Андрій Трацевський із позивним "Безсмертний" – білорус, який разом зі своїми земляками воює на боці України у складі"Білоруського добровольчого корпусу".
Оборонні рубежі росіян на Запоріжжі залиті бетоном
Андрій на фронті з першого дня повномасштабної війни. Він працює переважно на Запорізькому напрямку.
На другій лінії оборони російські бліндажі залиті бетоном та укріплені на п'ять метрів вглиб. Дістати ворога звідти можна, тільки зайшовши до цих укріплень власними ногами,
– розповідає "Безсмертний" про ситуацію на Запорізькому напрямку.
Інтерв'ю з Андрієм "Безсмертним": дивіться відео
До участі у повномасштабній війні Росії проти України Андрій працював інженером у міноборони Білорусі.
"Мені неодноразово пропонували стати міліціонером або військовим – я відмовлявся, – розповідає чоловік. – Це суперечить моєму світогляду. Одного разу я побачив, як майор білоруської армії змусив молодого бійця канцелярськими ножицями обрізати газон. Я зафільмував це на смартфон, а потім написав заяву про звільнення за власним бажанням".
Білорусь – співучасниця війни проти України
Андрій Трацевський розповів про мовне питання у Білорусі.
"Білоруська – мова викладачів та опозиціонерів, її фактично не існує. Всі спілкуються російською, – розповідає "Безсмертний". – Якщо твій сусід почує, що ти розмовляєш білоруською, то може подзвонити у міліцію та повідомити, що ти – "опозиціонер".
Також білоруський доброволець поділився, чому пішов воювати за Україну.
Тут ми б'ємося із ворогом, який забрав і мою країну. Якщо я загину, то у боротьбі за правду, за людей та абсолютне добро,
– пояснив "Безсмертний".
Коментуючи те, чи може Білорусь напасти на Україну, воїн висловив скепсис. Водночас він наголосив, що Білорусь давно окупована Росією та передала росіянам свою військову техніку.
Зрештою, "Безсмертний" назвав Білорусь співучасницею війни з того моменту, як режим Лукашенка надав Росії територію для наступу на Україну.
Чому Білорусь продовжує навчання на кордоні з Україною
- Командувач Об'єднаних Сил ЗСУ Сергій Наєв розповів, що за допомогою так званих військових навчань Білорусь намагається легітимізувати присутність своїх збройних сил у прикордонних районах з Україною.
- Командувач зазначив, що в такий спосіб збройні сили Білорусі також закріплюються у прикордонних районах з Україною.
- Він повідомив, що загальна чисельність військ Білорусі – близько 1800 осіб від Волинської до Чернігівської областей.