Молдову
Новости Украины
2025-07-17T13:09:34Z
БПЛА атаковали Волгоградскую область РФ: горит железнодорожная подстанция
Gazeta UA
2025-07-27T01:36:47Z
В США произошла резня в гипермаркете
Корреспондент
2025-07-27T01:36:14Z
Россияне сообщают о взрывах в Подмосковье
Корреспондент
2025-07-18T03:45:47Z
Российский FPV-дрон атаковал автомобиль главного раввина Херсона
ZN UA
2025-07-17T22:39:39Z
Под Москвой прогремели взрывы - аэропорты РФ остановили рейсы
Gazeta UA
2025-07-17T04:39:15Z
Двух подростков-партизан посмертно наградили
Корреспондент
2025-07-19T14:21:35Z
Покровское направление снова под массированными штурмами россиян
Новости Украины
2025-07-17T14:39:03Z
Гороскоп на 17 июля для всех знаков Зодиака: у кого будут проблемы с финансами
Comments UA
2025-07-16T17:51:09Z
Россияне убили пятерых жителей Константиновки
Корреспондент
2025-07-19T06:33:37Z
Денежная помощь в Днепропетровской области: что нужно для получения
Политека
2025-07-27T02:00:11Z
ВСУ имели успех сразу в трех областях: ISW знает, где именно
ZN UA
2025-07-27T01:54:48Z
В сердце Украины заметили пушистых "гостей": они способны нападать на людей
Telegraf
2025-07-15T22:31:21Z
В ВСУ заявили о восстановлении позиций в Запорожье
Корреспондент
2025-07-19T17:09:12Z
Партизаны взорвали важный железнодорожный маршрут оккупантов под Тулой
Корреспондент
2025-07-20T09:39:39Z
Надя Дорофеева показала фото с Усиком после блестящего боя и поделилась впечатлениями от встречи
TSN
2025-07-20T09:09:19Z
Полюбил вас всех как родных: Лукас Васкес растрогал на церемонии прощания
Корреспондент
2025-07-17T14:30:50Z
Погиб легендарный экстремал. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-17T22:51:29Z
Усик сделал символический жест перед реваншем с Дюбуа
Telegraf
2025-07-17T13:27:42Z
Вратарь сербской сборной станет игроком Наполи
Корреспондент
2025-07-26T21:42:37Z
Пятилетняя Регина покорила Говерлу: самая молодая рекордсменка Украины без посторонней помощи
Comments UA
2025-07-26T21:24:56Z
На этапе Бриллиантовой лиги в Лондоне украинка Левченко не выступит
Корреспондент
2025-07-18T19:54:57Z
Дьекереш отметил особую радость от перехода в Арсенал
Корреспондент
2025-07-26T21:15:58Z
В игре за Слован против Прешова Кухаревич выделяется игрой с забитым мячом
Корреспондент
2025-07-26T20:33:55Z
Сметанина назначена и.о. генерального директора Укроборонпрома
Корреспондент
2025-07-22T19:18:36Z
Блокируют за "нетипичную активность": клиентам Ощадбанка массово замораживают карты
Знай
2025-07-16T12:37:23Z
Лукашенко распорядился штрафовать магазины за отсутствие картофеля
Корреспондент
2025-07-19T00:24:57Z
"Успешно релоцировано в Германию": появились кадры взлета самолета, который заметили над Киевом
Фокус
2025-07-16T23:21:01Z
Катар пригрозил остановить поставки газа в ЕС: что требует
TSN
2025-07-27T00:36:25Z
ЕС может ускорить отказ от российского газа: Reuters узнало сроки
Хвиля
2025-07-26T23:15:13Z
Доплаты к пенсии: на какую сумму могут рассчитывать пенсионеры в 70 лет
Знай
2025-07-16T18:07:28Z
Из-за новых налогов для добытчиков без работы могут остаться десятки тысяч человек – глава Федерации
Апостроф
2025-07-16T15:57:45Z
Сезон арбузов в Украине: что нужно знать, чтобы не купить "нитратный коктейль"
Знай
2025-07-13T10:51:02Z
Почему вода в океане солёная, а в озёрах и реках - нет: ответ вас может удивить
UAToday
2025-07-26T16:51:54Z
Землю снова атаковала магнитная буря красного уровня: сколько будет длиться шторм
Апостроф
2025-07-17T15:51:55Z
Новый рекорд производительности солнечных панелей Японии вызывал странный эффект: что случилось
Фокус
2025-07-17T15:51:42Z
Археологи открыли нетронутую гробницу этрусков
Gazeta UA
2025-07-26T22:42:13Z
Вы удивитесь, насколько это просто: как увеличить время автономной работы любого iPhone - простой трюк
Знай
2025-07-26T18:51:11Z
Google представил ИИ-инструмент, который может расшифровывать древние тексты
UAToday
2025-07-26T16:51:59Z
Опубликованы фотографии портативной игровой ретро-консоли без стиков XU20 V32
Знай
2025-07-26T16:51:20Z
Ученые нашли новый вид динозавра, который мог щебетать и свистеть, как птица
TSN
2025-07-26T15:18:09Z
Arianespace вывела на орбиту пять спутников
Корреспондент
2025-07-26T15:09:26Z
На разгадку есть15 с. Попробуйте найти в головоломке странное авто
Gazeta UA
2025-07-26T07:36:54Z
В Украине распространяется новая опасная афера: автовладельцы под угрозой
Знай
2025-07-26T02:51:44Z
Renault обновила сверхбюджетный микровэн Triber
Корреспондент
2025-07-25T19:06:04Z
Китайские компании удвоили долю на европейском автомобильном рынке
Корреспондент
2025-07-25T17:27:31Z
Kia раскрыла детали модульного электрического грузовика PV5
Корреспондент
2025-07-25T17:24:28Z
Электромобиль Zeekr получил идеальную версию для украинских условий
Фокус
2025-07-25T15:57:19Z
В интернете показали редкий и малоизвестный спортбайк Citroen 80-х
Фокус
2025-07-25T15:00:33Z
Эти привычки вождения могут увеличить расход топлива до 40%
Знай
2025-07-25T09:51:54Z
В Украине упал спрос на бензиновые автомобили
Корреспондент
2025-07-25T09:33:51Z