MY.UAНовини
Важливий елемент війни на морі: що відомо про українські морські дрони та де їх застосовували
Важливий елемент війни на морі: що відомо про українські морські дрони та де їх застосовували

Важливий елемент війни на морі: що відомо про українські морські дрони та де їх застосовували

Рівно рік тому Україна започаткувала історію першого в світі флоту морських дронів. Невеликі надводні апарати змінили ситуацію в Чорному морі, ставши реальною загрозою для російського флоту.

Що відомо про українські морські дрони та операції за їх участю – далі в матеріалі.

Флот морських дронів: з чого все почалося

Історія створення першого в світі флоту морських дронів бере свій початок з 11 листопада 2022 року. Саме тоді був оголошений збір коштів на формування флоту через фандрейзингову платформу United24.

Зараз дивляться

Зазначалося, що головним завданням безекіпажних ударних катерів є “захист акваторії українських морів і мирних міст від крилатих ракет, які російські війська запускають із кораблів”. Серед інших завдань – розблокування зернового коридору для цивільних торгових суден і виконання секретних місій.

Фото: Михайло Федоров / Telegram

Для початку ставилася мета зібрати кошти на 100 морських дронів української розробки. Вартість одного апарата становить 10 млн грн.

Лише вдалося зібрати понад 120 млн грн. А за три дні люди з усього світу задонатили понад 200 млн грн.

Станом на початок березня 2023 року до ініціативи долучилися понад 50 компаній. А сума добровільних внесків перетнула позначку в 500 млн грн.

Перший морський дрон, на який зібрали кошти, отримав – на честь деокупованого Збройними силами України міста. Дата звільнення – 11 листопада – збіглася з днем запуску збору коштів на флот.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

Для ще трьох перших дронів Севастополь, Маріуполь та Бахмут.

Народ Литви разом із журналістом Андрюсом Тапінасом зібрали кошти , обравши для них красномовні назви: Peace Да, Peace Дец і Peace Дюк.

Що відомо про характеристики морських дронів

Загальні тактико-технічні характеристики морських дронів оприлюднено на сайті :

  • довжина апарата становить 5,5 м;
  • повна вага може сягати 1000 кг;
  • операційний радіус дії – до 400 км, а дальність ходу – до 800 км;
  • автономність – до 60 годин;
  • бойове навантаження – до 200 кг;
  • максимальна швидкість – 80 км/год.

Дрони оснащені: системою автопілотування; відеопідсистемами (зокрема нічного бачення); спеціальним зв’язком, захищеним від впливу ворожих засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ); резервними модулями зв’язку та бойовою частиною.

Фото: United24

До комплекту також входить наземна автономна станція управління, системи транспортування та зберігання дронів.

На United24 є коротке відео, на якому продемонстровано деякі деталі та зовнішній вигляд безпілотних надводних апаратів.

Зазначається, що це “унікальна українська розробка” багатопрофільного призначення. Морські дрони здатні брати участь у:

  • дальній розвідці;
  • спостереженні за береговою активністю;
  • супроводі та підтримці традиційного флоту;
  • конвоюванні торгових суден;
  • коригуванні ракетних уражень та артилерії.

Крім того, вони можуть захищати українські пункти базування та протидіяти десантним операціям ворога.

– Морські дрони – унікальний продукт, створений українцями під час повномасштабного вторгнення для боротьби з Чорноморським флотом РФ, – наголосив віцепрем’єр – міністр цифрової трансформації .

Що відомо про модифікації морських дронів

Морські дрони – це засекречена українська розробка. Тому із зрозумілих причин офіційні дані про кількість виготовлених апаратів та їх різновиди не озвучувалися.

У Міністерстві цифрової трансформації нещодавно зазначали, що “сьогодні вже є декілька модифікацій та моделей такого озброєння”, не навівши інших деталей.

Та все ж деяку інформацію можна знайти у відкритих джерелах.

• Magura V5

Наприкінці липня цього року українське державне підприємство Спецтехноекпорт представило новітню розробку – морський автономний дрон Magura V5 на міжнародній виставці озброєння в Туреччині. Про це, зокрема, писала .

Назва дрону має подвійне значення. По-перше це абревіатура: Maritime Autonomous Guard Unmanned Robotic Apparatus –морський автономний охоронний безпілотний роботизований апарат. А по-друге, Магура в слов’янській міфології – крилата та войовнича дочка громовержця Перуна, яка підбадьорює воїнів на полі бою.

Журналісти з посиланням на Спецтехноекпорт повідомляли, що Magura V5 має такі тактико-технічні характеристики:

  • довжина – 5,5 м, ширина – 1,5 м, висота над ватерлінією – 0,5 м;
  • крейсерська швидкість – 22 морських вузли (40,7 км/год), а максимальна – 42 вузлів (майже 78 км/год);
  • дальність роботи – 450 морських миль (близько 833 км);
  • навантаження – 320 кг (тобто дрон може нести близько 300 кг вибухівки);
  • керування за допомогою супутникового зв’язку або радіомережі;
  • відеокамера на носі дрона, яка передає зображення в режимі онлайн.

У матеріалі BBC йдеться, що цей безекіпажний катер може виконувати цілу низку завдань: спостереження, розвідка, патрулювання, пошуково-рятувальна операція, мінна боротьба, охорона флоту і виконання бойових завдань.

Обслуговувати дрон можуть лише декілька осіб, включно із оператором. Не виключено, що Magura V5 може працювати роєм, тобто в складі кількох безпілотників.

За кілька днів після виставки в Туреччині американський оприлюднив ексклюзивний сюжет про новітній український морський дрон.

У відео показали апарат, зовні схожий на Magura V5. Зазначалося, що дрони здатні перевозити до 300 кг вибухівки на відстань до 800 км.

А у вересні компанія Спецтехноекспорт з виставки в Лондоні, на яких можна помітити виставковий зразок Magura V5.

Фото: Spetstechnoexport
Фото: Spetstechnoexport

– Наприкінці 2022 року було презентовано дрон, який міг плавати на відстань 400 км і нести на борту 200 кг вибухівки. Magura – це новий етап. Збільшено у два рази відстань плавання до 800 км. Збільшено бойову частину до 350 кг, – зазначав військово-політичний оглядач групи Інформаційний спротив .

• Морський малюк

Достеменно відомо і про ще один вид надводних дронів – Морський малюк (SeaBaby). Вони є технічною розробкою Служби безпеки України.

Фото: СБУ

Спецслужба показала, як виглядають ці безпілотники, 16 серпня.

– Виготовлення наших дронів здійснюється на одному з підземних виробництв на території України. Сьогодні в процесі розробки і реалізації в нас дуже багато різних цікавих операцій, зокрема в акваторії Чорного моря, – наголосив глава СБУ Василь Малюк .

За його словами, до цієї розробки не мають стосунку жодні приватні компанії. Над виготовленням SeaBaby працює колектив СБУ, якому допомагають цивільні інженери та айтішники.

• Кілька поколінь дронів

Незалежний військовий OSINT-аналітик, фахівець із морських військових питань Ейч-Ай Саттон (H I Sutton) виділив кілька поколінь українських морських дронів.

– Деякі з них можуть мати стосунок до ВМС України або можуть бути розроблені спецслужбами. Інші можуть бути приватними ініціативами, що спираються на комерційне чи краудфандингове фінансування, – вважає експерт.

До першого покоління морських дронів аналітик відніс апарати, які “є чимось середнім між гідроциклом та каное”. Вони, вірогідно, здійснили атаку на російські кораблі біля Севастополя 29 жовтня 2022 року. Саме на ці дрони, ймовірно, оголошували збір коштів на United24 рік тому.

До другого покоління, на думку Саттона, належать дрони Magura V5.

Ще одне покоління – Морський малюк (SeaBaby), який “здається більшим, ніж Magura, але таким же компактним”.

За словами аналітика, біля Севастополя “також були помічені більш прості морські дрони”, однак незрозуміло, несли вони бойове навантаження чи використовувалися як приманки.

• Підводні морські дрони

Відомо, що Україна працює і над підводними морськими дронами. Зокрема, був презентований проєкт дрона Марічка, . Розробники стверджували, що цей апарат здатен знищувати десантні кораблі, катери, субмарини, ракетоносії, берегові укріплення та опори мостів на відстані понад 1 тис. км.

Марічка може тривалий час перебувати в режимі очікування і запускатись за таймером або сигналом для виконання завдання.

Ще один підводний дрон, про який повідомлялося, (Toloka TLK-150). Це доволі невеликий апарат завдовжки 2,5 м.

TLK-150 має високу щоглу з камерами та засобами зв’язку. Не виключено, що камера може застосовуватися як перископ для збору розвідданих поблизу ворожого берега.

За даними ЗМІ, Україна має проєкти і двох більших моделей дронів – TLK-400 та TLK-1000.

Операції з морськими дронами

Українські морські дрони уже продемонстрували, що здатні дістати кораблі РФ практично в будь-якій точці Чорного моря.

– Ми бачимо, як технологічна розробка вартістю $250 тис. дозволяє оборонятися від кораблів, які коштують $50 млн чи навіть $1 млрд. Разом українці створюють технологічну історію, – зазначав з цього приводу віцепрем’єр .

Окупанти ще у вересні стверджували, що виявили біля берегів Севастополя “невпізнаний безпілотний надводний апарат”.

Проте перша підтверджена атака на російські судна сталася 29 жовтня 2022 року кораблі Чорноморського флоту РФ у районі бухти тимчасово окупованого Севастополя.

У РФ тоді лише тральщика Иван Голубец. Однак та OSINT-аналітики повідомляли про ураження , зокрема фрегата Адмирал Макаров. Він є носієм крилатих ракет Калібр, якими РФ обстрілює України. Після затоплення крейсера Москва цей фрегат вважався флагманом російського Чорноморського флоту.

Згодом Україна підтвердила причетність до цієї атаки та ураження трьох російських кораблів.

– 29 жовтня 2022-го сталася перша морська атака в історії, здійснена виключно безпілотними засобами. Морські дрони атакували російський флот у Севастополі. Вони вразили три кораблі РФ, зокрема флагман . Росія втратила беззаперечну перевагу на воді, – наголошується Офісу президента України.

Після цієї операції Росія оголошувала .

24 травня 2023 року російський розвідувальний корабель Иван Хурс. Під удари судно потрапило в акваторії Чорного моря після проходження протоки Босфор.

Ще однією знаковою операцією стало друге ураження незаконно збудованого Керченського (Кримського) мосту, який з’єднує тимчасово окупований Крим із територією РФ. 17 липня 2023 року. Тоді повністю обвалився один проліт, і ще один був пошкоджений.

Про те, що до цього причетні українські дрони, спочатку повідомляли ЗМІ з посиланням на джерела в Службі безпеки.

Згодом це . За його словами, Керченський міст успішно атакували надводні дрони Морський малюк (SeaBaby), обладнані бойовою частиною у 850 кг вибухівки. Вони вдарили по опорі мосту в ніч на 17 липня.

Операцію провели спільно СБУ та Військово-морські сили ЗСУ.

Спецслужба також передала CNN застосування безпілотників для липневої атаки на міст. На відео видно екран пілота за кілька хвилин до того, як дрон доставив вибухівку до однієї з бетонних опор.

Крім того, джерела в службі надали CNN записи з камер відеоспостереження, на яких видно момент удару одного безпілотника по дорожній ділянці мосту, а потім ще один удар по залізничній ділянці з протилежного напрямку.

4 серпня СБУ провела спецоперацію в бухті Новоросійська (Краснодарський край РФ). Було пошкоджено великий десантний корабель .

У цьому випадку був застосований дрон SeaBaby з 450 кг вибухівки. Корабель дістав серйозну пробоїну, що унеможливило виконання ним бойових завдань.

Морський малюк попрацював і в ніч на 5 серпня, підбивши російський нафтовий у районі . Дрон був оснащений 450 кг бойової частини. Танкер транспортував паливо для російських військ.

18 серпня окупанти на два судна Чорноморського флоту РФ: сторожовий корабель Пытливый і патрульний Василий Быков.

А в ніч проти 14 вересня українські військові вразили в Чорному морі російські Василий Быков та Сергей Котов. Цей факт . Судно Сергей Котов отримало пошкодження ґвинта та пробоїну.

Цього ж дня експериментальний дрон СБУ російський ракетний поблизу Севастопольської бухти. Судно зазнало значних пошкоджень, втратило хід і накренилося на правий борт. Тож окупантам довелося його .

11 жовтня дістав пошкодження великий патрульний корабель . Це сталося поблизу окупованого Севастополя.

А 13 жовтня для Чорноморського флоту РФ. Того дня неподалік Севастополя був вдруге уражений корабель Павел Державин, а також буксир Профессор Николай Муру, який прямував йому на допомогу.

Крім того, на рейді в Севастополі 13 жовтня вибухнув проєкту 21631 . ЗМІ з посиланням на джерела в СБУ стверджували, що ці атаки здійснили дрони Морський малюк з експериментальним озброєнням.

Остання з відомих успішних операцій відбулася в ніч на 10 листопада в районі бухти біля селища Чорноморське в окупованому Криму. Її реалізувало Головне управління розвідки.

Внаслідок атаки надводних ударних дронів були знищені : один – проєкту 1176 Акула, інший – проєкту 11770 Серна.

В момент атаки на суднах перебував екіпаж та завантажена броньована техніка, зокрема БТР-82. Обидва судна .

РФ використовувала малі десантні катери класу Серна під час окупації острова Зміїний – для перекидання військової техніки та десанту. Таке судно може вміщати до 45 тонн вантажу та 92 особи. Росіяни також розміщували на борту таких катерів зенітно-ракетні комплекси Тор для прикриття свого угруповання на Зміїному та в Чорному морі.

Створення бригади морських дронів

У складі Військово-морських сил ЗСУ сформували окрему бригаду морських дронів. Про це стало відомо з нагоди Дня Незалежності України 24 серпня 2023 року.

Тоді на Софійській площі в центрі Києва президент Володимир Зеленський вручав державні нагороди, відзнаки військовим частинам і бойові прапори зі стрічками з почесними найменуваннями.

Бойовий прапор отримала і 385 окрема бригада морських безпілотних комплексів спеціального призначення ВМС ЗСУ.

Про цю бригаду відомо небагато. На речник ВМС Дмитро Плетенчук розповів, що вона використовує різні типи дронів: підводні та надводні, для розвідки, розмінування та вогневого ураження ворога.

За словами Плетенчука, росіяни намагаються уникати зустрічі із морськими дронами.

– Вони намагаються ховатися за тимчасово окупованим Кримом… Російські кораблі здебільшого знаходяться або в себе в бухтах, де вони захищені боновими загородженнями та різними системами охорони. Або тримаються ближче до Новоросійська – це друга військово-морська база у Чорному морі ЧФ РФ. Основна – це Севастополь, – пояснював він.

Вплив на ситуацію в Чорному морі

Безекіпажні катери змінили баланс сил у Чорному морі. Після серії ударів і спецоперацій України окупанти були змушені із бухти Севастополя у Новоросійськ.

В українській розвідці пояснювали, що морські дроні – досить ефективний спосіб боротьби із флотом РФ, оскільки ціна такого безпілотника неспівставна з вартістю бойового корабля.

За словами керівника ГУР , ці БпЛА є зброєю, яка допомагає паралізувати діяльність російського флоту, попри те, що окупанти знищують 60-70% дронів.

Як зазначив у коментарі Фактам ICTV військовий експерт, керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко, надводні дрони відіграють дуже важливу роль у нинішній війні в Чорному морі.

– Україна має значні успіхи у війні на морі. Свідченням цього є те, що завдаються удари по російських кораблях, ракетних катерах, десантних суднах, – пояснив Мусієнко.

Військовий експерт додав, що ворог зараз остерігається активної діяльності, виходів у море, особливо в північно-західну акваторію, оскільки боїться наших морських дронів.

– Це один із тих видів озброєння, який якраз допоможе нам знищити Чорноморський флот, або зменшити його можливості. Надводні дрони і ракети – це те, що працює, – наголосив Мусієнко.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Поселение неандертальцев нашли в Чехии
Gazeta UA
2025-01-31T23:39:05Z
Killing Floor 3 выходит 25 марта — представлен трейлер и системные требования к ПК
GameMag
2025-01-31T23:21:50Z
GTA: San Andreas заговорит на русском — GamesVoice собирает 1,2 миллиона рублей на дубляж основного сюжета для ПК
GameMag
2025-01-31T23:21:22Z
Аналитика: Тираж Black Myth: Wukong достиг 25 миллионов экземпляров
GameMag
2025-01-31T23:16:23Z
Создатели Hogwarts Legacy сделали фанам бесплатный подарок: новые подземелья, квесты и персонажи
Знай
2025-01-31T20:51:39Z
Bend Studio избавляется от внештатных сотрудников на фоне отмены своего PlayStation-эксклюзива
GameMag
2025-01-31T19:57:40Z
Еще не все секреты: археологи нашли подземное поселение в Иране
Фокус
2025-01-31T19:27:04Z
Слух: Halo Infinite уже готова к выходу на PlayStation 5 — анонс скоро
GameMag
2025-01-31T19:16:06Z
Гимн Горо Мадзимы: Представлен новый трейлер Like a Dragon: Pirate Yakuza in Hawaii
GameMag
2025-01-31T19:10:48Z
Как приготовить вкусный одесский форшмак: "МастерШеф" Литвинова дала рецепт
Политека
2025-02-01T01:00:11Z
Как обустроить уютную спальню: пять идей
Gazeta UA
2025-01-31T22:39:26Z
Восстановят древнюю винодельню: что известно об амбициозном проекте турецкого города Перре
Фокус
2025-01-31T20:06:26Z
Гороскоп на 1 февраля 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-01-31T18:39:49Z
Как быстро почистить чеснок с помощью микроволновки: простой лайфхак
TSN
2025-01-31T17:51:41Z
Золотые ворота, Потемкинская лестница и не только: ИИ круто показал выдающиеся украинские достопримечательности в стиле Lego
Telegraf
2025-01-31T17:42:19Z
Как избавиться от сомнений: мудрец назвал способ, не теряющий своей актуальности более 1000 лет
TSN
2025-01-31T17:30:13Z
Гороскоп на субботу 1 февраля 2025 года
UAToday
2025-01-31T17:18:18Z
Аппетитный десерт очень дешево: простой рецепт на каждый день
Telegraf
2025-01-31T17:00:01Z
В Запорожье сообщили о массированном ударе
Корреспондент
2025-02-01T00:51:11Z
В Киеве прогремели взрывы: столица отбивает атаку российских беспилотников
Telegraf
2025-01-31T23:45:27Z
В РФ похитили семиклассницу, чтобы, вероятно, выдать замуж. ФОТО
Новости Украины
2025-01-31T21:36:32Z
В Киеве водитель в упор выстрелил в курьера доставки. ВИДЕО
Новости Украины
2025-01-31T20:57:48Z
Россия обстреляла Одессу баллистикой: возле элитного отеля образовалась огромная воронка
Фокус
2025-01-31T19:39:25Z
Момент ракетного удара по центру Одессы попал на видео
TSN
2025-01-31T19:36:34Z
Работников Еврокомиссии эвакуировали из-за подозрительного авто
Европейская правда
2025-01-31T19:01:58Z
Люди попадали на асфальт: на видео попал момент прилета по центру Одессы
Telegraf
2025-01-31T19:00:15Z
В Австрии водитель удирал от полиции на скорости 250 км/ч, есть пострадавшие
Европейская правда
2025-01-31T19:00:12Z
Кто бросит вызов Усику: назван фаворит боя Дюбуа - Паркер
Gazeta UA
2025-01-31T18:39:39Z
Украинский ветеран покорил Килиманджаро после 32 операций и без правой руки: "Ампутация – не конец жизни"
Знай
2025-01-31T17:51:18Z
Участие россиян и белорусов в турнирах: Украина обратилась к Международной федерации хоккея
Апостроф
2025-01-31T17:42:00Z
Сборная Украины U-21 проведет два спарринга в рамках подготовки к Евро-2025
Корреспондент
2025-01-31T17:33:32Z
Барселона продлила контракт с молодым талантом
Корреспондент
2025-01-31T16:54:00Z
Вторая допинг-проба отрицательная: Мудрик вернется на поле, — соцсети
Фокус
2025-01-31T16:51:05Z
Легендарный игрок "Шахтера" Степаненко официально перешел в турецкий клуб
ZN UA
2025-01-31T16:12:51Z
Футболист сборной Украины продолжит карьеру в Англии: детали рекордного трансфера
Telegraf
2025-01-31T11:57:48Z
Арсенал – Манчестер Сити: где смотреть и ставки букмекеров на матч АПЛ
TSN
2025-01-31T10:36:11Z
В Одессе во время воздушной тревоги запустили фейерверк: подробности
TSN
2025-01-31T23:57:22Z
Одно из сел Харьковщины оккупировали во второй раз
Gazeta UA
2025-01-31T23:39:43Z
В Генштабе рассказали, сколько военных армия РФ потеряла в Курской области за январь
ZN UA
2025-01-31T23:36:02Z
В Одессе прогремели новые взрывы
Корреспондент
2025-01-31T23:12:50Z
Украинские военные делились едой с жителями Курщины
Gazeta UA
2025-01-31T22:54:07Z
Война — день 1074: Украина разработала уникальные дроны, а солдаты КНДР бегут с Курщины
Telegraf
2025-01-31T22:00:02Z
Кому выпала карта "Смерть": таро гороскоп на февраль
Comments UA
2025-01-31T21:57:45Z
Удар баллистикой по Одессе: увеличилось количество раненых, появились фото последствий обстрела
ZN UA
2025-01-31T20:40:50Z
Опубликовали фото с мест ударов ракетами в Одессе
Gazeta UA
2025-01-31T20:36:46Z
Два гения из крепостных: режиссер напомнил о дружбе Шевченко и Щепкина
Telegraf
2025-01-31T22:30:37Z
"2000 метров до Андреевки": украинский режиссер Чернов получил приз на фестивале "Санденс"/Картина получила награду за лучшую режиссуру
Апостроф
2025-01-31T19:21:59Z
Самый свежий стритстайл: 7 лучших образов гостей недели моды в Копенгагене
Marie Claire
2025-01-31T19:00:53Z
Американская затворница: что известно о Анне Курниковой, которую не видели два года
Фокус
2025-01-31T18:36:15Z
Эксперименты с тканью и топ-модели на подиуме: как прошел кутюрный показ Elie Saab
Marie Claire
2025-01-31T18:01:46Z
Слава Демин рассказал о фобии Елены Зеленской: чего боится первая леди/Блогер раскрыл интересные факты о супруге президента
Апостроф
2025-01-31T17:30:58Z
Трансгендерная актриса, номинированная на "Оскар", попала в скандал из-за удаленных твитов
Фокус
2025-01-31T17:15:57Z
Бывшая блогера Леона раскрыла правду о его отношениях с Анной Тринчер
TSN
2025-01-31T16:36:58Z
Премьеры недели: Тринчер спела о созависимости, а CHEEV о ссорах соседей за стеной
Комсомольская правда
2025-01-31T16:24:10Z
Общество мочимордия и братства трезвости: как пили алкоголь наши предки
Telegraf
2025-02-01T00:24:57Z
Россияне массированно атакуют Украину ракетами и дронами: взрывы прогремели в девяти регионах
ZN UA
2025-02-01T00:09:06Z
Церковный праздник 1 февраля: что нельзя делать, чтобы не иметь проблем с деньгами
Telegraf
2025-01-31T22:21:51Z
День ангела 1 февраля: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-01-31T22:18:13Z
1 февраля 2025 года: Трифонов день - что сегодня нельзя делать
Фокус
2025-01-31T22:00:08Z
Полгода бесплатного жилья: украинцам в Европе дали время собрать чемоданы
Знай
2025-01-31T21:12:23Z
На дорогах появился "песчаный цветок": водителям объяснили, что означает новый знак
Хвиля
2025-01-31T20:45:33Z
Армия РФ ползуче продвигается: куда дальше двигается нашествие Кремля
Comments UA
2025-01-31T20:30:19Z
Газовики дали время до 5 февраля: кому и что нужно сделать
Знай
2025-01-31T20:30:12Z
Со врожденными пороками не мобилизуют: кого могут исключить из учета из-за состояния здоровья
Telegraf
2025-02-01T00:03:43Z
Подвигу Балто 100 лет. Как ездовые собаки спасли городок на Аляске от дифтерии
Telegraf
2025-01-31T19:42:14Z
Минобороны планирует облегчить походы в ТЦК и ВВК: что предлагают
UAToday
2025-01-31T19:06:02Z
Магнитные бури в феврале 2025 года: чего ожидать
Comments UA
2025-01-31T17:06:21Z
Бег может стать спасителем для здоровья или искалечить: что важно делать
Знай
2025-01-31T15:51:13Z
Добавьте в свой рацион этот орех, если не хотите стареть: исследования показали – он очень эффективен
TSN
2025-01-31T15:39:17Z
Кровотечение из носа: когда это может быть сигналом серьезной болезни
Comments UA
2025-01-31T14:30:19Z
Три минуты спасут жизнь: ученые рассказали, как просто снизить риск инсульта на 44%
Фокус
2025-01-31T13:36:58Z
Рецепт Coca-Cola продали за $550
Gazeta UA
2025-01-31T13:09:49Z
Кабмин потратит почти 130 тыс. грн на баннер
Gazeta UA
2025-01-31T23:51:59Z
Еврозона неожиданно стагнирует – данные Евростата
Хвиля
2025-01-31T23:10:12Z
SoftBank планирует инвестировать до $25 млрд в OpenAI - СМИ
Хвиля
2025-01-31T22:12:28Z
Коллекционеры раскупают старые украинские монеты, как горячие пирожки: платят сумасшедшие суммы
Знай
2025-01-31T21:51:56Z
Субсидия в 2025 году: в ПФУ объяснили, может ли семья с доходом 20 тысяч гривен рассчитывать на выплату
Политека
2025-01-31T20:27:49Z
Почему на "Drill, baby, drill" не стоит рассчитывать
Лига
2025-01-31T20:24:59Z
Хлеб, яйца и макароны: супермаркеты установили новые цены на базовые продукты
Знай
2025-01-31T20:12:16Z
Дизайн банкнот евро изменят впервые за 23 года
Gazeta UA
2025-01-31T19:27:35Z
Apple заработала почти $100 млрд только на подписках и сервисах
Корреспондент
2025-01-31T19:24:03Z
Инженер превратил старый мотоцикл в самый быстрый в мире пенни-фартинг – фото
TSN
2025-01-31T19:36:08Z
Водитель на год бросил авто в аэропорту: какую шокирующую сумму он должен заплатить за парковку
TSN
2025-01-31T14:42:53Z
Гость из 2000-х: обнаружен культовый американский спорткар в заводской упаковке
Фокус
2025-01-31T13:12:14Z
800-сильный монстр: тюнеры скрестили старый универсал Mercedes W123 и Toyota Supra
Фокус
2025-01-31T12:12:55Z
Доступная роскошь: лучшие подержанные авто премиум-класса
Фокус
2025-01-31T09:51:20Z
Нетипичный раритет: созданный украинцем автобус 1937 года продают за $500 000
Фокус
2025-01-31T08:21:36Z
Машина из Китая за 30 тысяч: выгода или головная боль через несколько лет
Знай
2025-01-30T21:51:38Z
Некоторым водителям запретили управлять авто: с какого возраста нельзя за руль
Хвиля
2025-01-30T20:45:37Z
Tesla без водителя: когда компания запустит автономные такси
Comments UA
2025-01-30T19:06:54Z
Трамп планирует ввести пошлины на товары из ЕС
Корреспондент
2025-02-01T00:18:13Z
Трамп не исключает введения пошлины против Европейского Союза
TSN
2025-02-01T00:03:50Z
Трюдо заявил, что Канада отреагирует на пошлины и предупредил о "трудных временах"
Лига
2025-01-31T23:10:48Z
Трамп анонсировал разговор с Путиным
Корреспондент
2025-01-31T22:51:04Z
Бундестаг отклонил предложение об ужесточении иммиграционного законодательства
ZN UA
2025-01-31T22:42:21Z
Сообщили детали об окончательном решении по делу МН17
Gazeta UA
2025-01-31T21:54:26Z
Переговоры и уступки. План США по завершению войны
Корреспондент
2025-01-31T21:45:46Z
Это не та сделка, на которую он рассчитывал, - Вадим Карасев о Трампе и хотелках путина
Знай
2025-01-31T21:42:07Z
Фицо заявил, что командир "Грузинского легиона" якобы планировал переворот в Словакии
Фокус
2025-01-31T21:30:14Z