Хоча хвороба Крона досі залишається невиліковною, вчені впевнені, що рання діагностика захворювання дасть шанс знайти можливий метод боротьби з ним.
Нещодавнє дослідження, проведене вченими з Інституту Френсіса Кріка у Великій Британії, та Ольборзького університету в Данії, дало змогу домогтися значного прогресу в ранньому виявленні хвороби Крона — різновиду запального захворювання кишківника (ЗЗК), що не має лікування. Під час дослідження було проаналізовано результати аналізів приблизно 20 000 пацієнтів із хворобою Крона за десять років до постановки їм діагнозу, пише ScienceAlert.
У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найцікавіші новини зі світу науки!
Дослідження було спрямоване на виявлення незначних змін у 17 біомаркерах, включно з показниками запалення та рівнем мінералів, таких як залізо. Ці зміни почали проявлятися приблизно за вісім років до офіційного діагнозу хвороби Крона і за три роки до виразкового коліту, іншої форми ЗЗК.
Хоча наявні біомаркери продемонстрували лише скромну здатність передбачати розвиток ЗЗК, імунолог Джеймс Лі наголосив на важливості отриманих результатів, підкресливши можливість розроблення методів профілактики та раннього лікування.
Результати дослідження особливо актуальні у зв'язку з тим, що захворюваність на ЗЗК, яка зазвичай вражає людей молодого віку, зростає в усьому світі. Раніше практично не було конкретних доказів наявності доклінічної стадії у цих захворювань, проте дане дослідження дає змогу припустити, що вона може тривати довше, ніж вважалося раніше.
Очікується, що під час подальших досліджень буде з'ясовано, чи можуть ранні втручання зменшити наслідки ЗЗК або запобігти його виникненню. Як зазначає молекулярний дослідник Марі Вестергаард, розуміння походження хвороби Крона та супутніх захворювань залишається одним із ключових завдань учених. Це дослідження дає надію на більш раннє виявлення та покращення якості життя потенційних пацієнтів із ЗЗК.
Раніше Фокус писав про те, що, на думку вчених, гравітація провокує синдром подразненого кишечника. Дослідники заявили, що знайшли причину розвитку синдрому подразненого кишечника.
Також Фокус писав про вплив генів, відповідальних за розвиток синдрому подразненого кишечника, на нашу психіку. Вчені виявили генетичний зв'язок між синдромом подразненого кишківника і такими розладами, як тривога і депресія.
Цей матеріал має виключно інформаційний характер і не містить порад, які можуть вплинути на ваше здоров'я. Якщо ви відчуваєте проблеми, зверніться до фахівця.