MY.UAНовини
Субсидії по-новому: як в уряді планують змінити нормативи та формат фінансування виплат
Субсидії по-новому: як в уряді планують змінити нормативи та формат фінансування виплат

Субсидії по-новому: як в уряді планують змінити нормативи та формат фінансування виплат

У Мінсоцполітики запропонували змінити концептуальний підхід до затвердження соціальної норми твердого палива для надання пільг та житлових субсидій, зважаючи на теплоємність, а не вагу. Крім того, ініціювали диференціювання лімітів цін — окремо для вугілля та деревини, а ще з’явилась ідея фінансувати пільги за донорський кошт.

У Міністерстві соціальної політики підготували проєкт постанови "Деякі питання надання населенню пільг і житлових субсидій на придбання твердого палива", яким пропонують запровадити співфінансування пільг і субсидійна оплату житлово-комунальних послуг як за допомогою бюджетних коштів, так і за донорські джерела. Крім того, відомство пропонує змінити підхід до соціальної норми твердого палива, зважаючи на його теплоємність, а також збільшити граничні показники його вартості для надання пільг і житлових субсидій. У тексті не сказано про зміни субсидій для тих, хто користується газом для опалення, хоча в Україні таких багато: станом на 1 грудня 2022 року понад 343 тисячі клієнтів "Нафтогаз України" мають субсидії на газ. Фокус з’ясував, для чого потрібні ці нововведення та чи вплинуть на розмір субсидій для придбання твердого палива для українців.

Розвантажити бюджет: для чого пропонують ввести співфінансування виплат субсидій

Згідно з проєктом постанови КМУ "Деякі питання надання населенню пільг і житлових субсидій на придбання твердого палива", у відомстві радять в умовах дії воєнного стану запровадити спільне фінансування надання населенню пільг та субсидій для відшкодування витрат на оплату ЖКП, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива — як коштом державного бюджету, так і коштом інших не заборонених законодавством джерел. Йдеться про кошти, які використовуються за згодою урядів іноземних держав, міжнародних організацій, донорських установ.

У Мінсоцполітики пропонують запровадити спільне фінансування житлових субсидій — як коштом бюджету, так і донорським коштом

Зокрема, передбачається: якщо виплату у відповідному періоді було здійснено одержувачам пільг та житлових субсидій коштом урядів іноземних держав, міжнародних організацій, донорських установ, то в цьому періоді таку виплату бюджетними коштами цим одержувачам не здійснюють. Водночас якщо виплату було здійснено коштом урядів іноземних держав, міжнародних організацій, донорських установ у розмірі, меншому за встановлений, то в цьому виплатному періоді недоотримана сума коштів виплачується бюджетним коштом.

Важливо Виплати, субсидії, пенсії: чи вистачить у бюджеті коштів на соціальний захист населення

На думку юристки ЮК "RIYAKO&PARTNERS" Наталії Василюк, до розроблення такого проєкту відомство спонукали обмежені можливості державного бюджету в умовах воєнного стану. "Така ініціатива однозначно розвантажить державний бюджет й дасть змогу залучати кошти урядів іноземних держав, міжнародних організацій, донорських установ для фінансування субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива", — зауважила вона Фокусу.

В уряді пропонують переглянути підхід до встановлення соціальної норми твердого палива, розмежувавши її за видами палива — вугілля та дрова

Мінсоцполітики також підготувало зміни до постанови КМУ від 23 квітня 2012 р. № 356 в частині підходу до затвердження соціальної норми твердого палива. Зокрема, пропонується це робити, зважаючи на теплоємність окремо вугілля та деревини.

Калорії замість тонн: як зміняться підходи до нормативів твердого палива

Згідно з пояснювальною запискою до проєкту постанови, нині мінімальні норми твердого палива становлять:

  • для надання пільг — 1 тонна твердого палива, яке використовується для обігріву житла;
  • для надання житлових субсидій — 2 тонни відповідно на домогосподарство на рік.

Для надання пільг і житлових субсидій населенню на придбання твердого палива у 2023 році застосовується граничний показник вартості твердого палива у розмірі 3,48 тис. грн за 1 тонну. Середній розмір виплат на тверде паливо у 2023 році такий:

  • за надання пільг — 2 317 грн на сім’ю на рік;
  • за надання субсидій — 4 075 грн на домогосподарство на рік.

Однак тверде паливо на опалення приміщення може бути представлене у вигляді дров та вугілля. "Залежно від теплотворної здатності та від генетичних особливостей деревину та вугілля, призначені для палива, виробництва теплової та електричної енергії, поділяють за групами порід деревини та сортами. Від цього також залежить і ціна на відповідний тип палива. Тепловіддача вугілля приблизно на 2,5–3,5 разів більша, ніж в деревини, а швидкість згоряння дров у 2–4 рази швидша, ніж у вугілля. Отже, мінімальна норма вугілля не є тотожною мінімальній нормі дров, необхідної для опалення приміщення в зимовий період, що наразі не враховано в законодавчо закріпленому соціальному нормативі", — сказано у пояснювальній записці до проєкту постанови.

Тепловіддача дров на 3,5 рази менша, ніж вугілля. Тому для обігріву однакового приміщення потрібно більше дров
Фото: Pexels

Тому пропонується переглянути підхід до встановлення соціальної норми твердого палива, розмежувавши його за видами та прирівнявши за спроможністю вироблення тепла, достатнього для встановлення та підтримання відповідного температурного режиму в приміщенні у холодну пору року.

Важливо Субсидії в Україні: українці зможуть отримати по 16 тисяч гривень на опалення

Зокрема, мінімальні норми забезпечення населення твердим паливом для надання пільг пропонується прирівняти до обсягу твердого палива, яке може виділити 12 064 500 Ккал тепла (яке орієнтовно можна отримати із 6,22 т свіжозрубаної деревини з рівнем вологості 50% або 1,87 т кам’яного вугілля, що представлені на ринку України) на домогосподарство на рік. А мінімальні норми забезпечення населення твердим паливом для надання житлових субсидійдо обсягу твердого палива, яке може виділити 14 367 096 Ккал тепла на домогосподарство на рік (яке орієнтовно можна отримати із 7,41 т свіжозрубаної деревини з рівнем вологості 50% або 2,23 т кам’яного вугілля, що представлені на ринку України). За таким підходом соціальний норматив для обігріву житлового приміщення протягом опалювального сезону для родини з 2-х осіб становитиме:

  • на надання пільг: на вугілля — 1,87 т, на дрова — 6,22 т;
  • на надання субсидії: на вугілля — 2,23 т, на дрова — 7,41 т.

Згідно з документом, це відповідає сумарній кількості теплової енергії, необхідної для обігріву житлового приміщення в межах встановлених норм житла протягом 6 місяців опалювального сезону: 12 064 500 Ккал на 52,5 кв метрів та 14 367 096 Ккал на 62,52 кв метрів відповідно. Також автори проєкту ініціюють перегляд граничного ліміту цін на тверде паливо з урахуванням нового підходу.

Автори постанови спочатку розрахували необхідну кількість калорій для опалення житла, а вже потім — необхідну для цього кількість вугілля та дров

Як пропонують змінити ліміти цін на тверде паливо

Згідно з документом, наразі ціновий діапазон по країні на тверде паливо коливається в межах понад 9 тис. грн за 1 тонну вугілля та 1,2–1,8 тис. грн за 1 тонну деревини. Отже, середні показники, які пропонується встановити в 2023 році на рівні середньоринкових, з подальшим переглядом в наступних роках з урахуванням індексу споживчих цін, такі:

  • 9 609 грн — за 1 т вугілля;
  • 1 494 грн — за 1 т деревини.

Жорсткіший контроль та збільшення субсидії: яким буде вплив нововведень

Новий підхід до визначення соцнорми твердого палива дасть змогу більш точно розрахувати потребу у різних видах палива та визначати необхідний розмір субсидій, переконаний кандидат економічних наук, незалежний експерт Олександр Хмелевський.

На думку експерта з ЖКП Олега Попенка, фактична мета нововведення — підвищити контроль за витратами на компенсацію твердого палива в селах. "Ми ж розуміємо, що, опускаючи цю проблему на міста, зловживання з видачею можуть бути величезні. Наприклад, проконтролювати видачу дров у селах майже неможливо. Й обсяг тих самих дров, який привезуть людям, просто не проконтролювати. Держава, з одного боку, робить вірне рішення, бо жорсткіше підходить до контролю, але з іншого боку — фактично постраждають прості люди, бо чиновники красти менше не будуть", — сказав він Фокусу.

Уряд хоче підвищити ліміти цін, зокрема, на дрова. Тож той, хто обігріває житло дроваги, отримає більшу субсидію

Утім, самі субсидії, за умови ухвалення постанови, мають зрости. "Ціни, взяті в розрахунок, відповідають ринковим. Правда, вугілля, як і дрова, бувають різної якості, мають різну калорійність та різну ціну. Проте норми палива для опалення житла підвищені. Особливо суттєво — для опалення дровами", — зазначив Хмелевський.

Так, якщо раніше субсидія надавалася на 2 тонни твердого палива незалежно від виду, то, згідно з документом, домогосподарствам будуть фінансувати придбання 2,23 т вугілля або 7,41 тонни деревини.

Субсидія надаватиметься на придбання 2,23 т вугілля або 7,41 т дров

"Той, хто опалює дровами, отримає значно більшу субсидію, ніж раніше. Якщо раніше під час розрахунку субсидій гранична вартість твердого палива становила 3486,44 грн за тонну твердого палива незалежно від виду, то зараз гранична ціна на вугілля встановлена на рівні 9609 грн за тонну, а на дрова — 1494 грн за тонну", — додав економіст.

Судова юристка Альона Осколкова звертає увагу на те, що загальний граничний розмір субсидії, яка може бути надана (нині — 6972,88 грн) без урахування норми обов’язкового платежу, який має сплатити родина самостійно та який не має перевищувати 15% її сукупних доходів, зросте. Він становитиме:

  • 21 428,07 грн — у разі придбання вугілля;
  • 11 070,54 грн — у разі придбання деревини.
Важливо Українцям виділять понад 10 тисяч на купівлю дров: деталі

"Якщо ж обчислювати за обсягами різновидів палива 50/50, то середнє значення становитиме — 16 233,81 грн", — сказала вона Фокусу і додала: граничні показники вартості твердого палива планують збільшувати у наступних роках із урахуванням індексу споживчих цін на відповідний рік.

Субсидії мають зрости: чи вистачить коштів на реалізацію задуму

Закладена проєктом постанови можливість індексації вартості палива відповідно до зростання споживчих цін та корегування розміру субсидій може не бути реалізована.

"Вартість палива може зростати більш істотно, як порівняти з індексом споживчих цін. Передбачається, що розмір субсидій на придбання твердого палива зросте в 2024 році, як порівняти з 2023 роком, на 2,2 млрд грн. Проте в наступних роках цей показник має скорочуватися — в 2025 році на пів мільярда, а в 2026 році — ще приблизно на стільки ж. Це при тому, що планується, що кількість отримувачів субсидії зросте в 2025 році, як порівняти з 2024 роком, на 42 тис. домогосподарств, а пільговиків — на 25 тис. домогосподарств. А ціни на паливо навряд чи будуть знижуватися", — розмірковує Олександр Хмелевський.

Для реалізації задуму уряду потрібно додатково залучити понад 2 млрд грн у наступному році
Фото: УНІАН

Як зазначають автори проєкту постанови, зазначені зміни потребуватимуть збільшення фінансування вже цього року.

"З огляду на те, що станом на 1 жовтня 2023 житлову субсидію на тверде паливо виплачено 207 897 домогосподарствам та пільг — 99 905 родинам, і до кінця року цей показник ще збільшиться, то у разі внесення змін до нормативних актів і закріплення запропонованих переглянутих соціальних норм та граничних цін, додаткова потреба на надання пільг та житлових субсидій на тверде паливо в 2023 році (в бюджеті на 2023 рік закладено 1,8 млрд грн видатків за цим напрямком) становитиме щонайменше 2,22 млрд грн для проведення перерахунку вже виплачених пільг та житлових субсидій", — йдеться в документі.

Важливо Платити за боргами: скільки доведеться віддати Україні за наступні 25 років

Водночас, за прогнозованої кількості у 2024 році отримувачів державної підтримки на тверде паливо на рівні показників 2023 року, заплановані в бюджеті на 2024 рік 2 млрд грн на надання пільг та житлових субсидій на тверде паливо треба буде також збільшити ще щонайменше на 2,02 млрд гривень.

Для перерахунку пільг та житлових субсидій у 2023-му уряд потребує додатково 2,02 млрд грн

Потрібні кошти за потреби залучити вдасться, переконаний експерт з питань фінансів Ярослав Жаліло. "Якщо потрібно знайти додаткові гроші, то їх знайдуть, — каже він Фокусу. — Бо це ключові речі. По-перше, це соціальна підтримка, стабільність. А по-друге, це гроші, які забезпечують адекватну сплату за спожиті послуги".

Важливо Чи буде дефолт: у ЄС підрахують реальний дефіцит бюджету України на 2024 рік, — ЗМІ

Жаліло також зазначив, що в умовах уже схваленого бюджету-2024Мінсоцполітики планує отримати необхідні для підвищення субсидій додаткові суми від зовнішніх джерел, тобто, йдеться про кошти фінансової допомоги від ЄС та США.

Теги за темою
Україна
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Нова шахрайська схема у Viber: як не втратити свій акаунт та гроші
InternetUA
2025-02-23T12:01:56Z
Тест ШІ-чатботів: Gemini ненавидить комах, Grok – добре жартує, а ChatGPT не вміє рахувати
ITC
2025-02-23T11:58:55Z
Інсайдер розкриває деталі про перший складний iPhone та його дисплеї
InternetUA
2025-02-23T11:31:31Z
iPhone 17 стане ще дорожчим: ось перші розрахунки вартості
InternetUA
2025-02-23T11:01:34Z
Ілон Маск заявив, що Starlink залишиться доступним для України
360ua.news
2025-02-23T11:00:50Z
Демографічна катастрофа: виявлено причину вимирання неандертальців і коли вона виникла
Фокус
2025-02-23T11:00:24Z
Якою була б наша планета, якби динозаври вижили: відповідь учених може здивувати
Фокус
2025-02-23T10:06:37Z
iPhone 17 Pro здивує новим дизайном: з’явилися фото
InternetUA
2025-02-23T10:01:42Z
Тенденції карткового шахрайства: які є нові техніки обману
24tv
2025-02-23T09:33:24Z
Хитрі господині завжди протирають ванну чайними пакетиками: для чого це роблять
GlavRed
2025-02-23T12:27:02Z
Науковці пояснили, чому потрібно частіше дзвонити друзям
24tv
2025-02-23T11:24:54Z
Омолоджуючі стрижки для жінок після 55 років: вони підійдуть всім
24tv
2025-02-23T11:24:00Z
Цей рецепт підірве ваші смакові рецепти: як приготувати хрумку картоплю із соусом
24tv
2025-02-23T11:21:30Z
Найщиріші слова для іменинників: привітання з днем народження у картинках, прозі й віршах
24tv
2025-02-23T11:21:26Z
Найсмачніші хрусткі деруни: як правильно приготувати картопляні оладки
24tv
2025-02-23T10:48:03Z
Китайський гороскоп на завтра 24 лютого: Кроликам - конфлікт, Козлам - помста
GlavRed
2025-02-23T10:27:23Z
Як відкрити дверцята пральної машинки, якщо їх заклинило після прання: найлегші способи
TSN
2025-02-23T10:06:57Z
Інгредієнти звичайні, результат – феноменальний: новий салат з крабовими паличками
24tv
2025-02-23T09:21:37Z
Рятувальники досі перебувають на Чорнобильській АЕС: чи є загроза для населення
ГЛАВКОМ NET
2025-02-23T12:21:04Z
У Франції алжирець убив ножем перехожого і поранив п’ятьох поліцейських
УкраинФорм
2025-02-23T12:18:32Z
Російська музика під час наймасштабнішої дронової атаки: нічний клуб у Києві вляпався у скандал
ГЛАВКОМ NET
2025-02-23T12:00:41Z
У Києві сталася моторошна ДТП: трамвай на смерть збив чоловіка
TSN
2025-02-23T11:42:40Z
На Херсонщині російський БпЛА влетів у вікно будинку, поранена жінка
УкраинФорм
2025-02-23T11:15:38Z
На ЧАЕС нових осередків тління не виявили, радіаційний фон у нормі - ДСНС
УкраинФорм
2025-02-23T10:39:27Z
Хмельницьку область атакували "Шахеди": в ОВА розповіли про наслідки
ZN UA
2025-02-23T10:16:37Z
«Діяв з антисемітських мотивів»: поліція повідомила деталі нападу на туриста в центрі Берліна
УкраинФорм
2025-02-23T10:15:57Z
Ворог вдарив по Сумщині балістичною ракетою
УкраинФорм
2025-02-23T09:49:23Z
Арсенал може придбати нападника Фіорентини — ЗМІ
Football.ua
2025-02-23T12:18:57Z
Іраола -про вилучення Забарного: Він просто послизнувся, але тепер може пропустити чотири матчі
Football.ua
2025-02-23T11:54:24Z
Став претендентом на пояс Усика: непереможний німець піднявся з нокдауну і нокаутував Чжилея
TSN
2025-02-23T11:48:12Z
Феєнорд призначив легендарного бомбардира на посаду головного тренера
24tv
2025-02-23T11:39:18Z
Консейсан — після поразки від Торіно: Я приношу вибачення вболівальникам, які були присутні на останніх матчах
Football.ua
2025-02-23T11:37:21Z
Костюк та Калініна можуть зустрітися у другому колі турніру у Мериді
УкраинФорм
2025-02-23T11:36:02Z
Ван Персі — новий головний тренер Феєнорда
Football.ua
2025-02-23T11:21:30Z
Хабі Алонсо встановив тренерській рекорд в Бундеслізі
Football.ua
2025-02-23T11:06:39Z
Фристайліст Ян Гаврюк встановив особистий рекорд на Кубку світу
УкраинФорм
2025-02-23T11:06:33Z
КМДА назвала причину погіршення якості повітря у столиці
ГЛАВКОМ NET
2025-02-23T12:27:01Z
Почав підтягувати спецпідрозділи: в ЗСУ назвали цілі й тактику ворога на Покровському напрямку
24tv
2025-02-23T12:06:50Z
Окупанти покращили тактичне положення на Донеччині: де просунулись росіяни
TSN
2025-02-23T12:06:32Z
Російські ракети пошкодили храм у Кривому Розі: з’явились фото та відео
ГЛАВКОМ NET
2025-02-23T11:24:15Z
Кошти компенсують: Львівська ОВА поверне виплати родинам загиблих героїв
24tv
2025-02-23T11:24:07Z
Перші в Україні: у Харкові оповіщення про повітряні тривоги відбувається за новою системою
24tv
2025-02-23T11:18:45Z
Просування ворога на Новопавлівському напрямку, уточнена ситуація в Улаклах: мапа DeepState
24tv
2025-02-23T10:39:48Z
Графіки відключення світла в Одесі на тиждень з 24 лютого по 2 березня: до чого готуватися у ці дні
Политека
2025-02-23T10:33:34Z
Розвідники майстерно підірвали укріплення та позиції росіян на Півдні України: відео
24tv
2025-02-23T10:27:40Z
Рецензія на фільм «Мавпа» / The Monkey
ITC
2025-02-23T12:07:24Z
Мама трьох дітей Катя Осадча зізналася, чи буде четверта
GlavRed
2025-02-23T11:27:49Z
Міка Ньютон приголомшила українськомовною версією свого хіта "В плену" 20-річної давнини
TSN
2025-02-23T11:06:43Z
Акторка Тамара Яценко розповіла, як її у 20 років домагався директор театру
Комсомольская правда
2025-02-23T11:06:04Z
Цікаве планування кухні від Селени Гомес: дизайнери оцінили підхід акторки
24tv
2025-02-23T10:27:20Z
MELOVIN чесно відповів, чи досі крутить роман зі SWOIIA: "Це важко"
TSN
2025-02-23T10:06:15Z
Переможці Берлінале-2025: хто отримав головні нагороди престижної премії
24tv
2025-02-23T09:36:25Z
Тамара Яценко зізналася, чому з обранцем не має дітей після 25 років стосунків
TSN
2025-02-23T09:18:35Z
Карл Кокран з KISS помер внаслідок аварії, яку спричинила його мати
360ua.news
2025-02-23T09:18:16Z
Зеленський нагородив ще 285 військових
УкраинФорм
2025-02-23T12:24:56Z
«Контракт 18-24». Як долучитися до ЗСУ та отримати 1 млн грн: пояснення Міноборони
ГЛАВКОМ NET
2025-02-23T12:24:08Z
Вандали пишуть образи Ілону Маску на автомобілях Cybertruck
InternetUA
2025-02-23T12:24:01Z
Жінки, які першими в світі стали мільярдерками – як і завдяки чому зростали їх статки
24tv
2025-02-23T12:21:52Z
Міноборони попередило про тимчасові технічні труднощі в Резерв+
24tv
2025-02-23T12:18:24Z
У Ватикані розповіли про стан Папи Римського: зазнає сильного болю, але перебуває у свідомості
Комсомольская правда
2025-02-23T12:18:04Z
У Фінській православній церкві виникли розбіжності через молитву до річниці війни в Україні
ГЛАВКОМ NET
2025-02-23T12:06:46Z
Журналістка Роксолана Бичай долучилась до редакції Bihus.Info
Детектор М
2025-02-23T11:51:55Z
Виплати на дітей у 2025 році: хто зможе отримати більше 100 тисяч гривень
Политека
2025-02-23T11:33:18Z
І лікують, і смакують: спеції, які мають бути на вашій кухні
TSN
2025-02-23T10:18:35Z
Дієтологи про кето-дієту: Зниження ваги - побічний ефект
Комсомольская правда
2025-02-23T09:04:20Z
Генна терапія повертає зір
360ua.news
2025-02-23T09:00:48Z
Чому вага збільшується, навіть якщо ви їсте мало – лікарка дала суттєві поради
24tv
2025-02-23T07:03:58Z
Забудьте про вагу: є багато ознак, які показують, що ви робите успіхи в спортзалі
24tv
2025-02-23T05:00:23Z
Медична допомога українцям у Польщі: витрати перевищили 500 млн євро
ZN UA
2025-02-22T22:28:33Z
Китай жахає новим коронавірусом: вже передається людям від кажанів
Знай
2025-02-22T21:33:10Z
Останній сигнал організму: таємничий нескінченний кашель жінки врятував їй життя
Фокус
2025-02-22T20:15:43Z
Отруюють нас і все навколо: вчені закликали відмовитися від пластикових контейнерів для їжі
Фокус
2025-02-22T19:00:02Z
Вже з 1 березня: в одному з міст України збільшаться ціни на водопостачання
24tv
2025-02-23T12:24:20Z
ЄС та безмитна торгівля: Україна пропонує розширити список "чутливих" агропродуктів
24tv
2025-02-23T12:06:57Z
Майже 15% за два місяці: ціна на популярний продукт в Україні різко "злетить"
GlavRed
2025-02-23T11:27:00Z
Яка буде пенсія при зарплаті 8000 гривень
24tv
2025-02-23T11:24:45Z
Яка найбільша купюра в Польщі та що про неї відомо
24tv
2025-02-23T11:15:06Z
Курс євро на наступний тиждень: на яку ціну очікувати
24tv
2025-02-23T10:48:21Z
Які бувають способи переукладення договору оренди землі
24tv
2025-02-23T10:03:20Z
Борг за комуналку в Україні: як можуть покарати
Политека
2025-02-23T10:00:46Z
Кусто Агро провела перше підживлення озимих
AgroPortal
2025-02-23T10:00:09Z
Як привітання на дорозі може стати причиною штрафу
360ua.news
2025-02-23T08:45:45Z
Honda оновила найпопулярніший сімейний седан
AutoCentre
2025-02-23T08:06:07Z
Водії можуть втратити права через відсутність одного предмета в авто
GlavRed
2025-02-23T04:27:49Z
Принци Вільям і Гаррі володіють секретною технікою водіння, яка рятує життя
24tv
2025-02-22T21:12:28Z
Штраф у 16 000 гривень: водіїв України почали наказувати за дивне порушення
GlavRed
2025-02-22T20:27:35Z
Як дізнатися реальний пробіг авто: головна ознака, яку не приховаєш
ТСН
2025-02-22T20:21:03Z
Особливості запчастин для BMW XM G09: що потрібно знати власникам
Топ Жир
2025-02-22T16:06:34Z
На дорогах з’явився новий знак із двома камерами D-51a: що він означає
ТСН
2025-02-22T15:34:03Z
Як було відновлено унікальний міні-тягач DAF Pony
AutoCentre
2025-02-22T10:46:55Z
Переговори США та РФ 25 лютого в Ер-Ріяді: в Москві зробили несподівану заяву
GlavRed
2025-02-23T12:27:32Z
Скільки українських територій окупувала Росія за три роки великої війни: аналіз CNN
ГЛАВКОМ NET
2025-02-23T12:27:23Z
Чого насправді хоче Трамп в перемовинах з Москвою: експосол США у РФ відповів
TSN
2025-02-23T12:27:01Z
Маск звинуватив Reuters у брехні через новину про можливе відключення України від Starlink
iPress
2025-02-23T12:12:41Z
Плани Трампа щодо завершення війни в Україні: у Китаї зробили заяву
GlavRed
2025-02-23T12:12:40Z
Україна відмовилася створити фонд на 500 мільярдів доларів щодо корисних копалин, – Bloomberg
24tv
2025-02-23T12:12:37Z
Орбан заявив що Україна не вступить до ЄС без волі угорців
iPress
2025-02-23T12:12:28Z
«Настав час закрутити гайки». Британія оголосить безпрецедентні санкції проти Росії
ГЛАВКОМ NET
2025-02-23T12:12:26Z
Україна просила ООН про гумдопомогу у Курській області, але треба згода Росії
Лига
2025-02-23T12:09:57Z