MY.UAНовини
Субсидії по-новому: як в уряді планують змінити нормативи та формат фінансування виплат
Субсидії по-новому: як в уряді планують змінити нормативи та формат фінансування виплат

Субсидії по-новому: як в уряді планують змінити нормативи та формат фінансування виплат

У Мінсоцполітики запропонували змінити концептуальний підхід до затвердження соціальної норми твердого палива для надання пільг та житлових субсидій, зважаючи на теплоємність, а не вагу. Крім того, ініціювали диференціювання лімітів цін — окремо для вугілля та деревини, а ще з’явилась ідея фінансувати пільги за донорський кошт.

У Міністерстві соціальної політики підготували проєкт постанови "Деякі питання надання населенню пільг і житлових субсидій на придбання твердого палива", яким пропонують запровадити співфінансування пільг і субсидійна оплату житлово-комунальних послуг як за допомогою бюджетних коштів, так і за донорські джерела. Крім того, відомство пропонує змінити підхід до соціальної норми твердого палива, зважаючи на його теплоємність, а також збільшити граничні показники його вартості для надання пільг і житлових субсидій. У тексті не сказано про зміни субсидій для тих, хто користується газом для опалення, хоча в Україні таких багато: станом на 1 грудня 2022 року понад 343 тисячі клієнтів "Нафтогаз України" мають субсидії на газ. Фокус з’ясував, для чого потрібні ці нововведення та чи вплинуть на розмір субсидій для придбання твердого палива для українців.

Розвантажити бюджет: для чого пропонують ввести співфінансування виплат субсидій

Згідно з проєктом постанови КМУ "Деякі питання надання населенню пільг і житлових субсидій на придбання твердого палива", у відомстві радять в умовах дії воєнного стану запровадити спільне фінансування надання населенню пільг та субсидій для відшкодування витрат на оплату ЖКП, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива — як коштом державного бюджету, так і коштом інших не заборонених законодавством джерел. Йдеться про кошти, які використовуються за згодою урядів іноземних держав, міжнародних організацій, донорських установ.

У Мінсоцполітики пропонують запровадити спільне фінансування житлових субсидій — як коштом бюджету, так і донорським коштом

Зокрема, передбачається: якщо виплату у відповідному періоді було здійснено одержувачам пільг та житлових субсидій коштом урядів іноземних держав, міжнародних організацій, донорських установ, то в цьому періоді таку виплату бюджетними коштами цим одержувачам не здійснюють. Водночас якщо виплату було здійснено коштом урядів іноземних держав, міжнародних організацій, донорських установ у розмірі, меншому за встановлений, то в цьому виплатному періоді недоотримана сума коштів виплачується бюджетним коштом.

Важливо Виплати, субсидії, пенсії: чи вистачить у бюджеті коштів на соціальний захист населення

На думку юристки ЮК "RIYAKO&PARTNERS" Наталії Василюк, до розроблення такого проєкту відомство спонукали обмежені можливості державного бюджету в умовах воєнного стану. "Така ініціатива однозначно розвантажить державний бюджет й дасть змогу залучати кошти урядів іноземних держав, міжнародних організацій, донорських установ для фінансування субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива", — зауважила вона Фокусу.

В уряді пропонують переглянути підхід до встановлення соціальної норми твердого палива, розмежувавши її за видами палива — вугілля та дрова

Мінсоцполітики також підготувало зміни до постанови КМУ від 23 квітня 2012 р. № 356 в частині підходу до затвердження соціальної норми твердого палива. Зокрема, пропонується це робити, зважаючи на теплоємність окремо вугілля та деревини.

Калорії замість тонн: як зміняться підходи до нормативів твердого палива

Згідно з пояснювальною запискою до проєкту постанови, нині мінімальні норми твердого палива становлять:

  • для надання пільг — 1 тонна твердого палива, яке використовується для обігріву житла;
  • для надання житлових субсидій — 2 тонни відповідно на домогосподарство на рік.

Для надання пільг і житлових субсидій населенню на придбання твердого палива у 2023 році застосовується граничний показник вартості твердого палива у розмірі 3,48 тис. грн за 1 тонну. Середній розмір виплат на тверде паливо у 2023 році такий:

  • за надання пільг — 2 317 грн на сім’ю на рік;
  • за надання субсидій — 4 075 грн на домогосподарство на рік.

Однак тверде паливо на опалення приміщення може бути представлене у вигляді дров та вугілля. "Залежно від теплотворної здатності та від генетичних особливостей деревину та вугілля, призначені для палива, виробництва теплової та електричної енергії, поділяють за групами порід деревини та сортами. Від цього також залежить і ціна на відповідний тип палива. Тепловіддача вугілля приблизно на 2,5–3,5 разів більша, ніж в деревини, а швидкість згоряння дров у 2–4 рази швидша, ніж у вугілля. Отже, мінімальна норма вугілля не є тотожною мінімальній нормі дров, необхідної для опалення приміщення в зимовий період, що наразі не враховано в законодавчо закріпленому соціальному нормативі", — сказано у пояснювальній записці до проєкту постанови.

Тепловіддача дров на 3,5 рази менша, ніж вугілля. Тому для обігріву однакового приміщення потрібно більше дров
Фото: Pexels

Тому пропонується переглянути підхід до встановлення соціальної норми твердого палива, розмежувавши його за видами та прирівнявши за спроможністю вироблення тепла, достатнього для встановлення та підтримання відповідного температурного режиму в приміщенні у холодну пору року.

Важливо Субсидії в Україні: українці зможуть отримати по 16 тисяч гривень на опалення

Зокрема, мінімальні норми забезпечення населення твердим паливом для надання пільг пропонується прирівняти до обсягу твердого палива, яке може виділити 12 064 500 Ккал тепла (яке орієнтовно можна отримати із 6,22 т свіжозрубаної деревини з рівнем вологості 50% або 1,87 т кам’яного вугілля, що представлені на ринку України) на домогосподарство на рік. А мінімальні норми забезпечення населення твердим паливом для надання житлових субсидійдо обсягу твердого палива, яке може виділити 14 367 096 Ккал тепла на домогосподарство на рік (яке орієнтовно можна отримати із 7,41 т свіжозрубаної деревини з рівнем вологості 50% або 2,23 т кам’яного вугілля, що представлені на ринку України). За таким підходом соціальний норматив для обігріву житлового приміщення протягом опалювального сезону для родини з 2-х осіб становитиме:

  • на надання пільг: на вугілля — 1,87 т, на дрова — 6,22 т;
  • на надання субсидії: на вугілля — 2,23 т, на дрова — 7,41 т.

Згідно з документом, це відповідає сумарній кількості теплової енергії, необхідної для обігріву житлового приміщення в межах встановлених норм житла протягом 6 місяців опалювального сезону: 12 064 500 Ккал на 52,5 кв метрів та 14 367 096 Ккал на 62,52 кв метрів відповідно. Також автори проєкту ініціюють перегляд граничного ліміту цін на тверде паливо з урахуванням нового підходу.

Автори постанови спочатку розрахували необхідну кількість калорій для опалення житла, а вже потім — необхідну для цього кількість вугілля та дров

Як пропонують змінити ліміти цін на тверде паливо

Згідно з документом, наразі ціновий діапазон по країні на тверде паливо коливається в межах понад 9 тис. грн за 1 тонну вугілля та 1,2–1,8 тис. грн за 1 тонну деревини. Отже, середні показники, які пропонується встановити в 2023 році на рівні середньоринкових, з подальшим переглядом в наступних роках з урахуванням індексу споживчих цін, такі:

  • 9 609 грн — за 1 т вугілля;
  • 1 494 грн — за 1 т деревини.

Жорсткіший контроль та збільшення субсидії: яким буде вплив нововведень

Новий підхід до визначення соцнорми твердого палива дасть змогу більш точно розрахувати потребу у різних видах палива та визначати необхідний розмір субсидій, переконаний кандидат економічних наук, незалежний експерт Олександр Хмелевський.

На думку експерта з ЖКП Олега Попенка, фактична мета нововведення — підвищити контроль за витратами на компенсацію твердого палива в селах. "Ми ж розуміємо, що, опускаючи цю проблему на міста, зловживання з видачею можуть бути величезні. Наприклад, проконтролювати видачу дров у селах майже неможливо. Й обсяг тих самих дров, який привезуть людям, просто не проконтролювати. Держава, з одного боку, робить вірне рішення, бо жорсткіше підходить до контролю, але з іншого боку — фактично постраждають прості люди, бо чиновники красти менше не будуть", — сказав він Фокусу.

Уряд хоче підвищити ліміти цін, зокрема, на дрова. Тож той, хто обігріває житло дроваги, отримає більшу субсидію

Утім, самі субсидії, за умови ухвалення постанови, мають зрости. "Ціни, взяті в розрахунок, відповідають ринковим. Правда, вугілля, як і дрова, бувають різної якості, мають різну калорійність та різну ціну. Проте норми палива для опалення житла підвищені. Особливо суттєво — для опалення дровами", — зазначив Хмелевський.

Так, якщо раніше субсидія надавалася на 2 тонни твердого палива незалежно від виду, то, згідно з документом, домогосподарствам будуть фінансувати придбання 2,23 т вугілля або 7,41 тонни деревини.

Субсидія надаватиметься на придбання 2,23 т вугілля або 7,41 т дров

"Той, хто опалює дровами, отримає значно більшу субсидію, ніж раніше. Якщо раніше під час розрахунку субсидій гранична вартість твердого палива становила 3486,44 грн за тонну твердого палива незалежно від виду, то зараз гранична ціна на вугілля встановлена на рівні 9609 грн за тонну, а на дрова — 1494 грн за тонну", — додав економіст.

Судова юристка Альона Осколкова звертає увагу на те, що загальний граничний розмір субсидії, яка може бути надана (нині — 6972,88 грн) без урахування норми обов’язкового платежу, який має сплатити родина самостійно та який не має перевищувати 15% її сукупних доходів, зросте. Він становитиме:

  • 21 428,07 грн — у разі придбання вугілля;
  • 11 070,54 грн — у разі придбання деревини.
Важливо Українцям виділять понад 10 тисяч на купівлю дров: деталі

"Якщо ж обчислювати за обсягами різновидів палива 50/50, то середнє значення становитиме — 16 233,81 грн", — сказала вона Фокусу і додала: граничні показники вартості твердого палива планують збільшувати у наступних роках із урахуванням індексу споживчих цін на відповідний рік.

Субсидії мають зрости: чи вистачить коштів на реалізацію задуму

Закладена проєктом постанови можливість індексації вартості палива відповідно до зростання споживчих цін та корегування розміру субсидій може не бути реалізована.

"Вартість палива може зростати більш істотно, як порівняти з індексом споживчих цін. Передбачається, що розмір субсидій на придбання твердого палива зросте в 2024 році, як порівняти з 2023 роком, на 2,2 млрд грн. Проте в наступних роках цей показник має скорочуватися — в 2025 році на пів мільярда, а в 2026 році — ще приблизно на стільки ж. Це при тому, що планується, що кількість отримувачів субсидії зросте в 2025 році, як порівняти з 2024 роком, на 42 тис. домогосподарств, а пільговиків — на 25 тис. домогосподарств. А ціни на паливо навряд чи будуть знижуватися", — розмірковує Олександр Хмелевський.

Для реалізації задуму уряду потрібно додатково залучити понад 2 млрд грн у наступному році
Фото: УНІАН

Як зазначають автори проєкту постанови, зазначені зміни потребуватимуть збільшення фінансування вже цього року.

"З огляду на те, що станом на 1 жовтня 2023 житлову субсидію на тверде паливо виплачено 207 897 домогосподарствам та пільг — 99 905 родинам, і до кінця року цей показник ще збільшиться, то у разі внесення змін до нормативних актів і закріплення запропонованих переглянутих соціальних норм та граничних цін, додаткова потреба на надання пільг та житлових субсидій на тверде паливо в 2023 році (в бюджеті на 2023 рік закладено 1,8 млрд грн видатків за цим напрямком) становитиме щонайменше 2,22 млрд грн для проведення перерахунку вже виплачених пільг та житлових субсидій", — йдеться в документі.

Важливо Платити за боргами: скільки доведеться віддати Україні за наступні 25 років

Водночас, за прогнозованої кількості у 2024 році отримувачів державної підтримки на тверде паливо на рівні показників 2023 року, заплановані в бюджеті на 2024 рік 2 млрд грн на надання пільг та житлових субсидій на тверде паливо треба буде також збільшити ще щонайменше на 2,02 млрд гривень.

Для перерахунку пільг та житлових субсидій у 2023-му уряд потребує додатково 2,02 млрд грн

Потрібні кошти за потреби залучити вдасться, переконаний експерт з питань фінансів Ярослав Жаліло. "Якщо потрібно знайти додаткові гроші, то їх знайдуть, — каже він Фокусу. — Бо це ключові речі. По-перше, це соціальна підтримка, стабільність. А по-друге, це гроші, які забезпечують адекватну сплату за спожиті послуги".

Важливо Чи буде дефолт: у ЄС підрахують реальний дефіцит бюджету України на 2024 рік, — ЗМІ

Жаліло також зазначив, що в умовах уже схваленого бюджету-2024Мінсоцполітики планує отримати необхідні для підвищення субсидій додаткові суми від зовнішніх джерел, тобто, йдеться про кошти фінансової допомоги від ЄС та США.

Теги за темою
Украина
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Предала свою страну и поехала развлекать россиян: хореограф из Украины перекроила себя
Comments UA
2025-01-09T20:57:54Z
Остап Ступка рассказал подробности романа с младшей на 35 лет возлюбленной
Комсомольская правда
2025-01-11T07:51:48Z
Леся Никитюк решилась выйти замуж за военного: кто-то из звезд ее поздравил
Comments UA
2025-01-06T19:54:51Z
Известная украинская ведущая высказалась о проблемах в браке после рождения сына: "Меньше романтики"
TSN
2025-01-11T14:54:58Z
Звезда Игры в кальмара поддержал Украину
Корреспондент
2025-01-20T09:06:31Z
Фронтмен группы "Без Обмежень" ответил на упреки, что за рубежом выступает в "пабах и кафешках"/Музыкант отреагировал на обвинения хейтеров
Апостроф
2025-01-20T08:42:49Z
Седокова хочет забрать деньги покойного мужа, который убил себя: семья спортсмена в шоке
Comments UA
2025-01-09T21:21:07Z
Василий Вирастюк впервые полностью показал младшую на 11 лет возлюбленную – маму своего четвертого сына
TSN
2025-01-06T11:39:03Z
Стивен Кинг призывает отменить Оскар из-за пожаров в Лос-Анджелесе
Корреспондент
2025-01-20T08:21:01Z
"Это пример другим": Зеленский рассказал, где находятся его дети во время войны
Фокус
2025-01-11T11:51:36Z
Зеленский ответил на петицию об отмене раздачи "тысячи Зеленского"
Comments UA
2025-01-09T08:46:28Z
Германия создаёт новую дивизию для защиты стратегических объектов
Апостроф
2025-01-11T15:12:30Z
Новое наступление ВСУ в Курской области: эксперт назвал важную цель украинских войск
TSN
2025-01-06T14:12:43Z
Выплаты за рождение детей хотят в разы увеличить: какие суммы обещают родителям
Знай
2025-01-20T09:06:38Z
Взяла нож и 3 стакана алкоголя: впервые в истории женщина сделала себе "кесарево", выжив при этом
Знай
2025-01-20T08:51:25Z
Женщин отпустят на пенсию досрочно: кому не нужно ждать 60 лет
Знай
2025-01-08T17:36:45Z
В Украину прибыла первая партия новейших немецких бронемашин Lynx
Апостроф
2025-01-09T14:00:11Z
ВСУ получили новейшую БМП Lynx KF41 от Rheinmetall: на что способна машина
Фокус
2025-01-08T07:57:37Z
Трамп круто изменил обещание по поводу войны в Украине: на Западе узнали подробности
Comments UA
2025-01-09T20:30:37Z
Маск устроил скандальный опрос: предлагает США освободить один из европейских народов
Comments UA
2025-01-06T14:36:35Z
В МИД РФ истерически отреагировали на адские санкции Байдена: каким ответом грозят
Comments UA
2025-01-11T18:42:38Z
Украина будет без ЕС и НАТО: кандидат в президенты Польши поставил ультиматум
Comments UA
2025-01-09T23:15:05Z
Российские блогеры жалуются, что РФ столкнулась с беспрецедентной уязвимостью к атакам БПЛА
Фокус
2025-01-20T09:06:44Z
Украинский чиновник оказался спонсором российских войск: во время обысков СБУ нашли у него немало интересного
Политека
2025-01-20T09:03:26Z
Сбежавший в Румынию детектив НАБУ оказался причастен к фальсификации дела ПриватБанка
Комсомольская правда
2025-01-11T17:12:43Z
Беларусь стянула войска на границу с Украиной: в СНБО прокомментировали
Фокус
2025-01-07T19:51:32Z
«Коррупция» ни при чем: Известна настоящая причина, почему Украину не берут в НАТО
Comments UA
2025-01-08T07:39:30Z
Расстрел пленных ВСУ в Волновахском районе: начато расследование
Корреспондент
2025-01-06T18:52:38Z
Ночью Россия атаковала Никопольщину и Киевщину
Комсомольская правда
2025-01-10T06:39:46Z
ВСУ выбили солдат Кима из села в Курской области. ВИДЕО
Новости Украины
2025-01-09T17:33:30Z
Смерть и руины: как выглядит уничтоженный россиянами Бахмут
TSN
2025-01-06T13:54:10Z
Виктор Розовый рассказал, кто ему спас жизнь после тяжелого ранения
Корреспондент
2025-01-20T09:03:32Z
Россияне могут обрушить оборону ВСУ на новом участке фронта — DeepState
TSN
2025-01-20T08:51:41Z
Силы обороны отбили позиции в районе Курахово: динамика боев под Покровском, — карта
Фокус
2025-01-20T08:27:18Z
В Киеве продают лошадь редкой породы более чем за 20 тысяч евро
Telegraf
2025-01-20T08:24:55Z
Астропрогноз на неделю с 20 по 26 января: на что обратить внимание
Фокус
2025-01-20T08:12:50Z
Доллар в Украине приблизился к новой психологической отметке - курс валют
Известия Киев
2025-01-10T06:27:02Z
Михаил Шейтельман рассказал, почему Фицо никак не успокоится по поводу транзита российского газа
Знай
2025-01-06T13:51:24Z
Работает ПВО: европейским авиакомпаниям не советуют летать в РФ
Корреспондент
2025-01-09T22:48:48Z
МИД ответил на манипулятивные заявления Венгрии относительно транзита и цен на газ
Европейская правда
2025-01-08T12:48:41Z
Запрет на импорт: Сирия разрывает торговые связи с Россией
Хвиля
2025-01-20T08:57:11Z
Bitcoin пробил новый исторический максимум
Корреспондент
2025-01-20T08:54:41Z
Доллары "зависли" за границей: РФ не может вернуть доходы от экспорта
Корреспондент
2025-01-20T08:33:14Z
Украинец специально создал банк, чтобы обворовывать людей: стало известно о схеме на 90 миллионов
Политека
2025-01-20T08:27:19Z
Всего 2 копейки, а стоят 30 тысяч: как распознать "сокровище" 1992 года
Знай
2025-01-20T08:21:23Z
В Киеве столкнулись минивэн и автобус: есть погибшие, а среди травмированных - дети
Апостроф
2025-01-11T21:48:39Z
Удар по Запорожью: количество пострадавших возросло
TSN
2025-01-08T21:27:51Z
В Запорожье количество пострадавших возросло до 122
Корреспондент
2025-01-09T18:21:58Z
В Энгельсе масштабный пожар на нефтебазе после атаки дронов – росСМИ
ZN UA
2025-01-08T01:40:56Z
В Сербии горел дом престарелых, восемь погибших
Корреспондент
2025-01-20T09:03:31Z
Под Киевом нашли боевую часть вражеского беспилотника "Герань-2": фото
TSN
2025-01-20T08:51:42Z
В Харькове разоблачили дерзкую "схему" вывоза уклонистов за границу
Корреспондент
2025-01-06T22:18:18Z
В Киеве предотвратили покушение на топ-чиновника Минздрава
Корреспондент
2025-01-20T08:42:05Z
СБУ перекрыла сеть нелегальной продажи оружия в четырех регионах Украины
Известия Киев
2025-01-20T08:28:27Z
Почему категорически запрещено присваивать найденные вещи и при чем здесь предрассудки
Comments UA
2025-01-09T23:30:46Z
Какое молоко нельзя добавлять в кофе, потому что испортите напиток: советы экспертов
TSN
2025-01-20T08:51:28Z
Ученые удивили, какая черта характера помогает бизнесменам зарабатывать гораздо больше
TSN
2025-01-20T08:18:36Z
Эксперимент с куклой Бобо: как дети учатся у взрослых быть агрессивными
Marie Claire
2025-01-20T08:00:25Z
Какие знаки Зодиака самые доверчивые: астрологи составили рейтинг
Политека
2025-01-20T05:03:36Z
Поздравления с днем рождения классному руководителю: красивые пожелания
Telegraf
2025-01-20T04:03:05Z
То самое "Птичье молоко" из детства: как приговить вкусній десерт, рецепт
Знай
2025-01-20T03:51:41Z
Таро гороскоп на неделю: какие сюрпризы ждут в отношениях и работе
Comments UA
2025-01-20T03:06:19Z
Точно любит: какие фразы говорит мужчина, который испытывает искренние чувства
Marie Claire
2025-01-20T03:00:16Z
Возьмут ли в армию с туберкулезом или гепатитом: какие болезни освобождают от службы
Знай
2025-01-10T19:06:40Z
Узнали время защиты организма: создан новый способ определения иммунитета после вакцинации
Фокус
2025-01-07T18:51:38Z
Всего одна таблетка поможет навсегда забыть об усталости: о чем идет речь
Comments UA
2025-01-20T08:00:06Z
Ваша судьба теперь в руках лечащего врача: как работает новая система оценивания вместо МСЭК
Знай
2025-01-20T06:21:28Z
Обновили данные, но не прошли ВЛК: как избежать штрафа за отсутствие медицинского заключения
Знай
2025-01-20T06:06:53Z
Новая система оценивания инвалидности: Минздрав объяснил правила видеофиксации
Хвиля
2025-01-20T03:03:02Z
"Все произошло быстро": как ИИ за три минут спас жизнь женщине после инсульта
Фокус
2025-01-19T19:27:21Z
Осложняет и без того серьезные проблемы: ученые узнали об опасном свойстве курения марихуаны
Фокус
2025-01-19T18:00:31Z
Скажи мне группу крови, а я скажу тебе, кто ты: как узнать характер человека по "красному веществу"
Знай
2025-01-19T17:51:39Z
В самом начале нечто странное произошло со Вселенной, и она раздулась: что выяснили физики
Фокус
2025-01-20T09:00:28Z
Первый в истории Земли пожар вспыхнул на удивление недавно: когда появился первый огонь
Фокус
2025-01-20T08:42:24Z
Мем "Я дурею с этой прикормки": что означает и почему это стало интернет-хитом
BigMir
2025-01-20T08:36:31Z
Астрономы впервые увидели инфракрасную вспышку черной дыры в центре Млечного Пути
Фокус
2025-01-20T07:51:49Z
"Пальцы мертвеца" на гнилой древесине в разы опаснее, чем кажется: что говорят ученые
Фокус
2025-01-20T07:00:18Z
"Глаз" Титана: 20 лет назад впервые зонд приземлился на спутник Сатурна и сделал снимки
Фокус
2025-01-20T06:57:56Z
Microsoft начала принудительно "переводить" пользователей на новую Windows
UAToday
2025-01-20T01:21:40Z
Амазонка текла в обратном направлении: что изменило течение
UAToday
2025-01-20T01:21:23Z
Проявляли кулинарные таланты: ученые выяснили, чем питалось человечество 5000 лет назад
Фокус
2025-01-19T18:42:17Z
Илон Маск намерен купить "Ливерпуль"
ZN UA
2025-01-07T17:36:42Z
Словно готова умереть: Свитолина высказалась о матчах против россиянок
Корреспондент
2025-01-20T08:51:44Z
Свитолина оставила послание на камере после победы над россиянкой
Корреспондент
2025-01-20T07:24:14Z
НХЛ: Монреаль дожал Рейнджерс в овертайме
Корреспондент
2025-01-20T06:45:18Z
НБА: Сакраменто с Ленем разгромил Вашингтон
Корреспондент
2025-01-20T06:24:18Z
Леннокс Льюис ответил на вопрос, кто может одолеть Усика
Корреспондент
2025-01-20T06:06:28Z
Свитолина указала россиянке на ее место: детали феерической победы на Australian Open-2025
Comments UA
2025-01-20T05:36:32Z
Новый контракт Гвардиолы с Ман Сити мог спровоцировать его развод с женой
Корреспондент
2025-01-20T05:00:27Z
"Галатасарай" – "Динамо": онлайн-трансляция матча Лиги Европы
ZN UA
2025-01-19T22:09:22Z
КАЙФОВЫЙ КРОСОВЕР, ИЛИ НЕСКОЛЬКО ДНЕЙ С НОВЫМ PEUGEOT е-2008
Корреспондент
2025-01-20T08:21:49Z
3,4 с до сотни: в Киеве засветился 650-сильный электрокар Hyundai за 2 миллиона
Фокус
2025-01-20T07:36:17Z
Мучиться со скребком не придется: как легко защитить машину от снегопадов
Знай
2025-01-20T06:51:54Z
Как обмануют на СТО: распространенные схемы и советы, как защититься
TSN
2025-01-19T18:06:35Z
Стояло в гараже более 10 лет: в Украине обнаружили роскошное американское авто 80-х
Фокус
2025-01-19T08:00:48Z
General Motors вывели на рынок недорогой семейный электромобиль за $6500
Фокус
2025-01-18T10:12:57Z
Неожиданное партнёрство: «Гарри Поттер» получит кроссовер с «Детективом Конаном»
GameMag
2025-01-17T17:10:17Z
Honda CR-V получит особую версию для украинских дорог
Фокус
2025-01-17T16:15:07Z
Эксклюзив за $4,8 миллиона: на продажу выставили суперкар чемпиона "Формулы-1"
Фокус
2025-01-17T15:51:58Z