Світ стоїть на роздоріжжі, але поступово докладаються зусилля із впровадження Української формули миру.
Про це 10 листопада заявив президент України Володимир Зеленський під час відеовиступу на Паризькому форумі миру.
– Я радий можливості звернутися до вас і вдячний, що в такі складні, турбулентні часи Паризький форум миру залишається дієвим і робить свій внесок у глобальну співпрацю. І – що справді важливо для глобальної стабільності – він зміцнює співпрацю між Європою та Африкою, Азією, Латинською Америкою, – розпочав український лідер.
Глава держави наголосив, що сьогодні “світ стоїть на роздоріжжі”.
– Локальні війни можуть спровокувати глобальний колапс. Страждання, яких зазнає та чи інша нація, можуть затягнути у прірву сусідні народи. Але світ не приречений на катастрофи й страждання. Ми здатні зробити правильний поворот, – наголосив президент.
Володимир Зеленський впевнений, що саме співпраця та єдність усіх, хто справді цінує мир, може запобігти катастрофам і зупинити страждання народів.
– У цьому важлива кожна нація! Про це важливо пам’ятати. Немає кількох “великих”, які нібито можуть щось вирішувати за всіх у світі. Усі народи рівні, і кожен народ заслуговує на повагу. Тільки такий підхід може реалізувати право кожної дитини кожного народу на світ, у якому буде більше прикладів досягнення миру, ніж історій його руйнування, – заявив український лідер.
Глава держави нагадав, що ним була запропонована Українська формула миру, яка має на меті захистити український народ і створити глобально значущий прецедент відновлення чесного миру.
– Я розраховував на глобальні зусилля, на об’єднання світової більшості, на співпрацю, яка об’єднує всі континенти. І поступово ми цього досягаємо, – сказав він.
Володимир Зеленський подякував кожному з учасників, хто підтримує ці зусилля з реалізації Формули миру і закликав “примножувати єдність і спільні зусилля заради того, щоб дати світові необхідні відповіді на наявні глобальні питання”.
– Складні питання. Але немає таких труднощів, які не можна було б подолати єдністю людей, – додав він.
Український президент окремо подякував Франції та президент Еммануелю Макрону за “непохитну віру в глобальну співпрацю, за нові формати такої співпраці, за їхню невичерпну енергію в роботі над об’єднанням світу”.
Також глава української держави подякував президенту Європейської Ради Шарлю Мішелю за “лідерство й за те, що спрямовуєш силу Європи на глобальне благо”.