MY.UAНовини
Новий світ, що народжується – 2: Контури нового світопорядку та дипломатична змінна геометрія
Новий світ, що народжується – 2: Контури нового світопорядку та дипломатична змінна геометрія

Новий світ, що народжується – 2: Контури нового світопорядку та дипломатична змінна геометрія

Маніфест глобальної трансформації буквально на два місяці випередив світовий мейнстрім у політичній оцінці кількох тенденцій, які прямо на наших очах реалізуються на рівні подій:

  • явна глибока криза дієздатності міжнародних інституцій;
  • на світові процеси починають надавати вирішальний вплив політичні, а чи не економічні чинники;
  • політичні чинники, своєю чергою визначаються світоглядними цінностями;
  • відбувається швидка консолідація відверто деспотичних (а тепер і терористичних режимів);
  • широке усвідомлення факту, що результати російсько-української війни визначать майбутнє світу на наступні 80 років;
  • система світової безпеки, яку будує Захід, буде мережевою, багатоконтурною та багаторівневою

***

Російська агресія не тільки вкотре показала неефективність міжнародних інституцій, що склалися після 1945 року, а й породила парадокс – держава, яка виправила глобальну систему безпеки, є членом органу, покликаного безпеку забезпечувати.

У свою чергу, під час створення нової системи безпеки міжнародне співтовариство стикається з чотирма серйозними викликами.

Перший виклик – будь-які спроби реформувати Раду Безпеки натраплять на протидію Росії та Китаю.

Другий – Рада безпеки неможливо реформувати – її можна лише перезаснувати. Тобто потрібен новий базовий документ – 1945 року це був Статут ООН.

Але переустановити можна тільки за результатами сильного струсу усталеної системи. Тоді це була Друга світова, зараз – російськоукраїнська війна.

Третій – Не тільки Рада безпеки перебуває в кризі ефективності, а й ООН загалом та її структури (ЮНЕСКО, Офіс ООН з гуманітарних питань тощо), а також МВФ, МБРР, СОТ, ОБСЄ та ін.

Ревізії підлягає вся система міжнародної взаємодії!

Четвертий – новостворені чи реформовані міжнародні інституції спіткає участь їхніх попередників, якщо не буде впроваджено дієві виконавчі механізми.

Тому, незважаючи на публічну риторику світових лідерів про необхідність реформування Ради безпеки ООН та інших міжнародних інституцій, логіка невідворотно нагадує, що таке реформування навряд чи можливе.

***

Можна констатувати, що світопорядок, побудований за результатами Другої світової війни і 80 років, що сяк-так протримався, звалився, і прямо на наших очах активно формується новий.

І, як і 80 років тому, США поклали на себе лідерство у переформатуванні світопорядку та інститутів, які його уособлюватимуть.

У вересні-жовтні 2023 року вийшло три програмні матеріали, які багато в чому вторять Маніфесту :

  • 13 вересня Держсекретар США Е. Блінкен виступав із лекцією у Школі перспективних міжнародних досліджень Дж. Хопкінса;
  • 19 жовтня Президент США Дж. Байден звернувся до нації, коментуючи події в Ізраїлі та Україні;
  • 24 жовтня вийшла стаття Радника Президента США з національної безпеки Дж. Саллівана «Джерела американської могутності Зовнішня політика для світу, що змінився».

Всі троє спікерів єдині в тому, що лідерство США спиратиметься на певні ролі та функціонал партнерів та союзників.

Е.Блінкен заявив, що «…Сполучені Штати лідирують у цей вирішальний період із позиції сили… тому що ми стикаємося з проблемами, з якими жодна країна не може впоратися поодинці…»

У той же час Дж.Салліван написав: «…вони (альянси) мали на увазі, що Вашингтону ніколи не доведеться діяти поодинці».

Президент США Дж. Байден сказав: «Американське лідерство – це те, що поєднує світ. Американські альянси – це те, що забезпечує нам, Америці, безпеку. Американські цінності – це те, що робить нас партнером, із яким хочуть працювати інші країни».

Зокрема, лідерство Америки проявляється і в тому, що Сполучені Штати стали на чолі процесу створення нової мережної (багатоконтурної та багаторівневої) системи глобальної безпеки.

Е. Блінкен цю багатоконтурність назвав " дипломатичною змінною геометрією" (diplomatic variable geometry) і пояснив, як це влаштовано:

«Ми починаємо із проблеми, яку нам потрібно вирішити, і працюємо далі, збираючи групу партнерів. Це правильний розмір та правильна форма для вирішення цієї проблеми. Ми маємо намір визначити комбінацію, яка справді відповідає поставленій меті. …що більше коаліцій ми створюємо, то більше ми можемо знайти нових синергій між ними, у тому числі способами, які ми, можливо, не повністю очікували».

***

Автори цієї статті в Маніфесті глобальної трансформації вказали, що нова мережева система міжнародної безпеки матиме кілька контурів (але не вичерпуватиметься ними):

  • НАТО;
  • Європейського Союзу;
  • G7;
  • G20;
  • «Коаліція Рамштайн»;
  • регіональні спілки;
  • двосторонні договори;
  • узгоджена ситуативна реакція кількох країн на конкретну подію.

Багатоконтурність нової системи глобальної безпеки дає ширину та глибину асортименту інструментів для вирішення конкретних завдань.

При цьому на якомусь етапі ці контури інституалізуються у більш стійкі формати, але навряд чи зіллються в одну організацію на кшталт ООН.

Як написав Дж.Салліван про інститути, створені після 1945 року: «...ці союзи були створені для іншої епохи».

Не дивно, що нова безпекова система будується у відповідь на російську агресію, яка остаточно знищила існуючу систему світової безпеки.

Будуватися нова система не замість старої, а «поверх» неї.

Старі міжнародні інститути ще якийсь час продовжуватимуть бурхливу діяльність, доки остаточно не зачахнуть.

***

Інституалізація нових форматів

У червні 2023 року країни «Групи семи» на Вільнюському саміті НАТО погодили рамковий документ щодо гарантій безпеки для України.

На сьогоднішній день вже 30 країн приєдналися до декларації G7 про довгострокові гарантії безпеки для України.

Крім того, Україна також розпочала переговори про «гарантії безпеки» зі США, Великобританією, Канадою, Францією та Японією.

8 листопада 2023 року державний секретар США Ентоні Блінкен під час міністерської зустрічі країн G7 у Токіо заявив : «Щоб поставити Україну на міцний фундамент наступного року, ми маємо допомогти Україні зробити чотири речі одночасно:

-необхідно забезпечити Україну можливостями продовжити її боротьбу та відвоювати свою територію;

-допомогти створити їй Збройні сили світового рівня;

-дати старт економічному відновленню та зростанню;

-прискорити процес реформ, щоб прискорити шлях України до ЄС та залучити інвестиції».

У рамках формату «Рамштайн» країни-учасниці домовилися започаткувати ініціативу створення Capabilities Coalition – Коаліції здібностей. Головна мета – підготовка сил оборони майбутнього України.

Для цього Міністерство оборони визначило п'ять кластерів, які потребують першочергової уваги:

  • протиповітряна оборона;
  • артилерія;
  • авіація;
  • ВМС;
  • Бронетехніка.

Також у рамках «Рамштайну» Україна, Естонія та Люксембург запустили ІТ-коаліцію. Країни-партнери будуть надавати підтримку Силам оборони у сфері ІТ, зв'язку та кібербезпеки.

28-29 жовтня 2023 року на Мальті проходила Третя зустріч з української «формули світу», яка зосереджувалась на питаннях ядерної, продовольчої та енергетичної безпеки, а також звільнення полонених та депортованих та відновлення територіальної цілісності України.

Це продовження конференцій у Копенгагені (брало участь 15 країн) та Джідде (43 країни). На Мальті кількість учасників становила 66, і стало відомо, що у зустрічі вперше брала участь Вірменія.

Незважаючи на те, що у цій зустрічі не брали участі Китай та Єгипет, загалом – це дуже ефективний майданчик для залучення країн Глобального півдня до української «формули світу».

В рамках інституалізації нових форматів вже створено:

- Європейський фонд миру;

22 березня 2023 року Європейська рада створила Європейський фонд миру (EPF) із бюджетом близько 5 млрд євро на період 2021-2027 років. Заявлена ​​мета EPF – підвищити здатність ЄС запобігати конфліктам, підтримувати мир та зміцнювати міжнародну стабільність та безпеку.

- Союз оборонних індустрій;

Створено за підсумками першого Міжнародного Форуму Оборонних Індустрій (DFNC1), який 29 вересня об'єднав у Києві 252 компанії з більш ніж 30 країн, які виробляють повний спектр озброєння, військової техніки та оборонних систем. На даний момент приєдналися 38 компаній із 19 країн світу.

Єдина держава, яка братиме участь у всіх контурах – Сполучені Штати Америки.

За словами Дж. Саллівана, «Альянси та партнерство Сполучених Штатів з іншими демократичними країнами були їхньою найбільшою міжнародною перевагою».

«В основі нашої стратегії лежить повторне залучення, пожвавлення та переосмислення нашого найбільшого стратегічного активу — американських альянсів та партнерств». Е. Блінкен.

У новій системі безпеки проглядається кілька ідей:

  1. Найчастіше відбивати агресію повинна, насамперед, сама жертва агресії.

Завдання партнерів і гарантів: забезпечити країну, що захищається, всім необхідним для відображення агресії, а також завдати агресору за допомогою колективних зусиль максимальних економічних і політичних збитків.

Тобто зробити розв'язану агресію свідомо програшною.

  1. У особливих випадках, передбачених багатосторонніми та двосторонніми договорами, взяти безпосередню участь у відображенні агресії.
  2. Країнам, які перебувають у зоні підвищеного ризику стати жертвою агресії, допомогти превентивно створити військові можливості, які роблять потенційну агресію безглуздою.

***

Економічний аспект глобальних змін.

Найгостріша криза відчуває система світової торгівлі - Світова організація торгівлі почала стагнувати ще до повномасштабного російського вторгнення, і причиною тому стала низка факторів:

  • Зниженням торгових бар'єрів сповна скористався Китай, внаслідок чого США все частіше вдаються до протекціоністських заходів;
  • Вільна торгівля не враховує фактора цінностей, зокрема дотримання «універсальних прав людини». Глобальний розворот від примату економіки до примату раціонального управління скасовує класичний підхід, що домінував раніше, А.Сміта і К.Маркса.
  • СОТ виявилася неспроможною привести весь світ до укладання глобальних торгових угод і перешкодити збільшенню кількості регіональних.

Виходячи з цих факторів можна спрогнозувати, що архітектура міжнародної торгівлі також буде багатоконтурною та різнорівневою.

Глава дипломатії ЄС Ж. Боррель заявив The Guardian, що через 20 років, за нинішньої тенденції, у світі буде три великі держави – Китай, Індія та США. Кожна з них буде економікою обсягом 50 трлн. доларів, ЄС – приблизно 30 трлн. доларів .

Ці економіки становитимуть верхній рівень міжнародної торгівлі – макрорегіональні кластери:

- Умовно Західний – найбільш високотехнологічний, куди увійдуть США, Канада, Великобританія, Нова Зеландія, ЄС деякі європейські країни, які не входять до ЄС, а також Японія та Південна Корея.

Якщо у випадку з глобальною безпекою як критерій взято фактор цінностей, то у разі торгівлі цей критерій буде доповнений технологічністю та екологічністю укладу.

Таким чином, «умовно Західний» макрокластер отримає інструменти для протекціонізму внутрішнього контуру, обкладаючи митами товари з макрокластерів, де товари виробляються з використанням «брудної енергії», або не дотримуються прав людини, або це взагалі недружня країна.

«Наступна ера конкуренції буде несхожа ні на що, що відбувалося раніше… Ми не вибачатимемося за відмову від несправедливої ​​торгової практики, яка шкодить американським працівникам» , - написав у своїй статті Дж. Салліван.

Реіндустріалізація США та ЄС не означає повернення умовного «важмашу», або масового виробництва ширвжитку, а навпаки – будівництво максимально високотехнологічних підприємств із мінімальною кількістю шкідливих викидів.

У свою чергу, виробничі потужності нинішнього технологічного устрою виводитимуться за межі кластера. Це якраз та можливість, за яку може схопитися Україна.

- Китайський – претендент, який намагається наздогнати Західний кластер, чому останній намагатиметься всіляко перешкодити.

- Індійський – з найбільшою ймовірністю реанімує та очолить у політичному плані «рух неприєднання» до жодного з вищезгаданих кластерів, однак намагатиметься заробити на торгівлі з обома та на протиріччях між ними. В силу об'єктивних причин тяжітиме до тіснішої взаємодії з «західним» кластером.

Середній рівень – регіональні торговельні та економічні спілки: USMCA (США, Канада, Мексика), Європейський Союз та ін.

На нижньому рівні – двосторонні торгові угоди.

Російська агресія проти України – тригер радикальних змін

Як написав Дж. Салліван у своїй статті: «…Сполучені Штати не були зобов’язані за договором захищати Україну, але якщо російська агресія залишиться без відповіді, то буде знищено суверенну державу, а автократам у всьому світі буде надіслано послання про те, що сила дає право ».

Слід особливо відзначити, що у разі «неураження» Росії у війні проти України неминуче формалізується «деспотично-терористичний» кластер, до якого вже тяжіють усі диктаторські та терористичні режими та організації. І центром цього кластера ізгоїв буде Росія, на що відверто націлена її нинішня поведінка на світовій арені, включаючи економічні та дипломатичні зусилля.

Знову ж таки, через об'єктивні тенденції, «деспотично-терористичний» кластер виступатиме як проксі сила китайського, і використовуватиметься останнім як засіб боротьби з конкурентами на світовій арені.

Щодня зволікання у наданні військової допомоги Україні дає деспотичним та терористичним режимам необхідну фору. Об'єднані спільними цілями, завданнями, методами їх вирішення, сповідуваними «цінностями», вони діють як єдина структура (поки що чітко не формалізуючи, але це питання часу).

***

Автори цієї статті підготували петицію до Конгресу США з проханням до світової громадськості підтримати терміновий бюджетний запит президента Дж. Байдена щодо фінансування потреб національної безпеки Америки для підтримки її найважливіших партнерів, включаючи Ізраїль та Україну.

Нерозуміння того, що російська агресія – це не локальний конфлікт, а подія, що визначає напрямок світової історії, неминуче призведе до розгрому демократії в усьому світі та до незворотної втрати лідерства США та Заходу (у найширшому розумінні) як сили, яка спрямовує розвиток людської цивілізації.

Як висловився Дж. Байден, «дрібна, партійна і зла політика» навколо питання допомоги Україні можуть підірвати американське лідерство перед екзистенційною небезпекою.

Об'єктивний погляд описані вище процеси дозволяє розраховувати, що американський істеблішмент, т.зв. «глибинна американська та світова еліта» зовсім не зацікавлена ​​у своєму самогубстві, і допомогу Україні буде продовжено.

Від України ж потрібні рішучі кроки у бік побудови сучасної цивілізованої держави.

Автор:

Володимир Шевченко , політолог, доктор філософських наук

Андрій Саварець , аналітик, юрист, автор телеграм каналу « Особлива думка »

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Ухилення від мобілізації: в який строк притягують до адміністративної відповідальності
ZN UA
2025-04-21T01:03:56Z
Росіяни запустили кілька груп ударних дронів
УкраинФорм
2025-04-21T00:31:46Z
Якщо зарплата всього 5 тисяч. На яку пенсію очікувати українцю у 2025 році
Telegraf
2025-04-21T00:27:24Z
Карта повітряних тривог України онлайн: де є загроза ракетного удару
Факти ICTV
2025-04-20T22:06:23Z
Європейці змінюють стратегію військової допомоги Україні – WP
Факти ICTV
2025-04-20T21:57:59Z
Поливаний понеділок: традиції
ZN UA
2025-04-20T21:33:19Z
Особливий понеділок після Великодня 2025: що можна і не треба робити цього дня
Telegraf
2025-04-20T21:21:18Z
Здоров'я, щастя та удачі: красиві привітання з Поливаним понеділком 2025 у прозі та віршах
24tv
2025-04-20T21:15:29Z
Допомога одиноким пенсіонерам у Києві: як отримати доплату до виплат у 2025 році
Политека
2025-04-20T20:01:03Z
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
Тотальна мілітаризація: Кремль налаштовує росіян на затяжну війну з НАТО
Telegraf
2025-04-21T01:12:29Z
Захарова розкритикувала заклик США до перемир’я, звинувативши і Київ, і Вашингтон
ГЛАВКОМ NET
2025-04-21T01:09:05Z
В обмін на військову допомогу: які підводні камені Трамп заховав в угоді про корисні копалини
24tv
2025-04-21T00:42:20Z
"Українська мрія може здійснитись": чи запустить обвал цін на нафту розпад Росії
GlavRed
2025-04-21T00:36:49Z
Президент Чехії оригінально привітав громадян з Великоднем
ГЛАВКОМ NET
2025-04-21T00:36:42Z
Загроза для двох областей: названо ймовірні напрямки нового штурму РФ
GlavRed
2025-04-21T00:27:06Z
У Нідерландах готують кампанію зі зміцнення "кіберрезерву" країни
InternetUA
2025-04-21T00:01:37Z
NYT: Міністр оборони США мав ще одну переписку про удари по Ємену
ГЛАВКОМ NET
2025-04-21T00:00:59Z
Чи шкідливі соцмережі: вчені спростували поширений міф
InternetUA
2025-04-20T20:31:38Z
Продукти, які підвищують рівень серотоніну та покращують настрій
360ua.news
2025-04-20T19:15:57Z
Що найкраще випити перед сном. Оберіть свій напій
Gazeta UA
2025-04-20T18:27:45Z
Назвали найгірші пози для сну, якщо болить спина
Gazeta UA
2025-04-20T18:06:06Z
Як миттєво позбутись запаху часнику з рота. Вчені здивували відкриттям
Gazeta UA
2025-04-20T14:46:22Z
Шість продуктів, які зменшують тривалість життя
Gazeta UA
2025-04-20T14:46:21Z
Все життя ви робили це неправильно: як насправді потрібно мити волосся
24tv
2025-04-20T11:42:52Z
Вісім причин, чому манго треба їсти чоловікам та жінкам
Gazeta UA
2025-04-20T09:57:36Z
Як депресія батьків впливає на поведінку дитини
360ua.news
2025-04-20T07:42:52Z
Музикант Ярмак зустрівся на обміні полоненими зі своїм побратимом: той втратив 40 кілограмів
24tv
2025-04-20T21:12:12Z
"Скромність - сестра бідності": Тіна Кароль дала 4 зухвалі поради
GlavRed
2025-04-20T19:27:28Z
66-річна Мадонна відзначила Великдень у компанії дітей і 28-річного коханця
Фокус
2025-04-20T19:01:37Z
На одному подиху: 3 легкі мінісеріали для вихідного дня
24tv
2025-04-20T18:18:19Z
Майбутнє української рок-музики: діти зіграли легендарну пісню, мережу у захваті
Telegraf
2025-04-20T17:48:30Z
Анна Саліванчук зізналася, навіщо вийшла заміж за експродюсера Студії Квартал 95
GlavRed
2025-04-20T17:27:48Z
"Ти - мій": обраниця Дмитра Кулеби показала романтичне фото з політиком
GlavRed
2025-04-20T16:25:09Z
У Великдень Христина Соловій поділилася рідкісним фото з мамою
24tv
2025-04-20T14:36:25Z
Разом із сином за святковим столом: як відзначає Великдень Софія Ротару
GlavRed
2025-04-20T14:27:14Z
"Перемир'я" закінчилось, і "Шахеди" полетіли знову: де тривога в Україні 21 квітня
24tv
2025-04-21T00:09:36Z
Сирський доповів Зеленському про ситуацію на фронті
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T22:33:41Z
"Дочекались смачної паски?": родичі полонених провели акцію "Не мовчи"
ZN UA
2025-04-20T22:21:41Z
Війна, день 1152. росіяни понад 2 тисячі разів порушили "Великоднє перемирʼя"
Football.ua
2025-04-20T22:00:33Z
У Києві відзначили світле свято Великодня
ZN UA
2025-04-20T21:12:58Z
У Києві поліція затримала студента: той каже, що правоохоронці вчинили це без причини
24tv
2025-04-20T21:12:32Z
Росіяни збільшують присутність у Маріуполі, – Андрющенко сказав, що це означає
24tv
2025-04-20T21:00:53Z
26-градусна спека буде не скрізь: які регіони заливатимуть грозові дощі
GlavRed
2025-04-20T20:27:55Z
Гороскоп на сьогодні 21 квітня: Ракам - надзвичайна зустріч, Стрільцям - прибуток
GlavRed
2025-04-20T20:27:32Z
Через вибух у багатоповерхівці Харкова постраждали більше десятка людей
ZN UA
2025-04-21T01:19:31Z
На Черкащині знайдено тіло молодика, якого розшукували з 14 березня
ГЛАВКОМ NET
2025-04-21T01:15:12Z
Румунські рятувальники шукають українця, який вже декілька днів блукає у горах
Украина Криминальная
2025-04-20T23:33:39Z
У російському Омську стався нічний переполох: лунали сирени, небо палало спалахами
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T22:54:54Z
У Харкові стався вибух у багатоповерхівці: горіли дві квартири, є постраждалі
24tv
2025-04-20T22:54:37Z
В одній з квартир Харкова стався вибух: вигоріли кімнати, мешканці постраждали
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T22:45:19Z
На Харківщині під час гасіння пожежі підірвався автомобіль лісгоспу, постраждали двоє лісників
Украина Криминальная
2025-04-20T21:57:33Z
У Харкові горіла 12-поверхівка
УкраинФорм
2025-04-20T21:27:24Z
На Тернопільщині знайшли покинуту новонароджену дитину
Украина Криминальная
2025-04-20T21:09:44Z
Пристрасть до чорного: про що розповість ваш улюблений колір одягу
Gazeta UA
2025-04-20T21:39:03Z
«Україномовний» чи «українськомовний»: мовознавиця пояснила, як казати правильно
ZN UA
2025-04-20T21:03:56Z
Як дізнатися, чи перебуваєте ви у стосунках з аб'юзом – і як діяти, якщо відповідь "так"
24tv
2025-04-20T18:45:19Z
Який бізнес можна відкрити в селі – 10 ідей, які легко втілити в життя
24tv
2025-04-20T18:39:56Z
Як позбутися ос в будинку - дієвий та екологічний спосіб
Gazeta UA
2025-04-20T17:27:40Z
Перевірте, чи доживете ви до 100 років – 9 ознак та цікавий тест
24tv
2025-04-20T17:09:43Z
Вчені вивели "формулу успіху": які риси характеру вам необхідні
24tv
2025-04-20T16:21:27Z
Назустріч пригодам: 2 знаки зодіаку, яким у травні треба піти у відпустку
24tv
2025-04-20T16:09:17Z
1100 євро за 3 ночі: у Німеччині готуються запустити найбільший круїзний лайнер у світі
Фокус
2025-04-20T16:03:52Z
Німеччина постачала хром для російських снарядів – ЗМІ
iPress
2025-04-20T21:28:11Z
Тарифна війна між США та Китаєм: покупці повернули літак
ZN UA
2025-04-20T19:36:16Z
Частини українців нарахують нову мінімальну пенсію після певного віку
Хвиля
2025-04-20T19:33:17Z
Популярний шоколад із Дубаю спричинив світовий дефіцит фісташок
Gazeta UA
2025-04-20T19:09:52Z
Хто є власником землі під приватним будинком
24tv
2025-04-20T19:03:13Z
Німецька компанія продавала у Росію хром для виробництва гармат, – Handelsblatt
24tv
2025-04-20T18:45:56Z
Чи можуть в Україні запровадити графіки відключення газу: експерт чітко відповів
GlavRed
2025-04-20T18:27:52Z
Купує у Росії і спродує Європі: як Китай обійшов США із природним газом, – NYT
24tv
2025-04-20T18:27:34Z
НБУ ввів в обіг унікальну монету в честь Великодня: перші фото
24tv
2025-04-20T18:18:10Z
Став янголятком: Роналду з коханою зворушливо вшанували пам'ять покійного сина
GlavRed
2025-04-20T23:28:50Z
Ван Ністелрой прокоментував виліт Лестера з АПЛ
Football.ua
2025-04-20T21:28:59Z
Реал вирвав перемогу над Атлетіком завдяки божевільному м'ячу в овертаймі: відео суперголу
24tv
2025-04-20T21:03:54Z
Черговий божевільний удар Вальверде приніс Реалу перемогу в El Clasico проти Атлетіка
Football.ua
2025-04-20T21:01:46Z
Мілан додатково погіршив свої шанси на єврокубки мінімальною поразкою від Аталанти
Football.ua
2025-04-20T20:46:17Z
Світоліна у фіналі WTA здобула перший трофей за два роки
Факти ICTV
2025-04-20T20:39:26Z
Барелла: Інтер не повинен пропускати такі голи ні за яких обставин
Football.ua
2025-04-20T20:31:12Z
Болонья вирвала перемогу в Інтера на 94-й хвилині
Football.ua
2025-04-20T20:06:36Z
Нагадало битву Усик – Ф'юрі: українець переміг в Ер-Ріяді двометрового гіганта
24tv
2025-04-20T19:21:59Z
Китай випробував водневу бомбу, що може знищити великі території
Gazeta UA
2025-04-21T01:09:19Z
Bungie зняла обмеження на огляди шутера Marathon через холодну реакцію гравців, - Forbes
InternetUA
2025-04-21T01:01:38Z
Власники GTA запатентували нову технологію анімації: що буде в новій частині гри
InternetUA
2025-04-20T23:01:59Z
"З аптечкою Червоного Хреста": Ісус зі штучного інтелекту порадив готуватись до кінця світу
Фокус
2025-04-20T23:01:51Z
У похованні знайшли незвичайну зброю
Gazeta UA
2025-04-20T22:39:56Z
З консистенцією зубної пасти: дослідники створили рідкий акумулятор
InternetUA
2025-04-20T19:34:02Z
ШІ генерує зображення гламурних ляльок у стилі Барбі: експерти попередили про загрозу
InternetUA
2025-04-20T18:31:24Z
Найшвидша пам'ять у світі записує дані в 10 000 разів швидше, ніж сучасні технології
InternetUA
2025-04-20T17:31:29Z
Експерти розкрили способи захисту гаджетів від стеження у 2025 році
InternetUA
2025-04-20T16:34:38Z
Ціни на вживані автомобілі з бензиновим двигуном вперше за два роки зростають, тоді як ціни на електромобілі швидко падають
Топ Жир
2025-04-21T00:45:41Z
Авто не реагує на кнопку старту: що рекомендують фахівці
Gazeta UA
2025-04-21T00:33:45Z
Як вибрати ідеальне авто для втечі після ограблення?
Топ Жир
2025-04-20T23:00:29Z
3 мільйони за кемпер у стилі космічної ери, який виглядає, ніби він з іншої планети
Топ Жир
2025-04-20T21:30:03Z
Ford призупиняє експорт автомобілів до Китаю через наслідки торгової війни з тарифами
Топ Жир
2025-04-20T20:15:10Z
Піастрі виграв Гран-прі Саудівської Аравії та очолив загальний залік
Факти ICTV
2025-04-20T19:42:33Z
Чи хто-небудь керує Porsche 911 Dakar? Ще один автомобіль перевернувся, забезпечивши прибуток у $100,000
Топ Жир
2025-04-20T18:45:48Z
5 ознак, що ваше авто на межі поломки — не чекайте на великий ремонт
360ua.news
2025-04-20T18:24:01Z
Новий електричний кросовер Subaru Trailseeker для любителів подорожей
360ua.news
2025-04-20T17:27:34Z