MY.UAНовини
Субсидії по-новому: як в уряді планують змінити нормативи та формат фінансування виплат
Субсидії по-новому: як в уряді планують змінити нормативи та формат фінансування виплат

Субсидії по-новому: як в уряді планують змінити нормативи та формат фінансування виплат

У Мінсоцполітики запропонували змінити концептуальний підхід до затвердження соціальної норми твердого палива для надання пільг та житлових субсидій, зважаючи на теплоємність, а не вагу. Крім того, ініціювали диференціювання лімітів цін — окремо для вугілля та деревини, а ще з’явилась ідея фінансувати пільги за донорський кошт.

У Міністерстві соціальної політики підготували проєкт постанови "Деякі питання надання населенню пільг і житлових субсидій на придбання твердого палива", яким пропонують запровадити співфінансування пільг і субсидійна оплату житлово-комунальних послуг як за допомогою бюджетних коштів, так і за донорські джерела. Крім того, відомство пропонує змінити підхід до соціальної норми твердого палива, зважаючи на його теплоємність, а також збільшити граничні показники його вартості для надання пільг і житлових субсидій. У тексті не сказано про зміни субсидій для тих, хто користується газом для опалення, хоча в Україні таких багато: станом на 1 грудня 2022 року понад 343 тисячі клієнтів "Нафтогаз України" мають субсидії на газ. Фокус з’ясував, для чого потрібні ці нововведення та чи вплинуть на розмір субсидій для придбання твердого палива для українців.

Розвантажити бюджет: для чого пропонують ввести співфінансування виплат субсидій

Згідно з проєктом постанови КМУ "Деякі питання надання населенню пільг і житлових субсидій на придбання твердого палива", у відомстві радять в умовах дії воєнного стану запровадити спільне фінансування надання населенню пільг та субсидій для відшкодування витрат на оплату ЖКП, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива — як коштом державного бюджету, так і коштом інших не заборонених законодавством джерел. Йдеться про кошти, які використовуються за згодою урядів іноземних держав, міжнародних організацій, донорських установ.

У Мінсоцполітики пропонують запровадити спільне фінансування житлових субсидій — як коштом бюджету, так і донорським коштом

Зокрема, передбачається: якщо виплату у відповідному періоді було здійснено одержувачам пільг та житлових субсидій коштом урядів іноземних держав, міжнародних організацій, донорських установ, то в цьому періоді таку виплату бюджетними коштами цим одержувачам не здійснюють. Водночас якщо виплату було здійснено коштом урядів іноземних держав, міжнародних організацій, донорських установ у розмірі, меншому за встановлений, то в цьому виплатному періоді недоотримана сума коштів виплачується бюджетним коштом.

Важливо Виплати, субсидії, пенсії: чи вистачить у бюджеті коштів на соціальний захист населення

На думку юристки ЮК "RIYAKO&PARTNERS" Наталії Василюк, до розроблення такого проєкту відомство спонукали обмежені можливості державного бюджету в умовах воєнного стану. "Така ініціатива однозначно розвантажить державний бюджет й дасть змогу залучати кошти урядів іноземних держав, міжнародних організацій, донорських установ для фінансування субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива", — зауважила вона Фокусу.

В уряді пропонують переглянути підхід до встановлення соціальної норми твердого палива, розмежувавши її за видами палива — вугілля та дрова

Мінсоцполітики також підготувало зміни до постанови КМУ від 23 квітня 2012 р. № 356 в частині підходу до затвердження соціальної норми твердого палива. Зокрема, пропонується це робити, зважаючи на теплоємність окремо вугілля та деревини.

Калорії замість тонн: як зміняться підходи до нормативів твердого палива

Згідно з пояснювальною запискою до проєкту постанови, нині мінімальні норми твердого палива становлять:

  • для надання пільг — 1 тонна твердого палива, яке використовується для обігріву житла;
  • для надання житлових субсидій — 2 тонни відповідно на домогосподарство на рік.

Для надання пільг і житлових субсидій населенню на придбання твердого палива у 2023 році застосовується граничний показник вартості твердого палива у розмірі 3,48 тис. грн за 1 тонну. Середній розмір виплат на тверде паливо у 2023 році такий:

  • за надання пільг — 2 317 грн на сім’ю на рік;
  • за надання субсидій — 4 075 грн на домогосподарство на рік.

Однак тверде паливо на опалення приміщення може бути представлене у вигляді дров та вугілля. "Залежно від теплотворної здатності та від генетичних особливостей деревину та вугілля, призначені для палива, виробництва теплової та електричної енергії, поділяють за групами порід деревини та сортами. Від цього також залежить і ціна на відповідний тип палива. Тепловіддача вугілля приблизно на 2,5–3,5 разів більша, ніж в деревини, а швидкість згоряння дров у 2–4 рази швидша, ніж у вугілля. Отже, мінімальна норма вугілля не є тотожною мінімальній нормі дров, необхідної для опалення приміщення в зимовий період, що наразі не враховано в законодавчо закріпленому соціальному нормативі", — сказано у пояснювальній записці до проєкту постанови.

Тепловіддача дров на 3,5 рази менша, ніж вугілля. Тому для обігріву однакового приміщення потрібно більше дров
Фото: Pexels

Тому пропонується переглянути підхід до встановлення соціальної норми твердого палива, розмежувавши його за видами та прирівнявши за спроможністю вироблення тепла, достатнього для встановлення та підтримання відповідного температурного режиму в приміщенні у холодну пору року.

Важливо Субсидії в Україні: українці зможуть отримати по 16 тисяч гривень на опалення

Зокрема, мінімальні норми забезпечення населення твердим паливом для надання пільг пропонується прирівняти до обсягу твердого палива, яке може виділити 12 064 500 Ккал тепла (яке орієнтовно можна отримати із 6,22 т свіжозрубаної деревини з рівнем вологості 50% або 1,87 т кам’яного вугілля, що представлені на ринку України) на домогосподарство на рік. А мінімальні норми забезпечення населення твердим паливом для надання житлових субсидійдо обсягу твердого палива, яке може виділити 14 367 096 Ккал тепла на домогосподарство на рік (яке орієнтовно можна отримати із 7,41 т свіжозрубаної деревини з рівнем вологості 50% або 2,23 т кам’яного вугілля, що представлені на ринку України). За таким підходом соціальний норматив для обігріву житлового приміщення протягом опалювального сезону для родини з 2-х осіб становитиме:

  • на надання пільг: на вугілля — 1,87 т, на дрова — 6,22 т;
  • на надання субсидії: на вугілля — 2,23 т, на дрова — 7,41 т.

Згідно з документом, це відповідає сумарній кількості теплової енергії, необхідної для обігріву житлового приміщення в межах встановлених норм житла протягом 6 місяців опалювального сезону: 12 064 500 Ккал на 52,5 кв метрів та 14 367 096 Ккал на 62,52 кв метрів відповідно. Також автори проєкту ініціюють перегляд граничного ліміту цін на тверде паливо з урахуванням нового підходу.

Автори постанови спочатку розрахували необхідну кількість калорій для опалення житла, а вже потім — необхідну для цього кількість вугілля та дров

Як пропонують змінити ліміти цін на тверде паливо

Згідно з документом, наразі ціновий діапазон по країні на тверде паливо коливається в межах понад 9 тис. грн за 1 тонну вугілля та 1,2–1,8 тис. грн за 1 тонну деревини. Отже, середні показники, які пропонується встановити в 2023 році на рівні середньоринкових, з подальшим переглядом в наступних роках з урахуванням індексу споживчих цін, такі:

  • 9 609 грн — за 1 т вугілля;
  • 1 494 грн — за 1 т деревини.

Жорсткіший контроль та збільшення субсидії: яким буде вплив нововведень

Новий підхід до визначення соцнорми твердого палива дасть змогу більш точно розрахувати потребу у різних видах палива та визначати необхідний розмір субсидій, переконаний кандидат економічних наук, незалежний експерт Олександр Хмелевський.

На думку експерта з ЖКП Олега Попенка, фактична мета нововведення — підвищити контроль за витратами на компенсацію твердого палива в селах. "Ми ж розуміємо, що, опускаючи цю проблему на міста, зловживання з видачею можуть бути величезні. Наприклад, проконтролювати видачу дров у селах майже неможливо. Й обсяг тих самих дров, який привезуть людям, просто не проконтролювати. Держава, з одного боку, робить вірне рішення, бо жорсткіше підходить до контролю, але з іншого боку — фактично постраждають прості люди, бо чиновники красти менше не будуть", — сказав він Фокусу.

Уряд хоче підвищити ліміти цін, зокрема, на дрова. Тож той, хто обігріває житло дроваги, отримає більшу субсидію

Утім, самі субсидії, за умови ухвалення постанови, мають зрости. "Ціни, взяті в розрахунок, відповідають ринковим. Правда, вугілля, як і дрова, бувають різної якості, мають різну калорійність та різну ціну. Проте норми палива для опалення житла підвищені. Особливо суттєво — для опалення дровами", — зазначив Хмелевський.

Так, якщо раніше субсидія надавалася на 2 тонни твердого палива незалежно від виду, то, згідно з документом, домогосподарствам будуть фінансувати придбання 2,23 т вугілля або 7,41 тонни деревини.

Субсидія надаватиметься на придбання 2,23 т вугілля або 7,41 т дров

"Той, хто опалює дровами, отримає значно більшу субсидію, ніж раніше. Якщо раніше під час розрахунку субсидій гранична вартість твердого палива становила 3486,44 грн за тонну твердого палива незалежно від виду, то зараз гранична ціна на вугілля встановлена на рівні 9609 грн за тонну, а на дрова — 1494 грн за тонну", — додав економіст.

Судова юристка Альона Осколкова звертає увагу на те, що загальний граничний розмір субсидії, яка може бути надана (нині — 6972,88 грн) без урахування норми обов’язкового платежу, який має сплатити родина самостійно та який не має перевищувати 15% її сукупних доходів, зросте. Він становитиме:

  • 21 428,07 грн — у разі придбання вугілля;
  • 11 070,54 грн — у разі придбання деревини.
Важливо Українцям виділять понад 10 тисяч на купівлю дров: деталі

"Якщо ж обчислювати за обсягами різновидів палива 50/50, то середнє значення становитиме — 16 233,81 грн", — сказала вона Фокусу і додала: граничні показники вартості твердого палива планують збільшувати у наступних роках із урахуванням індексу споживчих цін на відповідний рік.

Субсидії мають зрости: чи вистачить коштів на реалізацію задуму

Закладена проєктом постанови можливість індексації вартості палива відповідно до зростання споживчих цін та корегування розміру субсидій може не бути реалізована.

"Вартість палива може зростати більш істотно, як порівняти з індексом споживчих цін. Передбачається, що розмір субсидій на придбання твердого палива зросте в 2024 році, як порівняти з 2023 роком, на 2,2 млрд грн. Проте в наступних роках цей показник має скорочуватися — в 2025 році на пів мільярда, а в 2026 році — ще приблизно на стільки ж. Це при тому, що планується, що кількість отримувачів субсидії зросте в 2025 році, як порівняти з 2024 роком, на 42 тис. домогосподарств, а пільговиків — на 25 тис. домогосподарств. А ціни на паливо навряд чи будуть знижуватися", — розмірковує Олександр Хмелевський.

Для реалізації задуму уряду потрібно додатково залучити понад 2 млрд грн у наступному році
Фото: УНІАН

Як зазначають автори проєкту постанови, зазначені зміни потребуватимуть збільшення фінансування вже цього року.

"З огляду на те, що станом на 1 жовтня 2023 житлову субсидію на тверде паливо виплачено 207 897 домогосподарствам та пільг — 99 905 родинам, і до кінця року цей показник ще збільшиться, то у разі внесення змін до нормативних актів і закріплення запропонованих переглянутих соціальних норм та граничних цін, додаткова потреба на надання пільг та житлових субсидій на тверде паливо в 2023 році (в бюджеті на 2023 рік закладено 1,8 млрд грн видатків за цим напрямком) становитиме щонайменше 2,22 млрд грн для проведення перерахунку вже виплачених пільг та житлових субсидій", — йдеться в документі.

Важливо Платити за боргами: скільки доведеться віддати Україні за наступні 25 років

Водночас, за прогнозованої кількості у 2024 році отримувачів державної підтримки на тверде паливо на рівні показників 2023 року, заплановані в бюджеті на 2024 рік 2 млрд грн на надання пільг та житлових субсидій на тверде паливо треба буде також збільшити ще щонайменше на 2,02 млрд гривень.

Для перерахунку пільг та житлових субсидій у 2023-му уряд потребує додатково 2,02 млрд грн

Потрібні кошти за потреби залучити вдасться, переконаний експерт з питань фінансів Ярослав Жаліло. "Якщо потрібно знайти додаткові гроші, то їх знайдуть, — каже він Фокусу. — Бо це ключові речі. По-перше, це соціальна підтримка, стабільність. А по-друге, це гроші, які забезпечують адекватну сплату за спожиті послуги".

Важливо Чи буде дефолт: у ЄС підрахують реальний дефіцит бюджету України на 2024 рік, — ЗМІ

Жаліло також зазначив, що в умовах уже схваленого бюджету-2024Мінсоцполітики планує отримати необхідні для підвищення субсидій додаткові суми від зовнішніх джерел, тобто, йдеться про кошти фінансової допомоги від ЄС та США.

Теги за темою
Украина
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
В ЕС хотят видеть доказательства прекращения Россией огня в Украине
ZN UA
2025-04-20T00:52:55Z
Стало известно, на что США могут обменять четыре области в Украине
Comments UA
2025-04-12T15:18:21Z
Это может быть скоро: Тимошенко неожиданно заявила, когда завершится война в Украине
Comments UA
2025-04-06T16:12:51Z
Украина может лишиться помощи Европы: какой план созрел у Кремля
Comments UA
2025-04-18T06:24:26Z
Ловушка Путина: СМИ пишут об опасности перемирия
Корреспондент
2025-04-20T02:48:12Z
В Евросоюзе отреагировали на "пасхальное перемирие" между Украиной и РФ
Gazeta UA
2025-04-20T02:45:45Z
Вэнс о прекращении войны: есть некоторые интересные вещи, о которых мы можем сообщить
Европейская правда
2025-04-18T15:54:08Z
Трамп уволил вице-адмирала ВМС США Шошану Чатфилд: причина
ZN UA
2025-04-08T00:30:11Z
Телефонный звонок Путина Трампу: в РФ указали на важный нюанс
Comments UA
2025-04-17T11:54:36Z
”Дима Комаров – г*вноед”: продюсер-военный ВСУ нашел у телеведущего русскоязычный контент
Апостроф
2025-04-15T18:33:12Z
Народная артистка Ада Роговцева сообщила о тяжелой утрате/Актриса рассказала, что ушел из жизни близкий ей человек
Апостроф
2025-04-12T16:17:49Z
Спасти жизнь только через минуту: украинцев предостерегли от смертельной опасности
Знай
2025-04-16T18:30:54Z
Аналог американских Tomahawk: рассказали, какими ракетами обстреляли Харьков
Gazeta UA
2025-04-18T15:01:13Z
Задолженность за коммуналку: юристы дали срочный совет перед судом
Хвиля
2025-04-20T03:00:38Z
Светлые поздравления с Пасхой в прозе: подборка искренних слов для души на 20 апреля
Знай
2025-04-20T02:34:43Z
Украинский опыт: в Европе выясняли, как прорвать российскую ПВО без помощи США, — RUSI
Фокус
2025-04-16T10:36:21Z
Можете проспать свое счастье: чего лучше избегать в Страстную пятницу
Gazeta UA
2025-04-18T03:36:04Z
"Половина – непригодны, другие – СЗЧ": боевой командир раскритиковал результаты мобилизации
Знай
2025-04-17T18:30:38Z
Звезда фильма "Васаби" Реко Хиросуэ испытывала приемы на медсестре: актрису задержали за драку
Знай
2025-04-19T15:51:06Z
Екатерина Кузнецова сказала, что произошло с ее квартирой в Москве
Gazeta UA
2025-04-17T16:36:17Z
68-летняя актриса Нина Набока удивила, почему живет со студентом под одной крышей
TSN
2025-04-12T18:03:18Z
Джон Траволта растрогал фото с покойным сыном и довел до слез обращением к нему
TSN
2025-04-14T22:18:17Z
Дон Ли выбивает бесовской дух из одержимых в трейлере фильма "Святая ночь: Охотники на демонов"
GameMag
2025-04-19T21:57:25Z
Известная украинская актриса разводится с мужем-военным
GlavRed
2025-04-19T19:30:09Z
Новая порция негатива: фотография Пугачевой разозлила россиян
Comments UA
2025-04-06T20:42:44Z
​Умерла украинская звезда кино Таисия Литвиненко
Апостроф
2025-04-06T16:27:50Z
Возвращение Декстера Моргана на первых кадрах сериала "Декстер: Воскрешение"
GameMag
2025-04-16T02:16:13Z
Ходжес назвал единственного человека в Украине, который все еще способен разрушить Крымский мост
Comments UA
2025-04-11T14:00:32Z
Несмотря на объявленное перемирие, российские войска продолжают обстрелы по всем направлениям - ЦПД
Gazeta UA
2025-04-19T17:54:31Z
Хронология войны — день 1139: россияне продвигаются под Лиманом, а Киев отходит от обстрелов
Telegraf
2025-04-06T21:03:01Z
Известный волонтер указал на положительный момент в истории с гибелью украинского пилота F-16
Апостроф
2025-04-12T13:18:23Z
Взрывы в украинских городах и подробности мирного соглашения: главные новости ночи 19 апреля 2025 года
TSN
2025-04-20T02:38:29Z
Погода на Пасху: синоптики предупредили, где ожидаются дожди с грозами
Хвиля
2025-04-20T00:15:10Z
Погиб украинский пилот F-16
Апостроф
2025-04-12T20:58:52Z
В Силах обороны Украины отреагировали на сообщение россиян о захвате Басовки в Сумской области
Апостроф
2025-04-06T15:09:00Z
Одесса раньше была защищена лучше - Зеленский
Корреспондент
2025-04-16T00:03:09Z
Определили самую опасную позу в сексе для мужчин
Gazeta UA
2025-04-07T19:39:04Z
Почему с возрастом портятся зубы: главные факторы
Comments UA
2025-04-19T15:45:54Z
В Украине расширили программу Доступные лекарства
Корреспондент
2025-04-12T18:51:26Z
Диетолог раскрыла рецепт блюда, которое убережет от рака
Comments UA
2025-04-12T14:39:43Z
Пасха: как избежать переедания на праздник
ZN UA
2025-04-20T00:12:00Z
ТОП-6 продуктов, которые можно есть на ночь
Comments UA
2025-04-19T21:45:42Z
Непригодных к службе могут неожиданно "вылечить": украинцам массово переписывают диагнозы
Знай
2025-04-12T19:30:30Z
Мог все испортить: биохакер, потративший миллионы на борьбу со смертью, сделал большую ошибку
Фокус
2025-04-06T13:06:28Z
Один из симптомов, сигнализирующий о развитии рака на ранних стадиях
Comments UA
2025-04-19T20:42:57Z
Вместо "спасибо" - нож: в Винницкой области женщина спасла мужчину, а он ее убил
Новости Украины
2025-04-12T18:33:05Z
В Польше загорелся дом: есть жертвы, среди эвакуированных - украинцы
Корреспондент
2025-04-14T19:25:45Z
Ночная атака россиян на Днепр унесла жизни трех человек
Gazeta UA
2025-04-17T04:36:05Z
Месть за Сумы продолжается: какая область РФ содрогалась от взрывов
Comments UA
2025-04-17T06:15:22Z
За неделю уже второй курсант покончил с собой
Корреспондент
2025-04-19T21:09:07Z
Драка в Киеве во время ЛГБТ-фестиваля: полиция рассказала подробности
Корреспондент
2025-04-19T17:27:22Z
Мобилизированный в ВСУ полковник полиции устроил скандал из-за взяток для полицейских от военнообязанных
Апостроф
2025-04-06T10:06:07Z
Полиция задержала экс-главу Броварской РГА, который устроил пьяное ДТП с погибшими: в чем еще его подозревают
Telegraf
2025-04-17T16:57:23Z
Трагедия в Одессе: к супругам пришел знакомый и взорвал гранату
Telegraf
2025-04-11T19:21:23Z
Спасите свой урожай: вот чем следует обработать деревья после заморозков
Telegraf
2025-04-12T15:06:31Z
Те самые ириски из детства: рецепт конфет, вкус которых мы потеряли, но можем вернуть
Знай
2025-04-16T04:51:06Z
Гороскоп сегодня, 20 апреля: воскресенье вызовов и решимости – кому улыбнется удача, а кого ждут неприятные сюрпризы
Знай
2025-04-20T01:33:12Z
Искусственное мясо не уступило настоящему: ученые узнали, какое из них вкуснее
Фокус
2025-04-19T18:21:13Z
Гороскоп на 20 апреля 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-04-19T15:27:46Z
Увеличить урожай поможет рыба: как ее использовать при посадке помидоров
Telegraf
2025-04-19T15:12:04Z
ТОП странных запретов в Италии, за нарушение которых могут оштрафовать
Comments UA
2025-04-19T14:45:44Z
Ленивый хачапури: вкусное сырное наслаждение за 15 минут, рецепт
Знай
2025-04-19T08:51:12Z
Готовится просто, а вкус необычный: рецепт салата из пекинской капусты по-новому
Telegraf
2025-04-19T06:12:22Z
Ситуация изменилась: какой теперь дают прогноз роста экономики Украины
Comments UA
2025-04-17T13:57:33Z
В Украине могут резко упасть цены на топливо в случае перемирия на Черном море - совладелец сети АЗС
Gazeta UA
2025-04-19T11:03:18Z
Тарифы на газ на лето: Кабмин принял важное решение
Апостроф
2025-04-11T13:39:52Z
Повышение тарифов на коммунальные услуги в Харькове: установлены цены, кто может сэкономить в мае
Политека
2025-04-20T03:00:38Z
Украина в несколько раз увеличила производство артсистем - СМИ
Корреспондент
2025-04-20T02:19:37Z
Договор о недрах: Качка рассказал о преимуществах
Корреспондент
2025-04-20T01:30:32Z
Недвижимость вместо алиментов: можно ли ее получить
ZN UA
2025-04-19T22:21:27Z
Рост цен только ускоряется: свекла и морковь уже на вес золота
Знай
2025-04-19T20:12:18Z
Рынок газа нужно восстанавливать — заместительница председателя наблюдательного совета «Нефтегаза»
Апостроф
2025-04-19T18:54:12Z
Буяльский прокомментировал яркий гол Ярмоленко
Корреспондент
2025-04-19T05:46:00Z
Патрульная полиция Киева провела задержание с наручниками бывшего футболиста Алиева
ZN UA
2025-04-12T18:33:09Z
«Усика из меню не уберём!» - в Донецке в кафе «вольничали», пока не пришла «полиция». ФОТО
Новости Украины
2025-04-13T19:27:57Z
Чепурному покорился пьедестал этапа Кубка мира
Корреспондент
2025-04-19T22:00:50Z
Рекорд покорен: у Астон Виллы теперь два лучших бомбардира
Корреспондент
2025-04-19T21:18:25Z
Теперь только Насьональ: клуб Мбаппе вылетает из профессионалов
Корреспондент
2025-04-19T20:45:40Z
Шахтер - Колос: одни забивают - другие достигают
Корреспондент
2025-04-19T19:57:52Z
Национальная баскетбольная лига индивидуально отметила тренера Кливленда
Корреспондент
2025-04-19T18:54:02Z
Раскатали голевую ничью: Полесье и Левый Берег не определили победителя
Корреспондент
2025-04-19T18:30:04Z
От внешности зависело все: ученые выяснили, какие бороды вызывают больше доверия
Фокус
2025-04-19T15:45:55Z
Авторы Barotrauma анонсировали Frostrail — кооперативный хоррор про выживание машиниста в ледяной пустоши
GameMag
2025-04-12T14:42:34Z
S.T.A.L.K.E.R. 2 получил официальную «дорожную карту» — новое оружие, лут из мутантов и многое другое
ITC
2025-04-14T14:25:37Z
В Македонии археологи нашли 2500-летний город
Корреспондент
2025-04-10T19:09:54Z
PlayStation 6 Portable: появились первые слухи о новой мощной портативке от Sony
Знай
2025-04-20T02:51:24Z
Mechanics VoiceOver провела юбилейную демонстрацию русской локализации Psychonauts 2 — 20 минут в честь 20 лет франшизы
GameMag
2025-04-19T21:57:13Z
Исследование Astrum Entertainment: 85% российских геймеров не готовы платить за игру больше 4 тысяч рублей
GameMag
2025-04-12T18:58:41Z
Официально: Ubisoft издаст инди-рогалик Morbid Metal
GameMag
2025-04-10T18:49:55Z
Появление Dishonored 3 маловероятно — Рафаэль Колантонио назвал причину
GameMag
2025-04-06T21:10:54Z
Инженеры разобрали батареи Tesla и BYD: какие выводы они сделали
UAToday
2025-04-12T13:03:39Z
Самый маленький и дешевый кроссовер Mazda показали до презентации
Фокус
2025-04-19T09:42:29Z
Точно не прогадаете: названы топ-3 марки японских авто, которые не теряют цены
Comments UA
2025-04-19T08:45:12Z
Американский автогигант прекратил поставки машин в Китай – CNN
ZN UA
2025-04-19T02:16:30Z
Эти машины лучше не трогать: патрульные признались, какие авто боятся останавливать
Знай
2025-04-18T19:30:15Z
Subaru представила сразу три новых автомобиля
Корреспондент
2025-04-18T17:27:35Z
В России за полгода удалось продать всего один электромобиль Lada
Корреспондент
2025-04-18T15:42:43Z
Запас хода вырастет вдвое: раскрыты подробности кроссовера Nissan Leaf 2026
Фокус
2025-04-18T14:40:50Z
Новый кроссовер Mazda CX-5 2026 показали до презентации
Фокус
2025-04-18T11:12:51Z