MY.UAНовини
«Я живий. А ви живі?». Як журналіст сповіщав маріупольців у блокаді і вивіз з міста безцінні кадри
«Я живий. А ви живі?». Як журналіст сповіщав маріупольців у блокаді і вивіз з міста безцінні кадри

«Я живий. А ви живі?». Як журналіст сповіщав маріупольців у блокаді і вивіз з міста безцінні кадри

Із окупованого Маріуполя пішки на вільну територію України журналіст В’ячеслав Твердохліб здолав 30 кілометрів. Тоді, у березні 2022-го, з собою він зміг забрати заховану в цукерку безцінну річ – носій із сотнями фотографій та відео, зроблених в місті, навколо якого замикалося кільце оточення. Усе це – свідчення про страшні маріупольські будні початку повномасштабної війни. Пізніше ці кадри воєнних злочинів Росії – тіл на бульварах міста, пожежі в драмтеатрі, руйнувань після авіаатак – облетіли весь світ. Їх показували міжнародній спільноті.

Про те, що пережив в окупованому Маріуполі, як знімав важливі для віднайдення істини кадри та як, ризикуючи життям, вивіз їх з блокади – В’ячеслав Твердохліб розповів проєкту «Ти як?». Розмову із медійником, який виконував свою професійну місію, попри смертельні ризики, журналісти провели напередодні Дня працівників радіо, телебачення та зв'язку. Важливо згадати, що з початку повномасштабного вторгнення, віддано працюючи, щоб доносити людям правду, загинули вже понад 70 українських журналістів. Серед них – і наша колега Віра Гирич, яку вбила російська ракета у власній оселі.

Початок війни

Те, що в Україні може бути нова війна, В’ячеслав Твердохліб зрозумів за кілька тижнів до її початку. Зробив удома запаси води, провізії і навіть дрів. Напередодні 24 лютого 2022 року він працював на муніципальному телеканалі «ТВ7» і добре запам’ятав події і заходи, які знімали для телебачення.

«Я знав, що війна розпочнеться, але не думав, що таке. Думав, що буде так, як було на східному напрямку, я думав, що розпочнеться 16-го лютого. Для вивчення мови я дивлюся англомовні телеканали і, з огляду на ті новини, складалося саме таке враження. І 16-го до нас приїхали Ахметов, Колесніков, оглядали підприємства, було таке враження, що це – прощання з активами», – згадує медійник.

В’ячеслав Твердохліб народився й виріс у Маріуполі. Його батьки – з сіл, батько – з Запорізької області, мати – з Чернігівщини. У родині завжди говорили українською. Економіст за фахом, у журналістику він потрапив волею випадку. Зі школи любив читати періодику й навіть був дописувачем газет, а після вишу йому запропонували спробувати себе на Маріупольському міському телебаченні кореспондентом.

Вже було гостре передчуття війни

22 лютого, згадує маріуполець, у місті був мітинг на День єдності: «Вже було гостре передчуття війни. 22-го маріупольці вийшли, покричали, що до останнього будуть захищати місто, а потім 90% з цих людей 24 лютого виїхали за кордон, виїхали на захід країни, і навіть повимикали телефони… Це був шок для мене».

В'ячеслав Твердохліб, журналіст з Маріуполя, з колегою

У ніч на 24-те лютого, каже В’ячеслав, він з колегою їздив по місту – знімав побутову техніку, яку вивозили великі торговельні мережі. Близько третьої ночі, з його слів, люди з населених пунктів поблизу Маріуполя вже писали в соцмережах, що чують гул техніки: «То росіяни прогрівали військову техніку. Опівночі ще прогрівали, потім полетіли дрони, а потім почалися обстріли».

24 лютого, каже В’ячеслав, запам’яталося загальною панікою – люди вишикувалися в черги до банкоматів та магазинів, змітали з полиць хліб, борошно, воду. Журналіст з колегами знімав це на відео. Сам чоловік тоді твердо вирішив нікуди з Маріуполя не виїздити і продовжив працювати:

Якщо людина не бере в руки зброю, вона має або лікувати, або допомагати

«А чого я маю виїздити зі свого міста? Якщо людина не бере в руки зброю, вона має або лікувати, або допомагати. На стадіоні спорткомплексу були навчання, «Азов» влаштовував навчання з до медичної допомоги, там нам так і казали: не вмієш воювати – маєш допомагати».

Робота й волонтерство

У перші два дні телевізійники ще могли видавати сюжети, публікували новини в соцмережах. Але першого березня вже в центрі міста не стало світла.

«Працювати був сенс лише доти, доки тебе прочитають. Навіть якщо ти підеш на якусь точку, відзнімеш матеріал і передаси до редакції – не буде ні як поставити, ні як прочитати. Місто було знеструмлене, зв’язку не було. 1-2 березня зв’язку вже не було, на мікрорайоні Східному – ще раніше», – каже медійник.

Маріуполь після одного з обстрілів, фото березня 2022 року

В’ячеслав згадує перший приліт у місто 24 лютого, що був вранці на приватний сектор в Лівобережному районі: «Ми його ще відзняли після безсонної ночі. Потрапило в хату. Загиблих не було, лише поранені. Відтоді почало гепали частіше, з руйнуваннями, з жертвами. Далі ставало ще гірше».

У перші дні повномасштабних бойових дій він полишив власну квартиру на четвертому поверсі й переселився до волонтерського хабу «Халабуда». Разом з іншими чоловіками вони доправляли їжу й воду до підвалів і бомбосховищ, де маріупольці ховалися від обстрілів.

«Розвозили харчі й воду людям. Воду набирали в річці. Харчі та медикаменти можна було взяти на ринку, який від мародерства охороняли тероборонівці та самоорганізована охорона ринку. У нас був список «шелтерів» – підвалів, де ховалися люди, і список потреб – і ми до цих укриттів. Ми їм роздавали ліки, щось з продуктів», – згадує він ті дні.

Також у місті, позбавленому зв’язку з зовнішнім світом, журналіст проводив інформаційне волонтерство.

В розмовах телефоном була єдина фраза: «Я живий. А ви живі?»

«У нас був генератор, і ми дивилися телемарафон, щоб бути в курсі подій. І разом з колегою робили інформаційні листи – дайджест новин. Клеїли їх на брамі, аби люди мали хоч якусь інформацію. Люди взагалі нічого не знали. Найбільше, звісно, їх цікавило, як вижити й чи вижили їхні рідні. Якщо ловили зв'язок, а це було вкрай рідко, то в розмовах телефоном була єдина фраза: «Я живий. А ви живі?». У людей було одне – вижити й дожити до наступного дня», – каже В’ячеслав.

Усе, що бачив на вулицях рідного міста, маріуполець намагався зафіксувати телефоном: «Я знімав те, що бачив, те, що відбувалося. Потім прильотів стало дуже багато, постійні обстріли. Обстрілювали нас з усього, навіть з корабельної авіації. Знімати на камеру було неможливо. По-перше, через еклектику, по-друге, люди, наприклад, в чергах за гуманітаркою могли реагувати агресивно».

Розбитий Маріуполь

Тіла людей на бульварах міста, руйнації після російських атак – журналіст каже: усвідомлює, що зняв на вулицях рідного міста цінні для історії кадри.

Трупів було дуже багато. Намагалися ховати, але земля була мерзла

«Я бачив трупи на вулицях. Це було дуже масове явище. На зупинках громадського транспорту, на «Тисячі дрібниць» (магазин – Ред.) дуже довго загиблий чоловік лежав. На зупинці по проспекту Металургів на санчатах загорнута бабуся… Підписано було – ім’я та адреса. Під мостами, біля вежі, туди позносили трупи. На лавках в парках, на дитячих майданчиках. Постягували. Трупів було дуже багато. Намагалися ховати, але земля була мерзла. Ховали прямо у дворах будинків або у вирвах від снарядів. Тих, кого знали, тих, кого сусіди хоронили, – підписували. Інших – ні…», – ділиться важкими спогадами.

Тіло на вулиці, фото березня 2022 року

«Історично важливо, що мені вдалося зняти те, що існувало короткий проміжок часу. Було розуміння, що треба знімати, бо воно потім або буде знищено, або буде зроблено так, що воно перестане існувати. Місто, яке було до 24 лютого, назавжди залишиться в нашій пам’яті. Навіть після звільнення, в місті щось приберуть, щось відбудують. Тому те, що там було натворено, – ось це треба показувати», – переконаний В’ячеслав.

Історично важливо, що мені вдалося зняти те, що існувало короткий проміжок часу

Страшними були не стільки артобстріли – пригадує медійник – до їхнього звуку люди звикли.Особливо жахали маріупольців бомбардування з неба, каже В’ячеслав. Люди вмить або падали на землю, або забігали до під’їздів.

Знімав журналіст і наслідки авіанальоту на драмтеатр.

«Там було багато людей, адже це була одна з трьох точок, де люди очікували на евакуацію. Стояла цистерна з водою, багато автівок. Вибухи я чув, але прийшов на місце, коли драмтеатр вже догорав. Там, де у них імпровізована кухня була, – якраз туди потрапило дуже багато уламків. Там був один чоловік – бігав, кричав, когось не міг догукатися. Більше людей я вже там не бачив», – згадує він.

Драмтеатр після авіаудару, березень 2022 року

Рішення виїздити до чоловіка прийшло пізніше, коли поряд з волонтерським хабом сталося влучання. 19 березня в цьому районі був вуличний бій. А потім до волонтерів прийшли люди з білими пов’язками – російські кадрові військові.

В’ячеслава з колегами забрали на допит. Згадує: били, а одному з затриманих прострелили руку.

«Біля «Халабуди» був будинок, потягнули нас туди на допит. Ідеш за ними і не знаєш, скільки тобі залишилося, – хвилина, секунда, дві, три – жити. Питали, «чи знаєш, де СБУшники ховаються», «чи служив в армії», дивилися татуювання, пальці обдивлялися, роздягали. Шукали ЗСУшників, «азовців». Це були росіяни, кадрові військові. Видно по виправці. Гепнули автоматом, коли побачили в інстаграмі фотку, як ми їздили на базу «Азова» – вони презентували нову форму. Я приміряв кітель – подумали, що я військовий», – говорить В’ячеслав, додаючи, що їм пропонували стати колаборантами.

Вихід з окупованого міста

22 березня В’ячеслав з товаришем і його мамою почали виходити з Маріуполя. Йшли пішки впродовж майже трьох днів, ретельно обходячи блокпости окупантів польовими дорогами. Вони змогли винести флешку з фото і відео про події в Маріуполі.

Флешку сховав у цукерку

«Ми взяли велику ковдру, якою втрьох можна було вкриватися. Рюкзак. Документи. Все. Зі мною – колега по волонтерству і його мама. Фото й відео з Маріуполя в мене були на телефоні. А в 60-річної мами хлопця була флешка – і я скинув свої матеріали на флешку. Я найбільше боявся за флешку, шкода, скільки ж кадрів! Аби понести її через блокпости, я придумав – сховав її в цукерку. У мами товариша був набір цукерок. Я трохи потримав її в руках, у кишені, аби вона трішки підтанула. Цей батончик був розмірами у дві пальчикові батарейки – туди я заховав флешку. Мама товариша потім вивезла її у Францію, в евакуацію», – розповідає він.

Дорогами війни

Дійшли до Нікольського, а там були безкоштовні автобуси в Росію, тому вирішили йти пішки далі, на підконтрольну Україні. 25-го березня маріупольці вже були на підконтрольній Україні території, у Вільнянську.

«Я зустрів Альберта Хом’яка, пастора однієї з протестантських церков. Така зустріч була, мене таким смачним борщем нагодували! Борщ… А я ще застуджений, голос захриплий, ми обійнялися на радощах», – згадує журналіст.

З Вільнянська він потрапив до Запоріжжя, де мешкає й зараз. Свої фото й відео В’ячеслав Твердохліб передав до Музею історії війни в Києві, а вже той опікувався міжнародним просуванням. Світлини маріупольця облетіли світ.

«Маріупольський драмтеатр, тіла людей на бульварі, бетонна брила, перевернута вибухом і напис «Здесь был русский мир» – ось ці кадри, я вважаю, вийшли найбільш промовистими. Перша виставка була в Польщі, у Гданську, просто неба, там, де перейменували вулицю – обабіч консулату Російської Федерації. Були банери з описами. Я написав, про що йдеться й приблизно позначив, яка дата. 12 банерів, це постійна експозиція, вона там і зараз. Далі були виставки у Швеції, в Туреччині, в інших країнах світу», – каже автор.

Тимчасовий дім

Зараз В’ячеслав живе в Запоріжжі у знайомих, має офіційний статус переселенця й продовжує працювати на муніципальному телебаченні Маріуполя як регіональний кореспондент. Він не раз бував у «гарячих» точках фронту, знімав українських військових, а також – міста, які постраждали від обстрілів.

«Їжджу, не боюся. Якийсь такий драйв. А сидіти десь на заході України – я б не зміг. Може, тиждень-два, і то, напевне, запив би», – жартує медійник.

Квартира В’ячеслава в окупованому Маріуполі, на яку він збирав гроші два роки на заробітках за кордоном, – вціліла. Попри те, що в їхній будинок були влучання. Проте повернутися в рідне місто чоловік не сподівається.

А де гарантія, що війна не переросте в іншу форму?

«У якомусь сенсі Маріуполь для мене – закритий гештальт, втрачене місто, відрізана скибка… Півтора року така ситуація, а війна – десять, і нема кінця. Я не вірю, хоча страшно про це говорити… Швидка деокупація, фанфари й тріумф. А де гарантія, що війна не переросте в іншу форму? І ядерну загрозу ніхто не скасовував. Ми, українці, дивимося на це з точки зору адекватності й здорового глузду – так само, як 24-го ми думали: ну навіщо на нас нападати, в цьому ж нема сенсу», – говорить маріуполець.

Попри побачене, журналіст не занепадає духом і бачить ще більше мотивації жити просто зараз: «Після цього всього я почав цінувати життя ще більше. І часто кажу колегам: «Підіть до парку, подивіться на дерева, може, завтра буде приліт, не побачите вже, послухайте пташок, зробіть допис у соцмережі, радійте сьогоднішньому моменту».

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Google Chrome автоматично мінятиме ваші «підозрілі» паролі — нові вигадає штучний інтелект
ITC
2025-02-11T14:25:19Z
Інновації для перемоги: SkyFall відкрив лабораторію для студентів КПІ
Telegraf
2025-02-11T14:09:11Z
Хакери прорекламували в соцмережах поліції Кенії фейкову криптовалюту
ITC
2025-02-11T14:07:43Z
Першим Олімпійським іграм з кіберспорту дали зелене світло: коли їх проведуть
24tv
2025-02-11T14:00:28Z
ЄС хоче залучити 200 млрд євро у розвиток штучного інтелекту
Европейская правда
2025-02-11T13:55:53Z
У США тестують повітряного змія для генерації електрики: у чому його переваги
ГЛАВКОМ NET
2025-02-11T13:51:55Z
Експерт пояснив сенс камер в AirPods
InternetUA
2025-02-11T13:46:28Z
Google, OpenAI, Roblox та Discord заснували ініціативу для захисту дітей онлайн
Детектор М
2025-02-11T13:45:48Z
Заплатила $4, а коштує тисячі: жінка купила свічник, що виявився антикваріатом
GlavRed
2025-02-11T13:27:49Z
Не 5 і не 15 хвилин: скільки часу чекати перед тим, як змити чистячі засоби
GlavRed
2025-02-11T14:27:56Z
Для чого в упаковці м'яса є прокладка: маловідомий факт, який не всі знають
24tv
2025-02-11T13:51:55Z
Елементарна та пишна сирна запіканка в духовці: рецепт прямо з дитинства
24tv
2025-02-11T13:51:45Z
І до свята, і в будні: рецепт закусочного рулету
Фокус
2025-02-11T13:30:49Z
Новий тренд: що потрібно знати перед тим, як обрати глянцеві вхідні двері
24tv
2025-02-11T13:15:05Z
Магія мелодій: як вибрати та доглядати клавішні музичні інструменти
Gazeta UA
2025-02-11T12:54:09Z
Ідеальне тісто для піци: швидкий рецепт від переможниці "Мастер Шеф"
Политека
2025-02-11T12:30:20Z
Люблять прикрасити: 3 головні ошуканці серед знаків зодіаку
GlavRed
2025-02-11T12:27:48Z
Не викидати ж: ці хитрощі врятують пересолені страви
24tv
2025-02-11T12:15:44Z
Вибух біля ТЦК у Кам'янці-Подільському: в якому стані постраждалі
24tv
2025-02-11T14:21:25Z
В одному з кафе Харкова сталася стрілянина: поранені двоє людей
24tv
2025-02-11T14:03:45Z
Четверо зеків з виправної колонії на Житомирщині ошукували чоловіків під приводом надання інтимних послуг
Украина Криминальная
2025-02-11T14:00:39Z
Понад п’ять років позбавлення волі – вирок отримав винуватець п’яної смертельної ДТП на Волині
Украина Криминальная
2025-02-11T13:57:08Z
До 9 років за ґратами засуджено здолбунівчанина за вбивство знайомого
Украина Криминальная
2025-02-11T13:45:13Z
Поліцейські розшукують зниклого 15-річного рівнянина
Украина Криминальная
2025-02-11T13:33:09Z
Жінка повірила “оператору мобільного зв’язку” та втратила 52 000 гривень
InternetUA
2025-02-11T13:28:29Z
34-річний одесит з ножем напав на вулиці на подружню пару через телефон
Украина Криминальная
2025-02-11T13:21:04Z
Росіяни на Херсонщині атакували з дрона автівку комунальної служби, двоє постраждалих
УкраинФорм
2025-02-11T13:15:17Z
Шевченко: тимощука не існує і не буде існувати в українському футболі
Football.ua
2025-02-11T14:12:53Z
Костюк в ефектному стилі здолала третю ракетку світу на "тисячнику" в Катарі
24tv
2025-02-11T14:06:05Z
Шевченко – про можливий приїзд Клоппа в Україну: Йде процес переговорів
Football.ua
2025-02-11T13:45:46Z
Лаціо планує продовжити контракт з Педро
Football.ua
2025-02-11T13:25:43Z
Бою з Ломаченком не буде: Берінчик назвав наступного суперника у разі перемоги над Девісом
24tv
2025-02-11T13:09:27Z
Андрій Шевченко очікує в Україні на відомого у світі футбольного фахівця
УкраинФорм
2025-02-11T13:00:38Z
Шевченко: Арбітри – це теж люди, вони теж десь можуть помилятися
Football.ua
2025-02-11T12:55:02Z
Суркіс не допоміг. "Динамо" видало суперматч, але вилетіло з єврокубків
Telegraf
2025-02-11T12:42:58Z
Розгубили перевагу: Динамо програло Аталанті у серії пенальті та вилетіло із Юнацької ліги УЄФА
24tv
2025-02-11T12:36:17Z
Агенти рашистів намагалися встановити GPS-маячок на спецтранспорт, що супроводжує колони ЗСУ на фронт
Украина Криминальная
2025-02-11T14:27:40Z
Повний місяць 12 лютого: яким 3 знакам зодіаку чекати миттєвої фінансової удачі
GlavRed
2025-02-11T14:27:22Z
На Куп’янському напрямку російські окупанти чотири рази атакували позиції Сил оборони — Генштаб ЗСУ
Мій Харків
2025-02-11T14:27:09Z
У січні безпілотники спричинили більше жертв серед цивільних в Україні, ніж будь-яка інша зброя - ООН
УкраинФорм
2025-02-11T14:24:58Z
У Києві протягом січня штрафи отримали понад 40 тис. водіїв
ГЛАВКОМ NET
2025-02-11T14:24:01Z
"Є приклади успішних": в ОСУВ "Хортиця" відповіли на новини про контратаки біля Покровська
24tv
2025-02-11T14:15:31Z
Викрито екснардепа та його синів, які продовжили бізнес на окупованій території та сплачували податки до бюджету рашистів
Украина Криминальная
2025-02-11T14:12:17Z
На Прикарпатті в росіянки конфісковано 1,5 га землі
Украина Криминальная
2025-02-11T14:09:29Z
7500 біткоїнів на звалищі: місто ліквідує смітник, власник HDD з гаманцем хоче його викупити
ITC
2025-02-11T14:07:15Z
Українсько-болгарський фільм «Край ріки» здобув відзнаки на 12 міжнародних фестивалях
УкраинФорм
2025-02-11T14:27:32Z
Навіщо в театрі носили маски: відповідь знають одиниці
24tv
2025-02-11T14:06:53Z
Під відомою картиною Пікассо виявили прихований малюнок: подробиці
Фокус
2025-02-11T14:06:29Z
Реставрував замок і захоплюється живописом: невідомі факти про Едрієна Броуді
24tv
2025-02-11T14:06:26Z
У Кракові відкриється крамниця українських коміксів UA Comix
УкраинФорм
2025-02-11T14:03:54Z
За лаштунками нацвідбору на «Євробачення-2025»: те, чого не показували у трансляції
Детектор М
2025-02-11T14:00:22Z
Ексчоловік Ані Лорак неочікувано звернувся до колишньої дружини
TSN
2025-02-11T13:48:53Z
Як ніжно звернутися до коханої: які слова ви зустрінете в українських піснях
24tv
2025-02-11T13:45:07Z
Саліванчук шокувала розповіддю, як ледь не стала жертвою домагань відомого фотографа
24tv
2025-02-11T13:39:27Z
83 дні горів зсередини: що відомо про найболіснішу смерть в історії
TSN
2025-02-11T14:27:18Z
Сили оборони уразили одразу три далекобійні російські гармати «Гіацинт-Б» на Харківщині
УкраинФорм
2025-02-11T14:24:15Z
Олександр Мусієнко розповів про невідомі безпілотники над німецькою авіабазою: «росія дуже часто валяє дурня»
Знай
2025-02-11T14:21:22Z
Низка українських телеканалів стала доступною для перегляду у Польщі
Детектор М
2025-02-11T14:09:37Z
Не лише скандальна PR-кампанія з фото українців: що варто знати про видання "Медуза"
Детектор М
2025-02-11T14:07:46Z
Готують мобілізацію з 18 років: військовий аналітик про річні контракти для молоді
Фокус
2025-02-11T14:06:45Z
"Мільйон за контракт": командир "Айдару" пояснив, для чого це потрібно
TSN
2025-02-11T14:06:13Z
Суспільне оголосило мистецькі конкурси на шість екологічних розслідувань
Детектор М
2025-02-11T14:00:02Z
У полоні ХАМАС помер найстаріший заручник: 86-річний Шломо Мансур навіть зумів пережити Голокост
24tv
2025-02-11T13:54:11Z
Які ранкові звички допоможуть прожити понад 100 років: поради вчених
TSN
2025-02-11T14:06:44Z
Нові вимоги для обмежено придатних
360ua.news
2025-02-11T14:03:59Z
Посол Італії відвідав дитячу лікарню в Боярці, лікарі якої пройшли навчання у Флоренції
УкраинФорм
2025-02-11T13:48:53Z
Яка риба найкорисніша: вісім видів, якими варто урізноманітнити раціон
Gazeta UA
2025-02-11T13:24:00Z
Тунельний синдром: що це за захворювання, яке виникає у все більшої кількості людей
24tv
2025-02-11T12:51:46Z
Змінює форму і вислизає на очах: як вірус грипу А обманює наш імунітет
Фокус
2025-02-11T12:42:54Z
Спробуйте цю 5-хвилинну техніку, щоб контролювати тривогу
24tv
2025-02-11T12:24:14Z
Три ранкових напої для швидкого спалювання жиру на животі
TSN
2025-02-11T11:36:06Z
Зеленський анонсував зниження цін на ліки
360ua.news
2025-02-11T11:00:25Z
Скільки коштів витралили на освіту у 2024 році та куди їх спрямували
24tv
2025-02-11T14:27:51Z
На Черкащині активно розвивають іригацію
AgroNews
2025-02-11T14:22:21Z
Китай пропонує країнам фінансувати програми замість USAID - Politico
УкраинФорм
2025-02-11T14:18:46Z
Уряд затвердив нові правила для торгівлі - що зміниться після завершення воєнного стану
УкраинФорм
2025-02-11T14:18:10Z
В Україні створять єдину базу даних «Мисливець»
УкраинФорм
2025-02-11T14:12:25Z
На які поступки пішло Придністровʼя заради російського газу і як він потрапить до Молдови
Европейская правда
2025-02-11T14:07:12Z
Золотий час мемкоїнів закінчується?
ITC
2025-02-11T14:07:01Z
Необанк Revolut заробив в Україні: реєстрація та які вигоди
Хвиля
2025-02-11T14:06:55Z
Чи можна продати будинок на землі, що не приватизована
24tv
2025-02-11T14:06:28Z
В Україні виготовили багатофункціональний аварійно-ремонтний автомобіль
AutoCentre
2025-02-11T14:12:53Z
Hyundai випустила стильний позашляховий електрокросовер за $22 000
Фокус
2025-02-11T13:51:38Z
Глава Ford назвав “нерозв’язні” проблеми електромобілів
AutoGeek
2025-02-11T13:33:50Z
Бюджетний електрокар Hyundai дебютував у позашляховій версії
AutoCentre
2025-02-11T13:13:39Z
Rivian почав продаж електричних фургонів сімейства Delivery
AutoCentre
2025-02-11T12:45:11Z
Електромобілі Tesla отримали незвичний дисплей на бампері: як працює
AutoGeek
2025-02-11T12:36:23Z
615 сил і 3,4 с до сотні: General Motors починає продажі потужного електрокросовера
Фокус
2025-02-11T12:30:13Z
Водіям загрожує штраф у 1700 гривень за відсутність одного елемента: про що йдеться
ТСН
2025-02-11T12:06:31Z
Супер-ціна на Opel Crossland у топовій версії: лише 938 тис грн за німецьку якість та максимальний комфорт!
AutoCentre
2025-02-11T11:42:46Z
Рада підтримала законопроєкт про удосконалення роботи індустріальних парків
УкраинФорм
2025-02-11T14:27:49Z
Кличко спрогнозував припинення бойових дій та анонсував "болючий компроміс"
Telegraf
2025-02-11T14:27:44Z
Трамп здатний провчити Путіна, РФ може нарватися на подвійний удар - Тука
GlavRed
2025-02-11T14:27:42Z
У ЄС пригрозили Трампу митами на бурбон, мотоцикли Harley-Davidson та моторні човни — FT
ZN UA
2025-02-11T14:27:12Z
Законопроєкт про кредитну історію направлено на всенародне обговорення
ГЛАВКОМ NET
2025-02-11T14:24:50Z
В ЄС планують арешти російських танкерів і розробляють нові закони
24tv
2025-02-11T14:21:24Z
Угода Трампа з Путіним щодо України становить загрозу для Європи — FT
TSN
2025-02-11T14:21:17Z
Німецька "подруга Путіна" відмовилась говорити, що радіє існуванню України
TSN
2025-02-11T14:21:13Z
Принц Гаррі та Меган Маркл зустрілися з українцями та їхніми рідними на Іграх нескорених
24tv
2025-02-11T14:21:10Z