MY.UAНовини
Сусідський удар у спину: Польща та Угорщина виказали претензії Україні та погрожують завадити вступу до ЄС
Сусідський удар у спину: Польща та Угорщина виказали претензії Україні та погрожують завадити вступу до ЄС

Сусідський удар у спину: Польща та Угорщина виказали претензії Україні та погрожують завадити вступу до ЄС

Як відомо Єврокомісія рекомендувала розпочати переговори щодо вступу України до ЄС. Питання має бути схвалено 27 країнами-членами на черговому саміті у Брюсселі 14–15 грудня.

Голова комісії Урсула фон дер Ляйєн оголосила цей день історичним та заявила, що Україна виконала 90% реформ, на які від неї очікував ЄС.

Президент України Володимир Зеленський підписав указ, в якому міститься доручення забезпечити готовність країни до початку переговорів щодо вступу до Євросоюзу. Загалом же українські посадовці заявляють, що держава може бути повністю готовою до вступу в протягом двох років від початку переговорного процесу.

Водночас одразу ж після позитивних рекомендацій Єврокомісії, Польща та Угорщина виказали претензії Україні, які можуть реально ускладнити переговорний процес. При цьому, угорський прем'єр-міністр Віктор Орбан взагалі заявив, що Євросоюз не повинен навіть розпочинати переговори з Україною, що робить ситуацію ще більш загрозливою.

Які причини різких заяв Польщі та Угорщини та до чого може це призвести – у матеріалі OBOZ.UA,

Через серйозні виклики готові на компроміси

Про те, що позиція Польщі та Угорщини може бути серйозною перепоною для подальшого просування України у напрямку ЄС, говорить голова парламентського комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе. Яка у коментарі для ЗМІ заявила, що є приклади того, як через свої інтереси ті чи інші країни блокують кандидатів. На думку Климпуш-Цинцадзе, такий ризик існує й для України.

Зі свого боку секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данілов заявив, що наша держава готова йти на компроміси для того, щоб стати членом Євросоюзу.

"Що стосується заяви Орбана, то ми готові йти на певні компроміси в цьому питанні для того, щоб досягнути великої мети і бути членами ЄС. Складного там нічого немає і я не думаю, що для нас це буде важко. Відповідні нормативно-правові акти вже підготовлені. Більше того, думаю, вони обов’язково будуть прийняті для того, щоб Угорщина не спекулювала на тих чи інших речах", – зазначив він.

Він висловив переконання в тому, що якщо Україна в короткий термін виконає озвучені вимоги, європейська спільнота не буде проти нашого вступу до ЄС.

Економіка та історичні рани

Розширення ЄС буде одним із пріоритетів Польського головування в ЄС в 2025 році. Відтак рекомендація Єврокомісії почати переговори з Україною про членство в ЄС є позитивною звісткою, – про це повідомили у соцмережі X президент Польщі Анджей Дуда і МЗС країни.

Однак після цієї заяви пролунала й інша – поки Україна не вирішить питання ексгумації останків жертв Волинської трагедії, доти Києву "немає сенсу мріяти про вступ до ЄС". Про це вже заявив заступник глави МЗС Польщі Павел Яблонський.

"Я скажу нашу позицію. На мою думку, без вирішення цього питання – і багато українців це вже теж усвідомлюють – Україні годі мріяти про вступ до Європейського Союзу. Тому ми будемо абсолютно підкреслювати, що без вирішення цього питання не буде довгострокового примирення з Україною", – заявив дипломат.

При цьому чи є ексгумація умовою підтримки Польщею вступу України до ЄС, польський посадовець чітко так і не відповів, а лише додав, що цю проблему необхідно вирішити.

Як відомо, польський Сейм у цьому році ухвалив резолюцію про вшанування пам'яті жертв Волинської трагедії у її 80-ті роковини. Згідно з текстом резолюції зазначено, що з 2016 року 11 липня відзначається як Національний день пам'яті жертв геноциду. Також у документі вказується необхідність провести ексгумацію, гідне поховання та вшанування пам'яті всіх жертв геноциду.

Однак не тільки історичні рани турбують нинішню Польщу у взаємовідносинах з Україною. Ейфорія різносторонньої допомоги на початку вторгнення з часом перейшла у більш прагматичне русло. Це вилилося в те ж обмеження для української сільгосппродукції, яке ініціювали низка сусідніх з нами країн, зокрема й Польща.

Наша країна виступить проти вступу України до Європейського Союзу, якщо не вирішиться питання експорту українського зерна, – так відповів на питання щодо членства України в ЄС, міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус. Чиновник заявив, що за нинішніх умов польська сільськогосподарська продукція ніколи не виграє в української.

Телус зазначив, що Польща, приєднуючись до ЄС, мала виконати жорсткі умови, який висував союз. Відповідно, на його думку, Україна також має виконати подібні жорсткі умови, а саме обмежити імпорт свого зерна, у тому числі через Польщу. Роберт Телус зазначив, що в гіршому випадку Польща може не погодитися на членство України в Євросоюзі.

Проти України завжди і у всьому

Угорщина є членом Євросоюзу та НАТО, що дає їй право вето на вступ до цих організацій України, яка до них прагне. При цьому Орбан вже який рік займає "особливу" позицію з багатьох питань, що мало збігається з лінією більшості західних країн та, звісно, шкодить Україні.

Угорський прем'єр-міністр вже досить тривалий час ніби під копірку повторює російські пропагандистські наративи щодо повномасштабного вторгнення Росії, відмовляється від допомоги Україні, демонстративно підтримує теплі відносини з Кремлем, під різними приводами виступає проти допомоги ЄС та вступу України до НАТО.

Ось тепер уряд Орбана погрожує накласти вето на наступному саміті ЄС у грудні. Причина – нібито порушуються права угорської меншини в Україні через ухвалений мовний закон, який зобов’язує меншини, не лише угорську, отримувати щонайменше 70% освіти українською мовою.

"Переговори про членство не повинні починатися, це чітка позиція Угорщини", – заявив Орбан, додавши, що Брюссель "винен гроші" Будапешту.

За його словами, суперечка між ЄС та Угорщиною щодо мільярдів євро коштів від Брюсселя, заморожених для Будапешта, не може бути жодним чином пов'язана з підтримкою Угорщиною переговорів про вступ України до ЄС.

"Я хотів би дуже чітко заявити, що відмова Угорщини від початку переговорів з Україною про членство в ЄС не є предметом бізнес-угоди... Вона не може бути пов'язана з питанням коштів, які Угорщина має право отримати. Україна жодним чином не готова вести переговори з питання членства в ЄС", – сказав він.

У Євросоюзі побоюються, що уряд Орбана займе непримиренну позицію в цьому питанні і подолати вето буде майже неможливо.

Щоб ні у кого не викликало ніяких питань стосовно позиції Угорщини у відношенні українського руху до ЄС, вже міністр закордонних справ цієї країни Петер Сіярто заявив, що Україна "не підходить для членства в Євросоюзі". Мовляв, поки в нашій державі не настане мир, будь-які перемовини на цю тему буцімто недоцільні.

Угорський чиновник розповів, що в результаті вступу України війна "увійде до Євросоюзу, чого ніхто не хоче", тож країна нібито не може бути прийнята до ЄС до настання миру.

Сіярто також як і його шеф Орбан звинуватив Україну в тому, що в нашій країні "порушують принципи Євросоюзу щодо національних меншин".

Він сказав, що Україна не виконала умови, висунуті для кандидата на членство, тому її подальші кроки про вступ до ЄС Угорщина не вважає доцільними. Також Сіярто додав, що Угорщина очікує на повернення Україною угорській громаді на Закарпатті "всіх прав, які вона мала".

Багаторічна стратегія

Те, що Угорщина буде блокувати будь-які питання, важливі для України доти, доки "Україна не відновить колишні права етнічних угорців на своїй території" – не нова заява Орбана. Будапешт завжди готовий звинуватити нашу країну в утиску прав приблизно 150 тисяч етнічних угорців на Закарпатті через ухвалений у 2017 році закон щодо шкільного навчання мовами меншин.

Прагнучи встановити контроль над Закарпаттям, Орбан використовує метод впливу на регіон через українських угорців. Саме з приходом до влади орбанівської партії "Фідес" підтримку діаспори в Будапешті поставили на якісно новий рівень.

Сценарій "братньої допомоги" та підживлення сепаратизму реалізовується під соусом гуманітарної співпраці та підтримки громад Закарпаття. До повномасштабної війни чи не кожен охочий етнічний угорець з України міг отримати непоганий фінансовий грант на ведення бізнесу від угорського уряду. Така політика в майбутньому може допомогти втілити в життя далекосяжні плани.

Останній яскравий приклад того, що Будапешт і надалі проявляє особливу увагу до Закарпаття, – передача Угорщині 11 українських військовополонених без погодження з Україною.

З Польщею є можливість домовитися, з Угорщиною – буде дуже складно

Претензії на адресу України, які виказали Угорщина та Польща, мають дещо різне підґрунтя. Польща, яка виступає за відновлення історичної пам’яті, все ж не така категорична у своїх висловлюваннях і з часом вирішення питання Волинської трагедії більш аніж можливо. В той час як Угорщина на чолі з Віктором Орбаном просто ставить Україні ультиматум. Причому немає впевненості в тому, що після вирішення питання з нацменшинами, угорці знову не знайдуть причину накласти вето на європерспективи України, – таку думку у ексклюзивному коментарі OBOZ.UA висловив український дипломат, посол України в Хорватії та Боснії і Герцеговині у 2010-2017 роках Олександр Левченко.

"Складне питання Волинської трагедії вже давно стоїть на повістці україно-польських відносин, – говорить Олександр Левченко. – Треба розуміти, що для наших сусідів це дуже болюча тема. Сам тому вони постійно до неї звертаються і просто відмахнутися не вийде. Потрібно спокійно пропрацювати цей напрямок разом з поляками. Україна вже певний час займається цим питанням. Так, ще є що робити, але все ж у цьому випадку, на мій погляд, великих проблем не буде. Ми спільно зможемо знайти вихід, який усіх влаштує. Так, треба чекати провокацій з цього приводу, адже Кремль буде намагатися нас посварити, розпалюючи цю тему.

Окрім того, Польща говорить, що у разі, якщо українська сторона не зробить кроків на зустріч та не вирішить цього питання, то лише тоді Україна не набуде членства в ЄС. Тобто початок переговорів вони не збираються зривати. Поляки таким чином натякають, що ми не повинні забути про цю трагедію. Саме тому треба показати нашу добру волю".

На думку Олександра Левченка, угорські погрози заблокувати початок переговорів – зовсім інша історія. Це не просто пошук діалогу, як у історії з Польщею. Угорщина просто ставить нам жорсткий ультиматум. Якщо вони виконають свої погрози, а поки все виглядає, що так і відбудеться, то ставиться під питання отримання статусу кандидата для України у раніше визначений термін.

"Якщо говорити про заяви Орбана та його міністрів, то у цьому випадку ми чітко бачимо нотки ворожості з їхньої сторони, – продовжує Олександр Левченко. – Раніше вони були проти того, щоб Україна вступала в НАТО, то тепер вже й проти нашого членства у ЄС. На мій погляд, їхні претензії дещо надумані.

Всупереч заявам офіційного Будапешта, забезпеченню мовних і культурних потреб угорців в Україні нічого не загрожує. Ухвалений у вересні Верховною Радою закон про нацменшини, навпаки, додатково розширює можливості самореалізації угорців в Україні. Єдину серйозну загрозу для угорців Закарпаття, як і для решти громадян України, становить російська агресія. Однак, офіційний Будапешт продовжує підтримувати дружні відносини з Москвою".

Справжня причина антиукраїнської політики Будапешта – не захист інтересів угорської громади в Україні, а цинічні спроби скористатись ситуацією на протистоянні РФ і Заходу, – вважає Олександр Левченко.

"Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що Україна не може стати членом Європейського Союзу до завершення війни з Росією, адже це "привнесе війну до блоку", не розуміючи, що якраз перемога Москви над Києвом приведе російську армію до кордонів ЄС, які вона і перейде. Також Сійярто звинуватив Київ в тому, що в Україні "порушують принципи Євросоюзу щодо національних меншин", при тому, що цими днями Україна передала Будапешту дорожню карту щодо вирішення питання нацменшин, включаючи угорську.

Ще одна перлина із його виступу: "Україна перебуває у стані війни, і ми бачимо, що не дотримується ні свобода ЗМІ, ні свобода слова, і ми бачимо, що не проводяться вибори. Сійярто мабуть "забув", що у 2022 році Європарламент оголосив, що Угорщина тимчасово не може вважатися функціональною демократією через дії уряду Віктора Орбана. Водночас, Україна активно проводить реформи і отримала статус кандидата на членство в ЄС. За словами єврокомісара з питань бюджету і адміністрування Йоганнеса Гана, Будапешт не зможе постійно шантажувати ЄС правом вето, оскільки у Єврокомісії є механізм прийняття необхідних рішень і без Угорщини.

Та все ж головне питання – чи зможе Угорщина заблокувати початок переговорів ЄС з Україною? Так, звісно, адже процедура одностайності все ще залишається при прийнятті рішень у Європейському Союзі. Зважаючи на фактично прямий вплив Кремля на дії Орбана стосовно України, то на мій погляд, угорська сторона не піде нам на зустріч за будь-якого розвитку подій. Звичайно, безвихідних ситуацій не буває.

Для Брюсселя така позиція Будапешта навряд стала сюрпризом, тому вони будуть думати як обійти вето. Україні ж потрібно зробити дві речі – посилити діалог з цими країнами, одночасно виконавши те, що ми можемо виконати і вважаємо можливим. Та й взагалі, до такого розвитку подій, коли тобі будуть вказувати на ті чи інші проблемні питання у двосторонніх відносинах, треба бути готовими, адже Україна сьогодні тільки прагне набути членства, а тому знаходиться у не вигідному положенні. Тому лише Польщею та Угорщиною процес може й не закінчитися", – підкреслив Олександр Левченко.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
В Сербии утвердили новое правительство без одиозного пророссийского Вулина
Европейская правда
2025-04-16T19:04:48Z
Стало известно, на что США могут обменять четыре области в Украине
Comments UA
2025-04-12T15:18:21Z
Это может быть скоро: Тимошенко неожиданно заявила, когда завершится война в Украине
Comments UA
2025-04-06T16:12:51Z
Ответ на парад. Планы Украины на 9 мая
Корреспондент
2025-04-14T22:28:35Z
В Госдепе заявили, что санкции против РФ не ослабят до прекращения огня
TSN
2025-04-16T23:44:59Z
Размещение миротворцев в Украине: генсек НАТО призвал не повторять ошибок Минских договоренностей
TSN
2025-04-16T23:44:37Z
У Путина осталось совсем немного времени откладывать перемирие: что об этом говорит
Comments UA
2025-04-14T14:06:52Z
Трампу предлагают более жесткую позицию по отношению к Путину, однако есть препятствие, - WSJ
Telegraf
2025-04-15T09:01:03Z
Трамп уволил вице-адмирала ВМС США Шошану Чатфилд: причина
ZN UA
2025-04-08T00:30:11Z
Спасти жизнь только через минуту: украинцев предостерегли от смертельной опасности
Знай
2025-04-16T18:30:54Z
Украинский опыт: в Европе выясняли, как прорвать российскую ПВО без помощи США, — RUSI
Фокус
2025-04-16T10:36:21Z
Народная артистка Ада Роговцева сообщила о тяжелой утрате/Актриса рассказала, что ушел из жизни близкий ей человек
Апостроф
2025-04-12T16:17:49Z
”Дима Комаров – г*вноед”: продюсер-военный ВСУ нашел у телеведущего русскоязычный контент
Апостроф
2025-04-15T18:33:12Z
Эксперт объяснил, сколько ракет Taurus и какой дальности может получить Украина
TSN
2025-04-16T23:44:52Z
F-16 для Украины: эксперт сказал, до какого года очередь на истребители
TSN
2025-04-16T23:44:30Z
Впервые в истории истребитель F-35 собрали из двух разбитых самолетов
Корреспондент
2025-04-10T23:45:18Z
В ОП рассказали о количестве новобранцев по Контракту 18-24
Корреспондент
2025-04-12T19:51:13Z
Россия запустила по Украине ракеты и подняла бомбардировщики
Корреспондент
2025-04-05T23:57:24Z
Ходжес назвал единственного человека в Украине, который все еще способен разрушить Крымский мост
Comments UA
2025-04-11T14:00:32Z
Хронология войны — день 1139: россияне продвигаются под Лиманом, а Киев отходит от обстрелов
Telegraf
2025-04-06T21:03:01Z
Известный волонтер указал на положительный момент в истории с гибелью украинского пилота F-16
Апостроф
2025-04-12T13:18:23Z
Одесса раньше была защищена лучше - Зеленский
Корреспондент
2025-04-16T00:03:09Z
В результате атаки БпЛА в Одессе повреждена гражданская инфраструктура
TSN
2025-04-16T23:44:24Z
В Одессе ночью раздались взрывы: работает ПВО
TSN
2025-04-16T23:44:20Z
Погиб украинский пилот F-16
Апостроф
2025-04-12T20:58:52Z
Передавал врагу координаты ВСУ: суд наказал военного-предателя
Новости Украины
2025-04-05T09:18:45Z
Российские силы пытаются прорвать линию обороны ВСУ в Запорожской области
Gazeta UA
2025-04-15T06:39:31Z
Джон Траволта растрогал фото с покойным сыном и довел до слез обращением к нему
TSN
2025-04-14T22:18:17Z
68-летняя актриса Нина Набока удивила, почему живет со студентом под одной крышей
TSN
2025-04-12T18:03:18Z
Бывший участник команды Данилко назвал сумму, которую ему платил артист/Финалист "Х-фактора" работал у артиста на бэк-вокале
Апостроф
2025-04-03T15:33:34Z
Возвращение Декстера Моргана на первых кадрах сериала "Декстер: Воскрешение"
GameMag
2025-04-16T02:16:13Z
Режиссер "Один дома" не может вырезать Трампа из фильма: чего он боится
TSN
2025-04-16T23:42:42Z
Оскароносная Кейт Бланшетт заявила о завершении актерской карьеры и назвала причину
TSN
2025-04-16T23:42:22Z
Новая порция негатива: фотография Пугачевой разозлила россиян
Comments UA
2025-04-06T20:42:44Z
​Умерла украинская звезда кино Таисия Литвиненко
Апостроф
2025-04-06T16:27:50Z
Умерла гендиректор Музея истории Киева Диана Попова
Комсомольская правда
2025-04-13T13:06:20Z
Определили самую опасную позу в сексе для мужчин
Gazeta UA
2025-04-07T19:39:04Z
Непригодных к службе могут неожиданно "вылечить": украинцам массово переписывают диагнозы
Знай
2025-04-12T19:30:30Z
В Украине расширили программу Доступные лекарства
Корреспондент
2025-04-12T18:51:26Z
Диетолог раскрыла рецепт блюда, которое убережет от рака
Comments UA
2025-04-12T14:39:43Z
Инвалидность первой группы: с какими заболеваниями можно получить
ZN UA
2025-04-16T23:43:12Z
Как выбрать шоколад, который не навредит здоровью: советы нутрициолога
TSN
2025-04-16T23:43:12Z
Мог все испортить: биохакер, потративший миллионы на борьбу со смертью, сделал большую ошибку
Фокус
2025-04-06T13:06:28Z
День зачатия и рождения ребенка влияет на ее будущее здоровье — исследование
TSN
2025-04-16T23:42:45Z
Желтеет чеснок после холодов: аграрий посоветовал, что делать
TSN
2025-04-16T23:41:34Z
Вместо "спасибо" - нож: в Винницкой области женщина спасла мужчину, а он ее убил
Новости Украины
2025-04-12T18:33:05Z
В Польше загорелся дом: есть жертвы, среди эвакуированных - украинцы
Корреспондент
2025-04-14T19:25:45Z
В Днепре во время теракта погиб товарищ Филатова
Comments UA
2025-04-04T11:15:56Z
В Киеве обнаружили крупный схрон с оружием
Корреспондент
2025-04-16T13:03:02Z
Кровавый ракетный удар по детской площадке в Кривом Роге: количество погибших возросло
TSN
2025-04-16T23:43:16Z
Мощная атака на Херсон: есть жертва и раненые, разрушена ледовая арена
TSN
2025-04-16T23:41:44Z
Мобилизированный в ВСУ полковник полиции устроил скандал из-за взяток для полицейских от военнообязанных
Апостроф
2025-04-06T10:06:07Z
Украину охватила масштабная воздушная тревога: названа причина
TSN
2025-04-06T00:30:24Z
Увеличилось количество российских Ту-95мс, совершивших вылет
TSN
2025-04-06T02:30:06Z
Этот дешевый раствор отбелит ваш тюль: от жира и пыли не останется ни следа
Telegraf
2025-04-03T19:06:34Z
Спасите свой урожай: вот чем следует обработать деревья после заморозков
Telegraf
2025-04-12T15:06:31Z
Те самые ириски из детства: рецепт конфет, вкус которых мы потеряли, но можем вернуть
Знай
2025-04-16T04:51:06Z
Всего один бюджетный продукт — и муравьи исчезнут из вашего сада: что нужно сделать
TSN
2025-04-16T23:41:49Z
Как сделать бумажные формы для паски: готовимся к празднику
TSN
2025-04-16T23:41:03Z
Рецепт паски на литр молока: достояние многих поколений
TSN
2025-04-16T23:39:30Z
Почему у бабушки одинаково вкуснее: все секреты и уловки приготовления куличей
TSN
2025-04-16T23:38:57Z
Когда сеять кабачки на рассаду: благоприятные дни весной 2025 года
TSN
2025-04-16T23:38:13Z
Глазурь для паски: 11 хитростей для идеального приготовления
TSN
2025-04-16T23:37:37Z
Тарифы на газ на лето: Кабмин принял важное решение
Апостроф
2025-04-11T13:39:52Z
Польша хочет получить свой порт в Одессе для экспорта зерна в Африку
Хвиля
2025-04-04T19:54:03Z
Маск потерял миллиарды долларов из-за пошлин Трампа
Апостроф
2025-04-04T10:30:26Z
США смягчили условия соглашения о полезных ископаемых: детали от Bloomberg
TSN
2025-04-16T23:43:02Z
Цены на мясо полезли вверх перед Пасхой: сколько стоит килограмм
TSN
2025-04-16T23:42:32Z
Какие пенсии получают украинцы: в каких регионах наибольшие выплаты
TSN
2025-04-16T23:42:22Z
Пасха в Украине: сколько в этом году стоит собрать корзину
TSN
2025-04-16T23:40:59Z
Модель продажи Нафтогазом ресурса по низкой цене и импорта по завышенной себе исчерпала - Центр Разумкова
TSN
2025-04-16T23:40:12Z
Курс валют на 17 апреля: сколько будут стоить доллар, евро и злотый
TSN
2025-04-16T23:39:19Z
Патрульная полиция Киева провела задержание с наручниками бывшего футболиста Алиева
ZN UA
2025-04-12T18:33:09Z
«Усика из меню не уберём!» - в Донецке в кафе «вольничали», пока не пришла «полиция». ФОТО
Новости Украины
2025-04-13T19:27:57Z
В УЕФА почтили память российского футболиста, который добровольно пошел убивать украинцев
Telegraf
2025-04-03T15:12:02Z
Триумф Онофрийчук на этапе Кубка мира по художественной гимнастике
Корреспондент
2025-04-05T21:12:36Z
"Шахтер" почтил память жертв российского удара по Кривому Рогу
TSN
2025-04-16T23:37:13Z
"Арсенал" и "Интер" стали последними полуфиналистами Лиги чемпионов
ZN UA
2025-04-16T21:34:00Z
17-летним хавбеком Ривер Плейта интересуются испанские гранды
Корреспондент
2025-04-16T19:57:49Z
Байер подождет: "второй Лестер" ведет борьбу за Макати
Корреспондент
2025-04-16T19:24:34Z
Динамо продолжит сотрудничество с лидером команды
Корреспондент
2025-04-16T18:51:29Z
Авторы Barotrauma анонсировали Frostrail — кооперативный хоррор про выживание машиниста в ледяной пустоши
GameMag
2025-04-12T14:42:34Z
S.T.A.L.K.E.R. 2 получил официальную «дорожную карту» — новое оружие, лут из мутантов и многое другое
ITC
2025-04-14T14:25:37Z
Исследование Astrum Entertainment: 85% российских геймеров не готовы платить за игру больше 4 тысяч рублей
GameMag
2025-04-12T18:58:41Z
В Македонии археологи нашли 2500-летний город
Корреспондент
2025-04-10T19:09:54Z
Android будет самостоятельно перезагружаться каждые три дня: зачем это нужно
TSN
2025-04-16T23:43:07Z
Люди не узнали ИИ: 73% спутали GPT-4.5 с человеком
TSN
2025-04-16T23:42:59Z
Официально: Ubisoft издаст инди-рогалик Morbid Metal
GameMag
2025-04-10T18:49:55Z
Появление Dishonored 3 маловероятно — Рафаэль Колантонио назвал причину
GameMag
2025-04-06T21:10:54Z
Это приложение постоянно ворует память на телефоне: как это быстро исправить
Telegraf
2025-04-06T05:21:34Z
Инженеры разобрали батареи Tesla и BYD: какие выводы они сделали
UAToday
2025-04-12T13:03:39Z
Jeep представил самую мощную версию Wagoneer
Корреспондент
2025-04-16T19:46:57Z
ЕС отменил запрет на углепластик в автомобилях
Корреспондент
2025-04-16T15:45:37Z
Доминируют электрокары: определены лучшие авто в мире за 2025 год
Фокус
2025-04-16T15:30:57Z
Рейтинг самых популярных автомобилей в Европе в 2025 году
Comments UA
2025-04-16T13:27:07Z
Водителей могут лишить прав на год за "спасибо" на дороге
Comments UA
2025-04-16T11:54:46Z
Британские иконы: на аукцион выставлена коллекция ретроавто на $1,5 миллиона
Фокус
2025-04-16T10:30:32Z
Названы самые популярные марки автомобилей среди европейцев
Корреспондент
2025-04-16T08:27:02Z
Ford презентовал экстремальные внедорожники для самых сложных условий
Фокус
2025-04-16T07:57:58Z