MY.UAНовини
Експертка Атлантичної Ради Ані Меджлумян: «Росія може домогтися зміни режиму у Вірменії, видаючи проросійських лідерів за “націоналістів” і “патріотів”»
Експертка Атлантичної Ради Ані Меджлумян: «Росія може домогтися зміни режиму у Вірменії, видаючи проросійських лідерів за “націоналістів” і “патріотів”»

Експертка Атлантичної Ради Ані Меджлумян: «Росія може домогтися зміни режиму у Вірменії, видаючи проросійських лідерів за “націоналістів” і “патріотів”»

Про війну за Карабах, як її використали російські пропагандисти та які повідомлення поширюють нині у Вірменії, щоб розхитати ситуацію та не допустити зближення з Заходом.

19 вересня цього року збройні сили Азербайджану провели військову операцію в Нагірному Карабасі. За її підсумками вже наступного дня, 20 вересня, провірменська влада погодилася вивести військових, розформувати та повністю роззброїти формування «армії оборони Нагірного Карабаху» до кінця цього року. Фактично ця невизнана жодною країною ООН провірменська адміністрація на території Нагірного Карабаху припиняє своє існування, а сам Карабах де-факто повертається до складу Азербайджану. Про його відокремлення й «незалежність» було проголошено на початку 90-х після кровопролитних зіткнень, погромів і міграцій, а 94-го року конфлікт було заморожено підписанням «перемир’я». Більшість населення цього регіону до 19 вересня цього року становили вірмени, але після бойових дій цієї осені вони його залишили — йдеться про виїзд сотні тисяч вірмен. При цьому за наслідками останнього до подій 19 вересня зіткнення в Карабаху перебували дві тисячі російських «миротворців», які, однак, не завадили операції Азербайджану, як на те сподівалася Вірменія.

Після програшу у Вірменії поновилися протести проти уряду Пашиняна, якими скористалася Росія, щоб розхитувати ситуацію у Вірменії. Кремль формує негативний образ уряду Пашиняна, якого агітпроп зображує як «маріонетку Заходу», адже Вірменія з 2020-х років, після кількох зіткнень з Азербайджаном, почала більше співпрацювати з Заходом, наприклад, у вересні було проведено спільні військові навчання з США. Також на початку жовтня, вже після програшу в Карабаській війні, Вірменія ратифікувала Римський статут, а наприкінці жовтня секретар Ради безпеки Армен Григорян узяв участь у зустрічі щодо української Формули миру на Мальті. Це вперше Єреван узяв участь у подібній зустрічі, які до цього були в Копенгагені та Джидді.

Більше про наративи російської пропаганди щодо Вірменії, війну у вересні 2023 року в Нагірному Карабасі та невдалі спроби переговорів між Баку і Єреваном розповіла в інтерв’ю «Детектору медіа» наукова співробітниця Лабораторії цифрових розслідувань Атлантичної Ради Ані Меджлумян.

Якими були основні наративи російської дезінформації під час військової операції Азербайджану в Нагірному Карабаху в середині вересня?

— Основні російські дезінформаційні наративи, які DFRLab виявив і проаналізував, були наступними:

  1. «Пашинян “віддав” Карабах Азербайджану»

У цьому наративі Кремль і його пропагандисти ухилилися від відповідальності Росії (щодо захисту Карабаху як основної місії російських  «миротворців»«ДМ»), поклавши все на Пашиняна. МЗС Росії оприлюднило заяву, в якій стверджувалося, що Пашинян у 2020 році визнав Карабах частиною Азербайджану, і тому Росія, мовляв, нічого не могла зробити, [коли Азербайджан почав свою «антитерористичну операцію» 19 вересня, повернувши Карабах до свого складу]. Це твердження явно неправильне.

Пашинян лише сказав, що готовий визнати Карабах частиною Азербайджану. Умови Єревана полягали в тому, щоб забезпечити права людей у ​​Карабасі, а також визнати суверенну територію Вірменії в її межах.

  1. «Захід зацікавлений у дестабілізації Вірменії»

Росія просувала цей наратив саме в республіках колишнього СРСР, таких як Молдова, Грузія, Україна, а тепер інтенсивніше, ніж раніше, у Вірменії.

У ширшому контексті мета Росії — довести, що демократія — це загрози безпеці, втрачена територія, поразка й економічні невдачі. Щоб досягти цієї мети на тлі останнього нападу Азербайджану на Карабах, де Росія має свої 2 тисячі миротворців і донині, російська пропаганда звинувачувала уряд в основному в трьох речах. Незадовго до атаки Азербайджану, 8 вересня, Москва викликала посла Вірменії в Москві та «зробила жорстке представлення» й передала «ноту протесту» за «серію недружніх кроків»

Ними були названі запланована участь у спільних військових навчаннях зі Сполученими Штатами з 11 вересня, візит дружини Пашиняна до Києва на третій саміт Перших Леді та Джентльменів з наданням гуманітарної допомоги (вперше після 24 лютого 2022 року — «ДМ»). Також — зобов’язання Вірменії приєднатися до Римського статуту Міжнародного кримінального суду (МКС), який і видав ордер на арешт Путіна.

А в день нападу Азербайджану на Карабах 19 вересня Дмитро Медведєв у своєму дописі в Telegram написав, що, мовляв, «колега з братньої країни» звинуватив Росію у «своїй бездарній поразці» (у конфлікті 2022 року — «ДМ»). Але ж Пашинян назвав неефективними структури безпеки через їхню бездіяльність у Карабаху після нападу Азербайджану на Вірменію у 2022 році, саме посилаючись на зобов’язання по ОДКБ (Організація договору про колективну безпеку, створена у 1992 році, безпековий союз під головуванням Росії, членом якого є і Вірменія — «ДМ»).

Також у цьому дописі йшлося, що «колега з братньої країни» «відмовився від частини території своєї країни», що також було маніпуляцією. Медведєв написав, що Пашинян «вирішив загравати з НАТО», а «його дружина демонстративно поїхала до наших ворогів (до України — «ДМ») з печеньками» (натяк на печиво від Нуланд на Майдані — «ДМ»). Допис він закінчив словами «Вгадайте, яка доля на нього чекає…»

Нікол Пашинян

Цей допис мав 2,7 мільйона переглядів під час нашого моніторингу та був перенаправлений на понад 600 каналів і груп у Telegram, зокрема на телеграм-канал Володимира Соловйова.

Крім того, 20 вересня, як повідомляла Meduza, Кремль дав вказівку, як висвітлювати напад. Ці директиви насамперед були зосереджені на двох ключових тезах: покладання відповідальності за те, що сталося в Карабасі, на Пашиняна та на Захід, водночас підкреслюючи роль російських миротворців як «захисників» вірменського населення Карабаху.

  1. «Росія є миротворчою силою»

Оскільки Пашинян критикував миротворців, називаючи їх неефективними, російська пропагандистська машина почала публікувати хвалебні відео, як миротворці «евакуювали» жителів Карабаху. І критикувати Пашиняна.

Основні наративи російської пропаганди щодо Карабаху і Вірменії

Яке місце займає Україна в російській пропаганді у Вірменії?

— Загальновживаним словом проросійської пропаганди є «українізація» у значенні, що Вірменію чекає така ж доля (нібито стати «маріонеткою» Заходу — «ДМ»), тому що вона «заграє із Заходом і НАТО» і має лідера «з вулиць через кольорову революцію».

Через роки пропаганди й, зокрема, через ситуацію після відвоювання Азербайджаном Карабаху, кампанія проти Вірменії посилилася. У недавньому минулому люди у Вірменії з проросійськими поглядами поширювали неточні й оманливі історії. Наприклад, порівняння президента України Володимира Зеленського та прем’єр-міністра Вірменії Нікола Пашиняна (обоє лідерів заявили про свій рух до Заходу, а не Росії — «ДМ»). Ці наративи збігаються з нещодавніми заявами уряду Вірменії про бажання дистанціюватися від Росії (з якою вони були союзниками раніше — «ДМ»).

Не лише приватні особи, а й політичні партії, головним чином опозиція в парламенті та ЗМІ, контрольовані опозицією, зображали війну Росії проти України як вину саме України, дослівно повторюючи російську пропаганду.

Я вважаю, що війна в Україні послабила Росію. Росія не просто не хотіла, але й не змогла захистити інтереси Вірменії та виконати свої зобов’язання. (Економічна — «ДМ») залежність Росії та інтереси Москви зараз більше пов’язані з Азербайджаном і Туреччиною.

Якою була реакція російської пропаганди на ратифікацію Вірменією Римського статуту?

— Як я вже згадувала вище, Росія звинуватила Вірменію в ратифікації Римського статуту. Між тим, цей процес у Вірменії розпочався ще до (повномасштабної — «ДМ») війни Росії проти України та після вторгнення Азербайджану у Вірменію у 2021 та 2022 роках. Не в Карабах, а на вірменську суверенну територію (мається на увазі прикордонний конфлікт того часу, щодо якого оцінки Азербайджану й Вірменії різні — «ДМ»). Важливо розуміти, що Римський статут сам по собі є не причиною, а виправданням [для росіян].

Росія хоче, щоб вірменська громадськість повірила, що такі речі, як Римський статут і загальний розворот країни до Заходу, не мають нічого спільного з бездіяльністю Росії в Карабаху, а пов’язані з тим, що вони називають «західним маріонетковим урядом Вірменії». Це одна з останніх реакцій.

У майже годинній програмі державного 1-го каналу російські пропагандисти звинувачували уряд Вірменії та громадянське суспільство (вони ж «люди Сороса») й проводили паралелі між Україною, діями колишнього грузинського президента Саакашвілі та Пашиняна (обидва політики, які заявили про співпрацю з США на противагу Росії — «ДМ»). Основний фокус на тому, як за всім цим (прозахідною зовнішньою політикою Єревану — «ДМ») стоять США, а уряд є «маріонеткою Заходу».

Ще одне важливе зауваження — російська пропаганда намагається  довести психічний розлад у Пашиняна, показати, що він нібито психічно нестабільний. Я впевнена, що це дуже знайоме й українцям, коли ми бачимо, як Росія намагається зобразити Зеленського як «наркомана».

Як Росія маніпулює карабаським конфліктом, щоб дестабілізувати ситуацію на Кавказі?

— Десятиліттями пострадянські кордони були причиною конфліктів. Росія продовжувала через заморожені конфлікти тримати Кавказ залежним від себе — головним чином через економіку, постачання зброї та посередництво.

Проте Карабах зараз повністю під контролем Азербайджану, і зрештою Баку вирішить, чи продовжуватиме там свою присутність Росія. Карабаський конфлікт після поглинання азербайджанською стороною наразі дещо позбавив Росії важелів впливу.

Нині стабільності, яка визначається демократією, загрожує Росія. Москва закликає приєднатися до протестів проти уряду та підтримати так званих «патріотичних лідерів». Багато з цих «патріотичних лідерів» служать інтересам Росії.

Інтерес Росії полягає в тому, щоб зберегти залежність від неї Вірменії та Азербайджану, а також не допустити сценарію 2000-х років у Грузії, коли Росія втратила вплив (Революція троянд 2003 року та прихід до влади прозахідних політиків — «ДМ»).

У світі після вторгнення Росії в Україну межі (російського впливу — «ДМ») тепер більш визначені (мається на увазі, що Росію почали масово ізолювати за порушення норм міжнародного права після 24 лютого 2022 — «ДМ»). Тому для власної безпеки та демократії Вірменія насправді не може укладати союз з Росією, і вона повинна зробити вибір. Тепер ясно, що Росія не хоче втрачати свою точку опори у Вірменії.

А територіальні претензії Азербайджану викликають серйозне занепокоєння. (Раніше Азербайджан висував ідею так званого Зангезурського коридору, який мав би сполучити власне Азербайджан і його ексклав Нахічеванську автономію та пролягати територією Вірменії. У 2021 році президент Азербайджану Ільхам Алієв сказав, що це втілять у життя, хоче того Вірменія чи ні. Нині, вже після перемоги у війні з Вірменією за Карабах, Алієв вийшов із переговорів із вірменами про мир, про що йдеться далі — «ДМ».) Це може перерости у війну, причому набагато більшу, ніж ми бачили в Карабасі за останні кілька років.

Зрештою, якщо безпека Вірменії опиниться під загрозою, а Захід не допоможе, Росія може домогтися зміни режиму у Вірменії та поставити проросійських лідерів, яких видаватиме за «націоналістів» і «патріотів».

Коли, з вашої точки зору, можливе примирення Вірменії та Азербайджану?

— Теоретично це можливо. Однак потрібна сильна політична воля, якої завжди бракувало в цьому конфлікті. Історично карабаський конфлікт використовувався у Вірменії та Азербайджані, щоб привести до влади людей для повалення урядів.

Зараз у Вірменії є політична воля, але постійні загрози її власній території її нівелюють. Азербайджан відмовився від мирних переговорів після карабаського конфлікту (4 жовтня президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив про свою відмову брати участь у переговорах з прем’єром Вірменії Ніколом Пашиняном в Іспанії за посередництва ЄС. Баку пропонував участь Туреччини на переговорах, але Франція та Німеччина виступили проти цього — «ДМ»). Я б сказала про велику залежність від [рішень] Азербайджану.

Крім того, цей конфлікт торкнувся багатьох життів і поколінь з обох сторін, тому політичної волі для підписання договору, який певним чином може принести гідний мир, недостатньо. Існує потреба припинити дегуманізацію іншої сторони, а також підготувати населення до миру, про що, схоже, наразі не йдеться.

Фото: DFRLab, X (Twitter) Nikol Pashinyan

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
У КМВА відповіли, чи будуть скорочувати комендантську годину на Великдень
24tv
2025-04-02T12:36:38Z
Тестувальники Bethesda збираються на страйк: вимагають підвищення зарплат і віддалену роботу
InternetUA
2025-04-02T12:31:25Z
Пенсіонерам обіцяють нові доплати: багатьох чекає розчарування
Знай
2025-04-02T12:30:47Z
Мобілізація вчителів у 2025 році: що змінилося в законодавстві
Факти ICTV
2025-04-02T12:30:20Z
У НАТО обрали рішення для боротьби з російськими КАБами
ZN UA
2025-04-02T12:27:09Z
Чому 3 квітня не можна планувати важливі справи: яке свято, прикмети
GlavRed
2025-04-02T12:27:08Z
Уже більше 8 тисяч колишніх засуджених поповнили лави ЗСУ - Мін’юст
УкраинФорм
2025-04-02T12:21:25Z
Скандал у Лондоні: українку виганяють з маєтку, який на неї переписав британець
24tv
2025-04-02T12:12:27Z
Українець може оформити на себе пенсію іншої особи. Коли це можливо і якою буде сума
Telegraf
2025-04-02T12:09:30Z
Зеленський обіцяв відібрати у нього мандат: де зараз скандальний депутат Іванісов, якого судили за зґвалтування
Telegraf
2025-04-02T12:37:21Z
Німеччина вперше буде головуючою країною на "Рамштайні" поруч з Британією
Европейская правда
2025-04-02T12:37:19Z
Зеленський обговорив ветеранську політику з амбасадорами проєкту Титани.UA
УкраинФорм
2025-04-02T12:37:17Z
Росія може готувати потужний удар по Україні: названо головну ціль обстрілу
GlavRed
2025-04-02T12:33:37Z
ЗМІ: США невдоволені намірами Європи купувати менше американської зброї
Европейская правда
2025-04-02T12:33:37Z
У Сенаті США підготували законопроєкт про посилення санкцій проти РФ
ZN UA
2025-04-02T12:27:59Z
РФ намагається прорватися на важливому напрямку: у ЗСУ попередили про небезпеку
GlavRed
2025-04-02T12:27:33Z
НАБУ повідомило про підозру ексзаступнику військового прокурора Дмитру Борзих
Antikor
2025-04-02T12:27:00Z
США направили бомбардувальники B-2 на Близький Схід на тлі загострення з Іраном
Факти ICTV
2025-04-02T12:22:08Z
Мешканці одного з міст шоковані: з квітня вода – майже по 100 грн за куб
Telegraf
2025-04-02T12:30:27Z
Графіки відключення води в Харкові 3 квітня: перелік адрес, де тимчасово перекриють труби
Политека
2025-04-02T12:30:23Z
Федоров розповів, як український робот Ardal врятував поранених бійців з "сірої зони" – відео
Лига
2025-04-02T12:30:17Z
Ремонт Дарницького шляхопроводу: як об'їхати закриті станції метро цими вихідними
ГЛАВКОМ NET
2025-04-02T12:27:17Z
На ТОТ Луганщини цьогоріч зафіксували 11 лісових пожеж - збитки майже на 4 мільярди
УкраинФорм
2025-04-02T12:21:06Z
У Криму провели обшук у будинку журналістки Гульсум Халілової - Чубаров
УкраинФорм
2025-04-02T12:18:15Z
На Лиманському напрямку росіяни «отримали прочухана» від Третьої штурмової - Трегубов
УкраинФорм
2025-04-02T12:15:18Z
У Києві фіксують погодні рекорди: за добу випало 43% місячної норми опадів
Antikor
2025-04-02T12:12:45Z
У Херсоні енергопостачання відновили, але пошкодження значні - Прокудін
УкраинФорм
2025-04-02T12:12:10Z
Споживачам повернуть майже мільйон гривень за порушення у тарифах на ЖКП
УкраинФорм
2025-04-02T12:36:23Z
Угорщина розгортає військові сили для стримування спалаху ящуру
Европейская правда
2025-04-02T12:30:26Z
Високі ціни на сир в Україні тримаються через націнки мереж
24tv
2025-04-02T12:27:47Z
Попит впав: українці почали купувати менше валюти у банках
24tv
2025-04-02T12:27:09Z
Російські мільярдери масово тікають в інші країни: вони володіють величезними статками
24tv
2025-04-02T12:24:36Z
Через земельні проблеми інвестори не зможуть будувати зелені електростанції – Голіздра
ГЛАВКОМ NET
2025-04-02T12:03:23Z
Акція smart start для аграріїв, які дбають про ефективне живлення рослин
AgroPortal
2025-04-02T12:00:49Z
Фінляндія повністю відмовилася від використання вугілля в енергетиці
24tv
2025-04-02T11:57:51Z
ДТЕК ввів у роботу три нові вугільні лави
ГЛАВКОМ NET
2025-04-02T11:57:39Z
Декого просто не впізнати: як за 31 рік змінились зірки культового серіалу усіх часів "Друзі"
24tv
2025-04-02T12:24:41Z
Анонсували новий фільм про Людину-павука
Gazeta UA
2025-04-02T12:18:05Z
Денні Бойл про трилогію «28 років потому»: Кілліан Мерфі буде, але на третій фільм немає грошей
ITC
2025-04-02T12:10:14Z
Екссолістка "ВІА Гри" закрила проект LAYAH та повернула собі псевдонім Єва Бушміна
Комсомольская правда
2025-04-02T12:07:03Z
Ван Дамм став фігурантом кримінальної справи через неповнолітніх румунських повій у Каннах
Подробности
2025-04-02T12:03:44Z
"Промокод kozel": у мережі відреагували на роман Алхім з одруженим бізнесменом мемами
Фокус
2025-04-02T11:57:27Z
Культові дерева з "Гри престолів" починають помирати: як їх намагаються врятувати
24tv
2025-04-02T11:36:31Z
Зіграв Стуса: Кондратюк розказав про відомого актора, який втік за кордон
Фокус
2025-04-02T11:30:53Z
Варшавський кінофестиваль розпочав прийом заявок на участь
УкраинФорм
2025-04-02T11:30:21Z
Папа Гуйє продовжить свою кар'єру в аматорському клубі з Дніпра
Football.ua
2025-04-02T12:34:37Z
Наступний король хевівейту після Усика розповів, чи подобається йому порівняння з Тайсоном
24tv
2025-04-02T12:33:59Z
Двоє паралімпійців з Донеччини задонатили на ЗСУ 400 тис. грн
ГЛАВКОМ NET
2025-04-02T12:21:40Z
Вулвергемптон продовжив контракт з Москерою
Football.ua
2025-04-02T12:13:51Z
Українські паралімпійці виграли 22 медалі на Євро з легкої атлетики
УкраинФорм
2025-04-02T12:06:20Z
"З Росією справ не ведемо": європейський топ-клуб відмовився від переговорів із ЦСКА
Telegraf
2025-04-02T11:54:48Z
Циганков не потрапив у заявку Жирони на кубковий матч
Football.ua
2025-04-02T11:52:15Z
Блавацький обслужить матч Динамо – Лівий Берег та інші призначення на 23 тур УПЛ
Football.ua
2025-04-02T11:27:45Z
Швьонтек не зіграє в матчі проти України у Кубку Біллі Джин Кінг
УкраинФорм
2025-04-02T11:21:58Z
Вони тільки захаращують спальню: які речі треба прибрати, щоб було більше місця
24tv
2025-04-02T12:15:38Z
Чому випічка липне до пергаменту: що було зроблено не так і як виправити
24tv
2025-04-02T11:21:50Z
Як після 50 років виглядати молодо: поради, які кардинально омолоджують
24tv
2025-04-02T11:18:46Z
Засіб за копійки розв'яже давню проблему: щури втечуть з дому за день
24tv
2025-04-02T11:18:38Z
Як правильно прати постіль, щоб не заводились кліщі
Знай
2025-04-02T10:51:22Z
Перевірте гостроту зору за 19 с: спробуйте знайти три відмінності між зображенням дівчини
Gazeta UA
2025-04-02T10:39:39Z
Навіть досвідчені садівники помиляються: 6 рослин, які не можна садити біля троянд
24tv
2025-04-02T09:54:10Z
Не соленими єдиними: готуємо смачнезну солодку намазку на хліб
24tv
2025-04-02T09:42:44Z
Поступово повертаються в моду: 5 маловідомих імен для дівчаток, які вам сподобаються
24tv
2025-04-02T09:42:24Z
Чоловік обдурював людей, видаючи себе за військового і збираючи гроші на ЗСУ
InternetUA
2025-04-02T12:37:15Z
На Миколаївщині затримали чоловіка, який підпалив трансформатор Укрзалізниці
УкраинФорм
2025-04-02T12:28:18Z
"Жінки, допомагайте": у Львові стався конфлікт з ТЦК, як відреагували у військкоматі
Фокус
2025-04-02T12:21:55Z
Двоє російських агентів готували теракт у Львові: що планували зробити
ГЛАВКОМ NET
2025-04-02T12:15:31Z
Мрія ювелірів: київські митники запобігли незаконному вивезенню унікального бурштину
ГЛАВКОМ NET
2025-04-02T12:00:22Z
Симороз: П’яний співробітник Управління держохорони Артем Косов сам "докопався" до компанії молодих людей
Antikor
2025-04-02T12:00:19Z
Литовське слідство не знайшло ознак диверсії в аварії вантажного літака над Вільнюсом
Европейская правда
2025-04-02T11:55:22Z
У голови Західного апеляційного господарського суду Желіка знайшли понад 271 тисячу доларів готівки
Antikor
2025-04-02T11:54:59Z
Прикордонники затримали сенегальця, який на велосипеді хотів потрапити в Україну
Antikor
2025-04-02T11:54:49Z
€100 млн на оновлення лікарень: Чехія інвестує медицину України
Факти ICTV
2025-04-02T12:28:09Z
Як правильно доглядати за гортензіями: поради щодо поливу
24tv
2025-04-02T12:24:47Z
Жіночий чек-ап: комплексне обстеження для вашого здоров’я
ГЛАВКОМ NET
2025-04-02T12:09:44Z
Виробник ліків "Фармак" зачищає медіапростір від згадок про мільярдні прибутки у 2024 – політолог
Telegraf
2025-04-02T11:39:17Z
Apple тихо працює над ШІ-агентом, який спробує замінити вам лікарів
24tv
2025-04-02T11:06:06Z
Яка спека є критичною для здоровʼя людини: нові дані
24tv
2025-04-02T11:06:01Z
€51 млн на розвиток медицини: Україна і Франція підписали сім угод
Факти ICTV
2025-04-02T10:06:23Z
Чехія інвестує €100 мільйонів на оновлення українських лікарень
УкраинФорм
2025-04-02T09:12:08Z
Назвали шість найкорисніших сортів хліба. В чому їхня цінність
Gazeta UA
2025-04-02T09:09:10Z
Загадкова невидима форма матерії змінює планети: що буде із Землею
Фокус
2025-04-02T12:36:23Z
Щось залишило глибокі шрами на дні світового океану: що пошматувало породу
Фокус
2025-04-02T12:30:33Z
Де 3 відмінності між хлопчиками на коні: треба знайти відповідь за 17 секунд
GlavRed
2025-04-02T12:27:28Z
Прості способи, як зберегти заряд батареї смартфона
InternetUA
2025-04-02T12:16:40Z
The International 2025 оголошує зміни в розкладі та анонсує новий формат
24tv
2025-04-02T12:09:39Z
Експерти назвали найкращі браузери для захисту приватності
InternetUA
2025-04-02T12:01:43Z
Ніколи не зустрічайтеся з морським чортом: названо найдивніший шлюбний танець на Землі
Фокус
2025-04-02T11:51:58Z
Сюрприз для вчених: метеорит 2 млн років уникав зіткнень у космосі, поки не врізався в Землю
Фокус
2025-04-02T11:36:27Z
Суперкомп'ютеру Ілона Маска в Мемфісі, в який вклали понад $400 млн, бракує потужності місцевої електромережі
InternetUA
2025-04-02T11:36:11Z
Електричний аналог Mazda CX-5 вперше помітили на дорогах
Фокус
2025-04-02T12:21:50Z
Електричний Porsche Cayenne EV тестують одразу у двох різних варіантах: нові фото
AutoGeek
2025-04-02T12:09:12Z
21-річний Ford Mustang із рідкісним відтінком кузова виставили на аукціон
AutoCentre
2025-04-02T12:03:43Z
У першому кварталі Dodge продав більше старих Challenger і Charger, ніж нових EV Daytona
Топ Жир
2025-04-02T11:45:04Z
Справжній ексклюзив: на аукціон виставили чемпіонський Ferrari Міхаеля Шумахера
Фокус
2025-04-02T11:27:22Z
Паркування в одному конкретному місці "знищить автомобіль": механік назвав його і причину
24tv
2025-04-02T11:15:47Z
Honda розбирає іконічні гоночні автомобілі, такі як Формула-1 Сенни, і продає їх частини шанувальникам
Топ Жир
2025-04-02T10:45:05Z
Колір за ціною Ferrari: новітній суперкар Bugatti шокував вартістю опцій
Фокус
2025-04-02T10:30:36Z
Відроджена Honda Prelude отримає салон у стилі Civic
AutoCentre
2025-04-02T10:28:21Z