Як повідомляє Міністерство охорони здоров'я, медобладнання поставлено у межах співпраці МОЗ та Глобального фонду, передає Укрінформ.
Як зазначається, це універсальні рентген-апарати з плоскопанельним детектором, що дозволяє виконати всі види рентгенографічних досліджень просто біля ліжка пацієнта. MAC D також оснащений цифровою системою отримання зображень у режимі рентгенографії.
Високочастотний інверторний рентгенівський генератор забезпечує зниження променевого навантаження на пацієнта.
Серед переваг апарата – оснащення його вбудованим джерелом безперебійного живлення, яке захищає систему від перепадів напруги в мережі та забезпечує безперебійну роботу обладнання.
Також у межах співпраці МОЗ та Глобального фонду для боротьби з ВІЛ та туберкульозом було закуплено для регіональних медзакладів 5 портативних рентгенів «FDR Xair» (XD2000) для покращення діагностики туберкульозу. Обладнання отримали: Вінницький обласний клінічний фтизіопульмонологічний центр; Криворізький протитуберкульозний диспансер; Запорізький регіональний фтизіопульмонологічний клінічний лікувально-діагностичний центр; Івано-Франківський обласний фтизіопульмонологічний центр; Львівський регіональний фтизіопульмонологічний клінічний лікувально-діагностичний центр.
Цифрові портативні рентгенографічні апарати працюватимуть у сільській місцевості та у віддалених громадах.
Як повідомляв Укрінформ, обласні центри екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Чернігівської, Миколаївської, Дніпропетровської, Запорізької, Харківської областей отримали 5 автомобілів класу С для бригад екстреної меддопомоги. Машини придбані для України ПРООН за кошти уряду Канади.
Фото: МОЗ