MY.UAНовини
Важливий елемент війни на морі: що відомо про українські морські дрони та де їх застосовували
Важливий елемент війни на морі: що відомо про українські морські дрони та де їх застосовували

Важливий елемент війни на морі: що відомо про українські морські дрони та де їх застосовували

Рівно рік тому Україна започаткувала історію першого в світі флоту морських дронів. Невеликі надводні апарати змінили ситуацію в Чорному морі, ставши реальною загрозою для російського флоту.

Що відомо про українські морські дрони та операції за їх участю – далі в матеріалі.

Флот морських дронів: з чого все почалося

Історія створення першого в світі флоту морських дронів бере свій початок з 11 листопада 2022 року. Саме тоді був оголошений збір коштів на формування флоту через фандрейзингову платформу United24.

Зараз дивляться

Зазначалося, що головним завданням безекіпажних ударних катерів є “захист акваторії українських морів і мирних міст від крилатих ракет, які російські війська запускають із кораблів”. Серед інших завдань – розблокування зернового коридору для цивільних торгових суден і виконання секретних місій.

Фото: Михайло Федоров / Telegram

Для початку ставилася мета зібрати кошти на 100 морських дронів української розробки. Вартість одного апарата становить 10 млн грн.

Лише вдалося зібрати понад 120 млн грн. А за три дні люди з усього світу задонатили понад 200 млн грн.

Станом на початок березня 2023 року до ініціативи долучилися понад 50 компаній. А сума добровільних внесків перетнула позначку в 500 млн грн.

Перший морський дрон, на який зібрали кошти, отримав – на честь деокупованого Збройними силами України міста. Дата звільнення – 11 листопада – збіглася з днем запуску збору коштів на флот.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

Для ще трьох перших дронів Севастополь, Маріуполь та Бахмут.

Народ Литви разом із журналістом Андрюсом Тапінасом зібрали кошти , обравши для них красномовні назви: Peace Да, Peace Дец і Peace Дюк.

Що відомо про характеристики морських дронів

Загальні тактико-технічні характеристики морських дронів оприлюднено на сайті :

  • довжина апарата становить 5,5 м;
  • повна вага може сягати 1000 кг;
  • операційний радіус дії – до 400 км, а дальність ходу – до 800 км;
  • автономність – до 60 годин;
  • бойове навантаження – до 200 кг;
  • максимальна швидкість – 80 км/год.

Дрони оснащені: системою автопілотування; відеопідсистемами (зокрема нічного бачення); спеціальним зв’язком, захищеним від впливу ворожих засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ); резервними модулями зв’язку та бойовою частиною.

Фото: United24

До комплекту також входить наземна автономна станція управління, системи транспортування та зберігання дронів.

На United24 є коротке відео, на якому продемонстровано деякі деталі та зовнішній вигляд безпілотних надводних апаратів.

Зазначається, що це “унікальна українська розробка” багатопрофільного призначення. Морські дрони здатні брати участь у:

  • дальній розвідці;
  • спостереженні за береговою активністю;
  • супроводі та підтримці традиційного флоту;
  • конвоюванні торгових суден;
  • коригуванні ракетних уражень та артилерії.

Крім того, вони можуть захищати українські пункти базування та протидіяти десантним операціям ворога.

– Морські дрони – унікальний продукт, створений українцями під час повномасштабного вторгнення для боротьби з Чорноморським флотом РФ, – наголосив віцепрем’єр – міністр цифрової трансформації .

Що відомо про модифікації морських дронів

Морські дрони – це засекречена українська розробка. Тому із зрозумілих причин офіційні дані про кількість виготовлених апаратів та їх різновиди не озвучувалися.

У Міністерстві цифрової трансформації нещодавно зазначали, що “сьогодні вже є декілька модифікацій та моделей такого озброєння”, не навівши інших деталей.

Та все ж деяку інформацію можна знайти у відкритих джерелах.

• Magura V5

Наприкінці липня цього року українське державне підприємство Спецтехноекпорт представило новітню розробку – морський автономний дрон Magura V5 на міжнародній виставці озброєння в Туреччині. Про це, зокрема, писала .

Назва дрону має подвійне значення. По-перше це абревіатура: Maritime Autonomous Guard Unmanned Robotic Apparatus –морський автономний охоронний безпілотний роботизований апарат. А по-друге, Магура в слов’янській міфології – крилата та войовнича дочка громовержця Перуна, яка підбадьорює воїнів на полі бою.

Журналісти з посиланням на Спецтехноекпорт повідомляли, що Magura V5 має такі тактико-технічні характеристики:

  • довжина – 5,5 м, ширина – 1,5 м, висота над ватерлінією – 0,5 м;
  • крейсерська швидкість – 22 морських вузли (40,7 км/год), а максимальна – 42 вузлів (майже 78 км/год);
  • дальність роботи – 450 морських миль (близько 833 км);
  • навантаження – 320 кг (тобто дрон може нести близько 300 кг вибухівки);
  • керування за допомогою супутникового зв’язку або радіомережі;
  • відеокамера на носі дрона, яка передає зображення в режимі онлайн.

У матеріалі BBC йдеться, що цей безекіпажний катер може виконувати цілу низку завдань: спостереження, розвідка, патрулювання, пошуково-рятувальна операція, мінна боротьба, охорона флоту і виконання бойових завдань.

Обслуговувати дрон можуть лише декілька осіб, включно із оператором. Не виключено, що Magura V5 може працювати роєм, тобто в складі кількох безпілотників.

За кілька днів після виставки в Туреччині американський оприлюднив ексклюзивний сюжет про новітній український морський дрон.

У відео показали апарат, зовні схожий на Magura V5. Зазначалося, що дрони здатні перевозити до 300 кг вибухівки на відстань до 800 км.

А у вересні компанія Спецтехноекспорт з виставки в Лондоні, на яких можна помітити виставковий зразок Magura V5.

Фото: Spetstechnoexport
Фото: Spetstechnoexport

– Наприкінці 2022 року було презентовано дрон, який міг плавати на відстань 400 км і нести на борту 200 кг вибухівки. Magura – це новий етап. Збільшено у два рази відстань плавання до 800 км. Збільшено бойову частину до 350 кг, – зазначав військово-політичний оглядач групи Інформаційний спротив .

• Морський малюк

Достеменно відомо і про ще один вид надводних дронів – Морський малюк (SeaBaby). Вони є технічною розробкою Служби безпеки України.

Фото: СБУ

Спецслужба показала, як виглядають ці безпілотники, 16 серпня.

– Виготовлення наших дронів здійснюється на одному з підземних виробництв на території України. Сьогодні в процесі розробки і реалізації в нас дуже багато різних цікавих операцій, зокрема в акваторії Чорного моря, – наголосив глава СБУ Василь Малюк .

За його словами, до цієї розробки не мають стосунку жодні приватні компанії. Над виготовленням SeaBaby працює колектив СБУ, якому допомагають цивільні інженери та айтішники.

• Кілька поколінь дронів

Незалежний військовий OSINT-аналітик, фахівець із морських військових питань Ейч-Ай Саттон (H I Sutton) виділив кілька поколінь українських морських дронів.

– Деякі з них можуть мати стосунок до ВМС України або можуть бути розроблені спецслужбами. Інші можуть бути приватними ініціативами, що спираються на комерційне чи краудфандингове фінансування, – вважає експерт.

До першого покоління морських дронів аналітик відніс апарати, які “є чимось середнім між гідроциклом та каное”. Вони, вірогідно, здійснили атаку на російські кораблі біля Севастополя 29 жовтня 2022 року. Саме на ці дрони, ймовірно, оголошували збір коштів на United24 рік тому.

До другого покоління, на думку Саттона, належать дрони Magura V5.

Ще одне покоління – Морський малюк (SeaBaby), який “здається більшим, ніж Magura, але таким же компактним”.

За словами аналітика, біля Севастополя “також були помічені більш прості морські дрони”, однак незрозуміло, несли вони бойове навантаження чи використовувалися як приманки.

• Підводні морські дрони

Відомо, що Україна працює і над підводними морськими дронами. Зокрема, був презентований проєкт дрона Марічка, . Розробники стверджували, що цей апарат здатен знищувати десантні кораблі, катери, субмарини, ракетоносії, берегові укріплення та опори мостів на відстані понад 1 тис. км.

Марічка може тривалий час перебувати в режимі очікування і запускатись за таймером або сигналом для виконання завдання.

Ще один підводний дрон, про який повідомлялося, (Toloka TLK-150). Це доволі невеликий апарат завдовжки 2,5 м.

TLK-150 має високу щоглу з камерами та засобами зв’язку. Не виключено, що камера може застосовуватися як перископ для збору розвідданих поблизу ворожого берега.

За даними ЗМІ, Україна має проєкти і двох більших моделей дронів – TLK-400 та TLK-1000.

Операції з морськими дронами

Українські морські дрони уже продемонстрували, що здатні дістати кораблі РФ практично в будь-якій точці Чорного моря.

– Ми бачимо, як технологічна розробка вартістю $250 тис. дозволяє оборонятися від кораблів, які коштують $50 млн чи навіть $1 млрд. Разом українці створюють технологічну історію, – зазначав з цього приводу віцепрем’єр .

Окупанти ще у вересні стверджували, що виявили біля берегів Севастополя “невпізнаний безпілотний надводний апарат”.

Проте перша підтверджена атака на російські судна сталася 29 жовтня 2022 року кораблі Чорноморського флоту РФ у районі бухти тимчасово окупованого Севастополя.

У РФ тоді лише тральщика Иван Голубец. Однак та OSINT-аналітики повідомляли про ураження , зокрема фрегата Адмирал Макаров. Він є носієм крилатих ракет Калібр, якими РФ обстрілює України. Після затоплення крейсера Москва цей фрегат вважався флагманом російського Чорноморського флоту.

Згодом Україна підтвердила причетність до цієї атаки та ураження трьох російських кораблів.

– 29 жовтня 2022-го сталася перша морська атака в історії, здійснена виключно безпілотними засобами. Морські дрони атакували російський флот у Севастополі. Вони вразили три кораблі РФ, зокрема флагман . Росія втратила беззаперечну перевагу на воді, – наголошується Офісу президента України.

Після цієї операції Росія оголошувала .

24 травня 2023 року російський розвідувальний корабель Иван Хурс. Під удари судно потрапило в акваторії Чорного моря після проходження протоки Босфор.

Ще однією знаковою операцією стало друге ураження незаконно збудованого Керченського (Кримського) мосту, який з’єднує тимчасово окупований Крим із територією РФ. 17 липня 2023 року. Тоді повністю обвалився один проліт, і ще один був пошкоджений.

Про те, що до цього причетні українські дрони, спочатку повідомляли ЗМІ з посиланням на джерела в Службі безпеки.

Згодом це . За його словами, Керченський міст успішно атакували надводні дрони Морський малюк (SeaBaby), обладнані бойовою частиною у 850 кг вибухівки. Вони вдарили по опорі мосту в ніч на 17 липня.

Операцію провели спільно СБУ та Військово-морські сили ЗСУ.

Спецслужба також передала CNN застосування безпілотників для липневої атаки на міст. На відео видно екран пілота за кілька хвилин до того, як дрон доставив вибухівку до однієї з бетонних опор.

Крім того, джерела в службі надали CNN записи з камер відеоспостереження, на яких видно момент удару одного безпілотника по дорожній ділянці мосту, а потім ще один удар по залізничній ділянці з протилежного напрямку.

4 серпня СБУ провела спецоперацію в бухті Новоросійська (Краснодарський край РФ). Було пошкоджено великий десантний корабель .

У цьому випадку був застосований дрон SeaBaby з 450 кг вибухівки. Корабель дістав серйозну пробоїну, що унеможливило виконання ним бойових завдань.

Морський малюк попрацював і в ніч на 5 серпня, підбивши російський нафтовий у районі . Дрон був оснащений 450 кг бойової частини. Танкер транспортував паливо для російських військ.

18 серпня окупанти на два судна Чорноморського флоту РФ: сторожовий корабель Пытливый і патрульний Василий Быков.

А в ніч проти 14 вересня українські військові вразили в Чорному морі російські Василий Быков та Сергей Котов. Цей факт . Судно Сергей Котов отримало пошкодження ґвинта та пробоїну.

Цього ж дня експериментальний дрон СБУ російський ракетний поблизу Севастопольської бухти. Судно зазнало значних пошкоджень, втратило хід і накренилося на правий борт. Тож окупантам довелося його .

11 жовтня дістав пошкодження великий патрульний корабель . Це сталося поблизу окупованого Севастополя.

А 13 жовтня для Чорноморського флоту РФ. Того дня неподалік Севастополя був вдруге уражений корабель Павел Державин, а також буксир Профессор Николай Муру, який прямував йому на допомогу.

Крім того, на рейді в Севастополі 13 жовтня вибухнув проєкту 21631 . ЗМІ з посиланням на джерела в СБУ стверджували, що ці атаки здійснили дрони Морський малюк з експериментальним озброєнням.

Остання з відомих успішних операцій відбулася в ніч на 10 листопада в районі бухти біля селища Чорноморське в окупованому Криму. Її реалізувало Головне управління розвідки.

Внаслідок атаки надводних ударних дронів були знищені : один – проєкту 1176 Акула, інший – проєкту 11770 Серна.

В момент атаки на суднах перебував екіпаж та завантажена броньована техніка, зокрема БТР-82. Обидва судна .

РФ використовувала малі десантні катери класу Серна під час окупації острова Зміїний – для перекидання військової техніки та десанту. Таке судно може вміщати до 45 тонн вантажу та 92 особи. Росіяни також розміщували на борту таких катерів зенітно-ракетні комплекси Тор для прикриття свого угруповання на Зміїному та в Чорному морі.

Створення бригади морських дронів

У складі Військово-морських сил ЗСУ сформували окрему бригаду морських дронів. Про це стало відомо з нагоди Дня Незалежності України 24 серпня 2023 року.

Тоді на Софійській площі в центрі Києва президент Володимир Зеленський вручав державні нагороди, відзнаки військовим частинам і бойові прапори зі стрічками з почесними найменуваннями.

Бойовий прапор отримала і 385 окрема бригада морських безпілотних комплексів спеціального призначення ВМС ЗСУ.

Про цю бригаду відомо небагато. На речник ВМС Дмитро Плетенчук розповів, що вона використовує різні типи дронів: підводні та надводні, для розвідки, розмінування та вогневого ураження ворога.

За словами Плетенчука, росіяни намагаються уникати зустрічі із морськими дронами.

– Вони намагаються ховатися за тимчасово окупованим Кримом… Російські кораблі здебільшого знаходяться або в себе в бухтах, де вони захищені боновими загородженнями та різними системами охорони. Або тримаються ближче до Новоросійська – це друга військово-морська база у Чорному морі ЧФ РФ. Основна – це Севастополь, – пояснював він.

Вплив на ситуацію в Чорному морі

Безекіпажні катери змінили баланс сил у Чорному морі. Після серії ударів і спецоперацій України окупанти були змушені із бухти Севастополя у Новоросійськ.

В українській розвідці пояснювали, що морські дроні – досить ефективний спосіб боротьби із флотом РФ, оскільки ціна такого безпілотника неспівставна з вартістю бойового корабля.

За словами керівника ГУР , ці БпЛА є зброєю, яка допомагає паралізувати діяльність російського флоту, попри те, що окупанти знищують 60-70% дронів.

Як зазначив у коментарі Фактам ICTV військовий експерт, керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко, надводні дрони відіграють дуже важливу роль у нинішній війні в Чорному морі.

– Україна має значні успіхи у війні на морі. Свідченням цього є те, що завдаються удари по російських кораблях, ракетних катерах, десантних суднах, – пояснив Мусієнко.

Військовий експерт додав, що ворог зараз остерігається активної діяльності, виходів у море, особливо в північно-західну акваторію, оскільки боїться наших морських дронів.

– Це один із тих видів озброєння, який якраз допоможе нам знищити Чорноморський флот, або зменшити його можливості. Надводні дрони і ракети – це те, що працює, – наголосив Мусієнко.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Погода в Україні 23 листопада: мокрий сніг та дощ
Комсомольская правда
2024-11-22T12:08:48Z
У Києві дії хуліганів спричинили зупинку міської електрички на Дарниці
Khreschatyk
2024-11-22T12:06:06Z
На Київщині дороги посипають протиожеледними сумішами та очищають від снігу, — КОВА
Khreschatyk
2024-11-22T12:04:22Z
Жах у Сумах: "Шахеди" зі шрапнеллю атакували житлові будинки
TSN
2024-11-22T12:03:39Z
Підірвав гранати у сільраді на Закарпатті: суд виніс вирок депутату
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T12:01:26Z
На вулиці Куликівській тимчасово заборонять рух транспорту
Мій Харків
2024-11-22T11:59:29Z
Армія РФ атакувала Дніпропетровщину - пошкоджена інфраструктура
УкраинФорм
2024-11-22T11:54:13Z
СБУ і Нацполіція ліквідували нові «схеми для ухилянтів» у трьох вишах України
Украина Криминальная
2024-11-22T11:51:32Z
У Києві віддали під забудову відовий "Дворик з воронами"
Khreschatyk
2024-11-22T11:40:55Z
Уряд подав до Ради два законопроєкти на підтримку захисників
УкраинФорм
2024-11-22T12:09:50Z
США планують переглядати ядерну доктрину – The New York Times
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T12:09:41Z
Швеція готує значну інвестицію у виробництво Україною власної далекобійної зброї
Европейская правда
2024-11-22T12:07:23Z
"Рубеж" чи "Орешник": аналітик сказав, чим Росія могла вдарити по Дніпру
24tv
2024-11-22T12:04:23Z
Кремль окреслив свою реакцію на постачання ракет Україні
360ua.news
2024-11-22T12:04:22Z
Росія атакувала Суми "Шахедами" зі шрапнеллю: що про них відомо та наскільки небезпечні
24tv
2024-11-22T12:04:12Z
У ЗМІ заявили, що урядовий квартал не працює через загрозу нового удару: що кажуть в ОП
24tv
2024-11-22T12:01:59Z
«Байден хоче Третю світову». Проросійські телеграм-канали — про дозвіл бити ракетами великої дальності вглиб Росії
Детектор М
2024-11-22T12:01:51Z
Борис Пісторіус відмовився від боротьби за посаду канцлера Німеччини
360ua.news
2024-11-22T12:00:43Z
«Той птах, що п’є сльози. Книга 1: Серця наґів» Лі Йондо: яскраве фентезі з азійською душею. Рецензія ITC.ua
ITC
2024-11-22T12:05:18Z
EL Кравчук заговорив на тему сексуальної орієнтації: що для співака важливо в людях
24tv
2024-11-22T12:04:35Z
У Києві відкрилася виставка невідомих робіт Марії Примаченко та Марії Галушко
УкраинФорм
2024-11-22T11:54:50Z
Віра Брежнєва зі сльозами розкрила свої страхи після розлучення з Меладзе: "Застара для стосунків"
TSN
2024-11-22T11:51:00Z
«У втрачених землях»: новий погляд на Мілу Йовович у ролі Сірої Еліс в екранізації темного фентезі Джорджа Мартіна
ITC
2024-11-22T11:43:13Z
Біллі Айліш названо артисткою 2024 року за версією Apple Music
Комсомольская правда
2024-11-22T11:43:10Z
"Хоче в кадр": Олександр Педан розповів про захоплення молодшого сина
GlavRed
2024-11-22T11:42:41Z
Олена Мозгова показала рідкісне фото своєї мами-красуні з 9-річною онукою
TSN
2024-11-22T11:33:18Z
Ада Роговцева вперше після госпіталізації звернулась до своїх глядачів: "Нас ніхто не захистить"
24tv
2024-11-22T11:33:11Z
Пошкоджений "Охматдит" відновлює прийом маленьких пацієнтів
Khreschatyk
2024-11-22T12:09:47Z
Що таке стокгольмський синдром та як він проявляється
24tv
2024-11-22T12:04:22Z
Чи потрібно чистити печериці перед приготуванням: господині будуть здивовані
GlavRed
2024-11-22T11:58:40Z
Для здорового кишечника: 5 речей, які потрібно робити щоранку
Фокус
2024-11-22T11:45:47Z
Чи справді корисний чай з корицею та чи варто його вживати
24tv
2024-11-22T09:42:20Z
Зміна клімату сильно вдарить по алергікам – Euronews
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T09:33:43Z
Наскільки корисна хурма і в яких випадках вона може нашкодити
24tv
2024-11-22T09:21:55Z
Neuralink Ілона Маска почне випробування на людях у ще одній країні після отримання дозволу
24tv
2024-11-22T08:12:42Z
Знайшли нові корисні властивості кави та чаю
24tv
2024-11-22T08:07:50Z
Жеребкування плей-оф Ліги націй: сьогодні Україна дізнається наступного суперника
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T12:11:55Z
Гвардіола подовжив контракт з "Манчестер Сіті": на скільки розрахована нова угода
TSN
2024-11-22T11:30:22Z
Зеленський позбавив державних нагород двох представників спорту, які зрадили Україну
24tv
2024-11-22T10:57:35Z
Микола Матвієнко увійшов до топ-10 гвардійців збірної України з футболу
УкраинФорм
2024-11-22T10:37:24Z
"На кордоні гравця забрали до ТЦК": двоє українських волейболістів не повернулися з Бельгії після матчу
TSN
2024-11-22T10:33:22Z
Мендеш пропустить найближчий матч ПСЖ
Football.ua
2024-11-22T10:23:43Z
Мірзоєв здобув для України «срібло» молодіжного Євро з тхеквондо
УкраинФорм
2024-11-22T10:05:46Z
Ван де Вен має шанс повернутися на поле до Нового року
Football.ua
2024-11-22T09:20:38Z
Забарний перебуває на радарі трьох грандів АПЛ
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T09:12:32Z
День сина: чому в Україні не варто відзначати це свято 22 листопада
24tv
2024-11-22T12:09:57Z
Зеленський заявив про план виготовити 3 тисячі ракет: Forbes проаналізував, наскільки це можливо
24tv
2024-11-22T12:09:10Z
Чоловік анулював шлюб, коли побачив медичну книжку дружини: що вона приховала про себе
Фокус
2024-11-22T12:03:52Z
Росія може мати до 10 одиниць нової балістичної ракети, якою вдарила по Дніпру - ГУР
УкраинФорм
2024-11-22T12:01:13Z
У швейцарській церкві встановили ШІ-Ісуса в сповідальні — відвідувачі назвали спілкування з ним «духовним досвідом»
ITC
2024-11-22T11:46:24Z
Дружина власника Playboy: як шукала Гефнеру дівчат, про шлюб і відверті зйомки в його будинку
Вива
2024-11-22T11:45:47Z
Чим Росія атакувала Дніпро 21 листопада? Розвідка розкрила деталі
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T11:43:46Z
Рятівники та музиканти ТНМК запустили навчання з підготовки до відключень світла в Україні
Комсомольская правда
2024-11-22T11:43:04Z
Несолодке життя в СРСР: найдивніші "смаколики" для дітей часів радянщини
GlavRed
2024-11-22T11:37:05Z
Блокування рахунків через неявку за повісткою: як отримати доступ до власних коштів
Фокус
2024-11-22T12:06:21Z
Україна зможе отримати 50 мільярдів доларів від G7: куди планують витратити ці кошти
24tv
2024-11-22T11:57:48Z
Іспанія оштрафувала Ryanair та інших лоукостерів за стягнення плати за ручну поклажу
Европейская правда
2024-11-22T11:55:03Z
Які квартири в Україні подорожчали за рік найбільше: актуальні цифри
24tv
2024-11-22T11:54:31Z
Інтеграція бізнесів та спільне виробництво продукції: Україна та Італія налагоджують економічні зв’язки
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T11:51:07Z
Уряд виділив 250 мільйонів на продовження будівництва магістральних водогонів на півдні України
УкраинФорм
2024-11-22T11:48:12Z
Як обрання Трампа може змінити світовий автопром: думки аналітиків
AutoGeek
2024-11-22T11:45:32Z
Гендиректор МАГАТЕ зробив заяву щодо роботи Запорізької АЕС
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T11:45:17Z
Чистий прибуток Астарти зріс на 35%
AgroPortal
2024-11-22T11:30:52Z
Чому досвідчені господині не викидають пластикові кришечки: 6 корисних ідей для дому
TSN
2024-11-22T12:03:27Z
Як вижити у Зоні: 10 найкращих порад для гравців STALKER 2: Серце Чорнобиля
24tv
2024-11-22T11:57:56Z
Дубайська шоколадка вдома: найбюджетніший рецепт вірусних ласощів
24tv
2024-11-22T11:12:56Z
Не нудотно солодко і до чаю чудово: рецепт тертого пирога з калини
Знай
2024-11-22T10:52:11Z
Це може принести негативні наслідки: що буде, якщо подарувати парну кількість квітів
24tv
2024-11-22T10:49:24Z
Речі швидко висохнуть після прання навіть в мороз: простий лайфхак
24tv
2024-11-22T10:24:04Z
Секрет ввічливої помсти: як відповісти грубіяну і залишитися на висоті
Знай
2024-11-22T09:57:55Z
Апельсинові шкірки та розпилювач з водою: як захистити ялинку від кішки
Фокус
2024-11-22T09:36:08Z
Які речі потрібно встигнути викинути з оселі до Нового 2025 року, щоб залучити щастя і добробут
TSN
2024-11-22T09:33:48Z
В Одесі на жінку впало дерево - вона у важкому стані
УкраинФорм
2024-11-22T12:04:50Z
У Херсоні росіяни атакували безпілотником тролейбус
УкраинФорм
2024-11-22T12:04:31Z
36-річного жителя Ізмаїльського району підозрюють в домаганні дитини та оборудках з дитячою порнографією
Украина Криминальная
2024-11-22T11:37:47Z
Поліцейські повідомили про підозру голові міжрайонної МСЕК, яка «допомагала» чоловікам отримати інвалідність
Украина Криминальная
2024-11-22T11:33:42Z
На Волині військовий і цивільний намагалися переправити трьох чоловіків до Білорусі через «зеленку»
Украина Криминальная
2024-11-22T11:22:55Z
Сильний снігопад порушив рух транспорту на заході Литви
Европейская правда
2024-11-22T10:56:46Z
Поласував військовими пайками: до військової бази на Алясці увірвався голодний ведмідь
Фокус
2024-11-22T10:42:30Z
В Кривому Розі у наркоділків вилучили майже 3 тис. рослин конопель та 4 кг канабісу
Украина Криминальная
2024-11-22T10:37:44Z
У Лондоні правоохоронці підірвали "підозрілий пакунок" біля посольства США
Европейская правда
2024-11-22T10:34:51Z
Грай та вигравай: у VARUS стартувала новорічна акція
VGorode
2024-11-22T12:10:31Z
Пошук темної матерії може закінчитися вже завтра: потрібен космічний вибух і трохи удачі
Фокус
2024-11-22T12:06:40Z
Мем Chill Guy за кілька днів перетворився з TikTok-тренду на вірусний токен з капіталізацією $500 млн
ITC
2024-11-22T12:05:45Z
STALKER 2 встановила рекордну кількість гравців і отримала "дуже позитивні" відгуки в Steam
InternetUA
2024-11-22T12:02:55Z
У Сирії знайшли найдавніший алфавіт віком 4400 років
УкраинФорм
2024-11-22T12:01:27Z
У космосі розгорнуто прапор України
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T11:48:57Z
Україна шукає інноваційні технології для боротьби з дронами агресора
InternetUA
2024-11-22T11:46:28Z
Realme GT Neo 7 отримає батарею на 7000 мАгод та забезпечить 2 дні автономної роботи
ITC
2024-11-22T11:43:30Z
«Вихідні — це помилка». Керівник однієї з найбільших IT-компаній Індії пропонує ввести 70-годинний робочий тиждень
ITC
2024-11-22T11:43:14Z
Гроза суперкарів: дебютував надпотужний 650-сильний електромобіль Kia
Фокус
2024-11-22T12:06:55Z
Lotus з технологією Hyper Hybrid зможе долати до 1110 км
AutoCentre
2024-11-22T11:08:40Z
З запасом ходу до 750 км: DS показав новий електричний кросовер
AutoGeek
2024-11-22T10:58:46Z
Шакіра подарує одному з фанатів новенький Lamborghini за $240 000
Фокус
2024-11-22T10:21:48Z
Гібридні кабріолети Bentley отримали спецверсію на честь курортного міста в Каліфорнії
AutoGeek
2024-11-22T10:16:44Z
Kia показала рестайлінгову версію електрокросовера EV6
AutoCentre
2024-11-22T10:13:02Z
Без важливого елементу кузова: новий електричний Jaguar показали на офіційному фото
AutoGeek
2024-11-22T09:46:36Z
Ексклюзив із 80-х: рідкісний Mercedes W126 продали за ціною нового Rolls-Royce
Фокус
2024-11-22T09:30:42Z
ТОП 5 автомобільних компресорів 2024 року: порівняння популярних моделей
AutoCentre
2024-11-22T09:28:49Z