MY.UAНовини
10 років Революції Гідності: як українці вогнем і кров’ю виборювали майбутнє в Європейському Союзі
10 років Революції Гідності: як українці вогнем і кров’ю виборювали майбутнє в Європейському Союзі

10 років Революції Гідності: як українці вогнем і кров’ю виборювали майбутнє в Європейському Союзі

21 листопада 2013 року у центрі Києва на майдані Незалежності зібралося кілька сотень українців, щоб висловити незгоду з рішенням уряду та президента Віктора Януковича, яке перекреслювало наше європейське майбутнє.

Ще тоді українці показали усьому світові, що готові захищати європейські цінності та свободи.

Сьогодні є Україна відзначає перший ювілей Революції Гідності – 10 років. День Гідності та Свободи започатковано згідно з указом президента України N o872/2014 від 13.11.2014 року.

Зараз дивляться

Факти ICTV пригадують хронологію подій та розповідають, як революції, зокрема Євромайдан, стали індикаторами змін у суспільстві.

Причини Євромайдану

Найголовнішою причиною виходу людей на майдан Незалежності було небажання Януковича та уряду підписувати Угоду про асоціацію України з Європейським Союзом. Проте невдоволення людей посилили і такі чинники:

  • зростання впливу олігархів на політичні процеси в Україні;
  • повернення нашої держави майже під вплив Росії;
  • відновлення президентсько-парламентської республіки, що призвело до фактичної узурпації влади Януковичем;
  • ухвалення Верховною Радою так званого закону Ківалова – Колесніченка, який розширив використання регіональних мов, зокрема російської;
  • зростання корупції, занепад економіки, зменшення золотовалютних резервів;
  • Україна в міжнародному рейтингу прав та свобод опустилася до категорії частково вільної країни;
  • підписання так званих Харківських угод, які подовжували перебування Чорноморського флоту РФ в Севастополі на 25 років.

Хронологія основних подій на Євромайдані

21 листопада 2013. Все почалося із публікації в Facebook журналіста Мустафи Найєма, який закликав киян вийти на майдан. Причиною заклику було зупинення підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом.

Він закликав людей брати парасольки, каву та друзів. Тобто акція мала бути цілковито мирною.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

Згодом журналіст повідомив, що людей зібралося понад 500 і вони продовжували приходити.

24 листопада на майдані Незалежності відбулося перше Народне віче. Люди вимагали відставки уряду Миколи Азарова та ухвалення євроінтеграційних законів.

29 листопада на саміті Східного партнерства ЄС стало відомо, що Угоду про асоціацію з Євросоюзом не підпишуть.

30 листопада вночі підрозділи міліції влаштували силовий розгін студентів. За офіційними даними, постраждало щонайменше 37 мітингарів, ще 35 затримали. Наступного дня сотні тисяч небайдужих українців вийшли підтримати активістів і вимагали покарання винних у кривавому розгоні.

1 грудня відбулися сутички з міліцією біля Адміністрації президента. Тоді травми отримали понад 150 людей, серед яких багато журналістів.

8 грудня на Народне віче зібралося вже понад 1 млн українців. В урядовому кварталі повалили пам’ятник Леніну.

11 грудня вночі бійці підрозділу Беркут та внутрішні війська намагалися силою розігнати мітингувальників – оточили людей з боку Будинку профспілок і вул. Інститутської. Вперше з часів татаро-монгольської навали Михайлівський Золотоверхий монастир впродовж кількох годин бив у дзвони — люди йшли на той дзвін.

13 грудня Віктор Янукович зустрівся з лідерами опозиції, а після оголосив про введення мораторію на силові дії.

Новий 2014 рік на майдані зустріло кілька сотень тисяч українців. Люди співали гімн.

16 січня Верховна Рада ухвалила ганебний пакет законів, які в народі назвали диктаторськими. Голосування відбувалося з порушенням регламенту – просто підняттям руки. Ці так звані закони передбачали розширення можливостей для покарання протестувальників.

19 січня люди зібралися на майдані Незалежності, щоб висловити обурення через диктаторські закони. Частина протестувальників пішли до Верховної Ради, проте дорогу їм перекрили беркутівці. Люди спробували прорвати кордон, підпалили міліційний автобус, жбурляли в силовиків бруківку та коктейлі Молотова. У відповідь Беркут застосував гумові кулі, водомети, шумові гранати. За даними медиків Євромайдану, 19-20 січня на вул. Грушевського поранення отримали 1 400 осіб.

22 січня на Майдані загинули перші активісти: вірменин Сергій Нігоян, білорус Михайло Жизневський, у лісі під Києвом знайшли тіло зі слідами тортур львів’янина Юрія Вербицького.

23 і 24 січня протести поширились у регіонах. У Тернополі, Львові, Рівному, Івано-Франківську та Хмельницькому мітингувальники увійшли до будівель обласних держадміністрацій. Водночас у Донецьку, Луганську та Харкові відбувались мітинги й на підтримку влади.

28 січня прем’єр-міністр Микола Азаров подав у відставку. Парламент анулював більшість диктаторських законів.

18 лютого під час сутичок силовики вбили з вогнепальної зброї понад 20 людей.

19 лютого загорівся Будинок профспілок. Загасили пожежу лише наступного дня.

20 лютого майданівці почали просуватися Інститутською. Силовиків відтіснили до Жовтневого палацу. Саме там загін спецпризначенців відкрив вогонь по мітингувальниках. Того дня загинули та отримали смертельні поранення 48 осіб та 4 співробітники органів внутрішніх справ.

У ніч з 21 на 22 лютого Віктор Янукович на вертольоті втік з Межигір’я до Харкова. До цього протягом чотирьох днів з його резиденції вивозили коштовне майно. 22 лютого Янукович дав своє останнє інтерв’ю на території України, в якому заявив, що не має наміру покидати країну. Проте 28 лютого він провів першу пресконференцію в Росії — у Ростові-на-Дону.

23 лютого Верховна Рада проголосувала за постанову Про самоусунення президента України від виконання конституційних повноважень та призначення позачергових виборів президента України. Вибори призначили на 25 травня 2014 року.

Як гартувалася українська національна ідея

Офіцер армії Української Народної Республіки, поет, громадський діяч Євген Маланюк свого часу сказав, що Україна програла у російсько-українській війні 1917–1921 років, бо не мала власної національної ідеї.

У коментарі Фактам ICTV кандидат політичних наук, доцент Київського національного університету ім. Т. Шевченка Ігор Рейтерович заявив, що переламні процеси в українському суспільстві почалися ще з періоду Перебудови 1985 року.

Більша частина українців вбачала своє майбутнє точно не в складі Радянського Союзу або, як компроміс, у складі СРСР, але як справжня федерація зі своїми правами, законами, урядом тощо.

З наближенням незалежності України думка про самостійність все більше поширювалася. І це вилилося в референдум про незалежність та Революцію на граніті, яка й стала першим спротивом владі. Тоді серед вимог було недопущення підписання нового союзного договору між республіками Радянського Союзу.

До речі, саме тоді деякі західні аналітики заговорили про українців як про “несподівану націю”. Тобто ніхто не очікував, що одна з радянських республік настільки монолітно і рішуче заявить про себе. На думку Ігоря Рейтеровича, цілком можливо, що якби не Україна, то Радянський Союз і не розпався б.

– Можливо, був би в “порізаному” стані, без балтійських республік, але результати референдуму саме в Україні стали визначальними у розпаді Союзу, – наголосив політолог.

Музей Революції Гідності

До речі, Революція на граніті знайшла неабиякий відгук у суспільстві. Підтримку студентам висловила поетеса Ліна Костенко, акторка Ніла Крюкова приєдналася до голодування, а письменник Олесь Гончар привселюдно спалив членський квиток Комуністичної партії.

Ігор Рейтерович зауважує, що в цьому переламному періоді провідну роль відігравали дисиденти та прогресивна молодь. Дисиденти пройшли табори та точно більше не хотіли радянської влади, а студенти добре розуміли й знали, як живе Захід та що таке демократія. Піонери та комсомол нікому вже не були потрібні. І саме молодь не побоялася про це заявити.

Зауважимо, що влада у підсумку виконала усі вимоги протестувальників.

Перші 10 років незалежності

За словами політолога Ігоря Рейтеровича, впродовж 90-х років для українців приєднання до Євросоюзу не було актуальним та й люди мало знали про це. Тоді народ більше зосередився на виживанні: де взяти гроші, роботу, що поїсти.

Але щойно в Україні життя почало налагоджуватися, одразу ж постали розмови щодо перспектив приєднання до ЄС. Українці дивилися на країни, які вже приєдналися до Євросоюзу, як туди активно намагаються інтегруватися держави Центрально-східної Європи. Тому під час другого терміну президентства Леоніда Кучми – це 1999 – початок 2000-х років – тема про майбутнє українців в Європі заграла новими фарбами, зауважує експерт.

В активізації суспільної думки про Європу відіграли роль кілька моментів: об’єктивне покращення якості життя, більше інформації про Європу. А ще почали активно з’являтися історичні дослідження, які вказували на нашу довгу історію саме з Європою, а не з Росією.

Крім того, сам Леонід Кучма підтримував євроінтеграцію України. Наприклад, у липні 1997 року підписали Хартію про особливе партнерство між Україною та НАТО. А це неабиякий крок у напрямку Заходу.

Європа знову відкрила для себе Україну

У 2004 році в Україні спалахнув новий протест – Помаранчева революція. Людей обурили масові фальсифікації на президентських виборах на користь Віктора Януковича.

У цей період світ знову побачив, що Україна здатна проводити революції мирно, без крові. Наприклад, свого часу у Росії переділ влади закінчився тим, що президент Борис Єльцин розстріляв Білий дім у Москві із танків.

Музей Революції Гідності

У народу до Віктора Ющенка були надто високі очікування, які, як потім вирішив цей самий народ, президент не виправдав.

Хоча на період президентства Ющенка припадає значне економічне зростання. Глава держави цілеспрямовано взявся за політику відновлення національної пам’яті про Голодомор, відродження Мистецького арсеналу як центру культурного життя Києва тощо. Багато трагічних сторінок історії України вперше почали вшановувати на державному рівні.

Проте людей дратували постійні внутрішні політичні чвари, неможливість сформувати стійку систему влади. Саме у цей час з’явився Віктор Янукович, який грав на настроях більшої частини населення України, що скучило за патерналістською державою, вважає Ігор Рейтерович. Люди хотіли підвищення пенсій, зарплат, що, зрештою, й привело Януковича до влади.

Проте мрія України про Європу нікуди не зникла. Футбольний чемпіонат 2012 року був доказом цього для світу. Європа знову відкрила для себе Україну – гарну, гостинну, з багатою культурою та історією.

Янукович спочатку мав ідею інтегруватися до ЄС, але під тиском Росії відмовився від цього, в результаті чого стався Євромайдан.

Революція Гідності та велика війна

Коли українці зрозуміли, що Янукович не збирається підписувати Угоду про асоціацію з ЄС та рухатися в бік Європи, виникло цілком резонне побоювання, що він забирає гідне майбутнє не стільки в них, скільки з їхніх дітей, наголошує Ігор Рейтерович.

Люди вийшли на мирний протест, але влада вирішила все придушити силою і кров’ю. І саме розстріли мітингувальників, Небесна Сотня кардинально перевернули світогляд українців. А коли РФ анексувала Крим та почала війну на Донбасі, народ остаточно впевнився, що з Росією нам робити нічого.

Майже два роки в Україні триває повномасштабна війна. Відстоювати свою державність нам допомагає розуміння, заради чого ми це робимо. Дуже важливою є підтримка Заходу й те, що європейці не залишили нас сам на сам із війною.

В Європі чітко розуміють, що перемога Росії призведе до знищення України як нації, а потім війна загрожуватиме і самим європейцям.

Як змінювалася підтримка євроінтеграційних прагнень

Якщо під час Революції Гідності близько половини українців хотіли приєднання до ЄС, то за час повномасштабної війни бути частиною Євросоюзу хочуть майже 90%.

В Україні ще можуть бути революції

Політолог Ігор Рейтерович припускає, що після нашої перемоги в Україні можливі “електоральні революції” – без виходу на майдан. Люди можуть захотіти кардинального оновлення влади. Наприклад, у 2019 році також була електоральна революція – ми на понад 90% змінили склад Верховної Ради. Цілком закономірно, що українці знову хотітимуть змін.

У підсумку зауважимо, що з Революції Гідності українці розпочали шлях потужних реформ, які мають докорінно змінити нашу країну та остаточно сепарувати від радянського минулого. У демократичному суспільстві більше не може бути так, щоб мирні протести були “злочинами”, за які влада розстрілює.

Боротьба за нашу свободу та суверенітет розпочалася 10 років тому — і ми виграли той перший бій у великій війні.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Запасайтесь уже сейчас: Украине грозит резкое удорожание важного продукта
Знай
2025-06-29T16:00:44Z
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Не только вывезти, но и потратить: какие ограничения на наличные ждут украинцев в ЕС
Хвиля
2025-07-07T03:45:44Z
До конца этого года в Украине планируется ввести новый крупный налог, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-07-11T20:18:50Z
Украина и ЕБРР планируют запустить новую фондовую биржу
Корреспондент
2025-07-11T19:45:58Z
В РФ заявили о нейтрализации 120 дронов, в аэропортах возник коллапс
Корреспондент
2025-07-06T08:30:14Z
Курс валют на 3 июля: сколько стоят доллар, евро и злотый
TSN
2025-07-03T07:09:36Z
В Украине хотят изменить порядок индексации пенсии: что будет отменено
Comments UA
2025-07-07T14:09:20Z
Почему нельзя спать с открытыми окнами: неожиданный ответ
Gazeta UA
2025-06-28T02:21:22Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
Организм теряет много жидкости: три продукта, которые запрещено употреблять в жару
Знай
2025-07-11T19:51:05Z
Почему диеты не работают: как похудение превращается в замкнутый круг
Знай
2025-07-11T18:51:43Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Пенсионеры могут получить тысячу гривен на лекарства: кому и на каких условиях выплатят пособие
Знай
2025-07-04T03:36:30Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
На выборах Украину ждут три варианта, а настоящая война начнется через пять лет – интервью с Аркадием Бабченко
Telegraf
2025-07-08T05:03:41Z
"Украину сдали путину": политолог сделал важное заявление о "предательстве" Запада
Знай
2025-07-03T20:30:09Z
Трамп планирует новый пакет помощи Украине - СМИ
Корреспондент
2025-07-11T21:30:59Z
Российскую путинистку-ведущую срочно госпитализировали
GlavRed
2025-07-11T21:21:54Z
Драка между Мединским и Умеровым на переговорах в Стамбуле: спикер МИД объяснил ситуацию
Comments UA
2025-07-06T09:51:18Z
К главе ЦПД Шабунину пришли с обысками
Gazeta UA
2025-07-11T17:27:53Z
Ей разбили голову в Верховной Раде: как сейчас выглядит "фанатка" Януковича Александра Кужель
Telegraf
2025-07-04T08:39:42Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Россия пытается взять большой город в полукольцо: есть ли успехи у солдат Путина
GlavRed
2025-06-28T07:27:54Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
В Киеве раздаются взрывы
Корреспондент
2025-07-11T21:30:05Z
Их ждут победы и успех: четыре знака Зодиака, для которых наступает период процветания
Знай
2025-07-11T20:51:28Z
Льготы аннулируют: для кого проезд в общественном транспорте станет платным
Знай
2025-06-28T02:12:25Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Лікарі назвали найнебезпечніше морозиво
AgroNews
2025-07-07T16:21:45Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
Дополнительные выплаты от ООН: успейте оформить до конца июля
Знай
2025-06-28T08:21:47Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Производит истребители МиГ-29 и МиГ-31: Силы обороны атаковали завод в Подмосковье
Фокус
2025-07-11T11:43:06Z
12 июля 2025 года: мучеников Прокла и Илария — что сегодня нельзя делать
Фокус
2025-07-11T21:30:42Z
Россия атакует Украину «шахедами» и взлетели стратегические бомбардировщики: что известно
Comments UA
2025-07-11T21:18:12Z
Стало известно, сколько россиян поддерживают войну и сколько хотят ударить ядеркой по Украине
Comments UA
2025-07-04T06:54:18Z
Движение через украинскую границу значительно возросло: какими пунктами пропуска пограничники советуют не пользоваться
TSN
2025-06-29T08:06:56Z
6 июля: какой сегодня церковный праздник и что можно и нельзя делать в этот день
Comments UA
2025-07-06T04:03:59Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Хайди Клум очаровала редким кадром со взрослыми сыновьями
Апостроф
2025-07-10T08:15:43Z
Ведущая Анна Свиридова жестко высказалась об изменнице Оксане Байрак: "Мне совершенно не больно"
Знай
2025-07-01T18:51:11Z
Похудевший Филипп Киркоров прокомментировал некроз, который ему приписывают
Фокус
2025-07-04T10:57:54Z
В Киеве попрощались с легендарным композитором: видео
TSN
2025-07-11T19:21:26Z
Илона Гвоздьова отказалась от развода
Корреспондент
2025-07-11T17:21:55Z
Умер известный голливудский актер Майкл Мэдсен
Фокус
2025-07-03T20:51:36Z
Adios, Потап: Тина Кароль разнесла рэпера за искусственное "творчество" и попрощалась, муж Каменских отреагировал
Знай
2025-07-09T19:51:50Z
Тимур Мирошниченко сменил имя приемному сыну: жена ведущего объяснила почему
TSN
2025-07-08T16:24:03Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Автобус с детьми слетел в кювет и перевернулся во Львовской области: что с пострадавшими
Telegraf
2025-07-09T20:18:18Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
На Харьковщине ночью раздались взрывы
TSN
2025-07-11T05:06:53Z
На Днепропетровщине задержали банду, которая держала в рабстве 16 человек
Корреспондент
2025-07-11T18:55:02Z
На Черниговщине врача обвиняют в смерти женщины
Новости Украины
2025-07-11T18:18:01Z
Шесть "Гераней" по Харькову: количество пострадавших постоянно растет
Gazeta UA
2025-07-07T10:36:30Z
Россия ударила по зданию ТЦК в Полтаве: есть погибшие и раненые
Telegraf
2025-07-03T12:54:38Z
Взрыв под Житомиром, "разнесший" пол-села: полиция назвала причину и указала на виновников
TSN
2025-07-07T13:48:55Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Чому не варто залишати брудний посуд на ніч. Це варто знати
Gazeta UA
2025-06-28T15:51:36Z
Что рассыпать в междурядье, чтобы морковь выросла сладкой: результат вас непременно удивит
TSN
2025-06-29T15:06:26Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
День ангела 12 июля: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-07-11T21:18:40Z
Гороскоп на 12 июля: не расстраивайтесь из-за трудностей - они помогают ценить счастье
Новости Украины
2025-07-11T20:36:59Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Какие деревья притягивают успех и деньги, как магнитом: их нужно обязательно посадить возле дома
TSN
2025-06-29T13:51:56Z
Сливочное масло – где можно использовать, кроме кухни
Gazeta UA
2025-07-06T08:30:27Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Toyota RAV4 стала самым популярным автомобилем в мире
Корреспондент
2025-07-01T17:09:59Z
Chevrolet удивил ценой нового кроссовера на базе китайской модели
Gazeta UA
2025-07-11T19:33:12Z
Volkswagen начал производство спецверсии электрокара ID.3 GTX FIRE+ICE
Корреспондент
2025-07-11T19:24:47Z
Электромобиль Rimac Nevera R установил 24 новых мировых рекорда
Корреспондент
2025-07-11T18:24:19Z
Hyundai представила электрический седан Ioniq 6 N
Корреспондент
2025-07-11T17:54:34Z
В Китае заметили прототип следующего внедорожника Xiaomi
Корреспондент
2025-07-11T15:13:50Z
Rivian представила электрокары с четырьмя моторами
Корреспондент
2025-07-11T15:13:23Z
Случаи, в которых никогда не следует использовать удлинители: советы электриков
Знай
2025-07-02T03:51:41Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
Борьба Nintendo с пиратством набирает обороты — при поддержке ФБР ликвидирован крупный сайт с нелегальными копиями игр для Switch
GameMag
2025-07-11T21:06:53Z
Война и искусственный интеллект: возможен ли сценарий сериала "Терминатор" в будущем
Знай
2025-07-11T20:21:24Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
На Google Maps нашли гигантский череп: он смотрит из воды у берегов канадского острова
Фокус
2025-07-07T07:51:42Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Лидер "Шахтера" Судаков не перейдет в "Наполи" – СМИ
ZN UA
2025-06-29T07:55:38Z
Звездный футболист Погба нашел себе новый клуб после дисквалификации за допинг
ZN UA
2025-06-28T19:27:30Z
Траоре, Эгиналдо и Гочолеишвили: Шахтер не оставляет шансов Бринье
Корреспондент
2025-07-11T21:30:48Z
Цитаишвили становится игроком французского клуба, и снова в аренде
Корреспондент
2025-07-11T20:15:02Z
Тер Стегену будет трудно удержаться в Барселоне, но решение за ним
Корреспондент
2025-07-11T19:36:00Z
Легионер "Динамо" перешел во французский клуб
ZN UA
2025-07-11T18:57:14Z
Джервонта боксер еще тот: задержан за побои
Корреспондент
2025-07-11T18:45:22Z