Народні депутати запропонували посилити кримінальну відповідальність за напад на медичних працівників та рятувальників. У Верховній Раді зареєстрували відповідний законопроєкт, повідомив 7 листопада парламентар, голова комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.
- Зареєстрували законопроєкт № 10221, який посилює кримінальну відповідальність за напад на медичних працівників, фахівців з реабілітації та рятувальників. Вважаю, що покарання за напад на медиків має бути таким самим, як за посягання на життя правоохоронців та військових, — написав він у своєму фейсбуці.
За словами Радуцького, законопроєкт став нагальною потребою. Щороку кількість нападів на медиків зростає. За останній місяць відбулося декілька резонансних нападів на медиків.
- У Черкасах відвідувачі караоке-клубу погрожували працівникам «екстренки», які надавали допомогу чоловіку з черепно-мозковою травмою. В Одесі невідомі напали з ножем на фельдшера «швидкої». У Харкові п’яний чоловік побив працівника «швидкої» та поліцейську, — розповів нардеп.
На даний час напад на фельдшера «швидкої», якщо справа доходить до суду, у більшості випадків трактують як хуліганство. Народні депутати запропонували карати за напад на медичних працівників та рятувальників позбавленням волі на 5-12 років.
Михайло Радуцький зазначив, що ще до повномасштабного вторгнення Росії комітет Верховної Ради з питань здоров’я нації подав відповідний законопроєкт, але правоохоронний комітет повернув документ на доопрацювання. Урахувавши побажання колег, парламенті спільно з МОЗ напрацювали новий законопроєкт. Він розширює перелік професій (медичні працівники, працівники системи «екстренки», аптечних закладів, фахівців з реабілітації та рятувальників) та пропонує доповнити статті Кримінального кодексу новими статтями 3501 та 3502.
28 жовтня у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про введення штрафів за порушення комендантської години.