MY.UAНовини
Оснащення війська, субсидії, укриття в лікарнях: що держава фінансуватиме у 2024 році
Оснащення війська, субсидії, укриття в лікарнях: що держава фінансуватиме у 2024 році

Оснащення війська, субсидії, укриття в лікарнях: що держава фінансуватиме у 2024 році

У проєкті держбюджету-2024, підготовленому урядом до другого читання, переглянуто макропоказники, збільшено доходи й зменшено дефіцит головного кошторису країни, а також додалися нові програми для фінансування. Фокус дізнався, чи вдалося депутатам покращити новий проєкт кошторису та як держава планує фінансувати соціальні статті.

Верховна Рада сьогодні 9 листопада має розглядати проєкт закону "Про державний бюджет України на 2024 рік", про що повідомив народний депутат Ярослав Железняк. Раніше 15 вересня Кабінет Міністрів передав на розгляд у Раду проєкт держбюджету на 2024 рік. Згідно з документом, основні пріоритети держави на наступний рік — оборона та соціальна сфера. Депутати підтримали документ у першому читанні, однак у Бюджетних висновках запропонували перерозподілити видатки, а також збільшити доходи. 3 листопада уряд вніс у Раду проєкт головного кошторису до другого читання. Фокус з’ясував, як змінився документ і з яким бюджетом житимемо у 2024-му.

Міцна гривня, повільна інфляція: які зміни відбулися в проєкті держбюджету до другого читання

У фінальній версії проєкту державного бюджету-2024 уряд збільшив доходи головного кошторису країни на 22 млрд грн до 1,768 трлн грн і на цю суму зменшив граничний обсяг дефіциту, який тепер становить 1,57 трлн грн.

"Фінансування загального фонду державного бюджету за борговими операціями у 2024 році зменшене на 22 131,6 млн грн, у тому числі внутрішнє фінансування збільшене на 81 400 млн грн, зовнішнє фінансування зменшене на 103 531,6 млн гривень", — сказано в пояснювальній записці до проєкту. Водночас обсяг державних запозичень зменшено на 1,86 млрд грн. Видатки в підготовленому урядом проєкті бюджету до другого читання залишаються практично незмінними — 3,3 трлн грн, однак вони були перерозподілені між наявними та новоствореними статтями.

Депутати рекомендували уряду збільшити надходження до бюджету від податку на прибутки банків, Кабмін врахував це
Фото: 24 Канал

"Ми задоволені рівнем співпраці КМ і бюджетного комітету ВР у процесі підготовки бюджету до другого читання. Колеги врахували пропозиції нашого комітету як у частині доходів, так і видатків", — сказав Фокусу голова комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Важливо Будуть дрони, а не дороги: Рада підтримала ідею забрати в громад податки із зарплат військових

При доопрацюванні показників проєкту державного бюджету України на 2024 рік до другого читання уряд врахував уточнений макроекономічний прогноз і окремі припущення від Мінекономіки. Зокрема, прогноз зростання реального ВВП було знижено з 5% до 4,6%, номінальний ВВП становитиме 7,6 трлн грн (замість 7,8 трлн). Також зменшено показник споживчої інфляції — з 10,8% до 9,7%. Уточнений прогноз враховує дещо меншу номінальну середньомісячну заробітну плату — 21 809 грн, порівняно з 21 852 грн у першому читанні, що пояснюється зменшенням очікувань щодо інфляції та динамікою виробництва. Також уряд закладає меншу девальвацію гривні — середній курс 40,7 грн за дол. замість 41,4 грн/дол.

У проєкті бюджету до другого читання уряд заклав меншу девальвацію гривні — 40,7 грн/дол. замість 41,4 грн/дол. у першому читанні.

"Прогнозний курс гривні у бюджеті — це завжди лише приблизне значення, і дуже часто потім фактичний курс доволі сильно відрізняється від прогнозного. Проте необхідність мати прогнозний курс продиктована розрахунками, які стосуються надходжень платежів до бюджету від імпортних операцій, а також розрахунків, пов’язаних із валютними запозиченнями та виплатами. Те, що прогнозний курс у бюджеті на 2024 рік змінився з 41,4 грн/дол до 40,7 грн/дол, найімовірніше, відображає поточну динаміку міжбанківського курсу на валютному ринку після того, як Нацбанк відійшов від фіксованого курсу гривні. Поки ситуація має такий вигляд, що Нацбанк продовжує політику підтримання курсу гривні на міжбанку в комфортному коридорі 36-37 грн за долар", — зазначив у розмові з Фокусом директор аналітичного департаменту інвестиційної компанії Eavex Capital Дмитро Чурін.

Депутати підтримали вилучення "військового" ПДФО з бюджетів громад — замість перекладення доріг фінансуватимуть ЗСУ
Фото: УНІАН

"Підставами до позитивнішого прогнозу є поступове відновлення економіки, робота "зернового коридору", попри високі ризики, хороший врожай зернових і олійних культур та ін. фактори", — зауважили Фокусу в Центрі аналізу публічних фінансів і публічного управління Київської школи економіки (KSE).

Більше податків? Як планують наповнювати бюджет у 2024

Згідно з пояснювальною запискою до проєкту бюджету до другого читання, прогноз доходів загального фонду державного бюджету КМУ переглянув через:

  • збільшення податку на прибуток банків на 9,9 млрд грн (пропозиція депутатів у Бюджетних висновках);
  • спрямування 4% податку (крім "військового" ПДФО) з державного бюджету до місцевих бюджетів, отже, зменшення податку та збору на доходи фізичних осіб на 12,3 млрд гривень.
Важливо Повернути податкові перевірки, скоротити видатки бюджету. Чого хоче МВФ та коли надасть гроші

До другого читання були збільшені надходження, зокрема:

  • податок на прибуток підприємств — на 300 млн грн, а також на 9,9 млрд грн додаткового оподаткування надприбутків банків до 10,2 млрд грн;
  • рентна плата за користування надрами для видобування природного газу — на 3,6 млрд грн до 36,6 млрд грн;
  • податок на додану вартість із ввезених на митну територію України товарів — на 43,4 млрд грн до 499 млрд грн;
  • ввізне мито — на 3,9 млрд грн до 48 млрд грн;
  • збір на обов’язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій — на 353,2 млн грн до 13 млрд грн.

Уряд збільшив надходження від імпортного ПДВ та ввізного мита в проєкті кошторису до другого читання на понад 47 млрд грн.

Водночас зменшили очікувані надходження від:

  • податку та збору на доходи фізичних осіб — на 436 млн грн. Із ПДФО очікують зібрати 300,3 млрд грн у 2024-му;
  • рентної плати за користування надрами для видобування нафти й газового конденсату — на 612,6 млн грн;
  • акцизного податку з вироблених в Україні товарів — на 605,5 млн грн до 98,2 млрд грн;
  • акцизного податку зі ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції) — на 1,1 млрд грн до 95,3 млрд грн;
  • вивізного мита — на 330,1 млн грн до 645 млн грн;
  • плати за надання державних гарантій і кредитів (позик) та за користування кредитами (позиками), залучених державою, — на 1,23 млрд грн.
Важливо "Крім війни буде криза": у Мінфіні попередили, що в бюджеті на 2024 рік є "діра" у $29 млрд

Тобто до другого читання уряд істотно збільшив очікування від імпортного ПДВ та ввізного мита — на понад 47 млрд грн. "Якщо зменшується курс, то зменшуються очікування надходження від митниці. Натомість збільшили. Тобто додали надходження від митниці. Можливо, оцінили, що якийсь імпорт збільшиться", — прокоментував Фокусу керівник аналітичного напряму мережі "АНТС" Ілля Несходовський. Ще один варіант — можливий початок реформування митниці, що збільшить кількість "білого" грузу та зменшить частку контрабанди, яка заходить у країну без офіційних платежів.

Протезування, лікування онкології, зарплати вчителям: як змінилися видатки до другого читання

Оборона та соціальна сфера лишаються в пріоритетах на 2024-й рік. На безпеку й оборону планують виділити 1,69 трлн грн. Водночас уряд збільшив видатки на соціальний захист осіб із інвалідністю — +573,9 млн грн, які підуть на протезування й ортезування військовим, які втратили кінцівки.

На 574 млн грн збільшили фінансування протезування військових
Фото: Sky News

На 337,7 млн грн збільшено фінансування створення сучасної клінічної бази для лікування онкологічних захворювань. Зокрема, уряд збільшив видатки на утилізацію твердого ракетного палива — на 376 млн гривень, і до того ж 500 млн грн додали до виплат академічних стипендій студентам (курсантам), аспірантам, докторантам закладів фахової передвищої та вищої освіти, на це планують спрямувати загалом 5,2 млрд грн. Збільшено й освітню субвенцію на виплати заробітної плати вчителям на 275,3 млн грн до 103,2 млрд грн.

Важливо "Бюджет не гумовий": у Міносвіти заявили, що в Україні "забагато викладачів" (відео)

Також у проєкті державного бюджету на 2024 рік передбачено зменшення видатків на 409,1 млн грн на Бюро економічної безпеки України. 357 млн грн додали Державному космічному агентству, 242 млн грн додатково отримає АМКУ. Водночас Міністерству економіки додали ще 6 млн грн. Тепер фінасування відомства зросло до 33,186 млрд грн. Майже на 206 млн збільшиться фінансування Міністерства захисту довкілля — до 8,9 млрд грн.

9,6 млрд грн вилучили з Мінстратегпрому й Держспецзв'язку. Їх вирішили спрямувати на матеріально-технічне забезпечення військових частин ЗСУ.

На 4,8 млрд грн зменшили видатки на Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості. Бюджет відомства тепер складає 51,2 млрд грн. Також 4,8 млрд відмінусували з Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України — до 50,6 млрд грн. Ці кошти (9,6 млрд грн) пішли на "матеріально-технічне забезпечення військових частин ЗСУ", зауважив депутат Ярослав Железняк. 427 млн грн заберуть від Мінкульту (відмовившись від Музею Голодомору), однак видатки на серіали залишили (445 млн грн), хоча депутати пропонували цю суму спрямувати на реабілітацію військових. Бюджет Мінкульту на 2024 рік складає 10,7 млрд грн.

У бюджеті-2024 закладено 45 млн грн на Державну службу в справах дітей

У доопрацьованому проєкті з’явилися нові програми, серед яких:

  • "Керівництво та управління у сфері усиновлення й захисту прав дітей" у сумі 44,9 млн грн на забезпечення діяльності новоутвореної Державної служби України в справах дітей;
  • облаштування пунктів пропуску залізничного сполучення — 662,4 млн грн;
  • "Центр гуманітарного розмінування" — 49,8 млн грн;
  • "Медична допомога та соціальна реабілітація військовослужбовців у Клінічній лікарні "Феофанія" — 200 млн грн;
  • субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на облаштування безпечних умов у закладах охорони здоров'я — 1 000 млн грн.

У 2024-му доходи Дорожнього фонду підуть на потреби ЗСУ, відновлення доріг фінансуватимуть за рахунок донорів.

"Пріоритети державного бюджету не зміняться, доки триває війна. Понад половину видатків державного бюджету у 2024 році складуть видатки оборони. На другому місці та зі значним відривом — соціальний захист. На нього закладено майже 469 млрд грн. До другого читання в бюджеті зберігається принцип: кожна українська гривня — на перемогу. Тому у 2024 році всі доходи Дорожнього фонду спрямовуватимуть не на дороги, а на ЗСУ та Нацгвардію, а відновлення фінансуватимуть із донорських коштів", — зауважила Фокусу народна депутатка, голова комітету з питань бюджету ВРУ Роксолана Підласа.

Борги, допомога Заходу, політика друкарського верстата: які ризики фінансування бюджету-2024

Очевидно зважаючи на побоювання щодо отримання фінансової допомоги від США, а також блокування допомоги для України від ЄС, уряд до другого читання зменшив обсяг зовнішніх запозичень на 106,16 млрд грн до 1,67 трлн грн і збільшив внутрішніх — на 104,3 млрд грн до 525,9 млрд грн. Логіка зрозуміла — внутрішній позичальник надійніший.

Уряд пропонує виділити 1 млрд грн на створення укриттів у лікарнях
Фото: Прилепа Александр/УНИАН

"Внутрішні розміщення набагато краще проходять, ніж очікувалося рік тому. За результатами 10 місяців чистий приріст внутрішніх зобов’язань, тобто розміщених ОВДП, вже складає 140 млрд грн. Виходячи з цього, приріст на 100 млрд грн наступного року вже не здається чимось фантастичним. Як на мене, дуже правильно закладають", — сказав Фокусу керівник аналітичного відділу ІК Concorde Capital Олександр Паращій.

У Центрі аналізу публічних фінансів і публічного управління KSE звертають увагу на те, що чисті зовнішні запозичення (запозичення мінус витрати на погашення) між І та ІІ читанням було зменшено на 103,5 млрд грн або на 2,5 млрд дол. США (за курсом грн/дол — 40,7 грн), тоді як чисті внутрішні запозичення з нуля зростуть до 81,4 млрд грн або до 2 млрд дол. США.

Через ризик не отримати всіх запланованих коштів від іноземних партнерів уряд знизив суму зовнішніх і підвищив суму внутрішніх запозичень.

"Зменшення розмірів зовнішньої допомоги, найімовірніше, обумовлене ризиком недоотриманнявусіх запланованих на 2024 рік коштів від іноземних партнерів. Зокрема, очікується скорочення щомісячної прямої бюджетної допомоги від США. Відповідно до поданого Президентом США Байденом у Конгрес документа про "додаткове фінансування" передбачається скорочення щомісячної бюджетної допомоги Україні з 1,1 млрд дол. США до 825 млн дол. США. У річному вимірі це приблизно 3,3 млрд дол. США недоотриманих коштів. Здебільшого цю різницю й планують покрити за рахунок збільшення надходжень від розміщення ОВДП (внутрішніх запозичень) і скорочення дефіциту бюджету", — зауважили Фокусу аналітики KSE й додали: недостатня допомога від іноземних партнерів може призвести до утворення діри в бюджеті України наступного року в розмірі 29 млрд дол.

Важливо Платити за боргами: скільки доведеться віддати Україні за наступні 25 років

У такому разі не виключено, що бюджетні видатки доведеться фінансувати НБУ шляхом друку гривні. "[Без зовнішньої допомоги доведеться] або скорочувати витрати, або шукати внутрішні резерви — тобто збільшувати приватні внутрішні позики, більше випускати ОВДП, — сподіваючись, що банки та населення, бізнес активніше купуватимуть їх, — або повертатися до того, з чого починали минулого року, — просити Нацбанк профінансувати", — пояснив Паращій.

Теги за темою
курс гривны
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
МОН підготувало проєкт програми вступного іспиту в аспірантуру
24tv
2025-04-21T12:21:35Z
Помер Папа Римський. Що про нього казатимуть?
ГЛАВКОМ NET
2025-04-21T12:21:23Z
Мер міста у Південній Каліфорнії пропонує позбутися безхатьків, роздавши їм наркотики
Лига
2025-04-21T12:18:46Z
Папа Франциск помер: як це вплине на католиків в Україні
Telegraf
2025-04-21T12:09:23Z
Філіппінець вирвався вперед? Букмекери приймають ставки на нового Папу
Telegraf
2025-04-21T12:09:04Z
Співчувають, але нагадують про суперечливі заяви: реакція України на смерть Папи Римського
24tv
2025-04-21T12:06:28Z
Молодь іде у "Чорні Запорожці": як готують новобранців за контрактом 18–2
24tv
2025-04-21T12:00:25Z
На кого з дітей передбачена найбільша соцвиплата, яку може отримати одинока мати
Telegraf
2025-04-21T11:51:42Z
Вибори нового Папи пройдуть у режимі секретності, – Sky News
24tv
2025-04-21T11:51:36Z
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
Екснімецький посол: Можливо Taurus зараз не є найнеобхіднішою зброєю для України
Лига
2025-04-21T12:21:09Z
Кримська гра Путіна: чого сподівається домогтися Росія щодо питання українських територій
Фокус
2025-04-21T12:15:41Z
У Кремлі кажуть про "задоволення" заявами США щодо "неможливості" вступу України до НАТО
Европейская правда
2025-04-21T12:15:09Z
США неохоче тиснуть на Путіна, тому це повинні зробити країни Європи - Bloomberg
УкраинФорм
2025-04-21T12:09:18Z
Трамп анонсував угоду між Україною та Росією: політолог пояснив заяву президента США
24tv
2025-04-21T11:54:32Z
Естонія: Блокування санкцій Орбаном поверне заморожені активи Путіну як "нагороду"
Хвиля
2025-04-21T11:52:23Z
Венс прибув до Індії, де проведе перемовини з Моді
ZN UA
2025-04-21T11:42:56Z
У Кремлі радіють заявам США про те, що Україна не зможе вступити до НАТО
Gazeta UA
2025-04-21T11:42:29Z
Підготовка до ядерної аварії: Україна закупила у Ізраїля препарат проти променевої хвороби
Фокус
2025-04-21T12:15:46Z
Україна закупила в Ізраїлю препарат від радіаційного опромінення на випадок ядерної загрози
УкраинФорм
2025-04-21T12:15:43Z
Найкращий чай для заспокоєння розладу шлунка: варто мати під рукою
24tv
2025-04-21T11:39:27Z
Найкорисніші продукти для мозку, які попереджують ризик появи інсульту та хвороби Альцгеймера
Gazeta UA
2025-04-21T11:15:31Z
Як розрізнити укуси комах: характері ознаки, які допоможуть уникнути ускладнень
Gazeta UA
2025-04-21T08:30:04Z
Експерти назвали чотири дивні ознаки старіння
Факти ICTV
2025-04-21T07:54:05Z
Як прожити понад століття: сім порад від 101-річного дієтолога
Gazeta UA
2025-04-21T07:18:40Z
Як харчування впливає на зморшки
360ua.news
2025-04-21T07:18:00Z
Через це ваше волосся ламке і сухе: від цих звичок потрібно позбавитись
24tv
2025-04-21T07:03:37Z
Після шести років стосунків: зірка "Сутінок" Крістен Стюарт таємно одружилася
24tv
2025-04-21T12:03:37Z
"Кохаю без всяких "але": Кацурін ніжно привітав Дорофєєву з 35-річчям та показав милі фото з нею
24tv
2025-04-21T11:51:07Z
Диван зачекає: куди піти у Києві на цьому тижні, 21 - 25 квітня
VGorode
2025-04-21T11:30:40Z
Цирк чи шик: мережу збурив тренд на смугасті ванни — що кажуть експерти
24tv
2025-04-21T11:27:54Z
Євробачення-2025: яке місце Україна посяде у фіналі конкурсу
GlavRed
2025-04-21T11:27:12Z
Найбільша мрія, – відомий телеведучий втретє став батьком і показав перші кадри донечки
24tv
2025-04-21T10:30:58Z
Фільм Параджанова «Тіні забутих предків» повертається у прокат в оновленій версії
УкраинФорм
2025-04-21T10:09:53Z
Чоловік завдяки прибиранню на горищі розбагатів на $24 тисячі: що він знайшов
Фокус
2025-04-21T10:00:05Z
Україна представила на виставці у Японії видання друкарні «Фактор-Друк», відновленої після обстрілу
УкраинФорм
2025-04-21T09:41:30Z
Хлопець спеціально підпалив будинок, щоб побачити пожежників: що було далі
24tv
2025-04-21T12:15:02Z
У Святошинському районі затримано двох молодиків, які ховали психотропи у парку
ГЛАВКОМ NET
2025-04-21T12:06:11Z
В Одесі члени громадської організації викрадали людей, прикидаючись працівниками ТЦК
Комсомольская правда
2025-04-21T11:49:52Z
У Німеччині госпіталізували людей внаслідок вибуху акумулятора електросамоката
Европейская правда
2025-04-21T11:49:34Z
У Південній Кореї чоловік із вогнеметом намагався спалити мешканців будинку
Украина Криминальная
2025-04-21T11:48:32Z
На Одещині зловмисники видали себе за військовослужбовців ТЦК та незаконно позбавили волі чоловіка
Украина Криминальная
2025-04-21T11:45:47Z
У Польщі гасять пожежу в національному парку неподалік кордону з Білоруссю
Европейская правда
2025-04-21T11:42:56Z
У Малині затримали підозрюваного у замаху на вбивство
Украина Криминальная
2025-04-21T11:27:57Z
На відпочинковій базі під Львовом відвідувач стріляв у чоловіка та жінку
24tv
2025-04-21T11:15:27Z
Окупанти біля Торецька намагалися прорватися на мотоциклах – ЗСУ їх зупинили
24tv
2025-04-21T12:21:43Z
Повернувся з полону боєць 68-ї бригади Дмитро Дерлиця з Тернопільщини
УкраинФорм
2025-04-21T12:15:38Z
У Києві на тиждень обмежать пішохідний рух у підземних переходах на Майдані та Європейській площі
УкраинФорм
2025-04-21T12:15:00Z
В Ужгороді - пік цвітіння сакур
УкраинФорм
2025-04-21T12:12:07Z
На Херсонщині цьогоріч видали житлових сертифікатів на більш як ₴142 мільйони
УкраинФорм
2025-04-21T12:12:03Z
У Києві обмежать рух транспорту Хрещатиком та Берестейським проспектом
AutoCentre
2025-04-21T12:07:49Z
Прогноз погоди у Львові на 22 квітня: температура наблизиться до рекордної позначки
Политека
2025-04-21T12:00:06Z
"Великоднє перемир'я" на прикордонні: у ДПСУ розповіли про російські обстріли та спроби штурмів
24tv
2025-04-21T11:57:48Z
Похолодання вдарить в Україні: стала відома дата дуже низьких температур
GlavRed
2025-04-21T11:57:16Z
Скільки годин має спати собака: ветеринар дав несподівану відповідь
GlavRed
2025-04-21T12:21:27Z
Як захистити гараж від злому за допомогою звичайної локшини для басейну: практичний лайфхак
24tv
2025-04-21T12:18:13Z
Що додати у борошно, щоб не заводились міль та жучки
Знай
2025-04-21T11:52:46Z
Ці парфуми, кажуть, неможливо змити навіть у душі
24tv
2025-04-21T11:15:25Z
Ресторанний бізнес "відштовхнувся від дна". На відкриття яких закладів варто очікувати
Лига
2025-04-21T10:51:19Z
Потрібно всього 2 порошки: як за день позбутися мурах на ділянці
GlavRed
2025-04-21T10:27:54Z
Забудьте про Санторіні і Крит: секретний острів у Греції стане вашим улюбленим місце біля моря
24tv
2025-04-21T10:24:00Z
Як збільшити врожай полуниці вдвічі - змініть послідовність робіт на грядці
Gazeta UA
2025-04-21T10:03:46Z
Острів Санторіні під загрозою: вчені досліджують підводний вулкан
Факти ICTV
2025-04-21T10:01:25Z
Скільки відсотків відраховують від зарплати до Пенсійного фонду
24tv
2025-04-21T12:21:02Z
Українські аграрії засіяли понад 1,7 млн га ярих культур
Agravery
2025-04-21T12:10:58Z
Бізнес на паливі: у скільки обійдеться збудувати автозаправку в Україні
24tv
2025-04-21T12:09:34Z
Пенсія за вислугу років вчителям у 2025 році: розмір та як розраховується
Факти ICTV
2025-04-21T12:03:04Z
Житлова субсидія перерахована: де перевірити розмір
24tv
2025-04-21T12:00:56Z
Китай застеріг країни від укладення торгових угод із США
ГЛАВКОМ NET
2025-04-21T11:55:32Z
Чи перерахують пенсії працюючим пенсіонерам у 2025 році
24tv
2025-04-21T11:39:28Z
Подорожчання круп у Харкові: супермаркети переписали ціни, що буде з вартістю надалі
Политека
2025-04-21T11:33:47Z
Органічний підрозділ Астарти повторно підтвердив сталість виробництва
AgroPortal
2025-04-21T11:30:39Z
Перед історичним півфіналом: помер колишній головний тренер Буковини
24tv
2025-04-21T12:18:58Z
Непереможний боксер розповів, як бій проти українця зробить із "Бізнесмена" суперзірку боксу
24tv
2025-04-21T12:18:15Z
Жіноче Євро-2027 із футзалу: стала відома дата жеребкування кваліфікації
ГЛАВКОМ NET
2025-04-21T12:12:11Z
Матч "Ліона" у чемпіонаті Франції перервали на годину через влучання предмета в голову судді
ZN UA
2025-04-21T12:10:00Z
Українка Онофрійчук виграла п'ять медалей на Кубку світу з художньої гімнастики в Баку
24tv
2025-04-21T12:00:41Z
Форт може покинути Барселону влітку
Football.ua
2025-04-21T11:58:08Z
Манчестер Сіті та Астон Вілла ведуть бій за місце в Лізі чемпіонів: хто фаворит у топ-матчі АПЛ
24tv
2025-04-21T11:39:17Z
Шахтар позбавив сенсу Класичне, дербі — за фаворитами та "червона" Зоря. Підсумки 25-го туру УПЛ
Football.ua
2025-04-21T11:31:07Z
На фронті загинув український регбіст
ГЛАВКОМ NET
2025-04-21T11:21:09Z
Telegram не розкривав особисті повідомлення спецслужбам — Дуров
InternetUA
2025-04-21T12:16:34Z
Простенький Android-смартфон обійшов iPhone 16 Pro у порівнянні якості екранів
InternetUA
2025-04-21T12:01:19Z
У WhatsApp з'явиться вбудований перекладач повідомлень
InternetUA
2025-04-21T11:46:22Z
ОАЕ планують довірити ШІ написання законів. Експерти попереджають про галюцинації
Лига
2025-04-21T11:42:19Z
У Мережі перерахували найкращі смартфони зі стилусом на 2025 рік
InternetUA
2025-04-21T11:31:27Z
Найкращі смартфони Google Pixel: топ 3 моделі, які сподобалися експертам
Фокус
2025-04-21T11:30:46Z
Суперечить термодинаміці? Студент випадково створив рідину, що постійно відновлює форму
ITC
2025-04-21T11:27:46Z
Де захована миша: лише геній побачить її за 5 секунд
GlavRed
2025-04-21T11:27:25Z
Повстання не сьогодні! 70% роботів не дістались фінішу в першому забігу проти людей
ITC
2025-04-21T11:27:07Z
Дивовижно, цей Понтіак вижив після масового знищення реплік з менше ніж 1 тисячею миль на одометрі
Топ Жир
2025-04-21T12:15:28Z
Citroen C4 виходить на український ринок у новому вигляді
360ua.news
2025-04-21T12:00:39Z
Напарник Ферстаппена потрапив в аварію на старті гонки Формули-1: відео зіткнення
24tv
2025-04-21T10:51:52Z
Перший електричний седан від компанії Leapmotor під назвою B01
Топ Жир
2025-04-21T10:45:57Z
Продажі нового Opel Combo та Opel Combo Electric в Україні набирають обертів!
AutoCentre
2025-04-21T10:37:13Z
Новий гібридний мінівен Buick розсекретили до прем’єри
AutoCentre
2025-04-21T10:34:37Z
BYD розгортає повний драконів стиль на автосалоні у Шанхаї, демонструючи концепції ЕВ
Топ Жир
2025-04-21T09:45:20Z
Marchi Mobile пропонує будинок на колесах за $3 мільйони
AutoCentre
2025-04-21T09:03:59Z
Новий трирядний електричний кросовер Nio L90
Топ Жир
2025-04-21T09:00:10Z