MY.UAНовини
Експертка Атлантичної Ради Ані Меджлумян: «Росія може домогтися зміни режиму у Вірменії, видаючи проросійських лідерів за “націоналістів” і “патріотів”»
Експертка Атлантичної Ради Ані Меджлумян: «Росія може домогтися зміни режиму у Вірменії, видаючи проросійських лідерів за “націоналістів” і “патріотів”»

Експертка Атлантичної Ради Ані Меджлумян: «Росія може домогтися зміни режиму у Вірменії, видаючи проросійських лідерів за “націоналістів” і “патріотів”»

Про війну за Карабах, як її використали російські пропагандисти та які повідомлення поширюють нині у Вірменії, щоб розхитати ситуацію та не допустити зближення з Заходом.

19 вересня цього року збройні сили Азербайджану провели військову операцію в Нагірному Карабасі. За її підсумками вже наступного дня, 20 вересня, провірменська влада погодилася вивести військових, розформувати та повністю роззброїти формування «армії оборони Нагірного Карабаху» до кінця цього року. Фактично ця невизнана жодною країною ООН провірменська адміністрація на території Нагірного Карабаху припиняє своє існування, а сам Карабах де-факто повертається до складу Азербайджану. Про його відокремлення й «незалежність» було проголошено на початку 90-х після кровопролитних зіткнень, погромів і міграцій, а 94-го року конфлікт було заморожено підписанням «перемир’я». Більшість населення цього регіону до 19 вересня цього року становили вірмени, але після бойових дій цієї осені вони його залишили — йдеться про виїзд сотні тисяч вірмен. При цьому за наслідками останнього до подій 19 вересня зіткнення в Карабаху перебували дві тисячі російських «миротворців», які, однак, не завадили операції Азербайджану, як на те сподівалася Вірменія.

Після програшу у Вірменії поновилися протести проти уряду Пашиняна, якими скористалася Росія, щоб розхитувати ситуацію у Вірменії. Кремль формує негативний образ уряду Пашиняна, якого агітпроп зображує як «маріонетку Заходу», адже Вірменія з 2020-х років, після кількох зіткнень з Азербайджаном, почала більше співпрацювати з Заходом, наприклад, у вересні було проведено спільні військові навчання з США. Також на початку жовтня, вже після програшу в Карабаській війні, Вірменія ратифікувала Римський статут, а наприкінці жовтня секретар Ради безпеки Армен Григорян узяв участь у зустрічі щодо української Формули миру на Мальті. Це вперше Єреван узяв участь у подібній зустрічі, які до цього були в Копенгагені та Джидді.

Більше про наративи російської пропаганди щодо Вірменії, війну у вересні 2023 року в Нагірному Карабасі та невдалі спроби переговорів між Баку і Єреваном розповіла в інтерв’ю «Детектору медіа» наукова співробітниця Лабораторії цифрових розслідувань Атлантичної Ради Ані Меджлумян.

Якими були основні наративи російської дезінформації під час військової операції Азербайджану в Нагірному Карабаху в середині вересня?

— Основні російські дезінформаційні наративи, які DFRLab виявив і проаналізував, були наступними:

  1. «Пашинян “віддав” Карабах Азербайджану»

У цьому наративі Кремль і його пропагандисти ухилилися від відповідальності Росії (щодо захисту Карабаху як основної місії російських  «миротворців»«ДМ»), поклавши все на Пашиняна. МЗС Росії оприлюднило заяву, в якій стверджувалося, що Пашинян у 2020 році визнав Карабах частиною Азербайджану, і тому Росія, мовляв, нічого не могла зробити, [коли Азербайджан почав свою «антитерористичну операцію» 19 вересня, повернувши Карабах до свого складу]. Це твердження явно неправильне.

Пашинян лише сказав, що готовий визнати Карабах частиною Азербайджану. Умови Єревана полягали в тому, щоб забезпечити права людей у ​​Карабасі, а також визнати суверенну територію Вірменії в її межах.

  1. «Захід зацікавлений у дестабілізації Вірменії»

Росія просувала цей наратив саме в республіках колишнього СРСР, таких як Молдова, Грузія, Україна, а тепер інтенсивніше, ніж раніше, у Вірменії.

У ширшому контексті мета Росії — довести, що демократія — це загрози безпеці, втрачена територія, поразка й економічні невдачі. Щоб досягти цієї мети на тлі останнього нападу Азербайджану на Карабах, де Росія має свої 2 тисячі миротворців і донині, російська пропаганда звинувачувала уряд в основному в трьох речах. Незадовго до атаки Азербайджану, 8 вересня, Москва викликала посла Вірменії в Москві та «зробила жорстке представлення» й передала «ноту протесту» за «серію недружніх кроків»

Ними були названі запланована участь у спільних військових навчаннях зі Сполученими Штатами з 11 вересня, візит дружини Пашиняна до Києва на третій саміт Перших Леді та Джентльменів з наданням гуманітарної допомоги (вперше після 24 лютого 2022 року — «ДМ»). Також — зобов’язання Вірменії приєднатися до Римського статуту Міжнародного кримінального суду (МКС), який і видав ордер на арешт Путіна.

А в день нападу Азербайджану на Карабах 19 вересня Дмитро Медведєв у своєму дописі в Telegram написав, що, мовляв, «колега з братньої країни» звинуватив Росію у «своїй бездарній поразці» (у конфлікті 2022 року — «ДМ»). Але ж Пашинян назвав неефективними структури безпеки через їхню бездіяльність у Карабаху після нападу Азербайджану на Вірменію у 2022 році, саме посилаючись на зобов’язання по ОДКБ (Організація договору про колективну безпеку, створена у 1992 році, безпековий союз під головуванням Росії, членом якого є і Вірменія — «ДМ»).

Також у цьому дописі йшлося, що «колега з братньої країни» «відмовився від частини території своєї країни», що також було маніпуляцією. Медведєв написав, що Пашинян «вирішив загравати з НАТО», а «його дружина демонстративно поїхала до наших ворогів (до України — «ДМ») з печеньками» (натяк на печиво від Нуланд на Майдані — «ДМ»). Допис він закінчив словами «Вгадайте, яка доля на нього чекає…»

Нікол Пашинян

Цей допис мав 2,7 мільйона переглядів під час нашого моніторингу та був перенаправлений на понад 600 каналів і груп у Telegram, зокрема на телеграм-канал Володимира Соловйова.

Крім того, 20 вересня, як повідомляла Meduza, Кремль дав вказівку, як висвітлювати напад. Ці директиви насамперед були зосереджені на двох ключових тезах: покладання відповідальності за те, що сталося в Карабасі, на Пашиняна та на Захід, водночас підкреслюючи роль російських миротворців як «захисників» вірменського населення Карабаху.

  1. «Росія є миротворчою силою»

Оскільки Пашинян критикував миротворців, називаючи їх неефективними, російська пропагандистська машина почала публікувати хвалебні відео, як миротворці «евакуювали» жителів Карабаху. І критикувати Пашиняна.

Основні наративи російської пропаганди щодо Карабаху і Вірменії

Яке місце займає Україна в російській пропаганді у Вірменії?

— Загальновживаним словом проросійської пропаганди є «українізація» у значенні, що Вірменію чекає така ж доля (нібито стати «маріонеткою» Заходу — «ДМ»), тому що вона «заграє із Заходом і НАТО» і має лідера «з вулиць через кольорову революцію».

Через роки пропаганди й, зокрема, через ситуацію після відвоювання Азербайджаном Карабаху, кампанія проти Вірменії посилилася. У недавньому минулому люди у Вірменії з проросійськими поглядами поширювали неточні й оманливі історії. Наприклад, порівняння президента України Володимира Зеленського та прем’єр-міністра Вірменії Нікола Пашиняна (обоє лідерів заявили про свій рух до Заходу, а не Росії — «ДМ»). Ці наративи збігаються з нещодавніми заявами уряду Вірменії про бажання дистанціюватися від Росії (з якою вони були союзниками раніше — «ДМ»).

Не лише приватні особи, а й політичні партії, головним чином опозиція в парламенті та ЗМІ, контрольовані опозицією, зображали війну Росії проти України як вину саме України, дослівно повторюючи російську пропаганду.

Я вважаю, що війна в Україні послабила Росію. Росія не просто не хотіла, але й не змогла захистити інтереси Вірменії та виконати свої зобов’язання. (Економічна — «ДМ») залежність Росії та інтереси Москви зараз більше пов’язані з Азербайджаном і Туреччиною.

Якою була реакція російської пропаганди на ратифікацію Вірменією Римського статуту?

— Як я вже згадувала вище, Росія звинуватила Вірменію в ратифікації Римського статуту. Між тим, цей процес у Вірменії розпочався ще до (повномасштабної — «ДМ») війни Росії проти України та після вторгнення Азербайджану у Вірменію у 2021 та 2022 роках. Не в Карабах, а на вірменську суверенну територію (мається на увазі прикордонний конфлікт того часу, щодо якого оцінки Азербайджану й Вірменії різні — «ДМ»). Важливо розуміти, що Римський статут сам по собі є не причиною, а виправданням [для росіян].

Росія хоче, щоб вірменська громадськість повірила, що такі речі, як Римський статут і загальний розворот країни до Заходу, не мають нічого спільного з бездіяльністю Росії в Карабаху, а пов’язані з тим, що вони називають «західним маріонетковим урядом Вірменії». Це одна з останніх реакцій.

У майже годинній програмі державного 1-го каналу російські пропагандисти звинувачували уряд Вірменії та громадянське суспільство (вони ж «люди Сороса») й проводили паралелі між Україною, діями колишнього грузинського президента Саакашвілі та Пашиняна (обидва політики, які заявили про співпрацю з США на противагу Росії — «ДМ»). Основний фокус на тому, як за всім цим (прозахідною зовнішньою політикою Єревану — «ДМ») стоять США, а уряд є «маріонеткою Заходу».

Ще одне важливе зауваження — російська пропаганда намагається  довести психічний розлад у Пашиняна, показати, що він нібито психічно нестабільний. Я впевнена, що це дуже знайоме й українцям, коли ми бачимо, як Росія намагається зобразити Зеленського як «наркомана».

Як Росія маніпулює карабаським конфліктом, щоб дестабілізувати ситуацію на Кавказі?

— Десятиліттями пострадянські кордони були причиною конфліктів. Росія продовжувала через заморожені конфлікти тримати Кавказ залежним від себе — головним чином через економіку, постачання зброї та посередництво.

Проте Карабах зараз повністю під контролем Азербайджану, і зрештою Баку вирішить, чи продовжуватиме там свою присутність Росія. Карабаський конфлікт після поглинання азербайджанською стороною наразі дещо позбавив Росії важелів впливу.

Нині стабільності, яка визначається демократією, загрожує Росія. Москва закликає приєднатися до протестів проти уряду та підтримати так званих «патріотичних лідерів». Багато з цих «патріотичних лідерів» служать інтересам Росії.

Інтерес Росії полягає в тому, щоб зберегти залежність від неї Вірменії та Азербайджану, а також не допустити сценарію 2000-х років у Грузії, коли Росія втратила вплив (Революція троянд 2003 року та прихід до влади прозахідних політиків — «ДМ»).

У світі після вторгнення Росії в Україну межі (російського впливу — «ДМ») тепер більш визначені (мається на увазі, що Росію почали масово ізолювати за порушення норм міжнародного права після 24 лютого 2022 — «ДМ»). Тому для власної безпеки та демократії Вірменія насправді не може укладати союз з Росією, і вона повинна зробити вибір. Тепер ясно, що Росія не хоче втрачати свою точку опори у Вірменії.

А територіальні претензії Азербайджану викликають серйозне занепокоєння. (Раніше Азербайджан висував ідею так званого Зангезурського коридору, який мав би сполучити власне Азербайджан і його ексклав Нахічеванську автономію та пролягати територією Вірменії. У 2021 році президент Азербайджану Ільхам Алієв сказав, що це втілять у життя, хоче того Вірменія чи ні. Нині, вже після перемоги у війні з Вірменією за Карабах, Алієв вийшов із переговорів із вірменами про мир, про що йдеться далі — «ДМ».) Це може перерости у війну, причому набагато більшу, ніж ми бачили в Карабасі за останні кілька років.

Зрештою, якщо безпека Вірменії опиниться під загрозою, а Захід не допоможе, Росія може домогтися зміни режиму у Вірменії та поставити проросійських лідерів, яких видаватиме за «націоналістів» і «патріотів».

Коли, з вашої точки зору, можливе примирення Вірменії та Азербайджану?

— Теоретично це можливо. Однак потрібна сильна політична воля, якої завжди бракувало в цьому конфлікті. Історично карабаський конфлікт використовувався у Вірменії та Азербайджані, щоб привести до влади людей для повалення урядів.

Зараз у Вірменії є політична воля, але постійні загрози її власній території її нівелюють. Азербайджан відмовився від мирних переговорів після карабаського конфлікту (4 жовтня президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив про свою відмову брати участь у переговорах з прем’єром Вірменії Ніколом Пашиняном в Іспанії за посередництва ЄС. Баку пропонував участь Туреччини на переговорах, але Франція та Німеччина виступили проти цього — «ДМ»). Я б сказала про велику залежність від [рішень] Азербайджану.

Крім того, цей конфлікт торкнувся багатьох життів і поколінь з обох сторін, тому політичної волі для підписання договору, який певним чином може принести гідний мир, недостатньо. Існує потреба припинити дегуманізацію іншої сторони, а також підготувати населення до миру, про що, схоже, наразі не йдеться.

Фото: DFRLab, X (Twitter) Nikol Pashinyan

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
МОЗ забороняє госпіталізацію дітей до психіатричних лікарень з 1 липня
24tv
2025-06-29T12:09:08Z
Їжа проти сивини, які продукти підтримують природний колір волосся
360ua.news
2025-07-04T15:03:27Z
Лікарі пояснили нашестя комарів в Україні: кого "загризають" найбільше
Знай
2025-07-04T14:51:35Z
Простий та смачний спосіб покращити пам'ять та концентрацію після безсонної ночі
24tv
2025-07-04T14:27:59Z
Чим особливі такі клініки, як Оксфорд Медікал
Gazeta UA
2025-07-04T14:09:07Z
Науковці склали топ зволожуючих напоїв — вода не на першому місці
ITC
2025-07-04T14:07:23Z
Неоперабельний рак легенів перемогли: нова хіміоімунотерапія стала відповіддю хворобі
Фокус
2025-07-04T13:57:47Z
ГРІ, грип чи COVID-19: як відрізнити та вчасно реагувати
GlavRed
2025-07-04T12:27:36Z
Рекордні надходження до ПФУ: як це вплине на виплати українцям
Хвиля
2025-07-04T15:27:20Z
Удар Росії спричинив блекаут на Запорізькій АЕС
24tv
2025-07-04T15:27:20Z
Курс євро пішов у круте піке, а долар дорожчає: що буде з вартістю валют
GlavRed
2025-07-04T15:27:16Z
«Дія.City Invest» має створити прецедент, коли в Україні з’явиться реєстрований венчурний фонд» — Олександр Борняков про нову ініціативу
AIN
2025-07-04T15:21:18Z
У Києві провели японсько-український захід для налагодження бізнес-партнерств
УкраинФорм
2025-07-04T15:12:50Z
Отримають не всі: хто з пенсіонерів матиме доплату до пенсії від ООН у липні 2025 року
24tv
2025-07-04T15:06:28Z
Південна Корея запроваджує нову програму економічного партнерства з Україною
УкраинФорм
2025-07-04T15:06:02Z
Новий графік поїздів у Кривому Розі: українцям зробили оголошення
Политека
2025-07-04T15:00:31Z
Ціни на цукор зростуть на 15-20%
AgroPortal
2025-07-04T14:30:26Z
Мерц у четвер поговорив з Трампом про потреби України в ППО
Европейская правда
2025-07-04T15:30:05Z
«Українські вертольоти» заявляють про атаку. До президента звернувся колектив компанії, ветерани та родини загиблих військових
ГЛАВКОМ NET
2025-07-04T15:27:44Z
Пентагон против Украины. Что стоит за решением США о блокировании оружия
Европейская правда
2025-07-04T15:22:38Z
Путін насміхається з Трампа, - реакція світу на обстріл Києва
Gazeta UA
2025-07-04T15:21:53Z
Польща висловила протест Росії через жорстокий обстріл Києва
Европейская правда
2025-07-04T15:21:41Z
Китай не наслідуватиме Росію і не поспішатиме із визнанням уряду Талібану - експерт
УкраинФорм
2025-07-04T15:21:37Z
Українців попередили про ворожий чат-бот у Telegram, який збирає дані про зниклих військовослужбовців ЗСУ
InternetUA
2025-07-04T15:21:08Z
Найближчим часом відбудеться зустріч команд України та США, – Зеленський
24tv
2025-07-04T15:18:59Z
Понад 20 000 справ проти бізнесу: генпрокурор анонсував повторну масштабну перевірку
24tv
2025-07-04T15:15:59Z
"Велика слабкість": експерт пояснив критичні проблеми з Patriot в Україні
Telegraf
2025-07-04T15:30:01Z
Українці можуть отримати гроші за невикористану відпустку – хто має право на такі виплати
24tv
2025-07-04T15:27:41Z
У Defense Express пояснили, скільки військової допомоги США зараз заблоковано
24tv
2025-07-04T15:27:02Z
ГУР: У Херсонській області підірвали трьох окупантів з підрозділу Рогозіна
Лига
2025-07-04T15:24:12Z
Україна атакувала завод у РФ дронами “шахедного” типу – ЗМІ
1News
2025-07-04T15:18:48Z
"Проходитимуть всі". У Генштабі розповіли, що новобранців вчать збивати з дробовика FPV-дрони
Лига
2025-07-04T15:15:07Z
«ТРО Медіа» презентувало реаліті-проєкт «Школа мужності»
Детектор М
2025-07-04T15:12:09Z
Arquus та Daimler Truck об’єднують зусилля у розробці військових автомобілів
AutoCentre
2025-07-04T15:09:47Z
У Львові відбудуться терапевтичні концерти для військових і цивільних
УкраинФорм
2025-07-04T15:09:20Z
Як же правильно – бутерброд, канапка чи сендвіч: а ще маємо й українську назву цього перекусу
24tv
2025-07-04T15:21:48Z
Сковорідка сяятиме, як нова: цей засіб миттєво видалить жир та віковий нагар
TSN
2025-07-04T15:18:05Z
Не тримайте це у спальні: речі, які точно треба прибрати з цієї кімнати
24tv
2025-07-04T15:15:37Z
Ідеальна кабачкова ікра існує: розкрито рецепт, який всіх здивує
Telegraf
2025-07-04T15:15:21Z
Відпочинок в горах 2025: шість ідей для відпустки в Карпатах
ГЛАВКОМ NET
2025-07-04T15:15:00Z
Зникнуть назавжди: як позбутися мурах за допомогою засобів, які є вдома у кожного
24tv
2025-07-04T15:06:26Z
Як заощадити воду у саду: поради для екологічного ландшафтного дизайну
24tv
2025-07-04T14:33:05Z
Зірвуть джекпот у липні: 3 знакам зодіаку шалено щаститиме в усіх сферах
GlavRed
2025-07-04T14:27:46Z
На прострочене попасти легко: як правильно обирати м'ясо в магазині
GlavRed
2025-07-04T14:27:06Z
Фінансовий гороскоп для всіх знаків Зодіаку на липень 2025 року
Фокус
2025-07-04T15:30:28Z
Росія окупувала Мілове на Харківщині: у DeepState прокоментували ситуацію
24tv
2025-07-04T15:27:47Z
Бірюзова вода та казкова природа: три озера в Україні, які вражають своєю красою
24tv
2025-07-04T15:27:21Z
Скільки коштують квартири на лівому березі Києва: актуальні ціни за районами
24tv
2025-07-04T15:21:48Z
"Шахед" вибухнув біля багатоповерхівки у Києві: відео
TSN
2025-07-04T15:18:35Z
Україна провела новий обмін полоненими з Росією
ГЛАВКОМ NET
2025-07-04T15:18:22Z
Співала під портретами полеглих: у Прилуках перевіряють відео з піснею російського виконавця
24tv
2025-07-04T15:12:44Z
Якою буде погода на вихідних: синоптик прогнозує спеку до +35
Фокус
2025-07-04T15:06:10Z
Біля улюбленої пам’ятки туристів на Львівщині збудують вітропарк
24tv
2025-07-04T14:42:24Z
"Коли ноги не видно і скромний образ, то якась магія" - босонога Даша Ульянова підкорила мережу фотосесією у стилі етно
Gazeta UA
2025-07-04T15:03:14Z
Україну представлять на Балетному гала-концерті в Індонезії
УкраинФорм
2025-07-04T15:00:41Z
20-річна дочка Полякової, яка виходить заміж, відреагувала на чутки про вагітність
Фокус
2025-07-04T14:57:22Z
Тіна Кароль "наїхала" на Потапа, який зняв на неї дивну пародію
Фокус
2025-07-04T14:45:56Z
Не може вибратися: Басков вивалив правду про стан Кіркорова
GlavRed
2025-07-04T14:27:30Z
Віднайдений стародавній гімн Вавилону
360ua.news
2025-07-04T14:21:36Z
Геніальність чи непорозуміння: школярка створила шедеври, але отримала низькі бали
Фокус
2025-07-04T14:15:04Z
Відомий сайт забув про ембарго і видав огляд «Супермена» заздалегідь, вердикт — останній цвях в «труну супергероїки»
ITC
2025-07-04T14:07:03Z
Даша Квіткова влаштувала ніжну фотосесію у відвертій сукні з родзинкою
Gazeta UA
2025-07-04T14:03:22Z
Квартири та елітні авто: екскерівнику підрозділу ДП «Ліси України» оголосили підозру через незаконні 38 мільйонів
УкраинФорм
2025-07-04T15:30:37Z
СБУ затримала 17-річного юнака, який коригував російські атаки на Київ
УкраинФорм
2025-07-04T15:27:32Z
Пекельна ніч: у поліції опублікували перші хвилини після нічної атаки на Київ
24tv
2025-07-04T15:18:19Z
У Харкові у справі про побиття вчителя співробітником ТЦК суд заслухав трьох свідків
УкраинФорм
2025-07-04T15:15:14Z
РФ накрила негода: Петербург під загрозою повені, в Омську – ураган
ГЛАВКОМ NET
2025-07-04T15:12:20Z
Французькі поліцейські пробили човен з мігрантами, які намагалися дістатися Британії
Комсомольская правда
2025-07-04T15:04:29Z
Трудова експлуатація пацієнтів – на Хмельниччині повідомлено про підозру керівнику та медсестрі психоневрологічного інтернату
Украина Криминальная
2025-07-04T14:51:58Z
У Кривому Розі через дронову атаку без світла - близько 2000 абонентів
УкраинФорм
2025-07-04T14:42:46Z
На Вінниччині судитимуть шахрая, який заволодів майже мільйоном гривень, одержаних жінкою у зв’язку із загибеллю сина на війні
Украина Криминальная
2025-07-04T14:36:23Z
Porsche оновила повнопривідні 911: шість версій і 480 сил
Gazeta UA
2025-07-04T15:27:26Z
Ви не єдиний, кому Ferrari Amalfi нагадує Toyota
Топ Жир
2025-07-04T15:18:25Z
Polestar та Volvo анонсували нові електричні кросовери
AutoCentre
2025-07-04T14:54:11Z
Tesla Model Y більше не найпопулярніше авто у світі — хто новий король?
ITC
2025-07-04T14:07:04Z
Чи вартує цей Porsche 911 майже 3 мільйони доларів?
Топ Жир
2025-07-04T13:33:40Z
На фоні електрифікації бренду: продажі Jaguar впали на 98 відсотків
AutoGeek
2025-07-04T13:12:19Z
Червень 2025 показав спад на ринку вживаних авто в Україні: які авто купляли найчастіше
ГЛАВКОМ NET
2025-07-04T12:39:39Z
Формула-1 в сезоні 2025 року: розклад гран-прі, всі результати та турнірна таблиця
24tv
2025-07-04T12:39:04Z
Можуть знищити: у Ford заявили про страх перед стрімким розвитком китайських електромобілів
AutoGeek
2025-07-04T12:21:40Z
Головий бій року Усика і Дюбуа: коли та де дивитися поєдинок-реванш
GlavRed
2025-07-04T15:27:56Z
«Шахтар» та «Ільвес» розсудять арбітри з Нідерландів
УкраинФорм
2025-07-04T15:18:28Z
Жота перед смертю отримав важливу пораду: футболіст мав летіти в Англію
24tv
2025-07-04T15:12:52Z
Директор Баєра – про трансфер Вірца: Починаючи з лютого-березня ми вже більше обговорювали, до якого клубу і якої ліги він перейде
Football.ua
2025-07-04T15:07:08Z
У команді Усика розкрили важливіший бій, аніж трилогія із Ф'юрі
24tv
2025-07-04T15:00:38Z
Реал підпише ще одного гравця – це останній трансфер влітку
Football.ua
2025-07-04T14:55:58Z
Чемпіонка чотирьох турнірів серії Grand Slam достроково залишає Вімблдон-2025
УкраинФорм
2025-07-04T14:39:35Z
Аталанта підписала таланта з Дженоа
Football.ua
2025-07-04T14:13:03Z
Індзагі: З першого дня я відчуваю підтримку клубу
Football.ua
2025-07-04T14:04:12Z
Розгадано геометричний код “Вітрувіанської людини”, як трикутник відкрив таємницю да Вінчі
360ua.news
2025-07-04T15:24:29Z
Хочуть дружити: вчені виявили звичку 5-тонних косаток ділитись їжею з людьми
Фокус
2025-07-04T15:15:55Z
iPhone 17 Pro Max отримає найбільшу батарею в історії смартфонів Apple
24tv
2025-07-04T15:06:46Z
Нове покриття допоможе заощадити на кондиціонері: у чому його секрет
Фокус
2025-07-04T15:06:02Z
Назву ChatGPT вигадали в останню ніч перед релізом — якою була альтернатива?
ITC
2025-07-04T14:45:56Z
Найбільша платформа для фрілансерів почала блокувати українців, — ЗМІ
Фокус
2025-07-04T14:45:05Z
Від Signal до Telegram: Molfar проаналізував популярні месенджери за рівнем захисту
AIN
2025-07-04T14:42:01Z
Як країни готують працівників до епохи штучного інтелекту
InternetUA
2025-07-04T14:37:41Z
Продажі Samsung Galaxy S25 Edge виявилися найгіршими серед флагманів бренду
InternetUA
2025-07-04T14:16:09Z