MY.UAНовини
Оснащення війська, субсидії, укриття в лікарнях: що держава фінансуватиме у 2024 році
Оснащення війська, субсидії, укриття в лікарнях: що держава фінансуватиме у 2024 році

Оснащення війська, субсидії, укриття в лікарнях: що держава фінансуватиме у 2024 році

У проєкті держбюджету-2024, підготовленому урядом до другого читання, переглянуто макропоказники, збільшено доходи й зменшено дефіцит головного кошторису країни, а також додалися нові програми для фінансування. Фокус дізнався, чи вдалося депутатам покращити новий проєкт кошторису та як держава планує фінансувати соціальні статті.

Верховна Рада сьогодні 9 листопада має розглядати проєкт закону "Про державний бюджет України на 2024 рік", про що повідомив народний депутат Ярослав Железняк. Раніше 15 вересня Кабінет Міністрів передав на розгляд у Раду проєкт держбюджету на 2024 рік. Згідно з документом, основні пріоритети держави на наступний рік — оборона та соціальна сфера. Депутати підтримали документ у першому читанні, однак у Бюджетних висновках запропонували перерозподілити видатки, а також збільшити доходи. 3 листопада уряд вніс у Раду проєкт головного кошторису до другого читання. Фокус з’ясував, як змінився документ і з яким бюджетом житимемо у 2024-му.

Міцна гривня, повільна інфляція: які зміни відбулися в проєкті держбюджету до другого читання

У фінальній версії проєкту державного бюджету-2024 уряд збільшив доходи головного кошторису країни на 22 млрд грн до 1,768 трлн грн і на цю суму зменшив граничний обсяг дефіциту, який тепер становить 1,57 трлн грн.

"Фінансування загального фонду державного бюджету за борговими операціями у 2024 році зменшене на 22 131,6 млн грн, у тому числі внутрішнє фінансування збільшене на 81 400 млн грн, зовнішнє фінансування зменшене на 103 531,6 млн гривень", — сказано в пояснювальній записці до проєкту. Водночас обсяг державних запозичень зменшено на 1,86 млрд грн. Видатки в підготовленому урядом проєкті бюджету до другого читання залишаються практично незмінними — 3,3 трлн грн, однак вони були перерозподілені між наявними та новоствореними статтями.

Депутати рекомендували уряду збільшити надходження до бюджету від податку на прибутки банків, Кабмін врахував це
Фото: 24 Канал

"Ми задоволені рівнем співпраці КМ і бюджетного комітету ВР у процесі підготовки бюджету до другого читання. Колеги врахували пропозиції нашого комітету як у частині доходів, так і видатків", — сказав Фокусу голова комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Важливо Будуть дрони, а не дороги: Рада підтримала ідею забрати в громад податки із зарплат військових

При доопрацюванні показників проєкту державного бюджету України на 2024 рік до другого читання уряд врахував уточнений макроекономічний прогноз і окремі припущення від Мінекономіки. Зокрема, прогноз зростання реального ВВП було знижено з 5% до 4,6%, номінальний ВВП становитиме 7,6 трлн грн (замість 7,8 трлн). Також зменшено показник споживчої інфляції — з 10,8% до 9,7%. Уточнений прогноз враховує дещо меншу номінальну середньомісячну заробітну плату — 21 809 грн, порівняно з 21 852 грн у першому читанні, що пояснюється зменшенням очікувань щодо інфляції та динамікою виробництва. Також уряд закладає меншу девальвацію гривні — середній курс 40,7 грн за дол. замість 41,4 грн/дол.

У проєкті бюджету до другого читання уряд заклав меншу девальвацію гривні — 40,7 грн/дол. замість 41,4 грн/дол. у першому читанні.

"Прогнозний курс гривні у бюджеті — це завжди лише приблизне значення, і дуже часто потім фактичний курс доволі сильно відрізняється від прогнозного. Проте необхідність мати прогнозний курс продиктована розрахунками, які стосуються надходжень платежів до бюджету від імпортних операцій, а також розрахунків, пов’язаних із валютними запозиченнями та виплатами. Те, що прогнозний курс у бюджеті на 2024 рік змінився з 41,4 грн/дол до 40,7 грн/дол, найімовірніше, відображає поточну динаміку міжбанківського курсу на валютному ринку після того, як Нацбанк відійшов від фіксованого курсу гривні. Поки ситуація має такий вигляд, що Нацбанк продовжує політику підтримання курсу гривні на міжбанку в комфортному коридорі 36-37 грн за долар", — зазначив у розмові з Фокусом директор аналітичного департаменту інвестиційної компанії Eavex Capital Дмитро Чурін.

Депутати підтримали вилучення "військового" ПДФО з бюджетів громад — замість перекладення доріг фінансуватимуть ЗСУ
Фото: УНІАН

"Підставами до позитивнішого прогнозу є поступове відновлення економіки, робота "зернового коридору", попри високі ризики, хороший врожай зернових і олійних культур та ін. фактори", — зауважили Фокусу в Центрі аналізу публічних фінансів і публічного управління Київської школи економіки (KSE).

Більше податків? Як планують наповнювати бюджет у 2024

Згідно з пояснювальною запискою до проєкту бюджету до другого читання, прогноз доходів загального фонду державного бюджету КМУ переглянув через:

  • збільшення податку на прибуток банків на 9,9 млрд грн (пропозиція депутатів у Бюджетних висновках);
  • спрямування 4% податку (крім "військового" ПДФО) з державного бюджету до місцевих бюджетів, отже, зменшення податку та збору на доходи фізичних осіб на 12,3 млрд гривень.
Важливо Повернути податкові перевірки, скоротити видатки бюджету. Чого хоче МВФ та коли надасть гроші

До другого читання були збільшені надходження, зокрема:

  • податок на прибуток підприємств — на 300 млн грн, а також на 9,9 млрд грн додаткового оподаткування надприбутків банків до 10,2 млрд грн;
  • рентна плата за користування надрами для видобування природного газу — на 3,6 млрд грн до 36,6 млрд грн;
  • податок на додану вартість із ввезених на митну територію України товарів — на 43,4 млрд грн до 499 млрд грн;
  • ввізне мито — на 3,9 млрд грн до 48 млрд грн;
  • збір на обов’язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій — на 353,2 млн грн до 13 млрд грн.

Уряд збільшив надходження від імпортного ПДВ та ввізного мита в проєкті кошторису до другого читання на понад 47 млрд грн.

Водночас зменшили очікувані надходження від:

  • податку та збору на доходи фізичних осіб — на 436 млн грн. Із ПДФО очікують зібрати 300,3 млрд грн у 2024-му;
  • рентної плати за користування надрами для видобування нафти й газового конденсату — на 612,6 млн грн;
  • акцизного податку з вироблених в Україні товарів — на 605,5 млн грн до 98,2 млрд грн;
  • акцизного податку зі ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції) — на 1,1 млрд грн до 95,3 млрд грн;
  • вивізного мита — на 330,1 млн грн до 645 млн грн;
  • плати за надання державних гарантій і кредитів (позик) та за користування кредитами (позиками), залучених державою, — на 1,23 млрд грн.
Важливо "Крім війни буде криза": у Мінфіні попередили, що в бюджеті на 2024 рік є "діра" у $29 млрд

Тобто до другого читання уряд істотно збільшив очікування від імпортного ПДВ та ввізного мита — на понад 47 млрд грн. "Якщо зменшується курс, то зменшуються очікування надходження від митниці. Натомість збільшили. Тобто додали надходження від митниці. Можливо, оцінили, що якийсь імпорт збільшиться", — прокоментував Фокусу керівник аналітичного напряму мережі "АНТС" Ілля Несходовський. Ще один варіант — можливий початок реформування митниці, що збільшить кількість "білого" грузу та зменшить частку контрабанди, яка заходить у країну без офіційних платежів.

Протезування, лікування онкології, зарплати вчителям: як змінилися видатки до другого читання

Оборона та соціальна сфера лишаються в пріоритетах на 2024-й рік. На безпеку й оборону планують виділити 1,69 трлн грн. Водночас уряд збільшив видатки на соціальний захист осіб із інвалідністю — +573,9 млн грн, які підуть на протезування й ортезування військовим, які втратили кінцівки.

На 574 млн грн збільшили фінансування протезування військових
Фото: Sky News

На 337,7 млн грн збільшено фінансування створення сучасної клінічної бази для лікування онкологічних захворювань. Зокрема, уряд збільшив видатки на утилізацію твердого ракетного палива — на 376 млн гривень, і до того ж 500 млн грн додали до виплат академічних стипендій студентам (курсантам), аспірантам, докторантам закладів фахової передвищої та вищої освіти, на це планують спрямувати загалом 5,2 млрд грн. Збільшено й освітню субвенцію на виплати заробітної плати вчителям на 275,3 млн грн до 103,2 млрд грн.

Важливо "Бюджет не гумовий": у Міносвіти заявили, що в Україні "забагато викладачів" (відео)

Також у проєкті державного бюджету на 2024 рік передбачено зменшення видатків на 409,1 млн грн на Бюро економічної безпеки України. 357 млн грн додали Державному космічному агентству, 242 млн грн додатково отримає АМКУ. Водночас Міністерству економіки додали ще 6 млн грн. Тепер фінасування відомства зросло до 33,186 млрд грн. Майже на 206 млн збільшиться фінансування Міністерства захисту довкілля — до 8,9 млрд грн.

9,6 млрд грн вилучили з Мінстратегпрому й Держспецзв'язку. Їх вирішили спрямувати на матеріально-технічне забезпечення військових частин ЗСУ.

На 4,8 млрд грн зменшили видатки на Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості. Бюджет відомства тепер складає 51,2 млрд грн. Також 4,8 млрд відмінусували з Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України — до 50,6 млрд грн. Ці кошти (9,6 млрд грн) пішли на "матеріально-технічне забезпечення військових частин ЗСУ", зауважив депутат Ярослав Железняк. 427 млн грн заберуть від Мінкульту (відмовившись від Музею Голодомору), однак видатки на серіали залишили (445 млн грн), хоча депутати пропонували цю суму спрямувати на реабілітацію військових. Бюджет Мінкульту на 2024 рік складає 10,7 млрд грн.

У бюджеті-2024 закладено 45 млн грн на Державну службу в справах дітей

У доопрацьованому проєкті з’явилися нові програми, серед яких:

  • "Керівництво та управління у сфері усиновлення й захисту прав дітей" у сумі 44,9 млн грн на забезпечення діяльності новоутвореної Державної служби України в справах дітей;
  • облаштування пунктів пропуску залізничного сполучення — 662,4 млн грн;
  • "Центр гуманітарного розмінування" — 49,8 млн грн;
  • "Медична допомога та соціальна реабілітація військовослужбовців у Клінічній лікарні "Феофанія" — 200 млн грн;
  • субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на облаштування безпечних умов у закладах охорони здоров'я — 1 000 млн грн.

У 2024-му доходи Дорожнього фонду підуть на потреби ЗСУ, відновлення доріг фінансуватимуть за рахунок донорів.

"Пріоритети державного бюджету не зміняться, доки триває війна. Понад половину видатків державного бюджету у 2024 році складуть видатки оборони. На другому місці та зі значним відривом — соціальний захист. На нього закладено майже 469 млрд грн. До другого читання в бюджеті зберігається принцип: кожна українська гривня — на перемогу. Тому у 2024 році всі доходи Дорожнього фонду спрямовуватимуть не на дороги, а на ЗСУ та Нацгвардію, а відновлення фінансуватимуть із донорських коштів", — зауважила Фокусу народна депутатка, голова комітету з питань бюджету ВРУ Роксолана Підласа.

Борги, допомога Заходу, політика друкарського верстата: які ризики фінансування бюджету-2024

Очевидно зважаючи на побоювання щодо отримання фінансової допомоги від США, а також блокування допомоги для України від ЄС, уряд до другого читання зменшив обсяг зовнішніх запозичень на 106,16 млрд грн до 1,67 трлн грн і збільшив внутрішніх — на 104,3 млрд грн до 525,9 млрд грн. Логіка зрозуміла — внутрішній позичальник надійніший.

Уряд пропонує виділити 1 млрд грн на створення укриттів у лікарнях
Фото: Прилепа Александр/УНИАН

"Внутрішні розміщення набагато краще проходять, ніж очікувалося рік тому. За результатами 10 місяців чистий приріст внутрішніх зобов’язань, тобто розміщених ОВДП, вже складає 140 млрд грн. Виходячи з цього, приріст на 100 млрд грн наступного року вже не здається чимось фантастичним. Як на мене, дуже правильно закладають", — сказав Фокусу керівник аналітичного відділу ІК Concorde Capital Олександр Паращій.

У Центрі аналізу публічних фінансів і публічного управління KSE звертають увагу на те, що чисті зовнішні запозичення (запозичення мінус витрати на погашення) між І та ІІ читанням було зменшено на 103,5 млрд грн або на 2,5 млрд дол. США (за курсом грн/дол — 40,7 грн), тоді як чисті внутрішні запозичення з нуля зростуть до 81,4 млрд грн або до 2 млрд дол. США.

Через ризик не отримати всіх запланованих коштів від іноземних партнерів уряд знизив суму зовнішніх і підвищив суму внутрішніх запозичень.

"Зменшення розмірів зовнішньої допомоги, найімовірніше, обумовлене ризиком недоотриманнявусіх запланованих на 2024 рік коштів від іноземних партнерів. Зокрема, очікується скорочення щомісячної прямої бюджетної допомоги від США. Відповідно до поданого Президентом США Байденом у Конгрес документа про "додаткове фінансування" передбачається скорочення щомісячної бюджетної допомоги Україні з 1,1 млрд дол. США до 825 млн дол. США. У річному вимірі це приблизно 3,3 млрд дол. США недоотриманих коштів. Здебільшого цю різницю й планують покрити за рахунок збільшення надходжень від розміщення ОВДП (внутрішніх запозичень) і скорочення дефіциту бюджету", — зауважили Фокусу аналітики KSE й додали: недостатня допомога від іноземних партнерів може призвести до утворення діри в бюджеті України наступного року в розмірі 29 млрд дол.

Важливо Платити за боргами: скільки доведеться віддати Україні за наступні 25 років

У такому разі не виключено, що бюджетні видатки доведеться фінансувати НБУ шляхом друку гривні. "[Без зовнішньої допомоги доведеться] або скорочувати витрати, або шукати внутрішні резерви — тобто збільшувати приватні внутрішні позики, більше випускати ОВДП, — сподіваючись, що банки та населення, бізнес активніше купуватимуть їх, — або повертатися до того, з чого починали минулого року, — просити Нацбанк профінансувати", — пояснив Паращій.

Теги за темою
курс гривні
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Джон Траволта додав цікавинки у білу кухню: дизайнери пояснили, у чому секрет
24tv
2025-01-21T07:27:50Z
Зірка серіалу «Розрив» / Severance дивиться нові епізоди на DVD, бо не має обладнання для Apple TV+
ITC
2025-01-21T07:10:41Z
Пам’яті музиканта Юрія Мелофона
УкраинФорм
2025-01-21T07:03:31Z
Горор «Прокляті» вийде в кінотеатрах у лютому
Кино-Театр
2025-01-21T07:03:25Z
"Його поїзд пішов": у РФ збунтувалися проти Меладзе і виганяють його з країни
GlavRed
2025-01-21T06:27:28Z
Катерина Тишкевич звернулася до чоловіка і зробила публічне зізнання - причина
GlavRed
2025-01-21T06:27:15Z
"Ухилянт на лижах": Саніна з The Hardkiss потрапила у скандал, похвалившись відпочинком із чоловіком
Политека
2025-01-21T02:00:07Z
Оригінальна версія була набагато драматичнішою: що приховує українське танго "Гуцулка Ксеня"
Telegraf
2025-01-21T00:27:03Z
Хентай: все що треба знати про пікантне аніме
CutInsight
2025-01-20T23:48:12Z
Обслуговує штурмовики Су-25: у ЦПД розповіли про атаку на авіазавод у Смоленську
ZN UA
2025-01-21T07:27:03Z
Біля Гуляйполя російський солдат застрелив командира через тортури й вимагання грошей - АТЕШ
УкраинФорм
2025-01-21T07:27:01Z
Кислиця зустрівся з представниками української громади у Чикаго
УкраинФорм
2025-01-21T07:21:33Z
У сервісних центрах МВС відновили перереєстрацію авто зі зміною власника
УкраинФорм
2025-01-21T07:18:34Z
Людство стрімко вимирає: названо країну, що може втратити 96% населення
ГЛАВКОМ NET
2025-01-21T07:18:13Z
Дрони атакували Смоленський авіаційний завод: чим він важливий для РФ
ГЛАВКОМ NET
2025-01-21T07:18:10Z
Ще мінус 1600 окупантів і понад 400 одиниць техніки: втрати на 21 січня
24tv
2025-01-21T07:15:10Z
Британські розробники створять революційний морський дрон, оснащений далекобійними ракетами
InternetUA
2025-01-21T07:10:12Z
Усе про день 22 січня: яке свято, день ангела та що не можна робити
Лига
2025-01-21T07:09:40Z
США призупиняють всі програми зовнішньої допомоги на 90 днів
ГЛАВКОМ NET
2025-01-21T07:27:46Z
ЄС готується послабити санкційний режим щодо Сирії
Хвиля
2025-01-21T07:27:04Z
Чому Трамп не запросив Зеленського на інавгурацію
ГЛАВКОМ NET
2025-01-21T07:24:54Z
Трамп створив умови для подальших імперіалістичних зазіхань авторитарних держав – Портников
TSN
2025-01-21T07:21:42Z
Жодної диверсії РФ? Розслідування назвало нові деталі у справі про обрив кабелів у Балтиці
ГЛАВКОМ NET
2025-01-21T07:18:58Z
Відсторонений президент Південної Кореї з’явився на суді щодо імпічменту
УкраинФорм
2025-01-21T07:12:42Z
Трамп виступив на Балу головнокомандувачів і розрізав торт шаблею
24tv
2025-01-21T07:12:18Z
"НАТО має платити більше": США витратили на війну в Україні на $200 млрд більше, ніж увесь Альянс – Трамп
TSN
2025-01-21T07:09:11Z
Трамп скасував указ Байдена про зменшення ризиків від ШІ і відклав заборону TikTok
Детектор М
2025-01-21T07:03:26Z
На фронті минулої доби відбулося 152 боєзіткнення
УкраинФорм
2025-01-21T07:21:18Z
На Черкащині пошкоджені будинки, заклад освіти та лінія електропередач. Фахівці вже працюють
ZN UA
2025-01-21T07:16:21Z
Скільки ще триватиме аномально тепла погода в Україні
Telegraf
2025-01-21T07:15:24Z
Як українські удари по території РФ впливають на інтенсивність бойових дій: пояснення ISW
TSN
2025-01-21T07:09:24Z
Війська РФ ударили по залізничній інфраструктурі Дніпропетровщини - двоє поранених
УкраинФорм
2025-01-21T07:03:37Z
Хапуги захопили пляж на березі озера Світязь та будують там рай для віпів
Украина Криминальная
2025-01-21T07:03:34Z
У міській забудові Часового Яру і Торецька тривають бої - Сили оборони
УкраинФорм
2025-01-21T07:00:51Z
Виконував бойові завдання на Луганщині. Згадаймо Володимира Мацьківа
ГЛАВКОМ NET
2025-01-21T07:00:35Z
Загарбники минулої доби поранили шістьох жителів Херсонщини
УкраинФорм
2025-01-21T06:51:47Z
Військовий пішов у СЗЧ, бо недостатньо платили: суд вирішив його долю
Политека
2025-01-21T07:27:44Z
На Коростенщині затримали чоловіка, підозрюваного у вбивстві рідної сестри
Украина Криминальная
2025-01-21T07:27:06Z
У Запоріжжі четверту добу триває пошукова операція на місці удару Росії
УкраинФорм
2025-01-21T07:18:01Z
Затримано чоловіка, який підозрюється у вчининенні стрілянини на СТО у Києві
ГЛАВКОМ NET
2025-01-21T07:09:59Z
Ранкова атака по Дніпру та області: пошкоджений склад, підприємство й будинки
УкраинФорм
2025-01-21T07:09:31Z
ДБР передало до суду справу про вимагання хабарів з експортерів зерна на Одещині
AgroNews
2025-01-21T07:06:35Z
На Черкащині через падіння уламків дронів пошкоджені будівлі та ЛЕП
УкраинФорм
2025-01-21T07:03:31Z
Нічна атака та вибухи у Дніпрі, ворог просувається біля Покровська: хронологія 1063 дня війни
24tv
2025-01-21T06:54:00Z
У Києві приватний виконавць незаконно зняв арешт з квартири, що була спадщиною дитини
ГЛАВКОМ NET
2025-01-21T06:51:05Z
Чи належите ви до 3 знаків зодіаку, які стануть щасливими до кінця цієї зими
24tv
2025-01-21T07:12:38Z
Вийдуть корисними та соковитими: що додати до котлет з тунця
Telegraf
2025-01-21T07:12:08Z
Де заховані 4 пари черевиків: лише геній знайде їх за 10 секунд
GlavRed
2025-01-21T05:27:51Z
Як очистити душ від вапняного нальоту за допомогою пакета: хитрий трюк
GlavRed
2025-01-21T04:27:33Z
"ПорЯдковий" чи "порядкОвий" номер – як правильно: не усі зможуть дати відповідь
GlavRed
2025-01-21T04:27:17Z
Такої намазки ви ще не бачили: як зробити крем-сир з пакета кефіру
24tv
2025-01-21T04:21:41Z
"Нехай бояться": Дружина Решетника зіткнулася з росіянами на відпочинку
Политека
2025-01-21T04:00:22Z
Яскрава весняна головоломка: потрібно знайти нарциси за 10 секунд
GlavRed
2025-01-21T01:27:53Z
Ваші рідні забудуть про випічку з магазину: готуємо ароматний рулет з шинкою та сиром
24tv
2025-01-20T21:57:53Z
Курс валют на 21 січня: скільки коштує долар і євро
AIN
2025-01-21T07:24:47Z
Закупівельні ціни на соняшник в Україні: тиждень рекордного підвищення
Agravery
2025-01-21T07:06:17Z
Майбутнє збільшення залізничних тарифів актвивізувало експорт кукурудзи
AgroPortal
2025-01-21T07:00:08Z
Bloomberg озвучило головні загрози для світової економіки у 2025 році
ГЛАВКОМ NET
2025-01-21T06:48:43Z
До 26 тисяч гривень: названо міста з найвищими зарплатами в Україні
Хвиля
2025-01-21T06:36:16Z
Рекордний урожай та попит з ЄС: чому українська соя перетворюється на золото аграрного сектору
Agravery
2025-01-21T06:27:27Z
У день інавгурації біткойн встановив новий рекорд у $109354
Portaltele
2025-01-21T06:24:38Z
Ріпак в Україні поступово дорожчає на тлі ситуативного попиту
AgroNews
2025-01-21T06:09:55Z
Українців можуть позбавити пенсії за порушення: як відновити виплати
24tv
2025-01-21T06:03:45Z
Забудьте про Bluetooth. Що відомо про Wi-Fi навушники та коли вони нарешті вийдуть
InternetUA
2025-01-21T07:25:21Z
Пентагон каже, що штучний інтелект пришвидшує свій «ланцюжок вбивств»
InternetUA
2025-01-21T07:16:10Z
X розгортає спеціальний вертикальний відеоканал для користувачів із США
InternetUA
2025-01-21T07:01:56Z
Захист телефона в мороз: які нюанси потрібно знати про користування гаджетом
InternetUA
2025-01-21T06:42:14Z
Як номери телефонів українців потрапляють до шахраїв та спамерів
Украина Криминальная
2025-01-21T06:33:48Z
DeepSeek запустила «думаючу» ШІ-модель R1 — як o1 від OpenAI, але безплатно
ITC
2025-01-21T06:31:33Z
Як увімкнути Wi-Fi без світла — покрокова інструкція
InternetUA
2025-01-21T06:21:44Z
Застосунок «Пенсійний фонд»: для чого він потрібний
ZN UA
2025-01-21T06:03:41Z
iPhone SE 4 загрожує Android-смартфонам середнього класу унікальною функцією: подробиці
InternetUA
2025-01-21T06:03:08Z
«Я хотів покинути бокс»: Усик розповів про важкий момент у кар’єрі
ГЛАВКОМ NET
2025-01-21T07:18:47Z
Хабі Алонсо: Питання про Реал мене не турбують
Football.ua
2025-01-21T06:51:02Z
Мареска: Перші 40 хвилин з Вулвергемптоном – топ, ми домінували. Потім знову повторилося те, що було в останніх іграх
Football.ua
2025-01-21T06:33:47Z
Ліверпуль запропонував Конате новий контракт
Football.ua
2025-01-21T06:12:57Z
«Динамо» сьогодні зіграє з «Галатасараєм» у Лізі Європи УЄФА
УкраинФорм
2025-01-21T05:57:27Z
Лопетегі ​може очолити збірну Бельгії
Football.ua
2025-01-21T05:46:26Z
Італійський журналіст: Довбик — дивний гравець, якому ще потрібно дати час
Football.ua
2025-01-21T05:27:45Z
Australian Open. Марта Костюк завершила виступ у чвертьфіналі парного розряду
УкраинФорм
2025-01-21T05:21:54Z
Корінтіанс знову орендував Майкона
Football.ua
2025-01-20T22:45:08Z
Прем'єри тижня
Кино-Театр
2025-01-21T07:03:55Z
Щеплення від туберкульозу. Україна готується змінити правила для немовлят
ГЛАВКОМ NET
2025-01-21T06:57:45Z
Оперізуючий лишай: що це за захворювання і як його лікувати
24tv
2025-01-21T06:06:06Z
Неконтрольований режим харчування – це найгірше, що ви можете зробити для своєї форми
24tv
2025-01-21T05:00:27Z
Не так багато, як усі думають: скільки калорій у банані
GlavRed
2025-01-21T04:27:47Z
У Сумах відкрився інсультний центр із новітнім обладнанням
УкраинФорм
2025-01-21T04:24:17Z
Не лише через стрес: чому в людини трясуться руки - названо головні причини
GlavRed
2025-01-21T01:27:36Z
Пільги та виплати особам із I групи інвалідності у 2025 році: повний перелік
Политека
2025-01-20T20:27:59Z
Чи дорого, чи доцільно, кому доступний безоплатно: все, що ви маєте знати про онкоскринінг
24tv
2025-01-20T20:03:21Z
Старий армійський Mercedes-Benz G-Class перетворили на розкішний всюдихід
AutoCentre
2025-01-21T07:19:53Z
Світловідбивний одяг пішоходів може бути небезпечним на дорогах: результати дослідження
AutoGeek
2025-01-21T06:42:32Z
Названо найпопулярніші пікапи, які найбільше закуповує українська держава під час війни
ГЛАВКОМ NET
2025-01-21T05:00:00Z
Для чого потрібні червоні відсічки на спідометрі: загадка для багатьох водіїв
GlavRed
2025-01-21T04:27:38Z
Японський стартап розробив двигун для електрокарів без рідкоземельних мінералів
УкраинФорм
2025-01-21T04:18:08Z
Легендарний Ford GT40 1966 року продали за 7 мільйонів доларів
360ua.news
2025-01-20T20:18:09Z
Які цікаві автомобілі використовувалися для кортежів президентів США
AutoCentre
2025-01-20T18:01:05Z
Для чого потрібні ковпаки на колесах: більшість водіїв не здогадується
GlavRed
2025-01-20T16:27:57Z
Екстремальний Jimny і спортивний Swift: Suzuki представила яскраві моделі
Фокус
2025-01-20T16:15:15Z