Протягом січня-вересня фактична чисельність працівників державних органів в Україні скоротилася на 5,3 тисячі осіб.
Мінфін повідомив, що станом на 1 жовтня у 107 органах державної влади фактично працювали 170,5 тис. осіб. Впродовж третього кварталу число держслужбовців зменшилося на 2,6 тис. осіб.
Серед антилідерів — Державна податкова служба (з початку року кількість працівників зменшилась на 2,1 тис. осіб), апарати місцевих та апеляційних судів (765 осіб), Держпродспоживслужба (731), Держгеокадастр (546) і Держказначейство (538 осіб).
Водночас зросла чисельність працівників Пенсійного фонду (на 1,5 тис. осіб), Мін’юсту (586 осіб) і БЕБ (346 осіб).
Загалом в органах державної влади станом на кінець III кварталу функціонували (без урахування сектору безпеки й оборони) секретаріат Кабміну та 17 міністерств, 20 служб, 14 агентств, чотири інспекції, чотири комісії, вісім інших державних органів, чисельність яких встановлюється урядом.
Також чиновники працюють у дев'яти державних органах, чисельність яких не встановлюється Кабміном, 24 місцевих державних адміністраціях і шістьох органах судової влади.
LIGA.net нагадала, що раніше уряд дозволив звільняти державних службовців за станом здоров'я, якщо вони мають право на дострокову пенсію. Постановою Кабміну №1085 від 13 жовтня доповнений порядок розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця. Йдеться про виявлення невідповідності працівника займаній посаді за станом здоров’я за наявності в нього права на призначення дострокової пенсії за віком.
Підставою для звільнення тепер є «медичний висновок про неможливість виконання державним службовцем службових обов’язків за станом здоров’я».