MY.UAНовини
Новий світ, що народжується – 2: Контури нового світопорядку та дипломатична змінна геометрія
Новий світ, що народжується – 2: Контури нового світопорядку та дипломатична змінна геометрія

Новий світ, що народжується – 2: Контури нового світопорядку та дипломатична змінна геометрія

Маніфест глобальної трансформації буквально на два місяці випередив світовий мейнстрім у політичній оцінці кількох тенденцій, які прямо на наших очах реалізуються на рівні подій:

  • явна глибока криза дієздатності міжнародних інституцій;
  • на світові процеси починають надавати вирішальний вплив політичні, а чи не економічні чинники;
  • політичні чинники, своєю чергою визначаються світоглядними цінностями;
  • відбувається швидка консолідація відверто деспотичних (а тепер і терористичних режимів);
  • широке усвідомлення факту, що результати російсько-української війни визначать майбутнє світу на наступні 80 років;
  • система світової безпеки, яку будує Захід, буде мережевою, багатоконтурною та багаторівневою

***

Російська агресія не тільки вкотре показала неефективність міжнародних інституцій, що склалися після 1945 року, а й породила парадокс – держава, яка виправила глобальну систему безпеки, є членом органу, покликаного безпеку забезпечувати.

У свою чергу, під час створення нової системи безпеки міжнародне співтовариство стикається з чотирма серйозними викликами.

Перший виклик – будь-які спроби реформувати Раду Безпеки натраплять на протидію Росії та Китаю.

Другий – Рада безпеки неможливо реформувати – її можна лише перезаснувати. Тобто потрібен новий базовий документ – 1945 року це був Статут ООН.

Але переустановити можна тільки за результатами сильного струсу усталеної системи. Тоді це була Друга світова, зараз – російськоукраїнська війна.

Третій – Не тільки Рада безпеки перебуває в кризі ефективності, а й ООН загалом та її структури (ЮНЕСКО, Офіс ООН з гуманітарних питань тощо), а також МВФ, МБРР, СОТ, ОБСЄ та ін.

Ревізії підлягає вся система міжнародної взаємодії!

Четвертий – новостворені чи реформовані міжнародні інституції спіткає участь їхніх попередників, якщо не буде впроваджено дієві виконавчі механізми.

Тому, незважаючи на публічну риторику світових лідерів про необхідність реформування Ради безпеки ООН та інших міжнародних інституцій, логіка невідворотно нагадує, що таке реформування навряд чи можливе.

***

Можна констатувати, що світопорядок, побудований за результатами Другої світової війни і 80 років, що сяк-так протримався, звалився, і прямо на наших очах активно формується новий.

І, як і 80 років тому, США поклали на себе лідерство у переформатуванні світопорядку та інститутів, які його уособлюватимуть.

У вересні-жовтні 2023 року вийшло три програмні матеріали, які багато в чому вторять Маніфесту :

  • 13 вересня Держсекретар США Е. Блінкен виступав із лекцією у Школі перспективних міжнародних досліджень Дж. Хопкінса;
  • 19 жовтня Президент США Дж. Байден звернувся до нації, коментуючи події в Ізраїлі та Україні;
  • 24 жовтня вийшла стаття Радника Президента США з національної безпеки Дж. Саллівана «Джерела американської могутності Зовнішня політика для світу, що змінився».

Всі троє спікерів єдині в тому, що лідерство США спиратиметься на певні ролі та функціонал партнерів та союзників.

Е.Блінкен заявив, що «…Сполучені Штати лідирують у цей вирішальний період із позиції сили… тому що ми стикаємося з проблемами, з якими жодна країна не може впоратися поодинці…»

У той же час Дж.Салліван написав: «…вони (альянси) мали на увазі, що Вашингтону ніколи не доведеться діяти поодинці».

Президент США Дж. Байден сказав: «Американське лідерство – це те, що поєднує світ. Американські альянси – це те, що забезпечує нам, Америці, безпеку. Американські цінності – це те, що робить нас партнером, із яким хочуть працювати інші країни».

Зокрема, лідерство Америки проявляється і в тому, що Сполучені Штати стали на чолі процесу створення нової мережної (багатоконтурної та багаторівневої) системи глобальної безпеки.

Е. Блінкен цю багатоконтурність назвав " дипломатичною змінною геометрією" (diplomatic variable geometry) і пояснив, як це влаштовано:

«Ми починаємо із проблеми, яку нам потрібно вирішити, і працюємо далі, збираючи групу партнерів. Це правильний розмір та правильна форма для вирішення цієї проблеми. Ми маємо намір визначити комбінацію, яка справді відповідає поставленій меті. …що більше коаліцій ми створюємо, то більше ми можемо знайти нових синергій між ними, у тому числі способами, які ми, можливо, не повністю очікували».

***

Автори цієї статті в Маніфесті глобальної трансформації вказали, що нова мережева система міжнародної безпеки матиме кілька контурів (але не вичерпуватиметься ними):

  • НАТО;
  • Європейського Союзу;
  • G7;
  • G20;
  • «Коаліція Рамштайн»;
  • регіональні спілки;
  • двосторонні договори;
  • узгоджена ситуативна реакція кількох країн на конкретну подію.

Багатоконтурність нової системи глобальної безпеки дає ширину та глибину асортименту інструментів для вирішення конкретних завдань.

При цьому на якомусь етапі ці контури інституалізуються у більш стійкі формати, але навряд чи зіллються в одну організацію на кшталт ООН.

Як написав Дж.Салліван про інститути, створені після 1945 року: «...ці союзи були створені для іншої епохи».

Не дивно, що нова безпекова система будується у відповідь на російську агресію, яка остаточно знищила існуючу систему світової безпеки.

Будуватися нова система не замість старої, а «поверх» неї.

Старі міжнародні інститути ще якийсь час продовжуватимуть бурхливу діяльність, доки остаточно не зачахнуть.

***

Інституалізація нових форматів

У червні 2023 року країни «Групи семи» на Вільнюському саміті НАТО погодили рамковий документ щодо гарантій безпеки для України.

На сьогоднішній день вже 30 країн приєдналися до декларації G7 про довгострокові гарантії безпеки для України.

Крім того, Україна також розпочала переговори про «гарантії безпеки» зі США, Великобританією, Канадою, Францією та Японією.

8 листопада 2023 року державний секретар США Ентоні Блінкен під час міністерської зустрічі країн G7 у Токіо заявив : «Щоб поставити Україну на міцний фундамент наступного року, ми маємо допомогти Україні зробити чотири речі одночасно:

-необхідно забезпечити Україну можливостями продовжити її боротьбу та відвоювати свою територію;

-допомогти створити їй Збройні сили світового рівня;

-дати старт економічному відновленню та зростанню;

-прискорити процес реформ, щоб прискорити шлях України до ЄС та залучити інвестиції».

У рамках формату «Рамштайн» країни-учасниці домовилися започаткувати ініціативу створення Capabilities Coalition – Коаліції здібностей. Головна мета – підготовка сил оборони майбутнього України.

Для цього Міністерство оборони визначило п'ять кластерів, які потребують першочергової уваги:

  • протиповітряна оборона;
  • артилерія;
  • авіація;
  • ВМС;
  • Бронетехніка.

Також у рамках «Рамштайну» Україна, Естонія та Люксембург запустили ІТ-коаліцію. Країни-партнери будуть надавати підтримку Силам оборони у сфері ІТ, зв'язку та кібербезпеки.

28-29 жовтня 2023 року на Мальті проходила Третя зустріч з української «формули світу», яка зосереджувалась на питаннях ядерної, продовольчої та енергетичної безпеки, а також звільнення полонених та депортованих та відновлення територіальної цілісності України.

Це продовження конференцій у Копенгагені (брало участь 15 країн) та Джідде (43 країни). На Мальті кількість учасників становила 66, і стало відомо, що у зустрічі вперше брала участь Вірменія.

Незважаючи на те, що у цій зустрічі не брали участі Китай та Єгипет, загалом – це дуже ефективний майданчик для залучення країн Глобального півдня до української «формули світу».

В рамках інституалізації нових форматів вже створено:

- Європейський фонд миру;

22 березня 2023 року Європейська рада створила Європейський фонд миру (EPF) із бюджетом близько 5 млрд євро на період 2021-2027 років. Заявлена ​​мета EPF – підвищити здатність ЄС запобігати конфліктам, підтримувати мир та зміцнювати міжнародну стабільність та безпеку.

- Союз оборонних індустрій;

Створено за підсумками першого Міжнародного Форуму Оборонних Індустрій (DFNC1), який 29 вересня об'єднав у Києві 252 компанії з більш ніж 30 країн, які виробляють повний спектр озброєння, військової техніки та оборонних систем. На даний момент приєдналися 38 компаній із 19 країн світу.

Єдина держава, яка братиме участь у всіх контурах – Сполучені Штати Америки.

За словами Дж. Саллівана, «Альянси та партнерство Сполучених Штатів з іншими демократичними країнами були їхньою найбільшою міжнародною перевагою».

«В основі нашої стратегії лежить повторне залучення, пожвавлення та переосмислення нашого найбільшого стратегічного активу — американських альянсів та партнерств». Е. Блінкен.

У новій системі безпеки проглядається кілька ідей:

  1. Найчастіше відбивати агресію повинна, насамперед, сама жертва агресії.

Завдання партнерів і гарантів: забезпечити країну, що захищається, всім необхідним для відображення агресії, а також завдати агресору за допомогою колективних зусиль максимальних економічних і політичних збитків.

Тобто зробити розв'язану агресію свідомо програшною.

  1. У особливих випадках, передбачених багатосторонніми та двосторонніми договорами, взяти безпосередню участь у відображенні агресії.
  2. Країнам, які перебувають у зоні підвищеного ризику стати жертвою агресії, допомогти превентивно створити військові можливості, які роблять потенційну агресію безглуздою.

***

Економічний аспект глобальних змін.

Найгостріша криза відчуває система світової торгівлі - Світова організація торгівлі почала стагнувати ще до повномасштабного російського вторгнення, і причиною тому стала низка факторів:

  • Зниженням торгових бар'єрів сповна скористався Китай, внаслідок чого США все частіше вдаються до протекціоністських заходів;
  • Вільна торгівля не враховує фактора цінностей, зокрема дотримання «універсальних прав людини». Глобальний розворот від примату економіки до примату раціонального управління скасовує класичний підхід, що домінував раніше, А.Сміта і К.Маркса.
  • СОТ виявилася неспроможною привести весь світ до укладання глобальних торгових угод і перешкодити збільшенню кількості регіональних.

Виходячи з цих факторів можна спрогнозувати, що архітектура міжнародної торгівлі також буде багатоконтурною та різнорівневою.

Глава дипломатії ЄС Ж. Боррель заявив The Guardian, що через 20 років, за нинішньої тенденції, у світі буде три великі держави – Китай, Індія та США. Кожна з них буде економікою обсягом 50 трлн. доларів, ЄС – приблизно 30 трлн. доларів .

Ці економіки становитимуть верхній рівень міжнародної торгівлі – макрорегіональні кластери:

- Умовно Західний – найбільш високотехнологічний, куди увійдуть США, Канада, Великобританія, Нова Зеландія, ЄС деякі європейські країни, які не входять до ЄС, а також Японія та Південна Корея.

Якщо у випадку з глобальною безпекою як критерій взято фактор цінностей, то у разі торгівлі цей критерій буде доповнений технологічністю та екологічністю укладу.

Таким чином, «умовно Західний» макрокластер отримає інструменти для протекціонізму внутрішнього контуру, обкладаючи митами товари з макрокластерів, де товари виробляються з використанням «брудної енергії», або не дотримуються прав людини, або це взагалі недружня країна.

«Наступна ера конкуренції буде несхожа ні на що, що відбувалося раніше… Ми не вибачатимемося за відмову від несправедливої ​​торгової практики, яка шкодить американським працівникам» , - написав у своїй статті Дж. Салліван.

Реіндустріалізація США та ЄС не означає повернення умовного «важмашу», або масового виробництва ширвжитку, а навпаки – будівництво максимально високотехнологічних підприємств із мінімальною кількістю шкідливих викидів.

У свою чергу, виробничі потужності нинішнього технологічного устрою виводитимуться за межі кластера. Це якраз та можливість, за яку може схопитися Україна.

- Китайський – претендент, який намагається наздогнати Західний кластер, чому останній намагатиметься всіляко перешкодити.

- Індійський – з найбільшою ймовірністю реанімує та очолить у політичному плані «рух неприєднання» до жодного з вищезгаданих кластерів, однак намагатиметься заробити на торгівлі з обома та на протиріччях між ними. В силу об'єктивних причин тяжітиме до тіснішої взаємодії з «західним» кластером.

Середній рівень – регіональні торговельні та економічні спілки: USMCA (США, Канада, Мексика), Європейський Союз та ін.

На нижньому рівні – двосторонні торгові угоди.

Російська агресія проти України – тригер радикальних змін

Як написав Дж. Салліван у своїй статті: «…Сполучені Штати не були зобов’язані за договором захищати Україну, але якщо російська агресія залишиться без відповіді, то буде знищено суверенну державу, а автократам у всьому світі буде надіслано послання про те, що сила дає право ».

Слід особливо відзначити, що у разі «неураження» Росії у війні проти України неминуче формалізується «деспотично-терористичний» кластер, до якого вже тяжіють усі диктаторські та терористичні режими та організації. І центром цього кластера ізгоїв буде Росія, на що відверто націлена її нинішня поведінка на світовій арені, включаючи економічні та дипломатичні зусилля.

Знову ж таки, через об'єктивні тенденції, «деспотично-терористичний» кластер виступатиме як проксі сила китайського, і використовуватиметься останнім як засіб боротьби з конкурентами на світовій арені.

Щодня зволікання у наданні військової допомоги Україні дає деспотичним та терористичним режимам необхідну фору. Об'єднані спільними цілями, завданнями, методами їх вирішення, сповідуваними «цінностями», вони діють як єдина структура (поки що чітко не формалізуючи, але це питання часу).

***

Автори цієї статті підготували петицію до Конгресу США з проханням до світової громадськості підтримати терміновий бюджетний запит президента Дж. Байдена щодо фінансування потреб національної безпеки Америки для підтримки її найважливіших партнерів, включаючи Ізраїль та Україну.

Нерозуміння того, що російська агресія – це не локальний конфлікт, а подія, що визначає напрямок світової історії, неминуче призведе до розгрому демократії в усьому світі та до незворотної втрати лідерства США та Заходу (у найширшому розумінні) як сили, яка спрямовує розвиток людської цивілізації.

Як висловився Дж. Байден, «дрібна, партійна і зла політика» навколо питання допомоги Україні можуть підірвати американське лідерство перед екзистенційною небезпекою.

Об'єктивний погляд описані вище процеси дозволяє розраховувати, що американський істеблішмент, т.зв. «глибинна американська та світова еліта» зовсім не зацікавлена ​​у своєму самогубстві, і допомогу Україні буде продовжено.

Від України ж потрібні рішучі кроки у бік побудови сучасної цивілізованої держави.

Автор:

Володимир Шевченко , політолог, доктор філософських наук

Андрій Саварець , аналітик, юрист, автор телеграм каналу « Особлива думка »

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Сезон арбузов в Украине: что нужно знать, чтобы не купить "нитратный коктейль"
Знай
2025-07-13T10:51:02Z
Курс валют на 3 июля: сколько стоят доллар, евро и злотый
TSN
2025-07-03T07:09:36Z
Получил помощь – остался без льгот на коммуналку: разъяснение ПФУ
Знай
2025-07-13T18:06:59Z
10% от стоимости квартиры: как не попасть в налоговую ловушку и не потерять тысячи
Знай
2025-07-13T17:36:51Z
В Украине хотят изменить порядок индексации пенсии: что будет отменено
Comments UA
2025-07-07T14:09:20Z
Украинцам спишут часть долгов за водоснабжение: что для этого нужно
Знай
2025-07-07T04:21:54Z
Не только вывезти, но и потратить: какие ограничения на наличные ждут украинцев в ЕС
Хвиля
2025-07-07T03:45:44Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Пять продуктов и напитков, которые провоцируют появление отеков
Gazeta UA
2025-07-13T17:42:48Z
Сонный паралич: что это за состояние и какие четыре вещи нельзя делать
Gazeta UA
2025-07-13T16:30:09Z
Пенсионеры могут получить тысячу гривен на лекарства: кому и на каких условиях выплатят пособие
Знай
2025-07-04T03:36:30Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Чтобы огурцы росли как на дрожжах: эффективное и дешевое средство, которое есть у каждого дома
TSN
2025-07-06T18:06:48Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
"Украину сдали путину": политолог сделал важное заявление о "предательстве" Запада
Знай
2025-07-03T20:30:09Z
На выборах Украину ждут три варианта, а настоящая война начнется через пять лет – интервью с Аркадием Бабченко
Telegraf
2025-07-08T05:03:41Z
"Без Запада — партизаны в лесах": Украина на грани, если помощь остановится — Тука
Новости Украины
2025-07-13T18:00:44Z
Страны Балкан поддержали членство Украины в НАТО - МИД
Gazeta UA
2025-07-13T17:42:49Z
Ей разбили голову в Верховной Раде: как сейчас выглядит "фанатка" Януковича Александра Кужель
Telegraf
2025-07-04T08:39:42Z
Драка между Мединским и Умеровым на переговорах в Стамбуле: спикер МИД объяснил ситуацию
Comments UA
2025-07-06T09:51:18Z
Удары по ТЦК координировались изменниками, которые отправляли сообщения в российские чат-боты — ЦПД
TSN
2025-07-08T19:09:49Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
На войну со школьной скамьи: в РФ 18-летнего дагестанца отправили на фронт и обнулили
TSN
2025-07-13T17:33:44Z
Армия РФ утроила количество штурмов возле Херсона
Корреспондент
2025-07-13T17:18:52Z
Лікарі назвали найнебезпечніше морозиво
AgroNews
2025-07-07T16:21:45Z
Приказ Порошенко, разрешивший боевикам Гиркина избежать уничтожения, является госизменой – эксперт
TSN
2025-07-07T17:54:27Z
В Киеве заметили людей со свастикой на одежде и флагах: что известно
Comments UA
2025-07-08T19:36:04Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
Стало известно, сколько россиян поддерживают войну и сколько хотят ударить ядеркой по Украине
Comments UA
2025-07-04T06:54:18Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
6 июля: какой сегодня церковный праздник и что можно и нельзя делать в этот день
Comments UA
2025-07-06T04:03:59Z
ВСУ имеют решение против FPV-дронов - Forbes
Корреспондент
2025-07-13T18:00:35Z
Серьезные испытания и кризис: четырем знакам Зодиака судьба нанесет большой удар
Знай
2025-07-13T17:21:50Z
Крупнейший порт Европы готовится к войне с Россией — что известно
TSN
2025-07-08T21:27:03Z
Производит истребители МиГ-29 и МиГ-31: Силы обороны атаковали завод в Подмосковье
Фокус
2025-07-11T11:43:06Z
Первые дальнобойные ракеты, профинансированные Германией, поступят в ВСУ в конце июля
Апостроф
2025-07-12T12:34:52Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Хайди Клум очаровала редким кадром со взрослыми сыновьями
Апостроф
2025-07-10T08:15:43Z
Ведущая Анна Свиридова жестко высказалась об изменнице Оксане Байрак: "Мне совершенно не больно"
Знай
2025-07-01T18:51:11Z
Похудевший Филипп Киркоров прокомментировал некроз, который ему приписывают
Фокус
2025-07-04T10:57:54Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Подертую сумку с пятнами продали за рекордную сумму: в чем ее особенность
Comments UA
2025-07-13T15:30:51Z
Умер известный голливудский актер Майкл Мэдсен
Фокус
2025-07-03T20:51:36Z
Adios, Потап: Тина Кароль разнесла рэпера за искусственное "творчество" и попрощалась, муж Каменских отреагировал
Знай
2025-07-09T19:51:50Z
Тимур Мирошниченко сменил имя приемному сыну: жена ведущего объяснила почему
TSN
2025-07-08T16:24:03Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Автобус с детьми слетел в кювет и перевернулся во Львовской области: что с пострадавшими
Telegraf
2025-07-09T20:18:18Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
Россия ударила по зданию ТЦК в Полтаве: есть погибшие и раненые
Telegraf
2025-07-03T12:54:38Z
Пьяная "Мамасита" из "Супермамы" устроила скандал с полицией
Telegraf
2025-07-13T17:27:51Z
В британском аэропорту "Саутенд" разбился небольшой самолет
Европейская правда
2025-07-13T17:24:32Z
Шесть "Гераней" по Харькову: количество пострадавших постоянно растет
Gazeta UA
2025-07-07T10:36:30Z
Взрыв под Житомиром, "разнесший" пол-села: полиция назвала причину и указала на виновников
TSN
2025-07-07T13:48:55Z
В Германии мужчина открыл стрельбу из окна: ранен украинец
TSN
2025-07-05T17:27:35Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
Сливочное масло – где можно использовать, кроме кухни
Gazeta UA
2025-07-06T08:30:27Z
Начинают искать это на стороне: пять вещей, которых не хватает мужчинам в браке
Gazeta UA
2025-07-13T17:57:39Z
Заберут ваше счастье и благополучие: вещи, которые никогда нельзя одалживать
Знай
2025-07-13T17:51:14Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Гороскоп на неделю 7-13 июля для всех знаков Зодика: недобитые бывшие Овнов, момент истины Стрельцов и удар для Раков
Знай
2025-07-07T01:30:18Z
День ангела 7 июля: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-07-06T21:21:17Z
Случаи, в которых никогда не следует использовать удлинители: советы электриков
Знай
2025-07-02T03:51:41Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
Китайская студентка на грани отчисления из-за связи с украинским геймером
TSN
2025-07-13T16:27:10Z
Четыре "золотые" правила ухода за электрическим чайником
Gazeta UA
2025-07-13T16:06:36Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
На Google Maps нашли гигантский череп: он смотрит из воды у берегов канадского острова
Фокус
2025-07-07T07:51:42Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Toyota RAV4 стала самым популярным автомобилем в мире
Корреспондент
2025-07-01T17:09:59Z
"Невозможно" отремонтировать в подержанных автомобилях: эксперт назвал вещь
Gazeta UA
2025-07-12T02:21:21Z
"До полного" - не стоит: работник АЗС предостерёг водителей, которые заливают бак до предела
UAToday
2025-07-12T00:39:25Z
Chevrolet удивил ценой нового кроссовера на базе китайской модели
Gazeta UA
2025-07-11T19:33:12Z
Volkswagen начал производство спецверсии электрокара ID.3 GTX FIRE+ICE
Корреспондент
2025-07-11T19:24:47Z
Электромобиль Rimac Nevera R установил 24 новых мировых рекорда
Корреспондент
2025-07-11T18:24:19Z
Hyundai представила электрический седан Ioniq 6 N
Корреспондент
2025-07-11T17:54:34Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Роучу безразличны похождения Джервонты Дэвиса: Реванш состоится по плану
Корреспондент
2025-07-13T17:24:42Z
Челси – ПСЖ: накануне финала матча Клубного чемпионата мира
Корреспондент
2025-07-13T17:06:28Z
Покорившие высоту: Дембеле и Палмер приняли участие в фотосессии
Корреспондент
2025-07-13T16:48:38Z
Уимблдон U-14 проигран - не беда, когда в стране война
Корреспондент
2025-07-13T15:54:29Z
Травмы не могут позволить полноценно служить футболу: Интер выгоняет игрока
Корреспондент
2025-07-13T15:21:51Z
В России устроили состязание на коровьих "лепешках". ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-13T14:51:02Z
Жеребьевка Континентального кубка по хоккею назвала соперников Кременчуга
Корреспондент
2025-07-13T14:03:50Z