Європейський парламент погодився відкрити офіс в Україні з метою посилення підтримки українського парламенту у відповідь на прохання високопоставлених представників українського уряду.
Про це йдеться в документі бюро Європарламенту, який має у своєму розпорядженні Euractiv.
Рішення, затверджене ввечері в понеділок (20 листопада), спрямоване для полегшення стосунків з українським парламентом, зокрема, для встановлення його зв’язку з “відповідними комітетами” Європарламенту та подальше полегшення адміністративної роботи.
Бюро – це орган Європарламенту, що відповідає за ухвалення адміністративних рішень з питань внутрішнього функціонування установи.
У кожній державі-члені Європарламенту є бюро зі зв’язків, яке допомагає парламенту налагоджувати контакти з державами-членами, наприклад, під час спілкування із зацікавленими сторонами, організації заходів та взаємодії з місцевими ЗМІ.
У неєвропейських містах, згідно з документом, відкрито лише кілька офісів Європарламенту, зокрема в Нью-Йорку, Аддіс-Абебі та Джакарті, “де співробітники парламенту прикомандировані до делегації ЄС”.
Делегація ЄС у кожній країні, що не входить до ЄС, є дипломатичним представництвом ЄС на даній території, яке перебуває у віданні Європейської служби зовнішніх дій (EEAS).
Президентка Європарламенту Роберта Мецола послідовно підтримує Україну з моменту початку російського вторгнення в лютому 2022 року.
Минулого року Європарламент присудив українському народові та українському лідеру, президенту Володимиру Зеленському, премію імені Сахарова за свободу слова.
Як зазначає Euractiv, у документі зазначається, що Зеленський звернувся до Мецоли з проханням про створення представництва парламенту в Україні під час свого візиту до Львова 4 березня. Наприкінці квітня це питання знову порушив спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук.
Згідно з документом, присутність парламенту в Києві забезпечить комітетам Європарламенту “регулярне інформування про поточні питання і процеси”, причому не тільки в Україні, а й у “країнах Східного партнерства”.