MY.UAНовини
Швидкісний рух: Україна змушує аграріїв прискорити терміни повернення валютної виручки
Швидкісний рух: Україна змушує аграріїв прискорити терміни повернення валютної виручки

Швидкісний рух: Україна змушує аграріїв прискорити терміни повернення валютної виручки

Уряд і Нацбанк змінили правила експорту аграрної продукції

Аграрії отримали нову проблему. НБУ скоротив строки розрахунків по валютним контрактом вдвічі: до 90 днів. Перший наслідок — падіння закупівельних цін.

Складна реформа

Інформація, що уряд з Нацбанком готують зменшення термінів повернення валютної виручки для всіх українських експортерів вдвічі – з 180 до 90 днів з’явилася ще на початку листопада. "Мотивацією для ухвалення такого рішення виступало, начебто, бажання вплинути на декількох недобросовісних експортерів аграрної сировини, які обходили вимоги закону за рахунок існуючого терміну", — пояснив глава Комітету з питань економічного розвитку Верховної Ради України Дмитро Наталуха. Бізнес-асоцаіції занервували, адже "скорочення строків повернення валютної виручки стане точкою втрати і поглиблення кризи в галузі", — металурги написали уряду відкритий лист. В уряді їх почули. "Судно із металом із Румунії йде до Америки 3 місяці до одного тільки порту. Ще 2-3 місяці займає процедура продажу. І потім ще 60 днів чекати постоплати. Навіть в ЄС ніхто не палає бажанням робити аванс за українські товари, бо ринок вважається ризиковим через війну, — пояснює Наталуха. — Машинобудування — ще гірша історія. Обприскувач або напівпричіп-самоскид для комбайна продається через дилерів. Тобто, його потрібно вивезти в ЄС, де він простоїть на майданчику ще 6-8 місяців, очікуючи на покупця. Про експорт в Азію чи Америку мова навіть не йде. Тому, така ідея просто б поховала зовнішню торгівлю України".

Цапа-відбувайла все ж таки знайшли. Ним стала аграрна галузь. Національний банк з 11 листопада 2023 року удвічі скоротив граничні строки розрахунків за операціями з експорту аграрних товарів, що класифікуються за 12 кодами, — зі 180 до 90 календарних днів. Мова про пшеницю, кукурудзу, соняшник та інші популярні експортні культури. Під нове обмеження підпадають операції, здійснені із 11 листопада 2023 року.

Експортувати агропродукцію можуть лише експортери, включені в Державний аграрний реестр, або компанії, що отримали ліцензію на таких експорт. Паралельно з рішенням НБУ, Кабмін розширив критерії включення до переліку верифікованих експортерів сільськогосподарської продукції і прийняв постанову № 1174 "Про внесення змін до Порядку реалізації експериментального проєкту з верифікації суб’єктів агропромислового комплексу в умовах воєнного стану".

Постанова достатньо жорстка, адже вона збільшила кількість критеріїв верификації експортерів. Раніше їх було чотири. Компанія мала бути зареєстрована платником ПДВ станом на 23 лютого 2022 року, не мати податкового боргу з повернення валютної виручки, не мати складених ДПС актів про відсутність за місцем юридичної реєстрації при перевірці дотримання валютного законодавства, мати документальне підтвердження від банку, що з 23 лютого 2022 року по 27 жовтня 2023 року пройшла хоча б одна успішна операція, за якою було повернення валютної виручки.

Культури, на які розповсюджуються обмеження

У новій редакціі додалися ще й інші критерії. Зокрема, потрапити у перелік верифікованих еспортерів (і не отримувати ліцензію на експорт зерна) можуть компанії, що з 23 лютого 2022 року по 27 жовтня 2023 року здійснили експорт на суму не менше 40 млн гривень валютної виручки, за якою був проведений валютний контроль (про зо потрібне документальне підтвердження з банку. Ще один новий критерій — не повинно бути податкового боргу за платежем "Порушення термінів розрахунків у сфері ЗЕД".

"З 11 листопада починається експорт деяких видів сільськогосподарської продукції за новими правилами", — зазначив міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський. Тож міністерство оперативно затвердило три накази щодо внесення аграрних підприємств до переліку верифікованих експортерів, які здійснюють вивезення певних груп агротоварів. Ця робота триває, зараз в переліку вже більш ніж 1000 експортерів.

Важка логістика

Україна минулого року експортувала сільгосппродукції не менш ніж на $20 млрд , продукція АПК склала практично половину всього експорту країни. В уряді розуміють, що цього року ситуація буде аналогічною. Більш того, за прогнозами Всеукраїнської аграрної ради цього року в Україні зберуть щонайменше 80 млн тонн зернових та олійних культур, що відповідає показникам 2016-17 років — повідомив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради (ВАР) Денис Марчук. Але це зовсім не означає, що аграрії отримають величезні прибутки. "В 2022 році значну частину маржі з експорту сільськогосподарських культур отримали інфраструктурні та логістичні компанії, зокрема іноземні", — повідомляв міністр агарної політики та продовольства України Микола Сольський.

В цьому році логістика експорту агропродукції та відповідно витрати на неї погіршились. Український сектор зернових та олійних культур може втратити понад $3,2 млрд у 2023 році через високі видатки на логістику, а також зростання цін на пальне та добрива, що загрожує скороченням посівних площ у найближчі роки — про це пише Reuters. Логістика стала не лише дорогою, але й повільною. "Зараз же покладаємося, в основному, тільки на можливості наземних та річкових шляхів. Звісно, частково допомагає і створений нашими військовими гуманітарний коридор", — каже Марчук. Польські перевізники блокують повноцінний рух вантажів через кордон Майже 30% автівок, які прямують до Європи, переорієнтувалися на прикордонні переходи зі Словаччиною та Угорщиною, щоб уникнути черг на українсько-польському кордоні. У напрямку Словаччини та Угорщини ціни на перевезення зросли вдвічі. "Тисячі автомобілів стоять у заторах. Це додаткові втрати. Зараз складно підрахувати, про які суми йдеться, адже діалог щодо врегулювання ситуації триває. Але, за моїми даними, наразі йдеться про запізнення на маршрутах на 4-6 днів", — додає Марчук. Як це буде корелюватись з рішенням НБУ щодо скорочень термінів повернення валютної виручки агроекспортерами – не може спрогнозувати ніхто.

Рішення Нацбанку України є компромісним — вважають урядовці. Скорочення терміну повернення валюти не лише для експортерів агросировни, а для всіх експортерів без виключення спричинило б критичні негативні наслідки для економіки в цілому, і створювало ризик вбити рештки несировинного експорту України. " Це дуже хороший тренд, оскільки ми довели, що переробні та технологічні галузі, через свої особливості, повинні мати відмінні умови від сировинних галузей" — вважає Дмитро Наталуха.

"Український аграрний сектор через обмежені можливості для експорту та низькі ціни на внутрішньому ринку залишиться збитковим попри гарний врожай у 2023 році, який на 5-10% більше торішнього", — заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький. За даними Всеукраїнської аграрної ради, собівартість виробництва пшениці у 2023 році становитиме близько $146 за тонну за середньої ціни реалізації $102. Фермери витрачають $149 на вирощування кукурудзи та можуть продати її за $94. У ВАР заявили, що у 2023 році навіть виробництво соняшнику та ріпаку буде збитковим, і якийсь прибуток аграріям принесе лише соя.

Встигнути все за 90 днів

Які наслідки все це буде мати?

Президент Української зернової асоціації (її членами є великі компанії-експортери) Михайло Горбачов зазначив, що верифікація експортерів (одним з критеріїв є і питання своєчасного повернення валютної виручки) не повінна створити значних проблем, а, якщо виникнуть труднощі. Мінекономіки та Мінагрополітики обіцяють надавати підтрімку для їх вирішення.

Економіст Олексій Кущ також каже, що для агроекспорту особоливих проблем через терміни повернення валюти в країну не виникне. "Насправді для сировинного товару, яким є зерно, 180 і навіть 90 днів для повернення валютної виручки — це багато. Зерно — це біржовий товар, розрахунки за яким обмежені хіба що термінами доставки, а вони, навіть зважаючи на "зламану" логістику, рідко перевищують 20-30 днів. Як правило, компанія-покупець видкриває у своєму банку акредитив, і той проводить платіж. Коли товар знаходиться у конкретний обумовленій наперед точці (наприклад, якомусь із портів). Не виключаю, що деякі українські експортери — "дочки" іноземних компаній, дійсно отримували валюту пізніше, через те, що експортний договір підписують не напряму з покупцем, а з одним зі своїх підрозділів за кордоном. А вже той має прямий контракт з покупцем, і, відповідно, сааме на його рахунки надходить оплата за товар. І, поки не спливуть терміни повернення валютної виручки в Україну (180 чи, як тепер, 90 днів), цими грошима можна було користуватися. Тобто, скорочення термінів може змусити великих експортерів переглянути контрактні схеми. Але в цілому для української економіки швідке повернення валюти повинне піти на користь. Великі терміни (ті ж 180 днів) конче необхідно зберегти лише для складної продукціі з високою доданою вартістю, наприклад, обладнання", — підсумував Кущ.

Водночас, як сказав "Бізнес-Телеграфу" голова секретаріату Ради підприємців при Кабміні Андрій Забловський, експортерам все ж варто готуватися до скрутних часів.

"В умовах, коли через агресію багато експортерів змушені були змінювати ланцюги постачання (а це — додаткові витрати, як фінансові, так і у часі), а альтернативні маршрути, географія збуту товарів та маркетингові особливості ринків часто є проблемою. Через це експортери не завжди вкладалися навіть у старі терміни повернення валютної виручки — 180 днів. При зменшенні граничних строків розрахунків до 90 днів український експорт може ще більше втратити можливість конкурувати на зовнішніх ринках, що лише зменшить надходження валюти в країну, спричинивши негативні наслідки як для державного бюджету, так і для курсу національної валюти", — вважає Забловський.

Тобто, на його думку, деякі компанії можуть взагалі обмежити поставки на ті ринки та тим покупцям, від яких довго чекати розрахунків.

Голова Української аграрної конфедерації Павло Коваль говорить, що однозначного рецепту тут немає, а у кожного експортера — свої умови розрахунків з контрагентами.

"Терміни оплати прописані у контрактах. Це тільки на перший погляд здається, що 90 днів для повернення валютного виторгу в країну цілком достатньо. Не факт, що всі вкладуться у ці терміни", — каже Коваль. Тож складнощі, принаймні, для частини експортерів, все ж можливі. І не виключено, що вони спробують скористатися сітуацією, щоб ще більше збити закупівельні ціни на зерно.

Ціни вже падають

Власне, такі намагання "вибити знижки" вже є.

Іван Томич, голова Союзу українського селянства, власник сільскогосполарського підпиємства, у розмові к "Бізнес-Телеграфом" зазначив, що зменшення термінів повернення валютної виручки для експортерів та в цілому посилення вимог до них можуть ще більше обвалити закупівельні ціни на зерно.

"Як показує практика, страждає завжди виробник. За кілька днів дії нових вимог на деяких елеваторах закупівельні ціни на пшеницю вже впали на 10 доларів на тонні і не перевищують 4,5 тисячі гривень за тонну продовольчого зерна. Тоді як, щоб пшениця була для селян прибутковою, її ціна повинна складати не менше 6 тисяч гривень. Але, скоріш за все, росту цін не буде, а, навпаки, можливе подальше здешевлення врожаю. У плюс ринку від таких активних дій влади по наведенню порядку, можна зарахувати підвищення у перспектіві його прозорості, скорочення сегменту "чорного зерна". Але коли ця прозорість почне працювати на аграріїв і чи почне взагалі, — питання поки що відкрите", — каже Томич.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Загарбники вже готують на ТОТ масовку для відзначення 80-річчя «перемоги у ВВВ» - Центр нацспротиву
УкраинФорм
2024-11-23T04:17:14Z
Рибам варто прислухатися до мудрих порад, а Водоліям - захистити власні позиції: гороскоп за картами Таро на 23 листопада 2024 року
TSN
2024-11-23T04:03:27Z
Місцями мокрий сніг: прогноз погоди на 23 листопада
ГЛАВКОМ NET
2024-11-23T04:00:52Z
Окупанти просунулись у Торецьку, ворог вдарив по Запоріжжю та області: головне за ніч
ГЛАВКОМ NET
2024-11-23T03:42:14Z
У Києві три дні не працюватиме система оповіщення повітряної тривоги: що сталось
Фокус
2024-11-23T02:57:59Z
На Чернігівщині закладам освіти та охорони здоров'я передали надпотужні системи енергозбереження - ОВА
УкраинФорм
2024-11-23T02:18:15Z
КМДА звинувачує поліцію у зриві строків відновлення роботи ТЕЦ
ГЛАВКОМ NET
2024-11-23T02:09:32Z
Росіяни тиснуть на Донеччині, складна ситуація у Кураховому: огляд бойових дій від ISW
24tv
2024-11-23T01:51:39Z
Гороскоп на сьогодні: астрологічний прогноз на 23 листопада для всіх знаків Зодіаку
Политека
2024-11-23T01:03:02Z
Ордер на ареш Нетаньягу: що трапилось
GlavRed
2024-11-23T04:16:16Z
Трамп розглядає ексглаву розвідки Гренелла як спецпредставника щодо війни в Україні, – Reuters
24tv
2024-11-23T04:06:53Z
СБУ оголосила підозру жителю Херсонщини, який здавав загарбникам проукраїнських активістів
УкраинФорм
2024-11-23T03:24:28Z
Путін став заручником, – політтехнолог пояснив, хто нав'язує диктатору ризиковані рішення
24tv
2024-11-23T03:21:11Z
У ГУР розповіли про загрози для інших країн через участь КНДР у війні проти України
ZN UA
2024-11-23T03:16:23Z
НПУ повідомила про підозру понад 3,5 тисячі осіб щодо злочинів проти основ нацбезпеки
УкраинФорм
2024-11-23T02:06:16Z
Таємна дочка Путіна: спливли нові дані про позашлюбну дитину диктатора РФ
GlavRed
2024-11-23T02:03:50Z
"2025 рік буде поворотним": експерт назвав 4 сценарії закінчення війни в Україні
GlavRed
2024-11-23T01:36:12Z
Суддя у Нью-Йорку знову відклав оголошення міри покарання Трампу у справі про підкуп порнозірки
УкраинФорм
2024-11-23T01:18:05Z
У Києві до Дня вшанування пам’яті жертв Голодомору відбулася прем’єра фільму «Сімейний альбом»
УкраинФорм
2024-11-23T00:39:03Z
Усвідомити цінність життя: фільми, серіали та мультфільми про постапокаліпсис
ZN UA
2024-11-23T00:03:12Z
Фільм «Ваяна» / Moana — Двейн Джонсон у полінезійському «костюми» на багатьох фото зі знімального майданчика
ITC
2024-11-22T22:03:39Z
Драматична історія про справедливість і помсту: які серіали подивитись, якщо сподобався "Реванш"
24tv
2024-11-22T21:39:08Z
«Ля Палісіада», «Мирні люди» і три копродукційні фільми про війну в Україні увійшли до списків «Оскара»-2025
Детектор М
2024-11-22T21:12:31Z
Пісні Tember Blanche потрапили у тренди завдяки серіалу "Реванш"
24tv
2024-11-22T21:03:41Z
Скарлетт Йоганссон – 40 років: 4 найкращі фільми з королевою драми й номінанткою Оскара
24tv
2024-11-22T19:57:26Z
Відомий співак шокував розповіддю, як ледь не загинув під обстрілом: "Мама закрила собою мене"
24tv
2024-11-22T19:36:39Z
"Для чого все це": солістка А-студіо жорстко видала свою позицію і вилаяла колег за мовчання
GlavRed
2024-11-22T19:27:39Z
На Херсонщині відкрили п’ять нових центрів телемедицини
УкраинФорм
2024-11-23T04:01:15Z
Гороскоп на завтра 24 листопада: Дівам - несподіваний дохід, Козерогам - велика удача
GlavRed
2024-11-23T03:45:50Z
Головною лікаркою Америки стане медикиня з телеканалу Fox News
ZN UA
2024-11-23T03:07:34Z
У США вперше у світі провели подвійну трансплантацію легень за допомогою робота
ГЛАВКОМ NET
2024-11-23T02:42:56Z
У США виявили перший випадок зараження дитини на пташиний грип H5N1
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T23:42:27Z
За три роки Україна на 90% наблизилася до виконання європейського плану боротьби з інсультом - Ляшко
УкраинФорм
2024-11-22T23:00:41Z
3 добавки, які не допомагають при випадінні волосся: що насправді треба пити
24tv
2024-11-22T22:18:06Z
Імбир ніколи не буде сохнути та псуватися: секрет його зберігання
24tv
2024-11-22T21:03:06Z
Наскільки небезпечні Е-добавки в їжі та напоях
24tv
2024-11-22T20:06:03Z
Кейн оновив ще один бомбардирський рекорд Бундесліги
Football.ua
2024-11-22T22:33:53Z
Хетафе вдома впорався з Вальядолідом
Football.ua
2024-11-22T22:07:29Z
Хет-трік Кейна приніс Баварії перемогу над Аугсбургом
Football.ua
2024-11-22T21:29:53Z
Контракт Маскерано з Інтер Маямі буде розраховано на три роки
Football.ua
2024-11-22T21:24:12Z
Боніфейс може пропустити залишок 2024 року через травму
Football.ua
2024-11-22T20:51:27Z
Компанія для Модрича: Реал планує повернути легенду клуба
24tv
2024-11-22T20:51:24Z
Хомченовський повернувся до загальної групи Кривбасу
Football.ua
2024-11-22T20:34:57Z
Відбулися кадрові зміни у Федерації хокею України
УкраинФорм
2024-11-22T20:34:42Z
Чемпіон ОІ та прихильник Путіна зажадав від МОК вибачитись перед росіянами
24tv
2024-11-22T19:42:54Z
Європейський центробанк попередив про ризикованість акцій, пов’язаних зі штучним інтелектом
InternetUA
2024-11-23T04:17:30Z
Британська SafeLane Global Limited допоможе Україні у розмінуванні заповідників
УкраинФорм
2024-11-23T02:30:11Z
Гроші зникають, як у чорній дірі: як Росія нищить свою економіку
24tv
2024-11-23T02:30:05Z
Поради експертів "Нафтогазу": що робити, якщо відчули запах газу в будинку
Хвиля
2024-11-23T02:06:36Z
Чи довго ще будуть відключення світла: експерт з енергетики оцінив перспективи
24tv
2024-11-23T01:45:28Z
Долар подорожчав до нового максимуму за 52 тижні
24tv
2024-11-23T01:30:55Z
Ціни на нафту зафіксували черговий максимум на ринку
24tv
2024-11-23T01:00:05Z
Долар зростає як на дріжджах: яким буде курс валют з 25 листопада
GlavRed
2024-11-22T21:27:27Z
Керівники центробанку ЄС попереджають, що економіці загрожує політичний параліч – FT
iPress
2024-11-22T21:15:23Z
Достроковий вихід на пенсію в Україні: хто тепер має право
Хвиля
2024-11-23T04:00:42Z
Сервісні центри МВС цьогоріч видали людям понад 180 тисяч посвідчень водія вперше
УкраинФорм
2024-11-23T03:51:21Z
У Вашингтоні показали, як виглядала їжа українців під час Голодомору
УкраинФорм
2024-11-23T03:34:46Z
Мобілізація в Україні: чи можна оформити відстрочку, якщо вручили повістку від ТЦК
Знай
2024-11-23T03:30:42Z
Уроки фізкультури переформатують: чим займатимуться школярі
Знай
2024-11-23T03:12:16Z
За тиждень в Армія+ опрацьовано 2 664 електронних рапорти про переведення між частинами - Черногоренко
УкраинФорм
2024-11-23T03:06:59Z
Уряд спростив облік виробничих травм під час війни: що змінилося
Хвиля
2024-11-23T03:06:19Z
Яке сьогодні свято 23 листопада 2024 року: чому не можна вирушати у далеку дорогу
GlavRed
2024-11-23T03:03:45Z
У базі даних «Воєнний злочинець» наразі є інформація про понад 680 тисяч осіб
Украина Криминальная
2024-11-23T02:57:39Z
Міні штолени з сирного тіста: простий рецепт смачнющого печива
Политека
2024-11-23T04:02:25Z
Левам треба вийти з зони комфорту: гороскоп на 23 листопада
24tv
2024-11-23T03:06:41Z
Гороскоп на 23 листопада для всіх знаків Зодіаку: Близнюки рулюватимуть суботою, Скорпіонів все-таки виведуть із себе
Знай
2024-11-23T02:30:29Z
Деруни без картоплі: зірка "Мастер Шеф" дала оригінальний і дуже смачний рецепт
Политека
2024-11-23T02:01:37Z
Чим витирати пил, щоб він менше сідав: геніальний лайфхак для прибирання з TikTok
GlavRed
2024-11-23T01:27:33Z
Просто та ефективно: як очистити пригорілі каструлі – цікавий лайфхак
GlavRed
2024-11-23T00:27:36Z
Не лише посуд: що насправді можна мити у посудомийній машині
24tv
2024-11-22T23:45:10Z
Смажений рис із куркою та яйцем: простий рецепт від переможця "Мастер Шеф"
Политека
2024-11-22T23:30:42Z
Що приготувати на Новий рік 2025: топ-10 нетипових страв, які мають бути на святковому столі
24tv
2024-11-22T21:57:16Z
На Сумщині правоохоронці викрили чорного археолога
УкраинФорм
2024-11-23T02:42:59Z
Нацполіція заблокувала 9 схем ухилення від призову та затримала організаторів
УкраинФорм
2024-11-22T23:42:52Z
У Києві суд виніс вирок жінці, яка викинула з вікна 8-поверху свого кота
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T23:27:58Z
У Києві в руках чоловіка здетонувала коробка - потерпілий загинув на місці
ZN UA
2024-11-22T22:48:52Z
Росіяни завдали два удари по Запорізькій області, попередньо - без жертв
УкраинФорм
2024-11-22T22:33:46Z
Домагався 12-річної дівчинки та зберігав дитячу порнографію: затримали мешканця Ізмаїльського району
InternetUA
2024-11-22T22:01:17Z
Україна під атакою "Шахедів": у яких областях пролунала тривога
24tv
2024-11-22T21:57:27Z
Затопило майже на метр: зграї бобрів "тероризують" село в Шотландії, а влада мовчить
Фокус
2024-11-22T21:45:43Z
Країна під атакою потужної магнітної бурі: коли "влупить" ще одна
GlavRed
2024-11-22T21:27:33Z
Кліматичні зміни пришвидшили урагани по всьому світу – Bild
ГЛАВКОМ NET
2024-11-23T04:15:30Z
Інсайдер розкрив плани Microsoft щодо майбутнього Call of Duty
InternetUA
2024-11-23T04:02:10Z
OpenAI випадково видалила потенційні докази за позовом про авторські права
InternetUA
2024-11-23T03:04:58Z
Треба знайти 6 відмінностей за 12 секунд: впорається лише людина із "зором орла"
GlavRed
2024-11-23T02:30:47Z
Android добавить функцію відновлення даних, аналогічну iOS
InternetUA
2024-11-23T02:01:27Z
Більше половини світових льодовиків може зникнути до 2100 року
Portaltele
2024-11-22T22:36:56Z
Samsung може збільшити ціну на Galaxy S25 Ultra
InternetUA
2024-11-22T22:12:42Z
«Новонароджена» планета все ще світиться від тепла свого формування
Portaltele
2024-11-22T21:36:51Z
Розробник претендента на "гру року" розповів, що він зробив гру, щоб убити час у відпустці
InternetUA
2024-11-22T21:31:25Z
Нью-Йорк запроваджує плату за в’їзд на Мангеттен на автомобілі
УкраинФорм
2024-11-23T00:06:28Z
Кабріолет Bugatti встановив світовий рекорд швидкості
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T23:00:51Z
Заощадите тисячі гривень на хімчистці: готуємо копійчаний засіб для прибирання салону авто
24tv
2024-11-22T21:42:00Z
Стартувало виробництво Mercedes-Benz eActros 600
AutoCentre
2024-11-22T19:04:37Z
Вчені знайшли спосіб заряджати акумулятори електрокарів лише за 15 хвилин
24tv
2024-11-22T18:22:34Z
Ford подав до суду за модернізацію нових Bronco
AutoCentre
2024-11-22T18:03:04Z
"Тести будуть позитивні": пілоти "Формули 1" у Лас-Вегасі поскаржились на марихуану
Фокус
2024-11-22T17:12:25Z
Tata Daewoo презентувала електровантажівку із запасом ходу 480 км
AutoCentre
2024-11-22T17:07:34Z
Брутальний і потужний: презентовано новий позашляховий кросовер Honda
Фокус
2024-11-22T17:06:38Z