Закон щодо легалізації медичного канабісу можуть остаточно ухвалити вже цього місяця.
Про це повідомив Bloomberg Голова комітету з охорони здоров’я Верховної Ради України Михайло Радуцький. Він зазначив, що остаточне обговорення законопроекту може відбутися на наступному засіданні парламенту.
Точний розклад парламентських засідань не розголошується з міркувань безпеки.
Хто найбільше очікує прийняття закону про медичний канабіс
Велика війна поставила дискусію щодо канабісу на новий рівень, бо до тисяч важкохворих, які потребували в Україні лікування медичним канабісом, доєдналися важко поранені та ті, хто має посттравматичні стресові розлади.
Згідно з липневим опитуванням київського Центру Разумкова, громадська підтримка цього кроку розділилася: 37% проти і 35% – за . Похибка становила 2,3%.
Законопроект підтримує партія Слуга народу, яка має найбільшу присутність у парламенті. Що важливо, ідея має підтримку і президента України Володимира Зеленського .
– Щоб наші громадяни могли витримати біль, стрес і травму війни, ми повинні нарешті виправдано легалізувати лікування на основі медичного канабісу для всіх, хто його потребує, — сказав Зеленський.
Хоча багато українців, які страждають від тривоги та інших захворювань, розраховують на допомогу канабісу, все ще існують значні суперечки щодо того, чи справді марихуана є хорошим лікуванням.
Користь і побічні ефекти медичного канабісу
Деякі дослідження показують, що трава може лише тимчасово приглушити травматичні емоції та мати несприятливі побічні ефекти — або навіть бути шкідливою, якщо вживати її протягом тривалого періоду часу.
У разі схвалення закону українці за медичним рецептом зможуть купувати марихуану вже через шість місяців після набрання документом чинності. Використання в рекреаційних цілях буде заборонено, а виробництво буде жорстко контролюватися урядом.
Очікується, що ветерани цієї війни складатимуть великий відсоток користувачів.
36-річний молодший сержант Тарас Гаєвич, який воює проти російських військ і підтримує законопроект, закликав депутатів швидко його прийняти.
– Якщо закон не буде прийнятий, я думаю, це стане проблемою для солдатів і, отже, для всього суспільства. Адже поранені вчасно не зможуть отримати лікування, – сказав він.