MY.UAНовини
Якою має бути роль журналістів у повоєнній відбудові країни. Дискусія на Donbas Media Forum
Якою має бути роль журналістів у повоєнній відбудові країни. Дискусія на Donbas Media Forum

Якою має бути роль журналістів у повоєнній відбудові країни. Дискусія на Donbas Media Forum

Медійники, громадські діячі та посадовці у рамках Donbas Media Forum 2023 обговорили участь медіа у відновленні України після закінчення війни.

Чи здатне медіа витримати баланс між статусом незаангажованого інформаційного майданчика та роллю повноцінного учасника відновлення країни? Як створити дієву спільноту локальних ЗМІ, місцевих активістів, регіональної влади та небайдужих членів громади для ефективної відбудови деокупованих регіонів? Чи можна поєднувати журналістику й активізм?

На ці питання шукали відповіді учасники обговорення «Роль медіа в повоєнній відбудові: журналісти між владою та суспільством», яке у рамках Donbas Media Forum 2023 організував «Детектор медіа». У заході взяли участь:

Павло Кириленко, голова Антимонопольного комітету України (колишній очільник ДонОВА);

Олександр Бурмагін, член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення;

Наталя Климова, заступниця директора «ІСАР Єднання»;

Валерія Єгошина, журналістка-розслідувачка проєкту «Схеми» («Радіо Свобода»);

Олександр Остапа, керівник медіа Thebuchacity.

За словами програмного директора ГО «Детектор медіа» Вадима Міського, який модерував обговорення, журналісти під час повоєнної відбудови матимуть надзвичайно багато роботи. Адже, крім звичайної для них ролі watchdogs («сторожові собаки демократії» — американське визначення місії журналістики й деяких медіа — «ДМ»), повинні будуть виконувати функцію посередників між владою та суспільством, іноземними партнерами й волонтерами, антикорупційними органами та громадським сектором.

 Вадим Міський (тут і далі фото Максима Поліщука, «Детектор медіа»)

Яким чином це вдається тим медіа, які вже долучилися до відновлення зруйнованих ворогом регіонів? Про це модератор попросив розповісти Олександра Остапу — голову ГО «Буча найкраще місто» та керівника локального медіа Thebuchacity.

За його словами, Thebuchacity було джерелом комунікації під час окупації Бучі та регіону, включившись у волонтерство та підтримку жителів ще до звільнення міста. І продовжило допомагати їм уже після деокупації, займаючись інформуванням про гуманітарні ініціативи, працюючи з міжнародними медіа й організаціями, беручи участь у пошуку жертв агресії та висвітлюючи історії.

Керівник Thebuchacity розповів: «Через те, що відбулось у Бучі під час окупації, вона стала суперпопулярним містом. Спочатку до нас почали завозити допомогу місцеві українські волонтери та підприємства, потім підтягнулися іноземні благодійники й інвестори. Буча потрапила до обласних і державних програм із відновлення. І перший місяць-два було важко розібратися, що відбувається у цій сфері. Тоді ніхто особливо не думав, звідки беруться гроші та на що їх витрачають».

Але згодом стався випадок, який послужив поштовхом для того, щоб майже всі бучанські медіа більш глибоко занурились у тему відновлення міста.

«Вулиця Вокзальна, на якій у Бучі розбили ворожу колону, що йшла захоплювати Київ, — одна з найдовших вулиць у місті та ділиться на три частини. Перша — це та, яку ви, скоріш за все, бачили на фото зі зруйнованою технікою. Друга частина — центральна. І третя тягнеться від Варшавської траси до Гостомеля. Першу частину взявся відновлювати Фонд Баффета, на знак подяки якому нашу Привокзальну площу перейменували на площу Баффета. Третя частина, яка йде до Гостомеля, належить обласній раді, і там досі важко проїхати, оскільки за її ремонт ще ніхто не брався. А середню частину через пару місяців після деокупації відновили повністю, хоча вона майже не була пошкоджена. І перші ж фотографії нового асфальту на тлі розбитих будинків викликали великий резонанс у Бучі. Люди не розуміли: як так — там, де був і без того нормальний, нещодавно покладений асфальт, знову зробили ремонт?», — розповів Остапа.

Олександр Остапа

Міська влада, за його словами, намагалася пояснити, що ці гроші були закладені на ремонт ще до повномасштабного вторгнення. Але це було непереконливо та стало приводом для медіа почати стежити за кожним рухом коштів у процесі відновлення, занурюючись у всі тонкощі та вивчаючи всі подробиці. Журналісти вже не задовольнялися лише офіційною інформацією від влади, прискіпливо її вивчаючи та перевіряючи у співпраці з активістами.

«Наше медіа почало співпрацювати з активістами, які займаються процесами відновлення на всіх стадіях: від планування — до фінансування та реалізації проєктів. А також з екоактивістами, які першими створили громадську раду при міській владі, щоб контролювати використання коштів, що надходять на розв’язання екологічних проблем, які виникли внаслідок окупації. І ми зараз працюємо над тим, щоб у нас з’явилася подібна громадська рада з відновлення будівель», — говорить Олександр Остапа.

Найбільшою проблемою місцевої влади він називає погану комунікацію з громадою. Для того, щоб сприяти її розв’язанню, журналісти Thebuchacity почали навчатися: проходити курси, тренінги й вебінари з розслідувальної журналістики.

«І я бачу, що моя команда стає більш підготовленою і професійною, — сказав Остапа. — У кінці листопада в нас має вийти велике розслідування про відновлення п’яти найбільш зруйнованих багатоповерхівок. На цьому етапі ми маємо вже клубочки корупційних схем, які розплутуємо та які підтверджуємо не лише ми, а й Нацполіція».

Тож перше, чого потребуватимуть місцеві медіа для того, щоб брати участь у процесах відновлення своїх громад після деокупації, — це навчання, говорить редактор Thebuchacity. Друге — спілкування з жителями цих громад — не з однією-двома людьми, а з жителями різних будинків і вулиць, оскільки з розповіді однієї людини всю картинку не намалюєш. І третє — це бажання та вміння журналістів працювати з базами даних, із реєстрами, тому що це дієвий спосіб виявляти потрібну інформацію.

«Коли регіональні медіа починають формувати коло себе спільноту з активістів, жителів громади та представників влади, доводячи, що налаштовані не на боротьбу проти когось, а на позитивні результати, це дає дуже потужний ефект. Адже наші розслідування покликані не показати, що все погано, а призвести до позитивних зрушень і досягнення успіхів на користь людей, які живуть у громадах. Через таку спільноту медіа впливають на рішення, які ухвалює місцева влада, а відтак — на процеси відновлення та відбудови», — сказав Олександр Остапа.

Наталія Климова, заступниця директора ІСАР «Єднання», розповіла про те, що через обставини, у яких країна живе останні півтора року, роль медіа змінюється. Вони перестають бути лише наглядачами за демократією, інформаторами чи виробниками репортажів, інтерв’ю або розважального контенту.

«Ви переходите у соціальний бізнес. Сьогодні дуже важко стало провести обмежувальну лінію, по один бік якої власне медіа, а по інший — активісти, громадські організації, волонтери та небайдужі жителі громади. Тому ласкаво просимо вас у громадський сектор! Тут є велика інфраструктура підтримки для вас, багато навчання, багато донорів, які можуть посилити важу спроможність. У секторі є чимало гравців, які готові вам допомогти й вас підтримати», — звернулася до медійників Наталя Климова.

Наталія Климова

Вона подякувала всім медіа, які пишуть і розповідають про громадські організації, благодійні фонди та волонтерів, бо без цього їм не вдалося б досягти тієї ефективності, яку вони виявляють. За словами представниці громадського сектору, на активістів необхідно спрямовувати медійну увагу, щоб люди їх підтримували, жертвували гроші, приєднувалися до волонтерського руху, який розвинувся з початком війни в Україні.

Валерію Єгошину, журналістку проєкту «Схеми», що виходить на «Радіо Свобода», модератор запитав про роль у відновленні України тих медіа, що займаються розслідуваннями. «Не секрет, що донині у центрі уваги “Схем” та інших команд, які спеціалізуються на розслідуваннях, була так звана високопосадова корупція. Але сьогодні гроші, що витрачають на суспільні та державні потреби, сконцентровані не лише у Києві, дуже багато їх витрачають на місцях. Тобто корупція спустилася згори донизу. Як ви як редакція загальнонаціонального медіа, що має довіру і репутацію серед аудиторії, даєте раду з викликом децентралізації високопосадової корупції? І чи не вважаєте ви, що висвітлюючи корупційні схеми, ми відлякуємо від України потенційних інвесторів? Чи є тут якийсь баланс між намаганням викрити зловживання та небезпекою втратити потенційного донора?» — спитав Вадим Міський.

На що журналістка-розслідувачка сказала: «Так, відбувається децентралізація грошових потоків, але у більшості випадків шляхи все одно ведуть до Києва». І у якості прикладу розповіла про випадок з «освоєнням» двох мільярдів гривень, спрямованих на будівництво доріг у Дніпропетровській області: «Ми звернулися до фінансових аналітиків і виявили, що сума, яку було вирішено витратити на відновлення доріг після початку повномасштабного вторгнення, була більшою, ніж та, що була спрямована на дороги в Одеській, Миколаївській, Сумській і Харківській областях — тобто регіонах, які більше постраждали від війни. Це нас зацікавило. І хоча тут ідеться про ймовірну (поки немає рішення суду) локальну корупцію, під час розслідування ми все одно вийшли на Офіс президента та координатора “Великого будівництва” Юрія Голика».

За словами Валерії Єгошиної, в українському суспільстві є чималий запит на журналістські розслідування, особливо щодо корупційних зловживань. І такий же запит є й за кордоном.

«Якщо у першій половині 2023 року під час поїздок у європейські країни я розповідала про розслідування воєнних злочинів Росії, то у другій половині — про корупцію та стан боротьби з нею в Україні. Звісно, говорити про корупцію, відповідати на питання про неї в іншій країні неприємно. Проте у майбутньому це матиме позитивний ефект. Оскільки ми як журналісти показуємо: у нас в Україні на додаток до антикорупційних органів є watchdogs, які контролюють освоєння донорських коштів. І ми запевняємо наших іноземних партнерів: не хвилюйтеся, можете сміливо давати нам гроші на відбудову, ми будемо пильно стежити за тим, як вони витрачатимуться», — пояснила журналістка.

Валерія Єгошина (ліворуч) та Наталія Климова

Вадим Міський на це сказав: «Думаю, важливо пояснювати, що розслідування, зокрема антикорупційні, навіть під час війни не втрачають своєї актуальності, а можливо навіть набувають її. Тому що для багатьох це все ще не самоочевидна річ — як для людей, так і для медіа. Тож хочеться ще раз зосередити увагу на тому, що така потреба існує не лише в Україні, а й у західного світу, який інвестує гроші у відбудову України. Бо для нього це служить доказом того, що країна може дати собі раду з цим. Що це не чорний піар, а гарантія того, що навіть якщо кошти десь по дорозі загубляться, вони будуть знайдені та повернуті суспільству».

Олександр Бурмагін, член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, розповів про те, що робить для медійної деокупації національний медіарегулятор.

«У деокупованих регіонах, справді, дуже важливо відновити вітчизняний медійний простір. Це засвідчила практика звільнених районів Херсонщини та Харківщини, де після деокупації була зруйнована інфраструктура, не було електрики, але газети заходили туди, скажімо так, на другий день після звільнення. Після того вже заходило радіо, потім відновлювали роботу провайдери інтернету, забезпечуючи мобільний зв’язок і мобільний інтернет, і вже потім — телемовлення», — сказав Бурмагін.

Особливо важливим, на його думку, є відновлення у деокупованих регіонах регіональних і локальних медіа. Оскільки попри популярність національних ЗМІ, вони рідко висвітлюють теми, які можуть бути важливими й цікавими для жителів певної громади.

«Тому роль локальних і регіональних медіа в питанні повернення людей в інформаційний український простір є надзвичайно важливою», — сказав представник медіарегулятора, зауваживши, що ці медіа мають бути професійними та відповідальними.

Олександр Бурмагін

Розповів він і про проблеми, пов’язані з реформуванням «Укрпошти», внаслідок чого, за його словами, зникають поштові відділення, з допомогою яких поширювали пресу.

«Поштовий оператор створює мобільні відділення, але таке відділення може приїхати раз на два тижні в якесь містечко чи село, і люди, які там живуть, не можуть повноцінно отримувати друковані ЗМІ, а відтак — й інформацію», — сказав Бурмагін. 

За його словами, виконавча влада має розробити покроковий план, алгоритм, за яким деокуповані території мають повертатися в український інформаційний простір. «Оскільки поки що ми діємо спонтанно і реактивно, а маємо бути проактивними у цьому процесі», — сказав представник Нацради.  

Головне фото: дискусія «Роль медіа в повоєнній відбудові: журналісти між владою та суспільством» (світлина Максима Поліщука/«Детектор медіа»)

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
"Что это было?": Владельцы PlayStation 5 требуют от Sony объяснений и большей прозрачности после падения PlayStation Network
GameMag
2025-02-11T13:51:05Z
Астрономы обнаружили более 20 загадочных радиосигналов из глубокого космоса: что известно
Фокус
2025-02-11T13:30:02Z
Земля вступает в пугающую новую климатическую фазу: как в будущем изменится климат планеты
Фокус
2025-02-11T12:36:17Z
Google Maps изменил название Мексиканского залива для пользователей в США
TSN
2025-02-11T12:13:14Z
Магнитные бури, прогноз на три дня: чего ожидать от солнечной активности 10-12 февраля
UAToday
2025-02-11T12:03:51Z
Assassin’s Creed Shadows потребует 123,2 ГБ свободного места для установки
GameMag
2025-02-11T12:01:02Z
Авторы кооперативного ужастика Phasmophobia поделились планами на 2025 год
GameMag
2025-02-11T12:01:02Z
Stellar Blade готовят к выходу на ПК — игра будет хорошо оптимизирована и получит поддержку Steam Deck
GameMag
2025-02-11T11:55:23Z
KPMG: инвестиции в технологии принесли прибыль 87% компаний
Хвиля
2025-02-11T11:36:34Z
Дар или проклятие: история девушки, которая не испытывает боль из-за редкого состояния
TSN
2025-02-11T13:51:29Z
Эти фразы ранят детей сильнее, чем думают родители: их никогда нельзя говорить своим малышам
TSN
2025-02-11T13:09:41Z
На берегу залива построят дома, в которых можно жить бесплатно: в чем их особенность
Фокус
2025-02-11T12:57:28Z
Хрустящие картофельные снеки с сыром вместо чипсов к вечеру Лиги Чемпионов, вкусный рецепт
Знай
2025-02-11T12:51:38Z
Подростковый возраст: как родителям пережить "вечно недовольных, вечно надутых" детей
TSN
2025-02-11T12:51:20Z
Не спешите покупать ванную: старую сантехнику можно превратить в новую за несколько часов
TSN
2025-02-11T12:21:28Z
Загадочная "столица радуг": ученые раскрыли феномен популярного туристического острова
Gazeta UA
2025-02-11T12:09:27Z
Она будет в восторге: 10 незабываемых подарков в День св. Валентина
Comments UA
2025-02-11T12:06:02Z
«Карта дня»: что нужно знать о новом дуэте боксов Marie Claire x NewBeautyBox
Marie Claire
2025-02-11T10:18:45Z
На Буковине умерла 10-летняя девочка: медики назвали причину и обвинили родителей ребенка
Фокус
2025-02-11T13:30:21Z
Болели ноги, но суд это проигнорировал: на Черниговщине мужчину наказали за уклонение от мобилизации
Telegraf
2025-02-11T12:36:49Z
РФ сбросила КАБы на Золочев. Семь раненых, из-под завалов спасли людей и кота: видео, фото
Лига
2025-02-11T12:30:51Z
Во Львове разоблачили организатора схемы для уклонистов
Корреспондент
2025-02-11T11:42:37Z
Авиаудар по Харьковщине – семь пострадавших, людей доставали из-под завалов
Комсомольская правда
2025-02-11T11:37:55Z
Воевал в Бахмуте: в Украине задержали военного из Германии, который совершал преступления и снимал их на видео
Фокус
2025-02-11T11:00:57Z
Разбился самолет известного музыканта: на борту была его девушка
Comments UA
2025-02-11T10:48:36Z
Конфликт в харьковском кафе закончился стрельбой: есть пострадавшие
TSN
2025-02-11T10:36:31Z
Авиакатастрофа с участием самолета Винса Нила: один человек погиб
Корреспондент
2025-02-11T10:21:35Z
Переобулся: компания известного футболиста зарегистировала свой бренд в России
Comments UA
2025-02-11T13:48:33Z
Бывшую украинскую спортсменку осудили за поддержку армии РФ
Корреспондент
2025-02-11T13:30:45Z
Известный журналист завел в тупик Андрея Шевченко. Что он у него спросил?
Telegraf
2025-02-11T13:30:26Z
"Принцип справедливости": Италия допустила Z-лыжника к соревнованиям
Telegraf
2025-02-11T12:58:44Z
Менеджер Фьюри выбрал соперника для Чисоры - это не Усик
Корреспондент
2025-02-11T12:45:25Z
Портер: Усик является лучшим боксером последних двух поколений
Корреспондент
2025-02-11T12:45:23Z
Жена Лунина вместе с сыном трогательно поздравили любимого с днем рождения
Корреспондент
2025-02-11T12:09:51Z
Футболисты "Динамо" подхватили вирус на сборах в Турции
ZN UA
2025-02-11T12:06:12Z
Букмекеры назвали фаворита боя между потенциальными соперниками Усика
ZN UA
2025-02-11T11:07:29Z
"Облако пыли" над Украиной: в Укргидрометцентре объяснили, почему загрязнение фейковое
Фокус
2025-02-11T13:45:23Z
В ВСУ предупреждают о подготовке генерального штурма россиян на границе Днепропетровской области
Gazeta UA
2025-02-11T13:24:37Z
В Одессе работница с удостоверением мастера спорта избила пожилую мать погибшего военного после инсульта
Знай
2025-02-11T13:12:31Z
В Киеве образовались огромные пробки: что известно
TSN
2025-02-11T13:09:48Z
Бойцы 100-й ОМБр установили флаг над шахтой в Торецке и показали видео
ZN UA
2025-02-11T12:54:32Z
Есть время до 1 марта: каким знакам Зодиака конец зимы принесет кардинальные перемены
Знай
2025-02-11T12:30:12Z
Днепропетровщине грозит большая опасность: к каким действиям готовятся оккупанты
Comments UA
2025-02-11T12:18:33Z
Когда и где в Украине ударят 20-градусные морозы – дата и карта
Апостроф
2025-02-11T12:12:43Z
ВСУ совершили удачный прорыв вблизи Покровска
Comments UA
2025-02-11T11:51:35Z
"Обращалась в специальное агентство поисков личного счастья". Сложная история любви актрисы Дженнифер Энистон
Апостроф
2025-02-11T13:48:51Z
Симулировала рак для заработка: сериал "Яблочный уксус" на Netflix рассказывает о реальной блогерше
Фокус
2025-02-11T13:30:36Z
"Богатая крыса": Селена Гомес отреагировала на оскорбления коллеги из фильма "Эмилия Перес"
Фокус
2025-02-11T13:15:57Z
Трикотажное мини, баска и еще 8 трендов осени и зимы 2025 с Недели моды в Нью-Йорке
Marie Claire
2025-02-11T13:00:59Z
Тина Кароль предположила, какое место Ziferblat займет на "Евровидении-2025" в Швейцарии
TSN
2025-02-11T12:51:50Z
В топе фильмов Netflix оказались три фильма культовой франшизы: детали
Фокус
2025-02-11T12:45:08Z
Как она это делает? В 76 лет Мэй Маск снова вышла на подиум
Marie Claire
2025-02-11T12:01:50Z
Аниме «Ведьмак: Сирены глубин» вышло на Netflix
GameMag
2025-02-11T12:01:32Z
Адель вышла в свет с женихом после подтверждения новостей о помолвке
Фокус
2025-02-11T12:00:54Z
Слишком "пластиковая": женщина потратила $250 тысяч, чтобы изменить свое тело
Фокус
2025-02-11T13:51:52Z
Будет ли выходной 8 марта 2025 года: отменили этот праздник в Украине или нет
TSN
2025-02-11T13:36:46Z
Заберут в армию даже с бронированием: что нужно брать, выходя из дома
Знай
2025-02-11T13:30:54Z
”А еще у нас в один день день рождения”: украинская телеведущая обратилась к погибшему на фронте другу-режиссеру
Апостроф
2025-02-11T13:27:37Z
Для иностранцев, желающих служить в ВСУ, утвердили новые правила проверки
Апостроф
2025-02-11T13:24:22Z
Демограф о единственном спасительном варианте для Украины: возвращение беженцев уже не поможет
Comments UA
2025-02-11T13:24:19Z
"Мобилизация в 2022 году и сейчас – это разные вещи": Ким рассказал, в чем разница
TSN
2025-02-11T13:24:16Z
Дополнительные деньги и льготы: многие пенсионеры не знают об этом
Фокус
2025-02-11T13:15:19Z
Украина значительно обновила свое артиллерийское вооружение - Минобороны
Gazeta UA
2025-02-11T13:15:02Z
Кофе уменьшает риск диабета: как правильно его приготовить
UAToday
2025-02-11T13:06:26Z
Этот десерт следует обходить "десятой дорогой", если беспокоитесь о своем здоровье: хотя он и популярен
TSN
2025-02-11T12:36:08Z
Простой тест на проблемы с кишечником: ученый объяснил, как выявить их с помощью кукурузы
Фокус
2025-02-11T12:06:20Z
В Украине введут реабилитационную монопомощь
Gazeta UA
2025-02-11T11:54:48Z
В украинских школах вводят карантин из-за ОРВИ, гриппа и COVID-19: что известно
Фокус
2025-02-11T11:18:55Z
Как сбросить вес, если резко набрали: советы, которые не включают никаких диет "за один день"
Знай
2025-02-11T10:51:57Z
Назван неожиданный продукт, который губит сердце: его лучше исключить из рациона
TSN
2025-02-11T10:51:19Z
Семь видов рыбы с максимальной пользой для организма
TSN
2025-02-11T10:24:18Z
Необычный лайфхак, как сделать овсянку вкуснее: не обязательно что-нибудь добавлять
TSN
2025-02-11T10:09:07Z
Какие цены на топливо в Украине по состоянию на 11 февраля
TSN
2025-02-11T13:51:29Z
Фицо грозится прекратить транзит газа в Украину
Gazeta UA
2025-02-11T13:48:27Z
Стало известно, как новые пошлины США повлияют на Украину
Корреспондент
2025-02-11T13:45:37Z
Графики отключения электроэнергии 12 февраля 2025: украинцев предупредили
Политека
2025-02-11T13:33:05Z
Повышение тарифов на воду, свет и тепло: в Раде сделали заявление
Comments UA
2025-02-11T13:33:01Z
В Украине вырос спрос на автобусы
Корреспондент
2025-02-11T12:54:04Z
Венгрия заявила, что получила три гарантии от Украины по газу и нефти из РФ
Comments UA
2025-02-11T12:48:06Z
Инфляция разогналась: подорожают ли продукты еще больше
Корреспондент
2025-02-11T12:48:06Z
Мировые цены на золото обновили исторические максимумы на фоне новых заявлений Трампа
Известия Киев
2025-02-11T12:45:53Z
Зимние дороги: 5 правил, которые спасут вас от неприятностей за рулем
Знай
2025-02-11T13:51:04Z
Сода в бардачке должна быть обязательно: неожиданные лайфхаки для водителей
Знай
2025-02-11T11:51:43Z
На рынок выходит американский коммерческий электрокар с богатым оснащением
Фокус
2025-02-11T10:15:01Z
Будущая классика: какие подержанные авто со временем подорожают
Фокус
2025-02-11T09:30:05Z
Водителей оштрафуют и лишат прав всего за одно: о чем нужно помнить
Знай
2025-02-11T06:51:07Z
Немецкий концерн поставил ВСУ еще пять тактических автомобилей Caracal
ZN UA
2025-02-10T21:42:37Z
Как сэкономить топливо зимой: простые правила для водителей в холодное время года
Знай
2025-02-10T18:51:15Z
В Польше выпустят роскошный шестиколесный папамобиль на базе "Гелендвагена"
Фокус
2025-02-10T16:21:10Z
В Украине появится доступный электрокроссовер Chery с запасом хода более 500 км
Фокус
2025-02-10T13:45:38Z
"Мои губы больше не будут касаться твоих": военный неожиданно пошутил над Безуглой
Comments UA
2025-02-11T13:51:48Z
”Это следует воспринимать как прямую угрозу”: российский оппозиционер Яшин увидел намерение Путина его убить и обвинить Украину
Апостроф
2025-02-11T13:51:26Z
В МИД России подтвердили визит посла США Линн Трейси
TSN
2025-02-11T13:51:01Z
Есть ли у РФ возможности для наступления на Николаев: Ким о планах врага
TSN
2025-02-11T13:48:43Z
"Будет очень больно": Кличко поразил заявлением о войне в Украине
Comments UA
2025-02-11T13:48:22Z
Россиян готовят к завершению войны, но есть нюанс
Comments UA
2025-02-11T13:48:06Z
За бортом окажется не только Украина: в Европе назвали худший кошмар переговоров Трампа и Путина
Comments UA
2025-02-11T13:42:11Z
Британская разведка указала на кризис в России, который Путин не в силах преодолеть
TSN
2025-02-11T13:39:27Z
Вслед за Трампом. Останется ли ВОЗ без финансирования
Апостроф
2025-02-11T13:36:52Z