6 листопада на британских телеканалах ITV1 та ITV відбулася офіційна премʼєра документального фільму «Могила» (The Grave), який створили журналісти харківського регіонального видання «Ґвара Медіа» спільно з британською Studio 9 Films. А у п’ятницю, 10 листопада, в лондонському Frontline Club відбудеться презентація фільму. Про це «Детектору медіа» повідомила комунікаційна менеджерка «Ґвара Медіа» Наталя Фандоріна.
«Цей хвилюючий до сліз фільм розповідає про те, як минулої осені в лісі неподалік міста Ізюм було виявлено масове поховання. Це сталося після шести місяців жорстокої російської окупації. Було знайдено близько 450 тіл — деяких катували, деяких розстрілювали, а деякі померли внаслідок нещадних бомбардувань міста», — розповіла Фандоріна.
У фільмі поєднано розповіді жителів Ізюма, які вижили в окупації, та коментарі українських слідчих і співробітників спецслужб, що виявляють та ідентифікують російських окупантів, причетних до воєнних злочинів Росії. Як сказав один із героїв фільму, те, що зробили російські військові, це проти людства, це можна назвати геноцидом.
Трейлер стрічки можна подивитись тут.
«Ґвара Медіа» — незалежна медіаплатформа з Харкова, що розповідає про регіон. Із початком повномасштабного вторгнення «Ґвара Медіа» фокусується на темах соціальних процесів на Харківщині, правах людини на інформацію та відновлення справедливості. Спеціалізується на конвергентній журналістиці. Щоб залучати аудиторію, створює найрізноманітніші форми цифрового контенту, такі як AR-маски, короткометражні документальні фільми, інтерактивні тести, фото- та відеоісторії. Є членом міжнародної мережі фактчекерів IFCN та слідує їхнім стандартам у політиці перевірки інформації.
Британська Studio 9 Films, яка заснована режисеркою Фіоною Ллойд-Девіс, спеціалізується на повнометражних документальних фільмах про війну, конфлікти та права людини.
Свій внесок у створення фільму зробив також Харківський прес-клуб.
Раніше «Детектор медіа» повідомляв про те, що кампанія Гілларі Клінтон спродюсує фільм про розслідування фондом Джорджа Клуні воєнних злочинів росіян в Україні.
Також ми писали про те, що «Трибунал для Путіна» вже зібрав понад 50 тисяч зафіксованих російських злочинів.
Читайте також:
-
«Абсолютне зло»: Російським полоненим показали фільм про їхні злочини в Україні
-
Ефективні чи марні: чому міжнародні організації весь час лише «стурбовані»
-
«Найстрашніші дні мого життя» — книга-свідчення, книга-доказ, книга-вирок за злочини росіян
Фото: кадри з фільму «Могила»
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.