MY.UAНовини
Інвестиції в освіту і майбутнє: як виховувати дітей свідомими громадянами. Кейс IDS Ukraine
Інвестиції в освіту і майбутнє: як виховувати дітей свідомими громадянами. Кейс IDS Ukraine

Інвестиції в освіту і майбутнє: як виховувати дітей свідомими громадянами. Кейс IDS Ukraine

Цей матеріал доступний лише українською мовою

35 спеціалістів з 7 країн світу долучились до розробки новітньої освітньої програми «Життя в долонях» від РОДОВІДшколи, яка є унікальною. Але відтепер за підтримки бізнесу вона стає доступною для дітей по всій Україні. До чого тут найбільший український виробник бутильованої питної води,  як програма надходитиме до навчальних закладів, в чому її особливості – читайте в матеріалі.

Нещодавно дитячі садки та початкові школи отримали можливість використовувати у навчанні освітню програму раннього розвитку «Життя в долонях» – передову і багато в чому унікальну розробку, до якої долучилися небайдужі психологи, педагоги, науковці, методисти, підприємці та дизайнери. Вони об’єдналися під дахом РОДОВІДшколи, аби створити сучасну, максимально адаптовану до реалій життя програму, спрямовану на всебічний розвиток маленьких українців. Створений продукт отримав схвалення Міністерства освіти і науки України (МОН) для використання у закладах дошкільної та початкової освіти.

Свій рух до дітей програма розпочала завдяки оголошеній у жовтні Всеукраїнській соціальній ініціативі «РОДОВІДшкола – Майбутнє ТУТ!», яку першою підтримала компанія IDS Ukraine – найбільший український виробник бутильованої питної води під ТМ «Моршинська», «Миргородська» та ін. Компанія за 1,5 млн грн придбала 10 ліцензій, які порівну розподілила між громадами Моршина і Миргорода. За умовами ініціативи, бізнеси, меценати, громади можуть робити свій внесок в зміни в освіті, купуючи ліцензії на програму «Життя в долонях», а РОДОВІДшкола зі свого боку бере на себе зобов’язання подвоювати придбану кількість. Завдяки такому підходу загалом Моршин отримав 11 ліцензій, а Миргород – 12. Перелік навчальних закладів опублікували на сайті IDS Ukraine.

«Наша компанія рада була першою долучитись до такої ініціативи і передати ліцензії на програму «Життя в долонях» школам Миргорода і Моршина. В цих містах живуть родини наших працівників, їхні діти. Тож так ми допомагаємо їм отримувати сучасні знання.  Ми також закликаємо український бізнес долучатися до цієї доброї справи та інвестувати в освіту, в майбутнє наших дітей. Лише так, разом, ми зможемо змінювати світ і створювати нашу Щасливу країну майбутнього – нашу новітню Україну», -говоритьМаркоТкачук, генеральнийдиректор IDS Ukraine.

«Життя в долонях» для маленьких українців створювали спеціалісти зі всього світу

"Життя в долонях"–  освітня програма раннього розвитку, яка розрахована на дітей від 4 до 8 років – дошкільнят та учнів перших двох класів початкової школи. В РОДОВІДшколі кажуть, що ця розробка «унікальна за наповненням та підходами до навчального процесу». До її створення долучились 35 спеціалістів з 7 країн світу. Як зазначив у коментарі UBR.ua засновник РОДОВІДшколи Ігор Дідковський, у розробку «Життя в долонях» інвестовано близько $4 млн.

У роботі над програмою автори зважали на наукові теорії, що передбачають підхід до навчання дітей з урахуванням їхніх індивідуальних особливостей, зокрема психосоматичних. Серед цих теорій – когнітивна концепція стадій інтелектуального розвитку дитини (теорія Піаже) і теорія Говарда Гарднера  про множинний інтелект. Один з ключових напрямів програми – розвиток у дітей здатності до концентрації уваги та критичного сприйняття інформації.

Загалом «Життя в долонях» – це 108 годин аудиовізуальних навчальних матеріалів та 90 занять з 12 предметів: від географії та історії до математики, театру і спорту. Відповідно до теоретичної бази, яка лежить в основі програми, різноманітні явища навколишнього світу пояснюються комплексно: як словами анімованих героїв, так і на практиці – завдяки іграм та експериментам. Це дозволяє дитині зрозуміти такі складні для раннього віку поняття, як молекули та цивілізація, науковий факт і гіпотеза. При цьому автори підкреслюють, що особливу увагу в програмі приділили вихованню національної свідомості нового покоління українців, які вивчатимуть історію країни, її традиції та культуру.

Що обрати для навчання – «Життя в долонях» чи наявні державні програми?

Програма "РОДОВІДшколи" отримала гриф МОН України. Це означає, що її матеріали відповідають держстандартам як дошкільної освіти, так і навчання у початкових класах і можуть використовуватися паралельно із державними програмами.

Проте альтернативні освітні програми для шкіл та садочків небезкоштовні. І «Життя в долонях» не виключення. Вартість ліцензії – 150 тис грн, але ця сума враховує не лише самі навчальні матеріали, а й підтримку спеціалістів РОДОВІДшколи – тренінги для викладачів та допомогу у впровадженні програми.

Тож аби зробити високоякісну освіту доступною для всіх українських дітей незалежно від їхнього статусу чи місця проживання, РОДОВІДшкола запустила Всеукраїнську соціальну ініціативу «РОДОВІДшкола – Майбутнє тут!», запросивши меценатів, бізнес-компанії та громади допомогти школам отримати ліцензії на новітню програму.  Сама РОДОВІДшкола при цьому буде додавати стільки ж ліцензій для навчальних закладів певного регіону, скільки куплять благодійники.

Бізнес уже підтримує зміни в освіті

Компанія “IDS Ukraine” відгукнулась на важливу освітню ініціативу першою. Партнерство з РОДОВІДшколою стало для найбільшого українського виробника бутильованої питної води одним з проєктів власної соціальної платформи «Щаслива країна майбутнього». Вона на цей час об’єднує три напрямки: благодійну допомогу державі, населенню та ЗСУ критично важливим для життя людини продуктом – чистою питною водою,  підтримку освітніх ініціатив та проєкт «Зелена торба – сортуй на дрони!», завдяки якому на 3Д-принтері виготовляються деталі для навчальних дронів військових. Для друку використовується перероблений пластик з пляшок, які збирають і передають компанії підписники програми «Зелена торба» - долучитись до цього проєкту може кожен.

Як розказав у коментарі UBR.ua Генеральний директор IDS Ukraine Марко Ткачук, знайомство із Ігорем Дідковським, засновником РОДОВІДшколи, відбулось, коли компанія зосередилась на соціальних проєктах. Дізнавшись про програму РОДОВІДшколи, яка змінює підходи до традиційної освіти та має на меті виховувати свідоме, самостійне, цілеспрямоване, підготовлене до реального життя покоління українців, в компанії вирішили долучитись до цього напряму. Адже вже сьогодні саме таким вихованням дітей будується та сама країна майбутнього, в якій ми всі житимемо. І якою вона буде залежить від кожного з нас.

Сертифікати на отримання ліцензій  були вручені міським головам Моршина і Миргорода під час тренінгу, який РОДОВІДшкола проводила для педагогів цих міст на початку жовтня. Завдяки партнерству IDS Ukraine та РОДОВІДшколи Моршин отримав ліцензії для усіх 11 загальноосвітніх закладів міста. У Миргороді, як нам розказав міський голова Сергій Соломаха, 12 ліцензій покрили потреби більше половини закладів.

Марко Ткачук, СЕО IDS Ukraine, вручає сертифікати на ліцензії програми “Життя в долонях” Миргородському міському голові Сергію Соломасі та Моршинському міському голові Руслану Ільницькому

На його думку, самостійну закупівлю освітніх ліцензій можуть зробити далеко не всі міста – для цього потрібні бюджети і це легше зробити громадам, де хороша економічна ситуація. «Але одну-дві таке  місто, як наше, могло б собі дозволити точно», – сказав  Сергій Соломаха у розмові з UBR.ua.

«Миргородчани вдячні IDS Ukraine та РОДОВІДшколі за таку благодійність і внесок в освіту наших дітей. Адже міським громадам самостійно складно придбати необхідну кількість ліцензій на всі школи і садки  – їхня вартість доволі висока. А завдяки соціальній ініціативі «РОДОВІДшкола – Майбутнє ТУТ!» вже сьогодні 12 з близько 20 освітніх закладів Миргорода отримують можливість працювати за сучасною програмою.  Це допоможе виховувати наших дітей  патріотами, які дбатимуть про Україну, любитимуть і захищатимуть її»,  – зазначив Сергій Соломаха, Миргородський міський голова.

Але попри те, що Миргороду та Моршину освітня програма надалась безкоштовно, Моршинський міський голова Руслан Ільницький зауважив, що витрати все ж будуть – потрібно буде закупити на школи проєктори та інше обладнання, необхідне для реалізації програми «Життя в долонях». На сьогодні не всі навчальні заклади міста забезпечені цим, констатував він. І додав, що придбання відповідного обладнання – одна з умов отримання ліцензій.

За словами Ільницького, він зможе згодом оцінити наскільки ефективною буде навчання за цим проєктом, але вже зараз місцеві вчителі позитивно відгукуються щодо розробки «РОДОВІДшколи». Вони казали йому, що «філософія та підходи програми подекуди нагадують одну з програм від МОН, але при цьому «Життя в долонях»  цікавіша та гнучкіша».

«Від імені усіх моршинців я хочу подякувати РОДОВІДшколі за цю програму розвитку, а також  компанії IDS Ukraine за чергову допомогу у соціальних проєктах, які реалізуються в нашій громаді. Це внесок у майбутнє наших дітей і майбутнє України. А також дякую всім педагогам, які мають небайдуже гаряче серце й активно долучаються до таких проєктів, розуміючи всю їхню важливість», – сказав Руслан Ільницький, Моршинський міський голова.

Дрони чи освіта – що важливіше?

Чи варто меценатам і чиновникам саме зараз, в умовах великої війни, виділяти кошти на освітню ініціативу, а не на воєнні потреби?

Так, якщо українці хочуть зберегтися як нація, відповідає на це питання Ігор Дідковський, засновник РОДОВІДшколи. Одне не виключає іншого, каже він:

«Як бойовий комбат я розумію, що навіть коли ми переможемо у війні, отримаємо усі репарації та відновимо інфраструктуру, це все не буде комусь потрібним, якщо не буде українців, готових до цього життя. І дрони – так, це дуже важливо, але перемога України – вона не лише в нашій перемозі у війні. Це й передусім перемога в освіті – ми маємо вже зараз виховувати національно свідоме покоління українців. Особливо, коли в державі є велика демографічна проблема. Це наша відповідальність – дбати про те, аби діти залишались в Україні і будували тут своє щасливе майбутнє. Я радий, що бізнес відгукується на цю потребу і допомагає школам отримувати такі важливих освітні програми як «Життя в долонях». Дякую IDS Ukraine, яка стала першою в цьому процесі, показавши приклад іншим компаніям, меценатам і громадам».

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Війська Кім Чен Ина вже беруть участь у війні в Україні: деталі від США і Південної Кореї
TSN
2024-11-14T06:06:09Z
Нові масовані ракетні атаки по Україні: військовий експерт пояснив, коли і що буде атакувати рф
Политека
2024-11-14T06:01:06Z
Нацрозвідку США може очолити ексофіцерка США, яка "знаходила" біолабораторії в Україні
Фокус
2024-11-14T06:00:43Z
Дуда говорив з генсеком НАТО про можливу передачу МіГів Україні
Европейская правда
2024-11-14T05:54:53Z
Трамп розповів, про що він говорив з Байденом у Білому домі: Україна і не тільки
Комсомольская правда
2024-11-14T05:48:18Z
Зеленський доручив робочій групі підготувати проєкт послання до Ради
УкраинФорм
2024-11-14T05:48:00Z
У Байдена планують подати до Конгресу запит щодо допомоги Україні на наступний рік
Европейская правда
2024-11-14T05:40:18Z
ТЦК збираються розформувати: у Раді розповіли, коли їх відправлять на фронт
Политека
2024-11-14T05:31:39Z
Пріоритетом на переговорах будуть не території: NYT- про припинення війни
GlavRed
2024-11-14T05:27:40Z
Результат на мільйон: для чого француженки кидають пральний порошок в унітаз
GlavRed
2024-11-03T18:27:51Z
«Медзакупівлі» передадуть у регіони майже 2 мільйони вакцин проти дифтерії та правця
УкраинФорм
2024-11-14T04:39:28Z
Лікарі «Охматдиту» прооперували дівчинку з рідкісними синдромами: один із них є лише у 102 дітей у світі
ГЛАВКОМ NET
2024-11-14T02:12:43Z
Нацслужба здоров'я уточнила порядок відпуску морфіну в аптеках і медзакладах
УкраинФорм
2024-11-14T00:51:39Z
Три продукти з "прихованим цукром": лікарі закликають негайно виключити їх з меню
TSN
2024-11-13T22:39:30Z
Допоможе не тільки спорт: 6 простих порад для плоского живота
Фокус
2024-11-13T21:42:00Z
Довше сплять та більше займаються спортом: скільки часу економлять "віддалені" працівники
Фокус
2024-11-13T21:36:41Z
Від кави болить голова: 5 причин, чому так відбувається, і як це виправити
Фокус
2024-11-13T20:45:55Z
Стало відомо, у якому віці пити пиво найбільш шкідливо для здоров’я
AgroNews
2024-11-13T17:22:54Z
Набрав вагу та виглядає як безхатько: як зімнилася зовнішність Метта Леблана після смерті Метью Перрі
Фокус
2024-11-14T05:12:01Z
Двічі виходила заміж за Юрія Нікітіна: куди зникла співачка та ведуча Ольга Горбачова
24tv
2024-11-14T05:06:25Z
"Швидко ростуть": Максим Галкін захопив фотографією своїх дітей
GlavRed
2024-11-14T04:27:29Z
Підробляли картини Пікассо і Уорхола: у Італії викрито мережу шахраїв
ГЛАВКОМ NET
2024-11-14T01:33:39Z
Виростила конкурентку: Клаудія Шиффер показала яскраву доньку-свою копію
GlavRed
2024-11-14T00:27:46Z
Ідеальний варіант на вечір: 4 затишні фільми, які слід переглянути
24tv
2024-11-13T21:54:07Z
У фільмі «Носферату» знялися 5000 справжніх щурів, які дуже смерділи
ITC
2024-11-13T21:41:48Z
"Що ти з собою зробила": що сталося з екс-солісткою гурту "Тату"
GlavRed
2024-11-13T21:27:36Z
Акторку серіалу "Пліткарка" знайшли через два тижні після зникнення безвісти
24tv
2024-11-13T21:24:56Z
15 листопада — яке церковне свято, не робіть одну річ, тому що можете тяжко захворіти
TSN
2024-11-14T06:06:21Z
Японія демонструє прототип лазерної гармати потужністю 10 кВт
InternetUA
2024-11-14T06:01:10Z
Російська армія втратила за добу в Україні 1690 загарбників та засіб ППО
УкраинФорм
2024-11-14T05:57:42Z
Закон про СЗЧ спрацював не у той бік ‒ військовий експерт
ZN UA
2024-11-14T05:48:22Z
Армія РФ просувається в Курській області: деталі від ISW
TSN
2024-11-14T05:39:22Z
Екоактивісти закликають Папу Римського відмовитись від усталеної різдвяної традиції
ГЛАВКОМ NET
2024-11-14T05:39:08Z
Запусти перед Різдвяним постом 2024: суворі заборони цього дня
24tv
2024-11-14T05:36:37Z
Чи можуть дитині "перевірити кишені" у школі: батькам розповіли, хто має на це право
Знай
2024-11-14T05:36:31Z
Оновлення у застосунку Армія+: у Міноборони розповіли про нові функції
24tv
2024-11-14T05:30:14Z
Експорт пшениці та кукурудзи лідирує в сезоні: Україна вийшла на нові обсяги поставок
Agravery
2024-11-14T06:06:43Z
Як продати земельну ділянку у 2025 році: покрокова інструкція
24tv
2024-11-14T06:06:34Z
Стало відомо, як в Україні змінились ціни на яблука
AgroNews
2024-11-14T06:06:18Z
Пенсії в Україні: як нараховують виплати ліквідаторам аварії на ЧАЕС
ZN UA
2024-11-14T06:02:49Z
Частка українського зерна у румунському порту Констанца скоротилась удвічі
AgroPortal
2024-11-14T06:00:05Z
Чорнобильську пенсію отримають не всі: в Україні посилили перевірку виплат
Хвиля
2024-11-14T05:39:42Z
Імпорт свинини на мінімумі: Україна близька до статусу нетто-експортера
Agravery
2024-11-14T05:28:59Z
Виробник чипів AMD скорочує штат на 4%
УкраинФорм
2024-11-14T05:28:10Z
Соя втрачає позиції: ціни падають другий тиждень поспіль
Agravery
2024-11-14T05:03:39Z
Коли в Україні знову потепліє: синоптикиня назвала дату
24tv
2024-11-14T06:06:47Z
"Мінус" майже 1700 окупантів і 320 одиниць техніки: шалені втрати ворога на 14 листопада
24tv
2024-11-14T06:06:44Z
РФ просунулася на чотирьох напрямках: детальне зведення з фронту від ISW
TSN
2024-11-14T06:06:38Z
Росія назвала кількість мешканців Донбасу, які пройшли фільтраційні центри
ГЛАВКОМ NET
2024-11-14T06:03:23Z
Просування ворога на сході, нічні вибухи у Харкові: головні новини ночі 14 листопада 2024 року
TSN
2024-11-14T05:54:06Z
Росіяни покладаються на бронетехніку зі сховищ, проте надовго її не вистачить, – ISW
24tv
2024-11-14T05:51:50Z
Чи можуть мобілізувати на фронт всіх чоловіків із однієї родини: яки є винятки
Фокус
2024-11-14T05:42:45Z
Штурм на Курщині закінчився для окупантів втратами: бійці 36 бригади показали, як нищили ворога
24tv
2024-11-14T05:39:52Z
На окупованих територіях України росіяни примусово мобілізовують мігрантів з Азії – Центр нацспротиву
ГЛАВКОМ NET
2024-11-14T05:30:41Z
Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на 14 листопада 2024 року
Фокус
2024-11-14T06:00:51Z
Як готували котлети в 1935 році: старовинний рецепт приготування
Фокус
2024-11-14T05:12:50Z
Ідеально підкреслює особистість: найкраща зачіска для чоловіка за знаком Зодіаку
24tv
2024-11-14T04:39:18Z
Ванга би позаздрила: які знаки зодіаку можуть бачити майбутнє у снах
GlavRed
2024-11-14T04:27:48Z
Не всі сумують за господарями: чим займаються коти, коли залишаються на самоті
GlavRed
2024-11-14T04:27:32Z
Ніжна випічка за 20 хвилин – це реально: яскравий торт до свят, який всі намагаються скопіювати
24tv
2024-11-14T04:09:51Z
Як приготувати борщ за 10 хвилин: експрес-рецепт від Тетяни Литвинової
Политека
2024-11-14T04:01:20Z
Як приготувати холодець: зірка "Мастер Шеф" розкрила секрет застиглої та прозорої страви
Политека
2024-11-14T02:01:20Z
Які кольори не варто вдягати на Новий рік 2025: можуть розлютити Зелену Змію
GlavRed
2024-11-14T01:27:45Z
Тоттенгем розпочав процес продовження контракту Сона
Football.ua
2024-11-13T22:43:56Z
Вайт переніс операцію на коліні
Football.ua
2024-11-13T21:49:46Z
"Вона зайшла до нього в палату - і він помер": мама Узєлкова звинуватила колишню невістку
GlavRed
2024-11-13T21:27:57Z
Відбір Євро-2025 . Україна стартувала з поразки після сухого листа від Казахстану
Football.ua
2024-11-13T21:24:51Z
Майк Тайсон назвав найкращого супертяжа світу та фаворита реваншу Усик – Ф'юрі
24tv
2024-11-13T20:42:54Z
ФІФА хоче впровадити альтернативу системи ВАР
Football.ua
2024-11-13T20:28:38Z
Футболісти юнацької збірної України поступилися Казахстану у відборі на Євро-2025
УкраинФорм
2024-11-13T20:22:42Z
Син Григорія Суркіса пропустив гол з кутового удару
ГЛАВКОМ NET
2024-11-13T20:00:02Z
Скандальна олімпійська чемпіонка судитиметься з журналістом, який довів, що вона чоловік
24tv
2024-11-13T19:54:19Z
Понад 40 000 гривень переказала жінка за «спасіння» доньки
InternetUA
2024-11-14T05:09:45Z
На Прикарпатті затримали прикордонників, які «прикривали» канал втечі для ухилянтів
УкраинФорм
2024-11-14T04:54:04Z
У Бразилії напередодні саміту G20 стався теракт
24tv
2024-11-14T04:39:17Z
Керівницю будкомпанії підозрюють у заволодінні грошима при монтажі укриттів у Херсоні
УкраинФорм
2024-11-14T03:18:25Z
Начальник колонії на Черкащині допоміг зійтися «кримінальним авторитетам» - ОГП
УкраинФорм
2024-11-14T02:03:10Z
20-річна жителька Тернопільщини видурила у військового понад 54 000 гривень
Украина Криминальная
2024-11-14T00:33:48Z
Шахрай видурив у дружини військовополоненого понад 160 тисяч гривень
Украина Криминальная
2024-11-13T22:09:36Z
В Україні затримали двох грабіжників, які відібрали у жінки телефон
InternetUA
2024-11-13T22:07:05Z
Шахраї знову видурили круглу суму: без коштів залишилося троє українців
InternetUA
2024-11-13T21:22:50Z
Apple випускає Final Cut Pro 11 для Mac
Portaltele
2024-11-14T05:18:57Z
Стародавні камені свідчать про те, що колись Земля була «сніговою кулею»
Portaltele
2024-11-14T05:18:20Z
Sony випадково розкрила свої плани знизити ціну на Playstation 5
InternetUA
2024-11-14T04:02:01Z
Геймери подали до суду на Ubisoft, бо компанія закрила їх улюблений проєкт
InternetUA
2024-11-14T03:04:19Z
Один з головних акторів GTA 5 каже, що вони не знали, над якою грою працюють
InternetUA
2024-11-14T02:01:00Z
The Guardian вирішила припинити публікацію новин у соцмережі Х і дорікнула Маску
InternetUA
2024-11-14T01:02:39Z
В Україні протягом листопада можна спостерігати один з найбільших зорепадів
TSN
2024-11-14T00:42:07Z
Український розробник створив сервіс знайомств для людей з інвалідністю
InternetUA
2024-11-13T21:01:19Z
YouTube тестує функцію реміксування ліцензійних пісень за допомогою ШІ
Детектор М
2024-11-13T20:33:08Z
Водіння у сутінках: правила безпеки від офтальмологині
24tv
2024-11-14T06:06:03Z
На аукціон виставлять останню Ferrari Міхаеля Шумахера
УкраинФорм
2024-11-14T05:27:06Z
Битва за екологію: лось атакував автомобілі у салоні BMW
ЗаРулем
2024-11-14T05:09:29Z
Що не варто вмикати в автомобілі під час туману: важливе правило для водіїв
GlavRed
2024-11-14T01:27:50Z
Головоломку розв'яжуть лише найзоркіші: потрібно знайти жовте авто за 7 секунд
GlavRed
2024-11-14T00:27:21Z
Не поспішайте в сервіс, краще завітайте у ванну: як швидко позбутися подряпин на машині
Знай
2024-11-13T21:51:22Z
Як киянин створив автомобіль для індійського махараджі
AutoCentre
2024-11-13T20:28:23Z
Автопарк ДСНС поповнили броньовані всюдиходи з українськими надбудовами
AutoCentre
2024-11-13T19:52:48Z
Як в Україні із сідлових тягачів роблять самоскиди
AutoCentre
2024-11-13T18:33:58Z