Про це йдеться у дослідженні Єльського університету, передає Укрінформ із посиланням на Reuters.
Як зазначається, передані агентству Reuters висновки дослідження, проведеного Лабораторією гуманітарних досліджень Єльської школи громадської охорони здоров'я, що фінансується Державним департаментом США, є найширшими на сьогодні відомостями про роль Білорусі в російській програмі переселення українських дітей.
Серед ключових висновків, зроблених у 39-сторінковому звіті — те, що дітей було вивезено щонайменше з 17 міст Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей України, що дослідники Єльського університету назвали постійною практикою.
Понад 2 тисячі дітей, виявлених Єльським університетом, було перевезено до дитячого центру «Діброва» в Мінській області Білорусі в період із вересня 2022 року по травень 2023 року, а 392 дитини було доправлено до 12 інших установ.
«Білорусь сприяла систематичним зусиллям Росії з виявлення, збору, транспортування та перевиховання українських дітей. Федеральний уряд Росії та режим Білорусі співпрацюють, щоб координувати та фінансувати переміщення дітей з окупованої Росією (частини областей - ред.) України через РФ до Білорусі», — йдеться у звіті.
Наголошується, що транспортування до Білорусі через територію Росії «в кінцевому підсумку координувалося» між президентом Росії Володимиром Путіним і лідером Білорусі Олександром Лукашенком.
Reuters підсумовує, що невідомо, скільки дітей, виявлених у дослідженні Єльського університету, залишаються в Білорусі.
Як повідомляв Укрінформ, депортація українських дітей стала причиною для видачі 17 березня 2023 року Міжнародним кримінальним судом у Гаазі ордера на арешт уповноваженого президента РФ з прав дитини Марії Львової-Бєлової та самого Володимира Путіна.